• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

פפילומה

פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

מהי פפילומה?

פפילומה – (HPV - Human Papiloma Virus) הוא שם כולל לכ-200 זנים של נגיף התוקף את האדם. מרבית הזנים של נגיף זה מועברים במהלך יחסי מין, אולם בניגוד לנגיף ה-HIV, נגיף זה אינו מועבר דרך נוזל הזרע, או חשיפה לדם נגוע, אלא מועבר דרך העור, ולכן קיום יחסי מין מוגנים, לאו דווקא יימנע הידבקות. ברוב הגדול של מקרי ההדבקה, נשא הנגיף לא יידע כלל שנדבק, לא יפתח לעולם תסמינים, והמערכת החיסונית בגופו תתגבר על הנגיף ותעלים אותו לחלוטין בתוך פרק זמן של בין חצי שנה לשנתיים ממועד ההדבקה.
במקרים בהם הנשא מפתח תסמינים, כ 1%, תסמינים אלו יהיו בדרך כלל צמיחה של גידולים קטנים (מילימטר אחד עד כמה מילימטרים) או יבלות, בצבע העור, גידולים אלו המכונים "קונדילומה" הם תוצאה של הידבקות בנגיף ושינוי גנטי שהנגיף מבצע בתאי העור, תוך הכפלת תאים אלו באופן בלתי מבוקר, עד לתוצאה הנראית לעין. הנגיף מתמקם בדרך כלל באזורים שהם לחים למחצה, ולכן גידולים אלו מופיעים בדרך כלל באברי המין החיצוניים והפנימיים [פות, שפתיים, נרתיק וצואר, פין ושק אשכים], מפשעות וגבעת הערווה, פרינאום ופי טבעת, תעלה אנלית וצינור השופכה, ישבנים וירכיים, פה ולוע, מיתרי הקול , נחירי האף ולחמית העינים.
במשך השנים נוסו שיטות שונות להסרת הנגעים - נוזלים ומשחות וקרמים, הסרה כירורגית, מחט חשמלית והקפאה בחנקן אולם השיטה היעילה ביותר היא ההסרה בלייזר בהכוונה ע"י קולפוסקופ.

היתרונות בלייזר שבידיים מיומנות אינו משאיר צלקות, ניתן לבצעו אחרי הרדמה מקומית בספריי והעידוד של מערכת החיסון לסילוק הנגיפים בזמן קצר מהרגיל - רק אחרי הטיפול בלייזר . הסיבה עדיין לא ידועה.
במקרים מועטים בהם המערכת החיסונית אינה מתגברת על הנגיף במשך שנים רבות, עלול הנגיף להביא להתפתחות סרטן ברוב האברים שהוזכרו קודם לכן- בנשים ובגברים.
אומנם מיעוט קטן ממקרי ההידבקות בנגיף מסתיימים בסרטן, אולם עם זאת נגיף הפפילומה אחראי לרוב המקרים של סרטן צוואר הרחם, סרטן פי הטבעת וסרטן הפה והלוע ברחבי העולם.

נגיף ה-HPV

נגיף ה-HPV

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הנגיף. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הנגיף. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-90% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בנגיף, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

סוגים של פפילומה

עד היום התגלו כ-200 סוגים שונים של נגיף הפפילומה. הסוגים נבדלים זה מזה במבנה הגנטי של הנגיף, בתופעות הרפואיות שלהן הוא גורם, וברמת הסיכון שבהם. סוגי הנגיף ממוספרים, ומכונים עפ"י מספרם.

כעיקרון כל נגיפי הפפילומה עלולים לגרום לסרטן אך רובם של הנגיפים יגרמו לזאת במקרים נדירים ולכן הם קרויים בעלי סיכון נמוך להתפתחות סרטן. מעט מהזנים יגרמו לסרטן בשכיחות גבוהה יותר ולכן יקראו בעלי סיכון גבוה להתפתחות סרטן.

סוגי HPV שעלולים לגרום לסרטן:
בעלי הסיכון הגבוה ביותר: 16, 18, 31, 45.
בעלי סיכון גבוה: 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58, 59.
בעלי סיכון שנחשב לגבוה, אך הסיכון טרם נקבע חד משמעית: 26, 53, 66, 68, 73, 82.
HPV 6, 11, 42, 44:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות באיבר המין הזכרי, איבר המין הנקבי ופי הטבעת.

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

HPV 2, 7:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בעור במגוון איזורים בגוף.

יבלת

יבלת

HPV 1, 2, 4, 63:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בכפות הרגליים.

יבלות בכפות הרגליים

יבלות בכפות הרגליים

HPV 3, 10:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות קטנות ושטוחות, בעיקר על הפנים.

יבלות שטוחות על מצח אדם

יבלות שטוחות על מצח אדם

HPV 6, 7, 11, 13, 16, 32:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בלוע ובמיתרי הקול.

קונדילומה בלוע

קונדילומה בלוע

בנוסף קיימים כ-15 סוגים נוספים שעלולים לגרום לתופעות נדירות מאוד כגון Epidermodysplasia verruciformis - התפתחות גידולים בקנה מידה גדול מאוד בעיקר בידיים וברגליים, בספרות מתועדים מקרים אחדים בלבד של תופעות אלו.
כיצד מאבחנים פפילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומטוטית, יכול לפעמים הרופא המיומן לאבחן זאת מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית. אולם במקרים רבים לגדולי הקונדילומה אין את המראה האופייני כל כך ולכן יש להיעזר בקולפוסקופ [סוג של מיקרוסקופ] ובצביעה מיוחדת. בכל מקרה לאחר הסרת הגדולים יש לשלוח אותם למעבדה היסטולוגית [ביופסיה] על מנת שיאשרו את האבחנה של קונדילומה ושישללו סרטן או טרום סרטן.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, המבוצעות אצל כל רופאי הנשים ובקופות החולים ברחבי הארץ.

קיימים שני סוגי PAP - רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לנגיף לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה מיועדת לגלוי קונדילומה או הדבקות בנגיף הפפילומה אלא מיועדת לאיתור מוקדם של סרטן צואר הרחם או מצב טרום סרטן.

הבדיקה מבוצעת ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200-300 שקלים.

לאחר הסרת גדולי קונדילומה מפי הטבעת מומלץ לקחת בדיקת פאפ דק מפי הטבעת אצל נשים ואצל גברים.

בדיקה אחרת, המיועדת לגלוי הדבקות בגיף ה HPV היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-800 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

391 שאלות בנושא פפילומה

 1. שלום ,

  לפני שבוע עברתי קוניזציה בגלל CIN2.
  השאלה היא אם יש לי את וירוס הפאפילומה וגם מן הסתם לבעלי- האם זה אומר שאסור לנו יותר לקיים מין אוראלי?

  שלום,
  אם יש לי את וירוס הפאפילומה וגם מן הסתם לבעלי- האם זה אומר שאסור לנו יותר לקיים מין אוראלי?= רק אם יש נגיפים בחלל האוראלי בבדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. שלום,
  מה קורה במידה ותוצאות קוניזציה יוצאות תקינות? (אך עדין התגלה בפאפ CIN2.
  האם זה אומר שהתאים בעצם מגיעים ממקום גבוה יותר כמו הרחם ושיכול להיות שיש סרטן ברחם או שפשוט יכול להיות שהפאפ לא היה תקין?

  שלום,
  יש מה לדבר בתנאי שתוצאת גרידת תעלת צואר רחם [ECC] יוצאת תקינה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. שלום, מעוניין לשלוח תמונה של גידול לעיונך. לאן ניתן לשלוח ? תודה.

  שלום,
  נא התקשר למרפאה לקבל פרטים
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. שלום. אני נמצאת בדרום אמריקה כבר 9 חודשים. לפני 4 חודשים התגלה אצלי הווירוס עקב יבלות שיצאו באיבר המין. הרופא טען שזה לא זן מסוכן אלא רק יש צורך בלהסיר את היבלות. עשיתי 2 בדיקות פאפ בהפרש של חודשיים שיצאו שליליות.לפני כחודש לקחו ביופסיה מהיבלות והתשובה חזרה cin 1. השבוע הגעתי למרפאה של מומחים בווירוס ועשו לי בדיקה של צוואר הרחם. שם הרופאה אמרה שכבר יש שינויים בצוואר הרחם ורק לאחר ביופסיה יהיה אפשר לדעת מה השלב. אני מאוד מפוחדת ומוטרדת במשך חודשים
  ולא יודעת מה לעשות. החזרה שלי לארץ עוד חודשיים ואני לא רוצה שהמשפחה שלי תדע כלום מזה. יכולה לצרף תמונה של הנזק שנגרם מה וירוס במידת הצורך. אשמח לשמוע חוות דעת מה אפשר לעשות ועד כמה זה חמור.

  שלום,מומלץ שתשלחי מסמכים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. שלום, בבדיקת משטח צואר הרחם נמצא וירוס הפפילומה. מתי נדבקתי בו? האם יתכן מצב שנשאתי אותו שנים רדום? תודה

  שלום,
  מתי נדבקתי בו? = אין לדעת
  האם יתכן מצב שנשאתי אותו שנים רדום? = אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. שלום,
  יש לי CIN3 בצוואר הרחם שנפגע ע"י HPV.

  היכן ניתן לעשות את בדיקת הPCR לHPV ? כמה זהו עולה? תוך כמה זמן התשובה? ואיך מטפלים?..

  שלום,
  במקומות שונים.
  בקשר לביצוע אצלנו ניתן לברר פרטים בטלפון
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. PCR

  מעוניינת לקבל פרטים על בדיקת PCR עקב יבלות באיבר המין

  שלום,
  ניתן לקבל פרטים בטלפון - 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. לפני כחצי שנה התחלתי טיפול ליבלות על הפין,במהלכו עברתי טיפול של מחט חשמלית ליבלת אחת,כל שאר היבלות טופלו ע"י תמיסה.
  95% מהיבלות יובשו,אך קיימות יבלות בודדות ממש ממש קטנות-
  השאלה שלי היא:
  1)האם אפשר לעבור במצב כזה בדיקת PCR לHPV(יבלות בודדות ממש ממש קטנות).
  2)איפה ניתן לעבור בדיקת PCR לHPV באזור חיפה והקריות?
  תודה.

  שלום,
  1)האם אפשר לעבור במצב כזה בדיקת PCR לHPV(יבלות בודדות ממש ממש קטנות). = כן. אפשר תמיד לעבור אך מומלץ מבחינה כספית אחרי שכולם חוסלו
  2)איפה ניתן לעבור בדיקת PCR לHPV באזור חיפה והקריות?= איני יודע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. מעוניינת לעשות בדיקת PCR איפה אפשר לעשות אותה?

  שלום,
  בין השאר אצלנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. שלום רב.

  קיימתי יחסי מין עם אשה שעברה הסרה של תאים טרום סרטניים בצוואר הרחם. הרופא שלה המליץ שאני אעבור בדיקה לאבחון וירוס הפפילומה.
  אני מבקש לדעת אם יש בדיקה כזאת ואם כן איפה ואיך.
  בדיקה לכלות אם אני נשא של הוירוס

  שלום,
  אני מבקש לדעת אם יש בדיקה כזאת ואם כן איפה ואיך.= הבדיקה היא PCR ל HPV ונעשית במקומות שונים כולל אצלנו במרפאה נלקחת הדגימה ומועברת למעבדה מיוחדת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 11. שלום,
  הייתי אצל רופאת א.א.ג שאיבחנה אצלי פפילומה בענבל. הגידול נמצא אצלי שנים רבות, לא ידעתי שהוא לא אמור להיות שם, ויש לציין שאני פעילה מינית רק בשנה האחרונה. בנוסף, אני מעשנת נרגילה עם חברים מגיל צעיר.
  1. יכול להיות שנדבקתי בפפילומה דרך עישון נרגילה עם אדם שהיה לו את הנגיף?
  2. אני ובן זוגי מקיימים יחסי מין אוראליים, האם קיימת סכנה שהדבקתי אותו באיבר המין או בפה ושהוא ידביק את איבר מיני?
  אודה לתשובה מהירה

  שלום,
  גדול פפילומה בענבל זה לא קונדילומה ולכן אין מקום לדאגה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. אני נשאית של הוירוס כשנתיים ואני בבדיקות ומעקב. אם הדבקתי את בן זוגי בוירוס וגופו מתגבר עליו, האם אני יכולה להדביק אותו שנית? ואם הגוף שלי יתגבר בסופו של דבר על הוירוס, האם בן זוגי יכול להדביק אותי שוב?
  תודה!

  שלום,
  אם הדבקתי את בן זוגי בוירוס וגופו מתגבר עליו, האם אני יכולה להדביק אותו שנית?= אפשרי
  ואם הגוף שלי יתגבר בסופו של דבר על הוירוס, האם בן זוגי יכול להדביק אותי שוב?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. בסד
  אני חולת קרוהן וחכן לא חוסנתי לפפילומה בצעירותי. אני אחרי לידה בדיקת פאפס לא נראתה הכי ונשלחתי לעשות קולופוסקפיה שיצא תקין באותה הזדמנות לקחו בדיקה לפפילומה. היום הוסבר לי שאני עם וירוס פפילומה 31. מה זה אומר? אני מאד דאוגת? האם זה מדבק למי עלי לפנות. אודה יל תשובתכם .

  שלום,
  מה זה אומר?= הצעד הבא הוא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין ואז ניתן לדעת על הצעד הבא
  האם זה מדבק= כן
  למי עלי לפנות? = בין השאר תוכלי לפנות אלינו

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 14. בהמשך לשאלה ששאלתי האם מותר לי לבוא במגע עם ילדיי. יש לי תינוק מותר לי לחתל אותו לנשק אותו ? האם אין סיכוי לילדים שבאים במגע איתי תודה

  שלום,
  ממליץ לא לנשק נשיקות צרפתיות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. אם אני נושא את וירוס הפפילומה 16 או אחד מהזנים המסרטנים יש סיכוי שאני יוכל להביא ילדים ?
  2.מה הסיכוי שבת הזוג שלי נדבקה במחלה והאם המערכת החיסונית שלה תתגבר על המחלה ?
  תודה

  שלום,
  אם אני נושא את וירוס הפפילומה 16 או אחד מהזנים המסרטנים יש סיכוי שאני יוכל להביא ילדים ?= כן
  2.מה הסיכוי שבת הזוג שלי נדבקה במחלה? = 40-60% הדבקות בכל מגע מיני.
  והאם המערכת החיסונית שלה תתגבר על המחלה ?= כן בסופו של דבר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. 1.האם וירוס הפפילומה מהזנים המסרטנים שהמערכת החיסונית לא מתגברת עליהם האם הם לכול החיים ?
  2.מה הסיכוים שבת הזוג שלי גם תיהיה נשאית או שזה לא קשור כול אחד ומערכת החיסונית שלו ?
  תוודה מראש

  שלום,
  1.האם וירוס הפפילומה מהזנים המסרטנים שהמערכת החיסונית לא מתגברת עליהם האם הם לכול החיים ?= לא
  2.מה הסיכוים שבת הזוג שלי גם תיהיה נשאית או שזה לא קשור כול אחד ומערכת החיסונית שלו ?= הסיכון בהדבקות בכל מגע מיני הוא 40-60%

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. שלום,
  אני רוצה לבצע בדיקת pcr בהקדם האפשרי. האם ניתן לבצע את הבדיקה בכל בית חולים בארץ?

  שלום,
  יש לברר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 18. מי שנשא את הזנים המסרטנים של הפפילומה יש סיכוי להביא ילדים שיהיו בראים ולא נגועים בוירוס ?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. אם בדיקת pcr לhpv יוצאת תקינה זה גם אומר שאין גידול סרטני ?

  שלום,
  לא. זה אומר שאין נגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. במשך לשאלה אם איין זנים סרטנים אז אייך אני ידע שיש גידול או טרום גידול ?

  שלום,
  אופיו של הגדול נבדק בבדיקה היסטולוגית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. במשך לשאלה אם איין זנים סרטנים אז אייך אני ידע שיש גידול או טרום גידול?
  2.איפה אפשר לעשות את הבדיקה ?
  3.אייך מטפלים בתאים אלו ?
  תוודה

  שלום,
  במשך לשאלה אם איין זנים סרטנים אז אייך אני ידע שיש גידול או טרום גידול?= לפי בדיקה קולפוסקופית ואחכ אם צריך בדיקה היסטולוגית
  2.איפה אפשר לעשות את הבדיקה ?= במקומות רבים כולל אצלנו
  3.אייך מטפלים בתאים אלו ?= באלו תאים?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. 1.יכול להיות שהיית נשא של הנגיף במשך 5 שנים ?
  2.אם כן מה זה אומר שהדבקתי את כול הסובבים אותי כולל המשפחה ותינוקות שנשקתי ?

  תודה דוקטור

  שלום,
  1.יכול להיות שהיית נשא של הנגיף במשך 5 שנים ?= אפשרי
  2.אם כן מה זה אומר שהדבקתי את כול הסובבים אותי כולל המשפחה ותינוקות שנשקתי ?= מדובר על נשיקות "צרפתיות".

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. השאלה שלי היא כזא תהאם יש בדיקה לגבר לדעת האם יש לו את וירוס הפפילומה?

  תודה

  שלום,
  כן. PCR.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. שלום רציתי לשאול אם אני נושא את הנגיפים 6 11 59 מה זה אומר ?
  2. האם יש טיפול לנגיפים האלה ?
  3. מתי הגוף שלי יהיה נקי ?
  תודה

  שלום,
  אם אני נושא את הנגיפים 6 11 59 מה זה אומר ?= זה אומר שאתה נושא נגיפים אלו ועלול להדביק
  2. האם יש טיפול לנגיפים האלה ?= לנגיפים אין טיפוטל ןמערכת החיסון מסלקת אותם.
  3. מתי הגוף שלי יהיה נקי ?= זה יבדק

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. בהמשך לשאלה זן 59 הוא זן ממאיר מה אני אמור לחכות שיתפתח טרום סרטן ?

  שלום,
  מערכת החיסון של הגוף תחסל אותו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. שלום דוקטור אם בדיקת הpcr לא יצא תקינה ולאחר מכן קולפוסקופיה יצא תקינה האם זה אומר שאין נגעים סרטנים או טרום סרטנים בגלל הפפילומה ולא יהיו בעתיד ?
  תודה

  שלום,
  לא זה לא אומר את זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. מה אומר hpv 59+ ?
  2.מה הסיכונים לפתח תאים סרטנים ?
  תודה

  שלום,
  + פרושו מעט
  הסכוי - קטן ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. לפני 9 חודשים בעלי שכב עם זונה שהדביקה אותו בפפילומה לפני שבועיים גיליתי נגעים של קנדליומה על בסיס הפין והוא הודה, עברנו בדיקות מין שונות , אך הרופאה אמרה שכעת גם אני נושאת לכל החיים את הנגיף גם אם לא נדבקתי בנגעים.
  עברתי לפני שנה וחצי כריתת רחם צואר רחם ושחלה ימין , האם יש סוגי סרטן אחרים שאוכל לקבל האם ואך אוכל לבדוק אם אני נשאית פפילומה אם אין אפשרות לעשות לי פאפ?

  שלום,
  כעת גם אני נושאת לכל החיים את הנגיף גם אם לא נדבקתי בנגעים? אם תשובת HPV PCR תהיה תקינה אז לא נדבקת.
  האם יש סוגי סרטן אחרים שאוכל לקבל? הכוונה שלך כתוצאה מן הוירוס הזה ואם כן מדובר בסרטן אברי מין חציוניים, פה ולוע ופי טבעת
  האם ואך אוכל לבדוק אם אני נשאית פפילומה? = באמצעות בדיקת HPV PCR
  אם אין אפשרות לעשות לי פאפ?= ניתן לעשות פאפ מנרתיק

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 29. שלום.יוסי בן 38
  אשתי בת31 עשתה בדיקה פאפ וגילו לה פפילומה זן 16.הרופא אומר שזה בא רק ממגע מיני וזה לא יכול להיות מה גם שאשתי עברה חיסון משולש לפני 14 שנה. (לפני 3 שנים היא עשתה בדיקה והיה הכל תקין).אנחנו מחכים לתוצאות ביופסיה ועוברים עלינו ימים גיהנום.האם זה ניתן לריפוי?אני עדיין לא נבדקתי והולך להבדק שבוע הבא.

  שלום,
  ניתן לרפוי וההדבקה היא גם שלא מיחסי מין.
  תוכל לקרוא על כך באתר שלי.
  בהצלחה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. שלום,
  נדבקתי בקנדילומה מחברה לפני כשנה וחצי.
  כעבור מספר חודשים לחברה התגלה סרטן צוואר הרחם.
  כ-10 חודשים מאז שנדבקתי צמחו לי שתי קנדילומות זעירות באיבר המין.
  רופא העור טיפל בהם בחמצן נוזלי, הם נעלמו אך חזרו שוב.
  האם יש בדיקה שבאמצעותה ניתן לגלות אם אני עדיין נושא את הזן המסוכן של הקנדילומה?
  מה עלות הבדיקה אצלך?

  שלום,
  מדובר בבדיקת PCR ל HPV.
  שאר פרטים בטלפון של המרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. היכן ניתן לבצע dna ומה למעשה יקבעו תוצאותיו

  שלום,
  למשל אצלנו והבדיקה קובעת אם את נשאית של HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 32. שלום רב
  לפני כשבוע הרגשתי מעין גוש קטן בבסיס הלשון. א.א.ג אבחן בצורה הבאה: נגע הנראה פפילומטוטי בפרנולום הלשוני. אני מבין כי רצוי להסירו ולשלוח לביופסיה. הנגע אינו כואב אך נוכחותו מציקה.
  1. האם מותר לי לנשק את אשתי? האם כל נשיקה סביר שאדביק את אשתי?
  2. האם רצוי להימנע מלקיים יחסי מין? כולל מין אורלי?
  3. האם לאחר הפרצודרה ניתן לחזור לשיגרה?
  4. האם הביופסיה כוללת את בדיקת HPV?
  5. האם כדאי לחכות ולראות אם הנגע עובר לבד?
  תודה רבה

  שלום,
  פפילומה אינו גדול בעייתי ואינו כמו הקונדילומה הנגרם ע"י נגיף הפפילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. שלום
  נמצא אצלי נגיף הפפילומה אחד מהסוגים המסרטנים כנראה שהוא נימצא אצלי כבר הרבה שנים כי לא קיימתי יחסי מין כול השנים האלה ולא ניראה לי שנדבקתי מאיזה שהוא מגע מיני
  1.האם אתם עושים בדיקות ביופסיה לפין ?
  2.האם אתם עושים בדיקת פאפ לי הטבעת ?

  שלום,
  1.האם אתם עושים בדיקות ביופסיה לפין ? = כן
  2.האם אתם עושים בדיקת פאפ לי הטבעת ? כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. עברתי מס' בדיקות פאפ וכולן יצאו תקינות באחד הימים בעיקבות דלקות שתן חוזרות וצריבות באיבר מין הלכתי לרופאת נשים אחרת והיא הפנתה אותי לבדיקת קולופוסקופיה והממצאים היו :
  התקבלו מספר פירורי ריר סמיך
  Tangential cut of junctional mucosa showing chronic inflammation immature squamous metaplasia and focal cin -1 הגניקולוג שלי אמר לא לעשות כלום אבל הגניקולוגית שהלכתי אליה במקה התקשרה ואמרה שאני לייבת לעשות טיפול בליזר מה לעשות והאם אני צריכה לעשות בדיקת דם pcr ? האם זאת אבחנה לפפילומה לא נאמר לי כלום ע"י שניהם תודה

  שלום,
  מדוןבר במצב טרום סרטני בדרגה הנמוכה בלי עדות להדבקות ב HPV.
  לגבי מה לעשות - כאן זה לא המקום המתאים לשיחה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 35. מעונינת לקבל מידע נוסף לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה
  תודה

  שלום,
  תוכלי להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. פיפלומה 59+ לארוך 5 שנים כבר מיצרת תאים סרטים או גידולים גידולים סרטנים ?

  שלום,
  אין לדעת לוח זמנים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. מה הסיכויים להדביק אחרים ובאיזה דרך ?

  שלום,
  סכוי ההדבקה הוא 40-60% בכל מגע מיני בודד.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. נלקח מצור הרחם ecc
  הממצאים. Endocervix curettage
  Tiny fragments of exocervical mucosa no pathological change

  Smoked. T 8300
  M 00100
  מה זה אומר?

  שלום,
  תוצאה תקינה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. בוקר טוב
  אני במעקב רופא ועוד לא ברור אם מדובר בווירוס הפפילומה או לא..אבל במידה וכן האם יש סיכוי שישאלו או יבדקו מאיפה קיבלתי את זה?? ממש לא רוצה להיכנס לסיבוכים האלה!! אני ובן זוגי חיים בשלום ולא רוצה להתייחס לדברים שנעשו בגיל צעיר או שהוא ידע עליהם!! האם אני רק מקבלת טיפול במידת הצורך מבלי להתייחס לעבר המיני או מאיפה קיבלתי??

  שלום,
  ישאלו או יבדקו מאיפה קיבלתי את זה?? = לא
  מקבלת טיפול במידת הצורך מבלי להתייחס לעבר המיני או מאיפה קיבלתי??-= נכון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. בוקר טוב
  אני במעקב רופא ועוד לא ברור אם מדובר בווירוס הפפילומה או לא..אבל במידה וכן האם יש סיכוי שישאלו או יבדקו מאיפה קיבלתי את זה?? ממש לא רוצה להיכנס לסיבוכים האלה!! אני ובן זוגי חיים בשלום ולא רוצה להתייחס לדברים שנעשו בגיל צעיר או שהוא ידע עליהם!! האם אני רק מקבלת טיפול במידת הצורך מבלי להתייחס לעבר המיני או מאיפה נדבקתי?

  שלום,
  האם יש סיכוי שישאלו או יבדקו מאיפה קיבלתי את זה?? = לא
  האם אני רק מקבלת טיפול במידת הצורך מבלי להתייחס לעבר המיני או מאיפה נדבקתי?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. שלום דר'…
  לפני כשנה וחצי בבדיקת פאפ התגלה lsil ונשלחתי לבדיקת קולפוסקופיה שיצאה תקינה.
  מאז נעשתה עוד בדיקת פאפ ועוד קולפו וביופסיה sin 1
  בבדיקת פאפ אחרונה שוב אותו ממצא lsil ודרישה לקולפו נוסף.
  1. במידה והקולפוסקופיה הקרובה יוצא ממצא זהה לקודם האם יכול להיות שאצטרך להמשיך עוד שנים בבדיקות אלה?
  2. במידה שהתוצאה תראה בה' שהכל תקין האם עדיין אצטרך להמשיך במעקב?
  3. במידה והתוצאה לא תקינה אבל שונה מהתוצאה הקודמת מה עושים?
  4. האם יכול להיות שתוצאת הפאפ בכלל מראה אי תקינות שנובעת ממשהו שאינו קשור לוירוס הפפילומה?
  תודה מראש

  שלום,

  1. במידה והקולפוסקופיה הקרובה יוצא ממצא זהה לקודם האם יכול להיות שאצטרך להמשיך עוד שנים בבדיקות אלה?= מה תוצאת PCR ל HPV?
  2. במידה שהתוצאה תראה בה' שהכל תקין האם עדיין אצטרך להמשיך במעקב?= יש פה לנהל שיחה מורכבת שאינה מתאימה לשאלות ולתשובות באינרטנט.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. שלום,
  בחורה שיצאתי איתה גילתה שיש לה סימן שמראה על קונדילומה , נקבעה לה בדיקה לכמה ימים לאחר המחזור ואין עדיין ודעות שיש לה את זה , האם אני צריך להיבדק ? ואיזה בדיקה אם כן ?
  אין לי סימנים אך אכן עשינו יחסי מין לא מוגנים.

  שלום,
  האם אני צריך להיבדק ? ואיזה בדיקה אם כן ?= אולי תמתין לאבחנה שלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. לאחר הביופסיה התוצאות שלי הם
  Level section ki67 and p-16
  מה אני צריכה לעשות?
  אני בת 48
  אשמח לקבל תשובה

  שלום,
  זה רק חלק מהתשובה.
  נא שלחי את התשובה במלואה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. אשמח לקבל פרטים לגבי בדיקה זו,
  היכן ניתן לבצעה
  האם צריך הפניה מרופאת נשים.
  האם מחויבת בדיקת PAP מקדימה?

  שלום,
  היכן ניתן לבצעה. = במקומות שונים כולל אצלנו
  האם צריך הפניה מרופאת נשים.? = לא
  האם מחויבת בדיקת PAP מקדימה?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 45. לפני כחודשיים הופיעה לי יבלת, ולפני שבוע זה התחיל להתפשט ונהיה הרבה יבלות התחלתי טיפול בחנקן, בשבוע האחרון אני לא מפסיק לשלשל, האם זה יכול להיות קשור?? תודה.

  שלום,
  לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. שלום,
  בבדיקת הפאפ שעשיתי התוצאה היתה לא תקינה וההסבר : תאים לא תקינים.
  האם זה אומר בוועדות שיש לי את הווירוס?
  אם כן, איך אוכל לדעת איזה זן? האם זה מהסוג המסוכן או לא

  עשיתי את הבדיקה פעמיים כבר, לפני חצי שנה ועוד אחד לא מזמן..
  שניהם יצאו :תאים לא תקינים.
  בבדיקות קולוסקופיה הראשונה הוא אמר שהכל בסדר, ואת השנייה לא עשיתי עדיין.
  הכל נראה מעורפל ולא ברור..

  שלום,
  האם זה אומר בוועדות שיש לי את הווירוס?= לא
  אם כן, איך אוכל לדעת איזה זן? האם זה מהסוג המסוכן או לא= לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 47. אחרי שבעלי טופל בתרופה והיבלות ניעלמו האם הוא נקי מהוירוס?

  שלום,
  אחרי קולפוסקופיה מקיפה תקינה בדיקת PCR ל HPV תקבע אם הוא נקי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. האם יתכן פפילומות לא וירליות? כי רק לאחד מבני הזוג כנראה יש ולשני אין. האם הם יכולות לגרום לכאבי בטן?
  אם פאפ יוצא תקין וקולפוסקופיה תקין , זה אומר שאין פפילומות?
  איך נדבקים מזה רק מיחסי מין?
  האם שירותים משותפים יכול להדביק?
  האם קונדום מונע הדבקה?
  והאם ניתן להתנשק?

  שלום,
  איני עוסק בגדולי פפילומות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. האם במקווה ניתן להידבק מפפילומות?

  שלום,
  איני עוסק בגדולי פפילומות אלא בגדולי קונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. האם פפילומות בלשון בפנים (כנראה פפילומות, נראה כמו בליטות עגולות על הלשון בפנים) הן שפירות ואצל איזה רופא ניתן לבדוק זאת?

  שלום,
  רופא לרפואת הפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. ענית באחת התשובות כאן ש"גדולי פפילומה אינם נגרמים ע"י נגיף הפפילומה ואין בהם פוטנציאל ממאיר". לא הבנתי מתי הן נגרמות מהנגיף ומתי לא?

  שלום,
  אני עוסק בגדולי קונדילומה ואיני עוסק בגדולי פפילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. לחברה שלי התקבלו תוצאות של paps לא חד משמעיים. חשד לפפילומה. היא נשלחה לבדקת קלפוסקופיה.
  אנחנו מקיימים יחסי מין ללא אמצעי הגנה כשנה .

  האם יש צורך להשתמש בקונדומים עד קבלת תוצאות . ( כחודש)
  והאם יש בדיקה לגברים ? (אין שום סימנים על עור)

  תודה מראש
  דניס

  שלום,
  האם יש צורך להשתמש בקונדומים עד קבלת תוצאות? = אין לזה משמעות
  והאם יש בדיקה לגברים ? = כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. האם ניתן להידבק בנגיף גם בגילאי 13-14 גם אם לא היה שום מגע מיני כלשהוא? ואם כן אז הוא יכול להתפרץ לפני גיל 40?

  שלום,
  התשובה היא
  "כן" לשתי השאלות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. הלכתי לרופאת עור לטפל בחנקן ביבלות וזה לא עזר
  היבלות התרבו רציתי לדעת
  כמה זמן אורך משך הטיפול
  מההגעה למרפאה ועד לריפוי מוחלט
  תודה

  שלום,
  הטפול שמרפא שאני מנוסה בו למעלה מ 30 שנה הוא בלייזר דיגיטלי בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 55. HPV

  שלום, קיימתי יחסי מין עם חברה שלי במשך תקופה, ולפני כשבועיים בבדיקה שגרתית התגלה אצלה הוירוס והיא כעת עוברת טיפולים
  הבנתי שהסיכוי שנדבקתי הוא גבוה נכון? אך אין לי סימפטומים
  במידה ואעשה את הבדיקה ואגלה שאני נשא. יש לזה טיפול? או שהדבר היחיד זה לתת למערכת החיסון לטפל בזה?
  או האם יש גם טיפול מונע?
  תודה!

 56. הרופא עור הבחין שיש לחבר שלי וירוס hpv בבסיס האיבר בהתחלה לא הבנו מזה בכלל אז המשכנו לקיים יחסי מין כרגיל השאלה אם בוודאות נדבקתי ממנו ?

  שלום,
  תוכל לדעת לפי HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. Hpv

  האם יתכן שהיה לי HPV לפני כמה שנים ועכשיו כבר אין?
  או שברגע שיש HPV הוא לכל החיים?

  שלום,
  האם יתכן שהיה לי HPV לפני כמה שנים ועכשיו כבר אין?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. שלום רב , האקס שלי התחילו להופיע לו 5 חודשים אחרי ששכבנו יבלות .. לאחר בדיקה התברר שזה קונדולומיה הוא אמר לי שזה בגללי נבדקתי בדיקה אצל רופאננשים והוא אמר לי שהכל תקין ברחם הוא עשה בדיקה קינקולוגית רגילה .. לי אין תסמינים או גירוד או הרגשה שמשהו לא טוב האם יש סיכוי שאני נשאית ?

  שלום,
  אפשר לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. אני גבר בן 26. בריא בדרך כלל. עבר מיני עם נשים בלבד.
  לפני כחצי שנה עשיתי הסרה של קונדולימות באמצעות חנקן ושוב פעם לפני כשבוע.
  רוצה לעשות בדיקת PCR ולקבל ייעוץ בנוגע לסיכון פוטנציאלי לבת זוג חדשה ודרכים למזערו

  שלום,
  תוכל להתקשר עכשיו למרפאתנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. הצלחתי במאמצים להגיע לגיל 73 .לפני כשנה הסירו ממני סרטן בשלפוחית השתן . אני זוכר מהשם שנתנו לו רופאים רק משהו עם פפילומ… זה לא העסיק אותי אבל לאחרונה נדמה לי שכל יום צומחת עלי יבלת קטנה חדשה . לפני כעשור הוקפאה יבלת מעל הגבה ,בלי שהטמבל דוקטור חשב או הזכיר אפשרות לגדילה מחודשת .החדשה מגרדת ,ונוספו לה במרחק 2 סנטימטירים כמה אחיות ,שטוחות וחסרות צבע ממש מתחת לשער שעל הרקה . כולן מגרדות לעתים .המצב כרגע פעיל ואני מגלה כל פעם עוד בליטה מגרדת ,על הפנים ,הידיים בנוסף . אשמח להתיחסות ,איש עלי ליצן סכלרוזוס שממשיך לגדול לאט הרבה שנים ? הצעות ?

  שלום,
  הצלחתי במאמצים להגיע לגיל 73= ברכות.
  רק משהו עם פפילומה= פפילומה בשלפוחית שתן אינה מדאיגה והיא אינה קונדילומה ואינה נגרמת ע"י נגיף הפפילומה האנושי
  לפני כעשור הוקפאה יבלת מעל הגבה= גם כן אינה קשורה לקונדילומה.
  אשמח להתיחסות = זהו תחומו של רופא עור מבלי חשש לקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. מעוניינת לבדוק. איפה עושים זאת ואיך?
  איך אדע אם הדבקתי את בני המשפחה?

  שלום,
  ניתן להתקשר למרפאתנו עכשיו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. לבן זוג שלי התגלתה קנדילומה על איבר מין ולפני כן קיימנו יחסי מין לא מוגנים
  .זה בן זוג חדש ודבר חדש ביחסי מין זה מין אנלי

  בדיקת פאפ אחרונה לפני כחודש הייתה תקינה .
  איך בודקים אם יש וירוס בפי הטבעת אם אין סימנים חיצוניים
  האם יש טיפול מונע במידע ולא נמצא וירוס
  האם מותר לקיים יחסי מין כי טיפול שנתנו לו זה משחה לחודש
  איך אפשר לבצע בדיקת pcr
  אני מאוד לחוצה מפוחדת ומרגישה שהקשר הולך להיגמר ותחושת הבדידות וזה שאולי גרמתי לבן זוג לבעיה כזאת הולכים ומתגברים

  שלום,
  איך בודקים אם יש וירוס בפי הטבעת אם אין סימנים חיצוניים= בבדיקת PCR של HPV
  האם יש טיפול מונע במידע ולא נמצא וירוס.= התשובה ארוכה ולא מתאימה כאן
  האם מותר לקיים יחסי מין? = זה לא שאלה של מותר. זה ענין שאם בדיקת PCR תקינה אז לא נושאים את הוירוס ולא מדבקים.
  איך אפשר לבצע בדיקת pcr? ניתן לבצע גם במרפאתנו 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. רקע: סבלתי בעבר מיבלות
  לפני כחודשיים שמתי לב שיש לי סוג של יבלת באפרכסת אוזן ימין, חשבתי שזה יבלת אך לפני כמה ימים הלכתי לרופא עור כדי לבדוק ליתר ביטחון, הוא כתב באבחנה שיש לי נגע פפילומטוטי ורוקזי בגודל של 5-7 מ"מ
  עכשיו - הנגע לא מדמם מעצמו, רק כשהוא נפצע או נפגע
  לא מגרד ולא כואב
  לא מצאתי שום דבר באינטרנט שדומה לנגע
  בנוסף הוא הפנה אותי למומחה עור כירוג פלסטי בשביל להוריד את הנגע, השאלה שלי היא האם זה יכול להיות מסוכן? ומה הסיכויים שזה משהו מסוכן? אני נורא מודאג בגלל זה וכל היום חושב רק אם זה מסוכן או לא כי באינטרנט כתוב הרבה דברים ואני כבר לא יודע למה להאמין, אני בן 19 בריא בדרך כלל.

  שלום,
  השאלה שלי היא האם זה יכול להיות מסוכן? = בקרוב ל 100 אחוז שאינו מסוכן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. היי

  לפני כחודש שמתי לב שהופיעו לי בליטות ליד איבר המין, פניתי לאופאת עור שאמרה שמדובר ביבלות . היא ניסתה משהו עם חמצן (?) או מדהו כזה להעלים את היבלות והפנתה אותי לרופא נשים לביצוע פאפ.
  1. בביצוע בדיקת פאפ ירד לי דם וכאב ממש - האם הגיוני?
  2. פעם אחרונה שקיימתי יחסי מין היו לפני חצי שנה, האם עליי להזהירו?
  3. האם יש קשר בין העובדה שירד לי דם לתוצאות הבדיקה או לחילופין לכך שאצטרך לבצע בדיקה נוספת עי אולי יש לי שם דלקת?
  4. רופא אנשים שלח אותי ללייזר כיוון ויש לי כמה יבלות… האם יש קשר?
  5. אני מניחה שעד לקבלת תוצאות הבדיקה לא ניתן לבצע יחסי מין כמו כן עד לצריבת היבלות?
  6. האם יש קשר בין כל זה לפוריות?

  שלום,
  1. בביצוע בדיקת פאפ ירד לי דם וכאב ממש - האם הגיוני?= קורה לפעמים
  2. פעם אחרונה שקיימתי יחסי מין היו לפני חצי שנה, האם עליי להזהירו?= כדאי
  3. האם יש קשר בין העובדה שירד לי דם לתוצאות הבדיקה או לחילופין לכך שאצטרך לבצע בדיקה נוספת עי אולי יש לי שם דלקת? = אפשרי
  4. רופא אנשים שלח אותי ללייזר כיוון ויש לי כמה יבלות… האם יש קשר?= בהחלט. הלייזר מיועד להסיר את היבלות
  5. אני מניחה שעד לקבלת תוצאות הבדיקה לא ניתן לבצע יחסי מין כמו כן עד לצריבת היבלות?= נכון
  6. האם יש קשר בין כל זה לפוריות?= לא סביר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. בת 49. הוסרה יבלת מהשפה התחתונה של הפה. בביוספיה נרשם כי מדובר בפפילומה. לאחר חצי שנה חזרה היבלת באותו מקום. מה המשמעות?

  שלום,
  גדול פפילומה אינו קונדילומה ואינו נגרם ע"י נגיף הפפילומה ולכן אין לך מה לדאוג.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. שלום ד"ר,
  אני בחור בן 47 ,שלשום פגשתי בחורה(שניינו הורים וגרושים) וזאת לאחר הכרות קצרה ןשיחות ארוכות בנייד(הכרות מאתר מסודר באינטרנט)כשנפגשנו שלשום לראשונה, הייתה ביננו תשוקה רבה .במהלך הדברים ליקקתי פעם/פעמיים את פי הטבעת שלה עם הלשון והחדרתי לשם אצבע.לא שכבנו ולא המשכנו עוד למעט התהתנשקויות.
  לאחר מכן שטפתי את ידיי שפתיי ואת הלשון.יום למחרת -אתמול ,לפני שהיא הגיעה אליי ,אמרה לי בטלפון שגילו לה לפני 9חודשים פפילומה בצוואר הרחם.ובעוד 3 חודשים תצטרך לעשות שוב בדיקה.היא אמרה שגם אין לה ולא היו לה יבלות.
  סיכמנו שנזהר.כשנפגשנו היא עשתה לי מין אוראלי ובלעה גם את הזרע.אציין שאני לא נגעתי בה באיזורי המין למעט בחזה.
  שאלתי היא:האם יש סיכוי שנדבקתי???
  אני מאד בלחץ ומפחד.דבר זה גם גרם נכון לעכשיו לניתוק הקשר ביננו.
  אציין שלפני 5 שנים בערך הוסר לי מפי הטבעת קונדילומה.
  אשמח לתשובה מהירה ממך ד"ר ,אני מאד מוטרד ומפחד.

  שלום,
  אפשר לדעת אם נדבקת לפי בדיקת PCR ל HPV ואין צורך לנחש זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 67. איך ניתן לעשות בדיקה לדעת אם נדבקתי?

  שלום,
  בדיקת HPV PCR
  ניתן לבצע במקומות שונים כולל אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 68. שאלה: עשיתי בדיקת pcr לפני 4 חודשים וגילו לי את הזנים : 31,52,59,54,62/81
  עברו מעל שנתיים מאז גילוי הוירוס לראשונה.
  1.האם קיים סיכוי שהוירוס ייעלם מגופי גם אם עברו שנתיים מאז ההידבקות?
  2. האם יכולה להתקיים הידבקות גם דרך מגבות גוף?

  שלום,
  1.האם קיים סיכוי שהוירוס ייעלם מגופי גם אם עברו שנתיים מאז ההידבקות? = אפשרי
  2. האם יכולה להתקיים הידבקות גם דרך מגבות גוף?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. היי
  אישתי נידבקה בוירוס הפפילומה 35/39
  עברה הסרה של האיזור הנגוע
  השאלה אילו בדיקות אני צריך לעבור?
  והאים יש קשר לצריבה לאחר שתן אצלי

  תודה רבה

  שלום,
  לגבי הצריבה ברור מעבדתי של זיהום אפשרי.
  לגבי ה HPV - בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  036956867

 70. כמה חמורה דרגה 3 ולאחר ניתוח מה הסיכונים בפוריות והריון תודה

  שלום,
  דרגה 3 של מה? CIN3?? VIN3?? VaIN3??

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 71. PCR

  אשמח לקבל פרטים על הבדיקה

  שלום,
  עדיף להתקשר למרפאה לקבלת הסבר
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. שם הבדיקה תוצאה תוצאה לעומת טווח הנורמה מידע נוסף
  HPV PCR חיובי

  הערות לבדיקות
  REMARKS (GENERAL)
  100491258
  HPV PCR
  Types: 26,39,
  זה תוצאות בדיקת הקולופוסקופיה שלי. רציתי לבדוק האם זה ממאיר? מה הטיפול? אתה מקבל בפרטי?

  שלום,
  מה תוצאות הקולפוסקופיה?
  משמעות הזנים היא שהם שייכים לקבוצת הסיכון הגבוהה לפתח ממאירות.
  מקבל פרטי
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. שלום.
  כבר כשנתיים מהאבחון הראשוני של פאפ לא תקין.
  מאז כל כ6 חודשים נעשו קולפוסקופיה ופאפ חוזרים.
  קולפו מראה lgsil וביופסיה עם cin 1 משפה קדמית 12/15. לאחר מכן שוב lgsil.
  אזור מעבר תקין בכל בדיקות הקולפוסקופיה האחרונות מטפלזיה קשקשית תקינה .
  צוואר נצבע לוגול באופן הומוגני.
  ללא ממצאים מיוחדים.
  הרופא אומר שצוואר הרחם נראה בסדר גמור.
  עם זאת, בפעמיים האחרונות בהגיעי לקולפוסקופיה הייתי בהריון צעיר (אחד מהם היום-הקודם נגמר בהפלה לצערי) ולכן הרופא לא יכל לעשות בדיקה ביופסית (אני מניחה)של צוואר הרחם.
  במקום זאת לקח דגימה לצורך בדיקת סוג הhpv.
  אשמח לדעת האם בדיקה זו יכולה להגיע לממצאים דומים לבדיקה שלא ניתן היה לעשות ומה היתרונות בבדיקה שלא נעשתה?
  בנוסף במידה והממצאים מראים על זן אגרסיבי אילו טיפולים ניתן לעשות במהלך הריון?
  תודה רבה מראש

  שלום,
  האם בדיקה זו יכולה להגיע לממצאים דומים לבדיקה שלא ניתן היה לעשות?= לא
  בשאר הנושאים יש לדון בשיחה בע"פ ולא כאן באינטרנט.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 74. שלום,

  ב - 2010 נמצאו אצלי שינויים טרום סרטניים - CIN 1 עם ספק ל 2, עקב הדבקות בנגיף הפפילומה.
  אני עובתר PAP אחת לכמה זמן וקולפוסקופיה. עד כה ציא תקין אבל בקופלוסקופיה האחרונה נצפו שינויים שדומים למצב שהיה ב - 2010.
  לא עברתי בזמנו טיפול כלשהו - המליצו לי ב-2010על קוניזציה או ביופסיית חרוט - כי נאמר לי שהמצב יכול גם להעלם לבד.
  אני מסתובבת שנים עם דאגה שאולי ה - pap מפספס את מצבי כי היו לי דימומים לאחר יחסי מין, האם בדיקת PCR יכולה לסייע להשקיט את חששותי?
  תודה.

  שלום,
  שינויים טרום סרטניים - CIN 1 עם ספק ל 2, עקב הדבקות בנגיף הפפילומה.= האם לפי פאפ או לפי ביופסיה? האם עשו PCR ל HPV.
  האם בדיקת PCR יכולה לסייע להשקיט את חששותי.= מעט ותשובה מקיפה יכולה להינתן אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין כולל פי טבעת פה ועינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 75. כיצד והיכן ?

  שלום,
  בדיקת PCR ל HPV אינה בדיקת דם.
  ניתן לברר במרפאתנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 76. שלום רציתי לדעת היכן ניתן לבצע את הבדיקה באיזור חיפה גם באופן פרטי

  שלום,
  איני יודע.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. שלום,
  עשיתי בדיקת פאפ שיצאה לא טובה.. לפני שנתיים, לאחר מכן עשיתי ביופסיה.. אובחנתי כי יש לי את וירוס הפפילומה. אני במהלך שנתיים במעקב ןהגוף שלי עדיין לא נלחם בוירוס ובעוד כחצי שנה וב אצטרך לעבור פאפ ובכל מקרה לעשות ביופסיה.
  השאלה שלי.. אם אני אובחנתי שיש לי את וירוס הפפילומה האם אני יכולה לקיים יחסי מין עם הבן זוג שלי? האם אני אדביק אותו ואז הוא שוב אותי וכך לא ארפא מזה..?
  מה עליי לעשות?

  שלום,
  אם אני אובחנתי שיש לי את וירוס הפפילומה האם אני יכולה לקיים יחסי מין עם הבן זוג שלי? = אם בדיקת PCR ל HPV מראה שאת נושאת את הנגיף אזי את מדבקת.
  האם אני אדביק אותו ואז הוא שוב אותי וכך לא ארפא מזה..?= זה סצנריו אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. שלום.
  קיבלתי תוצאת פאפ low grade
  cin 1
  ולאחר מכן תוצאות של סוג וירוסים ביניהם -31 ו-56
  מה הטיפול במקרה של וירוסים בסיכון גבוה כאלה? האם ניתן לרפא?
  תודה

  שלום,
  מה הטיפול במקרה של וירוסים בסיכון גבוה כאלה? = הכל תלוי בקולפוסקופיה מקיפה ואם יש גדולים ניתן לרפא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 79. עברתי 2 חיסונים מהפפילומה והשלישית לא הייתה לי אפשרות לעשות אותה כי הייתי בצבא ולא היה אפשר. השאלה עם עדיין בגיל 20 אני יכולה לעשות חיסון זה ועם כן את 3 החיסונים או רק את החיסון השלישי?

  שלום,
  אם עדיין בגיל 20 אני יכולה לעשות חיסון זה? = כן
  רק את החיסון השלישי? = כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. שלום לך
  אני מבין שהמחלה היא כתוצאה מוירוס.
  האם הוירוס יכול לדגור למעלה מ10 שנים?
  אם פתאום זה מתגלה לאחר 10 שנים, מה זה אומר?
  האם יתכן שזה מתפרץ אחרי 10 שנים והאישה לא ידעה?
  הגבר בוודאות לא קיים מגע מיני עם אף אחת רק עם אישתו.
  האם יתכן שהאישה הביאה את הנגיף עוד טרם הנישואין???

  שלום,
  אני מבין שהמחלה היא כתוצאה מוירוס.= נכון
  האם הוירוס יכול לדגור למעלה מ10 שנים?= אפשרי
  אם פתאום זה מתגלה לאחר 10 שנים, מה זה אומר?= איך יודעים שנדבקת לפני 10 שנים?
  האם יתכן שזה מתפרץ אחרי 10 שנים והאישה לא ידעה= אפשרי
  הגבר בוודאות לא קיים מגע מיני עם אף אחת רק עם אישתו.
  האם יתכן שהאישה הביאה את הנגיף עוד טרם הנישואין???= אפשרי ואפשרי גם הפוך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. היי,
  שמי גל בן 24 ולאחרונה גדלו לי נקודות חומות על הפין, לא בולטות אלא מתבטאות רק בצבע שונה. בנוסף, ישנה נקודה אחת לבנה, שקופה - לא בולטת, מתחת לעור הכיפה. מה זה יכול להיות?

  שלום,
  יש צורך בקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 82. שלום רב
  לפני כחצי שנה עברי לופ בצוואר הרחם להורדת הנגע. הביופסיה שנלקחה במהלך הלופ יצאה נקייה ונראה שהשוליים נקיים. אך לאחרונה הרופאה עשתה לי שוב בדיקה לזיהוי נוכחות הוירוס ויצא חיובי. מה ניתן להסיק מזה?

  שלום,
  שיש צורך בקולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת והפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. PCR

  הי,
  היכן ניתן לבצע את הבדיקה באיזור חיפה והצפון ותוך כמה זמן יש תשובות ?

  שלום,
  איני יודע.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. שלום דר.
  אני בת 35 נשואה טרייה ללא ילדים ומנסה להרות
  2 הריונות ראשונים שהסתיימו בהפלות עצמוניות בשבוע 7-9

  לאחר כשנתיים של תוצאות פאפ lsil
  וקולפוסקופיות תקינות ללא ממצאים חריגים.
  נעשתה בדיקת זני hpv ונתגלו 2 זנים עם סיכון גבוה -31,56
  בעקבות בדיקת ביופסיה שנעשתה לאחר גילוי הזנים הנל -
  – מפנים צוואר הרחם להבדיל מבדיקה קודמת שהייתה פחות חודרנית ( biopsy 1)—

  הביופסה מצאה שיש תאים טרום סרטניים ברמת cin 1
  הרופא רוצה לבצע קוניזציה בהקדם.
  אני כרגע חודשיים לאחר הפלה עצמונית ועדיין לא קיבלתי וסת .
  1. האם קריטי לבצע עכשיו את הקוניזציה או שאפשר להמתין שנה לביצועה? כמה זמן ניתן למשוך את זה בלי להסתכן?
  2. האם תוצאות אלה יכולות להיות סיבה להפלות החוזרות?
  3. האם יש סיכוי שמצב זה ייעלם ויסתדר מעצמו?
  4. האם קוניזציה יכולה לגרום לבעיות למי שרוצה עוד לעבור הריונות?
  תודה רבה

  שלום,

  1. האם קריטי לבצע עכשיו את הקוניזציה או שאפשר להמתין שנה לביצועה? כמה זמן ניתן למשוך את זה בלי להסתכן?= יש דעות שונות לגבי הצורך בקוניזציה לדרגה זו של טרום ממאירות ולכן יש כאלו הגורסים שאין צורך בכך וניתן להסתפק בין מעקב לבין אדוי שטחי ביותר בלייזר, שזו אגב דעתי.
  2. האם תוצאות אלה יכולות להיות סיבה להפלות החוזרות?= לא
  3. האם יש סיכוי שמצב זה ייעלם ויסתדר מעצמו?= ברוב המקרים
  4. האם קוניזציה יכולה לגרום לבעיות למי שרוצה עוד לעבור הריונות?= כן והרופא אמור להסביר לך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. שלום
  אמרו לי שיש לי וירוס הפפילומה בפנים
  איך ניתן להסיר את זה? האם זה חוזר? וממה נדבקים בזה באזור כזה?
  איפה ניתן להסיר את זה באזור ראשון לציון ? ואם זה חוזר?
  תודה

  שלום,
  בפנים? FACE?
  מי אמר?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום,
  יש לי שתי שאלות בנושא:
  1. האם אישה שחוסנה יכולה לשאת את החידקים ולהדביק?
  2. במידה וגבר נדבק ויש לו יבלת, תוך כמה זמן (בערך) לאחר קיום יחסי מין, היבלת תצא?

  תודה

  שלום,
  אני מניח שהתכוונת לנגיפים.
  1. כן
  2. לפחות 3 שבועות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. שלום, יש לי כבר שנים יבלות בכפות הרגליים שחזרו גם לאחר טיפול. האם יכול להיות קשר בין סוג זה של פפילומה למחלת המין?? היבלות רק ברגליים, לא באברי מין

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. איפה אפשר לבצע בדיקת pcr ללא תשלום!?

  שלום,
  איני יודע.
  נסי אולי בקופ"ח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. היי אני בת 19 וגילו אצלי גידול שפירי שזוהה כפפילומה. לא קיימתי יחסי מין בשום צורה ובכל זאת נדבקתי. האם יש אפשרות שהחיידק הגיע אלי דרך חיסון הפפילומה? בנוסף רציתי לדעת האם זה מדבק בצורה כלשהי? נשיקה/רוק/יחסי מין?

  שלום,
  היי אני בת 19 וגילו אצלי גידול שפירי שזוהה כפפילומה. = איפה נמצא גדול זה?
  האם יש אפשרות שהחיידק הגיע אלי דרך חיסון הפפילומה? = לא משום שהחיסון אינו מכיל נגיפים - לא חיים, לא מוחלשים ולא מתים.
  שאר התשובה לאחר קבלת תשובתך לשאלתי לעיל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. הנגעים אמורים להיות על פי הטבעת עצמו? אם זה באיזור זה גם מצריך בדיקה? יכול להיות שזה יהיה נגע ללא מוגלה?

  שלום,
  נגעים מאחור יכולים להיות בפי הטבעת, על הישבן ו/או בתוך התעלה האנלית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 91. שלום רב ,
  אני סובל ממחלת עור כבר 10 שנים , הרופאים אבחנו את המחלה ביבלות ״ קונדילומה ״ היבלות מפרישות כמות גדולה של מים כאשר אני נוגע בהם , נסיתי הרבה תרופות כגון : חנקן נוזלי , ליזר וכלום לא עזר חיפשתי באינטרנט על התופעה ולא מצאתי תופעה כזאת , האם זה טבעי ? האם קונדילומה מפרישה מים בכלל? ואם יש טיפול אני אשמח

  שלום,
  אוכל להשיב אחרי בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר