• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

פפילומה

פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

מהי פפילומה?

פפילומה – (HPV - Human Papiloma Virus) הוא שם כולל לכ-200 סוגים של נגיף התוקף את האדם. מרבית הסוגים של נגיף זה מועברים במהלך יחסי מין, אולם בניגוד לנגיף ה-HIV, נגיף זה אינו מועבר דרך נוזל הזרע, או חשיפה לדם נגוע, אלא מועבר דרך העור, ולכן קיום יחסי מין מוגנים, לאו דווקא יימנע הידבקות. ברוב הגדול של מקרי ההדבקה, נשא הנגיף לא יידע כלל שנדבק, לא יפתח לעולם תסמינים, והמערכת החיסונית בגופו תתגבר על הנגיף ותעלים אותו לחלוטין בתוך פרק זמן של בין חצי שנה לשנתיים ממועד ההדבקה.
במקרים בהם הנשא מפתח תסמינים, תסמינים אלו יהיו בדרך כלל צמיחה של גידולים קטנים (מילימטר אחד עד כמה מילימטרים) או יבלות, בצבע העור, גידולים אלו המכונים "קונדילומה" הם תוצאה של הידבקות בנגיף ושינוי גנטי שהנגיף מבצע בתאי העור, תוך הכפלת בתאים אלו באופן בלתי מבוקר, עד לתוצאה הנראית לעין. הנגיף מתמקם בדרך כלל באזורים שהם לחים למחצה, ולכן גידולים אלו מופיעים בדרך כלל בנשים על שפתי הפות, בחלקו היחסית חיצוני של הנרתיק, ובפי הטבעת, ובגברים בפי הטבעת ועל הפין. קיימים זנים של הנגיף שגורמים ליצירת גידולים גם על הפנים, ובמיתרי הקול.
את הגידולים הללו ניתן להסיר באמצעים שונים – חנקן נוזלי המקפיא את האזור, מחט חשמלית, לייזר, ומשחה יעודית.
במקרים מסויימים, בהם המערכת החיסונית אינה מתגברת על הנגיף במשך שנים רבות, עלול הנגיף להביא להתפתחות סרטן צוואר הרחם, הנרתיק, פי הטבעת, הפין, המעי בגס, ובמקרים נדירים מאוד – הלוע ומיתרי הקול.
אומנם מיעוט קטן ממקרי ההידבקות בנגיף מסתיימים בסרטן, אולם עם זאת נגיף הפפילומה אחראי לרוב המקרים של סרטן צוואר הרחם ברחבי העולם.

נגיף ה-HPV

נגיף ה-HPV

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הנגיף. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הנגיף. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-90% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בנגיף, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

סוגים של פפילומה

עד היום התגלו כ-200 סוגים שונים של נגיף הפפילומה. הסוגים נבדלים זה מזה במבנה הגנטי של הנגיף, בתופעות הרפואיות שלהן הוא גורם, וברמת הסיכון שבהם. סוגי הנגיף ממוספרים, ומכונים עפ"י מספרם.

סוגי HPV שעלולים לגרום לסרטן:
 
בעלי הסיכון הגבוה ביותר: 16, 18, 31, 45.
בעלי סיכון גבוה: 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58, 59.
בעלי סיכון שנחשב לגבוה, אך הסיכון טרם נקבע חד משמעית: 26, 53, 66, 68, 73, 82.
HPV 6, 11, 42, 44:
 
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות באיבר המין הזכרי, איבר המין הנקבי ופי הטבעת.

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

HPV 2, 7:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בעור במגוון איזורים בגוף.

יבלת

יבלת

HPV 1, 2, 4, 63:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בכפות הרגליים.

יבלות בכפות הרגליים

יבלות בכפות הרגליים

HPV 3, 10:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות קטנות ושטוחות, בעיקר על הפנים.

יבלות שטוחות על מצח אדם

יבלות שטוחות על מצח אדם

HPV 6, 7, 11, 13, 16, 32:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בלוע ובמיתרי הקול.

קונדילומה בלוע

קונדילומה בלוע

בנוסף קיימים כ-15 סוגים נוספים שעלולים לגרום לתופעות נדירות מאוד כגון Epidermodysplasia verruciformis - התפתחות גידולים בקנה מידה גדול מאוד בעיקר בידיים וברגליים, בספרות מתועדים מקרים אחדים בלבד של תופעות אלו.
כיצד מאבחנים פפילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומית, יכול פעמים רבות רופא עור ומין לאבחן הידבקות בנגיף מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, בדיקות אלו מבוצעות בישראל בנשים בלבד, בקופות החולים ברחבי הארץ ונעשות ע"י לקיחת משטח מצוואר הרחם.

קיימים שני סוגי PAP - רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לנגיף לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה בדיקה מוחלטת ועלולה שלא לאתר בין 40 ל-50 אחוזים ממקרי ההדבקה, ולכן חשוב לחזור על הבדיקה.

הבדיקה מבוצעת בקופות החולים ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200 שקלים.

בדיקה אחרת, אמינה יותר היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-650 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר. 

 

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

294 שאלות בנושא פפילומה

 1. pcr

  היכן נית ן לבצע הבדיקה??

  שלום,
  גם במרפאתנו ואנחנו מעבירים את הדגימה למעבדה משוכללת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. ד״ר שלום רב ושנה טובה,
  1. כאשר ציינת כי בדיקת pcr היא האמינה ביותר ומומלצת לנשים ש״נמצאו
  נגועות״ בוירוס, האם הכוונה נמצאו נגועות בעזרת בדיקה ויזואלית אבחנתית של יבלת הקונדילומה? האם קביעה ע״פ צורת היבלת היא אינדיקציה לבדיקת pcr כשלב הבא?
  או שקיימות בדיקות נוספות שיש לבצע כדי לאמת כי אכן מדובר בוירוס הפפילומה לפני בדיקת pcr?
  2. ביצעתי במרץ 2014 בדיקת pap שהייתה תקינה, בדיקה זו בוצעה כבדיקה חוזרת כיוון שבשנת 2013 תוצאות בדיקת pap שגרתיות יצאו לא תקינות (אך בבדיקת קולפוסקופיה הכל היה תקין). השבוע בפעם הראשונה בחיי הופיעה יבלת שאובחנה ע״פ צורתה כקונדילומה, ע״י רופא הנשים שלי (הרופא נתן לי לצרוב אותה בבית ע״י condylox ). האם בעקבות הופעת היבלת עליי לבקש לבצע שוב בדיקת pap למרות שהאחרונה בוצעה לפני כחצי שנה?

  אשמח לתשובות,
  תודה רבה

  שלום,
  האם הכוונה נמצאו נגועות בעזרת בדיקה ויזואלית אבחנתית של יבלת הקונדילומה? = גם
  האם קביעה ע״פ צורת היבלת היא אינדיקציה לבדיקת pcr כשלב הבא?= לא
  או שקיימות בדיקות נוספות שיש לבצע כדי לאמת כי אכן מדובר בוירוס הפפילומה לפני בדיקת pcr?= לא
  האם עליי לבקש לבצע שוב בדיקת pap למרות שהאחרונה בוצעה לפני כחצי שנה?= פאפ מומלץ במקרה כמו שלך לעשות כל שנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. היי,
  לחבר שלי יש פפילומה והוא רכש תמיסה למריחה על הנגעים באיבר מינו, הנגעים לא עברו עדיין למרות שסיים את הכמות שהמליץ הרופא. כיצד ניתן עוד להסיר את הנגעים? מהו הבדלי המחירים בין קופות החולים למרפאה פרטית? ומהו טווח הזמן לטיפול בנגעים עד להסרתם המלאה?

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ. אפשר לברר שאר פרטים במרפאה 03-6956867.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. שלום. בערך 9 חודשים שיש לי דימום קליל מאוד לאחר קיום יחסים. פניתי לבדיקה פולוסקופיה שחזרה תקינה כך יש הדבקות בוירוס ההפפילומה.
  יש לי בן זוג קבוע כבר כמה שנים. הרופא אמר לע לחזור לבדיקה בעוד חצי שנה, האם אפשר לקיים יחסים כרגיל?
  האם הדימום הקל הוא כתוצאה מה וירוס?
  אין איזה טיפול משהו שיכול לסייע? אני ממש מבוהלת מהמצב, יש איזשהם תסמינים שיעולים להעיד על שיפור/הרעה של המצב?
  תודה רבה!!!

  שלום,
  האם אפשר לקיים יחסים כרגיל?= אם יש לך את הוירוס אזי את מדבקת ולכן קיום יחסי מין זה בשיקול שלך.
  האם הדימום הקל הוא כתוצאה מה וירוס?= ללא בדיקה אין לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. כידוע לי הוירוס מועבר ביחסי מין בלבד. מכיוון שאני מתכוונת להישאר עם בן זוגי ואני יודעת שהוא מקיים יחסי מין רק איתי אני לא בטוחה אם אני אכן צריכה להתחסן. האם אני יכולה להדבק בוירוס במצב כזה?

  שלום,
  כידוע לי הוירוס מועבר ביחסי מין בלבד. = לא רק
  מכיוון שאני מתכוונת להישאר עם בן זוגי ואני יודעת שהוא מקיים יחסי מין רק איתי אני לא בטוחה אם אני אכן צריכה להתחסן. האם אני יכולה להדבק בוירוס במצב כזה?= יש מצב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. שלום רב!

  1. כמה זמן מרגע ההדבקות עד האפשרות לזהות את הזן צריך להמתין, (האם יש דגירה? או מינימום זמן)?
  2. תוך כמה זמן מקבלים תוצאות?
  תודה

  שלום,
  1. 24 שעות
  2. 7-16 יום

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. אשמח לדעת מתי ניתן לעשות?

  שלום,
  ניתן לברר במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. שלום. לפני שלוש חודש בערך גילו אצלי קונדילמה.עשיתי ביופסיה,קולוסקופיה ובדיקת צוואר הרחם. בפנים לא מצאו כלום. רק שניי גידולים מבחוץ על השפתים. לאחר שהורידו לי אותן. חזרתי לאחר חודש הרופא אמר לי שיכולה להיות התפרצות נוספת של זה. אכן הופיעו שניים חדשות וקטנות אומנם יותר נראות כמו כתם. אז הרופא אמר לי שזה בסדר זה לא כלום ולא צריך אפילו משחה זה לא מדבק. אני רוצה שזה יעבור זה מפריע לי ולדעת שזה באמת לא כלום ועם כן אז מה זה עם כך? ואיך אני יכולה לדעת שאין לי יותר את הוירוס הזה? כמו כן הוא נתן לי אישור לעשות את החיסון עשיתי כבר את הזריקה הראשונה האם זאת טעות כי אני לא רוצה לעשות את זה סתם ואני לא יודעת עם הבראתי הוא טוען שכן אבל עדיין זה מפריע לי כי זה נראה לעין מה אני עושה?

  שלום,
  איך אני יכולה לדעת שאין לי יותר את הוירוס הזה? = לפי בדיקת PCR ל HPV/
  האם זאת טעות? אם תוצאת ה PCR לHPV תקינה אזי את עשית בדיוק את מה שצריך לעשות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום,

  נדבקתי לפני חצי שנה בוירוס הפפילומה וכן התגלו לי קונדילומות שטופלו. כבר חודשיים אני ללא קונדילומות אך הבנתי שאין זה אומר שהוירוס אינו קיים בגוף.
  יש לי בן זוג חדש שדי חושש מהעניין וברצוני לדעת האם הנגיף עדין בנמצא. הבנתי שהבדיקה המהימנה היא בדיקת PCR. כבר קיימנו יחסים והייתי מעוניינת לדעת האם ניתן לדעת דרך הבדיקה לדעת מתי הוירוס יצא מהגוף בכדי לדעת האם הייתי נשאית באותו זמן.
  בנוסף, איזו בדיקות הגבר צריך לעשות בכדי לדעת האם הוא נשא. האם יש אינדיקציה נוספת חוץ מהקונדילומה שיכולה להעיד על כך אצל גבר?
  דבר שלישי, במידה והדבקתי את בן זוגי ולאחר מכן כבר הנגיף יעלם מגופי האם יכולה להיות הדבקה נוספת בגוף מחוסן?

  תודה רבה!

  שלום,
  האם ניתן לדעת דרך הבדיקה לדעת מתי הוירוס יצא מהגוף?= לא. ניתן רק לדעת אם הוא נמצא או לא
  איזו בדיקות הגבר צריך לעשות בכדי לדעת האם הוא נשא? = HPV PCR
  האם יש אינדיקציה נוספת חוץ מהקונדילומה שיכולה להעיד על כך אצל גבר?= לא ברור
  במידה והדבקתי את בן זוגי ולאחר מכן כבר הנגיף יעלם מגופי האם יכולה להיות הדבקה נוספת בגוף מחוסן?= מה פרוש מחוסן?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. לפני שנה וחצי חזרתי מטיול בחו״ל אחרי הצבא. לאורך התקופה הקפדתי על אמצעי מניעה ולא צצו גידולים או סימנים שמעידים על פפילומה.
  אני במערכת יחסים מונוגמית למעלה משנה. לפני כחצי שנה הופיעה לי בליטה קטנה מאוד בבסיס איבר המין (מתחת לבטן). מספר שאלות בעניין (סביר שכל בשאלות שאשאל נשאלו כבר, קצת התקשתי לקבל תשובה חד משמעית עד כה עקב תשובותיך התמציתיות):
  1. מה ההבדל בין קונדילומה ופפילומה? (מונח מקביל לבעיה?)
  2. עשיתי בדיקות דם והכל תקין. עליי לעשות בדיקת pcr בנוסף? אם כן, באיזה עלות?
  3. כל מי שיש לו יבלת הוא גם נשא של המחלה? אם כן, סביר שתוך תקופה קצרה המצב ישוב לקדמותו ולא יישאר זכר לנגיף? (לא אחשב נשא hpv).
  4. מגע של באזור במהלך קיום יחסי מין (גוף בגוף זר, מין אוראלי) או אף מגע של ידיי באזור הנגוע עשוי להעביר את הנגיף ממקום למקום? אם כן, מתי אחזור להיות ״נקי״ ובטוח למגע מכל סוג ללא חשש להעברת הנגיף מגוף לגוף או מאיבר לאיבר?
  5. הנגיף יכול לעבור לאיבר אחר בגופי ללא מגע?
  6. מתי וכיצד ייעלם הנגיף לחלוטין מהגוף?
  7. יש דרך לוודא שאינני נושא עוד את הנגיף?
  8. בדיקת pcr מאבחנת גם את סוג הנגיף?
  * השאלות נובעות מניגוד מסויים שנוצר - בחלק ממקורות המידע מצויין שנגיף נשאר בגוף לכל החיים ואינו ניתן למרפא (כלומר, במשך כל חיי עדויות לגדול לי יבלות, ואוכל להדביק אחרות באופן תיאורטי כמובן). בחלק אחר נאמר שהנגיף עוזב את הגוף לאחר כשנתיים. לא ברור איזו טענה היא הנכונה. במידה ובתקווה שהטענה השנייה נכונה, רק באמצעות בדיקת pcr נוספת אוכל לשלול כל קשר לנגיף. האם לאחר היעלמות הנגיף יבלות ימשיכו לגדול?

  * מודה מראש על הסבלנות, חושב שקיימת חוסר מודעות בצורה מסוכנת לנגיף וחבל שכך.

  שלום,
  1. מה ההבדל בין קונדילומה ופפילומה? (מונח מקביל לבעיה?)= פפילומה הוא הנגיף הגורם לקונדילומה
  2. עשיתי בדיקות דם והכל תקין. עליי לעשות בדיקת pcr בנוסף? אם כן, באיזה עלות?= ניתן לברר במרפאות שונות כולל אצלנו בטלפון 03-6956867
  3. כל מי שיש לו יבלת הוא גם נשא של המחלה? = לא בהכרח. יש מצב שבו עדיין יש גדולים אך כבר אין נגיף.
  4. מגע של באזור במהלך קיום יחסי מין (גוף בגוף זר, מין אוראלי) ? כן
  מתי אחזור להיות ״נקי״ ובטוח למגע מכל סוג ללא חשש להעברת הנגיף מגוף לגוף או מאיבר לאיבר?= לאחר תוצאה תקינה של בדיקת PCR ל HPV
  5. הנגיף יכול לעבור לאיבר אחר בגופי ללא מגע?= רק במגע
  6. מתי וכיצד ייעלם הנגיף לחלוטין מהגוף?=מערכת החיסון של הגוף משמידה את הנגיפים.
  7. יש דרך לוודא שאינני נושא עוד את הנגיף?= ע"י בדיקת ה PCR
  8. בדיקת pcr מאבחנת גם את סוג הנגיף?= כן
  האם לאחר היעלמות הנגיף יבלות ימשיכו לגדול?= לרוב - לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. אני מאוד לחוצה לא מזמן ראיתי בפתח הנרתיק בצד שמאל חתיכת עור שהיא דבוקה לעור אבל בקצה היא באויר זה מאוד מלחיץ אותי אני כל היום מחפשת כתבות ויש מלא מחלות אני כולי בפחד מזה יכול להיות .

  שלום,
  ללא בדיקה לא ניתן לאבחן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. אני בן 21 ובחודש האחרון גדלו לי מן נקודות לבנות באיזור פי הטבעת ב2 מוקדים. מה זה יכול להיות ? ואצל איזה רופא לבדוק את זה ?

  שלום,
  תוכל להגיע אלינו.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. אני וחבר שלי בתולים לגמריי שנינו ואנחנו רוצים לקיים יחסי מין אבל אני התחלתי את החיסון (בקרוב אקבל את השני) האם ניתן לקיים יחסים או שצריך לחכות עד לסיום החיסון במלאו

  שלום,
  החיסון מתחיל להיות יעיל חודש אחרי הזריקה השלישית והאחרונה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. ד"ר שלום רב,

  1. האם יש דרך רפואית, טבעית או אחרת לטיפול ישיר בנגיף הפפילומה?
  (לא בקונדילומה אלא ממש בנגיף עצמו.)

  2. האם לאחר סיום זריקות הגרדסיל הנגיף עדיין נשאר בגוף?
  3. והאם עדיין יכולות לחזור הקונדילומות?
  (בהנחה שהתחלתי את הזריקה הראשונה כאשר הייתי נגועה בנגיף אך ללא קונדילומות ולאחר הזריקה הקונדילומות חזרו)

  תודה מראש.

  שלום,
  1. האם יש דרך רפואית, טבעית או אחרת לטיפול ישיר בנגיף הפפילומה?= הגברת החיסון הטבעי.
  2. האם לאחר סיום זריקות הגרדסיל הנגיף עדיין נשאר בגוף?= מה שקובע זה בדיקת ה PCR ל HPV.
  3. והאם עדיין יכולות לחזור הקונדילומות?= אם בדיקת ה PCR ל HPV. תקינה אזי ניתן לחלות שוב ע"י הדבקות חדשה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. לחבר שלי צמחו יבלות על איבר המין כחודשיים אחרי שקיימנו יחסים . הרופא אמר לו שזה קונדומילה.
  1. האם הוא נדבר ממני ?מכיוון שלא קיים יחסים כבר שנה .
  2.האם זה אומר שאני גם חולה בפפילומה?
  3. אני חיילת ,איפה אני יכולה לבצע בדיקות .
  4.בצעתי לפני כחצי שנה בדיקת pcr לגילוי מחלות מין . ויצאתי נקייה . זה לא בודק גם פפילומה?

  שלום,
  1. האם הוא נדבק ממני ? = אין לדעת.
  2.האם זה אומר שאני גם חולה בפפילומה?= לא ידוע וניתן לבדוק
  3. אני חיילת ,איפה אני יכולה לבצע בדיקות ? אפשר גם אצלנו
  4.בצעתי לפני כחצי שנה בדיקת pcr לגילוי מחלות מין . ויצאתי נקייה . זה לא בודק גם פפילומה?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. שלום,
  אני בת 31 ולא בתולה.
  נדבקתי בוירוס והופיעו לי פצעים דמויי גידול על החלק הפנימי בפתח הנרתיק.רופא הנשים צרב לי אותם עם חומצה אצטית ואני צריכה לחזור אליו לצריבות נוספות עד שהפצע ייעלם.
  לפי מה שאמר הוירוס לא עובר לעולם ונשאר רדום עד להתפרצויות חוזרות.
  שאלותי:
  1. האם אכן הוירוס לא נעלם מהגוף לעולם? או שיש סיכוי שמערכת החיסון תצליח לחסל אותו לחלוטין?
  2. האם הפצעים חוזרים באופן קבוע אם כבר הופיעו?
  3. האם כדאי לעשות בדיקת pcr בכדי לזהות את סוג הוירוס?מאם כן היכן ומה העלות?
  4. האם אני אהיה מדבקת תמיד או רק אם בזמן שיש פצעים?
  5. האם מומלץ לעשות חיסון עכשיו נגד הוירוס או שמאוחר מדי?
  6. כל כמה זמן רצוי לבצע בדיקת pap עכשיו שהופיעו לי פצעים?
  7. האם קיום יחסי מין מעתה והלאה יכולים להיות אך ורק מוגנים? כיצד מתנהלים בזוגיות?
  אני מבוהלת מאוד וחרדה לעתידי ולכיצד אמצא בן זוג בעתיד.
  אשמח לתשובתכם.

  תודה רבה מראש
  רינת

  שלום,
  1. האם אכן הוירוס לא נעלם מהגוף לעולם? = נעלם
  מערכת החיסון תצליח לחסל אותו לחלוטין?= כן
  2. האם הפצעים חוזרים באופן קבוע אם כבר הופיעו?= אין לדעת מראש
  3. האם כדאי לעשות בדיקת pcr בכדי לזהות את סוג הוירוס?= עם סיום הטפול והעלמות הנגעים
  . האם אני אהיה מדבקת תמיד?= לא כשכבר אין את הנגיפים.
  5. האם מומלץ לעשות חיסון עכשיו נגד הוירוס או שמאוחר מדי?= החיסון היעיל ביותר הוא כשאין נגיפים בגוף.
  6. כל כמה זמן רצוי לבצע בדיקת pap עכשיו שהופיעו לי פצעים?= לדעתי פעם בשנה
  7. האם קיום יחסי מין מעתה והלאה יכולים להיות אך ורק מוגנים? כיצד מתנהלים בזוגיות?= אם אצל שניכם אין נגיפים אד אין כל בעיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. עשיתי מס' בדיקות מעקב של pap החל מ9/2012 (לפני כן בדיקת פאפ מ7/2011 היתה תקינה). בכל הבדיקות הופיע LSIL ולכן עשיתי גם בדיקות קולפוסקופיה וביופסיה.
  בבדיקה האחרונה של הביופסיה מ9.2014 נמצא כי הבדיקה תקינה בכללותה עם אינדיקציה לוירוס HPV.
  לפיכך, עשיתי בדיקה של HPV - Typing ונמצא כי ישנם זנים 16, 31, 58 ו-66 שהינם זנים בסיכון גבוה.
  האם ניתן לעשות משהו, למעט מעקב כל 6 חודשים?
  האם יש סיכוי שהנגיף יעבור מעצמו (לאור הזנים לעיל והעובדה שזוהתה אי-תקינות בספטמבר 2012)?

  שלום,
  האם ניתן לעשות משהו, למעט מעקב כל 6 חודשים?= ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב לך.
  האם יש סיכוי שהנגיף יעבור מעצמו?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 18. שלום איפה ניתן לעבור את הבדיקה ומב עושים עם כן נדבקים בזה?

  שלום,
  גם אצלנו כולל טיפול בקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. האם נשים יכולות להידבק בוירוס הפפילומה משחיה בבריכה או בים?
  פרט ליחסי מין, אילו פעילויות עלולות לגרום להדבק בוירוס הפפילומה?
  תודה רבה.

  שלום,
  האם נשים יכולות להידבק בוירוס הפפילומה משחיה בבריכה או בים?= לא
  פרט ליחסי מין, אילו פעילויות עלולות לגרום להדבק בוירוס הפפילומה?= הדבקות מחפצים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. שלום
  לפני כשבועיים ביצעתי בדיקת דם והכל יצא תקין יש לי חבר כבר שנתיים שהופיעו לו יבלות על האיבר מין רציתי לשאול האם ניתן לגלות את הווירוס דרך בדיקת דם?

  שלום,
  האם ניתן לגלות את הווירוס דרך בדיקת דם? = לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. שלום רב, אובחנו אצלי קונדילומות בפי הטבעת אך אני מקיים יחסי מין מוגנים בלבד. אני מאוד לחוץ משום שקראתי, שבקרב הומואים הנושאים את הנגיף יש קורלציה גבוהה לנשאי HIV.
  האם זה נכון?
  הייתכן שנדבקתי בקונדילומה אקומינטה על אף קיום יחסי מין מוגנים?
  תודה רבה!

  שלום,
  האם זה נכון? = לא מדשמעותי
  הייתכן שנדבקתי בקונדילומה אקומינטה על אף קיום יחסי מין מוגנים?= זאת עובדה, לא?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. אני וחבר שלי היינו בתולים וקיימנו יחסי מין בלי קונדום. לאחר מכן לקחתי גלולה למניעת הריון וקיבלתי מחזור כרגיל. אחרי זה התחילו להופיע לו יבלות על איבר המין. זה קשור אליי? ובכלל אפשרי שהוירוס יהיה קיים אצל מישהו בתול?

  שלום,
  אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. שלום,
  בדיקת פאפ חזרה עם תוצאה אסקוס ו lgsil
  ביצעתי קולופסקופיה והרופא טען שהוא ראה תא אחד חשוד. ביצע לי ביופסיה . ורשם בטופס כי "בקולפוסקופיה צוואר tape 1 . בשעה 12 we עם ספק מוזייקה .
  1. מזה מוזייקה ?
  2. מה האבחנה אומרת ?
  3. מה יכולות להיות תשובות הביופסיה)בכללי( ?
  4. מזה tape 1 ?
  5. מה הטיפול נניח ויוצא סרטן ?בהתחשב בזה שאני בת 23 ומעוניינת להרות.
  6.האם מסוכן בשלב זה להיכנס להריון ?אני לקראת חתונה
  7.האם זה תקין שיש לי דימום לא פוסק מאז הביופסיה ? כבר 5 שעות
  8. מה הטיפול לטרום ממאיר או ממאיר שיצא בביופסיה
  9. הדוקטור אמר שזה יכול להיות גם דלקת .. לא הבנתי כל כך איך אחרי הפאפ והקולפוסקופיה זה יכול לצאת רק דלקת ?
  תודה רבה רבה .

  1.

  שלום,
  1. מזה מוזייקה ?= שינויים ברירית הצואר
  2. מה האבחנה אומרת ?=מה תוצאת הביופסיה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. שלום,
  אני במערכת יחסים מזה חצי שנה בחודש האחרון התגלה אצלי פפילומה.
  1 רופא הוער ביצע צריבה עם חנקן מה היעילות של הטיפול?
  2. זוגתי מחוסנת האם עדיין קיימים סיכונים עבורה להידבק?
  תודה מראש!

  שלום,
  1 רופא הוער ביצע צריבה עם חנקן מה היעילות של הטיפול?= אם היתה יעילות גבוהה גם אני הייתי משתמש בשיטה זו.
  2. זוגתי מחוסנת האם עדיין קיימים סיכונים עבורה להידבק?= תלוי אם נחשפה לנגיפים לפני שנטלה את החיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. ד״ר שלום רב,

  אני יוצא עם עם מישהי מזה חודשיים ולאחרונה בבדיקת PAP, נמצא כי יש חשש לנשאות HPV. כמובן שהיא הולכת לבצע בדיקת PCR, אך שאלתי היא האם קיימת בדיקה גם לגברים כדי לבדוק אם אכן גם אני נדבקתי?

  בברכה,

  שלום,
  בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. שלום אני חושש שיש לי את הפפילומיה באיבר מין.זה גם מתקלף כזה.השאלה שלי אם חברה שלי מצצה לי ובטעות נבלע לה חתיכה..זה מסוכן בשבילה ?

  שלום,
  אם הינך נושא את הנגיפים יש סכנת הדבקות של 25% בכל צורת סקס

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. אם היה לחבר שלי פפילוביה כמו קילופים וזה פשוט נעלם לן מהאיבר מין מזה אומר שעבר לו?

  שלום,
  כדי לקבוע אם עבר עושים 2 בדיקות: קולפוסקופיה וכן בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. היה לי נגעי קונדילומה הורדתי אותם והם חזרו חברה שלי עשתה משטח צוואר הרחם והתגלה אצלה נגיף הפפילומה מספר 16 אני מאוד מודאג ולא יודע מה לעשות זה מאוד מכעיס אותי על עצמי שגרמתי לזה מאוד אודה לכם אם תחזרו אליי בהקדם לדעת מה אפשר לעשות עם זה ואיך מטפלים בזה בצורה הכי טובה ומועילה תודה רבה עידן

  שלום,
  מה אפשר לעשות עם זה?= קולפוסקופיה מקיפה לכל האברים כולל אברי מין, פי טבעת פה ועינים.
  איך מטפלים בזה בצורה הכי טובה ומועילה? = לייזר בהכוונת קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. חזרה לי בדיקת פאפ וביופסיה לא תקינה, ואני בתהליכים לביצוע הליך לטיפול בתאים הלא תקינים. האם יש בעיה שאקבל מין אוראלי? האם אני יכולה להדביק כך אנשים בתאים סרטניים לחלל הפה והגרון?

  שלום,
  האם יש בעיה שאקבל מין אוראלי?= אם יש שם מגיפים אזי זה מדבק
  האם אני יכולה להדביק כך אנשים בתאים סרטניים לחלל הפה והגרון?= אם יש נגיפים - אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. היי..אני נמצא בתאילנד והופיעו לי מספר יבלות על איבר המיו..כמה זה חמור אם אני חוזר רק בעוד שבוע לארץ? האם בוודאות נדבקתי בוירוס הפפילומה והאם זה יעבור מתישהו?
  לגבי המשך קיום יחסי מין פה בתאילנד האם זה מותר או שזה רק יחמיר אאת המצב?

  שלום,
  כמה זה חמור אם אני חוזר רק בעוד שבוע לארץ?= יכול להמתין זמן זה.
  האם בוודאות נדבקתי בוירוס הפפילומה והאם זה יעבור מתישהו?= כן
  לגבי המשך קיום יחסי מין פה בתאילנד האם זה מותר או שזה רק יחמיר את המצב?= אתה בסכנת הדבקות נוספת וכן אתה עלול להדביק אחרים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. טופלתי במשך 8 ימים באוגמנטין ע"י רופאת משפחה שהבחינה בפרונקל, עקב המשך כאבים הופנתי לקינוקולוג לבדיקה.
  בבדיקה רקמה קשה 1.5 ס"מ בסמוך לשפה ימנית תחתונה, רגישה מאוד במימוש. פפילומה? או רקמה אחרת? מופנית
  לוולווסקופיה + לקיחת ביופסיה. מה נגע לאחבחנה פתלוגית.

  אשמח לקבל עוד לפני הביופסיה האם זה נראה מחשיד?

  שלום,
  השאלה אינה ברורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. הכרתי בן זוג חדש. טרם קיימנו יחסי מין.
  הוא סיפר לי שלאשתו היה וירוס פפילומה לפני מספר שנים.
  האם ייתכן שהוא עצמו אינו מדבק או שהדבקה היא ודאית?
  כלומר האם גם אם נדבק בעבר ייתכן שכעת גופו התגבר על הוירוס ושוב הוא כמו אדם שלא היה לא מעולם וירוס?
  איך אני יכולה לודא שאין לו וירוס? האם ניתן לעשות בדיקה מסויימת, מה עלותה ותוך כמה זמן מתקבלות תוצאות.

  שלום,
  האם ייתכן שהוא עצמו אינו מדבק או שהדבקה היא ודאית?= ניתן לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. שלום, אני בת 26, מזה כ-8 חודשים אני סובלת מפטרת ודלקת בנרתיק שהחלו לאחר קיום יחסי מין (לראשונה עם בן זוג אחד בלבד).
  היחסים עם בן הזוג הסתיימו והפטרת והדלקת המשיכה. לאחר סדרת בדיקות ביצעתי בדיקת פאפ ויצא שינוי קל בתאים lsil והופניתי לקולוסקופיה ,טרם ביצעתי את בדיקת הקולוסקופיה. וברצוני לשאול האם תוצאת הפאפ בהכרח מעידה שנדבקתי בוירוס הפפילומה(איני מחוסנת)?
  האם הפטרת והדלקת בנרתיק מתקשרות לתוצאת בדיקת הפאפ?
  האם עליי לעדכן את בן הזוג שלי לשעבר בעניין?
  והאם שינוי קל בתאים נחשב בהכרח טרום סרטני או שמא ישנם שינויים נוספים שאינם סרטניים?
  ברצוני לבצע את החיסון בהקדם-האם כדאי להתחסן טרם ביצעתי את הקולוסקופיה ואיני יודעת אם יש נגיף ואם כן האם כדאי להתחסן בנוכחות הנגיף?
  תודה מראש.

 34. אני נורא מפחדת לעשות את הזריקה האם יש עוד שיטות ?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. שלום רב ,
  גילו לי אחרי בדיקת PAP וקולוסקופיה את וירוס הפפילומה HPV 56 ולאחר שנה 35 .
  אני נשואה כבר 5 שנים וקיימתי יחסי מין רק עם בעלי .

  השאלה שלי איך זה שגילו רק עכשיו את הוירוס האם יכול להיות שהיה לי את הוירוס מעל 5 שנים ?

  שלום,
  השאלה שלי איך זה שגילו רק עכשיו את הוירוס האם יכול להיות שהיה לי את הוירוס מעל 5 שנים ?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. מעוניינת בבדיקת PCR

  שלום,
  תוכלי להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. לאחר שיום יחסים ללא קונדום עשיתי בדיקות שתן ויצא חיובי ממצא כלמידיה. לקחתי דוקסלין. עשיתי בדיקות דם לאחר תקופה והכל היה בסדר. שוב קיימתי יחסיים עם פרטנר חדש עשיתי בדיקות ויצא שישU.UREAL/PARVUM-PCR חיובי. לקחתי ציפרודקס עשיתי שוב בדיקות ועדין חיובי (רק זה כלמידיה עבר מזמן) . נוספו לי בלוטות באזור הפות. חלק רופאת העור צרבה עם חנקן. מה לעשות כדי לוודא שהכל בסדר ואין לי איזו מחלה? האם הבלוטות זה אומר HPV???
  תודה

  שלום,
  מה לעשות כדי לוודא שהכל בסדר ואין לי איזו מחלה?= קולפוסקופיה.
  האם הבלוטות זה אומר HPV??? לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. PCR

  היכן יש מרפאות באיזור הצפון שבודקות PCR ל- HPV? האם בדיקה זו גם מזהה את הזן של הוירוס??

  שלום,
  היכן יש מרפאות באיזור הצפון שבודקות PCR ל- HPV? = איני יןודע
  האם בדיקה זו גם מזהה את הזן של הוירוס??= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. pcr

  איך ניתן לבצע בדיקת דם ל HPV-PCR .אובחן אצל אבא שלי
  גידול של הנזופרינקס . האונקולוג בקש את הבדיקה הנ"ל.
  האם מבצעים את הבדיקה בקופת חולים כללית?
  אשמח אם תעדכנו אותי. תודה מראש.

  שלום,
  זו לא בדיקת דם.
  באמצעות מטוש אוספים תאים ומעבירים למעבדה.
  שאר פרטים במרפאתנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. שלום,
  לפני קצת פחות מ4 שנים התגלתה לי קונדילומה באיבר המין (חיצוני בלבד) ונקבע לי תור להסרת ה"יבלות" (בהקפאה אם אני זוכרת נכון).
  באותו היום שהגעתי להקפאה שמחתי לגלות שהיבלות פשוט ריפאו את עצמן והמערכת החיסונית שלי "עשתה את שלה". הבנתי שהוירוס עדיין נמצא בגוף ועליי להמשיך ולהיבדק אחת לחצי שנה/ שנה וכך עשיתי.
  כחודשיים לפני הגילוי התחלתי מערכת יחסים חדשה ומיד עידכנתי את בן זוגי שעליו להיבדק ואצלו לא נמצא שום דבר. אני נמצאת עם אותו בן הזוג עד היום וחיים יחד.
  מאז, במשך 4 השנים בכל הבדיקות שעשיתי הכל היה תקין.

  אתמול הופיע אצלי על הלשון מן פצע קטן שמזכיר כרובית וכמו כן את הקונדילומה. מיד נזכרתי בגילוי לפני 4 שנים שבו הרופא אמר שזה יכול להימצא גם בחלל הפה במידה ומבצעים מין אוראלי.

  בדיקות הפאפ והקולסקופיה האחרונות שעשיתי נעשו לפני כחצי שנה וכמו כן היו תקינות.
  מה הסיכוי ש"הפצעון" על הלשון מעיד על התעוררות הקונדילומה?

  שלום,
  מה הסיכוי ש"הפצעון" על הלשון מעיד על התעוררות הקונדילומה?= ראוי להבדק ולדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. היכן ניתן לבצעה.

  שלום,
  במקומות שונים כולל אצלנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. שלום,
  יש לי בכף הרגל יבלת פפילומה, האם זה אומר שיש לי יותר סיכויים להדבק בפפילומה מסוג סרטן צוואר הרחם?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. שלום,
  האם כל סוגי הזנים של וירוס הפפילומה יוצאים בשלב מסויים מהגוף? או שיש מספרי זנים מסויימים שלא יוצאים מהגוף גם אם מערכת החיסון חזקה?
  תודה.

  שלום,
  האם כל סוגי הזנים של וירוס הפפילומה יוצאים בשלב מסויים מהגוף? =כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. שלום!
  האם אפשרי להידבק מסכין גילוח שהשתמשה בו חולה ואחרי שבוע ללא שימוש מישהו אחר השתמש בו ?

  שלום,
  אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. היי
  האם קיימת בדיקה שעשויה למצוא נשאות לווירוס הפפילומה , השאלה נובעת מהר וכן שלי לעשות חיסונים לווירוס אך הבנתי שאם הנגיף קיים אין טעם בחיסון.

  שלום,
  PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. שלום רב,
  לאחרונה התגלה אצלי וירוס הפפילומה 56,41,33
  ניגשתי לקופ'ח ע'י המלצה של רופאה מומחית לצוואר הרחם לבצע בדיקת pap אך רופא הנשים לא היה מוכן לבצע בשנית בטענה כי נעשתה לי בדיקה דומה הפחות מחצי שנה .
  1. האם אפשר להתעקש על בדיקה מסוג זה?
  2. האם אני יכולה לנסות להיכנס להריון?
  3. האם יש סיכוי שהתפתחות הוירוס תביא לכריתת רחם ??
  אודה לתשובתכם להפגת הלחץ :(

  שלום,
  1. האם אפשר להתעקש על בדיקה מסוג זה? = למה לא?
  2. האם אני יכולה לנסות להיכנס להריון?= יכולה אבל יש סיכון לעובר
  3. האם יש סיכוי שהתפתחות הוירוס תביא לכריתת רחם ??= לא ברוב המקרים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. שלום, האם ש בדיקה לברר האם נדבקתי בפפילומה גם אם היא לא התפרצה ואין שום סימפטומים?
  מצטערת אם זה יישמע מצחיק אבל מדובר במחלת עור שאפילו קונדום לא מבטיח הגנה, אז האם ע"י מדידת מכנס בחנות בגדים שנמדד לפני כן ע"י נשאית הוירוס אני עלולה להידבק?
  מדוע אין יותר מודעות והרצאות בנושא הפפילומה אם כ80 אחוז מהאנשים נדבקים בו? מפחיד! איך ניתן להיזהר ולהישמר? אם אפילו יחסי מין עם קונדום הם לא ערובה לאי הדבקות במחלה הארורה?
  תודה מראש,
  לחוצה ומפוחדת,
  ויקי

  שלום,
  האם יש בדיקה לברר האם נדבקתי בפפילומה גם אם היא לא התפרצה ואין שום סימפטומים? = כן. PCR ל HPV
  האם ע"י מדידת מכנס בחנות בגדים שנמדד לפני כן ע"י נשאית הוירוס אני עלולה להידבק? = תחתונים יגנו עליך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. שלום,
  לפני כשנתיים-שלוש אובחנתי בקונדילומה (אחרי שעברתי את החיסון לפפילומה) וטיפלתי ביבלות, כך שהן נעלמו לגמרי. המשכתי במעקב PAP וקולפוסקופיה שתמיד היו תקינות (פרט לfalse negative אחד שהיה לי בPAP ממזמן).
  לפני כשבועיים הגעתי לבדיקת PAP רגילה ועכשיו הודיעו לי מהמרפאה ששוב אני סובלת מהוירוס (לו קראו בטלפון "דלקת ויראלית"). במהלך שיחת טלפון עם הרופא שלי, הוא אמר שזה אמור לעבור מעצמו, ושעליי להגיע לבדיקה חוזרת בעוד 3 חודשים.
  לאור העובדה שעד כה הבדיקות שלי היו תקינות ושאני עם בן זוג קבוע כבר יותר משנה, איך יכול להיות שזה חזר? מה גורם לזה?
  תודה רבה מראש

  שלום,
  לאור העובדה שעד כה הבדיקות שלי היו תקינות ושאני עם בן זוג קבוע כבר יותר משנה, איך יכול להיות שזה חזר? מה גורם לזה?= כצעד ראשון אני מציע לעשות קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין , הפה, פי הטבעת פה ועינים. אם תקין אזי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. לכל הנוגע בדבר :)
  אני חיה בארצות הברית שש שנים שבמהלכם נולדו לי שתי ילדים, בילד השני שנולד לפני חודשיים גילו במהלך ההיריון שנדבקתי בנגיף ה hpv.
  עשו לי ביופסיה בחודש חמישי שחזרה לא תקינה, ולאחר מכן את הבדיקה שמגדילה את צוואר הרחם ושם אמרו לי שיש לי cin 2-3
  לפני כשבוע הוחלט להוריד את האיזור שנגוע תוך כדי שריפה של המקום.
  יש לציין שבגלל השפה מאוד קשה לי להבין את כל המונחים הרפואיים, החוסר אונים לגבי מה עתיד לבוא, למה בעצם נלקחו אותם חתיכות לבנות למעבדה? ולמה עליי לצפות עד שיחזרו? בנוסף אחרי ההליך של הסרת האיזור הנגוע אני חוששת להיכנס לשירותים מאחר ויש לי מעין ״דם קרוש״ קשה כמו אבן, בצבע חום בהיר, עם כתמים לבנים עליו נתקלתי בזה מספר פעמים מיום שלישי שעבר שביצעתי את החיתוך .אני לגמרי מבולבלת אובדת עצות ואין לי עם מי להתייעץ אני לא באמת יודעת מה קורה איתי, אם תוכל לעזור בבקשה ולהגיד לי פחות או יותר כמו מה זה נשמע לך. תודה מראש

  שלום,
  למה בעצם נלקחו אותם חתיכות לבנות למעבדה? ולמה עליי לצפות עד שיחזרו? = מציע שתשלחי את התוצאות של הבדיקות ואוכל ליעץ לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. שלום יש לי קונדילומה באזור המפשעות הציעו לי להוריד בחנקן נוזלי וסירבתי בגלל הכאב יש דרך נוספת קצת יותר נעימה שניתן להסיר מוכנה לעשות את זה גם באופן פרטי

  שלום,
  אני עושה זאת בלייזר דו תחמוצת הפחמן בשלוב עם לייזר רך והכל בהרדמה מקומית בספריי.
  ניתן לתאם תור ב 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. שלום,
  הנני בשליש השלישי להריון ולפני כשלושה חודשים הבחנתי ביבלות שהופיעו במבוא הנרתיק. פניתי למומחה לצוואר הרחם והוא אמר שהמחלה מועברת דרך מגע מיני ושניתן לטפל בהריון ע״י צריבה או לייזר תחת הרדמה מקומית וכמו כן ניתן ללדת לידה רגילה ולא קיסרי.
  אשמח אם תוכל להבהיר לי כמה דברים שלא ברורים לי:
  1. האם מומלץ לטפל בזמן ההריון או שכדאי לחכות אחרי הלידה?
  2. האם ניתן להידבק במחלה ע״י מכשיר שלא עבר חיטוי כראוי כמו לדוגמא לייזר להסרת שיער?
  3. תוך כמה זמן מרגע ההדבקה מופיעים התסמינים כגון יבלות?
  4. אם מסירים את היבלות האם זה אומר שהגוף חופשי מיבלות והנגיף? כיצד אפשר לטפל בנגיף עצמו ולא רק בתסמינים?
  5. האם אפשר לקבוע תור אצלך דרך קופת החולים או רק באופן פרטי?
  תודה מראש על המענה.

  שלום,
  הנני בשליש השלישי להריון ולפני כשלושה חודשים הבחנתי ביבלות שהופיעו במבוא הנרתיק. פניתי למומחה לצוואר הרחם והוא אמר שהמחלה מועברת דרך מגע מיני ושניתן לטפל בהריון ע״י צריבה או לייזר תחת הרדמה מקומית וכמו כן ניתן ללדת לידה רגילה ולא קיסרי.
  אשמח אם תוכל להבהיר לי כמה דברים שלא ברורים לי:
  1. האם מומלץ לטפל בזמן ההריון או שכדאי לחכות אחרי הלידה?= בזמן הריון
  2. האם ניתן להידבק במחלה ע״י מכשיר שלא עבר חיטוי כראוי כמו לדוגמא לייזר להסרת שיער?= כן
  3. תוך כמה זמן מרגע ההדבקה מופיעים התסמינים כגון יבלות?= לפחות 3 שב
  4. אם מסירים את היבלות האם זה אומר שהגוף חופשי מיבלות והנגיף? = בודקים בסוף נגיפי HPV בשיטת PCR
  5. האם אפשר לקבוע תור אצלך דרך קופת החולים או רק באופן פרטי?= פרטי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. שלום ד"ר: איך בודקים נשאות פפילומה / קונדילומה בגברים? בדיקת דם? האם גבר שנרפא עדיין נשא? ויכול להדביק? לאיזה רופא פונים בהידבקות? רופא עור? האם גבר יכול להידבק ולהתרפא בלי לדעת על כך?

  שלום,
  איך בודקים נשאות פפילומה / קונדילומה בגברים?= בדיקת PCR לנגיפי HPV עם מטוש מהעור ומהריריות שבאברי המין הפה ופי הטבעת וסביבותם.
  האם גבר שנרפא עדיין נשא? ויכול להדביק? = יודעים לפי בדיקת PCR ל HPV
  לאיזה רופא פונים בהידבקות?= לרופא המיומן בתחום כמוני למשל.
  האם גבר יכול להידבק ולהתרפא בלי לדעת על כך?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. עברתי כריתת רחם מורחבת לפני חודש בגלל טרום סרטן צואר הרחם SIN 3…כעת בן זוגי סובל מקונדילומה באיבר המין.האם יש חשש שאדבק?האם בדיקת פאפ רלבנטית בהמשך לגבי.?תודה רבה מחכה למענה.

  שלום,
  .כעת בן זוגי סובל מקונדילומה באיבר המין.האם יש חשש שאדבק?= אפשרי
  האם בדיקת פאפ רלבנטית בהמשך לגבי.?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. שלום
  במידה ועשתי בדיקת pcr לאיתור נשאות והיה יצאה חיובית לזנים שעושים סרטן צוואר הרחם (יש לציין שאין סמנים קלנים למחלה) האם יש טיפול בנשאות שהיא ללא סמנים קלנים או רק מעכב צמוד של משטח פאפ

  שלום,
  אין טיפול בנשאות ומומלץ לעבור קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 55. לפני 10 שנים קימתי יחסי מין עם גבר. כיום נודע לי שהוא חולה בפפילומה עוד בתקופה שאני הייתי איתו.
  יש לציין שב-10 שנים אין לי יבלות וכל משטחי הפאפ יצאו תקינות.
  מה עלי לעשות כיום ?
  האם יכול להיות שאני נושאת את הוירוס ?
  ואם כן האם הוא יכול לעשות לי נזק כי למיטב ידעתי מערכת החיסון מוציאה אותו מהגוף?
  תודה

  שלום,
  מה עלי לעשות כיום ?= בדיקת PCR לגלוי נגיפי HPV וזה גם תשובה לשאלות השניה והשלישית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. PCR

  שלום,
  ברצוני לדעת היכן ניתן לבצע את בדיקת ה-PCR ל- HPV.
  אנא חיזרו אליי בהקדם, אני לחוצה וסובלת.

  תודה מראש.

  שלום,
  אפשרי גם אצלנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. שלום, לפני כ4 שנים נדבקתי בפפילומה, עברתי ביופסיה שהראתה CIN1, עברתי ניתוח לייזר . במעקב של חצי שנה אחרי הניתוח הבדיקות היו תקינות. לפני כחצי שנה גיליתי שהוירוס חזר(לא ברור מתי בדיוק) עדיין במצב CIN1 הומלץ לעבור בדיקת HPV TYPING, הבדיקה הראתה זנים 55, 44, ו16 שנמצא בסיכון גבוה. הופנתי לניתוח קוניזציה והומלץ לי לעבור את החיסון נגד וירוס הפפילומה. ביצעתי את החיסון הראשון , לפני כמה ימים נתקלתי בכתבה על החיסון ועל כך שהרבה רופאים לא ממליצים עליו ושהוא פוגע בפוריות האם זה נכון? והאם יש טעם לעשות אותו למי שכבר נדבקה? ועוד ברצוני לדעת מה הסיכויים שהוירוס יחזור לאחר הניתוח? ושאלה אחרונה: אם לבן זוגי אין יבלות על איבר המין (אחרי כיום יחסי מין לא מוגנים איתי ) מה הסיכויים שהוא לא נדבק? כי רופא אורולוג אמר לו שאם אין לו יבלות אז הכל תקין.
  תודה מראש.

  שלום,
  ניתן לדעת אם נדבקים לפי בדיקת PCR ל HPV/
  החיסון הוא היעיל ביותר כאשר לא נושאים את הנגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. שלום, לפני כשנתיים- שנתיים וחצי היה לי אירוע PCB והרופאה שלחה אותי לקולפוסקופיה ובדיקת PAP. ה-PAP יצא תקין, אך בקולפוסקופיה נמצא CIN 1. הומלץ על מעקב ולאחר כחצי שנה ראו שהממצא לא נעלם וביצעו קריותרפיה. כיום, 8 חודשים לאחר הקריותרפיה, בבדיקת קולפוסקופיה הרופא איתר AWE עדין, שלמיטב הבנתי אומר שה-CIN1 חזר. אינני יודעת באיזה וירוס אני נגועה ולכן ארצה לשמוע היכן ניתן לעשות בדיקת PCR ובנוסף, לדעת מהי ההמלצה למצב הנוכחי?

  שלום,
  ניתן לעשות בדיקת PCR ? = בין השאר גם אצלנו
  מהי ההמלצה למצב הנוכחי? = ניתן להשיב לאחר שיחה מעמיקה יותר וקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. גילו לי hpv 45 מה זה אומר, למי אני פונה, אפשר להחלים , מה לעשות, האם אוכל להמשיך את הליך כניסה להריון עם בת זוגתי? אשמח לתשובה מהירה ומפורטת, אני דיי בחרדה

  שלום,
  תוכלי להתקשר לשיחה ראשונית למרפאתנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. האם אפשר להיכנס לבריכה אם יש לי פפילומה ?

  שלום,
  כן,

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. היי
  אחרי לידה של בני עקב דימומים מרובים נשלחתי לקולפוסקופיה ואמרו לי שיש 2 שינויים בצוואר הרחם ביופסיה הראתה שנדבקתי בפפילומה. חצי שנה לאחר מכן הייתי שוב בהריון ועשיתי בדיקה חוזרת הרופאה אמרה שישנם עדיין 2 השינויים ושאחרי הלידה אחזור על הביופסיה. אציין שבדיקות פאפ יצאו תקינות.
  אני קיימתי יחסים רק עם בעלי וגם בעלי טוען שקיים רק איתי מגיל 17(אני נוטה להאמין לו*) גם לא היו לו חברות לפנייי כך שגם לא היה מגע מיני לא מלא..
  איך נידבקתי?????
  הייתי בטיפולי פוריות ivf יכול להיות שיש קשר?!

  שלום,
  אין תשובה לשאלתך.
  מה תוצאות הביופסיה? מה תוצאות בדיקת PCR ל HPV?
  אולי בכלל לא נדבקת???

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 62. בהמשך לשאלתי.. מצרפת את תוצאות הביופסיה :

  Cervix biopsy
  תיאור מיקרוסקופי ביופסיה צנצנת מספר 1
  צנצנת מסומנת ביופסיה משעה 1 נ.פירור רירית זעיר 1-1 הכל :
  Fragment os squamous without stroma showing Koilocyiosis no dysplas

  Cervix ecc
  תיאור מיקרוסקופי:
  צנצנת מספר 2 מסומנת ecc נ.חומר גרידה בנפח פחות מ-0.1 סמ"ק x-1 הכל
  Ecc: fragment of endocervical mucosa showing squamous metaplasia

  עכשיו אשמח לתשובה.. איך נדבקתי אם שנינו היינו בתולים לפני כן.
  האם בעלי גם נדבק ?! איזה סוג זה ? אני רואה שאנשים כוץבים פה ממש מספרים של הוירוס..
  היי
  אחרי לידה של בני עקב דימומים מרובים נשלחתי לקולפוסקופיה ואמרו לי שיש 2 שינויים בצוואר הרחם ביופסיה הראתה שנדבקתי בפפילומה. חצי שנה לאחר מכן הייתי שוב בהריון ועשיתי בדיקה חוזרת הרופאה אמרה שישנם עדיין 2 השינויים ושאחרי הלידה אחזור על הביופסיה. אציין שבדיקות פאפ יצאו תקינות.
  אני קיימתי יחסים רק עם בעלי וגם בעלי טוען שקיים רק איתי מגיל 17(אני נוטה להאמין לו*) גם לא היו לו חברות לפנייי כך שגם לא היה מגע מיני לא מלא..
  איך נידבקתי?????
  הייתי בטיפולי פוריות ivf יכול להיות שיש קשר?!

  שלום,
  אין תשובה לשאלתך.
  מה תוצאות הביופסיה? מה תוצאות בדיקת PCR ל HPV?
  אולי בכלל לא נדבקת???
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 63. רציתי לדעת..
  לפני חודש לערך הלכתי לרופאת נשים לבדיקה עבור עצמי לא היה לי שום דבר אבל חשוב לי להיכנס להיריון ולכן הלכתי לבדוק כי הכל כשורה.
  בבדיקה הרופאה אמרה שהאזור מאוד נקי והכל בסדר ואין לי מה להיות לחוצה.
  אתמול כמעט חודש וחצי אחרי התקשרה הרופאה ואמרה לי שכנראה אני נושאת hpv ואין לי מה להילחץ אבל מבקשת שבשבוע הקרוב אגיע אליה והיא תתן לי הפניה לבדיקת קולסקופיה ..
  כמובן שאני לחוצה מאוד אמא שלי היא חולת סרטן השד ב"ה היא אחרי אבל.. הלחץ לא יורד..
  רציתי לדעת מה זה אומר לגביי ?
  יש סיכוי שזה יפגע בי באפשרות להיכנס להיריון ?
  אני אמורה להילחץ מזה ? (קבעתי לרופאת נשים לרביעי הקרוב לקבלת הפניה ולבדיקה ל 26.8.15 כי זה היה הכי קרוב)..
  תודה מראש

  שלום,
  לפי איזו בדיקה נקבע שאת נושאת HPV?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. שלום,
  בגיל 17 סבלתי מנגעי קונדילומה עקב הדבקה ב- HPV. עברתי קולפוסקופיה שהיתה תקינה ובהמשך בכל חצי שנה בדיקה PAP, עד לפני מספר שנים. היום אני בת 32, והבחנתי ב5-6 נגעים באזור פתח הנרתיק, חלק בפנים וחלק בחוץ, נגעים די גדולים וחלקים, לא שלפוחיות.
  שאלתי, כמה דחוף שאראה רופא נשים, אם בכלל? אין בדרום רפואת נשים דחופה והתורים לרופא נשים מאוד ארוכים.
  תודה רבה!

  שלום,
  כמה דחוף שאראה רופא נשים, אם בכלל? = בהקדם

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. האם ייתכן ריפוי מוירוס הפפילומה למי נדבק כבר?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. תוצאות ביופסיה אחרי שהתגלו 2 שינויים בצוואר הרחם בקולפוסקופיה עקב דימומים ממושכים.

  Cervix biopsy
  תיאור מיקרוסקופי ביופסיה צנצנת מספר 1
  צנצנת מסומנת ביופסיה משעה 1 נ.פירור רירית זעיר 1-1 הכל :
  Fragment os squamous without stroma showing Koilocyiosis no dysplas
  Cervix ecc
  תיאור מיקרוסקופי:
  צנצנת מספר 2 מסומנת ecc נ.חומר גרידה בנפח פחות מ-0.1 סמ"ק x-1 הכל
  Ecc: fragment of endocervical mucosa showing squamous metaplasia

  מה זה אומר? הרופא אמר שנדבקתי בפפילומה ולא הרחיב יותר מידי.אמר לחזור על הבדיקה כעבור חצי שנה.. חזרתי על קולפוסקופיה ומכיוון שהייתי בהריון לא רצו לעשות ביופסיה אך הנגעים בצוואר הרחם עוד היו שם אפילו שנצרבו בפעם קודמת .

  לפני כמה ימים ראיתי שיש לי מספר נגעים ארןכים בצבע העור בפתח הנרתיק ואחד בצורה שונה בשפתי הפות אני ממש לחוצה ונקבעה לי קולפוסקופיה רק באוקטובר- כי ביקשו 3 חודשים אחרי לידה כדי לעשות שוב ביופסיה . זה לא מאוחר מידי ?

  אני חודש אחרי לידה . האם יש סיכון שאדביק את בני וביתי בהחלפת טיטול וכו?!
  בעלי בטוח נדבק? אנחנו 10 שנים יחד וקיימנו יחסים רק אחד עם השניה . איך נדבקים בוירוס מלבד מגע מיני ?
  סליחה על האורך אני לחוצה מאוד

  שלום,
  צנצנת אחת: -חומר מצואר הרחם עדות להדבקות ב HPV ללא סרטן או טרום סרטן
  צנצנת שניה: חומר מתעלת הצואר תקין
  מה זה אומר? הרופא אמר שנדבקתי בפפילומה = נכון.
  זה לא מאוחר מידי ? = זה לשיקולך
  אני חודש אחרי לידה . האם יש סיכון שאדביק את בני וביתי בהחלפת טיטול וכו?! = יש מצב
  בעלי בטוח נדבק? = אפשר לדעת בלי ניחוש לפי בדיקת PCR ל HPV.
  אנחנו 10 שנים יחד וקיימנו יחסים רק אחד עם השניה . איך נדבקים בוירוס מלבד מגע מיני ?= מגע בחפצים, מושב אסלה ועוד

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. היי.. חוסנתי היום בחיסון הראשון של וירוס הפפילומה. הרופא הסביר לי שאת החיסון השני אצטרך לעשות עוד חודשיים ואת בחיסון השלישי כחצי שנה מתחילת ההתחסנות (כלומר החיסון הראשון בסידרה) … הייתי רוצה לדעת האם ניתן במהלך התקופה הזו לקיים יחסי מין תקינים?(יש לי בן זוג קבוע ושנינו נקיים ממחלות מין אחרי בדיקות שונות אצל רופא עור, משפחה וכו'…)

  תודה רבה

  שלום,
  בתחילה ידענו שהחיסון נהיה יעיל חודש אחרי הזריקה השלישית.
  אחרי זה התברר שזה קורה כבר אחרי הזריקה השניה.
  עכשיו כבר ישמנו מאמר אחד שטוען שהחיסון "תופס" כבר אחרי הזריקה הראשונה.
  אז לשיקולך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. עברתי קוניזציה לפני 8 חד' האם יתכן שאני עדיין נשאית של הוירוס? אם הוירוס כבר לא קיים בגוף האם יתכן ששוב יתפתחו תאים לא תקינים בצוואר הרחם?

  שלום,
  אפשר לבדוק PCR ל HPV על מנת לקבל תשובה לשאלתך ואז אין צורך בניחוש.
  אם הוירוס כבר לא קיים בגוף האם יתכן ששוב יתפתחו תאים לא תקינים בצוואר הרחם? = אפשרי

  בברכה,
  גמר חתימה טובה
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. שלום רב
  חברתי ואני מעוניינים לעבור לקיום יחסי מין ללא קונדום אלא עם גלולות בלבד. חברתי עשתה בדיקת PEP ,עם תוצאה שלילית. כמו כן היא התחסנה לפני מספר שנים.
  אני לא קיימתי יחסי מין לא מוגנים ב5 השנים האחרונות ומעולם לא חוויתי אף אחד מהתסמינים המוזכרים בכתבה.
  האם קיים סיכון שבגינו עלי לעבור בדיקה?
  במידה וכן איזו בדיקה עלי לעבור?
  במידה והתוצאה חיובית מה זה אומר לגבי היכולת שלנו לקיים יחסים לא מוגנים.
  תודה
  אמיר

  שלום,
  אם המטרה היא להיות "נקיים" ממחלות מין אז יש לעשות בדיקות לכל מחלות המין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. לפני חצי שנה גילו אצלי את הקונדילומה על איבר המין , אני עוברת את זה לבד בלי עזרה כי אני מתביישת לספר ואם ההורים שלי ידעו הם יהרגו אותי , רציתי לשאול כמה שאלות כי לא קיבלתי הסבר לגבי זה כל כך מאף אחד
  *כשאהיה גדולה יותר וארצה להביא ילדים זה תהיה בעיה ?
  *זה אי פעם יעבור לי אם אעשה לייזר בבית חולים ?
  *אם אעשה חיסון זה יחזור ? ואם כן איך החיסון יעזור ?
  בבקשה תענו מהר אני לא יודעת מה לעשות

  שלום,
  כשאהיה גדולה יותר וארצה להביא ילדים זה תהיה בעיה ?= לרוב - לא
  *זה אי פעם יעבור לי אם אעשה לייזר בבית חולים ?= אין קשר לבנין בו עושים את הלייזר. הלייזר מנסיוני של 35 שנים הוא הטיפול היעיל ביותר בהכוונת קולפוסקופ
  *אם אעשה חיסון זה יחזור ?= חיסון יעזור בודאי. הרי בשביל מה המציאו אותו

  בברכה,
  גמר חתימה טובה
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. בדיקת פאפ יצאה תקינה אבל יש לי נגעים . יכול להיות שהגניקולוג טעה ואלו לא קונדילומות או שאין קשר בין השניים?

  שלום,
  ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. איך מתבצעת בדיקת pcr hpv? בדיקת דם? תרבית?

  שלום,
  עם מטוש כמו פאפ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. האם הידבקות של קונדילומה נעשית רק ע"י מגע של הנגע בעור בריא או שזה כמו איידס - דרך הנוזלים?

  שלום,
  מגע עור לעור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. למה כל כך חשוב להוציא את הקונדילומה אם הסרה של הנגע לא הורסת את הנגיף עצמו, הוירוס של הפפילומה שמוציאה קונילומות הוא לא הזן האלים ותוך שנתיים הגוף כן מתחסן נגד אותו נגיף. אז זה רק כדי לא להדביק בהידבקות ישירה? הרי רק ברגע שהנגיף עובר (שנתיים בערך) רק אז אני לא בדבקת… אז על מה כל העניין?? השאלות האלו באות כי יש פה משהו שלא ממש ברור לי ואולי כן אפשר להימנע מכאבים בלתי נסבלים

  שלום,
  הטיפול בלייזר מעודד את מערכת החיסון להשמיד את הנגיפים מהר מהרגיל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. רוצה טיפול

  שלום,
  תוכל להתקשר למרפאה 03-6956867.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 76. שלום, אני בת 22 ולפני שנתיים יצא לי נגע באזור איבר המין, הלכתי לפלסטיקאי שהוריד לי אותו ואמרו שזאת קונדילומה או ורוקה. אחרי כמה חודשים יצא לי שוב נגע שנצרב ונפל. עשיתי בדיקת איידס והכל היה תקין, חשוב לציין שפעם הראשונה שזה יצא לי לא קיימתי עדיין יחסי מין וגם לא היה לי מגע מיני עם מישהו. הגיניקולוג שבדק אותי אמר שאני לא צריכה בדיקת פאפ בגלל שלא קיימתי יחסי מין. עכשיו יצאו לי שוב שני נגעים שנצרבו והופניתי לעשות בדיקת איידס.
  עשיתי גם שני חיסונים של וירוס הפפילומה כבר.
  הרופא אמר לי שיש סיכוי שהנגעים יחזרו, יש דרך לרפא את זה? או שהנגיף נשאר תמיד בגוף? איך יכולתי להידבק אז אם לא קיימתי עדיין יחסי מין?

  שלום,
  ניתן להתרפא מקונדילומה ולהגיע למצב שהגוף חיסל את נגיפי ה HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. לפני 4 חודשים עברתי קוניזציה שתוצאותיה יצאו תקינות.
  בפאפ האחרון שוב יצא לא תקין והופניתי לקולפוסקופיה שוב .

  האם הפפילומה נמצא בגופי ויכול כל 4 חודשים להתפרץ בתור תאים לא תקינים?
  יש אפשרות כזו ?
  מה ניתן לעשות במקרים חוזרים ונשנים כאלה?

  שלום,
  עלי לראות את כל התוצאות על מנת להתייחס.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. שלום רב.
  עשיתי בדיקות עקב כאבי בטן שהיו לי בימים האחרונים ובבדיקה התגלה" שחלה מוגדלת עם ממצא ציסטי ופפילומה בתוכו"
  מה זה אומר ואיזלו בדיקות אני צריכה לעשות והיכן
  תודה

  שלום,
  שאלה זו אינה קשורה לפורום זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. בחודש ספטמבר ביצעתי בדיקת פאפ והיא יצאה תקינה. חשוב לציין שלא חוסנתי בעבר, אני בת 25. לפני חודש התגלו נגעים/יבלות באיזור התחתון של פין, בעיקר על העור עצמו ולא על הפין. הוא עבר שריפה בחנקן וקיבל משחה אבל רופא אמר לו שזה מולוסקום ולא קדנילומה. מאז עבר חודש ויבלות לא עברו והיום הוא עבר שוב טיפול בחנקן. לא קיימו יחסי מין מאז שהוא גילה את זה. מאז עבר חודש ואני בודקת את עצמי על בסיס יומי ואין שום סימני היבדקות. האם קיים צורך בביצוע בדיקת פאפ חדשה או עדיף כבר לבצע את את בידקת pcr? ואחרי זה לבצע חיסון עצמו. תודה רבה

  שלום,
  המולוסקום אינו קשור לקונדילומה או ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. דר שלום רב!
  הנני בחודש שמיני עברתי בדיקת פאפ לפני כחודש ובבדיקה יצא לי שיש תאים שכנראה נדבקו בנגיף ה hpv לציין שעשיתי פאפ בתחילת ההריון והכל יצא תקין
  אני עם בעלי שלוש שנים ואין לי אף מערכת יחסים מינית עם אף אחד
  ובנוסף בגיל 24 עברתי את החיסון נגד פפילומה
  מה עלי לעשות ? אני דיי בלחץ היות ואני בהריון מתקדם
  הודה לתשובה בנושא
  תודה ושבוע טוב

  שלום,
  מה עלי לעשות ? = קולפוסקופיה מקיפה בהקדם ולאחר מכן, אם היא תקינה PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 81. היום חזרנו מרופא עור בבית חולים
  לבני בן השנתיים יש קנדילומה type 6 בפי הטבעת,
  לבעלי מאז ומתמיד קיים במפסעה קנדילומה שלא התייחס אליה וחשב שמדובר במשהו שולי,
  הרופא שלח אותי לעשות בדיקות אצל רופא נשים כי התאוריה שלו היא שאני נדבקתי (למרות שלמראית עין אין לי שום קנדילומה באיבר המין)
  והדבקתי את הילד במהלך הלידה, מה שגם אצלי לבהלה בגלל ההשלכות לסרטן צוואר הרחם.
  1- האם התאוריה של הרופא הגיונית ?
  2- מה התופעות של סרטן צוואר הרחם?
  בנוסף איזה בדיקות היית ממליץ לעשות?

  שלום,

  1- האם התאוריה של הרופא הגיונית ? = כן
  2- מה התופעות של סרטן צוואר הרחם?= תוכלי לקרוא האינטרנט כי התשובה ארוכה מדי
  בנוסף איזה בדיקות היית ממליץ לעשות? = HPV PCR וקולפוסקופיה מקיפה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. נדבקתי בקונדילומה ועברתי טיפול לייזר להסרת המגעים לפני שנתיים וחצי. מעז הופיע רק יבלת אחת בגודל מיקרוסקופי שהתגלתה בצקרה בבדיקה שגרתית.האם יש טעם לבדיקת pcr ואיזה מידע רלוונטי היא יכולה להקנות לי?

  שלום,
  בשלב זה מומלצת בדיקה קולפוסקופית מקיפה ואחכ רק אחרי הסרת כל הגדולים יש טעם לבדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. ברצוני לעשות בדיקת דם לזיהוי הdnr.מהי העלות והיכן ניתן לעשות אותה?

  שלום,
  ניתן לברר במרפאה שלנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. מה טיב הבדיקה בדיוק

  שלום,
  בודקת את ה DNA של נגיף הפפילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. שלום רב,
  עברתי קוניצזיה צוואר הרחם לפני חודש. האם אפשר לעשות בדיקה PCR ל HPV עכשיו או שצריך להמתין זמן מסוים?
  הרופא שלי הפנה אותי לבדיקת פאפ וקולפוסקופיה בעוד חצי שנה. אני רוצה לעשות חיסון נגד פפילומה עכשיו. האם זה יכול לשבש את התוצאום של פאפ וקולפוסקופיה בעוד חצי שנה?
  תודה

  שלום,
  האם אפשר לעשות בדיקה PCR ל HPV עכשיו או שצריך להמתין זמן מסוים?= אפשר כבר עכשיו
  אני רוצה לעשות חיסון נגד פפילומה עכשיו= רצוי אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV.
  האם זה יכול לשבש את התוצאום של פאפ וקולפוסקופיה בעוד חצי שנה?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום, עשיתי בדיקה של hpv והתקבלה תוצאה חיובית types 62/71,81.
  מה זה אומר?
  תודה מראש

  שלום,
  זנים שהסכוי שלהם לגרום לסרטן הוא נמוך.
  LOW RISK

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. שלום!

  אני בת 31, עברתי קוניזציה בעקבות CIN 3 לפני חודש והרופא שלי המליץ לי שני דברים: 1. לעשות חיסון למרות שכבר נדבקתי ולמרות שיש לי בן זוג קבוע. 2. לעשות בדיקת PCR.
  שאלותיי:
  1. מה דעתך בנושא החיסון במצבי? אני עומדת לפני חתונה ומגיש לי מיותר כי לפי הבנתי הוא לא מגן על מה שכבר היה. וגם אם בעוד 10 שנים אחליף בן זוג האם החיסון כבר לא יהיה יעיל?
  2. בדיקת לגילוי זן הוירוס- איך זה יכול לתרום לי? אם אדע שמדובר בזן אלים או לא בכל מקרה אמשיך להיות במעקב צמוד יותר.

  שלום,
  1. מה דעתך בנושא החיסון במצבי? = אם תוצאת HPV PCR תקינה אזי החיסון הוא היעיל ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. היי
  מעונינת לבצע בדיקתprc . צרו עימי קשר. בבקשה תמחקו את ההודעה והמס' שפורסם. זה טעות..

  שלום,
  נא התקשרי למכון שלנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. שלום, לפני כשלושה חודשים הלכתי לרופא הנשים שלי ע"מ לבצע בדיקות שגרתיות, הרופא שאל אותי אם אני מעוניינת גם לבצע בדיקת pap ולמרות שלא היה לי מושג מה זו הבדיקה הזו בכל זאת עשיתי אותה (יש לציין שאני בת 23 ) הבדיקה יצאה לא תקינה ונשלחתי ע"י הרופא לבצע בדיקת קולפוסקופיה, בבדיקה יצא כי אני נשאית hpv והרופא אמר לי שנדבקתי במהלך קיום יחסי מין, יש לציין כי לא היו לי סימנים או יבלות, כעת אני הייתי רוצה לדעת איך ממשיכים הלאה?? אני ובן זוגי יחד כבר 5 שנים, אוטוטו מתחתנים, האם מותר לי להמשיך לקיים יחסים?? מה זה אומר לגבי הבאת ילדים לעולם? האם ניתן לבצע איזשהו טיפול תרופתי למניעת ההתפרצות של הנגיף??? כרגע נאמר לי שפשוט עליי לבצע בדיקת pap כל חצי שנה כדי להיות במעקב אך זה לא מספיק לי אני ממש מפחדת ואשמח לקבל עצות יותר יעילות, תודה.

  שלום,
  כעת אני הייתי רוצה לדעת איך ממשיכים הלאה??= האם הקולפוסקופיה היתה לכל אברי המין פי הטבעת פה ועינים?
  האם מותר לי להמשיך לקיים יחסים?? מומלץ אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR
  מה זה אומר לגבי הבאת ילדים לעולם?= בגישה נכונה אין בעיה בהמשך עם הריונות וילדים.
  האם ניתן לבצע איזשהו טיפול תרופתי למניעת ההתפרצות של הנגיף??? = אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. שלום רב,

  אני בת 29, בעקבות בדיקת pap שביצעתי רופאת הנשים שלי הפנתה אותי לקולונופוסקופיה ואמרה שאני נמצאת בשלב הascus או משהו בסגנון.
  כשהגעתי לבדיקה נאמר לי שלא נראית סיבה לביצוע ביופסיה ונקלח משטח שנשלח למעבדה.
  הבעיה שהתוצאות כבר הגיעו אבל נאמר לי לחזור רק בעוד 6 שבועות.
  עד אז אמות מדאגה.
  האם ניתן להגיד לפחות בגדול האם יש לי מהלדאוג לפי התוצאות הנ״ל:
  שם הבדיקה HPV PCR
  תוצאה חיובי
  תוצאה לעומת טווח הנורמה
  HPV PCR
  Types: 16,52,
  Types: 59,62/81

  מה זה אומר? שיש לי דווקא את הסוגים המסוכנים?
  והאם ישנה אפשרות שבניהול אורך חיים בריא יותר, ספורט, פרוביוטיקה, תזונה נכונה הגוף יכול ל״חסל״ את הנגיף?

  תודה מראש,
  מירי

  שלום,
  מה זה אומר? שיש לי דווקא את הסוגים המסוכנים?= גם וגם
  והאם ישנה אפשרות שבניהול אורך חיים בריא יותר, ספורט, פרוביוטיקה, תזונה נכונה הגוף יכול ל״חסל״ את הנגיף?= אפשר אבל עלול לקחת זמן ארוך יחסית לטיפול בלייזר הגורם לעידוד מערכת החיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 91. שלום רב,
  היה לי שינוי בתא בבדיקת פאפ ובקולפוסקופיה נלקחה ביופסיה ונכתב בתשובה שיש חשד לפפילומה טרם נפגשתי עם הרופאה.

  1. אם בן זוגי נדבק, האם זה מסכן אותי בסרטן בפה במידה ויש יחסים אוראליים?
  2. אין לי יבלות על הגוף, הטם זה הכרחי שיהיו?
  3. באם אעשה פאפ חדש, הדגימה קטנה, האם ניתן לפספס תאים שעברו שינוי?
  4. במידה ואקבל טיפול. האם יש סיכוי להתפתחות סרטן אני צריכה להיות במעקב לעתים קרובות יותר?
  5. אם הדבקתי את בן הזוג, איך ניתן לטפל בו שלא ידביק אותי שוב?

  תודה רבה על המידע!!

  שלום,
  1. אם בן זוגי נדבק, האם זה מסכן אותי בסרטן בפה במידה ויש יחסים אוראליים? = יש מצב
  2. אין לי יבלות על הגוף, הטם זה הכרחי שיהיו?= לא בכרחי
  3. באם אעשה פאפ חדש, הדגימה קטנה, האם ניתן לפספס תאים שעברו שינוי?= כן
  4. במידה ואקבל טיפול. האם יש סיכוי להתפתחות סרטן אני צריכה להיות במעקב לעתים קרובות יותר?= לרוב הרפוי מצליח
  5. אם הדבקתי את בן הזוג, איך ניתן לטפל בו שלא ידביק אותי שוב?= ניתן לרפא קונדילומה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 92. בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה

  שלום,
  מה השאלה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. שלום,
  גילו אצלי בפאפ agus. אני בהריון בחודש חמישי האם אוכל ללדת בלידה טבעית? מה הסיכוי שהווירוס ידביק את התינוקת? ואיך אוכל לדעת אחרי כן בהנחה שהלידה הייתה טבעית? הרופא טען חד משמעית שאין חשש אולם אני לא ממש סומכת עליו יותר סומכת עליך.

  שאלה שניה, לחברתי היה סרטן והוציאו לה את צוואר הרחם אמרו לה שהיא בריאה. בכללי, האם יש סיכוי שאחרי טיפול הווירוס יוצא מהגוף?

  שלום,
  אני בהריון בחודש חמישי האם אוכל ללדת בלידה טבעית? = אוכל להשיב אחרי שיחה ובדיקה
  מה הסיכוי שהווירוס ידביק את התינוקת? = יש לדעת אם את נושאת כעת את הנגיף.

  שאלה שניה, לחברתי היה סרטן והוציאו לה את צוואר הרחם אמרו לה שהיא בריאה. בכללי, האם יש סיכוי שאחרי טיפול הווירוס יוצא מהגוף?= כן ולא צריך לנחש. יש בדיקת PCR לדעת זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 94. היכן מבצעים בדיקה זו? האם זו בדיקת דם?

  שלום,
  במקומות שונים כולל אצלנו וזה לא בדיקת דם. זה דומה יותר לבדיקת פאפ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867