• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

טיפול ביבלות הקונדילומה

בשלב זה אין טיפול כנגד נגיף הפפילומה, אלא רק חיסון כלפי כמה מתוך סוגיו. הטיפולים שניתנים, ניתנים בדרך כלל כנגד יבלות הקונדילומה. חשוב לטפל ביבלות אלו משום שהן נוטות להתפשט ולהדביק את סביבתן, ובכך למעשה עלולות ליצור רובד שלם של יבלות, כפי שניתן לראות בתמונות באתר. קיום היבלות על גבי העור מגדיל עוד יותר את סיכויי ההדבקה של אדם אחר בנגיף, ובנוסף מהוות גם בעיה אסתטית.
חשוב לציין שפירוש הסרת הנגעים אינו הירפאות מהנגיף, אלא רק הסרת היבלות מהעור. עם זאת חשוב להסירן על מנת למנוע את התפשטות הנגעים באזור.

בכחצי מהמקרים הסרת הנגעים תעלים אותם לתמיד ובחצי השני הנגעים יחזרו בצורה דומה, עם זאת חשוב להבין שגם במקרה של הופעת קונדילומה המערכת החיסונית מצליחה להתגבר על הנגיף בתוך כמה חודשים – בכשישים אחוזים הנגיף יעלם תוך פחות משנה, ובכתשעים אחוזים תוך פחות משנתיים. נגעי הקונדילומה עם זאת לא יעלמו מעצמם, ויישארו עד שיוסרו.
לאחר איבחון הקונדילומה ע"י רופא עור ומין מומלץ בדרך כלל לבצע הליך מסויים להסרת הגידולים. מהות ההליך תותאם לחומרת המצב, למיקום הגידול, לניסיונו של הרופא והכלים העומדים לרשותו.
סוגי הטיפולים בקונדילומה:

 1. טיפול צריבת קונדילומה בלייזר – טיפול זה מקובל בדרך כלל בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית – על שפתי הפות, בחלקו החיצוני של פי הטבעת, על הפין ועל העור. הטיפול מתקיים בדרך כלל בחדר ניתוח, והוא מצריך זריקת אלחוש המלווה בכאב מסויים באזור המטופל, שלאחריו הצריבה בלייזר אינה מורגשת כלל. הטיפול אורך מספר דקות והוא מבוצע בבתי חולים, בקופות חולים ובמרפאות פרטיות. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע טיפול צריבה בלייזר גם במקומות עמוקים יותר בתוך הנרתיק ופי הטבעת, אך טיפול זה מבוצע ע"י מספר קטן יותר של רופאים, במקומות בודדים.
 2. טיפול צריבת קונדילומה בחנקן נוזלי – טיפול זה מקובל אף הוא בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית. טיפול זה הוא פשוט מאוד, ומבוצע במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול מכוון הרופא מכשיר שמתיז חנקן נוזלי על גבי האזור הנגוע. טמפרטורת החנקן הנוזלי הרפואי נמוכה ממאתיים מעלות צלזיוס מתחת לאפס, וגורמת להרס התאים איתם היא באה במגע. הטיפול מלווה בכאב קל באזור המטופל. אחרי הטיפול הקונדילומה תחליף את צבעה, ולאחר מספר ימים תנשור מעצמה.
 3. טיפול צריבת קונדילומה במחט חשמלית – טיפול זה יעיל בקונדילומה בכל האזורים – על העור, על שפתי הפות, בנרתיק, בפי הטבעת ובפנים פי הטבעת. מהלך הטיפול תלוי מאוד באזור בו הוא נמצאת הקונדילומה ובהיקפה. בקונדילומה קטנה על פני העור הטיפול מבוצע ללא הרדמה בדרך כלל במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול הרופא צורב את הנגע מהשורש עד לנשירתו, וחובש את האזור. במקרים של קונדילומה באזור פנימי יותר הטיפול מתקיים בחדר ניתוח, תוך הרדמה חלקית או מלאה. במהלך הניתוח רופא מנתח צורב את הנגעים, בין אם מדובר בפי הטבעת ובין אם מדובר בנרתיק מוחדרת תחבושת סטרילית לספיגת שאריות דם והפרשות. החולה משוחרר בדרך כלל כמה שעות לאחר הניתוח, וחוזר לביקורת אצל הרופא המנתח כשבוע מאוחר יותר. משמעות טיפול מסוג זה אינה פשוטה כמו הטיפולים האחרים לאו דווקא בגלל מורכבות התהליך, כי אם בגלל האזור הרגיש בגוף בו הוא מבוצע.
 4. כריתה כירורגית – טיפול זה בוצע במקרים קיצוניים של קונדילומה בהיקף גדול שלא ניתן להסרה באמצעים אחרים. במקרים אלו יבוצע ניתוח הסרה בבית חולים בהרדמה חלקית או מלאה, המנתח יסיר את הנגע ויתפור את החתך שנוצר. המטופל עשוי להשתחרר מבית החולים מספר שעות לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו, תלוי בהיקף הניתוח.
 5. טיפול בקונדילומה במשחה (IMOQUIMOD) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא IMOQUIMOD, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו אלדרה (Aldara). משחה זו נמכרת בהתאם למרשם רופא. עפ"י מחקרים המשחה יעילה בכחצי מהמקרים, בהם הנגע המטופל נעלם לחלוטין ואינו חוזר. רעיון הפעולה של המשחה הוא חיזוק תגובת המערכת החיסונית באיזור הנגוע, וע"י כך להתגבר בזמן קצר יותר על הוירוס. הטיפול באמצעותה הוא יומיומי, במשך 10 – 16 שבועות, בהתאם למעקב הרופא המטפל. כמו שאר הטיפולים המשחה אינה מונעת הופעה של נגעים נוספים בעור, אלא מטפלת בנגע הספציפי עליו היא נמרחת. תופעת לוואי של משחה זו שמופיעה ב-11% אחוזים מהמקרים היא הופעה של פטריות באיזור המטופל.
 6. טיפול בקונדילומה במשחה (Podophyllotoxin) - קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא Podophyllotoxin, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו קונדילוקס, בריכוזים שונים (בין 0.15% ל-0.5%). משחה זו נמכרת אף היא בהתאם למרשם רופא, ופעילותה מבוססת על עיכוב התפתחות הוירוס באמצעות עיכוב חלוקת התא בו הוא מתאכסן. השימוש בתרופה הוא בד"כ במחזורים - שלושה ימי שימוש בהם מורחים את המשחה פעמיים ביום ולאחר מכן הפסקה של ארבעה ימים. נהוג לבצע עד ארבעה מחזורים כאלו.
 7. טיפול הומאופטי בקונדילומה, טיפול בקונדילומה בטיפות טבעיות – ניתן למצוא באינטרנט ובמרפאות הומאופטיות טיפולים טבעיים שונים לטיפול בקונדילומה. טיפולים אלו יכולים להיות מוצלחים יותר או פחות, אך אינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא עור ומין.

ההחלמה מהטיפול בקונדילומה
ההחלמה מהטיפול בקונדילומה מושפע מהיקף ההתפשטות של הנגעים, וממיקומם בגוף.
במקרים הקלים ביותר, של קונדילומה קטנה על העור, בהם הנגע נצרב בלייזר, בחנקן נוזלי או במחט חשמלית, ההחלמה היא מהירה מאוד, החזרה לשגרה היא מיידית והמטופל כמעט ואינו מושפע מהתהליך שעבר.

במקרים מורכבים מעט יותר, של צריבת נגעי קונדילומה פשוטים וקטנים אך באיזורים רגישים יותר – שפתי הפות, הפין, חלקו החיצוני או הכמעט חיצוני של פי הטבעת, יחוש המטופל אי נוחות למשך כשבוע באזור שטופל. שפתי הפות יהיו רגישות מהרגיל בחיכוך עם התחתון, הפין יהיה רגיש אף הוא בחיכוך עם התחתון, בפי הטבעת תתקיים תחושת אי נוחות ולעיתים כאב קל בעת עשיית צרכים. לעיתים ממליץ הרופא על שימוש במשחות אלחוש כגון אמלה או עזרקאין להקלת תחושת אי הנוחות. בתוך כשבוע תחלוף תחושה זו, ובתוך כשבועיים ניתן יהיה לחזור לפעילות מינית. לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

במקרים המורכבים יותר של הסרת נגעים מרובים בעיקר בעומק הנרתיק או פי הטבעת ההחלמה קשה יותר ואורכת זמן רב יותר. לאחר הסרת נגעים מעומק פי הטבעת באופני הצריבה השונים מתקיימת תחושת כאב עמום שנמשך כשלושה – ארבעה ימים, כאב זה מתגבר בעת ישיבה ובעת הליכה. בעת עשיית צרכים הכאב מתגבר אף יותר, ולעיתים מתקיים גם דימום, כאב זה מורגש ברמות הולכות ופוחתות במשך כחודש לאחר הטיפול. בימים הראשונים מומלץ השימוש במשככי כאבים כגון אקמול ואופטלגין, ובמשחות אלחוש. לאחר הסרת נגעים בעומק הנרתיק מתקיימת תחושת אי נוחות במשך מספר ימים ברמה שתלויה בהיקף הטיפול, מספר הנגעים שהוסרו גודלם ועומקם. לאחר טיפולים מסוג זה ממליץ המנתח בדרך כלל על כשבוע-שבועיים מנוחה בבית. החזרה לפעילות מינית במקרה זה היא איטית יחסית ורק לאחר למעלה מחודש ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות מינית מלאה. גם במקרים אלו לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

98 שאלות בנושא טיפול ביבלות הקונדילומה

 1. שלום,

  לפני כשנה וחצי עברתי הסרה בלייזר של קונדילומות מפי הטבעת.

  במהלך השנה וחצי האחרונות, שמתי לב לשינויים שחלו ברקמת העור בפי הטבעת וגם על כיפת הפין. מסיבה זו בגעתי לרופא עור במסגרת פרטית אשר החליט לקחת בדיקת PCR, הבדיקה נשלחה ל"מעבדות חי" ברחובות . הבדיקה יצאה לצערי חיובית והזן הוא - זן 16.

  בהתאם לתיאור המקרה שלי המפורט מעלה שאלותי הן:

  1. הבנתי שזן 16, אינו אמור לגרום ליבלות, ולי היו יבלות הכיצד?
  2. האם יש מצבים שזן 16 גורם לקונדילומה?
  3. האם יכול להיות שיש לי עוד זנים (שגורמים לקונדילומה) ובדיקת ה PCR לא זיהתה, או הדגימה לא היתה מספיק טובה.
  4. האם המהימנות והתקפות של בדיקת ה PCR ל HPV היא מספיק גבוהה, כך שיש לי בוודאות זן 16, ואין לי זנים אחרים? ובהמשך לכך האם יש טעם לערוך את הבדיקה שוב
  5. זן 16 עלול לגרום לסוגי סרטנים שונים, מה אני אמור לעשות עכשיו? בדיקות מיוחדות (ביופסיה, קולפוסקופיה, ציטולוגיה PAP), ומה הטיפול?

  6. האם האבחונים ו הטיפולים אשר נפוצים בקרב נשים רלוונטיים\אפשריים אצלי?

  7. בספרות יש מספר אזכורים לכך שטיפול בלייזר עלול לשפעל את המערכת החיסונית כנגד הווירוס. האם צריבה בלייזר באיזור שנמצא חיובי ב PCR אבל ללא יבלות נראות לעין עלולה לעזור לגוף לזהות ולמגר את הנגיף? או שלא משתמשים בפרוצדורה של צריבה בעור אשר לא נראית עליו קונדילומה?
  8. למרוות שאין לי קונדילומה נראית לעין, האם מריחת משחת אלדרה (Imiquimod) שאמורה לשפעל את המערכת החיסונית יכולה לעזור לי? האם ניתן למרוח משחת אלדרה על עור שאין בו קונדילומה?

  אני ממש מודאג ואשמח אם תעזרו לי

  תודה

  שגיא

  שלום,

  1. הבנתי שזן 16, אינו אמור לגרום ליבלות, ולי היו יבלות. האם יש מצבים שזן 16 גורם לקונדילומה?=כן
  3. האם יכול להיות שיש לי עוד זנים (שגורמים לקונדילומה) ובדיקת ה PCR לא זיהתה, או הדגימה לא היתה מספיק טובה?=לרוב לא.
  4. האם המהימנות והתקפות של בדיקת ה PCR ל HPV היא מספיק גבוהה, כך שיש לי בוודאות זן 16, ואין לי זנים אחרים?=גבוהה מאד.
  5. זן 16 עלול לגרום לסוגי סרטנים שונים, מה אני אמור לעשות עכשיו? בדיקות מיוחדות (ביופסיה, קולפוסקופיה, ציטולוגיה PAP)?= בשלב ראשון קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת וסביבותיהם ופה ולוע. , ומה הטיפול? בעקבות ממצאי הבדיקה הקולפוסקופית.
  6. האם האבחונים ו הטיפולים אשר נפוצים בקרב נשים רלוונטיים\אפשריים אצלי?=כן
  7. בספרות יש מספר אזכורים לכך שטיפול בלייזר עלול לשפעל את המערכת החיסונית כנגד הווירוס. האם צריבה בלייזר באיזור שנמצא חיובי ב PCR אבל ללא יבלות נראות לעין עלולה לעזור לגוף לזהות ולמגר את הנגיף? או שלא משתמשים בפרוצדורה של צריבה בעור אשר לא נראית עליו קונדילומה?= המשפט האחרון הוא הנכון.
  8. למרוות שאין לי קונדילומה נראית לעין, האם מריחת משחת אלדרה (Imiquimod) שאמורה לשפעל את המערכת החיסונית יכולה לעזור לי? האם ניתן למרוח משחת אלדרה על עור שאין בו קונדילומה?=לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. נמצאה אצלי קונדילומה ברמה לא כל כך גבוהעל איבר המין בחלק הקרוב לבטן ואני מקבל טיפול של התרופה קונדילוקס… הרופא אמר לי שאני צריך להגיד לחברה שלי להיבדק אבל היא כרגע בטיול בחול ואני מצטרף אליה עוד כשבועיים…. רציתי לדעת האם אנחנו יכולים לקיים יחסי מין מוגנים או שעדיף לא לקיים עד אשר המחלה תעבור?

  בתודה מראש משה

  שלום,
  לידיעתך שטיפול הלייזר יעיל יותר מהטיפול בקונדילוקס. לאחר שתשלים את הטיפול, והקולפוסקופיה תהיה תקינה, תעשה בדיקת PCR לגלות אם נותרו נגיפי HPV בגוף. לגבי יחסי מין מומלץ לקיימם אחרי שגם אצלך וגם אצל בת הזוג בדיקת PCR תהיה תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. שלום.
  לפני כ6 שנים עברתי צריבה של קנדילומה באזור של הפות,מאז אני מקפידה לעבור משטח פאפ כל חצי שנה,שנה. לפני 3 חודשים עברתי הפסקת הריון בשבוע 24 .בזמן החדרת בלון לזירוז לידה הרופא שאל אותי אם אני עושה בדיקת פאפ,עניתי שכן ושאלתי למה הוא אמר שהוא רואה שם משהו ושאחרי שאני ישתחרר אלך לרופא המטפל שלי.השאלה שלי היא אם עברתי פעם את הצריבה זה יכול לחזור? האם זה קשור לסרטן צוואר הרחם?

  שלום,

  אם PCR לא נבדק יתכן שנותרו נגיפים בגופך. נגיף הפפילומה קשור לסרטן צואר הרחם ולשאר סרטני אברי המין, פי הטבעת והפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. נבדקתי אצל רופא ובבדיקה יצא שיש לי hpv 16
  רופא נתן טיפול של זריקות cycloferoni oleosae 12.5%x2.0
  ונרות של genferon )kipferon) 500.000 mb
  טיפול לט שינה כלום והיא החליפה נרות לviferon 500.000 mb
  התייעצתי אצל רופא אחר והוא נתן טיפול אחר כהוא tab.isoprinosin N90 שטיפות עם שמן עץ התה 5 טיפות ל0.5 ל
  חודש אחרי כדורים ושתיפות supp.vag betadine povidone -lodine N14
  וחודש לאחרי גם נרות ברקטלנו (בפי התבעת)של viferon 500
  N20
  האם זה יעזור בכלל והאם זה טיפול יעיל — והאם מטפלים בזה ????..
  תודה

  שלום,
  ממליץ לעשות קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והלוע ואז לדון.
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
 5. לפני כשבוע גיליתי שיש לי קונדילומה ועדיין לא עשיתי חיסון לצוואר הרחם.. האם כדי לעשות את החיסון למרות שיש לי כבר את הווירוס?

  שאלה נוספת: מה עדיף לעשות לייזר או טיפול בנוזלים?

  שלום,
  לייזר הוא הטיפול היעיל ביותר וכשאר הוא מכוון ע"י קולפוסקופ. חיסון עושים אחרי שנרפאים מהמחלה ותשובת PCR לנגיפי HPV יוצאת תקינה.
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
 6. לפני כחודש היו לי נגעים של קונדילומות שהתחילו לפתח גודל ..
  עברתי צריבה בבי"ח ,
  וכעבור 3 שבועות הייתי צריכה ללכת לבדיקה חוזרת .
  קבעתי תור וקבעו לי לעוד הרבה זמן ,
  בנתיים מאוד מגרד לי כל אזור הצריבה ושורף ברמות בלתי ניסבלות..

  1. מה אני יכולה לעשות בנתיים ?
  2 . מה פשר הגירודים ? יש מצב שזה חזר ?
  3 .שאני הולכת לבדיקה החוזרת עושים לי עוד פעם בדיקת PAP ?

  שלום,
  1. מה אני יכולה לעשות בנתיים ?=אולי יש לך עוד קונדילומות? איני יכול להגיד לך מה לעשות כי אולי מה שאת צריכה זה בדיקה דחופה לשלול קונדילומות נוספות.
  2 . מה פשר הגירודים ? יש מצב שזה חזר ?=יתכן אם כי גם החלמה קשורה לגרד.
  3 .שאני הולכת לבדיקה החוזרת עושים לי עוד פעם בדיקת PAP ?=איני יודע. מה ששחוב זה בדיקת PCR לוודא שגם נפטרת מנגיפי HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. האם הוירוס מועבר בנשיקה? במין אוראלי?
  האם יש מצב של נשאות בלבד?
  האם הוירוס יכול להעלם לחלוטין מהגוף?
  איך מחזקים את הגוף כדי להתגבר על הנגיף?
  איך אדע בודאות שאין לי נגעים נוספים, מיניאטוריים? האם בדיקת רופא מספיקה?
  כמה זמן דוגרת המחלה בגוף עד שמתפרצת?

  שלום,
  האם הוירוס מועבר בנשיקה? במין אוראלי?=כן
  האם יש מצב של נשאות בלבד?=כן
  האם הוירוס יכול להעלם לחלוטין מהגוף?=כן וזה המצב במרבית המקרים
  איך מחזקים את הגוף כדי להתגבר על הנגיף?= אורח חיים מתון ומאוזן ושאר שיטות להגברת הרמה החיסונית.
  איך אדע בודאות שאין לי נגעים נוספים, מיניאטוריים? האם בדיקת רופא מספיקה?=בדיקה קולפוסקופית לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והלוע ולחמיות העינים. אם תקינה אז בדיקת PCR לגלוי HPV.
  כמה זמן דוגרת המחלה בגוף עד שמתפרצת?=מינימום 3 שבועות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. שלום,
  מזה שבועיים אני משתמשת במשחה אלדרה לטיפול ביבלות מין, אני סובלת בטירוף! כל האזור שם כוויות מהמשחה אני לא יכולה לא לשבת לא ללכת לא לעמוד, אין יום שלא עובר בבכי, אני עוד חודש מתחתנת ואני לא יודעת מה לעשות, אתמול הלכתי לרופא כי כבר לא יכולתי לתפקד אז הוא נתן לי מין משחת הרגעה שלא מרגיעה בכלל, אני לא יודעת מה לעשות כבר, הטור הבא לביקורת זה רק ב16 לחודש, מה עושים?? בבקשה עזרה.

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה ע"י קולפוסקופ.
  אוכל לעזור גם בלטפל בנזקים שעשתה האלדרה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום, אני בת 23. לפני כחודש וחצי הרגשתי מעין גירוד או צריבה באיבר המין. הלכתי לבדיקה והגינקולוגית ראתה צבר של ארבעה יבלות קטנות בקוטר חצי מילימטר כל אחת. היא נתנה לי בדיקת קולפוסקופ באיכלוב לעוד חודש. כשבועיים לפני שהרגשתי בגירוד השתמשתי בסכין גילוח של בן זוגי באיזור והרגשתי שיפשוף באותו איזור. בן זוגי סבל לפניי כשנה אולי פחות מיבלות ויראליות בפנים והסיר אותן. יש לי כמה שאלות:

  1. האם ייתכן ששימוש בסכין של בן זוגי גרם להופעת קונדילומה אצלי? או שייתכן שאלו יבלות אחרות?

  2. האם התור שנקבע לי לעוד חודש מעכשיו זה מאוחר?

  3. האם יש צורך לבצע בדיקת PCR?

  4. האם בסוף הטיפול רצוי שאחסן את עצמי מוירוס הפפילומה? ואם כן, האם האפקט של החיסון יהיה מרבי כמו אצל כל אישה אחרת שמתחסנת?

  5. האם בן זוגי צריך לעבור בדיקה כלשהי? האם הוא צריך גם להתחסן?

  תודה רבה

  שלום,
  1. כן.
  2. כן
  3. כן אבל אחרי גמר הטיפול ואחרי שמוודאים בקולפוסקופיה מקיפה שאין יותר נגעים.
  4. כן, אחרי תוצאה תקינה של PCR.
  5. כן, קולפוסקופיה מקיפה ואם תקינה אז בדיקת PCR ואם תקינה אז חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. רופא העור שלי אמר היות וזה ממש בפי הטבעת הוא לא יכול להשתמש בחנקן נוזלי על מנת להוציא אותם האם הטיפול עצמו שיתאים כגון צריבה ע"י לייזר או חשמל נחשב כניתוח מבחינת חברות הביטוח?
  כמו כן מי מבצע טיפולים באלו פרוקטולוג או רופא עור?

  שלום,
  אני מבצע ניתוח זה בלייזר באמצעות הרדמה מקומית בספריי, ללא הרדמה כללית וללא זריקות. הלייזר נעשה בהכוונה של קולפוסקופ, מה שמבטיח הסרת כל הנגעים, גם את אלו הקטנים הבלתי נראים בעין רגילה. הלייזר הדיגיטלי בהכוונת הקולפוסקופ מאפשר הסרת הנגעים ללא השארת צלקות או כוויות עמוקות, כאשר עומק העבודה הוא עד 0.8 ממ, העומק האופטימלי, המביא להחלמה מהירה של הכוויות.
  בסיום לאחר קולפוסקופיה מקיפה תקינה מבצע בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים סולקו ואז ניתן להתחסן נגד HPV [גברים ונשים].

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. שלום חברה שלי הייתה אצל רופא עור וגילו לה יבלת באיבר המין- הרופא לקח לה דגימה (בדיקת PAP אני חושב)
  הוא אמר שרק עוד 3 שבועות יהיה לו תשובה בשבילה מה זה בדיוק…
  אני נבהלתי והלכתי לרופא עור-הוא הסתקל ואמר לי שאין לי כלום שנראה לעין.
  איזה בדיקה צריך לעשות עם אין לי שום סימפטום של המחלה?
  יכול להיות שאני נושא את הנגיף ואיני יודע? איך אבדוק זאת?
  האם בדיקת PCR אפשר לעשות רק לחולה אשר יש לו סימנים למחלה?

  שלום,

  איני יודע איזו בדיקה לקח הרופא. אולי ביופסיה? אולי פאפ? אולי PCR?
  בדקיה של הסתכלות בעזרת העינים אינה מועילה. הבדיקה היעילה היא קולפוסקופיה.
  בדיקת PCR ניתן לעשות גם כשלא רואים כלום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. שלום חברה שלי הייתה אצל רופא עור וגילו לה יבלת באיבר המין- הרופא לקח לה דגימה (בדיקת PAP אני חושב)
  הוא אמר שרק עוד 3 שבועות יהיה לו תשובה בשבילה מה זה בדיוק…
  אני נבהלתי והלכתי לרופא עור-הוא הסתקל ואמר לי שאין לי כלום שנראה לעין.
  איזה בדיקה צריך לעשות עם אין לי שום סימפטום של המחלה?
  יכול להיות שאני נושא את הנגיף ואיני יודע? איך אבדוק זאת?
  האם בדיקת PCR אפשר לעשות רק לחולה אשר יש לו סימנים למחלה?

  שלום,
  לאבחון קונדילומות הבדיקה המתאימה היא קולפוסקופיה אצל רופא נשים. אם רוצים להתחסן רצוי לעשות לפני כן בדיקת PCR.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. הייתי אצל רופא עור והוא לא העלה את האפשרות לטיפול בלייזר.(התוודעתי ללייזר רק לאחר הפגישה)
  איך אני אמור לקבל הפניה לטיפול בלייזר?

  בתודה מראש

  שלום,
  עליך לברר שאלה זאת בקופח בה אתה חבר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. שלום רב!
  אני כבר שנה שלמה סובלת משריפות בנרתיק שריפות שלא מאפשרות לי לתפקד אני בחורה צעירה בת 25 ללא הריונות ולא מקיימת יחסים כבר שנתיים וחצי עברתי את כל הרופאים האפשריים מרופאי נשים ופרופסורים ועד רופאי עור ,זיהומולוג ונטורופט קיבלתי המון תרופות קונבנציונליות ולאחר מכן נבדקתי במכון פרטי שבו אמרו לי שייש לי קנדידה הייתי מטופלת 3 חודשים כולל תזונה ולאחר בדיקה צואה בקופת החולים זה לא קנדידה עברתי ביופסיה בנרתיק ע"י רופא העור שלי והתשובות היו תקינות אני נואשת נואשת ונואשת כל השריפה שממנה אני סובלת זה חיצוני כלום לא פנימי רציתי לדעת אם במקרה כזה צריבה בלייזר זה יכול להיות טיפול רלוונטי אשמח לתשובה מפני שאני כבר אובדת עצות לא יודעת למי ליפנות יותר תודה מראש

  שלום,
  אוכל להציע טפול רק אחרי בדיקה כולל קולפוסקופיה ואולי גם בדיקות מעבדה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. ד"ר וקסלר שלום.

  לפני כשנה הופיע אצלי מעין פצעון על גבי איבר המין- קרוב לבסיס, על החלק התחתון. לא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות, ואף על פי שלקחתי הפניה לרופא עור בזמנו, לא הלכתי בפועל להבדק אצלו. הפצעון לא השתנה בגודל ולא בצורה, וגם לא גירד ולא הפריש נוזלים.
  כעת, נתקלתי בכתבה על וירוס הקונדילומה, ופתאום הגעתי למסקנה שיכול להיות שהפצעון נוצר בעצם כתוצאה מהוירוס. יש לו צורה של יבלת קטנה- לא מזכיר כלל "כרובית" או "גבעול".
  יש לי חברה כבר ארבע שנים. לפני שהייתי איתה לא קיימתי יחסי מין בכלל, עם אף אחת. לחברה שלי אין שום סממן חיצוני לוירוס בכל מקרה, אך היא לא עברה אף פעם בדיקת פאפ או pcr.
  בכל מקרה, עכשיו לאחר שקראתי על הוירוס אני כמובן אקבע בדיקה אצל רופא עור בדחיפות.
  בלי קשר לבדיקה, יש לי מספר שאלות:
  1. האם ייתכן שנדבקתי בוירוס, והביטוי היחיד שלו לאורך תקופה של שנה הוא יבלת אחת ויחידה שלא השתנתה?
  2. לא הבנתי ממה שכתוב באתר האם ייתכן מצב שבו יש יבלת על פני העור, אך הוירוס כבר לא נמצא בגוף?
  3. אם אכן נדבקתי בוירוס, הרי שבוודאות נדבקתי מחברה שלי, שכן כאמור לא קיימתי יחסי מין עם אף אחד מלבדה. האם בדיקות פאפ באופן מיידי מספיקות, או שעליה לעבור בדיקת pcr?

  תודה רבה על ההתייחסות

  שלום,
  1. יתכן.
  2. נכון, זה אפשרי.
  3. עליה לעבור PCR . .

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. יש לי יבלת כבר תקופה ארוכה מאוד בפתח פי הטבעת. היבלת בגודל יציב ואינה גדלה או כואבת. היא יחסית קטנה אך מורגשת במגע.
  בעבר עברתי ניתוח קוניזציה בצוואר הרחם עקב CIN3 וכ6 שנים בדיקות הפאפ והקולפוסקופיה תקינות.
  אני בהריון בשבוע 34 וחושבת לטפל ביבלת לפני הלידה. האם ניתן על סמך נתונים אלו לדעת אם מדובר בקונדילומה? לאיזה רופא ניתן לפנות? עור או כירורג?

  שלום,
  ממליץ רופא כמוני המצוייד בקולפוסקופ+לייזר וכן לעשות אחרי גמר הטפול בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. שלום .
  נבדקתי על ידי רופא ובהתחלה בוצע טיפול של חנקן נוזלי שלא צלח
  חשוב לציין מס׳ פעמים
  לאחר מכן נוסה גם תרופה נוזלית שמטפטפים על הקונדילומה
  שרף את הקונדילומה אבל תמיד התפתחו עוד
  לאחר שיחה עם רופא המליץ לי על תרופה שמגיעה בשקיות קטנות וכלמפעם מורחים אחת
  לאחר כל הנסיונות שום דבר לא צלח ואני מאוד מעונין להפטר מזה אחת ולתמיד אבל איך???? ברצוני לציין שהיבלות ממש לא גדולות הם קטנות ומפוזרות אין גודש!

  שלום,
  הדרך היעילה ביותר להסרת הנגעים היא באמצעות לייזר בהכוונה של קולפסקופ. הפעולה נעשית בהרדמה מקומית של ספריי.
  לאחר הסרת כל הנגעים עושים בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים סולקו ואז ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. לפני כ4 שנים טופלתי בצריבה בלייזר בחלק החיצוני של פי הטבעת, לאחר מכן יצא לי להרגיש שגם בחלק הפנימי ישנם יבלות, פניתי לרופא העור הוא טען שהוא לא רואה אותן (בעוד שאני טוען שאני מרגיש אותן בוודאות) אך בכל זאת החליט לצרוב בחנקן נוזלי (מה שלא הגיע לנגעים ולא עזר)
  מאז שאני תקוע ללא עזרה וזאת פעם ראשונה שאני אוזר את האומץ ונכנס לפורום כדי לקבל מענה לאיך אני מטפל בהן.

  תודה רבה לך!

  שלום,
  מה שנדרש זה קולפוסקופיה לא רק לפי הטבעת אלא לכל אברי המין, הפה והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. שלום,
  יש לי HPV , ברמת CIN1 ולאחר בדיקה של הזנים נמצאו אצלי זנים 16 ו-39.
  הרופא נתן לי הפניה לצריבה של צוואר הרחם באמצעות לייזר.
  אשמח לדעת מהי הפרוצדורה של הלייזר? ומתי אוכל לאחר מכן לנסות להכנס להריון? והאם לרוב מדובר בהריון בסיכון?
  תודה מראש

  שלום,
  אין פרוצדורה כללית ואחידה של "צריבה בלייזר" אוכל לכתוב שקודם כל יש לעשות קולפוסקופיה של כל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים לשלול שם נוכחות קונדילומה. לשם האגוי בלייזר אני נוהג להרדים את המקום באמצעות ספרי, להסיר שכבה עדינה ביותר- פחות ממילימטר על מנת לא לפגוע בתפקודו של הצואר בעתיד בהריון. [אי הקפדה על כך גורמת לצורך לעבור קשירת צואר בהריון למניעת הפלה טבעית]. בסיום לעשות PCR ל HPV . אפשר לנצח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. שלום לך.
  אני קורא באתר שאתה ממליץ לגברים ונשים שהחלימו מקונדילומה להתחסן.
  על איזה חיסון מדובר?
  כמה הוא עולה והאם הוא ניתן דרך קופות החולים?
  האם ישנו טווח גילאים שבו אפשר לקבל את החיסון ולאחריו כבר לא?
  מה תופעות הלוואי והסיכונים של החיסון?
  אודה לתשובתך.

  שלום,
  אני קורא באתר שאתה ממליץ לגברים ונשים שהחלימו מקונדילומה להתחסן.=אני רק מציע את האפשרות ומציין שניתן להתחסן.
  על איזה חיסון מדובר?=חיסון נגד HPV
  כמה הוא עולה והאם הוא ניתן דרך קופות החולים?=נא לברר
  האם ישנו טווח גילאים שבו אפשר לקבל את החיסון ולאחריו כבר לא?=לא
  מה תופעות הלוואי והסיכונים של החיסון?=כמו כל חיסון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. שלום,
  עברתי טיפול בלייזר בו נצרבו קונדילומות רבות, היום לאחר כחודש יש שוב ממצאים קטנים המתאימים לקונדילומות ולכן קיבלתי טיפול בקונדילוקס למשך 4 שבועות, כמו כן הומלץ לי להתחסן (גרדוסיל),
  האם יש טעם להתחסן עכשיו?
  בנוסף לכך נתגלתה קונדילומה באורטרה (נשלח לביופסיה)
  כיצד מטפלים בזה? אני ממש מבוהלת מכל העניין, איך ממשיכים לחיות עם קונדילומות? זה נשאר לנצח? צריך תמיד להשתמש בקונדום? לא הוסבר לי דבר.
  תודה

  שלום,
  האם יש טעם להתחסן עכשיו?=לא
  כיצד מטפלים בזה?= בלייזר באמצעות אורטרוסקופ בהדחמה מקומית של ספריי. אין טיפת כאב במהלך הבדיקה והטפול בתוך האורטרה.
  זה נשאר לנצח?=לבסוף זה ניתן לרפוי ואנחנו מגיעים עד בדיקה תקינה של PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. ד"ר שלום,
  הבנתי שלאחר הסרת הקונדילומה בלייזר יש לבצע את הבדיקה PCR ל-HPV לוודא שהנגיפים נעלמו ולאחר מכן להתחסן. שאלתי היא כמה זמן לאחר הסרת הקונדילומה בלייזר יש לבצע את הבדיקה על מנת להתחסן ?

  שלום,
  אפשר כבר אחרי 2-3 שב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. לאחר צריבת לייזר נשארו סימנים בצבע לבן הלייזר נעשה לפני כחודש וחצי האם הסימנים אמורים להיעלם?

  2. האם יש קשר להופעת הקונדילומה למערכת חיסונית חלשה? אם לא מיחסי מין ממה הקונדילומה יכולה להופיע? תודה.

  שלום,
  לאחר צריבת לייזר נשארו סימנים בצבע לבן הלייזר נעשה לפני כחודש וחצי האם הסימנים אמורים להיעלם?=בדכ נעלמים.
  2. האם יש קשר להופעת הקונדילומה למערכת חיסונית חלשה? = כן
  אם לא מיחסי מין ממה הקונדילומה יכולה להופיע?= אנא קראי כתבות רבות שלי בנושא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. שלום ד"ר
  היו לי יבלות קטנות באיזור סביב העין באיזור העפעפיים.
  הרופא טיפל בי בחנקן נוזלי.לאחר כמה זמן אמור לעבור והאם מותר לי לשטוף פנים ולהתקלח
  תודה

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. אני מעוניינת לדעת מה בערך המכיר של טיפול בלייזר בכ 5-7 קנדילומות חיצוניות קטנות מאוד סביב שפתי הפות. אני לא גרה באיזור המרפאה ולא אגיע בשביל לקבל הצעת מחיר כי גם אצלינו בדרום יש מרפאות שמציעות כזה טיפול אך התרשמתי לטובה שקראתי את מה שרשום באתר שלכם. אז אם תכוונו אותי קצת מה המיחיר אני אגיע לטיפול

  שלום,
  לפרטים אנא התקשרי למזכירה ימים א-ה משעה 09:30.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. לפני שבועים עשיתי הסרה בחנקן של יבלת על איבר מין.
  השאלה אם אין יותר יבלות אבל יש לי את וירוס האם אני יכול הדביק את בת זוגתי

  שלום,
  ניתן לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV .

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. האם הוא יכול להדביק אישה? חברה שלו עברה pap ויצא תקין.האם יש מה לדאוג? מה ניתן לעשות?

  שלום,
  אם בדיקת PCR לכל נגיפי ה HPV תצא תקינה אזי האדם אינו מדבק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. האם זה יגרום לפיפילומה אצל האישה? מה עלי לעשות?
  האם יש לזה טיפול אם נדבקתי?

  שלום,
  אם PCR חיובי יש סכנת הדבקות ולכן מומלץ לעשות בדיקת קולפוסקופיה ואם היא תקינה אז בדיקת PCR לכל נגיפי ה HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. שטוחות .שטופלה בעבר ע"י משחה. עדיין נראית לעיין לאחר 4 שנים האם יתכן שהדבקתי את חברתי ?
  והאם יש לה סכנה של פפילומה? מה עלינו לעשות?

  שלום,
  יתכן וקל לברר זאת באמצעות בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. לבן זוגי גילו יבלת קונדילומה על איבר המין. אני ביצעתי בדיקת פאפ, קולפוסקופיה, וולובסקופיה שיצאו תקינים.
  נודע לי שלמרות זאת זה לא אומר שאין לי את הוירוס.
  1. האם יש טעם שאבצע בדיקת pcr בכדי לגלות האם קיים אצלי הוירוס .
  2. , ואם אכן יצא שיש לי הוירוס האם יש טיפול לכך.
  3. ואם יצא שאין לי הוירוס מה אני יכולה לעשות בכדי לא להידבק מבן זוגי, 4. איך בכלל אפשר להיפתר מהוירוס אם בכלל
  אני בת 42

  שלום,
  1. האם יש טעם שאבצע בדיקת pcr בכדי לגלות האם קיים אצלי הוירוס ?= לדעתי - כן
  2. , ואם אכן יצא שיש לי הוירוס האם יש טיפול לכך? אמנם רק מערכת החיסון מסלקת את נגיפי ה HPV אבל אם התוצאה תהיה חיובית יהיה מקום לחזור על הקולפוסקוןפיה ולהרחיב אותה לפי הצורך.
  3. ואם יצא שאין לי הוירוס מה אני יכולה לעשות בכדי לא להידבק מבן זוגי, = חיסון
  . 4. איך בכלל אפשר להיפתר מהוירוס אם בכלל= מערכת החיסון מסלקת את הוירוס. טיפול בלייזר להסרת הנגעים מזרז את פעולת מערכת החיסון.

  בברכה,

  ד"ר שרגא וקסלר

 31. שלום. לפני שלושה חודשים יצאו לי מספר יבלות על איבר המין. הרופא נתן לי קונדילמוס שהעביר מהר את כל היבלות ואמר לי לעשות חיסון שכולל גם את וירוס הקונדילומה. לפני חודשיים עשיתי את החיסון הראשון והיום ראיתי ששוב יצאה לי יבלת על השפתיים החיצוניות. עברתי בדיקת פאפ והיא יצאה תקינה וכן עשיתי קולפוסקופיה שהראתה שיש לי S.P.I. במוצא הנרתיק וקיבלתי משחה לטפל בזה .
  השאלה אם לחכות עם החלק השני והשלישי של החיסון עד שתעבור לי היבלת החדשה וגם מתי אדע שזה זמן טוב לעשות PCR כי הבנתי שאין טעם לעשות כל עוד יוצאות יבלות..תודה

  שלום,
  השלבים המומלצים הם: קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת פה ועינים, לייזר להסרת הגידולים בהכוונת קולפוסקופ, קולפוסקופיה =תקינה, בדיקת PCR ל HPV ואם תקינה לשקול חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. אצל בן זוגי גילו קונדילומה בפין ובוצע לייזר..
  אני בת 40 ועקב כך ביצעתי וולסקופיה וקולוסקופיה בצוואר הרחם ובפי הטבעתת ולא ראו נגעים.
  כמו כן נמסר לי כי זה לא אומר שאין ל את הוירוס.
  השאלה שלי האם יש סיכוי שיש לי את הוירוס ,בגלל שיש לבן זןגי קונדילמה , או בלי שום קשר אליו , הוירוס יכול להיות אצלי.
  האם כדאי לי לבצע בדיקת PCR
  והכי חשוב עם בבדיקת PCR יוצאת שיש ללבן זוגי את הוירוס ולי לא , מה אני אמור לעשות

  שלום,
  כדאי שתעשי בדיקת PCR לגלוי כל הנגיפים בעולם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. הי ממה שהבנתי כאשר קיימת הקונדילומה ניתן להסירה ע"י כמה אפשרויות לבחירה אישית בכפןף להמלצת רופא כמובן.
  מן הכתוב, זהו לא טיפול בבעיה אלא טיפול קוסמטי שכמובן תורם למינעה מהדבקות סביבתית חוזרת של הקנדילומה.
  אם כן,איך פותרים את הבעיה משורשה?
  המענה מאוד חשוב לי,אודה על תשובה בהקדם.
  תודה

  שלום,
  הגישה היעילה ביותר אשר מביאה גם לתשובה תקינה של PCR היא לייזר
  ניתן לקרוא כתבות בנושא כולל שלי כאן ובאתר שלי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. הי אתמול ביקרתי אצל רופאה שנתנה לי מרשם לקונדילוקס
  רכשתי זאת,אך אין מדובר במשכה אלא בבקבוקון של 3.5 מ"ל ולצידו קיסמונים.
  תהיתי האם קיבלתי את הדבר הנכון??ניסיתי זאת ולא חשתי בכלום..ד"א ,הרופאה המליצה לי על שימוש של 4 פעמים ו 3 ימי הפסקה(הפוך ממה שכתוב כאן..)??

  שלום,
  ממליץ שתקראי את הוראות השימוש וראי מה רשום שם לגבי טיפול עצמי בנשים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. ההיתי בבדיקה אצל כירוג בעקבות כאבים בפי הטבעת הכירוג משאר שיש לי קונדילומות גדולות בפי הטבעת הוא ישר שאל אותי אם אני מקיים מין אנאלי ועניתי בחיוב הכירוג קבע לי תור לניתוח להוצאת דוגמה למעבדה ואם זה קונדילומות אז להסיר בניתוח
  השאלה 1. האם ניתוח הכרחי או שיש דרכי טיפול שהחלמה קלה יותר 2. האם קיום יחסי מין אנלים יהיהו אפשרים אחרי הניתוח 3. האם יש צורך בחיסון אני בן 36 תודה

  שלום,
  האם ניתוח הכרחי או שיש דרכי טיפול שהחלמה קלה יותר= אני עושה זאת בלייזר בהרדמה מקומית של ספריי.
  האם קיום יחסי מין אנלים יהיהו אפשרים אחרי הניתוח=כן
  האם יש צורך בחיסון? אם תרצה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. הסרת הקונדילמות משאירה צלקות על הנרתיק (חיצוני) ?

  שלום,
  באמצעות לייזר המכוון ע"י קולפוסקופ - לא נשארות צלקות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. ניתוח הסרת הקונדילמות משאיר צלקות או סימנים תמידיים ?

  שלום,
  בלייזר מכוון ע"י קולפוסקופ לא נותרות צלקות לרוב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. לפני יומיים הרופא עשה לי טיפול ביבלת בכף היד בעזרת חנקן. הופיעה לי מסביב ליבלת שלפוחית דם. האם זה בסדר?

  שלום,
  נא לפנות לפורום רופאי עור.
  לא מדובר בקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. הי,
  נהייתי לי אדמומיות לאורך החלק התחתון של הפין, בקצה האדמומיות התפתחה יבלת, לא כאב או גירד לי , אפילו לא ידעתי מה זה. הלכתי ל-3 רופאי עור, הראשון אמר שזה פיגמנטציה, השני אמר שזה יובש, והשלישית הבינה שזה קונדילומה ושרפה לי את זה עם חנקן. היא גילתה לי שיש אחד שמתחיל להתפתח על ידו ושרפה גם אותו. לאחר שבועיים באתי אליה שוב, לביקורת וראיתי שיש לי עוד אחד כנראה משמאל ליבלות הקודמות. היא שוב עם חנקן עשתה עליו ועל השניים שכבר עשתה עליהם שבועיים לפני ונתנה לי מרשם לקונדילוס 0.5 אותו אני שם בערב אחרי מקלחת על היבלת.

  כמה שאלות:

  כמה ימים עלי להמשיך עם הקונדילוס? מה הוא עושה?
  האם תשאר לי צלקת? או סימן כלשהו על איבר המין?
  מתי זה עובר הסיפור הזה?
  האם מותר לי כרגע לקיים יחסים כלשהם?
  האם יתפתחו עוד כאלה? איך אני יכול לדעת?
  קראתי באתר שלך על חיסון, הרופאה לא אמרה לי דבר על זה…מהו? והאם אני צריך גם?

  שאלה נוספת , אני גיי, הרופאה אמרה לי שבמין אוראלי צריך להשתמש בקונדום…זה נכון?
  האם יש בדיקות נוספות שאני צריך לעשות בעקבות המקרה?

  תודה מראש,

  שלום,
  בהנחה שזה קונדילומה [כי הרי לא עשו ביופסיה] אזי אומר כי איני משתמש בקונדילוקס כבר שנים ולכן איני יכול להשיב לגביו. השיטה היעילה לטפול לדעתי היא בלייזר מכוון ע"י קולפוסקופ ואז לא נשארות צלקות. בגמר הטפול, לאחר שלא נותרים גדולים עושים בדיקת PCR לכל זני ה HPV ואחרי שהתוצאה חוזרת תקינה כבר לא מדבקים וניתן להתחסן.
  במין אוראלי צריך להשתמש בקונדום…זה נכון?= זה נכון תמיד ובכל צורת סקס
  האם יש בדיקות נוספות שאני צריך לעשות בעקבות המקרה?= זה נקבע אחרי שיחה ובדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. שלום. אני נושאת את נגיף הפפלומה. לפני כמעט שלוש שנים גילו לי את חיידק הפפלומה ומאז אני מבצעת בדיקות צוואר הרחם. עד כה אין שום דבר מיוחד מהנגיף. חבר שהכרתי תקופה קצרה לפני נהג ונוהג לקיים יחסי מין במקביל עם נשים אחרות ללא קונדום. לאחרונה הופיעו אצלו יבלות סביב איבר המין והרופא אבחן את הקונדולימה. 1. מה הסיכויים שנדבקתי ממנו בנגיף הפפלומה? 2.מה הסיכוי שהוא נדבק ממני בקונדולימה, האם ווירוס הפפלומה הוא הקונדלומה? 3. האם אנו צריכים להפסיק לקיים יחסי מין ביחד 4. הוא מבקש שאביא הוכחה שאני לא נושאת את נגיב הקונדולימה, קצת הזוי אבל אם רופא אבחן אצלי את הפפלומה ולא את הקונדולימה יש אישור כזה בכלל מרופא?

  שלום,
  1. מה הסיכויים שנדבקתי ממנו בנגיף הפפלומה? = אין לדעת. בגדול סכוי ההדבקות הם 25% בכל מגע מיני.
  2.מה הסיכוי שהוא נדבק ממני בקונדולימה? אותצו כנ"ל
  , האם ווירוס הפפלומה הוא הקונדלומה? = וירוס הפפילומה גורם לקונדילומה
  3. האם אנו צריכים להפסיק לקיים יחסי מין ביחד=מומלץ להמנע מיחסי מין עד שתוצאות PCR ל HPV יוצאים תקינות.
  4. הוא מבקש שאביא הוכחה שאני לא נושאת את נגיב הקונדולימה, = אפשר בקלות ע"י בדיקת PCR לHPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. שלום
  לפני שנה-שנתיים הופיעה לי נקודה לבנה קטנה קטנה על שק האשכים השמאלי הנקודה לא נראית כמו התמונות באתר של קונדילומה פשוט נקודה לבנה קטנה.
  אני מתבייש ללכת לרופא עור כי זה באשך, האם צריכה שחנקן או בלייזר יכולה לפגוע באשכים עצמם? או בספירת הזרע? אני מפחד שאם הצריבה תשתבש לא אוכל להביא ילדים עם הזרע שלי. מה מציע לעשות?

  שלום,
  האם צריכה שחנקן או בלייזר יכולה לפגוע באשכים עצמם? =לא
  או בספירת הזרע? =לא
  מה מציע לעשות?=לגשת לבדיקה קולפוסקופית שבד"כ עושים אותה חלק מרופאי נשים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. שלום,
  רציתי לדעת האם מומלץ להישתמש במשחה אלדרה?
  אם כן, האם כדאי למרוח אותה באזור הנרתיק?

  שלום,
  אין לי נסיון עם אלדרה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. לללא ברור לאיזה רופא יש לגשת לטיפול
  רופא עור ומין או רופא נשים

  שלום,
  מכיון שמומלץ לעבור קולפוסקופיה שזה מיקרוסקופ המאפשר לראות נגעים זעירים הרי שרק רופאי נשים מסויימים מחזיקים ומיומנים בשימוש במכשיר זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. לפני כשנה יצאו לי פצעים לבנים על השפה התחתונה, לאחר ביופסיה נאמר לי שזה פפילומה/קונדילומה אך לא ניתן לי שום טיפול. בינתיים על השפה התחתונה יש לי פצעים לבנים . כיצד נפטרים מהם? ואיפה?

  שלום,
  הגישה היעילה ביותר היא קולפוסקופיה לכל אברי המין ופי הטבעת הפה והעינים והסרת הנגעים בלייזר בהכוונת הקולפוסקופ. אחרי כן בדיקת PCR לHPV לוודא שהם חוסלו ואז ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. עברתי צריבת קונדילומותתתת בהרדמה מלאה ליד הפות מסביב הכאבים איומים אני עושה הרבה מקלחות מה הטיפול שהכי כדאי לטפל שזה יטרפא בצורה הטובה ביותר?? ואני צריכה לעשות את חיסון הפפילומהההה… מתי אפשר לעשות אותו??
  תודה רבה

 46. אם אפשר להתקשר אליי להסביר לי דברים ולקבוע לי פגישה כדי להסיר את זה יש את היבלת לבן שלי ברגל

  שלום,
  נא פני לפורום מתאים. אינינו עוסקים ביבלות ברגליים או בידיים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. שלום רב,
  הובחנתי אצל רופא כי קיימות אצלי קנדילומות רבות, הוא נתן לי מרשם לקונדילוקס והנני משתמשת בו מזה שלושה ימים. מרגע השימוש אני חשה כאבי רבים, אי נוחות ובעיקר צריבה במשך שעות ארוכות.
  כאשר אני מסתכלת במראה זה נראה כאילו הן התנפחו מרגע התחלת השימוש ושינו את צבען ללבן. האם זה תקין? האם עדיפה הסרה בלייזר??
  אודה על תשובה.

  שלום,
  האם עדיפה הסרה בלייזר??= כן, בוודאי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. בת 29 יש לי קנדילומה מאובחנת מזה כחצי שנה. פעם אחת צרבו לי ואח"כ השתמשתי בקרם קנדילוקס- שלא עזר.
  1. מה ניתן לעשות ע"מ להגיע לכמעט ריפוי??
  2. יש לי בן זוג ואנחנו מקיימים רק עם קונדום מחשש להדביק אותו. מה עלי לעשות כדי למנוע הדבקה שלו?
  3. במידה ואני חושבת להכנס להריון מה עלי לדעת והאם ניתן לטיפול בזמן ההריון?
  אנא בבקשה מענה קצת לחוצה…

  שלום,

  1. מה ניתן לעשות ע"מ להגיע לכמעט ריפוי??= הגישה שמביאה לרפוי ולא כמעט רפוי, היא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים, טיפול בלייזר להסרת הנגעים, בהכוונה של קולפוסקופ. לאחר הסרת כל הנגעים בדיקת PCR HPV וחיסון אחרי שחוזרת תוצאה תקינה.
  2. יש לי בן זוג ואנחנו מקיימים רק עם קונדום מחשש להדביק אותו. מה עלי לעשות כדי למנוע הדבקה שלו?= מומלץ להמנע מיחסח מין עד שתוצאת PCR ל HPV, אצל שני בני הזוג תקינה.
  3. במידה ואני חושבת להכנס להריון מה עלי לדעת והאם ניתן לטיפול בזמן ההריון?= ניתן ורק בלייזר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. עשיתי בדיקת קולוסקופיה לפני כ4 חודשים- יצא שלילי. עשיתי כבר 2 חיסונים בקרוב החיסון ה3. אך, יש לי יבלות באיבר המין- טיפול עם משחה לא עוזר. רופאת נשים הפנתה אותי שוב לעשות את הבדיקה (לפני שבכלל עשתה לי PAPS), היות וזה חוזר שוב ושוב….הסיפור מתיש ומטריד אותי היות:
  1. ואני שוקלת להכנס להריון, האם יש סיכון לעובר או לי?
  2. יש לי בן זוג , ואנחנו מקיימים רק עם קונדום מחשש להדבקה. רשמת לי אם תוצאות ת PCR ל HPV שלילי-אז ניתן לקיים ללא קונדום, גם אם ישנם יבלות??
  3. האם לא ניתן לבצע מין אוראלי בי- מחשש להבדקות בפה?
  4. האם הופעת היבלות מביא את סיכון לחלות בעתיד בסרטן?
  5. האם זה לא עובר?.. וכל הזמן יופיעו יבלות??? זה מתיש נפשית..

  שלום,
  1. ואני שוקלת להכנס להריון, האם יש סיכון לעובר או לי?= כן וכן
  2. יש לי בן זוג , ואנחנו מקיימים רק עם קונדום מחשש להדבקה. רשמת לי אם תוצאות ת PCR ל HPV שלילי-אז ניתן לקיים ללא קונדום, גם אם ישנם יבלות??= מה שמדבק זה הנגיפים ולא הבליטות.
  3. האם לא ניתן לבצע מין אוראלי בי- מחשש להבדקות בפה?= נכון כי זה מדבק
  4. האם הופעת היבלות מביא את סיכון לחלות בעתיד בסרטן?= מעלה את הסיכון
  5. האם זה לא עובר?.. וכל הזמן יופיעו יבלות??? זה מתיש נפשית..= ישנה גישה לסלק לגמרי את המחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. לרופא שלום,
  אני בת 40. בחודש ינואר התגלתה אצלי קונדילומה בנרתיק, באיזור החיצוני (מסביב לפות) ובפי הטבעת. טופלתי באלדרה שלושה חודשים. המצב הוטב מאוד בכל האיזורים. כרגע יש שני נגעים קרוב לפות ואני עדיין ממשיכה עם המשחה.
  ברצוני להכנס להריון. הרופא אמר שאני יכולה ואין מניעה.
  האם זה נכון? במידה והקונדילומה חוזרת, האם ניתן להמשיך בטיפול באלדרה גם בהיריון?
  מודה על תשובתך,
  אפרת

  שלום,
  האם זה נכון?= מומלץ להרות אחרי רפוי מלא של המחלה כי הריון מעכב משמעותית את מועד הרפוי.
  במידה והקונדילומה חוזרת, האם ניתן להמשיך בטיפול באלדרה גם בהיריון?= לא. הטפוןל היחידי המותר בהריון הוא לייזר שאגב, הוא גם הטפול היעיל ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. שלום דר' אני מטופל בקרם אלדרה כשבוע וחצי מתי אני אמור להרגיש שינו? תודה.

  שלום,
  אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. באיזה בתי חולים מבצעים ניתוח לייזר להסרת הנגעים לקנדילומה.
  והאם הנגעים חוזרים לאחר שהסירו אותם?

  שלום,
  בכל בתי החולים.
  כל רופא שיטפל בך יצטרך להסביר לך. בגדול - ניתן להפטר מהמחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. שלום רב,
  בשבוע האחרון עברתי ניתוח לכריתת קונדילמה חיצונית ופנימית מפי הטבעת, באופן יחסי חזרתי לשיגרה נורמלית ורגילה ואף היציאות פחות כואבות מהיומיים הראשונים.
  כאמור הנגע עדיין ישנו על פי הטבעת החיצוני, למיטב הבנתי הנגע אמור לנשור או להצטמצם מעצמו לאחר הניתוח, השאלה שלי היא כמה זמן בערך ייקח עד שמצב זה יקרה ( הנגע נסוג מעט לפני הניתוח והיה מאוד קטן) הסיבה לשאלתי זו היא כתוצאה מאי נעימות במהלך קיום יחסי מין מתי אפשרי לחזור לשגרה רגילה? וכמה זמן עוד ייקח עד שייעלם לגמרי?

  שלום,
  כמה זמן בערך ייקח עד שמצב זה יקרה= איני יודע באיזשה שיטה הסרו לך את הקונדילומה. חנקן? סכין? לייזר?
  מתי אפשרי לחזור לשגרה רגילה?= לדעתי אחרי שתשובת קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת פה ועינים תהיה תקינה ותוצאת PCR HPV תצא תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. יש לי יבלות על הפין לדעתי זה קונדילומה לפי מה שהספקתי לקרוא השאלה שלי איך עובר טיפול אצלך? תוך כמה זמן אפשר לחזור לפעילות? ומה העלות של זה ? והאפ אפשר להיפטר מזה פעם אחת ולתמיד ?

  שלום,
  איך עובר טיפול אצלך? = הגישה שמביאה לרפוי היא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים,
  טיפול בלייזר להסרת הנגעים, בהכוונה של קולפוסקופ.
  לאחר הסרת כל הנגעים בדיקת PCR HPV
  וחיסון אחרי שחוזרת תוצאה תקינה.
  תוך כמה זמן אפשר לחזור לפעילות? =אין לדעת מראש ובוודאי שלא לפני בדיקה.
  ומה העלות של זה ? =ניתן לברר אצל המזכירה 03-6956867
  והאם אפשר להיפטר מזה פעם אחת ולתמיד ?= עניתי למעלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 55. שלום
  לבני בן ה19 יש קנדילומה.
  האם יתר בני המשפחה עלולים להידבק ממנו?
  האם צריך להפריד את בגדיו ,הסדינים והמגבות מהכביסה של יתר בני המשפחה? האם יש לכבסם בטמפרטורה גבוהה?
  תודה

  שלום,
  תחתונים ומגבות לשימוש תחתון להרתיח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. בוקר טוב.
  אני מבקש לדעת, על פי הניסיון של אלו המבינים עניין, איזו מרפאה פרטית בישראל הכי טובה, מתקדמת ומנוסה, לטיפול בקונדילומה בעכוז?
  תודה מראש, יום טוב!

 57. אני רוצה לדעת איך מטפלים בזה ואם זה מסוכן. אני ראיתי דבר דומה על האשכים שלי מן פצע כזה בערך לפני שנה. זה נראה לך מסוכן?והאם אני יחלים מזה מהר?

  שלום,
  הכי יעיל: קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פה עינים ופי טבעת וסביבותם. טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ. אחרי הסרת כל הנגעים בדיקת PCR לכל זני ה HPV ואחרי קבלת תוצאה תקינה - חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. הייתי אצל רופא דרך קופ"ח עם יבלות ממש דומות למה שבתמונה נאמר לי שאין לי מה לדאוג שזה כלום בסה"כ יבלת וחבל להסיר אותה היא לא מפריע וכ"ו ,ומה גם נאמר לי שאם ארצה להסיר אותה הטיפול כואב.
  עכשיו אני מסתכל על התמונה וזה מאוד דומה מה גם נוצרו עוד יבלות באזור הפין . מה לעשות? איפה ניתן ללכת ? ודבר אחרון אני זוכר שהרגשתי פציעה שנראת כמו שיפשוף בזמן קיום יחסי מין שלאחריו הופיע היבלת הראשונה זה קשור ?

  שלום,
  מציע שתיגש לרופא מיומן שיודע מה לעשות. תוכל כמובן גם לקבוע תור אלינו 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. עברתי לפני יומיים טיפול בחנקן להסרת יבלות מהמפשעות מסביב ועל איבר המין …האזור הפך להיות כחול אדום ומעט נפוח ..האם זה התסמין שלאחר הטיםול או שזה מקרה חריג ?

  שלום,
  תופעה מוכרת אחרי טיפול בחנקן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. להבנתי מהקריאה באתר, סיטואציה בה יש לי קונדילומה, אך הגוף כבר הסיר את וירוס הפפילומה היא אפשרית.

  אם זה נכון, האם יש חשש להדבקה של קונדילומה לאנשים אחרים?

  שלום,
  אם בדיקת PCR ל HPV היא תקינה פרושו שאינך נושא/ת את הנגיפים ולכן אינך מדבק/ת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. היי, אני אחרי ניתוח בהרדמה מלאה של קונדילומה בלייזר. עברו כבר 3 שבועות ואני עדיין לא ישנה בלילות מכאבים, עדיין לא מצליחה ללכת לשבת לעמוד וכ׳ד.. הכל נפוח ואדום בצורה בלתי רגילה!! הרופא המליץ בתום הניתוח שלא אשתמש במשחות אלא רק לשבת בתוך מים עם גיגית.. האם זה תקין? מה עליי לעשות על מנת להוריד את הנפיחות ולהעלים את האדמומיות..? מאז הניתוח המצב הנפשי שלי הדרדר מאוד ואני בדכאון רציני מה עלי לעשות אני ממש סובלת כבר? יש מישחות שיכולות להפחית את הכאב הבלתע הסבל הזה? אני כבר 3 שבועות לוקחת כל 6-10 שעות כדור לכאבים

  שלום,
  עם גיגית.. האם זה תקין? = כל רופא ונסיונו שלו.
  מה עליי לעשות על מנת להוריד את הנפיחות ולהעלים את האדמומיות..? = ללא בדיקה לא אוכל ליעץ לך על טיפול.
  מה עלי לעשות אני ממש סובלת כבר? אולי תפני לחוות דעת שניה.
  יש מישחות שיכולות להפחית את הכאב הבלתע הסבל הזה? = יש אבל כאמור ללא בדיקה ואבחון לא ניתן לטפל בשלט רחוק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. היי, לאחר שהבחנתי בכמה ״שומות״ סביב הפין פניתי לרופא עור ומין ומיד הרופא אבחן שאלו קונדילומות ונתן לי מרשם קונדילוקס.
  לאחר טיפול של כמעט חודשיים בקודילוקס אכן הוסרו כמה מהשומות אך לצערי אני מבחין שאלו מתפשטות.
  בבקשה, מהו הטיפול הטוב ביותר לנושא ?
  והאם ידוע על רופא טוב שאפשר לגשת לטיפול הסרת השומות בלייזר?
  תודה רבה.

  שלום,
  השלבים עד לרפוי כוללים: שלב ראשון- קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פה, עינים ופי טבעת. שלב שני - טיפול בלייזר מכוון ע"י קולפוסקופ. שלב הבא בדיקת PCR ל HPV ואחרי שזו חוזרת תקינה ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. שלום,

  האם ניתן לשלול ע״י קולפוסקופיה ממצאים מעבר לקונדילומה?
  1.דלקת צוואר הרחם
  2.שינויים בצוואר הרחם/רחם
  טרם קבלת תוצאות הפאפ

  3 כמה זמן תוצאות לקולפוסקופיה ?

  שלום,
  האם ניתן לשלול ע״י קולפוסקופיה ממצאים מעבר לקונדילומה?= לעתים כן
  1.דלקת צוואר הרחם=כן
  2.שינויים בצוואר הרחם/רחם=לרוב כן
  3 כמה זמן תוצאות לקולפוסקופיה ?= באותו רגע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. במידה ואני בתהליך טיפול בלייזר בקונדילומה,
  1. האם הרתחת הבגדים היא בכדי לא למנוע הדבקה חוזרת את עצמי או בכדי שאחרים בבית לא ידבקו?
  2. האם לאחר שנדבקתי בזן מסויים הגוף מחסן את עצמו מאותו הזן?
  3. כיצד עליי להגן על עצמי בצורה הטובה ביותר הן במהלך הטיפול והן לאחריו על מנת שלא יתחיל כדור פינג פונג ביני לבין הבגדים שלי?

  4.מה ההסתברות שנדבקים מבגד? הלא אם גבוה אזי הסיכוי להחלמה הוא קשה מהרגיל! היות וישנם בגדים שאינם ניתנים להרתחה( כגון בגדי ים) ולהחליף מלתחה זה גם לא אפשרי.
  5. בנוסף לכל הבדיקות והטיפולים ( של קולפוסקופיה מקיפה לאיברי המין, בדיקת DNA ולאחריו חיסון) יש שלבים בין לבין.. מה הגישה היעילה ביותר על מנת לעזור לטיפול ( אורח חיים)

  שלום,
  1. האם הרתחת הבגדים היא בכדי לא למנוע הדבקה חוזרת את עצמי או בכדי שאחרים בבית לא ידבקו?= גם וגם
  2. האם לאחר שנדבקתי בזן מסויים הגוף מחסן את עצמו מאותו הזן?= לא
  3. כיצד עליי להגן על עצמי בצורה הטובה ביותר הן במהלך הטיפול והן לאחריו על מנת שלא יתחיל כדור פינג פונג ביני לבין הבגדים שלי?= הרתחת מגבות ותחתונים
  4.מה ההסתברות שנדבקים מבגד? = קטנה
  5. בנוסף לכל הבדיקות והטיפולים ( של קולפוסקופיה מקיפה לאיברי המין, בדיקת DNA ולאחריו חיסון) = זהו
  מה הגישה היעילה ביותר על מנת לעזור לטיפול ( אורח חיים)= אומרים להרגיע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. אני נמצאת עכשיו בהריון בשבוע 13
  הייתה לי קונדילומה בעבר והיא חזרה לי שוב
  והבנתי שזה די מסוכן ללדת כשיש קונדילומה בנרתיק מכיוון שזה יכול לדבק את העובר .. הרופא שלי נתן לי הפנייה ללכת להוציא את זה בטיפול בלייזר בפעם נוספת מאז הפעם שעברה.. ואני די קצת חוששת מכיוון שאיני רגועה
  ורוצה לוודא במיליון האחוזים שאיני לוקחת סיכון מכיוון שאני בהריון
  תודה.

  שלום,
  לייזר הוא הטפול היחידי המותר בהריון.
  בהצלחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. אני בחורה בת 25. לא מקיימת יחסים מזדמנים אלא מערכות יחסים של מס שנים עם כל בן זוג. בגיל 17 בערך קיבלתי את סדרת החיסונים של הגרדיסל. לפני מס שנים הופיעה לי יבלת שלא ייחסתי לה חשיבות. בשנים האחרונות יצאו עוד מספר יבלות על איבר המין החיצוני. בחמש שנים האחרונות (כשאני עם אותו בן זוג) היו לי 3 דלקות ברחם. דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן. דלקות ופטריות וגינליות חוזרות ונשנות. הגינקולוגית שלי טוענת שאין מה לעשות עם הדלקות והפטריות החוזרות וטוענת שאין לי מה לדאוג לגבי היבלות. אם קיבלתי את חיסון הגרדיסל האם זה אפשרי שנדבקתי בווירוס? איזה בדיקות אני צריכה לעשות כדי להבין איך אני מטפלת בנושא היבלות? והאם הווירוס יכול לגרום לדלקות ברחם בשתן או וגינליות בתדירות גבוה?? כי פוטרים אותי עם אנטיביוטיקה ואומרים שאני פשוט רגישה.. אבל רגישה שכל חודש יש לה דלקת אחרת??? מה ניתן לעשות? או האם ניתן לעשות משהו?
  לצורך העניין עליי לציין שאני פעם בשנה עושה std פאנל ובדיקת HIV.

  שלום,
  האם זה אפשרי שנדבקתי בווירוס? = ואולי כבר נשאת את הוירוס לפני קבלת החיסון?
  איזה בדיקות אני צריכה לעשות כדי להבין איך אני מטפלת בנושא היבלות?= בדיקת PCR ל HPV ובדיקת קולפוסקופיה לכל אברי המין פי הטבעת הםפה והעינים.
  והאם הווירוס יכול לגרום לדלקות ברחם בשתן או וגינליות בתדירות גבוה?? = בנוכחותו יש יותר דלקות כפי שתארת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. לפני שבועיים הרופא ריסס בחנקן על איבר המין עקב גילוי הmolluscum contagiosum
  וכרגע יש לי סימנים לבנים מההתזה בעקבות הריפוי אני בעל ער כהה יחסית האם עם הזמן זה ישתנה ויחזור לצבע הרגיל או יישאר ככה ?ואם כן אז כמה זמן בערך
  תודה

  שלום,
  יתכן שהצבע ישתפר ויתכן שלא.
  בכל מקרה זה ענין של זמן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. מה עושים לאחר הוצאת יבלת 3 פעמים בכף רגל ימין.נישאר צלקת וקשה מאד לדרוך !!!!!!!!!

  שלום,
  איני עוסק ביבלות מסוג זה . מציע לפנות לרופא עור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. סובל מקנדילומה מטפל באופידוקס
  נוצרו כויות על כול השק
  מפשריש מוגלות וריריות מה לעשות אני לא יכול לתפקד ביום יום שלא נדבר ללבוש משהוא על זה ולתאת את הבית
  דחוףףףףף

  שלום,
  לשים דרמגרן הידרופיליק בי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. קראתי שטיפול בלייזר מעודד את מערכת החיסון ? האם המשפט הזה הוא נכון?
  האם יש על כך מאמרים שמראים זאת..?

  ומה היא דרך הטיפול הממומלצת ומדוע ?

  תודה רבה

  שלום,
  קראתי שטיפול בלייזר מעודד את מערכת החיסון ? האם המשפט הזה הוא נכון?= זה מופיע במאמרים שקראתי והבאתי אותם באתר שלי GENICOLOG.NET
  ומה היא דרך הטיפול הממומלצת ומדוע ?=לייזר בשל הדיוק, עומק טיפול מדוייק ללא צלקות וסיוע בסילוק הנגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. שלום,
  עפ״י הסתכלות בלבד אני חוששת כי יש לי קונדילומה( למרות שזה לא נראה כמו התמונות באתר).
  יש לי תור בעוד כשבוע לרופאת הנשים שלי, האם יש בדיקה מסויימת מלבד התרשמות ויזואלית שאני יכולה לבקש ממנה שתעשה לי?
  או שהבדיקות האלו לא מתבצעות אצל רופא נשים?
  אודה לתשובתך מי הרופא המתאים לביצוע הבדיקות - רופא נשים או רופא עור ומין?
  במידה ויש גם בפי הטבעת - מי הרופא המתאים לבדוק זאת?
  האם הבדיקות כרוכות בתשלום והאם ניתן לבצע אותן אצלך במרפאה?
  האם אני צריכה להגיע אלייך עם הפנייה כלשהי וממי, במידה וארצה להגיע?

  תודה

  שלום,
  האם יש בדיקה מסויימת מלבד התרשמות ויזואלית שאני יכולה לבקש ממנה שתעשה לי?= קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי טבעת, פה ועינים
  אודה לתשובתך מי הרופא המתאים לביצוע הבדיקות? = - רופא נשים בהיותו מצוייד בקולפוסקופ
  במידה ויש גם בפי הטבעת - מי הרופא המתאים לבדוק זאת?= אותו רופא, המיומן במחלה
  האם הבדיקות כרוכות בתשלום והאם ניתן לבצע אותן אצלך במרפאה?=ניתן לברר 03-6956867
  האם אני צריכה להגיע אלייך עם הפנייה כלשהי וממי, במידה וארצה להגיע?= לא צריך הפניה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. אבקש לענות לי האם חייבים לנתח את הקונדילומה?

  שלום,
  את/ ה הוא/ היא זה שמחליט/ה לגבי הסרת כל גידול מגופך כולל קונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. ד"ר וקסלר שלום
  נבדקתי על ידי רופא ובוצע בי טיפול של חנקן נוזלי על 2 יבלות שונות וקטנות על איבר המין שלי
  לאחר הטיפול הביא לי הרופא מרשם לgentamicin(sulphate)
  למה משמשים הכדורים והאם חובה עליי לקחת אותם?
  בנוסף רציתי לדעת האם היבלות והכתם של הכוויה יירדו?

  תודה רבה

  שלום,
  נבדקתי על ידי רופא ובוצע בי טיפול של חנקן נוזלי על 2 יבלות שונות וקטנות על איבר המין שלי
  לאחר הטיפול הביא לי הרופא מרשם לgentamicin(sulphate)
  למה משמשים הכדורים והאם חובה עליי לקחת אותם?= tאיני משתמש בשיטה זאת
  בנוסף רציתי לדעת האם היבלות והכתם של הכוויה יירדו?= ניתן להשיב רק אחרי בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. שלום..
  גליתי חדש שיש לי קונדילומה באיזור איבר מין אני באמצע טיפול,אז התגלו גם אצל בת זוגי קונדילמה מעל לעפעף..שאלות
  איך נדבקה בעין ? "אפשר שנגעה בעין שלה אחרי מין אוראלי"גם עשתה לי ביד"..? יכול להיות או…?
  איזה טיפול מתאים ביותר למצב הזה?
  האם הטיפול כואב או מפריע לעין או גורם נזק לעין בזמן טיפול גם אחריי טיפול ?
  ואיך מגלים איזה זן שייך הווירוס ?

  שלום,
  איך נדבקה בעין ? = לא ידוע.
  איזה טיפול מתאים ביותר למצב הזה?= לגשת לרופא עינים לאשר את האבחנה ואז הוא יציע טפול
  ואיך מגלים איזה זן שייך הווירוס ?= עפ"י בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. שלום
  בעת קיום יחסי מין עם בעלי אני חשה כאבים בצד השמאלי
  בבטן התחתונה( רחם) ולאחר סיום הסקס חשה בהרגשת
  תחילת מחזור. בעברי, לפני ארבע שנים הבחינו אצלי
  פפילומה, ווירוס ההרפס בפוט. האם יש קשר לכאבים
  שאני חשה אחרי קיום יחסי מין היום והמחלות הויראליות?
  תודה

  שלום,
  נראה שאין קשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 76. שלום רב,

  לפני כשנתיים אבחנו אצלי קונדילומה בפי הטבעת לאחר שלא טיפלתי בנושא שנתיים יצאו לי עוד כמה מסביב (גדולות יותר) הלכתי לפרוקטולוג מומחה שבדק אותי והפנה אותי לניתוח בבית חולים השרון.
  לפי מה שהבנתי שם לא מבצעים צריבה בלייזר ואני מאוד חושש מהליך הניתוח ומההחלמה ממנו.
  האם אני יכול לנסות להעלים את הנגעים בעזרת משחת אלדרה??
  האם יש רופא שמבצע צריבה בלייזר שעובד עם כללית מושלם??

  תודה.

  שלום,
  האם אני יכול לנסות להעלים את הנגעים בעזרת משחת אלדרה??= לא
  האם יש רופא שמבצע צריבה בלייזר שעובד עם כללית מושלם??= איני יודע וגם אני איני עובד איתם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. לא ברור לי.
  כל פעם שאני רואה יבלת הכי קטנה על הפין אני באותו הרגע רץ לרופא עור שצורב לי את היבלת בחנקן. תמיד מדובר ביבלת מזערית עד בלתי נראית.
  אך למרות הכל ולמרות הספק של הרופא הוא צורב לי (מה שמשאיר סימן על העור)
  שאלות:
  1. האם יש לזה סוף/עד מתי ימשיכו להופיע יבלות?
  2. מבין כי אין סיכון לגברים בקונדילומה, זה נכון?
  3. מה יקרה לי אם אקבל חיסון נגד זה (שעולה כ1000 ש"ח) אני מבין שלא נוהגים לעשותו לגברים אך האם זה עשוי להפסיק את הופעת היבלות?
  4. מבין כי אם אני עם בזוגיות מונוגמית ושנינו עשינו את כל הבדיקות נגד מחלות מין והכל תקין ניתן להסיר קונדום, נכון?

  תודה מראש על ההיענות.

  שלום,
  1. האם יש לזה סוף/עד מתי ימשיכו להופיע יבלות?= הגישה היעילה ביותר היא הסרה בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ
  2. מבין כי אין סיכון לגברים בקונדילומה, זה נכון?= לא נכון
  3. מה יקרה לי אם אקבל חיסון נגד זה (שעולה כ1000 ש"ח) אני מבין שלא נוהגים לעשותו לגברים אך האם זה עשוי להפסיק את הופעת היבלות?= כן מחסנים גברים אך לא בזמן שיש קונדילומה אלא אחרי שאין נגעים ואין כבר נגיפים על פי בדיקת PCR.
  4. מבין כי אם אני עם בזוגיות מונוגמית ושנינו עשינו את כל הבדיקות נגד מחלות מין והכל תקין ניתן להסיר קונדום, נכון?= לא נכון. כי איני מבין ממך מה זה כל הבדיקות. הפטיטיס סי? HPV PCR?…

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. שלום,
  אני סובלת מיבלות הולכות וחוזרות בפעם השלישית לאורך שבעה חודשים. פניתי לרופא נשים, עשיתי בדיקת PAP הבדיקות היו ללא כל בעיה וקיבלתי תרופה שנקראת קונדילוקס(תמיסה גניטלית). אני סובלת מזה יבתדירות גבוהה מדי איך תוכל לעזור לי לשפר את איכות חיי?
  מחכה למענה אני חסרת עונים
  תודה מראש יעל

  שלום,
  מנסיוני למעלה מ 30 שנה הגישה היעילה ביותר היא הסרה בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. היום עברתי טיפול בחנקן על כתם שנמצא על האף. האם מותר לי לשחות בבריכה או שעלי לחכות עד שהכתם ירד?
  תודה
  יעל

  שלום,
  אינו קשור לתחום התמחותי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. בהמשך לשאלה קודמת הקונדילומות נמצאות על השפתיים הקטנןת בפות. הרופא שלי המליץ על אלדרה ומעקב אני מחפשת אפשרות טיפול הכי פחות וזמן החלמה קצר. תודה

  שלום,
  לייזר תחת הכוונה בקולפוסקופ.
  גם הכי פחות תופעות לואי וגם ההצלחה הגבוהה ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. שלום … לאחר הופעה של פטריה באיבר המין ניגשתי לרופא עור ומין … הוא צרב לי את הפטריה ואמר לי שזה קונדולימה

  מה אני עושה עכשיו?
  1. הבנתי שזה נגרם כתוצאה מוירוס פפילומה וזה לכל חיי???????
  האם יש טיפול נגד הוירוס פפילומה?
  והאם יש אפשרות להחלים?

  שלום,
  אפשר להתרפא מנסיוני.
  אחרי טיפול הלייזר בהכוונת קולפוסקופ להסרת הנגעים, מערכת החיסון מסלקת את הוירוסים ולבסוף תוצאת ה PCR ל HPV חוזרת תקינה ואז כבר לא מדבקים וניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. אני בן 32 ואובחנו אצלי מספר נגעים קטנים של קונדילומה על איבר המין עצמו. אחרי טיפול מתמשך בקונדילוקס הוסרו חלק מהנגעים אך חלק נשארו.
  הבנתי שהטיפול היעיל ביותר הוא הסרה באמצעות לייזר.
  שאלותיי:
  1. האם יש סכנה להפעיל לייזר על מקום כה רגיש כאיבר המין?
  2. האם יש סכנה שהלייזר יפגע בתפקוד איבר המין בעתיד / פגיעה בזקפה וכו'?
  3. האם הלייזר משאיר צלקות על איבר המין?
  4. הבנתי שעושים הרדמה מקומית לאבר מין באמצעות זריקה. האם זה לא מסוכן?? לאלחש את איבר המין?
  5. כמה זמן אחרי הטיפול בלייזר ניתן לחזור לפעילות מינית מלאה?

  אני מודאג מאוד ולחוץ מהמצב.

  אודה להתייחסותך הדחופה.

  שרון

  שלום,
  1. האם יש סכנה להפעיל לייזר על מקום כה רגיש כאיבר המין?=בידיים מיומנות ותחת קולפוסקופ - לא
  2. האם יש סכנה שהלייזר יפגע בתפקוד איבר המין בעתיד / פגיעה בזקפה וכו'?= לא
  3. האם הלייזר משאיר צלקות על איבר המין?= ראה תשובה 1
  4. הבנתי שעושים הרדמה מקומית לאבר מין באמצעות זריקה. = אני עושה באמצעות ספריי הרדמה מקומית.
  5. כמה זמן אחרי הטיפול בלייזר ניתן לחזור לפעילות מינית מלאה?= אחרי שתוצאת PCR ל HPV תקינה שאז לא מדבקים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. שלום לפניי כ6 שנים עברתי ניתוח לייזר להסרת קונדילומה בשפתיים פנימיות של איבר המין, לא היה זכר לכך כל השנים ביצעתי פאפ באופן קבוע ולפניי 6 שבועות ילדתי ובלידה גם לא היה זכר לכך. לפניי יומיים חדלו דימומי הלידה ולפתע הרגשתי יבלות הפעם יותר פנימיות בנרתיקוגם אני יכולה להרגיש חלק ממש בצוואר הרחם
  חשוב לציין כי בעלי לא נשא של הוירוס ולא קיימנו יחסים מאז ההריון
  האם יתכן וההתפרצות נגרמה עקב הלידה?
  האם עליי לעבור שוב ניתוח בלייזר?
  תודה

  שלום,
  האם יתכן וההתפרצות נגרמה עקב הלידה?=יתכן בשל ההריון
  האם עליי לעבור שוב ניתוח בלייזר?= זה כמובן לשיקולך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. שלום הייתה לי בעבר קנדילומה ,שלפי טענת הרופא היא נעלמה ולפי מיטב ידיעתו בתחום של רפואת עור יש לי כרגע פריחה ופטרת באזור המפשעות ומתחת לשק האשכים ,הוא רשם לי מרשם שבו מופיעה משחה בשם אלידל ואקווה קרם , הוא קבע שאני אלרגי לבשמים ואמר לי לרחוץ את המקום בסבון ללא בושם,עדיין יש לי יבלות באיזור אבל לא ברמה שמציקה לי כמו בעבר לפעמים זה מגרד , אשמח לקבל את דעתך בנושא , בתודה אלמוני

  שלום,
  חוות דעתי אחרי קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. לפני כחצי שנה עברתי טיפול בקונדילומה בעזרת מחט חשמלית מאז ועד היום מדי חודש מופיעים לי עקצוצים בשפתי הפות מה שגורם לאי נוחות במהלך היום. מה עליי לעשות? והאם תחושה זו תיעלם?
  תודה.

  שלום,
  מציע קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. דר
  לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח הסרת קנדולומיה בפי הטבעת פנימי וחיצוני עי צריבה
  אלו בדיקות מעקב חשוב לעשות ומתי לאחר הניתוח על מנת לבדוק חזרה של הנגע
  והאם אתם עושים בדיקות אלו
  בכבוד רב

  שלום,
  אנחנו עושים קולפוסקופיה לכל אברי המין ואם תקינה אזי בדיקת PCR ל HPV מכל האברים.
  ההמשך לפי התוצאות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. לפני כשנה וחצי החלו להופיע באיזור הפות שלפוחיות בשריות ללא כאב. ניגשתי פעמיים לרופאי עור ומין שונים משום שרציתי לברר מה פשר חתיכות הבשר הללו. נאמר לי שמדובר בבשר פראי (הורמונים) ושהיבלות הן עניין תורשתי וניתן לגזור אותן.
  אציין שלפי הוראתם גזרתי יבלות בשריות מספר פעמים. רק היום לאחר שביקרתי אצל רופא הנשים שלי הוסבה תשומת ליבי לעובדה שקיים וירוס הפפילומה וקונדילומה.
  מיותר לציין שהתבלבלתי משתי התשובות של רופאי העור לתשובת הגיניקולוג ואני מודאגת שאין לי סרטן חלילה שיושב ודוגר כבר שנה וחצי ומצבי מסוכן… אודה לתשובתך בבקשה משום שהתור למרפאה לבריאות האישה עוד רחוק…
  תודות.

  שלום,
  ניתן להשיב לך רק אחרי קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. האם אפשר לבצע את הצריבה ע"י ערכה ביתית כלשהי? ?

  שלום,
  האם אפשר לבצע את הצריבה ע"י ערכה ביתית כלשהי? = לא באופן יעיל כמו הטפול בלייזר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. ד"ר שלום,
  לאחרונה התגלה אצל בן זוגי קונדילומה.
  הוא הלך לרופא עור שהוריד לו אותן עם חנקן נוזלי
  והן אפילו כבר נשרו….
  השאלה שלי היא אם מותר לקיים אם מותר מין אוראלי?

  שלום,
  האם מותר לקיים מין אוראלי?= אם כבר לא נושאים את הנגיפים אזי כבר לא מדבקים ביחסי מין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. לפני בערך 24 שנים התחלתי להרגיש גרד עדין יחסית שהיה יותר עור יבש ומעיק יותר כשאתה בציבור הייתי אז סטודנט והלכתי מספר פעמים לרופא והבנתי גם מפניו של הרופא שהוא אבוד עצות . שלחו אותי לאחר מכן לביופסיה של עור מהאזור הפגוע על האשך והתשובה שחזרו איתה אליי שזה פשוט יובש בעור . וכך נשאר המצב עד היום רק שבאמת במשך הזמן שמתי לב שהעור נראה כמו כרוביות והגרד מביא אותי הרבה פעמים לדימום במשך השנים פיתחתי שיטה לשים איזה שהו קרם שמביא את זה אפילו למצב חלק ואז שוב כעבור חודש בערך המצב חוזר על עצמו . אני אמנתי שזה משהו פנימי ולא סתם עור מגרד . אבל גם פה (אני תושב ארה״ב) מעולם לא זיהו ולא חשבו על מחלה או וירוס פנימי . אני רוצה לציין נולדתי עם שני אשכים טמירים הצלחת הניתוח מוטלת בספק אז כשהייתי בן שש. אבל רציתי לדעת אם יכול להיות שזה חלק מבעיית הפוריות שלי מאחר שאנחנו ללא ילדים כבר 14 שנים ומצאו שהזרע חלש . (וכן עשינו הפריות מבחנה וכו׳) . ? ועוד דבר רציתי לדעת אם לעיניים עייפות ואפילו נפיחות תחת העיניים יש שייכות לזה ? אנחנו מגיעים ארצה בדרך כלל כל 4 חודשים. והייתי רוצה לדעת אם אני מקרה קלאסי שאתם מטפלים בו אשמח לקבל תשובה ממוקדת על הדברים שציינתי פה. תודה ראש פ׳

  שלום,
  רציתי לדעת אם יכול להיות שזה חלק מבעיית הפוריות שלי?=לא
  אם לעיניים עייפות ואפילו נפיחות תחת העיניים יש שייכות לזה ? = לא
  אתם מטפלים בו?= במקרי גרד ודומיו אנחנו עושים קולפוסקופיה וההמשך לפי התוצאה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 91. מה המחיר של הסרת הבלוטות בלייזר?

  שלום,
  נא להתקשר
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 92. שלום, לאחרונה גיליתי שישנם מעין בליטות קטנות על איבר המין כולל העטרה עצמה…אני לא מרגיש כאבים וגירודים כלל,
  אני רק מודאג מהמראה של זה ומהאפשרות שאולי מדובר במחלה כלשהיא. האם אפשרי לשלוח לכם תצלום?
  תודה

  שלום,
  ברצון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. שלום,
  לפני כ11 חודשים הופיעו לי קילופי עור לבנים באיזור כיפת הפין לפני כ4 חודשים איבחן לי רופא עור את העובדה שזה פסוריאזיס (קודם לכן רופאה אחרת נתנה לי משחה אנטידלקתית כי חשבה שזוהי פטריה)
  מאז איבחון הפסוריאזיס חלה החמרה, התפתחו לי יבלות מעין לבנבן\אפור עד שחרחר עם צמיחה כמו גבעולים סביבן.
  יש אפשרות שהיתה טעות באבחנה וזה לא פסוריאזיס?
  ואם כן האם אפשר לצרוב את היבלות הללו?

  שלום,
  יש אפשרות שהיתה טעות באבחנה וזה לא פסוריאזיס?=ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 94. שלום,
  מזה כמה שנים אני סובל מנגעי קונדילומה באיזור הפין. בגלל חוסר טיפול שלי נוצר מצב שחלק ניכר מהמקום מכוסה יבלות. ניסיתי מספר שיטות טיפול כגון קונדילוקס, אלדרה וצריבה בחנקן נוזלי אך כל אלה לא עזרו. אני מרגיש חסר אונים ובראשי קיימת המחשבה שאולי לא יהיה ניתן לטפל בזה בגלל הכמות הגדולה של הנגעים.
  מה ניתן לעשות כמפלט אחרון? אני מיואש לחלוטין!
  אשמח לתשובה,
  תודה

  שלום,
  מה ניתן לעשות כמפלט אחרון? = מנסיוני ומנסיון רבים - הטפול היעיל ביותר הוא בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 95. טופלתי אתמול 8/7/14 ביבלת שהייתה על כף ידי בידי רופא עור לאחר הטיפול בהדרגה נהייתה לי סוג של מוגלה סביב היבלת ויום אחרי המוגלה התנפחה לממדים די גדולים.האם זה סביר? אם כן מתי זה אמור להתרפא? אם לא מה אני אמור לעשות?
  תודה רבה!

  שלום,
  זה ענין של רופא עור ולא שלי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 96. ד"ר שרגא שלום,

  חבר שלי סובל מקונדילומות באיבר המין שאובחנו אצל רופא עור ומין.
  הנגעים אצלו הולכים ומתרבים.
  לפני זמן מה הבחנתי שגם אצלי הופיעה קונדילומה באיבר המין (לאחר 4 שנים בערך).
  לפני כשנה עשיתי בדיקת פאפ והיא יצאה תקינה.
  אני מודאגת מהעניין ורוצה ששנינו נטפל בזה ויש לי מספר שאלות:
  1. אם שנינו יודעים בוודאות שאנחנו נושאים את הנגיף האם צריך לעשות בדיקת PCR או קודם כל קולופוסקופיה?
  2. ממי מקבלים הפניה לקולופוסקופיה? והאם עושים את זה אצלכם במרפאה? (מה המחיר?)
  3. אני מבינה שאחר כך הקולופוסקופ נותן הכוונה להסרה בלייזר (מה שנראה לי הפתרון הכי יעיל),
  מה המחיר אצלכם במרפאה?
  4. רצוי לעבור את הטיפול ביחד נכון?

  תודה.

  שלום,
  1. אם שנינו יודעים בוודאות שאנחנו נושאים את הנגיף האם צריך לעשות בדיקת PCR או קודם כל קולופוסקופיה?= קודם קולפוסקופיה
  2. ממי מקבלים הפניה לקולופוסקופיה? והאם עושים את זה אצלכם במרפאה? (מה המחיר?)= כן ופרטים נוספים במרפאה 03-6956867
  3. אני מבינה שאחר כך הקולופוסקופ נותן הכוונה להסרה בלייזר (מה שנראה לי הפתרון הכי יעיל),= נכון
  4. רצוי לעבור את הטיפול ביחד נכון?= כדאי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 97. שכבתי עם מישהיא לפני שנה או יותר ומאז לא שכבתי עם אף אחת מלבד חברה שלי ששכבנו לפני כמה שבועות עכשיו מסתבר שהדבקתי אותה בווירוס וישלה קנדילומה.
  עכשיו חיפשתי אולי לראות אם ישלי משהו על איבר המין מין תסמינים ולא מצאתי כלום על הפין רק על שק האשכים מין שומה ממש ממש ממש מיניטורית בלמעטה של השק זה לא נראה כמו משהו מהתמונות. האם זה מעיד על קנדילומה גם אצלי?
  ואיך אפשר לטפל בזה?

  שלום,
  האם זה מעיד על קנדילומה גם אצלי?=ללא בדיקה לא אוכל להשיב
  ואיך אפשר לטפל בזה?= תלוי באבחנה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 98. שלום ד"ר וקסלר
  בני בן 9.5 ש' ועבר כבר שני ניתוחים בהרדמה מלאה להוצאות יבלות קטנות מאזור העפעפיים.
  כיום שוב צמחו לו מס' רב של יבלות.
  האם הדרך היחידה לטיפול ביבלות באזור העיניים היא ניתוח או האם יש אפשרויות נוספות שלא מסכנים את העין.
  אודה על תשובתך.
  תודה
  יעל