• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

פפילומה

פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

מהי פפילומה?

פפילומה – (HPV - Human Papiloma Virus) הוא שם כולל לכ-200 סוגים של נגיף התוקף את האדם. מרבית הסוגים של נגיף זה מועברים במהלך יחסי מין, אולם בניגוד לנגיף ה-HIV, נגיף זה אינו מועבר דרך נוזל הזרע, או חשיפה לדם נגוע, אלא מועבר דרך העור, ולכן קיום יחסי מין מוגנים, לאו דווקא יימנע הידבקות. ברוב הגדול של מקרי ההדבקה, נשא הנגיף לא יידע כלל שנדבק, לא יפתח לעולם תסמינים, והמערכת החיסונית בגופו תתגבר על הנגיף ותעלים אותו לחלוטין בתוך פרק זמן של בין חצי שנה לשנתיים ממועד ההדבקה.
במקרים בהם הנשא מפתח תסמינים, תסמינים אלו יהיו בדרך כלל צמיחה של גידולים קטנים (מילימטר אחד עד כמה מילימטרים) או יבלות, בצבע העור, גידולים אלו המכונים "קונדילומה" הם תוצאה של הידבקות בנגיף ושינוי גנטי שהנגיף מבצע בתאי העור, תוך הכפלת בתאים אלו באופן בלתי מבוקר, עד לתוצאה הנראית לעין. הנגיף מתמקם בדרך כלל באזורים שהם לחים למחצה, ולכן גידולים אלו מופיעים בדרך כלל בנשים על שפתי הפות, בחלקו היחסית חיצוני של הנרתיק, ובפי הטבעת, ובגברים בפי הטבעת ועל הפין. קיימים זנים של הנגיף שגורמים ליצירת גידולים גם על הפנים, ובמיתרי הקול.
את הגידולים הללו ניתן להסיר באמצעים שונים – חנקן נוזלי המקפיא את האזור, מחט חשמלית, לייזר, ומשחה יעודית.
במקרים מסויימים, בהם המערכת החיסונית אינה מתגברת על הנגיף במשך שנים רבות, עלול הנגיף להביא להתפתחות סרטן צוואר הרחם, הנרתיק, פי הטבעת, הפין, המעי בגס, ובמקרים נדירים מאוד – הלוע ומיתרי הקול.
אומנם מיעוט קטן ממקרי ההידבקות בנגיף מסתיימים בסרטן, אולם עם זאת נגיף הפפילומה אחראי לרוב המקרים של סרטן צוואר הרחם ברחבי העולם.

נגיף ה-HPV

נגיף ה-HPV

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הנגיף. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הנגיף. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-90% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בנגיף, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

סוגים של פפילומה

עד היום התגלו כ-200 סוגים שונים של נגיף הפפילומה. הסוגים נבדלים זה מזה במבנה הגנטי של הנגיף, בתופעות הרפואיות שלהן הוא גורם, וברמת הסיכון שבהם. סוגי הנגיף ממוספרים, ומכונים עפ"י מספרם.

סוגי HPV שעלולים לגרום לסרטן:
 
בעלי הסיכון הגבוה ביותר: 16, 18, 31, 45.
בעלי סיכון גבוה: 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58, 59.
בעלי סיכון שנחשב לגבוה, אך הסיכון טרם נקבע חד משמעית: 26, 53, 66, 68, 73, 82.
HPV 6, 11, 42, 44:
 
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות באיבר המין הזכרי, איבר המין הנקבי ופי הטבעת.

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

HPV 2, 7:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בעור במגוון איזורים בגוף.

יבלת

יבלת

HPV 1, 2, 4, 63:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בכפות הרגליים.

יבלות בכפות הרגליים

יבלות בכפות הרגליים

HPV 3, 10:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות קטנות ושטוחות, בעיקר על הפנים.

יבלות שטוחות על מצח אדם

יבלות שטוחות על מצח אדם

HPV 6, 7, 11, 13, 16, 32:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בלוע ובמיתרי הקול.

קונדילומה בלוע

קונדילומה בלוע

בנוסף קיימים כ-15 סוגים נוספים שעלולים לגרום לתופעות נדירות מאוד כגון Epidermodysplasia verruciformis - התפתחות גידולים בקנה מידה גדול מאוד בעיקר בידיים וברגליים, בספרות מתועדים מקרים אחדים בלבד של תופעות אלו.
כיצד מאבחנים פפילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומית, יכול פעמים רבות רופא עור ומין לאבחן הידבקות בנגיף מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, בדיקות אלו מבוצעות בישראל בנשים בלבד, בקופות החולים ברחבי הארץ ונעשות ע"י לקיחת משטח מצוואר הרחם.

קיימים שני סוגי PAP - רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לנגיף לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה בדיקה מוחלטת ועלולה שלא לאתר בין 40 ל-50 אחוזים ממקרי ההדבקה, ולכן חשוב לחזור על הבדיקה.

הבדיקה מבוצעת בקופות החולים ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200 שקלים.

בדיקה אחרת, אמינה יותר היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-650 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר. 

 

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

239 שאלות בנושא פפילומה

 1. pcr

  היכן נית ן לבצע הבדיקה??

  שלום,
  גם במרפאתנו ואנחנו מעבירים את הדגימה למעבדה משוכללת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. ד״ר שלום רב ושנה טובה,
  1. כאשר ציינת כי בדיקת pcr היא האמינה ביותר ומומלצת לנשים ש״נמצאו
  נגועות״ בוירוס, האם הכוונה נמצאו נגועות בעזרת בדיקה ויזואלית אבחנתית של יבלת הקונדילומה? האם קביעה ע״פ צורת היבלת היא אינדיקציה לבדיקת pcr כשלב הבא?
  או שקיימות בדיקות נוספות שיש לבצע כדי לאמת כי אכן מדובר בוירוס הפפילומה לפני בדיקת pcr?
  2. ביצעתי במרץ 2014 בדיקת pap שהייתה תקינה, בדיקה זו בוצעה כבדיקה חוזרת כיוון שבשנת 2013 תוצאות בדיקת pap שגרתיות יצאו לא תקינות (אך בבדיקת קולפוסקופיה הכל היה תקין). השבוע בפעם הראשונה בחיי הופיעה יבלת שאובחנה ע״פ צורתה כקונדילומה, ע״י רופא הנשים שלי (הרופא נתן לי לצרוב אותה בבית ע״י condylox ). האם בעקבות הופעת היבלת עליי לבקש לבצע שוב בדיקת pap למרות שהאחרונה בוצעה לפני כחצי שנה?

  אשמח לתשובות,
  תודה רבה

  שלום,
  האם הכוונה נמצאו נגועות בעזרת בדיקה ויזואלית אבחנתית של יבלת הקונדילומה? = גם
  האם קביעה ע״פ צורת היבלת היא אינדיקציה לבדיקת pcr כשלב הבא?= לא
  או שקיימות בדיקות נוספות שיש לבצע כדי לאמת כי אכן מדובר בוירוס הפפילומה לפני בדיקת pcr?= לא
  האם עליי לבקש לבצע שוב בדיקת pap למרות שהאחרונה בוצעה לפני כחצי שנה?= פאפ מומלץ במקרה כמו שלך לעשות כל שנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. היי,
  לחבר שלי יש פפילומה והוא רכש תמיסה למריחה על הנגעים באיבר מינו, הנגעים לא עברו עדיין למרות שסיים את הכמות שהמליץ הרופא. כיצד ניתן עוד להסיר את הנגעים? מהו הבדלי המחירים בין קופות החולים למרפאה פרטית? ומהו טווח הזמן לטיפול בנגעים עד להסרתם המלאה?

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ. אפשר לברר שאר פרטים במרפאה 03-6956867.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. שלום. בערך 9 חודשים שיש לי דימום קליל מאוד לאחר קיום יחסים. פניתי לבדיקה פולוסקופיה שחזרה תקינה כך יש הדבקות בוירוס ההפפילומה.
  יש לי בן זוג קבוע כבר כמה שנים. הרופא אמר לע לחזור לבדיקה בעוד חצי שנה, האם אפשר לקיים יחסים כרגיל?
  האם הדימום הקל הוא כתוצאה מה וירוס?
  אין איזה טיפול משהו שיכול לסייע? אני ממש מבוהלת מהמצב, יש איזשהם תסמינים שיעולים להעיד על שיפור/הרעה של המצב?
  תודה רבה!!!

  שלום,
  האם אפשר לקיים יחסים כרגיל?= אם יש לך את הוירוס אזי את מדבקת ולכן קיום יחסי מין זה בשיקול שלך.
  האם הדימום הקל הוא כתוצאה מה וירוס?= ללא בדיקה אין לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. כידוע לי הוירוס מועבר ביחסי מין בלבד. מכיוון שאני מתכוונת להישאר עם בן זוגי ואני יודעת שהוא מקיים יחסי מין רק איתי אני לא בטוחה אם אני אכן צריכה להתחסן. האם אני יכולה להדבק בוירוס במצב כזה?

  שלום,
  כידוע לי הוירוס מועבר ביחסי מין בלבד. = לא רק
  מכיוון שאני מתכוונת להישאר עם בן זוגי ואני יודעת שהוא מקיים יחסי מין רק איתי אני לא בטוחה אם אני אכן צריכה להתחסן. האם אני יכולה להדבק בוירוס במצב כזה?= יש מצב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. שלום רב!

  1. כמה זמן מרגע ההדבקות עד האפשרות לזהות את הזן צריך להמתין, (האם יש דגירה? או מינימום זמן)?
  2. תוך כמה זמן מקבלים תוצאות?
  תודה

  שלום,
  1. 24 שעות
  2. 7-16 יום

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. אשמח לדעת מתי ניתן לעשות?

  שלום,
  ניתן לברר במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. שלום. לפני שלוש חודש בערך גילו אצלי קונדילמה.עשיתי ביופסיה,קולוסקופיה ובדיקת צוואר הרחם. בפנים לא מצאו כלום. רק שניי גידולים מבחוץ על השפתים. לאחר שהורידו לי אותן. חזרתי לאחר חודש הרופא אמר לי שיכולה להיות התפרצות נוספת של זה. אכן הופיעו שניים חדשות וקטנות אומנם יותר נראות כמו כתם. אז הרופא אמר לי שזה בסדר זה לא כלום ולא צריך אפילו משחה זה לא מדבק. אני רוצה שזה יעבור זה מפריע לי ולדעת שזה באמת לא כלום ועם כן אז מה זה עם כך? ואיך אני יכולה לדעת שאין לי יותר את הוירוס הזה? כמו כן הוא נתן לי אישור לעשות את החיסון עשיתי כבר את הזריקה הראשונה האם זאת טעות כי אני לא רוצה לעשות את זה סתם ואני לא יודעת עם הבראתי הוא טוען שכן אבל עדיין זה מפריע לי כי זה נראה לעין מה אני עושה?

  שלום,
  איך אני יכולה לדעת שאין לי יותר את הוירוס הזה? = לפי בדיקת PCR ל HPV/
  האם זאת טעות? אם תוצאת ה PCR לHPV תקינה אזי את עשית בדיוק את מה שצריך לעשות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום,

  נדבקתי לפני חצי שנה בוירוס הפפילומה וכן התגלו לי קונדילומות שטופלו. כבר חודשיים אני ללא קונדילומות אך הבנתי שאין זה אומר שהוירוס אינו קיים בגוף.
  יש לי בן זוג חדש שדי חושש מהעניין וברצוני לדעת האם הנגיף עדין בנמצא. הבנתי שהבדיקה המהימנה היא בדיקת PCR. כבר קיימנו יחסים והייתי מעוניינת לדעת האם ניתן לדעת דרך הבדיקה לדעת מתי הוירוס יצא מהגוף בכדי לדעת האם הייתי נשאית באותו זמן.
  בנוסף, איזו בדיקות הגבר צריך לעשות בכדי לדעת האם הוא נשא. האם יש אינדיקציה נוספת חוץ מהקונדילומה שיכולה להעיד על כך אצל גבר?
  דבר שלישי, במידה והדבקתי את בן זוגי ולאחר מכן כבר הנגיף יעלם מגופי האם יכולה להיות הדבקה נוספת בגוף מחוסן?

  תודה רבה!

  שלום,
  האם ניתן לדעת דרך הבדיקה לדעת מתי הוירוס יצא מהגוף?= לא. ניתן רק לדעת אם הוא נמצא או לא
  איזו בדיקות הגבר צריך לעשות בכדי לדעת האם הוא נשא? = HPV PCR
  האם יש אינדיקציה נוספת חוץ מהקונדילומה שיכולה להעיד על כך אצל גבר?= לא ברור
  במידה והדבקתי את בן זוגי ולאחר מכן כבר הנגיף יעלם מגופי האם יכולה להיות הדבקה נוספת בגוף מחוסן?= מה פרוש מחוסן?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. לפני שנה וחצי חזרתי מטיול בחו״ל אחרי הצבא. לאורך התקופה הקפדתי על אמצעי מניעה ולא צצו גידולים או סימנים שמעידים על פפילומה.
  אני במערכת יחסים מונוגמית למעלה משנה. לפני כחצי שנה הופיעה לי בליטה קטנה מאוד בבסיס איבר המין (מתחת לבטן). מספר שאלות בעניין (סביר שכל בשאלות שאשאל נשאלו כבר, קצת התקשתי לקבל תשובה חד משמעית עד כה עקב תשובותיך התמציתיות):
  1. מה ההבדל בין קונדילומה ופפילומה? (מונח מקביל לבעיה?)
  2. עשיתי בדיקות דם והכל תקין. עליי לעשות בדיקת pcr בנוסף? אם כן, באיזה עלות?
  3. כל מי שיש לו יבלת הוא גם נשא של המחלה? אם כן, סביר שתוך תקופה קצרה המצב ישוב לקדמותו ולא יישאר זכר לנגיף? (לא אחשב נשא hpv).
  4. מגע של באזור במהלך קיום יחסי מין (גוף בגוף זר, מין אוראלי) או אף מגע של ידיי באזור הנגוע עשוי להעביר את הנגיף ממקום למקום? אם כן, מתי אחזור להיות ״נקי״ ובטוח למגע מכל סוג ללא חשש להעברת הנגיף מגוף לגוף או מאיבר לאיבר?
  5. הנגיף יכול לעבור לאיבר אחר בגופי ללא מגע?
  6. מתי וכיצד ייעלם הנגיף לחלוטין מהגוף?
  7. יש דרך לוודא שאינני נושא עוד את הנגיף?
  8. בדיקת pcr מאבחנת גם את סוג הנגיף?
  * השאלות נובעות מניגוד מסויים שנוצר - בחלק ממקורות המידע מצויין שנגיף נשאר בגוף לכל החיים ואינו ניתן למרפא (כלומר, במשך כל חיי עדויות לגדול לי יבלות, ואוכל להדביק אחרות באופן תיאורטי כמובן). בחלק אחר נאמר שהנגיף עוזב את הגוף לאחר כשנתיים. לא ברור איזו טענה היא הנכונה. במידה ובתקווה שהטענה השנייה נכונה, רק באמצעות בדיקת pcr נוספת אוכל לשלול כל קשר לנגיף. האם לאחר היעלמות הנגיף יבלות ימשיכו לגדול?

  * מודה מראש על הסבלנות, חושב שקיימת חוסר מודעות בצורה מסוכנת לנגיף וחבל שכך.

  שלום,
  1. מה ההבדל בין קונדילומה ופפילומה? (מונח מקביל לבעיה?)= פפילומה הוא הנגיף הגורם לקונדילומה
  2. עשיתי בדיקות דם והכל תקין. עליי לעשות בדיקת pcr בנוסף? אם כן, באיזה עלות?= ניתן לברר במרפאות שונות כולל אצלנו בטלפון 03-6956867
  3. כל מי שיש לו יבלת הוא גם נשא של המחלה? = לא בהכרח. יש מצב שבו עדיין יש גדולים אך כבר אין נגיף.
  4. מגע של באזור במהלך קיום יחסי מין (גוף בגוף זר, מין אוראלי) ? כן
  מתי אחזור להיות ״נקי״ ובטוח למגע מכל סוג ללא חשש להעברת הנגיף מגוף לגוף או מאיבר לאיבר?= לאחר תוצאה תקינה של בדיקת PCR ל HPV
  5. הנגיף יכול לעבור לאיבר אחר בגופי ללא מגע?= רק במגע
  6. מתי וכיצד ייעלם הנגיף לחלוטין מהגוף?=מערכת החיסון של הגוף משמידה את הנגיפים.
  7. יש דרך לוודא שאינני נושא עוד את הנגיף?= ע"י בדיקת ה PCR
  8. בדיקת pcr מאבחנת גם את סוג הנגיף?= כן
  האם לאחר היעלמות הנגיף יבלות ימשיכו לגדול?= לרוב - לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. אני מאוד לחוצה לא מזמן ראיתי בפתח הנרתיק בצד שמאל חתיכת עור שהיא דבוקה לעור אבל בקצה היא באויר זה מאוד מלחיץ אותי אני כל היום מחפשת כתבות ויש מלא מחלות אני כולי בפחד מזה יכול להיות .

  שלום,
  ללא בדיקה לא ניתן לאבחן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. אני בן 21 ובחודש האחרון גדלו לי מן נקודות לבנות באיזור פי הטבעת ב2 מוקדים. מה זה יכול להיות ? ואצל איזה רופא לבדוק את זה ?

  שלום,
  תוכל להגיע אלינו.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. אני וחבר שלי בתולים לגמריי שנינו ואנחנו רוצים לקיים יחסי מין אבל אני התחלתי את החיסון (בקרוב אקבל את השני) האם ניתן לקיים יחסים או שצריך לחכות עד לסיום החיסון במלאו

  שלום,
  החיסון מתחיל להיות יעיל חודש אחרי הזריקה השלישית והאחרונה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. ד"ר שלום רב,

  1. האם יש דרך רפואית, טבעית או אחרת לטיפול ישיר בנגיף הפפילומה?
  (לא בקונדילומה אלא ממש בנגיף עצמו.)

  2. האם לאחר סיום זריקות הגרדסיל הנגיף עדיין נשאר בגוף?
  3. והאם עדיין יכולות לחזור הקונדילומות?
  (בהנחה שהתחלתי את הזריקה הראשונה כאשר הייתי נגועה בנגיף אך ללא קונדילומות ולאחר הזריקה הקונדילומות חזרו)

  תודה מראש.

  שלום,
  1. האם יש דרך רפואית, טבעית או אחרת לטיפול ישיר בנגיף הפפילומה?= הגברת החיסון הטבעי.
  2. האם לאחר סיום זריקות הגרדסיל הנגיף עדיין נשאר בגוף?= מה שקובע זה בדיקת ה PCR ל HPV.
  3. והאם עדיין יכולות לחזור הקונדילומות?= אם בדיקת ה PCR ל HPV. תקינה אזי ניתן לחלות שוב ע"י הדבקות חדשה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. לחבר שלי צמחו יבלות על איבר המין כחודשיים אחרי שקיימנו יחסים . הרופא אמר לו שזה קונדומילה.
  1. האם הוא נדבר ממני ?מכיוון שלא קיים יחסים כבר שנה .
  2.האם זה אומר שאני גם חולה בפפילומה?
  3. אני חיילת ,איפה אני יכולה לבצע בדיקות .
  4.בצעתי לפני כחצי שנה בדיקת pcr לגילוי מחלות מין . ויצאתי נקייה . זה לא בודק גם פפילומה?

  שלום,
  1. האם הוא נדבק ממני ? = אין לדעת.
  2.האם זה אומר שאני גם חולה בפפילומה?= לא ידוע וניתן לבדוק
  3. אני חיילת ,איפה אני יכולה לבצע בדיקות ? אפשר גם אצלנו
  4.בצעתי לפני כחצי שנה בדיקת pcr לגילוי מחלות מין . ויצאתי נקייה . זה לא בודק גם פפילומה?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. שלום,
  אני בת 31 ולא בתולה.
  נדבקתי בוירוס והופיעו לי פצעים דמויי גידול על החלק הפנימי בפתח הנרתיק.רופא הנשים צרב לי אותם עם חומצה אצטית ואני צריכה לחזור אליו לצריבות נוספות עד שהפצע ייעלם.
  לפי מה שאמר הוירוס לא עובר לעולם ונשאר רדום עד להתפרצויות חוזרות.
  שאלותי:
  1. האם אכן הוירוס לא נעלם מהגוף לעולם? או שיש סיכוי שמערכת החיסון תצליח לחסל אותו לחלוטין?
  2. האם הפצעים חוזרים באופן קבוע אם כבר הופיעו?
  3. האם כדאי לעשות בדיקת pcr בכדי לזהות את סוג הוירוס?מאם כן היכן ומה העלות?
  4. האם אני אהיה מדבקת תמיד או רק אם בזמן שיש פצעים?
  5. האם מומלץ לעשות חיסון עכשיו נגד הוירוס או שמאוחר מדי?
  6. כל כמה זמן רצוי לבצע בדיקת pap עכשיו שהופיעו לי פצעים?
  7. האם קיום יחסי מין מעתה והלאה יכולים להיות אך ורק מוגנים? כיצד מתנהלים בזוגיות?
  אני מבוהלת מאוד וחרדה לעתידי ולכיצד אמצא בן זוג בעתיד.
  אשמח לתשובתכם.

  תודה רבה מראש
  רינת

  שלום,
  1. האם אכן הוירוס לא נעלם מהגוף לעולם? = נעלם
  מערכת החיסון תצליח לחסל אותו לחלוטין?= כן
  2. האם הפצעים חוזרים באופן קבוע אם כבר הופיעו?= אין לדעת מראש
  3. האם כדאי לעשות בדיקת pcr בכדי לזהות את סוג הוירוס?= עם סיום הטפול והעלמות הנגעים
  . האם אני אהיה מדבקת תמיד?= לא כשכבר אין את הנגיפים.
  5. האם מומלץ לעשות חיסון עכשיו נגד הוירוס או שמאוחר מדי?= החיסון היעיל ביותר הוא כשאין נגיפים בגוף.
  6. כל כמה זמן רצוי לבצע בדיקת pap עכשיו שהופיעו לי פצעים?= לדעתי פעם בשנה
  7. האם קיום יחסי מין מעתה והלאה יכולים להיות אך ורק מוגנים? כיצד מתנהלים בזוגיות?= אם אצל שניכם אין נגיפים אד אין כל בעיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. עשיתי מס' בדיקות מעקב של pap החל מ9/2012 (לפני כן בדיקת פאפ מ7/2011 היתה תקינה). בכל הבדיקות הופיע LSIL ולכן עשיתי גם בדיקות קולפוסקופיה וביופסיה.
  בבדיקה האחרונה של הביופסיה מ9.2014 נמצא כי הבדיקה תקינה בכללותה עם אינדיקציה לוירוס HPV.
  לפיכך, עשיתי בדיקה של HPV - Typing ונמצא כי ישנם זנים 16, 31, 58 ו-66 שהינם זנים בסיכון גבוה.
  האם ניתן לעשות משהו, למעט מעקב כל 6 חודשים?
  האם יש סיכוי שהנגיף יעבור מעצמו (לאור הזנים לעיל והעובדה שזוהתה אי-תקינות בספטמבר 2012)?

  שלום,
  האם ניתן לעשות משהו, למעט מעקב כל 6 חודשים?= ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב לך.
  האם יש סיכוי שהנגיף יעבור מעצמו?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 18. שלום איפה ניתן לעבור את הבדיקה ומב עושים עם כן נדבקים בזה?

  שלום,
  גם אצלנו כולל טיפול בקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. האם נשים יכולות להידבק בוירוס הפפילומה משחיה בבריכה או בים?
  פרט ליחסי מין, אילו פעילויות עלולות לגרום להדבק בוירוס הפפילומה?
  תודה רבה.

  שלום,
  האם נשים יכולות להידבק בוירוס הפפילומה משחיה בבריכה או בים?= לא
  פרט ליחסי מין, אילו פעילויות עלולות לגרום להדבק בוירוס הפפילומה?= הדבקות מחפצים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. שלום
  לפני כשבועיים ביצעתי בדיקת דם והכל יצא תקין יש לי חבר כבר שנתיים שהופיעו לו יבלות על האיבר מין רציתי לשאול האם ניתן לגלות את הווירוס דרך בדיקת דם?

  שלום,
  האם ניתן לגלות את הווירוס דרך בדיקת דם? = לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. שלום רב, אובחנו אצלי קונדילומות בפי הטבעת אך אני מקיים יחסי מין מוגנים בלבד. אני מאוד לחוץ משום שקראתי, שבקרב הומואים הנושאים את הנגיף יש קורלציה גבוהה לנשאי HIV.
  האם זה נכון?
  הייתכן שנדבקתי בקונדילומה אקומינטה על אף קיום יחסי מין מוגנים?
  תודה רבה!

  שלום,
  האם זה נכון? = לא מדשמעותי
  הייתכן שנדבקתי בקונדילומה אקומינטה על אף קיום יחסי מין מוגנים?= זאת עובדה, לא?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. אני וחבר שלי היינו בתולים וקיימנו יחסי מין בלי קונדום. לאחר מכן לקחתי גלולה למניעת הריון וקיבלתי מחזור כרגיל. אחרי זה התחילו להופיע לו יבלות על איבר המין. זה קשור אליי? ובכלל אפשרי שהוירוס יהיה קיים אצל מישהו בתול?

  שלום,
  אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. שלום,
  בדיקת פאפ חזרה עם תוצאה אסקוס ו lgsil
  ביצעתי קולופסקופיה והרופא טען שהוא ראה תא אחד חשוד. ביצע לי ביופסיה . ורשם בטופס כי "בקולפוסקופיה צוואר tape 1 . בשעה 12 we עם ספק מוזייקה .
  1. מזה מוזייקה ?
  2. מה האבחנה אומרת ?
  3. מה יכולות להיות תשובות הביופסיה)בכללי( ?
  4. מזה tape 1 ?
  5. מה הטיפול נניח ויוצא סרטן ?בהתחשב בזה שאני בת 23 ומעוניינת להרות.
  6.האם מסוכן בשלב זה להיכנס להריון ?אני לקראת חתונה
  7.האם זה תקין שיש לי דימום לא פוסק מאז הביופסיה ? כבר 5 שעות
  8. מה הטיפול לטרום ממאיר או ממאיר שיצא בביופסיה
  9. הדוקטור אמר שזה יכול להיות גם דלקת .. לא הבנתי כל כך איך אחרי הפאפ והקולפוסקופיה זה יכול לצאת רק דלקת ?
  תודה רבה רבה .

  1.

  שלום,
  1. מזה מוזייקה ?= שינויים ברירית הצואר
  2. מה האבחנה אומרת ?=מה תוצאת הביופסיה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. שלום,
  אני במערכת יחסים מזה חצי שנה בחודש האחרון התגלה אצלי פפילומה.
  1 רופא הוער ביצע צריבה עם חנקן מה היעילות של הטיפול?
  2. זוגתי מחוסנת האם עדיין קיימים סיכונים עבורה להידבק?
  תודה מראש!

  שלום,
  1 רופא הוער ביצע צריבה עם חנקן מה היעילות של הטיפול?= אם היתה יעילות גבוהה גם אני הייתי משתמש בשיטה זו.
  2. זוגתי מחוסנת האם עדיין קיימים סיכונים עבורה להידבק?= תלוי אם נחשפה לנגיפים לפני שנטלה את החיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. ד״ר שלום רב,

  אני יוצא עם עם מישהי מזה חודשיים ולאחרונה בבדיקת PAP, נמצא כי יש חשש לנשאות HPV. כמובן שהיא הולכת לבצע בדיקת PCR, אך שאלתי היא האם קיימת בדיקה גם לגברים כדי לבדוק אם אכן גם אני נדבקתי?

  בברכה,

  שלום,
  בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. שלום אני חושש שיש לי את הפפילומיה באיבר מין.זה גם מתקלף כזה.השאלה שלי אם חברה שלי מצצה לי ובטעות נבלע לה חתיכה..זה מסוכן בשבילה ?

  שלום,
  אם הינך נושא את הנגיפים יש סכנת הדבקות של 25% בכל צורת סקס

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. אם היה לחבר שלי פפילוביה כמו קילופים וזה פשוט נעלם לן מהאיבר מין מזה אומר שעבר לו?

  שלום,
  כדי לקבוע אם עבר עושים 2 בדיקות: קולפוסקופיה וכן בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. היה לי נגעי קונדילומה הורדתי אותם והם חזרו חברה שלי עשתה משטח צוואר הרחם והתגלה אצלה נגיף הפפילומה מספר 16 אני מאוד מודאג ולא יודע מה לעשות זה מאוד מכעיס אותי על עצמי שגרמתי לזה מאוד אודה לכם אם תחזרו אליי בהקדם לדעת מה אפשר לעשות עם זה ואיך מטפלים בזה בצורה הכי טובה ומועילה תודה רבה עידן

  שלום,
  מה אפשר לעשות עם זה?= קולפוסקופיה מקיפה לכל האברים כולל אברי מין, פי טבעת פה ועינים.
  איך מטפלים בזה בצורה הכי טובה ומועילה? = לייזר בהכוונת קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. חזרה לי בדיקת פאפ וביופסיה לא תקינה, ואני בתהליכים לביצוע הליך לטיפול בתאים הלא תקינים. האם יש בעיה שאקבל מין אוראלי? האם אני יכולה להדביק כך אנשים בתאים סרטניים לחלל הפה והגרון?

  שלום,
  האם יש בעיה שאקבל מין אוראלי?= אם יש שם מגיפים אזי זה מדבק
  האם אני יכולה להדביק כך אנשים בתאים סרטניים לחלל הפה והגרון?= אם יש נגיפים - אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. היי..אני נמצא בתאילנד והופיעו לי מספר יבלות על איבר המיו..כמה זה חמור אם אני חוזר רק בעוד שבוע לארץ? האם בוודאות נדבקתי בוירוס הפפילומה והאם זה יעבור מתישהו?
  לגבי המשך קיום יחסי מין פה בתאילנד האם זה מותר או שזה רק יחמיר אאת המצב?

  שלום,
  כמה זה חמור אם אני חוזר רק בעוד שבוע לארץ?= יכול להמתין זמן זה.
  האם בוודאות נדבקתי בוירוס הפפילומה והאם זה יעבור מתישהו?= כן
  לגבי המשך קיום יחסי מין פה בתאילנד האם זה מותר או שזה רק יחמיר את המצב?= אתה בסכנת הדבקות נוספת וכן אתה עלול להדביק אחרים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. טופלתי במשך 8 ימים באוגמנטין ע"י רופאת משפחה שהבחינה בפרונקל, עקב המשך כאבים הופנתי לקינוקולוג לבדיקה.
  בבדיקה רקמה קשה 1.5 ס"מ בסמוך לשפה ימנית תחתונה, רגישה מאוד במימוש. פפילומה? או רקמה אחרת? מופנית
  לוולווסקופיה + לקיחת ביופסיה. מה נגע לאחבחנה פתלוגית.

  אשמח לקבל עוד לפני הביופסיה האם זה נראה מחשיד?

  שלום,
  השאלה אינה ברורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. הכרתי בן זוג חדש. טרם קיימנו יחסי מין.
  הוא סיפר לי שלאשתו היה וירוס פפילומה לפני מספר שנים.
  האם ייתכן שהוא עצמו אינו מדבק או שהדבקה היא ודאית?
  כלומר האם גם אם נדבק בעבר ייתכן שכעת גופו התגבר על הוירוס ושוב הוא כמו אדם שלא היה לא מעולם וירוס?
  איך אני יכולה לודא שאין לו וירוס? האם ניתן לעשות בדיקה מסויימת, מה עלותה ותוך כמה זמן מתקבלות תוצאות.

  שלום,
  האם ייתכן שהוא עצמו אינו מדבק או שהדבקה היא ודאית?= ניתן לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. שלום, אני בת 26, מזה כ-8 חודשים אני סובלת מפטרת ודלקת בנרתיק שהחלו לאחר קיום יחסי מין (לראשונה עם בן זוג אחד בלבד).
  היחסים עם בן הזוג הסתיימו והפטרת והדלקת המשיכה. לאחר סדרת בדיקות ביצעתי בדיקת פאפ ויצא שינוי קל בתאים lsil והופניתי לקולוסקופיה ,טרם ביצעתי את בדיקת הקולוסקופיה. וברצוני לשאול האם תוצאת הפאפ בהכרח מעידה שנדבקתי בוירוס הפפילומה(איני מחוסנת)?
  האם הפטרת והדלקת בנרתיק מתקשרות לתוצאת בדיקת הפאפ?
  האם עליי לעדכן את בן הזוג שלי לשעבר בעניין?
  והאם שינוי קל בתאים נחשב בהכרח טרום סרטני או שמא ישנם שינויים נוספים שאינם סרטניים?
  ברצוני לבצע את החיסון בהקדם-האם כדאי להתחסן טרם ביצעתי את הקולוסקופיה ואיני יודעת אם יש נגיף ואם כן האם כדאי להתחסן בנוכחות הנגיף?
  תודה מראש.

 34. אני נורא מפחדת לעשות את הזריקה האם יש עוד שיטות ?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. שלום רב ,
  גילו לי אחרי בדיקת PAP וקולוסקופיה את וירוס הפפילומה HPV 56 ולאחר שנה 35 .
  אני נשואה כבר 5 שנים וקיימתי יחסי מין רק עם בעלי .

  השאלה שלי איך זה שגילו רק עכשיו את הוירוס האם יכול להיות שהיה לי את הוירוס מעל 5 שנים ?

  שלום,
  השאלה שלי איך זה שגילו רק עכשיו את הוירוס האם יכול להיות שהיה לי את הוירוס מעל 5 שנים ?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. מעוניינת בבדיקת PCR

  שלום,
  תוכלי להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. לאחר שיום יחסים ללא קונדום עשיתי בדיקות שתן ויצא חיובי ממצא כלמידיה. לקחתי דוקסלין. עשיתי בדיקות דם לאחר תקופה והכל היה בסדר. שוב קיימתי יחסיים עם פרטנר חדש עשיתי בדיקות ויצא שישU.UREAL/PARVUM-PCR חיובי. לקחתי ציפרודקס עשיתי שוב בדיקות ועדין חיובי (רק זה כלמידיה עבר מזמן) . נוספו לי בלוטות באזור הפות. חלק רופאת העור צרבה עם חנקן. מה לעשות כדי לוודא שהכל בסדר ואין לי איזו מחלה? האם הבלוטות זה אומר HPV???
  תודה

  שלום,
  מה לעשות כדי לוודא שהכל בסדר ואין לי איזו מחלה?= קולפוסקופיה.
  האם הבלוטות זה אומר HPV??? לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. PCR

  היכן יש מרפאות באיזור הצפון שבודקות PCR ל- HPV? האם בדיקה זו גם מזהה את הזן של הוירוס??

  שלום,
  היכן יש מרפאות באיזור הצפון שבודקות PCR ל- HPV? = איני יןודע
  האם בדיקה זו גם מזהה את הזן של הוירוס??= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  אחזור לפורום ב 29/3/15
  אחזור לפורום ב 29/3/15
  אחזור לפורום ב 29/3/15
  אחזור לפורום ב 29/3/15

 39. pcr

  איך ניתן לבצע בדיקת דם ל HPV-PCR .אובחן אצל אבא שלי
  גידול של הנזופרינקס . האונקולוג בקש את הבדיקה הנ"ל.
  האם מבצעים את הבדיקה בקופת חולים כללית?
  אשמח אם תעדכנו אותי. תודה מראש.