• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

קונדילומה בגברים


בניגוד למחשבה שקונדילומה היא מחלה של נשים, ניתן למצוא קונדילומה אצל גברים בהיקפים דומים, ואף גבוהים יותר מאצל נשים.

גברים, ובמיוחד גברים שמקיימים יחסי מין עם בנות או בני זוג רבים חשופים מאוד להידבקות בנגיף הפפילומה ולהתפתחות יבלות, טרום סרטן וסרטן באיבר המין, ולא רק בו. גברים רבים שנחשפים לנגיף הפפילומה מפתחים גידולים על איבר מינם, בעיקר בקפל שבין ראש האיבר לגופו, ובאיזור החיבור של איבר המין לבטן התחתונה.
שאר האיזורים הנפגעים בגברים ממחלת ה-HPV הם:
שק אשכים ושאר האברים כמו בנשים: חלל לוע ופה, לחמיות העינים, מפשעות, חיץ בין נקבים, פי הטבעת, צינור השופכה והתעלה האנלית.

המשך המאמר דן בסרטן פי הטבעת וסרטן חלל הלוע והפה ומתאים הן לגברים הטרוסקסואלים, הן לנשים והן לגברים הומוסקסואלים.

קונדילומה וסרטן פי הטבעת

עד לא מזמן סרטן פי הטבעת (ANUS) הופיע בגיל מתקדם הן בגברים והן בנשים. הגיל הממוצע להופעתו היה 60 שנה. כיום, בשל השכיחות העולה של זיהומי וירוס הפפילומה (HPV), בעיקר בצעירים ובצעירות, גיל הלוקים בסרטן פי הטבעת ירד לממוצע של 45 שנים. הסיבה לכך היא ש- 80-90% ממקרי סרטן פי הטבעת וסביבתו נגרמים ע"י נגיפי הפפילומה האנושי (HPV), בעיקר זנים 16 ו-18 - זן 16 הודגם בכ 70% ממקרי סרטן פי הטבעת וממקרי הטרום סרטן באיזור זה. זן 18 הודגם בכ-6-8% מהמקרים.
אצל נשים סביב גיל 40 שנה נמצא שכ 40% מהן היו נשאות של נגיפי HPV באיזור פי הטבעת וחצי ממקרים אלו היו זנים אונקוגנים. עוד נמצא שאצל מחצית מנשים אלו נמצא גם זיהום ב HPV באברי המין.
הגדלת תפוצת נגיפי הפפילומה גרמה בין השאר להכפלה של מקרי סרטן פי הטבעת בין השנים 1975ו-2007. מדי שנה נצפית עליה של כ-2% בשכיחות סרטן זה הן בקרב גברים והן בקרב נשים.
בקרב אלו המקיימים יחסים אנאליים (גברים ונשים) שכיחות סרטן פי הטבעת גבוהה מבאלו שנמנעים מכך.
בקרב נשאי HIV ובקרב בעלי מערכת חיסון לקויה שכיחות סרטן זה היא כפולה ביחס לאלו שאינם נושאים נגיפים אלו.
בקרב גברים הומוסקסואלים (בארה"ב) שכיחות סרטן פי הטבעת היא 35 גברים מתום 100,000 גברים. לשם השוואה שכיחות סרטן צואר הרחם בארה"ב היא 8-9 מתוך 100,000 נשים. בעבר, לפני שבדיקת משטחי הפאפ הפכה לשגרתית שכיחות סרטן צואר הרחם בארה"ב היה גבוה פי 5-6.
נוכח הצלחת משטחי הפאפ בהורדת שכיחות סרטן צואר הרחם, עולה גם שכיחות נטילת משטחי פאפ מפי הטבעת. יש הממליצים להתחיל את בדיקת הסקר באמצעות משטחי הפאפ מפי הטבעת כבר בגילאי 20 על מנת לגלות מצבים טרום סרטניים בפי הטבעת.
ביצוע משטחי פאפ מפי הטבעת באופן שגרתי מומלץ לאוכלוסיות הבאות:
• גברים ונשים נשאי HIV.
• גברים הומוסקסואלים.
• נשים שכבר אובחנו עם סרטן או טרום סרטן באיברי המין.
• גברים ונשים עם קונדילומה באיברי המין.

אצל גברים הטרוסקסואלים נמצאה שכיחות של 13% של זיהום ב HPV בתוך התעלה האנלית ו-12% של זיהום HPV בפי הטבעת וסביבתו. סך הכל אם כן מדובר על כרבע מהגברים (25%) הנושאים את נגיפי ה HPV באיזור זה, למרות העדר יחסי מין אנליים. ההסבר האפשרי הוא הדבקה עצמית.
בניגוד לנשים שאצלן נמצאו שני שיאים של שכיחויות של HPV (גיל 20-30 וגיל 50-40) אצל הגברים השכיחות היא אחידה וקבועה לאורך 60 שנות חייהם הראשונים.
בנוסף לעליה בשכיחות של סרטן פי הטבעת בנשים ובבגרים נצפית עליה גם בסרטן הפין.


קונדילומה וסרטן בדרכי נשימה עליונות, בחלל הלוע והפה

בדומה למתרחש באיזור פי הטבעת, גם באיזור הפה והלוע נצפתה עליה בשכיחות סרטן ודווקא בקרב צעירים יותר משרווח בעבר.
עד לא מזמן סרטן בפה ובלוע היה נפוץ בקרב מעשנים ושתייני אלכוהול, בעיקר גברים מבוגרים משכבה סוציואקונומית נמוכה ובעלי סיכויי החלמה נמוכים.
כיום, שוב בשל העליה בשכיחות זיהומי HPV ובשל יכולתו של נגיף זה לגרום לסרטן גם בפה ובלוע, אנו מוצאים מקרי סרטן באברים אלו אצל אנשים צעירים יותר ובעיקר נשים (יחס 3:1 לרעת הנשים), משכבות סוציואקונומיות גבוהות, ללא קשר לעישון ושתיה, עם קשר לשכיחות גבוהה של יחסי מין אורליים. הבשורה לעומת זאת היא שסכויי ההחלמה שלהם טובים יותר מאשר בעבר.
גם כאן כמו בסרטן פי הטבעת, וסרטן צואר הרחם הזן השכיח הוא 16.
נמצא שתוך 24 שנים, משנת 1980 ועד 2004 , עלתה שכיחות המצאות HPV בקרב מקרי הסרטן בפה ובלוע פי 4.5 (מ-16% ל-72%).
הסיבות לעליה של מקרי סרטן אלו ולירידה של סרטן צואר הרחם היא כנראה אי שימוש בקונדום ביחסי מין אוראלים, עליה בשכיחות יחסי מין אוראלים ועליה במספר הפרטנרים המיניים.
סיבות אלו, בהתאמה כמובן, גם מסבירות את העליה בשכיחות מקרי סרטן פי הטבעת.
הצפי הוא שבשנת 2020 שכיחות מקרי סרטן הפה והלוע, בגברים ובנשים, תעלה על זו של סרטן צואר הרחם וכאן שוב עולה השאלה לגבי דרכי הגלוי המוקדם. עולה השאלה, האם גם כאן משטחי פאפ מהפה יועילו להקטנת שכיחות סרטנים אלו, כמו שהועילו במקרי סרטן צואר הרחם.
כבר כיום נצפית המגמה של רופאים לקחת משטחי פאפ מהפה והלוע וכבר נמצאת בשימוש בדיקה לגלוי מוקדם של סרטן וטרום סרטן בחלל הפה. מדובר על בדיקה בשם VISILITE שבה הנבדק/ת שוטף את חלל הפה בתמיסת חומצהה אצטית מדוללת ולאחר מכן הרופא בוחן את החלל באמצעות אור פלורסנטי ורצוי באמצעות קולפוסקופ.


פתופיזילוגיה

נגיפי ה-HPV נמצאים בשכבה החיצונית ביותר של העור והריריות - חלל הפה, איברי המין, לחמיות העינים, פי הטבעת, צינור השתן והתעלה האנאלית ואינם חודרים לזרם הדם. את המלחמה בנגיפים עצמם עושה מערכת החיסון של גופנו, בכל אבר בנפרד. מתברר שלא כל איזורי הגוף מגיבים באופן זהה לזיהום ב HPV. יתכן מצב שבו גבר או אישה "ינקו" עצמם מנגיפי HPV מאברי המין אך לא יצליחו לעשות כך באיזור פי הטבעת. חשוב עוד לדעת שאם אדם נדבק בנגיפי HPV באיבר מסויים, סיכוייו גדולים יותר להדבק באיברים אחרים משום שהנגיפים מסוגלים לעבור מאזור לאזור, גם אם לא היה מגע מיני באזור האחר. זה ההסבר להדבקות ב-HPV בפי הטבעת אפילו אם לא היה מגע מיני באיזור זה.

נכתב ע"י ד"ר שרגא וקסלר.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

128 שאלות בנושא קונדילומה בגברים

 1. שלום ד״ר
  מזה חודשים ארוכים (7-8 חודשים) שאני סובל מיבלות בחיבור של ראש איבר המין עם גופו. בטיפול אצל רופא העור הוא שרף לי אותן באמצעות חנקן ומריחת תמיסת מלח. לאחר הטיפול הראשוני מצבי השתפר וכרגע נשארו לי סימני צלקות/ יבלות בקנה מידה קטן הרבה יותר. רציתי לדעת האם יש טיפול שימחק לתמיד את הסימנים שנותרו לי? כמו כן, רציתי לדעת האם ישנה דרך למנוע את הופעתן שוב לאחר הטיפול הסופי?

 2. האם יש גם בדיקת pap לגברים לוודא העלמות הוירוס
  או רק לנשים?
  ואם אין אייך אפשרי לדעת שהווירוס נעלם לגמרי?

  שלום,
  בדיקת הוירוס עושים ב PCR לגברים ולנשים ולא בבדיקת פאפ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. הרופא אליו הלכתי הורה לי להשתמש בתמיסת ורומאל, פעם ביום במשך כ20 יום כדי להסיר את היבלות. האם הטיפול יעיל? האם ורומאל מתאימה לטיפול ביבלות אלה? (3 יבלות קטנות על ראש איבר המין)

  שלום,
  האם הטיפול יעיל?= כטיפול רק בו ללא טיפול נלווה כמו לייזר - יעילותו של הורומל נמוכה יחסית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 4. שלום דר לאחרונה (חצי שנה) גיליתי שאני נשא של הוירוס.
  לאחר שקיימתי יחסי מין עם חברה שלי ,יצאו לי יבלות באיבר המין וכרגע גם גיליתי שקיימות יבלות גם בבטן התחתונה ממש מעל איבר המין
  האם יש טיפול שיכול להעלים את הווירוס מלבד שריפתם של היבלות?
  האם מעתה ואילך אהיה במרדף מתמיד להעלמת היבלות?
  האם חברה שלי היא בהכרח הגורם לכך והאם קיום יחסי מין אתה לא מסכן אותי?

  שלום,
  האם יש טיפול שיכול להעלים את הווירוס מלבד שריפתם של היבלות?= הטיפול בלייזר להסרת היבלות הוא היחידי שמעודד את מערכת החיסון על מנת שתחסל את הנגיפים ובזריזות.
  בגמר טיפול עושים בדיקת HPV PCR וכשזו תקינה כבר לא מדבקים ואפשר להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. יש לי פצעים עם הפרשות על הפין מתחת לקובה כבר שלוש שנים . נבדקתי עצל מספר רופאי משפחה ומספר רופאי אור ואף פניתי למיון בהחמרה ותציסטה קלועה ( על מנת לנקז אפרשות ) ותופלתי מספר פעמים באנטיביותיקה למשך שלושה שבועות כל פעם וכל הבדיקות ותוצעות המעבדה הראו שהזיעומים הם מחידק שנימצה על האור , כל הרופאים אמרו שלדעתם זה נגרם משיפשוף ומחוסר נקיון באזור. אני מנקה את האזור ביןקפידה מס פעמים ביום לפחות שלושה חודשים אין שום שינוי , כל הזמן זה מתפתח ולא מבריאה , אני אדם בריא בגדול , לא יגוע לי על איזה מחלה מדבקת או מין שאני נןסא .עברתי מספר פעמים בדיקות דם לבדיקת מחלות מדבקות ותמיד לא נמצה כלום. באבר היתה לי בת זוג ולאחר שניבדקה אצל רופת נשים נאמר לה שיש לה פפילומה ותופלה והרופא שלה אמרה לה שגם לי יש פפילומה … נבדקתי ונבדקתי ותמיד התדובה היתה שלילת. אני מאוד מתוסקל ולא יודע מה לעשות, אני לא מצליח למצוא אזרה בערכת הרפואית. מאוד אשמח לכבל תשובה או הפנייה לפיתרון או בדיקה של רופא שמבין ומטפל במחלה. תודה מרוש גיא

  שלום,
  ענין זה אכן מורכב ומחייב תשומת לב מירבית בפגישה עם רופא עןר המיומן בתחום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. לבן זוגי היתה יבלת על איבר המין שחלפה לבד. בהמשך עשיתי פאפ שבו יצאו תאים מעורבים. ביצעתי קופוסקופיה שהתוצאה היתה זיהום עם hpv ללא התפתחות סרטן. אני ביחסים מונוגמיים עם בן הזוג מזה 20 שנה. שאלתי היא האם נדבקתי עקב התנהגות בוגדנית של בן זוגי.

  שלום,
  שאלתי היא האם נדבקתי עקב התנהגות בוגדנית של בן זוגי.= אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. יש לי קונדילומות גדולות על הפין,
  אני רוצה לדעת באלו מקרים אנשים יוכלו להדבק ממני
  תודה

  שלום,
  סכוי ההדבקה במגע מיני גניטלי, אוראלי או אנלי הוא 50% בכל מגע מיני.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. היי,
  שכבתי עם בחורה שאובחנה עם hpv (אמרה לי את זה רק אחרי..) אך עשינו אך ורק סקס אנאלי.

  האם יש לי סיבה לדאגה?
  מה מומלץ לעשות עכשיו?

  שלום,
  תוכל לבדוק אם נדבקת באמצעות בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 9. האם במרפאתכם מטפלים בקונדילומה בגרון ובלוע?
  בפגישה איתך הנך לוקח קולפסקופיה מהלוע?
  ותוך כמה זמן מקבלים את התשובה של הקולפוסקופיה?

  שלום,
  במרפאתנו עושים קולפוסקופיה גם בפה ובלוע.
  התשובה במקום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 10. שלום, לפני כחודשיים התחלתי לצאת עם משהי וכנראה שנדבקתי ממנה בקונדילומה (פצעים כמו כרובית באיזור שק האשכים), ונוסף על כך ביצעתי לה מין אוראלי. שמתי לב שיש לי יבלות באיזור הלוע, דבר שלא היה לי.
  במידה ואכן אעשה את הבדיקות ואצא כי אכן יש לי קונדילומה איך ניתן לפתור את היבלות באיזור הלוע? תודה

  שלום,
  ניתן הכל לפתור. תשובה מדוייקת אחרי קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 11. האם אישה יכולה להדבק מגבר שיש לו קונדילומות בוודאות ? חברה שלי עשתה בדיקה לפני שנה ואין לה פפילומה (פאפס) ולי כנראה שיש , האם זה מחייב שהדבקתי אותה ??

  שלום,
  האם אישה יכולה להדבק מגבר שיש לו קונדילומות בוודאות ? = סיכון ההדבקה הוא 50% בכל מגע מיני.
  האם זה מחייב שהדבקתי אותה ??= לא
  פאפס אינה בודקת קונדילומה.
  PCR ל HPV בודקת אם נדבקת בנגיפי HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. גדלות לי יבלות לפעמים באזור הבטן התחתונה וקיימתי יחסי מין עם גבר מספר פעמים לפני השלוש שנים, יוצאות לי יבלות לפעמים באזור הבטן התחתונה ואני לא יודע מה זה !! בבקשה עזרה.

  שלום,
  מציע שתפנה לרופא המיומן בתחום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 13. שלום, לפני מס חודשים הבחנתי בקונדילומה מסביב לפי הטבעת .. טיפלתי בזה עם תמיסה אנטיויראלי וזה עזר .. הפעם הייתי אצל פרוקטולוג שאמר לי שמבחוץ זה נעלם אבל יש עכשיו בתעלה האנאלית.. והוא הציע לי כריתה כירורגית לטפול עם הרדמה כללית…כנראה שהתמיסה ( קונדילקס) לא עובדת בפנים .. רציתי לדעת אם אתה מציע דרכים אחרות לא פחות אפקטיביות לטיפול בקונדילומה מבפנים .. וכמה הטיפול בדכ עולה ?
  תודה רבה

  שלום,
  אני מסיר בתוך התעלה האנלית בלייזר בהרדמה של ספריי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 14. שלום רב,

  לפני כשנה שנתיים הופיעו לי על איבר המין יבלת או לחילופין סוג של נקודת חן …לא התייחסתי לאחר כתקופה הופיעו עוד כ שלושה יבלות

  אני אדם נשוי ואישתי כרגע בהתחלת היריון רביעי

  מה המלצתך לעשות בנושא

  ושנית מה הסיכון לאישתי בכל הקשור לסרטן חס ושלום כתוצאה מכך

  אשמח לתשובה הנושא

 15. שלום רב,

  לפני כשנה שנתיים הופיעו לי על איבר המין יבלת או לחילופין סוכ של נקודת חן …לא התייחסתי לאחר כתקופה הופיעו עוד כ שלושה יבלות

  אני אדם נשוי ואישתי כרגע בהתחלת היריון רביעי

  מה המלצתך לעשות בנושא

  ושנית מה הסיכון לאישתי בכל הקשור לסרטן חס ושלום כתוצאה מכך

  אשמח לתשובה הנושא

 16. היי,

  אובחן אצלי קונדילומה בפי הטבעת, הנני ממתין כרגע לבדיקה נוספת אצל רופא מומחה ומשם כנראה לניתוח.
  אני סובל מכאבים עזים אחרי יציאות. האם יש תכשיר/משחה/טיפול כל שהו לשיכוך כאבים עד אז?

  שלום,
  אפשר לטפל מיידית בלייזר בהכוונת קולפוסקופ בהרדמה מקומית ע"י ספריי.
  הלייזר -קולפוסקופ הוא השילוב שמבטיח זיהוי של כל הגדולים, גם הקטנים ביותר וגם מבטיח שהכוויה הנוצרת ע"י הלייזר היא שטחית ביותר[0.8 מ"מ] מה שמבטיח החלמה מהירה. בעבודה עם לייזר לבדו ללא קולפוסקופ הכוויה הנגרמת היא עמוקה ולוקח לה הרבה זמן להחלים וגם לא רואים את כל הנגעים כי הרופא מסתכל רק בעינים שלו ללא ההגדלה שמספק הקולפוסקופ. הקולפוסקופ הוא מין מיקרוסקופ שמגדיל לפי הצורך בין פי 6 לבין פי 100. כמו כן, שעושים את הפעולה בלייזר-קולפוסקופ מובטח שהגדול כולו מוסר ולא רק באופן חלקי. לייזר מיוחד זה יכול לקבוע באופו דיגיטלי את משך זמן הפעולה ואת עומק החדירה. המכשיר יקר מאד ולא מצוי בידי רוב הרופאים ולרוב נמצא אצל הגניקולוגים העוסקים בתחום.
  המכון שלי מצוייד במכשיר החדיש ביותר שרכשתי לפני כשבועיים. זהו מכשיר מדור רביעי אחרי שהשתמשתי עד היום במכשירים מדור 1, דור 2 ודור 3.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 17. היי
  יצאה לי יבלת על איבר המין, הבהלה האינסופית מטרידה אותי. איך ניתן לקבוע תור פרטי אליך?

  שלום,
  ניתן להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. שלום רב.

  לפני מספר חודשים הופיע לי קנדילומה באיבר המין.
  אז ניגשתי לרופא והוא נתן לי תכשיר קונדילוקס.
  מרחתי אותו מספר פעמיים אך זה חזר, אז הרופא אמר לי להמשיך עד שזה יעלם.

  האם רצוי כבר לעשות לייזר או להמשיך למרוח עד שזה יעלם?

  תודה על העזרה.

  שלום,
  האם רצוי כבר לעשות לייזר?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 19. אני יוצאת עם מישהו והוא סיפר לי שהוא נדבק מאקסית שלו בhpvרציתי לדעת עם אפשר לבדוק את זה ועם אפשר לעשות אם זה משהו כדי לא להידבק ולהחמיר את זה
  תודה רבה

  שלום,
  ניתן לדעת אם הוא נושא את הHPV לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. אם אפשר לא לפרסם בבקשה את הבעיה שלי
  זה אישי אני לא מעונין שזה יופיע כאן

  שלום,
  תוכל להתקשר
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. אהלן אני בחור בן 26 סובל מנגעים יבלות על איבר המין מגיל 18 טופלתי על ידי חנקן ותמיד זה חזר השאלה שלי איך אדע שזה לא סרטני? ואיך אני ניפטר מזה לתמיד? וגם חברה שלי מחוסנת האם היא מוגנת מהדבקה ב100% ?

  שלום,
  איך אדע שזה לא סרטני? = לפי תוצאה היסטולוגית של הביופסיה
  ואיך אני ניפטר מזה לתמיד? = טיפול בלייזר דיגיטלי בהכוונה של קולפוסקופ
  וגם חברה שלי מחוסנת האם היא מוגנת מהדבקה ב100% ?= לפי תוצאת בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. שלום רב
  לבעלי יוצאות יבלות מידי פעם והוא צורב אותן אך לא תמיד , עפי בדיקות שעשיתי בינתיים לא נדבקתי, האם נמצאה יעילות בחיסון הגבר לאחר שנדבק? איך מתגוננים כדי שאני לא אדבק ואיך יכול להיות שעדיין לא נדבקתי אנחנו כבר 10 שנים יחדיו.

  תודה

  שלום,
  האם נמצאה יעילות בחיסון הגבר לאחר שנדבק? = כן, אך נמוכה סביב 20%
  איך יכול להיות שעדיין לא נדבקתי אנחנו כבר 10 שנים יחדיו.? האם עשית בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. אני בן 23 ורופא העור אמר לי שאני צריך להוריד את הקונדילומות עם לייזר.
  האם זה נפתר מהוירוס? מה בנוגע לוירוס במקומות אחרים(הקונדילומות נמצאות בפין)? ואיזה בדיקות וטיפולים מומלץ לבת זוג שלי לעשות? היא לא עשתה חיסונים והיחסי מין לא היו מוגנים.
  תודה מראש

  שלום,
  האם זה נפתר מהוירוס? = הלייזר בהכוונת קולפוסקופ מסיר את הנגעים ומעודד את מערכת החיסון לסלק את הוירוסים.
  איזה בדיקות וטיפולים מומלץ לבת זוג שלי לעשות? = קולפוסקופיה ואם תקינה אז HPV PCR.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. אם עברו 5 שנים מאגי ההדבקה אצל גבר ואם אפשר לגלות הדבקה

  שלום,
  אפשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. שלום
  אני בן 14 ויצא לי מין יבלת הדומה לכרובית בין הכיפה לגוף הפין
  וכמו שקראתי זה נגרם מתוצאה של קיום יחסי מין וכבר לפי הגיל שלי אתה תדע שאין מצב שקיימתי יחסי מין אבל הדבר היחידי שקשור לפפילומה שעשיתי זה חיסון בבית ספר נגד זה
  מה אני יכול לעשות? האם זה מסוכן או שזה יעבור מעצמו?

  שלום,
  ממליץ שתעבור בדיקת קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 26. האם אפשר לשלוח תמונה?? ואיפה?

  שלום,
  נא לברר עם המזכירה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. לפני יומיים קמתי עם פצע די מוזר ומפחיד על איבר המין.. הפצע הוא 4 נקודות שנראות ממש כמו נקודות מדוייקות ונפוחות.. זה נמצא בצידו הימני של האיבר באמצע של האיבר . דחוף עזרה

  שלום,
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. שלום רב,

  רציתי לדעת יצא לי מין יבלת על איבר המין שלי. זה לאחר שבת הזוג ביצעה בדיקות ואצלה נמצא וירוס הפפילומה.

  רציתי לדעת אם יש מה לדאוג מזה? איך מטפלים ואיכן מטפלים?

  אשמח לקבל תשובות זה קצת מלחיץ אותי.
  תודה מראש,

  מני

  שלום,
  מנסיוני של כמה עשרות שנים הטיפול היעיל ביותר הוא הלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867