• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

נדבקת בפפילומה / קונדילומה ?

נדבקתם בפפילומה? צמחה לכם קונדילומה? אין סיבה להיכנס לבהלה. קראו על משמעות ההידבקות.

ההידבקות בפפילומה וצמיחתן של הקונדילומות היא חוויה קשה וטראומטית לנשים ולגברים רבים ברחבי הארץ ובעולם כולו. התחושה הרעה שמלווה את ההכרה שנדבקת במחלת מין היא ברורה, ומיד גוררת אחריה מחשבות כמו "בטוח שעשיתי משהו לא בסדר", "למה לא נזהרתי יותר?", "עכשיו יהיה לי סרטן?" וכו'. אדם שנדבק עלול להרגיש שאינו מושך בגלל היבלות באיבר המין, ותחושת אשמה בקיום יחסי מין בגלל הידיעה שהנגיף מדבק.

d7a0d793d791d7a7d7aa

מחשבות מביאות לעיתים קרובות נשים וגברים למצב של דיכאון, ואחת ממטרותיו של חלק זה באתר היא למנוע מצב זה.

כמו בכל מחלה צצות מחשבות של "למה זה קרה דווקא לי?" ו-"מה עשיתי לא בסדר?" מחשבות אלו הן מחשבות לגיטימיות וטבעיות, ואדם שאינו חושב עליהן לאחר שנדבר במחלת מין הוא כנראה אדם לא אחראי. לאחר שנכנסתם להלם שבהידבקות במחלת המין הראשונה, או הלא ראשונה שלכם, אני מציע לכם קודם כל לצאת מההלם הזה, וללמוד את העובדות. בכל רגע נתון כמעט חצי מהאנשים בגילאי 19-25 בארה"ב נגועים במחלת המין שתקפה אתכם. 80% מהאמריקאים יידבקו, בשלב כלשהו, בנגיף הפפילומה עד גיל 50, כך שאתם ממש לא לבד.

נגיף הפפילומה התפרסם בשנים האחרונות בעיקר בגלל החיסון שפותח כנגד כמה מהסוגים שלו, שמגן בפני סרטן וטרום סרטן הנגרמים ע"י נגיף הפפילומה. עם זאת רוב האנשים לא שמעו על הקונדילומה שנוצרת לעיתים כתוצאה מחשיפה לנגיף. לעיתים קיימת תחושה שקיים מעין "איפול תקשורתי" סביב הנושא, ואכן המודעות למחלת מין זו פחותה בהרבה מזו של מחלת האיידס והעגבת, וזאת למרות שתפוצת המחלה גדולה בהרבה מתפוצת האחרות. להסברה המועטה יש הסבר פשוט – לא ניתן להתגונן כמעט מפני הנגיף. קיים חיסון שניתן לבנות ולבנים בישראל כמו בכמה מהמדינות המפותחות בעולם. ההידבקות בנגיף נעשית כמעט בכל חיכוך של עור נגוע בעור שאינו נגוע, מה שגורם למצב בו האפשרות היחידה להימנע באופן מוחלט מהידבקות היא התנזרות מחיי מין. דבר שאנחנו לא ממש רוצים, נכון? זה גם המקום לענות על השאלות שעלו – למה זה קרה דווקא לך? זה לא קרה דווקא לך. זה קורה כמעט לכולם בשלב כזה או אחר. מה עשית לא בסדר? בעצם כלום.

מה כן כדאי לעשות?

כדאי ללכת לרופא מיומן בתחום ולהסיר את הקונדילומה שצמחה. באתר מפורט הטיפול היעיל להסרת הגידולים. כדאי גם להשתדל להמנע מיחסי מין עד ההחלמה ועד תשובה תקינה ל PCR של HPV. כדאי גם להרתיח לבנים ומגבות.
הדבר החשוב ביותר הוא שהנגיף נעלם מהגוף תוך כשנה ברוב המקרים, ותוך שנתיים ברוב המוחלט, ככה שאין שום סיבה לכניסה לדיכאון. עם זאת את הנגעים חשוב להסיר, כי העלמות הנגיף מהגוף אינה גורמת להעלמות הנגעים, אלא רק לכך שלא ייווצרו נגעים חדשים. בנוסף כדאי לדעת שטיפול בלייזר להסרת הנגעים מזרזת את מערכת החיסון לסלק את הנגיפים מהגוף.
לסיכום, אין שום סיבה לקחת את ההידבקות קשה. לכו לרופא, הסירו את הנגעים, זה קורה לרבים וטובים בכל שנה.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

408 שאלות בנושא נדבקת בפפילומה / קונדילומה ?

 1. פפילומה הגיב:

  קיבלתי תוצאה חיובית בבדיקת PAP ויש לי בדיקת קולפוסקופיה רק בעוד שבועיים, האם בזמן הזה אני יכולה לקיים יחסי מין עם הבנזוג שלי? (היה לו בעבר קנדילומה)

  שלום,
  לא ברור מה פרוש תוצאה חיובית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. היי מומחים,
  אני מאד פדנטית בכל הנוגע לבריאות שלי. הגעתי לגיל ארבעים (חגגתי לפני שבוע ) ללא מחלות מין. (כן כל הקשרים שלי היו ארוכים וכך גם ההפסקות ביניהם. נמנעתי מסטוצים כי העולם משוגע שם בחוץ. מתערבבים..) לפני יומיים פגשתי חבר טוב שהוא גם קפדן כמוני והאמת שהייתי מאוהבת בו שנים. הוא עשה עלייה לארץ אחרי שנים שחי באירופה והיתה התקדמות.. ידעתי שיכולים להיות דברים שקונדום לא יכול להגן עליהם ושאלתי לפני כן אם הוא נושא איתו משהו כזה. הוא אמר לי שזו שאלה לגיטימית ושאני יכולה להיות שקטה (מעולם לא קיימתי יחסים ללא קונדום והתעקשתי על כך תמיד וגם כאן היו יחסים מוגנים. במקלחת למחרת הרגשתי צריבה והרגשתי גוש קטן. חשבתי אולי זו אלרגיה ללטקס או למשהו בחומר הסיכה שלו אבל היום כשאני רואה שהגוש הקטן הזה עוד שם אני חוששת שזו קונדילומה. הוא מאד קטן ובודד ואני רוצה לטפל בו מיד לפני שהעניין יחמיר או לפחות לוודא שזה לא זה.. איני שומעת, קוראת שפתיים כך אשמח לקבוע תור בהקדם האפשרי בהודעת סמס או וואטצאפ או למייל. (איני שומעת שיחה טלפונית)
  תודה רבה מראש
  מור

  שלום,
  אשמח לקבוע תור בהקדם האפשרי בהודעת סמס או וואטצאפ או למייל. (איני שומעת שיחה טלפונית)
  כבר דברנו

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. אהלן,
  הגעתי לרופא בעקבות פצעים יחסית קטנים כמו פצעי בגרות, על איבר המין. הרופא טען שזהו נגיף הפפילומה וצרב את הפצעים עם חנקן. אשמח לדעת מה הצפי לריפוי הפצעים, והעם כדאי להשתמש בעוד טיפולים כגון משחות מומלצות?
  תודה!

  שלום,
  אלו שאלות שיש להפנות לרופא המטפל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. יצאו לי יבלות בפי הטבעת קונדילומות יש לי ילדה בת 4 וחצי ואנחנו שותות מאותו בקבוק האם אפשר להידבק מרוק ולגבי הכביסה שעושים ביחד יכול להיות שהיא נדבקה גם בוירוס וכל בני המשפחה ?
  איך להימנע מלהדביק אנשים אחרים ?

  שלום,
  ניתן להדבק משימוש באותן מגבות או תחתונים ולא מרוק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. שלום,
  רציתי לשאול האם המשמעות של פפילומה
  זה להתנזר מיחסים לחלוטין?
  אסור להתנשק?
  אין שום מידע לגבי הדרכים שאפשר להדביק!
  מותר לי לאכול בסכום משותף נניח? מה הרמה שאפשר להדביק?
  מותר לתת נשיקה על הלחי? בבקשה, בתסכול נורא גדול

  שלום,
  משמעות נשיאת נגיף הפפילומה היא שהסכוי להבדק בכל סוג של מגע מיני הוא 50-60%.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. HPV 16 הגיב:

  בת הזוג שלי בחודשים האחרונים הודיעה לי כי עברה הסרת יבלת מהנרתיק עם אבחנה של HPV16

  אין אצלי שום סימנים או יבלות
  האם עלי להיבדק?
  במידה ואני נשא האם ההמלצה הרפואית להמנע מקיום יחסי מין או מגע לחלוטין?

  שלום,
  עליך לעשות HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 7. קונדילומה הגיב:

  אני אחרי 2 ניתוחים להסרת קונדילומה אזור פי הטבעת.
  אחרי שקראתי בכל מיני אתרים ראיתי שיש לי את זן מס'6 ו 11 .
  ולאחרונה גיליתי באזור התחתון של הלשון קונדילומה .
  האם "הדבר" הזה עובר?
  רצוי להדגיש שקיבלתי תמיסה שקוראים לה קונדילוקס

  שלום,
  ולאחרונה גיליתי באזור התחתון של הלשון קונדילומה .= ממליץ לפנות לרופא פה לאשר או לשלול אבחנה זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. Hpv 16 הגיב:

  היי גיליתי שיש לי את הסוג 16. איך אפשר לטפל ולהיפטר מזה כמה שיותר מהר? עשיתי קולופוסקופיה היום ובתקווה שזה לא סרטני אשמח להעיף את הנגיף הזה מחיי.

  שלום,
  סורי – אין טיפול לנגיף.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר