• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

טיפול ביבלות הקונדילומה

הטיפולים שניתנים, ניתנים בדרך כלל כנגד יבלות הקונדילומה. חשוב לטפל ביבלות אלו משום שהן נוטות להתפשט ולהדביק את סביבתן, ובכך למעשה עלולות ליצור רובד שלם של יבלות, כפי שניתן לראות בתמונות באתר. קיום היבלות על גבי העור מגדיל עוד יותר את סיכויי ההדבקה של אדם אחר בנגיף, מהוות גם בעיה אסתטית ויש סכון, קטן אמנם, של התפתחות סרטן.
רוב אמצעי הטפול, להסרת הנגעים, מלבד הלייזר אינם קשורים לסילוק הנגיפים מהגוף. הלייזר הוא הטפול היחידי שמעודד את מערכת החיסון לסלק את הנגיפים מהר יותר מהרגיל.

עם זאת חשוב להבין שגם במקרה של הופעת קונדילומה המערכת החיסונית מצליחה להתגבר על הנגיף בתוך כמה חודשים – בכשישים אחוזים הנגיף יעלם תוך פחות משנה, ובכתשעים אחוזים תוך פחות משנתיים. נגעי הקונדילומה עם זאת לא יעלמו מעצמם, ויישארו עד שיוסרו.

לאחר איבחון הקונדילומה ע"י רופא המיומן בתחום מומלץ בדרך כלל לבצע הליך מסויים להסרת הגידולים. מהות ההליך תותאם לחומרת המצב, למיקום הגידול, לניסיונו של הרופא והכלים העומדים לרשותו.
סוגי הטיפולים בקונדילומה:

 1. טיפול אידוי קונדילומה בלייזר – השיטה היעילה ביותר לטיפול זה היא שילוב והכוונה בקולפוסקופ, אחרי צביעה מיוחדת, על מנת לזהות את כל הנגעים. האדוי בלייזר יכול להיעשות הן להסרת גדולים חיצוניים, מעטים או רבים והן להסרת גדולים פנימיים כמו בתוך צינור השופכה והתעלה האנלית. יש שיטות שונות להרדמת המקום. יש רופאים העושים זאת בהרדמה כללית ויש בהרדמה מקומית ע"י זריקות. אני מעדיף לעשות את הלייזר בהרדמה מקומית ע"י ספריי. השימוש במכשיר לייזר דיגיטלי משוכלל, בהכוונת קולפוסקופ מאפשר לי לעשות את האידוי בחדירה המינימלית האפשרית וכך גם לגרום לפחות נזק, ולפחות כאב.  גם במקומות עמוקים יותר - בתוך הנרתיק ובתוך התעלה האנלית אני משתמש באותה שיטה, המאפשרת למתרפא לחזור לשגרת חייו מיד, ללא סיבוכים וללא דימומים.  לפני כשנה הסרתי גדול בלייזר בגודל כדור טניס מפי הטבעת.
 2. טיפול צריבת קונדילומה בחנקן נוזלי – טיפול זה מקובל אף הוא בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית. טיפול זה הוא פשוט מאוד, ומבוצע במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול מכוון הרופא מכשיר שמתיז חנקן נוזלי על גבי האזור הנגוע. טמפרטורת החנקן הנוזלי הרפואי נמוכה ממאתיים מעלות צלזיוס מתחת לאפס, וגורמת להרס התאים איתם היא באה במגע. הטיפול מלווה בכאב קל באזור המטופל. אחרי הטיפול הקונדילומה תחליף את צבעה, ולאחר מספר ימים תנשור מעצמה. לאחר טיפול זה נוצרות צלקות.
 3. טיפול צריבת קונדילומה במחט חשמלית – טיפול זה יעיל בקונדילומה בכל האזורים – על העור, על שפתי הפות, בנרתיק, בפי הטבעת ובתעלה האנלית. מהלך הטיפול תלוי מאוד באזור בו הוא נמצאת הקונדילומה ובהיקפה. בקונדילומה קטנה על פני העור הטיפול מבוצע ללא הרדמה בדרך כלל במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול הרופא צורב את הנגע מהשורש עד לנשירתו, וחובש את האזור. במקרים של קונדילומה באזור פנימי יותר הטיפול מתקיים בחדר ניתוח, תוך הרדמה חלקית או מלאה. במהלך הניתוח הרופא מנתח צורב את הנגעים, בין אם מדובר בפי הטבעת ובין אם מדובר בנרתיק מוחדרת תחבושת סטרילית לספיגת שאריות דם והפרשות. החולה משוחרר בדרך כלל כמה שעות לאחר הניתוח, וחוזר לביקורת אצל הרופא המנתח כשבוע מאוחר יותר. משמעות טיפול מסוג זה אינה פשוטה כמו הטיפולים האחרים לאו דווקא בגלל מורכבות התהליך, כי אם בגלל האזור הרגיש בגוף בו הוא מבוצע.
 4. כריתה כירורגית – במקרים אלו יבוצע ניתוח הסרה בבית חולים בהרדמה חלקית או מלאה, המנתח יסיר את הנגע ויתפור את החתך שנוצר. המטופל עשוי להשתחרר מבית החולים מספר שעות לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו, תלוי בהיקף הניתוח.
 5. טיפול בקונדילומה במשחה (IMOQUIMOD) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא IMOQUIMOD, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו אלדרה (Aldara). משחה זו נמכרת בהתאם למרשם רופא. עפ"י מחקרים המשחה יעילה בכחצי מהמקרים, בהם הנגע המטופל נעלם לחלוטין ואינו חוזר. רעיון הפעולה של המשחה הוא חיזוק תגובת המערכת החיסונית באיזור הנגוע, וע"י כך להתגבר בזמן קצר יותר על הוירוס. הטיפול באמצעותה הוא יומיומי, במשך 10 – 16 שבועות, בהתאם למעקב הרופא המטפל. כמו שאר הטיפולים המשחה אינה מונעת הופעה של נגעים נוספים בעור, אלא מטפלת בנגע הספציפי עליו היא נמרחת. תופעת לוואי של משחה זו שמופיעה ב-11% אחוזים מהמקרים היא הופעה של פטריות באיזור המטופל.
 6. טיפול בקונדילומה במשחה (Podophyllotoxin) - קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא Podophyllotoxin, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו קונדילוקס, בריכוזים שונים (בין 0.15% ל-0.5%). משחה זו נמכרת אף היא בהתאם למרשם רופא, ופעילותה מבוססת על עיכוב התפתחות הוירוס באמצעות עיכוב חלוקת התא בו הוא מתאכסן. השימוש בתרופה הוא בד"כ במחזורים - שלושה ימי שימוש בהם מורחים את המשחה פעמיים ביום ולאחר מכן הפסקה של ארבעה ימים. נהוג לבצע עד ארבעה מחזורים כאלו.
 7. טיפול הומאופטי בקונדילומה, טיפול בקונדילומה בטיפות טבעיות – ניתן למצוא באינטרנט ובמרפאות הומאופטיות טיפולים טבעיים שונים לטיפול בקונדילומה. טיפולים אלו יכולים להיות מוצלחים יותר או פחות, אך אינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא עור ומין.

ההחלמה מהטיפול בקונדילומה
ההחלמה מהטיפול בקונדילומה מושפע מהיקף ההתפשטות של הנגעים, וממיקומם בגוף.
במקרים הקלים ביותר, של קונדילומה קטנה על העור, בהם הנגע נצרב בלייזר, בחנקן נוזלי או במחט חשמלית, ההחלמה היא מהירה מאוד, החזרה לשגרה היא מיידית והמטופל כמעט ואינו מושפע מהתהליך שעבר.

במקרים מורכבים מעט יותר, של צריבת נגעי קונדילומה פשוטים וקטנים אך באיזורים רגישים יותר – שפתי הפות, הפין, חלקו החיצוני או הכמעט חיצוני של פי הטבעת, יחוש המטופל אי נוחות למשך כשבוע באזור שטופל. שפתי הפות יהיו רגישות מהרגיל בחיכוך עם התחתון, הפין יהיה רגיש אף הוא בחיכוך עם התחתון, בפי הטבעת תתקיים תחושת אי נוחות ולעיתים כאב קל בעת עשיית צרכים. לעיתים ממליץ הרופא על שימוש במשחות אלחוש כגון אמלה או עזרקאין להקלת תחושת אי הנוחות. בתוך כשבוע תחלוף תחושה זו, ובתוך כשבועיים ניתן יהיה לחזור לפעילות מינית. לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

במקרים המורכבים יותר של הסרת נגעים מרובים בעיקר בעומק הנרתיק או פי הטבעת ההחלמה קשה יותר ואורכת זמן רב יותר. לאחר הסרת נגעים מעומק פי הטבעת באופני הצריבה השונים מתקיימת תחושת כאב עמום שנמשך כשלושה – ארבעה ימים, כאב זה מתגבר בעת ישיבה ובעת הליכה. בעת עשיית צרכים הכאב מתגבר אף יותר, ולעיתים מתקיים גם דימום, כאב זה מורגש ברמות הולכות ופוחתות במשך כחודש לאחר הטיפול. בימים הראשונים מומלץ השימוש במשככי כאבים כגון אקמול ואופטלגין, ובמשחות אלחוש. לאחר הסרת נגעים בעומק הנרתיק מתקיימת תחושת אי נוחות במשך מספר ימים ברמה שתלויה בהיקף הטיפול, מספר הנגעים שהוסרו גודלם ועומקם. לאחר טיפולים מסוג זה ממליץ המנתח בדרך כלל על כשבוע-שבועיים מנוחה בבית. החזרה לפעילות מינית במקרה זה היא איטית יחסית ורק לאחר למעלה מחודש ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות מינית מלאה. גם במקרים אלו לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

213 שאלות בנושא טיפול ביבלות הקונדילומה

 1. היי
  האם קונדילומה יכולה להדביק אחרים בבריכה?

  שלום,
  לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. שלום. ביצעתי מין אוראלי לפני כשנה בגבר שלא נראה שהיו סימנים או יבלות על איבר מינו.
  מהחרדה ביצעתי את כל בדיקות למחלות מין מלבד קונדילומה והכל תקין.
  שאלתי היא האם יש חשש להדבקות בגרון או בחלל הפה ולחלות בסרטן?
  במידה וכן איך ניתן לבדוק (אין לי תסמינים או יבלות או כאב גרון).
  חשוב לציין שקיימתי לפני זה במשך שנים יחסי מין עם אישה שהיה לה את הוירוס עד כדי cin אך הוא נעלם.
  אני מפחד מאוד שנדבקתי מהגבר ויהיה לי סרטן בגרון. איך אני יכול להירגע?
  האם העובדה שהאישה הייתה עם הוירוס ולא היה לי כלום אז זה אומר שאני כבר מחוסן ולא יכול להידבק מהגבר?
  האם ניתן להידבק בוירוס בגרון ובלוע ובחלל הפה גם ממין אוראלי באישה?
  סליחה על השאלות הרבות אך חשוב לי לקבל תשובה מסודרת.
  תודה מראש.

  שלום,
  האם יש חשש להדבקות בגרון או בחלל הפה? = אפשרי
  ולחלות בסרטן?= אפשרי אך נדיר
  במידה וכן איך ניתן לבדוק? = בקולפוסקופיה ואם תקינה אז HPV PCR
  אני מפחד מאוד שנדבקתי מהגבר ויהיה לי סרטן בגרון. איך אני יכול להירגע?= ראה לעיל
  האם העובדה שהאישה הייתה עם הוירוס ולא היה לי כלום אז זה אומר שאני כבר מחוסן ולא יכול להידבק מהגבר?= לא
  האם ניתן להידבק בוירוס בגרון ובלוע ובחלל הפה גם ממין אוראלי באישה?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 3. בהמשך לשאלה מטה חשוב לי לציין כי אני בן33 אם זה רלוונטי לסיכויי ההדבקה.
  כמו כן אני חיי היום בזוגיות קבועה בארה"ב עם בת זוג בת 27 שלא ידוע לי שיש לה את הוירוס.
  האם אני צריך לעדכן את בת הזוג הנוכחית שקיימתי בעבר יחסי מין עם בת זוג שנושאת את הוירוס?

  שלום,
  האם אני צריך לעדכן את בת הזוג הנוכחית שקיימתי בעבר יחסי מין עם בת זוג שנושאת את הוירוס?= לשיקולך

  ד"ר שרגא וקסלר

 4. שלום רב,
  לאחר אבחון הדבקות בקןנדילומה הרופא המליץ לי להשתמש בתכשיר הקונדילוקס לטיפול ביבלות.
  לאחר 3 שבועות התכשיר השאיר בעיקר אדמומיות ונפיחות ולא עושה רושם שהאזור בריא. וכן הופיעו מספר יבלות חדשות.
  הבנתי שהטיפול היעיל ביותר היינו לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ.
  האם אפשרי לבצע טיפול זה לאחר שימוש בקונדילוקס? האם ישנה תקופת המתנה?
  בנוסף, רציתי לדעת האם אוכל לקבל המלצה על מרפאה שבה אוכל לערוך את בדיקת הקולפוסקופיה וטיפול הלייזר.
  תודה רבה

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר היינו לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ.= נכון
  האם אפשרי לבצע טיפול זה לאחר שימוש בקונדילוקס? = כן
  האם ישנה תקופת המתנה?= לא
  בנוסף, רציתי לדעת האם אוכל לקבל המלצה על מרפאה שבה אוכל לערוך את בדיקת הקולפוסקופיה וטיפול הלייזר.= 036956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. כיצד מטפלים בהן? האם אפשר לטפל בהן באמצעות מחט חשמלית? הן יושבות ממש בגרון ועל יד הלוע…האם הן עוברות לבד? תודה

  שלום,
  תשובה יכולה להינתן רק אחרי בדיקה קולפוסקופית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 6. שלום ,

  אובחנתי אני ובן זוגי לפני בערך חודש בקונדילומה (אצלי זה באיבר המין ואצל בן הזוג בפי הטבעת) . אני ניסיתי טיפול במשחת אלדרה במשך 3 שבועות שבו לא היה שום שיפור והופניתי לטיפול בלייזר במרפאת צווואר הרחם בבית חולים ובן הזוג טופל ע"י חנקן אך לא כל הנגעים טופלו וגם הוא הופנה לבית חולים למרפאה כיוגית לטיפול בלייזר.

  גם במקרה שלי וגם במקרה של בן הזוג התור הקרוב ביותר שניתן היה בעוד 3 חודשים וכמובן זהו המוןןןןן זמן המתנה עבורנו ולכן פונים לטיפול בפרטי.

  לשנינו יש ביטוח בריאות פרטי בחברת הראל והיינו מעוניינים לברר לגבי טיפול במראה שלכם מה זה אומר מבחינת עלויות והאם אתם עובדים עם חברת הראל . כמו כן איך זה עובד מבחינת קביעת תור וטיפול בנקדם האפשרי…..

  מחכה , תודה,
  ענבר

  שלום,
  ניתן לברר ולקבל את כל התשובות אצל המזכירה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. היי ערב טוב. אני בת 25, ואובחנה אצלי קונדילומה, בעקבות ביופסיה שעברתי וצריבות. עברתי ניתוח בהרדמה מלאה להסרת הנגעים מאיבר המין. לאחר חודש וחצי הופיעו אצלי שוב נגעים. באיזור איבר המין והיריכיים שגם אותם צרבתי בניתוח כירורגי. לא עברתי בדיקת פאפ, בטענה בקופת חולים כי זה מעל גיל 35. כרגע עברו שבועיים מהניתוח השני, ואני שמה לב לנגעים ממש קטנים באיזור איבר המין לא איפה שנעשו הצריבות. האם סביר שהנגעים יחזרו לאחר שבועיים? ומהו הטיפול המומלץ ביותר לסילוק הוירוס לתמיד? אודה לתשובה. תודה

  שלום,
  מנסיוני של יותר מ 30 שנה השיטה היעילה ביותר היא טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת פה עינים לוע ואף.
  בסיום אחרי הסרת הנגעים בדיקת PCR לוודא שכבר אין נגיפי HPV.

  ד"ר שרגא וקסלר

 8. אובחן אצלי קונדילומה מעוניין לטפל בזה באמצעות לייזר, רציתי לדעת מה הפרוצדורה אם זה כמה מפגשים ומה טווח מחירים לטיפול כזה.

  שלום,
  ניתן לברר פרטים במרפאה שלנו - 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. אם לא שכבתי אם אף אישה וחברה שלי גם אם אף גבר ואנחנו היחידים אחד של השני זה הגיוני שהיא תדבק בקודילומה?

  שלום,
  כן, זה אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. היי, רציתי לדעת כמה עולה טיפולי לייזר להעלמת קונדילומה
  תודה רבה

  שלום,
  ניתן לברר במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. שלום,הייתי אצל הרופא לפני כחצי שנה ובבדיקה שגרתית הוא ראה שיש לי נגעים של קונדילומה על הלוע באזור השקדים (למרות שלפני מספר שנים הסרתי את השקדים).
  היום הסתכלתי בגרון וראיתי שהנגעים התפשטו על הלוע.
  רציתי לברר מה הטיפול בנגעים הללו ולמי הכי טוב לפנות.
  תודה רבה.
  שי

  שלום,
  רופא אף אוזן גרון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. האם רצוי לטפל לפני הלידה? או אפשרי לאחר הלידה? במידה ולא מטפלים לפני האם צריך לעשות ניתוח קיסרי? האם התינוק יכול להידבק?
  בברכה ותודה

  שלום,
  רצוי לפני הלידה למניעת הדבקת הילוד. לגבי ניתוח קיסרי יש לנהל שיחה והאינטרנט אינו מתאים לכך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. רציתי לברר לגבי חבר שלי היו לו יבלות ביד והיה לו משהוא על איבר מינו דומה לחצ'קון וחשבנו שאולי זה קשור ליבלה ביד הוא היה אצל רופא משפחה צרבו לו על היד ועל איבר מינו עם חנקן נוזלי .. הרופא טען שזה בגלל שמקיים יחסי מין ללא קונדום . אנחנו קיימנו יחסי מין רק עם קונדום אז זה משהוא שכבר מוטעה . לאחר מכן לאחר כשעה התחיל לכאוב לו האיבר מין וניהיה סגול האם זה תקין ומה לעשןת ?

  שלום,
  לשם מתן תשובה יש צורך בבדיקה קולפוסקופית מקיפה של כל אברי המין, פי הטבעת, הפה, הלוע, האף והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867