• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

פפילומה

פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

מהי פפילומה?

פפילומה – (HPV – Human Papiloma Virus) הוא שם כולל לכ-200 זנים של נגיף התוקף את האדם. מרבית הזנים של נגיף זה מועברים במהלך יחסי מין, אולם בניגוד לנגיף ה-HIV, נגיף זה אינו מועבר דרך נוזל הזרע, או חשיפה לדם נגוע, אלא מועבר דרך העור, ולכן קיום יחסי מין מוגנים, לאו דווקא יימנע הידבקות. ברוב הגדול של מקרי ההדבקה, נשא הנגיף לא יידע כלל שנדבק, לא יפתח לעולם תסמינים, והמערכת החיסונית בגופו תתגבר על הנגיף ותעלים אותו לחלוטין בתוך פרק זמן של בין חצי שנה לשנתיים ממועד ההדבקה.
במקרים בהם הנשא מפתח תסמינים, כ 1%, תסמינים אלו יהיו בדרך כלל צמיחה של גידולים קטנים (מילימטר אחד עד כמה מילימטרים) או יבלות, בצבע העור, גידולים אלו המכונים "קונדילומה" הם תוצאה של הידבקות בנגיף ושינוי גנטי שהנגיף מבצע בתאי העור, תוך הכפלת תאים אלו באופן בלתי מבוקר, עד לתוצאה הנראית לעין. הנגיף מתמקם בדרך כלל באזורים שהם לחים למחצה, ולכן גידולים אלו מופיעים בדרך כלל באברי המין החיצוניים והפנימיים [פות, שפתיים, נרתיק וצואר, פין ושק אשכים], מפשעות וגבעת הערווה, פרינאום ופי טבעת, תעלה אנלית וצינור השופכה, ישבנים וירכיים, פה ולוע, מיתרי הקול , נחירי האף ולחמית העינים.
במשך השנים נוסו שיטות שונות להסרת הנגעים – נוזלים ומשחות וקרמים, הסרה כירורגית, מחט חשמלית והקפאה בחנקן אולם השיטה היעילה ביותר היא ההסרה בלייזר בהכוונה ע"י קולפוסקופ.

היתרונות בלייזר שבידיים מיומנות אינו משאיר צלקות, ניתן לבצעו אחרי הרדמה מקומית בספריי והעידוד של מערכת החיסון לסילוק הנגיפים בזמן קצר מהרגיל – רק אחרי הטיפול בלייזר . הסיבה עדיין לא ידועה.
במקרים מועטים בהם המערכת החיסונית אינה מתגברת על הנגיף במשך שנים רבות, עלול הנגיף להביא להתפתחות סרטן ברוב האברים שהוזכרו קודם לכן- בנשים ובגברים.
אומנם מיעוט קטן ממקרי ההידבקות בנגיף מסתיימים בסרטן, אולם עם זאת נגיף הפפילומה אחראי לרוב המקרים של סרטן צוואר הרחם, סרטן פי הטבעת וסרטן הפה והלוע ברחבי העולם.

נגיף ה-HPV

נגיף ה-HPV

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הנגיף. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הנגיף. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-90% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בנגיף, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

סוגים של פפילומה

עד היום התגלו כ-200 סוגים שונים של נגיף הפפילומה. הסוגים נבדלים זה מזה במבנה הגנטי של הנגיף, בתופעות הרפואיות שלהן הוא גורם, וברמת הסיכון שבהם. סוגי הנגיף ממוספרים, ומכונים עפ"י מספרם.

כעיקרון כל נגיפי הפפילומה עלולים לגרום לסרטן אך רובם של הנגיפים יגרמו לזאת במקרים נדירים ולכן הם קרויים בעלי סיכון נמוך להתפתחות סרטן. מעט מהזנים יגרמו לסרטן בשכיחות גבוהה יותר ולכן יקראו בעלי סיכון גבוה להתפתחות סרטן.

סוגי HPV שעלולים לגרום לסרטן:
בעלי הסיכון הגבוה ביותר: 16, 18, 31, 45.
בעלי סיכון גבוה: 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58, 59.
בעלי סיכון שנחשב לגבוה, אך הסיכון טרם נקבע חד משמעית: 26, 53, 66, 68, 73, 82.
HPV 6, 11, 42, 44:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות באיבר המין הזכרי, איבר המין הנקבי ופי הטבעת.

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

יבלות קונדילומה בפי הטבעת

HPV 2, 7:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בעור במגוון איזורים בגוף.

יבלת

יבלת

HPV 1, 2, 4, 63:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בכפות הרגליים.

יבלות בכפות הרגליים

יבלות בכפות הרגליים

HPV 3, 10:

סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות קטנות ושטוחות, בעיקר על הפנים.

יבלות שטוחות על מצח אדם

יבלות שטוחות על מצח אדם

HPV 6, 7, 11, 13, 16, 32:
סוגים אלו אחראיים בדרך כלל ליבלות בלוע ובמיתרי הקול.
קונדילומה בלוע

קונדילומה בלוע

בנוסף קיימים כ-15 סוגים נוספים שעלולים לגרום לתופעות נדירות מאוד כגון Epidermodysplasia verruciformis – התפתחות גידולים בקנה מידה גדול מאוד בעיקר בידיים וברגליים, בספרות מתועדים מקרים אחדים בלבד של תופעות אלו.
כיצד מאבחנים פפילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומטוטית, יכול לפעמים הרופא המיומן לאבחן זאת מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית. אולם במקרים רבים לגדולי הקונדילומה אין את המראה האופייני כל כך ולכן יש להיעזר בקולפוסקופ [סוג של מיקרוסקופ] ובצביעה מיוחדת. בכל מקרה לאחר הסרת הגדולים יש לשלוח אותם למעבדה היסטולוגית [ביופסיה] על מנת שיאשרו את האבחנה של קונדילומה ושישללו סרטן או טרום סרטן.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, המבוצעות אצל כל רופאי הנשים ובקופות החולים ברחבי הארץ.

קיימים שני סוגי PAP – רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לנגיף לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה מיועדת לגלוי קונדילומה או הדבקות בנגיף הפפילומה אלא מיועדת לאיתור מוקדם של סרטן צואר הרחם או מצב טרום סרטן.

הבדיקה מבוצעת ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200-300 שקלים.

לאחר הסרת גדולי קונדילומה מפי הטבעת מומלץ לקחת בדיקת פאפ דק מפי הטבעת אצל נשים ואצל גברים.

בדיקה אחרת, המיועדת לגלוי הדבקות בגיף ה HPV היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-800 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

474 שאלות בנושא פפילומה

 1. שלום,
  לפני כשנה וחצי לאחר בדיקת פאפ שגרתית התגלה לי וירוס הפפילומה ולאחר 2 ביופסיות (בהפרשים של חצי שנה) שבשניהם הופיע –
  changes consistent with HPV cytopathic effect /
  עכשיו לאחר חצי שנה ביצעתי שוב ביופסיה ועכשיו התשובה היא
  transformation zone with acute and chronic inflammation and squamous metaplasia .Commment: p16 and Ki-67 immunation performed

  אשמח להסביר לגבי השורות החדשות, והאם זה אומר שהמצב הוחמר?

 2. איבחנו אצלי קונדילומות באזור הנרתיק, איך אפשר לבדוק הופעת קונדילומות בצוואר הרחם אחרי שהיבלות החיצוניות עוברות? בנוסף האם זה יכול לעבור ממכוני לייזר להורדת שער? והאם ניתן לבצע טיפול להסרת שער בזמן שיש יבלת?

 3. בדיקת%20PCR הגיב:

  שלום רב,

  ברצוני לברר לגבי בדיקה pcr

  אודה על יצירת קשר וקבלתפרטים נוספים.

  בברכה ובריאות,

  רותי

  שלום,
  או שתרשמי מספר טלפון ונתקשר להסביר לך או שתתקשרי אלינו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. יש לי קונדילומה בפי הטבעת ורציתי לדעת האם אני יכול להדביק מישהו גם מבלי שיווצר מגע עם האזור הזה בגוף שלי, למשל במהלך שימוש באיבר המין שלי ביחסי מין.

 5. קונדילומה הגיב:

  התחלתי לצאת עם בחור קיימנו יחסים עם קונדום במשך חודש , יחסים אונליין ללא קונדום ומין אוראלי
  הוא הלך לרופא והתגלתה אצלו קונדילומה.
  אני בת 23 לא עברתי חיסון לסרטן צוואר הרחם הוא הפרטנר המיני הראשון שלי. הלכתי לגיניקולוג שלי שעשה לי בדיקה שגרתית ואמר שלא נראה שיש משהו
  הוא אמר שאין טעם לעשות בדיקת פאפ כי זה רק מגיל 25 ולא עשה לי בדיקות נוספות כמו כן אמר שווירוס הפפילומה שמתבטא בקונדילומה הוא לא מהזנים המסוכנים וזה קורה גם לילדים בגן והכל תלוי בחוזק של המערכת החיסונית.
  אני עדיין לא רגועה האם אני צריכה לבקש ממנו לעשות לי בדיקת פאפ או בדיקה נוספת ?
  כמו כן הוא אמר שלהרבה זוגות יש את הנגיף והם מדביקים אחד את השני
  אמר שאנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסים עם קונדום
  האם זה מסוכן? האם כדי לי פשוט להפסיק לקיים איתו יחסים בכלל?
  המחלה לא תעבור לו אף פעם ואם אני אמשיך לשכב איתו אוכל להידבק בוירוס בצורה חמורה יותר?
  או שאפשר להמשיך לקיים יחסים תקינים עם קונדום כמו כן מה לגבי מין אוראלי או אנלי
  תודה

 6. לנערה בת 22 שקיבלה פאפ חיובי לפפילומה למרות שקיבלה חיסון. היא רוצה ללכת לרופא/מרפאה לעשות בדיקות נוספות ולקבל יעוץ. דחוף להץ יש המלצות בתל אביב?

 7. הי בוקר טוב, יש לי חברה שלוש שנים ופתאום הגיע לגופה פפילומה, הרופא שלה אמר שהיא נדבקה ממני אבל לי אין שום סימנים.השאלה שלי אל אין שום סימנים יש עוד בדיקה לגלות האם נדבקתי ?בדיקות דם משהו? תודה

 8. שלום רב.יש לי יבלת בספה .ליפני 3 שבועות אלכתי למנתח.הוא אמר לי שזה פפילומה צריך לעשות ניתוח להוציא את זה. עשיתי.אחרי שבוע יבלת גודלת שוב. מה לעשות?לאיזה רופא ללכת.?

 9. הדבקות הגיב:

  ד״ר שלום,
  לאחרונה התגלה אצלי וירוס הפפילומה.
  אני עם בי זוג קבוע שנה וחצי זה אומר שאנו מדביקים אחד את השני?
  מה הדרך להרפא אם בכלל,האם צריך להפסיק לשכב כדי שוירוס יעבור?
  האם קונדום יכול לסייע ?
  תודה

 10. קונדילומה הגיב:

  שלום,

  לפני כמה ימים גיליתי שנדבקתי בקונדילומה ע״י הבן זוג שלי.
  הרופא נשים שבדק אותי נתן לי למרוח משחת ״אלדרה״וקבעתי תור לליזר למקרה והמשחה לא תעזור.
  המשחה עשתה לי רגישות וגירודים(מה שלא היה ככה לפני)ובנוסף מרגיש לי שהקונדילומה בולטת יותר,האם להפסיק איתה?
  אתה בכלל ממליץ על המשחה הזו?כשאני שמה אותה מרגיש לי באותו רגע שהיא לא עושה את העבודה.
  לגבי הניתוח-האם ההרדמה המקומית עם זריקה או ספריי?קצת מפחדת מהזריקת הרדמה…
  האם רלונטי החיסון?גם אחרי שידוע לי שכבר נדבקתי בקונדילומה?

  תודה ד״ר!

 11. נוצר לי נגע טרום סרטני בצוואר הרחם בעקבות וירוס הפפילומה. איך אפשר להעריך מתי נדבקתי בוירוס? כמה זמן הוירוס יכול לשהות באזור עד שמתפתח נגע? – אני רוצה לשתף בנים ששכבתי איתם כדי שיבדקו.
  איך בנים יכולים להיבדק אם הם נשאים של הוירוס?

  שלום,
  איך אפשר להעריך מתי נדבקתי בוירוס? = אי אפשר
  כמה זמן הוירוס יכול לשהות באזור עד שמתפתח נגע? גם שנים
  איך בנים יכולים להיבדק אם הם נשאים של הוירוס?- בבדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. שלום,
  לפני כחצי שנה יצאתי לי משטח פאפ לא תקין, שבעקבותיו עברתי קולוסקופיה והוסרו נקודות שהתבררו כCIN1. במקביל ביצעתי בדיקת מעבדה פרטית לזני הוירוס בנרתיק ואחד מהם התברר כ66.
  לאחרונה שוב עברתי קולוסקופיה ושוב הוסרה נקודת LSIL/CIN1, והפעם נלקחה בדיקת מעבדה לאיתור זנים במסגרת קופ"ח מכבי. התוצאה להפתעתי הייתה hpv typing =negetive. איך יכול להיות נגעים טרום סרטניים ללא זנים? האם יתכן שבבדיקת מעבדה מכבי הם לא בודקים את כל הסוגים? מה המשמעות האם אני מדבקת?
  בנוסף אשמח לשמוע על עלויות לpcr מקיף במרפאתכם.

  שלום,
  איך יכול להיות נגעים טרום סרטניים ללא זנים?= יתכן שמערכתהחיסון הספיקה לחסל את הנגיפים.
  האם יתכן שבבדיקת מעבדה מכבי הם לא בודקים את כל הסוגים? = רק אם תשלח לי את תשובת מכבי אדע איזה זנים הם בודקים.
  מה המשמעות האם אני מדבקת?= אם אין נגיפים אזי אינך מדבקת
  בנוסף אשמח לשמוע על עלויות לpcr מקיף במרפאתכם.= תוכלי להתקשר ל 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. שלום
  בבדיקת הפאפ שעשיתי התגלה
  Low grade SIL
  רופאת הנשים שלי הפנתה אותי לבדיקת קולפוסקופיה.
  והודיעה לי שאובחנתי כנשאית של וירוס הפפילומה.
  האם אוכל לעשות בשלב זה בדיקת pcr על מנת לדעת באיזה סוג של הוירוס נדבקתי?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 14. קונדילומה הגיב:

  היי, בת 21 אובחנתי לפני יותר מחצי שנה לקונדילומה עברתי בדיקות פאפ וקול משהו (לא זוכרת בדיוק)
  והכל יצא בסדר אין לי גידול ברוך השם.
  הרופא נתן לי טיפול בטיפות ועבר אחרי שבועיים שלוש.
  השאלה שלי היא זה יכול להפוך לגידול סרטני במשך השנים?
  ואם יש סיכון בהריון?

  שלום,
  אם הקולפוסקופיה תקינה ובדיקת PCR ל HPV תקינה אזי את יכולה להיות רגועה ולהמשיך במעקב של משטח פאפ לפי הוראת הרופא שלך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. פפילומה הגיב:

  לאחרונה צצו על הפין מספר ״ גידולים ״ שנראים כמו קונדילומה

  אני נשוי וחי כרגע באירופה , אין לי אפשרות להגיע בזמן הקרוב לישראל .

  1 האם ישנה אפשרות לאבחן אם אשלח תמונה ?
  2 האם ניתן להמליץ על טיפול לאחר האיבחון ?
  3 אני לא מקיים יחסי מין מחוץ לנשואין , האם ניתן להידבק בנגיף בדרכים אחרות ?
  4 האם כרגע אני עלול להדביק את אשתי ?
  5 מה משך הטיפול ?

  שלום,
  1 האם ישנה אפשרות לאבחן אם אשלח תמונה ?= לרוב – כן
  2 האם ניתן להמליץ על טיפול לאחר האיבחון ?= מראש ממליץ על לייזר
  3 אני לא מקיים יחסי מין מחוץ לנשואין , האם ניתן להידבק בנגיף בדרכים אחרות ?= כן
  4 האם כרגע אני עלול להדביק את אשתי ?= כן
  5 מה משך הטיפול ?= תלוי בהיקף המחלה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 16. מהי מטרת הבדיקה והאם מומלץ לי לעשות?

  שלום,
  על איזה בדיקה את שואלת?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. שלום רב,בת 33 רווקה בזוגיות כבר שנתיים, אני במעקב של שנים בעקבות וירוס הפפילומה, בסםטמבר האחרון הפאפ יצא תקין, לאחרונה ביצעתי ביופסיה והתגלה שיש cin-2-3 , הרופא ממליץ על ניתוח כריתת לולאה, שאלתי האם זה דחוף לבצע את הניתוח, כיוון שאני רוצה להכנס להריון בהקדם. תודה על תושבתך.

  שלום,
  כן, אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת פה לוע ואף ואחרי גרידת תעלת צואר ECC כדי לקבוע את היקף ביצוע הלולאה. ממליץ בסיום הלולאה להוסיף אידוי בלייזר. אגב אני מבצע את הלולאה והלייזר בהרדמה מקומית ע"י ספריי הרדמה מקומית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 18. הגיב:

  יש דרך להירפא מזה ?
  זה לכול החיים ?
  אני יכולה לשכב עם בן הזוג שלי, ויש דרך שאני לא אדביק אותו ?
  הוא בוודאות ידבק ?
  הוא ידבק באותו זן כמו שלי ?
  יש סכנה שיקרה לו יותר גרוע ממני ?
  אפשר לקיים יחסי מין במהלך תקופת הזריקה ?
  זה יכול לצמוח לי שוב ?
  זה יכול פתאום להחמיר לי ?
  זה יכול לפגוע לי בפוריות ? או במהלך כניסה להריון ובמהלכו ?
  זה יעבור גם לילדים שלי ?

  שלום,
  יש דרך להירפא מזה ?= כן
  זה לכול החיים ?= לא בהכרח
  אני יכולה לשכב עם בן הזוג שלי, ויש דרך שאני לא אדביק אותו ? = אם PCR ל HPV יהיה תקין.
  הוא בוודאות ידבק ?= סיכון ההדבקה הוא 50% בכל מגע מיני
  הוא ידבק באותו זן כמו שלי ?= סביר
  יש סכנה שיקרה לו יותר גרוע ממני ?= אםשרי
  אפשר לקיים יחסי מין במהלך תקופת הזריקה ?= ההגנה של החיסון מתחילה לפעול חודש אחרי הזריקה האחרונה
  זה יכול לצמוח לי שוב ?= אפשרי
  זה יכול פתאום להחמיר לי ?= אפשרי
  זה יכול לפגוע לי בפוריות ? או במהלך כניסה להריון ובמהלכו ?= לרוב – לא
  זה יעבור גם לילדים שלי ?= סכוי קלוש

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. היי
  נוצרה לי נקודה לבנה שדיי שורפת
  וכמו כן אני מפרישה כמויות גדולות מהרגיל ?
  עשיתי בדיקת פאפ פעמיים שבמהלכה דיממתי

  שלום,
  מה השאלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. ייעוץ הגיב:

  בת 41 לפני 20 שנה היה לי חבר שהיום בדיעבד אני יודעת שהיה לו נגע באיבר מין כנראה פפילומה.מעולם לא יצא לי פצע באזור איבר המין ובאחד מבדיקות הדם מלפני 3 שנים לפני טיפולי פוריות בדקו לו נשאות להרפס יצא שאני נשאית של זן 1 (מהילדות)ושלילי לזן 2 .האם זה אומר שאני לא נשאית של הפפילומה?האם פפילומה והרפס זה אותו דבר??איך בודקים נשאות לפפילומה??

  שלום,
  האם זה אומר שאני לא נשאית של הפפילומה?= לא
  האם פפילומה והרפס זה אותו דבר?= לא
  איך בודקים נשאות לפפילומה??= עי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. היי דוקטור,

  לפני כמה חודשים אובחנה אצלי פפילומה בגרון ליד השקד. וללא ידועי לי על נגעים באברי המין או מחלתות במקומות אחרים (עשיתי בדיקה מקיפה של כל המחלות האפשריות). בצעתי הסרה כשהתוצאה: Squamous Papilloma שפירה.

  כמה ימים אחרי ההסרה עשיתי בדיקת PCR ל- HPV באיזור הפה כדי לדעת איזה זן זה (מהפחד שזה 16 המסרטן). התוצאה יצאה שלילית ובילבלה אותי עוד יותר והגבירה את החרדה עד היום.

  מדוע התוצאה ל- hpv שלילית אם היתה לי פפילומה?

  שלום,
  בצעתי הסרה כשהתוצאה: Squamous Papilloma שפירה.? = יופי פפילומה זה לא קונדילומה
  כמה ימים אחרי ההסרה עשיתי בדיקת PCR ל- HPV באיזור הפה כדי לדעת איזה זן זה (מהפחד שזה 16 המסרטן). התוצאה יצאה שלילית ובילבלה אותי עוד יותר והגבירה את החרדה עד היום.?= אין מקום לחרדה התשובה תקינה וצפויה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 22. כמה זמן יכולים להיות נשאים של הווירוס ? האם זה יכול להיות סדר גודל של עשרים שנה?

  שלום,
  יש מצב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  036956867

 23. היי דוקטור
  לפני כחצי שנה הובחנו אצלי קונדילומות מאז עברתי 4 טיפולי הסרה ע"י חומצה מה שעזר אבל הקונדילמות המשיכו לצאת על השפתיים ובתוך הפות והלכתי לרופא עור פעמיים ששרף אותם עי חנקן. כרגע עדיין יש לי איזה 2 קטנות שכנראה אלך לרופא עור לשרוף אותם שוב.
  לאחרונה התחילו לי גירודים בפי הטבעת והכנסתי אצבע לבפנים הרגשתי כמו גולות קטנות בפי הטבעת אציין ואומר שאיני מקיימת יחסי מין אנלים ואף פעם לא קיימתי .
  האם יש סיכוי שיש לי קונדילומות גם בפי הטבעת ובמידה וכן האם גניקולוג בתל השומר שבודק עם מיקרוסקופ את הפות הוא אותו אחד שיבדוק האם יש לי קונדילומות בפי הטבעת או שאני צריכה לגשת לרופא אחר ???
  אשמח לתשובתך המהירה

  שלום,
  האם יש סיכוי שיש לי קונדילומות גם בפי הטבעת?= אפשרי
  ובמידה וכן האם גניקולוג בתל השומר שבודק עם מיקרוסקופ את הפות הוא אותו אחד שיבדוק האם יש לי קונדילומות בפי הטבעת או שאני צריכה לגשת לרופא אחר ???= תלוי במיומנות שלו
  אשמח לעזור לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 24. שלום,אני בת 26 וגילו לי נגעים של וירוס פפילומה ואני במעקב. הבדיקה האחרונה של הפאאף וביופסיה הראתה וירוס בלבד בלי שינויים טרום סרטניים.
  אני כבר 7 שנים עם בעלי והוא היחיד שהייתי איתו.
  1. האם ניתן לדעת מתי נדבקתי ממנו? זה הגיוני שהדבר קרה שלא בתחילת הקשר?
  2. אני במעקב בתקווה שהדבר ינקה. האם יש מצב שמתקיים לופ סגור שבו אני מנסה להתנקות ומצד שני בעלי מדביק אותי כל פעם מחדש? כיצד בודקים אם הוא נשא\האם הוא גם צריך לעבור בדיקה כדי להסיר חשש של פגיעה בו?

  שלום,
  1. האם ניתן לדעת מתי נדבקתי ממנו? = לא
  זה הגיוני שהדבר קרה שלא בתחילת הקשר?= כן
  2. אני במעקב בתקווה שהדבר ינקה. האם יש מצב שמתקיים לופ סגור שבו אני מנסה להתנקות ומצד שני בעלי מדביק אותי כל פעם מחדש? = כן
  כיצד בודקים אם הוא נשא? = עי בדיקת PCR ל HPV
  האם הוא גם צריך לעבור בדיקה כדי להסיר חשש של פגיעה בו?= מומלץ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. כמה זמן יכול לדגור הפפילומה או הקנדולימה עד שיוצא גושים או תסמינים? לכל היותר??

  שלום,
  מינימום 3 שב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. לא שורף לי.. לא מגרד ליי.. ולא כלום, פשוט יום אחד גילחתי וראיתי את הגוש הזה באיבר מין שלי. והוא דומה לצורה של כרובית וזה רך מאודד וזה רק בשפה אחת מבין השתיים באיבר המין.
  ובנוסףף.. אני גם בהריון בשבוע 19, ומלחיץ אותי… כי כל המחשבות הכי גרועות כרגע עולות לי.
  הייתי רוצה לקבל תשובה אמיתית ומספקת ובע"ה עם בשורות טובות אמן.

  שלום,
  תשובה אפשרית אחרי קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 27. דחוף הגיב:

  חבר שלי גילו אצלו את הוירוס פפלומה
  אני שוכבת איתו בערך כבר חצי שנה וכל הזמי הזה הוא לא ידע שזה זה
  היה לו פלולות והרופא הראשון לא אמר לו שזה פפלומה
  והיום הוא היה אצל רופא אחר שאמר לו שזה פפלומה
  מה הסיכוי שנדבקתי?
  ואם נדבקתי מה הסיכוי שאני יכולה לעשות את החיסון ויהיה לזה את אותו אפקט ?
  אין לי פלולות או משהו כזה באיבר מין
  וזה אומר שאם יש לו את זה לא נוכל לשכב עכשיו ?

  שלום,
  מה הסיכוי שנדבקתי?= אם זה קונדילומה אזי 50% בכל מגע מיני
  ואם נדבקתי מה הסיכוי שאני יכולה לעשות את החיסון ויהיה לזה את אותו אפקט ?= החיסון הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR
  זה אומר שאם יש לו את זה לא נוכל לשכב עכשיו ? = לא נכון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 28. איפה אפשר לבצע את בדיקת ה- pcr לאיתור וירוס הפפילומה?

  שלום,
  בין השאר אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 29. שלום,
  אני בת 45.
  לפני 6 שנים עברתי קוניזציה שניה להסרת תאים טרום סרטניים בצוואר הרחם עקב הידבקות בוירוס הפפילומה. מאז אני במעקב קבוע של בדיקות פאפ וקולופוסקופיה.
  לפני 3 שבועות עברתי שוב קוניזציה מאותה סיבה.
  אם נדבקתי בוירוס הפפילומה, זה אומר שאהיה נשאית של הוירוס לנצח?
  אם כן, יש דרך לטפל בזה?
  תודה
  חגית

  שלום,
  אם נדבקתי בוירוס הפפילומה, זה אומר שאהיה נשאית של הוירוס לנצח?= לא
  אם כן, יש דרך לטפל בזה?= זהו נושא לשיחה אחרי עיון בכל התוצאות.
  אשמח לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 30. שלום,

  אני בחורה בת 31, התחסנתי נגד וירוס הפפילומה לפני כ9 שנים. לאחרונה קיימתי יחסי מין לא מוגנים ויחסי מין אוראליים עם גבר שמאוחר יותר גילה כי הוא נושא את הוירוס. האם אני חשופה להדבקות נוכח העובדה שהתחסנתי בעבר או האם החיסון מגן עליי עדיין? ואם כן, לכמה זמן תקף החיסון?

  תודה

  שלום,
  החיסון מגן נגד קונדילומה ביעילות של כ 80%.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. ‎בדיקת HPV PCR הגיעה והתוצאה החא : חיובי ‎untypable
  מה זה אומר ?

  שלום,
  יש זן שלא ניתן לזהוי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. שלום
  לבעלי היה גידולון קטנטן על הלשון כחצי שנה. לאחר ביופסיה נאמר לו שזה פפילומה והכל שפיר ובסדר.
  אני מבקשת לדעת כמה זמן פפילומה יכולה לדגור לפני שמופיע גידול שכזה דמוי קשקש קטן.
  כמו כן האם יש סכנת הידבקות בנשיקות לילדים ובכלל ?
  אני מבצעת כדרך קבע בדיקות פאפ והכל תקין אצלי. האם יתכן שנדבקתי ממנו ושאני נשאית אך אין סימנים בבדיקת פאפ? איך ניתן לבדוק אם אני נשאית וכמה זמן אני נשאית?
  אשמח לתשובותייך תודה רבה

  שלום,
  פפילומה הוא גדול שפיר ואינו קשור לקונדילומה, שנגרם ע"י נגיף הפפילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. לאקסית שלי גילו את הוירוס ובבדיקות התוצאות יצאו תקינות כלומר לא מצאו סרטן..
  נאמר לי שבגלל שמצאו אצלה את הוירוס אני נשא שלו.
  כשהייתי אצל רופאת המשפחה היא אמרה שאין דרך לבדוק את זה ומעכשיו עלי לשכב עם בחורה ללא קונדום רק אם היא מחוסנת לוירוס
  האם ישנה דרך לבדוק את זה? לא היו לי מעולם יבלות על איבר המין

  שלום,
  כן, ישנה בדיקת PCR לHPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 34. לאחר ביצוע ביופסיה להלן הממצאים ואשמח להסבר.

  high grade sil sin 3 involving endocervical glands. hpv coilocytosis/
  ממתינה לקוניזציה.

  יום נפלא.

  שלום,
  ההסבר הוא ארוך ואינו מתאים לפורום.
  אפשר לקרוא משהו באתר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 35. קיימתי יחסי מין עם פרטנרים רבים ב4 השנים האחרונות (קצת פחות מ30) אבל תמיד יחסים מוגנים עם קונדום, איני מעשנת, מעולם לא נכנסתי להיריון ואיני לוקחת גלולות למניעת היריון. לפני שבוע וחצי הייתי עם בחור ולקראת הסוף דיממתי (לא הייתי במחזור). בנוסף יש לי הפרשות מרובות לאחרונה כבר שבועיים, וגם גדלו לי פצעים על השפתיים החיצוניות של הפות- אין להם שום צורה שדומה למה שראיתי פה בתמונות וזה לא פעם ראשונה שראיתי אותם כבר היה לי ועבר זה נראה יותר כמו פצעון שיש על הפנים רק למטה. הלכתי לרופא ביצעתי בדיקת pap אבל לוקח חודש לקבל תשובות ואני מתה מפחד כי כל התסמינים מעידים על מחלה מתקדמת. למעשה לפני חודשיים כבר הייתי אצל רופא בגלל הפרשות מרובות והוא אבחן את זה כסוג של וירוס ולא יותר מזה.
  חייבת להוסיף שאני עוברת תקופה מאוד לחוצה בחיים, האם יתכן שזה קשור פשוט לזה? אין לי כאבים במתן שתן.

  אני יודעת שאפשר לדעת רק מבדיקה אבל האם אני יכולה טיפה להוריד מהחששות שלי לגבי התוצאות?

  שלום,
  אין לי כל אפשרות להשיב לשאלותייך. מצטער

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 36. שלום
  איזה רופאים הפפילומה לגברים והאם ניתן לקבל רשימת רופאים שמטפלים בזה שצריך לעבור ניתוח
  תודה

  שלום,
  אני למשל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 37. יצאו כמה נקודות בפין ומעולם לא שכבתי חוץ מאישתי ואישתי גם לא שכבה אם אף אחד הלכתי לרופא עור וסיפרתי לו שלא שכבתי וכו׳ נתן לי על קונדילוס. ובדיקות דם לשלול, הבדיקות דם שם שלי יצו שאין לי שום מחלה ומחכה רק לבדיקה האחורה hiv מה הסיכוי של להדבק?? אשמח לתשובה תודה!

  שלום,
  ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב לשאלתך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 38. נושא HPV 16 הגיב:

  שלום,

  ביצעתי בדיקות ונמצא כי אני נשאר HPV 16 , חברתי לשעבר נדבקה ממני ויש לה איזושהי התפתחות , והיא נמצאת בטיפול, כרגע היא צריכה לעשות זריקות שאמורות לחזק את המערכת החיסונית שלה.

  השאלה שלי היא מה עלי לעשות, האם אני יכול להמשיך לקיים יחסי מין עם נשים אחרות? איני רוצה להיות נשא שמפיץ את הווירוס לאנשים אחרים.

  שלום,
  האם אני יכול להמשיך לקיים יחסי מין עם נשים אחרות? איני רוצה להיות נשא שמפיץ את הווירוס לאנשים אחרים. = אתה בעצמך רושם את התשובה לשאלתך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. בהמשך לשאלה הראשונה ששאלתי לגבי ביצוע חיסון פפילומה כאשר אתה כבר מקיים יחסי אישות.
  בנוסך מבקשת להוסיף כי בוצעה קולפוסקופיה שתוצאה
  תקינה ,ולא נלקחה ביופסיה . התבקשה לבצע בדיקת PAP
  בעוד כחצי שנה האם יש עוד בדיקה נוספת שצריך לעשות.
  כל כמה זמן צריך מעקב ?

  תודה

  שלום,
  כל כמה זמן צריך מעקב ?= מעקב אחרי מה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. פפילומה הגיב:

  האם החיסון יכול להיות מסוכן במידה מסוימת?

  שלום,
  ניתן לקרוא באינטרנט.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. שלום רב, היום עשיתי את שני החיסונים (פפילומה וטטנוס), כבר עברו בערך 5 שעות מאז שעשית את שני החיסונים.
  יש לי מין חולשה ביידים שקשה לי להרים דברים או לעשות תנועות עם הידיים, מה שמונע ממני לעשות זאת זה הכאב שחוזר על עצמו.
  למה יש לי כאבים בידיים?
  ואם זה בסדר לחלוטין?
  תודה רבה.

  שלום,
  נא לפנות לרופא המשפחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. פפילומה הגיב:

  אובחנתי היום שיש לי פפילומה. וטופלתי עם חנקן ע"י רופא עור
  האם יש צורך לעשות בדיקות יותר מעמיקות?
  כיצד נדבקים במחלה הזו?
  האם זה מדבק את בת הזוג?

  שלום,
  מנסיוני הטיפול היעיל הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת והפה והלוע האף והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 43. שלום אני הת 21 ןעשיתי 2 חיסונים נגד השלושה רציתי לדעת עם אפשר לעשות את ה3 או שצריך מהתחלה?

  שלום,
  ההוראות הן 3 זריקות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. שלום דר וקסלר
  לאחרונה אובחנתי בגידול אנוס squamous cancer cell in anus ובביופסיה מצוין P16 אונקולוג ציין שסביר להניח כי לי פפלומה אנאלית כי בדיקת צוואר הרחם לא הראה סממנים של המחחה.אני מתחילה טיפול כימו הקרנות לטיפול בשלב די מוקדם של הגידוך,אבל דואגת שמא בעלי בנתיים נדבק בוירוס פי 16 הנחשב להכי מסוכן ליצירת סרטן ,האם הבדיקה אמינה לגילוי

  שלום,
  P16 אינו וירוס אלא שיטת בדיקה לאיחשור או לשלילת ממאירות.
  אבל רוב הסיכויים שהיה לך או יש לך נגיף HPV ולכן מומלץ לעשות HPV PCR מכל אברי המין פי הטבעת פה ולוע ואף.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. עברתי בדיקת קולפוסקופיה, הדגימה נשלחה לבדיקה
  אני נוסעת בעוד יומיים לטיול הכרוך במסע רגלי (טרקים) , כלומר מאמץ פיזי.
  במידה ויש נגעים, האם פעילות פיזית מאומצת עלולה להחמיר עם המצב?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. HPV 36 הגיב:

  שלום
  אני אובחנתי עם hpv 36 חיובי
  ולא כתוב פה בכתבה את המספר רציתי לדעת יותר על הסוג כי גם נמצא אצלי נגע טרום סרטני בדרגה cin 1-2
  תודה

  שלום,
  באמת חסר ידע עליו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. שלום דר
  אשמח בבקשה להסבר של התוצאה הפתולוגית.. מה זה אומר?

  האבחנה הכללית היא cin 2-3.
  החומר הרקמה או האיבר הנבדק: 1)Loop cone
  2)ECC
  בדיקה מאקרוסקופית:
  1) קטע צוואר הרחם בגודל 2.5-1.5 ס"מ ובעובי 1 ס"מ
  2) ריר מועט מאוד.
  בדיקה מיקרוסקופית:
  Carvical conus showing a segment of high-grade squamous intreapithelial
  (lesion (cin 2-3
  Extending to the inner (endocervical) margins.
  2) Fragment of benign endocervical mucosa free of CIN.

  ממש לחוצה מהמצב בכללי וגם מהתוצאה.. אשמח להבין מה התשובה של הקוניזציה אומרת?

  בנוסף רציתי לשאול על הריון לאחר קוניזציה,
  1) אחרי כמה זמן ואילו ממצאים כדאי שיהיו לפני כניסה להריון? אני מאוד רוצה להיכנס להריון ולהביא עוד ילדיים בעתיד אבל רוצה להיות במצב בריאותי טוב לפני כן..
  2) מה הסיכונים להתפתחות חוזרת בעתיד?
  3) מה הסיכונים במהלך ההריון והלידה לאחר הפרוצדורה?
  4) ילד ראשון ויחיד שלי נולד בקיסרי חירום, האם זה אומר שגם השני יצטרך להיוולד בקיסרי?
  5) האם אפשר להחלים לגמרי מהוירוס ?
  הייתי במעקב במשך שנתיים כל כמה חודשים, בעקבות חשד בעבר איך לא עלו על זה קודם לפני שהגיע ל CIN 2-3?? מאוד מתוסכלת ומודאגת..
  6) מה הסיכונים לבני משפחתי?
  7. מה ההשפעה של הקוניזציה והריר המועט מאוד והכניסה להריון?

  אציין שוב שאני מאוד מפחדת.. ונמצאת בלחץ נפשי רב בעקבות גילויי הדבר..
  מאחלת שנה טובה ובריאות לכולן!
  תודה

  שלום,
  אשמח להבין מה התשובה של הקוניזציה אומרת?= במקרה כזה אם קורה לי אני מדבר עם המעבדה לקבל מעט הבהרות לשאלות שיש לי.
  1) אחרי כמה זמן ואילו ממצאים כדאי שיהיו לפני כניסה להריון? = לא מבין
  2) מה הסיכונים להתפתחות חוזרת בעתיד?= חסרה לי ההבהרה מהמעבדה
  3) מה הסיכונים במהלך ההריון והלידה לאחר הפרוצדורה?= עלי לראות דוח של הקוניזציה.
  4) ילד ראשון ויחיד שלי נולד בקיסרי חירום, האם זה אומר שגם השני יצטרך להיוולד בקיסרי?= לא חובה
  5) האם אפשר להחלים לגמרי מהוירוס ?= אפשרי
  6) מה הסיכונים לבני משפחתי?= תלוי בתצואת הבדיקה שלך ל HPV PCR
  7. מה ההשפעה של הקוניזציה והריר המועט מאוד והכניסה להריון?= ראי לעיל

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. שלום
  אקסית שלי שהיינו יחד מספר חודשים וקיימנו יחסי מין בשימוש בגלולות (היינו יחד עד לפני חודשיים בערך ולפני שבועות בודדים נפגשנו פעמים בודדות ושכבנו באותה צורה עוד פעמיים שלוש) פנתה אלי היום ואמרה שהיא נבדקה אצל רופא ויש לה פפילומה שמתבטאת בפצעונים באיזור איבר המין, לא יודע בדיוק איפה אך כן שזה לא נראה חמור כמו תמונות שהיא ראתה בקריאה אונליין. לי אין שום ביטוי של התפרצות וכך גם למישהי אחרת איתה קיימתי יחסים מוגנים מספר ימים לפני המפגשים האחרונים עם האקסית.
  1. מה הליך בדיקה לגבר?
  2. בהיותו וירוס, האם הגוף הודף אותו בשלב מסוים והוא חולף?
  3. האם יש משמעות לאי-התפרצות או התפרצות מבחינת התמודדות הגוף עם הוירוס?
  4. חיסון\טיפול כלשהו לניצול המצב בו לא התפרץ (עדיין?)?
  5. מה אני צריך לדעת שאני לא יודע?

  שלום,
  1. מה הליך בדיקה לגבר?= ראשית HPV PCR לראות בכלל אם הוא נשא של הנגיפים
  2. בהיותו וירוס, האם הגוף הודף אותו בשלב מסוים והוא חולף?= כן
  3. האם יש משמעות לאי-התפרצות או התפרצות מבחינת התמודדות הגוף עם הוירוס?= לא
  4. חיסון\טיפול כלשהו לניצול המצב בו לא התפרץ (עדיין?)?= החיסון הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 49. בדיקת pcr הגיב:

  שלום רב,
  לפני כחמש שנים אובחנתי כנשאית וירוס הפפילומה. ביצעתי בדיקת hpv typing ונמצא כי הוירוס הוא מסוג 68.
  אני נמצאת במעקב אצל רופא הנשים ועושה פאפ אחת לחצי שנה, כאשר נמצא ממצא חריג ביצעתי קולפוסקופיה ונמסר לי כי הבגיקה תקינה, עדיין יש נוכחות של הוירוס אך אין התפשטות.
  אשמח לקבל מידע אודות בדיקת ה-PCR וכיצד, אם בכלל, עשוייה לסייע במצב זה.
  תודה רבה

  שלום,
  לא מבין את השאלה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. שלום,
  האם וירוס הפפילומה יכול לשרוד מחוץ לגוף אנושי, על חפץ?
  האם ניתן להידבק בוירוס ע"י שימוש בחפץ נגוע (מגבת לדוג)?
  מה הסיכוי להדבקות במקרה של מגע (מיני) עם חפץ נגוע?

  תודה

  שלום,
  האם וירוס הפפילומה יכול לשרוד מחוץ לגוף אנושי, על חפץ?= אפשרי
  האם ניתן להידבק בוירוס ע"י שימוש בחפץ נגוע (מגבת לדוג)?= אפשרי
  מה הסיכוי להדבקות במקרה של מגע (מיני) עם חפץ נגוע?= לא ידוע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. פפילומה הגיב:

  היי שלום
  בתי אמורה בימים הקרובים לקבל את חיסון הפפילומה,יצוין שאני נורא מודאגת לאור סיפור הילדה ששותקה אולי כתוצאה מכך
  שמעתי וקראתי המון דעות בעד החיסון וגם המון נגד,שאלתי היא האם החיסיון הזה מומלץ ? ומדוע בהמון מדינות החיסון הזה הופסק בשל תופעות לוואי ואצלנו הוא עדיין קיים ?
  אשמח לתשובה צקצועית ע"מ שאגיע להחלטה נבונה בעניין
  תודה רבה

  שלום,
  איני עוסק בחיסון.
  ניתן לקרוא על כך רבות באינטרנט.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. שלום,
  אני בכיתה ח׳ ושבוע הבא רק בנות השכבה מבית ספרי מקבלות חיסון נגד המחלה. הבנתי שזה רק רשות וחלק מהבנות אמרו שהן לא רוצות לקחת את החיסון כי החיסון מסוכן ואפשר אפילו למות ממנו או להפוך להיות נכה..
  רציתי לשאול עם כל הדברים האלה באמת נכונים או שהחיסון הוא דבר טוב דווקא..?
  תודה מראש 🙂

  שלום,
  נא לברר אצל רופא בי"ס או רופא קופ"ח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. הגיב:

  חלק אומרים שזה מביא את המחלה זה נכון?

  שלום,
  השאלה אינה ברורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. קיבלתי הודעה עכשיו ממישהי איתה קיימי יחסי מין (קונדום בכל זמן חדירה, ומין אוראלי לשני הצדדים) לפני 3 שבועות שהיא נבדקה ומסתבר שהתגלו אצלה סיפטומים לhpv.
  בתור גבר, מה הצעד שעליי לעשות עכשיו? מה זה אומר כרגע תכלס? לא הבחנתי בשום סיפטומים עד כה.

  שלום,
  בתור גבר, מה הצעד שעליי לעשות עכשיו? = בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 55. פפילומה הגיב:

  אני בכיתה ח ורציתי לשאול אם כדאי לעשות את חיסון הפפילומה כי אני לא רוצה ואני לא יודע מה לעשות אשמח אם תענו תודה

  שלום,
  נא לברר עם הרופא שלך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. פפילומה הגיב:

  היי , אני בתבמערכת יחסים ואנחנו חיים בסין , חבר שלי עשה בדיקות לחבר שלי התגלה וירוס הפפילומה מזן מספר 16 ( אגב הם עדו לו בדיקות דם ועל סמך זה החליטו שזה זן 16 האם זה הגיוני על פי בדיקות דם?), מאז עשה מספר טיפולים זה נעלם לתקופות ממושכות אך זה חזר .עכשיו השאלה לגביי – האם העובדה שיש לו את הוירוס ואנחנו מקיימים יחסי מין לא מוגנים אומרת בהכרח שגם אני נדבקתי בוירוס ? או שההדבקה יכולה להתבצע רק כאשר יש נגעים ( אנחנו לא מקיימים יחסי מין כשיש נגעים אלא רק כשאין)אין לי שום תסמינים באיבר המין לא יבלות לא נגעים לא כלום ועברתי בדיקת פאפ בארץ גם בסין בדיקות לזיהוי הוירוס והבדיקות תקינה .אך – לאחרונה גיליתי נגעים ומין גידולים באזור הגרון האחורי , על הענבל עצמו יש גם כן מין שלפוחית גדולה בחלק האחורי ויש לציין שאני סובלת ממין אודם תמידי בגרון והרגשה שכל הזמן יש לי ליחה שאיני מצליחה לבלוע . פניתי אתמול לרופאת נשים מומחית כאן והיא הסתכלה עליי בזלזול מוחלט ואמרה שפפילומה אוראלית היא כל כך נדירה ושקשה מאוד להדבק בה אלא אם כן מבצעים מין אוראלי על בסיס יום יומי עם אדם שיש לו נגעים( מה שבפועל לא קורה ) היא נתנה מבט מהיר לא התעמקה לא בדקה לעומק ואמרה שהכל נראה נורמלי ותקין .ביקשתי לערוך בדיקה הם לקחו לי עם מקלון מתחת ללשון ובצידי הלשון רוק ואמרו שיהו תוצאות תוך 5 ימים .. האם הבדיקה הזו היא הגיונית ואמינה ? האם זוהי בדיקת הpcr- ניתן לקחת מרוק גם כן ??אני לא יודעת אם לסמוך כאן או לא ..אך אני בטוחה ב95 אחוז שאלו הן קונדילומות בפה .תודה רבה על העסרה – כבר מיואשת !☹️

  שלום,
  האם זה הגיוני על פי בדיקות דם?= לא ידוע לי.
  עשה מספר טיפולים זה נעלם. = איזה טיפולים ומה נעלם
  אומרת בהכרח שגם אני נדבקתי בוירוס ? = לא בהכרח אלא 50% סכוי הדבקה בכל מגע מיני
  ואמרה שפפילומה אוראלית היא כל כך נדירה ושקשה מאוד להדבק בה אלא אם כן מבצעים מין אוראלי על בסיס יום יומי עם אדם שיש לו נגעים( מה שבפועל לא קורה ). = לא נכון
  האם הבדיקה הזו היא הגיונית ואמינה ? = כן
  האם זוהי בדיקת הpcr- ניתן לקחת מרוק גם כן ? = זה לא מהרוק אלא נרירית הפה
  אני בטוחה ב95 אחוז שאלו הן קונדילומות בפה. = ממליץ לעבור קולפוסקופיה בפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. שלום דר וקסלר,

  במידה ונדבקתי בוירוס הפפילומה, כמה שנים אני יכולה להיות נשאית?
  האם יכולה להיות נשאות גם 10 ו 20 שנה מבלי שאדע מזה?
  חשוב לי לדעת כי היו לי בעבר יחסים לא מוגנים עם גבר שסיפר לי שלחברה שלו היה הוירוס. כמו כן, האם אדביק את בן זוגי.

  תודה מראש!

  שלום,
  במידה ונדבקתי בוירוס הפפילומה, כמה שנים אני יכולה להיות נשאית?= אין לדעת
  האם יכולה להיות נשאות גם 10 ו 20 שנה מבלי שאדע מזה?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. שלום, אובחן אצלי וירוס הפפילומה לאחר ביצוע בדיקת פאפ.
  אבקש לדעת מה אופן ביצוע הבדיקה לגברים

  שלום,
  גם לגברים עושים PCR ל HPV
  מכל אברי המין הפה והלוע ופי הטבעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. היי, יצא לי פצע לפני חודש מוגלתי על איבר המין אני חשבתי שזה תוצאה של גילוח, יש הסבר לזה?

  שלום,
  תוכל לשלוח צילום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 60. בשנת 2015 תוצאות בדיקת הפאפ יצאו לא תקינות (cin 1). בהמלצת רופאת הנשים הלכתי למומחה לביצוע קולופוסקופיה ובמהלכה נלקחה דגימת ביופסיה שיצאה תקינה ונשלחתי למעקב אצל רופאת הנשים.
  לאחר חצי שנה (2016) ביצעתי שוב בדיקת פאפ שיצאה תקינה
  לפני כחודשיים, לאחר כשנה מהבדיקה התקינה, ביצעתי שוב בדיקת פאפ שבאופן מפתיע יצאה לא תקינה בדרגה גבוהה (cin 3).

  הופניתי שוב לרופא מומחה לביצוע קולופוסקופיה ונלקחה שוב ביופסיה.
  כבר במהלך הבדיקה הרופא ציין שבמיקרוסקופ ניתן לראות שככל הנראה תוצאות הפאפ הפעם מדוייקות ואצטרך לבצע טיפול להסרת הרקמות הנגועות שנקרא "קוניזציה של צוואר הרחם" (לייזר, צריבה, הקפאה).
  תוצאות הביופסיה האחרונה מפורטות כך:
  s-7281:
  fragments of exo-cervial mucosa showing high grade sil – cin II-III and atypical koilocytes

  ברור שאני חוששת מאוד במיוחד נוכח העובדה שאני רווקה בת 36 ללא ילדים.
  אשמח לקבל מידע לגבי התהליך שמומלץ, מהן ההשלכות, הפרוצדורה וכיוב'.

  הרופא המטפל שלי, שעליה המליצה רופאת הנשים שלי, נמצא בשנת שבתון וחוזר בתחילת אוקטובר – כעת אני מתלבטת האם באפשרותי להמתין כחודש-חודשיים עד לשובו לפעילות? או שמא הדחיפות גבוהה ועדיף לפנות לרופא אחר לביצוע הטיפול בהקדם?

  דבר נוסף הוא שהרופא שבדק אותי ציין שכיוון שאני לחוצה ומתקשה להשאר ללא תזוזה (כבר במהלך הביופסיה) הוא ירצה לבצע את הפרוצדורה בהרדמה מלאה. האם זה נהוג ומוצדק? או שעדיף להתעקש על ביצוע הפרוצדורה בהרדמה מקומית?

  תודה מראש!

  שלום,
  אשמח לקבל מידע לגבי התהליך שמומלץ, מהן ההשלכות, הפרוצדורה וכיוב'.= תוכלי לקרוא באתרים שלי. ההסבר כאן ארוך מאד ואפילו שיחה פנים אל פנים לוקחת חצי שעה.
  שמא הדחיפות גבוהה ועדיף לפנות לרופא אחר לביצוע הטיפול בהקדם? = לשיקולך
  הפרוצדורה בהרדמה מלאה. האם זה נהוג ומוצדק? = יש כאלה
  או שעדיף להתעקש על ביצוע הפרוצדורה בהרדמה מקומית?= ויש כאלה
  אני עושה זאת בהרדמה מקומית של ספריי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. אני בת 13 ובשנה הבאה מחסנים אותנו נגד הפפילמה ואמא שלי נגד זה בגלל שקראה באינטרנט שיש ילדים שהשתתקו לאחר זמן מה אחרי שחוסנו. אני חושבת שעדיף לי להתחסן אבל אני לא בטוחה עד כמה אני צודקת. אני לא רוצה לחיות בפחד שבכל רגע נתון אני יכולה להדבק בוירוס ולכן רציתי לקבל עזרה רפואית ואשמח אם תענו לי בהקדם.
  האם כדאי לי לעשות את החיסון או שלא?
  מה הם אחוזי הנפגעים לעומת מי שעבר את החיסון בשלום?
  אשמח אם תפרטו הכל כדי שאבין טוב יותר בתודה ניקול.

  שלום,
  איני עוסק בחיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. האם יש אפשרות שיש לי קונדילומה בשוק שברגל?? יש לזה את כל התסמינים.. דמוי כרובית ומשנה צבעו ללבן במגע עם חומצה. האם זה יכול להיות? או שזה רק נמצא באיזורים אינטימיים??

  שלום,
  בשוק – גידול דומה נקרא לרוב ורוקה וולגריס.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. שלום דר יקר
  אני מאוד מודאגת מהתוצאות של הבדיקות. היתה בדיקת פאפ לא תקינה ובבדיקת קולפוסקופיה שבה נמצא hpv pcr חיובי לזנים 16 ו 31 . האם זה אומר שבהכרח יהיה מצב של טרום סרטני או סרטן בשלב כזה או אחר? הביופסיה טרם חזרה.. ואני יודעת שצריך לחכות לה אך ההמתנה קשה… ממה שאני קוראת מבינה שאלו שני זנים בעלי הסיכון הגבוהה ביותר לחלות… ונשמע שהמצב לא לכיוון חיובי.
  אני צעירה בת 29 ואמא לילד ומאוד רוצה עוד ילדים.. ומפחדת להדביק אותו.. באילו דרכים כדאי לפעול? בן זוגי עובר בימים אלו בדיקות. האם גם הוא בסיכון לחלות במידה ונשא של זנים אלו?
  איך ניתן להיפטר מהפפילומה? אציין שעברתי חיסון גרדסיל אחרי מגע מיני מוגן עם אדם אחד.. מה הסיכוי להידבק בדרכים אחרות?

  שלום,
  האם זה אומר שבהכרח יהיה מצב של טרום סרטני או סרטן בשלב כזה או אחר? = לא
  באילו דרכים כדאי לפעול? = לעבור קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והלוע והאף והעינים.
  האם גם הוא בסיכון לחלות במידה ונשא של זנים אלו?= אפשרי
  איך ניתן להיפטר מהפפילומה? = זוהי שיחה ארוכה ותלויה בתוצאות הקולפוסקופיה.
  מה הסיכוי להידבק בדרכים אחרות?= 50% בכל מגע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 64. אובחנתי עם הוירוס
  התחלתי טיפול
  מעוניינת לבדוק

  שלום,
  תוכלי לתאם בטלפון 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. אל וסת הגיב:

  שלום. בתי בת ה- 15 חוסנה בשנת הלימודים החולפת פעמיים. המחזור שלה מאוד לא סדיר. ב-8 החודשים האחרונים קיבלה את המחזור פעם אחת אחרי 3 חודשים, בפעם שאחריה אחרי 40 יום, אח"כ אחרי 45 יום וכעת עברו 48 יום ועוד לא קיבלה. גם קודם לא היה סדיר אבל ייחסתי זאת לשנים הראשונות של המחזור (שהתחיל אצלה בגיל 12 או 12 וחצי). האם זו יכולה להיות תופעת לוואי של החיסון?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. עברתי לפני כמה חודשים ניתוח קוניזציה להסרת תאים טרום סרטניים CIN1-2. מאז אני חוששת לפתח יחסים זוגיים. מפחדת להדביק או להדבק שוב בעצמי..
  יש הוראות מיוחדות למי שידוע שיש לו את הוירוס (חוץ ממעקב)?

  תודה

  שלום,
  יש הוראות מיוחדות למי שידוע שיש לו את הוירוס (חוץ ממעקב)?= מה תוצאות בדיקת ה PCR ל HPV?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 67. הבדיקת קולפוסקופיה נימצאו hpv זנים 42 44 45 89.
  האם יש מה לעשות
  האם צריך להמשיך ולהדוק בדיקות יותר מהימנות

  שלום,
  האם נערכה קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת, הפה , הלוע, האף והעינים?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 68. שלום
  לפני כשנה התגלה לי CIN3 ברחם בעקבות הפפילומה, בגיל 23. בערך באותה תקופה (קצת לפני/אחרי) הופיעה לי שינוי בעור על הבטן התחתונה והאגן וכלפי מטה, כמו פריחה עדינה נקודות קטנות שמזכירות מאוד את הקונדילומה רק בקטן (הייתה לי גם קונדילומה יחד עם הוירוס). ייתכן ש"הפריחה" הזאת, שעדיין לא עברה לי גם אחרי שנה, היא בעצם סימפטום של הפפילומה? רופאי עור לא אבחנו גם לאחר ביופסיה שום מחלת עור. יש רופא מכל תחום שהוא שיכול לתת תשובה???

  שלום,
  היא בעצם סימפטום של הפפילומה?= אפשרי
  יש רופא מכל תחום שהוא שיכול לתת תשובה???= תוכלי לפנות למרפאתנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 69. אובחן אצלי לפני כמה שבועות וירוס הפפילומה מס. 82…אמורה לחזור על הבדיקה בעוד חצי שנה כדי לבדוק היעלמות הוירוס לאחר שנתיים של תוצאות לא טובות. במידה ואני מפסיקה לעשן היום, תוך חצי השנה התוצאה יכולה להשתפר? תודה מראש, מיכל

  שלום,
  תוך חצי השנה התוצאה יכולה להשתפר? = אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. האם סרטן צוואר הרחם יכול להופיע אצל בתולות?
  אני בת 22 מאוננת ע״י גירוי הדגדגן ואני בתולה, יש לי שחלות פוליציסטיות ואני מטופלת בגלולות מגיל 16 אנדרוקור ודיאנה ביחד, ולאחרונה נוטלת רק דיאנה בהתייעצות עם רופאת נשים. בשנה האחרונה מופיעים לי באופן לא קבוע כאבי התכווצות הרחם שלא היו, ההרגשה היא כמו כאבי מחזור ישר לאחר שאני גומרת מהאוננות, ומידי פעם יש קצת דם בהיר על הנייר אבל זה מפסיק בדרך כלל ישר לאחר מכן.. (זה קורה בדרך כלל בימים שלאחר והסת או לפניה) האם אני צריכה לדאוג מסרטן צוואר הרחם אם אני בתולה? או שזה יכול להיות בגלל השחלות הפוליציסטיות או שימוש ממושך בגלולות?
  בנוסף בחודשיים האחרונים הוסת התארכה לי ביום אחד נוסף .. סה״כ 5-6 ימים. אשמח לעזרה דואגת מאוד.

  שלום,
  אין קשר לסרטן צואר הרחם. לא ברורה סיבת הכאבים והדימום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. פפילומה הגיב:

  האם גבר יכול להגיע למצב של תאים סרטניים עצם זה שחלה בנגיף הפפילומה?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. שלום רב,

  תודה רבה על התייחסותך המהירה.
  לא כל כך הבנתי את כוונתך ל"שיקול הרופא כולל לקיחת ביופסיה".
  הרופא אמר שהוא אינו רואה משהו חריג בבדיקה וכי אין צורך בלקיחת ביופסיה….
  בנוסף, רציתי לשאול…בבדיקת פאפ מלפני שנה וחצי התשובה היתה

  inflammation with no evidebce of dysplasia

  נאמר לי אז שהבדיקה תקינה. אם זאת, אני מבינה שהמילה הראשונה פירושה דלקת. מה זה בדיוק אומר? אז לא נאמר לי שיש לי דלקת. כמו כן לא קיבלתי טיפול בנושא.

  יש מצב שאותה דלקת שנצפתה לפני שנה וחצי שלא טופלה, התפתחה לתוצאות הנוכחיות שקיבלתי ,ASCUS?

  האם יתכן שהטיפול האנטיביוטי שקיבלתי לדרכי השתן יטפל גם בדלקת שנראתה בצוואר הרחם לפני שנה וחצי?

  תודה רבה מראש
  ושבת שלום

  שלום,
  הרופא אמר שהוא אינו רואה משהו חריג בבדיקה וכי אין צורך בלקיחת ביופסיה….
  ===על פי נסיוני והספרות הרפואית יש לקחת דגימת צואר במקרי ASCUS כולל דגמה נפרדת מתעלת צואר הרחם.
  inflammation with no evidebce of dysplasia
  נאמר לי אז שהבדיקה תקינה. אם זאת, אני מבינה שהמילה הראשונה פירושה דלקת. מה זה בדיוק אומר? = זו דלקת לא ספציפית, המחייבת ברור הלאה.
  יש מצב שאותה דלקת שנצפתה לפני שנה וחצי שלא טופלה, התפתחה לתוצאות הנוכחיות שקיבלתי ,ASCUS?= אפשרי
  האם יתכן שהטיפול האנטיביוטי שקיבלתי לדרכי השתן יטפל גם בדלקת שנראתה בצוואר הרחם לפני שנה וחצי?= אין לדעת ללא בדיקה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 73. שלום רב,

  בעקבות תוצאות בדיקת פאפ , ASCUS שהתקבלו, הופנתי לביצוע בדיקת קולפוסקופיה.
  ביצעתי את הבדיקה ונאמר לי שהבדhקה תקינה ולא נמצא ממצא חריג. בנוסף, הרופא לקח בדיקה של וירוסים.
  טרם הבדיקה ציינתי בפני הרופא שאני עם פיטריhה בנרתיק ומקבלת טיפול דרך הפה ומשחה, בעקבות הפיטרייה, במטרה לוודא שהטיפול או קיום הפיטרייה לא משפיעים על תוצאות הקולפוסקופיה. נאמר לי שאין זה מפריע.
  אם זאת, לא ציינתי בפני הרופא שאני בדיוק סיימתי יום טרם ביצוע הקולפוסקופיה טיפול אנטיביוטי של שבוע ימים בזינט עקב דלקת בדרכי השתן.
  שאלתי היא האם שימוש באנטיביוטיקה סמוך לקיום הקולפוסקופיה משפיע או עלול להשפיע על תוצאות הבדיקה?
  אם כן, מתי מומלץ לחזור שנית על הבדיקה?
  תודה מראש.

  שלום,
  האם שימוש באנטיביוטיקה סמוך לקיום הקולפוסקופיה משפיע או עלול להשפיע על תוצאות הבדיקה?= לא
  אם כן, מתי מומלץ לחזור שנית על הבדיקה?= לשיקול הרופא כולל לקיחת ביופסיה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 74. פפילומה הגיב:

  אני אחרי קוניזציה בצוואר הרחם cin2-3
  הדימום הסתיים אבל יש לי הרבה הפרשות צהובות
  מה זה אומר ?
  ואיך מטפלים ?

  שלום,
  זהו מצב תקין. תמשיכי במעקב הרופא המטפל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר