• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

טיפול ביבלות הקונדילומה

בשלב זה אין טיפול כנגד נגיף הפפילומה, אלא רק חיסון כלפי כמה מתוך סוגיו. הטיפולים שניתנים, ניתנים בדרך כלל כנגד יבלות הקונדילומה. חשוב לטפל ביבלות אלו משום שהן נוטות להתפשט ולהדביק את סביבתן, ובכך למעשה עלולות ליצור רובד שלם של יבלות, כפי שניתן לראות בתמונות באתר. קיום היבלות על גבי העור מגדיל עוד יותר את סיכויי ההדבקה של אדם אחר בנגיף, ובנוסף מהוות גם בעיה אסתטית.
חשוב לציין שפירוש הסרת הנגעים אינו הירפאות מהנגיף, אלא רק הסרת היבלות מהעור. עם זאת חשוב להסירן על מנת למנוע את התפשטות הנגעים באזור.

בכחצי מהמקרים הסרת הנגעים תעלים אותם לתמיד ובחצי השני הנגעים יחזרו בצורה דומה, עם זאת חשוב להבין שגם במקרה של הופעת קונדילומה המערכת החיסונית מצליחה להתגבר על הנגיף בתוך כמה חודשים – בכשישים אחוזים הנגיף יעלם תוך פחות משנה, ובכתשעים אחוזים תוך פחות משנתיים. נגעי הקונדילומה עם זאת לא יעלמו מעצמם, ויישארו עד שיוסרו.
לאחר איבחון הקונדילומה ע"י רופא עור ומין מומלץ בדרך כלל לבצע הליך מסויים להסרת הגידולים. מהות ההליך תותאם לחומרת המצב, למיקום הגידול, לניסיונו של הרופא והכלים העומדים לרשותו.
סוגי הטיפולים בקונדילומה:

 1. טיפול צריבת קונדילומה בלייזר – טיפול זה מקובל בדרך כלל בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית – על שפתי הפות, בחלקו החיצוני של פי הטבעת, על הפין ועל העור. הטיפול מתקיים בדרך כלל בחדר ניתוח, והוא מצריך זריקת אלחוש המלווה בכאב מסויים באזור המטופל, שלאחריו הצריבה בלייזר אינה מורגשת כלל. הטיפול אורך מספר דקות והוא מבוצע בבתי חולים, בקופות חולים ובמרפאות פרטיות. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע טיפול צריבה בלייזר גם במקומות עמוקים יותר בתוך הנרתיק ופי הטבעת, אך טיפול זה מבוצע ע"י מספר קטן יותר של רופאים, במקומות בודדים.
 2. טיפול צריבת קונדילומה בחנקן נוזלי – טיפול זה מקובל אף הוא בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית. טיפול זה הוא פשוט מאוד, ומבוצע במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול מכוון הרופא מכשיר שמתיז חנקן נוזלי על גבי האזור הנגוע. טמפרטורת החנקן הנוזלי הרפואי נמוכה ממאתיים מעלות צלזיוס מתחת לאפס, וגורמת להרס התאים איתם היא באה במגע. הטיפול מלווה בכאב קל באזור המטופל. אחרי הטיפול הקונדילומה תחליף את צבעה, ולאחר מספר ימים תנשור מעצמה.
 3. טיפול צריבת קונדילומה במחט חשמלית – טיפול זה יעיל בקונדילומה בכל האזורים – על העור, על שפתי הפות, בנרתיק, בפי הטבעת ובפנים פי הטבעת. מהלך הטיפול תלוי מאוד באזור בו הוא נמצאת הקונדילומה ובהיקפה. בקונדילומה קטנה על פני העור הטיפול מבוצע ללא הרדמה בדרך כלל במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול הרופא צורב את הנגע מהשורש עד לנשירתו, וחובש את האזור. במקרים של קונדילומה באזור פנימי יותר הטיפול מתקיים בחדר ניתוח, תוך הרדמה חלקית או מלאה. במהלך הניתוח רופא מנתח צורב את הנגעים, בין אם מדובר בפי הטבעת ובין אם מדובר בנרתיק מוחדרת תחבושת סטרילית לספיגת שאריות דם והפרשות. החולה משוחרר בדרך כלל כמה שעות לאחר הניתוח, וחוזר לביקורת אצל הרופא המנתח כשבוע מאוחר יותר. משמעות טיפול מסוג זה אינה פשוטה כמו הטיפולים האחרים לאו דווקא בגלל מורכבות התהליך, כי אם בגלל האזור הרגיש בגוף בו הוא מבוצע.
 4. כריתה כירורגית – טיפול זה בוצע במקרים קיצוניים של קונדילומה בהיקף גדול שלא ניתן להסרה באמצעים אחרים. במקרים אלו יבוצע ניתוח הסרה בבית חולים בהרדמה חלקית או מלאה, המנתח יסיר את הנגע ויתפור את החתך שנוצר. המטופל עשוי להשתחרר מבית החולים מספר שעות לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו, תלוי בהיקף הניתוח.
 5. טיפול בקונדילומה במשחה (IMOQUIMOD) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא IMOQUIMOD, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו אלדרה (Aldara). משחה זו נמכרת בהתאם למרשם רופא. עפ"י מחקרים המשחה יעילה בכחצי מהמקרים, בהם הנגע המטופל נעלם לחלוטין ואינו חוזר. רעיון הפעולה של המשחה הוא חיזוק תגובת המערכת החיסונית באיזור הנגוע, וע"י כך להתגבר בזמן קצר יותר על הוירוס. הטיפול באמצעותה הוא יומיומי, במשך 10 – 16 שבועות, בהתאם למעקב הרופא המטפל. כמו שאר הטיפולים המשחה אינה מונעת הופעה של נגעים נוספים בעור, אלא מטפלת בנגע הספציפי עליו היא נמרחת. תופעת לוואי של משחה זו שמופיעה ב-11% אחוזים מהמקרים היא הופעה של פטריות באיזור המטופל.
 6. טיפול בקונדילומה במשחה (Podophyllotoxin) - קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא Podophyllotoxin, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו קונדילוקס, בריכוזים שונים (בין 0.15% ל-0.5%). משחה זו נמכרת אף היא בהתאם למרשם רופא, ופעילותה מבוססת על עיכוב התפתחות הוירוס באמצעות עיכוב חלוקת התא בו הוא מתאכסן. השימוש בתרופה הוא בד"כ במחזורים - שלושה ימי שימוש בהם מורחים את המשחה פעמיים ביום ולאחר מכן הפסקה של ארבעה ימים. נהוג לבצע עד ארבעה מחזורים כאלו.
 7. טיפול הומאופטי בקונדילומה, טיפול בקונדילומה בטיפות טבעיות – ניתן למצוא באינטרנט ובמרפאות הומאופטיות טיפולים טבעיים שונים לטיפול בקונדילומה. טיפולים אלו יכולים להיות מוצלחים יותר או פחות, אך אינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא עור ומין.

ההחלמה מהטיפול בקונדילומה
ההחלמה מהטיפול בקונדילומה מושפע מהיקף ההתפשטות של הנגעים, וממיקומם בגוף.
במקרים הקלים ביותר, של קונדילומה קטנה על העור, בהם הנגע נצרב בלייזר, בחנקן נוזלי או במחט חשמלית, ההחלמה היא מהירה מאוד, החזרה לשגרה היא מיידית והמטופל כמעט ואינו מושפע מהתהליך שעבר.

במקרים מורכבים מעט יותר, של צריבת נגעי קונדילומה פשוטים וקטנים אך באיזורים רגישים יותר – שפתי הפות, הפין, חלקו החיצוני או הכמעט חיצוני של פי הטבעת, יחוש המטופל אי נוחות למשך כשבוע באזור שטופל. שפתי הפות יהיו רגישות מהרגיל בחיכוך עם התחתון, הפין יהיה רגיש אף הוא בחיכוך עם התחתון, בפי הטבעת תתקיים תחושת אי נוחות ולעיתים כאב קל בעת עשיית צרכים. לעיתים ממליץ הרופא על שימוש במשחות אלחוש כגון אמלה או עזרקאין להקלת תחושת אי הנוחות. בתוך כשבוע תחלוף תחושה זו, ובתוך כשבועיים ניתן יהיה לחזור לפעילות מינית. לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

במקרים המורכבים יותר של הסרת נגעים מרובים בעיקר בעומק הנרתיק או פי הטבעת ההחלמה קשה יותר ואורכת זמן רב יותר. לאחר הסרת נגעים מעומק פי הטבעת באופני הצריבה השונים מתקיימת תחושת כאב עמום שנמשך כשלושה – ארבעה ימים, כאב זה מתגבר בעת ישיבה ובעת הליכה. בעת עשיית צרכים הכאב מתגבר אף יותר, ולעיתים מתקיים גם דימום, כאב זה מורגש ברמות הולכות ופוחתות במשך כחודש לאחר הטיפול. בימים הראשונים מומלץ השימוש במשככי כאבים כגון אקמול ואופטלגין, ובמשחות אלחוש. לאחר הסרת נגעים בעומק הנרתיק מתקיימת תחושת אי נוחות במשך מספר ימים ברמה שתלויה בהיקף הטיפול, מספר הנגעים שהוסרו גודלם ועומקם. לאחר טיפולים מסוג זה ממליץ המנתח בדרך כלל על כשבוע-שבועיים מנוחה בבית. החזרה לפעילות מינית במקרה זה היא איטית יחסית ורק לאחר למעלה מחודש ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות מינית מלאה. גם במקרים אלו לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

117 שאלות בנושא טיפול ביבלות הקונדילומה

 1. שלום ,
  הסרתי את הקונדילומה מאיבר המין לפניי כארבעה ימים , ונוצרו כוויות
  באיבר ולכן הביאו לי משכה לטיפול ואמרו לי שאני צריכה למרוח אותה במשך חמישה ימים . מחר הוא היום החמישי , וזה עדיין לא עבר לי , שורף לי ,
  אני לא יכולה להתפנות , לא יכולה לעמוד , לא יכולה לשבת , ולא יכולה לזוז פשוט מהכאב , הגירוד , והשריפה !!!
  אין דרך טיפול אחרת ? אין דרך להעלים זאת במהירות ? ולאחר הטיפול של החמישה ימים במשחה , איך זה מבריא ? ככה לבד ?

  בתודה מראש :)

  שלום,
  מצטער בשבילך.
  נסי פסטה דרמגרן הידרופיליק בי לשים 5 פעמים ביום.
  בטפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ הכוויות מנסיוני הן שטחיות מאד וחולפות אחרי 2-3 ימים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. היה לי קונדילומה קטנה בבסיס איבר המין ועברתי ניתוחון להסרת הנגע באמצעות מחט חשמלית.
  נותרתי עם צלקת קטנה ומתסכלת והייתי שמח לדעת מה ניתן לעשות.

  שלום,
  רק מי שבודק אותך יכול להשיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. מה עושים פתאום הופיע בהתחלה חשבתי שזה אפטה אולם זה קשה ולבן ונראה כמו בתמונות שיש באתר

  שלום,
  לפני שעושים יש לאבחן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. האם ניתן לטפל בלייזר ביבלת בכף ברגל?

  שלום,
  אצל רופא עור ולא אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. לבן זוגי יש פצעונים קטנים בכיפה של איבר מין. דומה לתמונה שכתוב מצח של אדם. ממש קטנים בצבע עור. אני ממש מןדאגת שנדבקתי או חלילה אדבק באיזושהי מחלת מין. כמובן שהוא טוען שזה סתם ולא משהו כזה. אשמח אם תשיבו בהקדם. אני חוששת לבריאות שלי. תודה רבה

  שלום,
  כמובן שהוא טוען שזה סתם ולא משהו כזה. = אולי הוא צודק?
  ללא קולפוסקופיה אי אפשר להשיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. עברתי טיפול בקונדילומה והשאלה שלי ממה עלי להיזהר שלא אדבק את בני המשפחה, כגון נשיקות, חיטוי שרותים.
  אני מבינה שהוירוס עדיין קיים בגופי וכן בגופו של בעלי איך ומתי זה ייעלם? מה עלי לעשות בכדי להיות מאחורי זה כי זה מתריד. אודה לתשובתך

  שלום,
  נשיקות "צרפתיות" עלולות לגרום להדבקה.
  אני מבינה שהוירוס עדיין קיים בגופי וכן בגופו של בעלי איך ומתי זה ייעלם? = תדעי לפי בדיקת PCR ל HPV
  מה עלי לעשות בכדי להיות מאחורי זה .= הגברת יעילות מערכת החיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. אך מטפלים.אים יש טיפול תרופתי? תודה

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר לקונדילומה הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. שלום
  לביתי כבת 8 יש וירוס של הפיצעונים הללו באזור הפנים על הלחי זה התחיל מ 2 ואז הרופא התיז לה חנקן ואז זה גדל ומאוד גירד עד שהגיע לדימום ולאחר מכן יצאו לה עוד קטנים נוספים ליד וזה מאוד מגרד לה מה ניתן לעשות?

  שלום,
  אנא פני לפורום מתאים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. גרתי בחו"ל מספר שנים ושם השתמשתי באופן עצמי בהצלחה ב-TCA 70%, איפה ניתן להשיג בארץ? צמחה לי יבלת חדשה אחרי מספר שנים..

  שלום,
  איני יודע ואיני משתמש בחומר זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. עברתי טיפול ביבלות פפילומה על איבר מיני והרופא נתן לי גם מרשם לקונדילוקס 0.5% . האם ניתן להשתמש מהיום שעברתי את הטיפול בחנקן או לחכות כמה ימים?

  שלום,
  כבר שנים שאיני משתמש באלו.
  כדאי לחכות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. שלום,

  עברתי 4 ניתוחים להסרה של קונדילומה במיתרי הקול.
  האם שמעת על מקרים נוספים כאלה והאם הם הצליחו להיפטר מהמחלה הזאת?

  תודה,
  שגיא

  שלום,
  קונדילומה? אולי פפילומה שזה לא אותו דבר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. שלום, לא מזמן התחלתי לשים לב לפצע קטן שיש לי על איבר המין. לאחר סדיקה באינטרנט ניתן להסיק שזה יבלת הקונדילומה. אני מאוד לחוץ מזה ורציתי לדעת אם זה מסכן חיים או משהו כרוני לכל החיים? יש לי אחת קטנה על העורלה ועוד כמה נקודות מזעריות יותר למטה.

  שלום,
  לא מסכן חיים ובר טיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 13. שלום,
  רציתי לדעת איך עובד תהליך הטיפול ביבלת בלייזר?
  וכמה זמן הכאבים לאחר הטיפול מתמשכים?
  תודה !

  שלום,
  אנא להתקשר למרפאה לקבל הסבר 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. אובחנו אצלי כמה נגעים של קונדילומה על הפין כמה מ"מ כל נגע ,
  הרופא אמר לי שיורידו לי אותם ע"י ניתוח בהרדמה מקומית , שאלתי אותו על הסרה באמצעות לייזר והוא אמר לי בגלל שזה על הפין העור שם ממש דק אז עדיף באמצעות ניתוח האם הוא צדק בשיפוט שלו או שיותר מקצועי וכדאי לעשות עם לייזר ?
  תודה

  שלום,
  מנסיוני מעל ל 30 שנה - לייזר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. שלום,
  אני נער ליווי
  ונדבקתי לפני שנתים בקונדולימה.
  בהתחלה לא יחסתי לזה חשיבות עד שהגעתי לרופא,
  מאז כבר בקרתי אצל 3 רופאי עור/מין וטיפלו בי בלייזר ובחנקן.
  הרופא האחרו שאליו הלכתי הפנה אותי לדר שרגא וקסלר.
  האמת שלפני שאני מגיע אני רוצה לדעת איך פותרים את הבעיה אחת ולתמיד. הבנתי שיש גם חיסון שעושים אחרי.
  וכל זה בדגש שאני נער ליווי, העבודה שלי לא יכולה להתאפק יותר ממקסימום שבוע, ואחכ אני חייב להמשיך לעבוד.
  איזה ברירות יש לי דוקטור?

  תודה רבה.

  שלום,
  האמת שלפני שאני מגיע אני רוצה לדעת איך פותרים את הבעיה אחת ולתמיד. הבנתי שיש גם חיסון שעושים אחרי.
  אנא התקשר לקבל פרטים בטלפון 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. שלום, לפני חודשיים טופלתי על ידי צריבה בקונדילומה אנאלית. אחרי הטיפול לא הרגשתי שהנגע נעלם ויותר מזה, יש עכשיו עוד נגע. אני מעוניין להגיע לפגישת ייעוץ או להבין מה קרה, זה מרגיש כמו החמרה

  שלום,
  תוכל להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. שלום,
  עשיתי צריבת לייזר אתמול בבוקר בפות והרופא לא הסביר לי כלום על ההליך. אני סובלת מנפיחות באזור וחוששת שמא משהו לא תקין? האם עלי לגשת לרופא באופן מיידי לבדיקה או שזה טבעי?