• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

קונדילומה

מהי קונדילומה?

קונדילומה, או יבלות באיבר המין, היא גידול בעור המופיע לאחר חשיפה לוירוס הפפילומה, ה-HPV. היבלות מופיעות רק ב-10% ממקרי החשיפה לוירוס, ולכן אדם שאין לו יבלות אלו, אינו בהכרח נקי מהוירוס.
הקונדילומה מופיעה בדרך כלל כגידול קטן בעור בגודל שבין מילימטר אחד לכמה מילימטרים והוא בדרך כלל בעל מבנה ומרקם של כרובית. לעיתים מופיע יותר מגידול אחד. הגידולים מופיעים בדרך כלל בחלק החיצוני או הפנימי של איברי המין ובחלקו החיצוני או הפנימי של פי הטבעת.
הקונדילומה מאובחנת בדרך כלל כתוצאה מפניה של החולה לרופא בתלונה ש"משהו צמח לי על איבר המין" או "משהו צמח לי בפי הטבעת". התופעה נפוצה מאוד בישראל ובעולם, והרופאים מכירים אותה היטב ואת דרכי ההתמודדות איתה.

כיצד מאבחנים קונדילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומית, יכול פעמים רבות רופא עור ומין לאבחן הידבקות בוירוס מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית, או כגידול דמוי גבעול.

תופעה מעניינת המסייעת באיבחון היא שגידולי קונדילומה נוטים להפוך ללבנים כאשר באים במגע עם חומצה אצטית, ולכן ניתן לעשות שימוש בחומר זה כדי לסייע באיבחון. באיזור הפות שיטה זו היא פחות מומלצת משום שזיהומים שונים באיזור זה מגיבים בצורה דומה והופכים גם הם ללבנים, ולכן יעילות השיטה היא נמוכה יותר.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, בדיקות אלו מבוצעות בישראל בנשים בלבד, בקופות החולים ברחבי הארץ ונעשות ע"י לקיחת משטח מצוואר הרחם.

קיימים שני סוגי PAP – רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לוירוס לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה בדיקה יעודית להדבקה בנגיף הפפילומה. מטרתה היא לאתר מצבים סרטניים או טרום סרטניים בצואר הרחם.

הבדיקה מבוצעת בקופות החולים ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200 – 300 שקלים.

בדיקה אחרת, אמינה יותר היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-800 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר.

skin_hpv1

קונדילומה

איך נדבקים בקונדילומה?

וירוס הפפילומה הוא וירוס שמתאכסן בתאי עור, וככזה הוא מועבר על ידי מגע של תאי עור נגועים בתאי עור שאינם נגועים. במילים אחרות, כל חיכוך של עור נגוע, גם אם אינו מתאפיין בגידולי הקונדנילומה, עם עור שאינו נגוע עשוי להסתיים בהדבקה.
אופן הדבקה מהיר זה מביא לכך שההתגוננות מפני הידבקות בוירוס באמצעות הקפדה על מין מוגן, בדרך כלל אינה מספיקה, שכן יחסי מין, גם אם מוגנים, כוללים בדרך כלל חיכוך ישיר של איברי המין, בעיקר בשלבים המקדימים לחדירה. בנוסף, מגע של גבר נגוע באיבר מינו, ולאחר מכן מגע באיבר המין של בת זוגו, או בפי הטבעת שלה, ללא חיטוי היד, עשוי אף הוא להסתיים בהדבקה.
חשוב לציין שההדבקה היא מהירה מאוד, ובאחוזים גבוהים מאוד – מחקרים הראו שכ-50% מכל מצב של חיכוך עור נגוע בעור לא נגוע יסתיים בהדבקה. עובדה זו הביאה לכך שוירוס הפפילומה, ומחלת הקונדילומה הפכו למחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי, בה נדבקים מליוני בני אדם בכל שנה.

חשוב לציין שהידבקות בסוג אחד של הוירוס, מתוך כמאתיים סוגים שקיימים בעולם, אינו מונע הידבקות בסוג אחר. עם זאת, ברוב המקרים המערכת החיסונית של אדם שנדבק מצליחה להתגבר על הוירוס בתוך כשנה – שנתיים. אחרי המחלה האדם לא מפתח חיסון טבעי מפני הידבקות מחודשת ולכן המציאו את החיסון כנגדה.

skin_hpv2

קונדילומה של העור

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הוירוס. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הוירוס. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-99% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בוירוס, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

545 שאלות בנושא קונדילומה

 1. קונדילומה הגיב:

  שלום. אני סובל מקונדילומה ( יבלות באיבר המין), שמטופלת וחוזרת כבר מעל חצי שנה. בקרתי מספר רופאים, חלקם אמרו לי באופן חד משמעי שהקונדילומה לא מסוכנת ,והיא רק נגע אסתטי, וחלקם אמרו לי שהיא יכולה להפוך למסרטנת לנשים שנדבקו ממני. שאלתי היא האם אכן הקונדילומה מסוכנת ( שואל זאת מטעמי זהירות עם בת זוגתי, ומטעמי מצפון..האם עלי להזהיר נשים שעמם שכבתי כשהקונדילומה הופיעה). שאלה נוספת היא אם אכן הקונדילומה לא מסרטנת, האם יש בדיקה שאוכל לבצע (משטח), כדי לדעת אם אני נושא עוד זנים של hpv.
  תודה רבה

  שלום,
  האם אכן הקונדילומה מסוכנת? = באחוז נמוך מאד היא יכולה לעבור השתנות ממאירה.
  האם יש בדיקה שאוכל לבצע (משטח), כדי לדעת אם אני נושא עוד זנים של hpv. = כן, בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. הידבקות הגיב:

  התקלחתי עם הבת הקטנה שלי באופן תדיר, אם לי יש – האם הבת שלי בת 5 יכולה להידבק ????
  ומה ניתן לעשות?

  שלום,
  אין בעיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. שלום דוקטור
  רקע:
  לפני שנתיים בעקבות מציאת בליטות בעור ליד פתח הנרתיק,
  הלכתי לרופא פרטי שאיש את חששותי שאכן זה קנדילומה,
  הוא נתן לי המלצה לטפול משחתי שאותו עשיתי במשך שלוש חודשים והבליטות נעלמו.
  לאחר מכן הלכתי למומחה של הקופה שטען שלא מדובר בקנדילומה ושזה בלוטות חלב.
  לפני ספר חודשים הבליטות חזרו ,לאחר בדיקת פאפ וממצאים שאכן יש לי hpv אני הולכת לבדיקת קולוקפסיה לבדוק שזה לא עושה שינויים בצוואר הרחם.
  1. האם יתכן שאכן היה מדובר בבלוטות חלב למרות שאני נגועה בחיידק hpv?
  2. האם במסגרת בדיקת קולוקפסיה, הרופא המאבחן יוכל לומר לי אם הבליטות הקטנות שחזרו להופיע הם קנדילומה?
  3. מנסיוני גניקולוגים לא ממש מבינים בקנדילומה- בביטוי החיידק בעור, האם נכון יותר לפנות לרופא עור?
  4. האם במקרה של קנדילומה, לאחר טיפול משחתי האם זה עלול לחזור להופיע? (הגניקלוג אמר שזה לא חוזר )
  תודה מראש!!

  שלום,
  1. האם יתכן שאכן היה מדובר בבלוטות חלב למרות שאני נגועה בחיידק hpv?= אפשרי
  2. האם במסגרת בדיקת קולוקפסיה, הרופא המאבחן יוכל לומר לי אם הבליטות הקטנות שחזרו להופיע הם קנדילומה?= כן
  3. מנסיוני גניקולוגים לא ממש מבינים בקנדילומה- בביטוי החיידק בעור, האם נכון יותר לפנות לרופא עור?= העיקר שמדובר ברופא מיומן כמוני למשל
  4. האם במקרה של קנדילומה, לאחר טיפול משחתי האם זה עלול לחזור להופיע? (הגניקלוג אמר שזה לא חוזר )= אפשרי שיחזור

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 4. פפילומת הגיב:

  שלום ,
  לפני שבוע הייתי אצל רופא נשים שטען שיש לי חשד לפפילומה עקב נגעים שיצאו לי בעור
  היום הייתי אצל רופאת עור שאישרה את ההבחנה ואמרה שאכן נדבקתי בנגיף
  והסבירה לי שרק עם ביופסיה אפשר לדעת את סוג הזן שקיים אצלי האם זה נכון ? אין דרך פחות כואבת לגלות ?

  בנוסף היא קבעה לי תור לעשות צריבה בחנקן , ואמרה שזה טיפול יעיל שצורב את הקונדילומה מהשורש איך אדע לאחר הצריבה שאני יכולה לחזור לשגרה רגילה בלי לדבק אחרים או לחלות שוב ?

  יש לי בן זוג קבוע כבר ארבע שנים ואין לו כל סימן לנגיף הוא מרגיש מעולה ואין לו כלל קונדילומות אם כך המצב איך נדבקתי ?

  שלום,
  סוג הזן נבדק במטוש [מקל אוזניים] ללא כל כאב.
  טיפול בלייזר הכי יעיל.
  בגמר הטיפול בודקים עם HPV PCR שאין כבר HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 5. שלום , אובחן אצלי קונדילומה דיי גדולה מסביב לאיבר המין
  הרופא עור עשה לי הסרה בחנקן לפני שבוע וחצי וזה עדיין לא החלים והפצע עדיין פתוח וכואב, ירד לי משמה דם כמה פעמים. לא ידעתי על הטיפול בלייזר לפני , רציתי לדעת איך אפשר לטשטש את הצלקת כי אני מתבייש בה ומה ניתן לעשות בשביל לשפר את המצב ?
  כמה זמן עד שאני אחלים ?

  תודה

  שלום,
  ניתן להשיב רק אחרי קולפוסקופיה ובעיקר לראות אם הוסרו כל הגדולים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 6. מגע של עור בעור גורם להדבקה ? מסאז יכול לגרום להדבקה?

  שלום,
  לא ידוע. מה שידוע הוא שאין קונדילומה בידיים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. שלום,
  מעל לעשר שנים שיש לי כמתים בראש הפין ואודם, לאחרונה עקב שימוש בקרם נהיה לי מגרד לאחר כמה ימים הכל חלף כאילו כלום.
  מה שכן יצא לי להגיע לאתר שלך כחלק מקריאה באינטרנט – השאלה האם אני נדבקתי יבלות באיבר המין? התמונות שיש באתר לא תואמות אם כך למה שיש לי? היתכן? גם הסימפטומים של גרד וכ,ו לא נמצאים אצלי.
  אני שואל זאת היות ואני נשוי ואני לא רוצה סתם להלחיץ את אישתי (אם צריך להגיע לאבחון אז הגיע) השאלה אם צריך ולא סתם בגלל שהמחשבות אצלי עובדות כל הזמן.

  תודה
  י

  שלום,
  האם אני נדבקתי יבלות באיבר המין? …אם צריך להגיע לאבחון אז הגיע. = אני מציע שתגיע אם אתה מודאג.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. לאחר קיום יחסי מין עם בן זוג חדש לאחר חודש בפתח נרתיק הופיעה בליטה בצבע גוף,שבמשך חודש נשארת באותו גודל,יש לציין שקיים גירוי ואודם במקום סמוך,רופא נשים בבדיקה אמר שזה כלום ונתן למרוח משחה טבעקוטן, בדיקות למחלות מין תקינות,אודם וצריבה לא עברים במשך שבועיים,איך אפשר לבדוק שבליטה זו קונדילומה? האם רופא מנוסה בביקה ואגינלית יכול לבדוק את זה או צריך ביקה אחרת מסויימת? תודה

  שלום,
  איך אפשר לבדוק שבליטה זו קונדילומה? = בבדיקת קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 9. אני יכולה לקבל טיפול אצלכם אם אני חיילת?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. קנדילומה הגיב:

  שלום רב , עברתי בדיקה היום וגיליתי שיש לי קנדילומה , השאלה שלי עם בן הזוג שלי הדביק אותי ? למרות שאין לו שום יבלות על איבר המין , ואם כן הוא הדביק כמה זמן לאחר קיום יחסי מין היבלות יוצאות?
  והאם יש זמן דגירה לקנדילומה , כלומר כמה זמן לוקח לזה להפוך ליבלות ? ישר אחרי הקיום יחסים ?

  שלום,
  השאלה שלי עם בן הזוג שלי הדביק אותי ? = אין לדעת
  אם כן הוא הדביק כמה זמן לאחר קיום יחסי מין היבלות יוצאות?= 3 שבועות ומעלה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. מוטרדת הגיב:

  יש לבן זוגי באזור המפשעה מין יבלות בצבע חום בצורת כרובית קטנטנה אשמח לדעת מה זה ?

  שלום,
  ניתן לדעת אחרי בדיקת קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. היי, יש לי כמה קונדילומות בודדות..
  ורציתי לדעת כמה דברים שלא באמת קיבלתי עליהם תשובה מספקת מהרופא נשים שלי.
  1)קונדילומה אומר שיש לי פפילומה?
  2)מה זה פפילומה בעצם?
  3)איך יוצאים מזה במידה וכן? (אני בתהליכי חיסונים)
  4)ברגע שאני אוריד את הקונדילומות זה אומר שאני לא נגועה בנגיף של הקונדילומה כביכול?
  5)מה ניתן לעשות כדי שהקונדילומות לא יחזרו?
  6)מה זה בעצם קונדילומה? מחלה שנשארת כל החיים וחוזרת מידי פעם (אם בכלל) כפצעים על האיבר מין?

  תודה רבה!

  שלום,
  1)קונדילומה אומר שזה נגרם ע"י נגיף הפפילומה
  2)מה זה פפילומה בעצם?= נגיף
  3)איך יוצאים מזה במידה וכן? (אני בתהליכי חיסונים)= בטיפול נכון
  4)ברגע שאני אוריד את הקונדילומות זה אומר שאני לא נגועה בנגיף של הקונדילומה כביכול?= לא
  5)מה ניתן לעשות כדי שהקונדילומות לא יחזרו?= לא להדבק בהן שוב
  6)מה זה בעצם קונדילומה? מחלה שנשארת כל החיים וחוזרת מידי פעם (אם בכלל) כפצעים על האיבר מין?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. רופאת העור חושבת לקונדילומה בעקבוץ שני פצעים באיבד המין.
  לאחר הביקור אצל הרופאה הבנתי שיש לי גם פצע קטן בבית השחי ועל הפיטמה.

  במידה ותאובחן קונדילומה האם זה מסכן את התינוק שלי לינוק ממני בעקבות הפצע על הפיטמה?

  אילו בדיקות מותרות בהריון ? כדי לוודא שזה לא התפשט לצוואר הרחם?

  שלום,
  על הפטמה נדיר ביותר למצוא אם בכלל קונדילומה.
  בדיקות בהריון לאיזה מחלות או מצבים?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. קונדילומה הגיב:

  אני חושבת שיש לי קונדילומה, זה מסוכן? יש לי פצעים קטנטנים בפות ומגרד לי, הרופא נשים אמר שזה רגיל, אבל אני חושבת שלא..בנוסף לכך בפי הטבעת יש לי משהו שנראה כמו גידולים קטנים ונורא מגרדים…הבן זוג שלי אמר שהוא חושב שיש לו גם משהו בפי הטבעת. אני חוששת מאוד כי אני לא בארץ בתקופה הקרובה (בערך חודשיים) ואני נורא רוצה לטפל בזה אבל גם לא יודעת מה לעשות..חוששת שזה מסוכן.

  אשמח לתשובה…יום טוב

  שלום,
  הצעד הראשון הוא קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. ליפני כמה ימים ניהיה לי נקודות אדומות על הכיפה ואני לא יודע מה זה ואיך אני מוריד את הנקודות האדומות

  שלום,
  גם אני לא יודע מה זה.
  עליך להבדק

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. מה עושים לגבי פפילומה זערוריות על גבי האיבר המין כבר כמה שנים שאני סוחב את זה וכל האיבר מין מכוסה בנקודות כאלה זערוריות תודה

  שלום,
  אם רצונך להסירם תוכל להתקשר לתיאום תור
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. שלום, אני גבר בשנות ה-20 לחיי.
  לפני כ-8 חודשים התחלתי לטפל בנגעי קונדילומה על גבי איבר המין. טופל אצל רופא עור בעזרת צריבה ולאחר מכן משחות כגון פרימוד /אלדרה. הטיפול ארוך כ-חצי שנה ואף יותר. לאחר שניראה היה שהיבלות נעלמו לחלוטין, הפסקתי עם המשחה ותוך שבועיים החלו לחזור נגעים פעם נוספת.
  חזרתי לרופא העור, שרפתי וקיבלתי מרשם לעוד משחה.
  חזרתי להשתמש בה אבל הטיפול קשה, לא נעים, והכי חשוב- מרגיש חסר סיכוי מכיוון שלא ניראו תוצאות לאחר טיפול קפדני וארוך טווח לפי הוראותיו של הרופא. כעת אני כבר לאחר 10 חודשי טיפול כזה ללא תוצאות ממשיות
  האם יש שיטות טיפול אחרות רלוונטיות עם יתרון על פני שיטה זו? האם חיסון יכול לעזור? תודה

 18. היי שלום,
  עשיתי לפני כמה שנים חיסון נגד הפפילומה.
  לפני כמה ימים ידיד שלי (שאני שוכבת איתו כבר שנים, לשנינו מאוד פעילים בכללי) התקשר אליי ואמר לי שמצאו אצלו קנדילומה ושכדאי שאני אבדק.
  אם עשיתי את החיסון לפפילומה (לפני כמעט 6 שנים) זה אומר שאני מוגנת או שעדיין יכולות לצמוח לי יבלות וכו'?
  תודה רבה מראש 🙂

  שלום,
  אם עשית את החיסון לפני שהתחלת לקיים יחסי מין אזי ההגנה כנגד קונדילומה היא סביב 80 אחוז.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. מראה שונה הגיב:

  שלום, נמצאו לי על הפין מספר כתמים שחומים(מזכירים במעט נקודות חן גדולה אך לא בולטת) ידעתי על קיומם שנים אבל בעקבות בדיקה שעברתי בצבא שבה נאמר לי כי אין ממה לדאוג לא התייחסתי אליהם. לאחרונה החלטתי לבדוק אותם שוב ונאמר לי על ידי רופא העור כי מדובר בקונדילומה. הוא צרב אותם באמצעות חנקן נוזלי.

  מספר שאלות:
  1. המראה של היבלות אצלי מאוד שונה מתמונות שראיתי באינטרנט, כפי שציינתי מדובר על כתמים שחומים עגולים יחסית המזכירים נקודת חן גדולה אך לא בולטת. הם אינם מתקלפים או מגרדים. בנוסף הם נמצאים עלי מספר שנים ולא נראה כי הם גדלו מאוד. יכול להיות כי יש טעות בהבחנה?

  2. האם יש אפשרות שהנגיף יעבור או שבמידה וזה התפתח ליבלות זה נשאר איתי לתמיד?

  3. איך עלי להתנהל מבחינה מינית? קראתי ושמעתי מהרופא שברוב המקרים לפרטנרים שלי יש גם את הוירוס ולכן אין עלי לשנות הרגלים. מה המלצתך?

  תודה.

  שלום,
  יכול להיות כי יש טעות בהבחנה?= זה נכון לגבי כל אבחנה בעולם ולגבי כל רופא

  2. האם יש אפשרות שהנגיף יעבור ?= כן

  3. איך עלי להתנהל מבחינה מינית? = אחרי שהנגיפים מסולקים מהגוף אינך מדבק

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. קנדילומה הגיב:

  היי בן 26,הייתי אצל רופא עור היו כמה נגעים קטנים חומים הוא טען שזה קנדילומה וצרב אותם הבחנתי שיש לי עוד כאלה האם זה מצריך צריבה בהקדם או שאפשר להסתפק במשחות שהוא הביא לי? (פוסידין,קונדילוקס)
  בנוסף מאז שהייתי אצלו אני נהיה חרדתי לגבי המקום שלא בטעות יתפשט או שאגע במקום ובטעות יגיע לפי הטבעת האם זה מדבק ברמה כזאת ומה אפשר לעשות כדי להיפטר מהכל ולא להדביק אותי ואחרים?

  שלום,
  מנסיון של למעלה מ 40 שנה- הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. שלום רב,

  לפני כשנתיים בצעתי בדיקה של PAP בה התגלו שינויים ברקמה ASCUS קל.
  מאז אני במעקב במרפאת צוואר הרחם ובצעתי בעבר בדיקה לגילוי זני ה-HPV.
  באותו שלב היו לי כשישה זנים בהם הודבקתי…שלב CIN1
  מאז , לפני כחודשיים בצעתי בדיקה חוזרת ונותרו לי 3 זנים אבל המסכונים שבהם.16,54,52 האם זה אומר שהגוף לא יצליח להתחסן ולהתגבר עליהם אם עד כה זה לא קרה. הבנתי שלגוף לוקח כשנה וחצי שזה יקרה.
  האם הסיכון שלי לסרטן צוואר הרחם עדיין מאד גבוה? מה ניתן לעשות כדי לסייע לגוף להתחסן?

  שלום,
  האם זה אומר שהגוף לא יצליח להתחסן ? גוף האדם אינו מתחסן באופן טבעי כנגד HPV ולכן נחוץ חיסון.
  האם הסיכון שלי לסרטן צוואר הרחם עדיין מאד גבוה? = אין לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. קומדילןמה הגיב:

  היי, רופא העור אבחן אצלי קונדילומה באשכים
  ורשם לי תרופה קונדילןקס.
  האם ניתן להשתמש בתרופה גם לקונדילןמה בפי הטבעת?
  האם התרופה אפקטיבית?
  האם יש מניעה לעשות טיפול פנים מחשש שאדביק?
  תודה רבה

  שלום,
  אם התרופה היתה יעילה הייתי משתמש בה גם אני.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. טופלתי במשך 3 שבועות במשחת פרימוד ועכשיו יצא הרפס סמוך לקונדלומה?\מה לעשות?
  אילו עוד תרופות יש?
  טבעיות?

  שלום,
  מה לעשות כנגד מה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. בגדים הגיב:

  במידה והיו יבלות שהוסרו בלייזר אך בדיקת פאפ יצאה תקינה זה אומר שאני לא מדבק נכון? והאם הבגדים מכנסיים ששמתי לפני הסרת היבלות האם הם נגועים …?

  שלום,
  זה אומר שאני לא מדבק נכון? = לא נכון
  והאם הבגדים מכנסיים ששמתי לפני הסרת היבלות האם הם נגועים …?= יש להרתיח תחתונים ומגבות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. משטח פאפ הגיב:

  היי,
  אם אני עושה אצלכם משטח פאפ, האם אפשר לקבל את התשובה מיידית?

  שלום,
  המשטח מועבר ע"י שליח למעבדה.
  התשובה מועברת אלינו בפקס ברגע הראשון שהיא מוכנה ואנחנו מתקשרים אליך להודיע את התשובה.
  לוקח בממוצע שבוע בין לקיחת המשטח ועד קבלת התשובה.
  יתכן פחות ויתכן יותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. היי, יש לי את וירס הפפילומה וטיפלתי ביבלות שהיו לי כשהייתי בארץ באמצעות חנקן. אני מטייל כבר שלושה חודשים ויש לי יבלות נוספות. אני חוזר לארץ רק עוד חודשיים ואני רואה שזה ממשיך להתפשט.
  1. האם יש משהו לעשות כדי לעכב את זה?
  2. כמה זה מסוכן להשאיר את זה עד לטיפול בארץ?

  שלום,
  מצטער אך אין לי תשובות טובות עבורך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. האם לאחר הורדת כל הגידולים הוירוס יעבור לבד?

  שלום,
  מערכת החיסון מחסלת את הנגיפים בקצב שלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. היי,
  לפני כחודשיים גדלו לי מספר יבלות על איבר המין, עשיתי בדיקת פאפ וקולפוסקופיה, שתיהן יצאו תקינות (כשעשיתי את הקולפוסקופיה הרופאה רשמה שיש יבלות רק על איבר המין ולא פנימי).
  הרופאה שלי המליצה לי לעשות חיסון גארדאסיל למרות שכבר צמחו לי יבלות.
  השאלה שלי האם מדובר בוודאות בוירוס הפפילומה?
  מה יעילות החיסון אם כבר נדבקתי?
  קראתי שיש בדיקת pcr לאיתור הווירוס, האם ניתן לעשות אצלכם?
  תודה מראש.

  שלום,
  השאלה שלי האם מדובר בוודאות בוירוס הפפילומה?= ללא בדיקה היסטולוגית אין לדעת
  מה יעילות החיסון אם כבר נדבקתי?= נמוכה ביותר
  קראתי שיש בדיקת pcr לאיתור הווירוס, האם ניתן לעשות אצלכם?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 29. שלום רב הגיב:

  יש לי יבלות מסביב לפין ואני כלכך מפחד מזה כי חודש הבא החתונה שלי בבקשה נא לעזור לי מה אני יכול לעשות קבעתי תור אצל רופא עור וזה עוד יומיים אם יש משהו שאני יכול לעשות להתפטר מזה תגידו לי בבקשה ותודה מראש

  שלום,
  תוכל לתאם תור להיום והטיפול יעשה היום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 30. היי דר,

  1: איזו בדיקה ניתן לעשות כדי לבדוק את כלל חלל הפה (לע, לשון וכו') כדי לבדוק נוכחות של הוירוס?

  2: האם כדאי לבצע בדיקות תקופתיות לשלילת נוכחות הוירוס (במקרה שהוא רדום ומתעורר בעתיד) כדי לוודא שאין התפתחות סרטן?

  תודה.

  שלום,
  1: איזו בדיקה ניתן לעשות כדי לבדוק את כלל חלל הפה (לע, לשון וכו') כדי לבדוק נוכחות של הוירוס?= HPV PCR
  2: האם כדאי לבצע בדיקות תקופתיות לשלילת נוכחות הוירוס (במקרה שהוא רדום ומתעורר בעתיד) כדי לוודא שאין התפתחות סרטן?= לשיקולך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 31. קונדילומה הגיב:

  שלום דר.
  אני גבר בשנות העשרים לחיי ולאחר שהבחנתי בקנדילומה על איבר המין הלכתי לרופא עור והוא צרב לי אותה בעזרת חנקן נוזלי והיא ירדה.
  רציתי לדעת האם זה שהיה לי קונדילומה אומר בהכרח שקיים אצלי בגוף וירוס הפפילומה?
  ובנוסף האם לאחר השסרתי את הקונדילומה עדיין קיים סיכוי להדביק מישהי בעת קיום יחסי מין?
  תודה מראש

  שלום,
  רציתי לדעת האם זה שהיה לי קונדילומה אומר בהכרח שקיים אצלי בגוף וירוס הפפילומה?= אפשר לדעת לפי תוצאת HPV PCR
  ובנוסף האם לאחר השסרתי את הקונדילומה עדיין קיים סיכוי להדביק מישהי בעת קיום יחסי מין?= אם התוצאה הנ"ל תצא חיובית

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. שלום
  אני בשבוע 36 להריון
  בן זוג קבוע מזה 15 שנים
  משבוע 28 גיליתי נגעים בפות עברתי צריבה עם מחט חשמלית
  ובנוסף טיפולים עם חנקן, שום דבר לא ממש מזיז וזה נראה של הפך מתרבה
  בשבוע האחרון הופיע גם בלשון בעומק, ולפי תחושה יש גם בפנים יותר
  האם אתם מטפלים בשנים הריוניות?
  האם אני יכולה להדביק עם הרוק? למשל שתייה מאותה הכוס?
  והאם זה נכון שבהריון מערכת החיסון ירודה ובעקבות כך הופיעו הנגעים

  שלום,
  האם אתם מטפלים בנשים הריוניות?= כן אבל את צריכה להזדרז כדי להגיע ללידה רגילה ונטולת נגיפים.
  האם אני יכולה להדביק עם הרוק? למשל שתייה מאותה הכוס?= לא
  והאם זה נכון שבהריון מערכת החיסון ירודה ובעקבות כך הופיעו הנגעים= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 33. איבחון הגיב:

  שלום ד״ר
  קיימתי יחסיים לא מוגנים לפני יומיים עם ידידה
  היום בבוקר שמתי לב שהתנפחה לי הלשון ויש שני יבלות בלשון
  וגם בפין צמחו יבלות

  שאלתי אותה היא אומרת שאצלה הכל בסדר

  השאלה זה מסוכן ?
  תוך כמה זמן זה עובר ?
  ואיך צריך לטפל בזה ?
  והאם יש סיכוי שהיא תקבל את זה יותר מאוחר ?
  ואיך אני יכול למנוע את זה בעתיד ?

  תודה מראש

  שלום,
  מציע שתיגש לרופא. אני לא בטוח שיש לך קונדילומה בכלל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. ד״ר שלום,
  הנני גבר בשנות ה30 וקיימתי יחסי מין מזדמנים עם בחור שהכרתי ברשת לפני כיומיים. מחשש שעלה לי בזמן האקט בנגיעה באזור פי הטבעת שלו ומבירור איתו לאחר הסקס מסתבר שיש שלו קונדילומה שלדבריו בטיפול.
  יחסי המין שעשינו היו מוגנים אבל כפי שציינת במאמר ייתכן מאוד שאיבן המין שלי התחכך באזור שם ואף גם היד שלי.
  עוד לא הבחנתי בתסמינים של המחלה על הגוף שלי.
  שאלתי היא האם בוודאות נדבקתי ?
  האם יש טיפול שאוכל לקבל בשבלב זה ?
  תודה מראש.
  אלון

  שלום,
  שאלתי היא האם בוודאות נדבקתי ?= הסכון בהדבקה במגע חד פעמי הוא 50%-60%
  האם יש טיפול שאוכל לקבל בשבלב זה ?= בשלב זה מציע רק לבדוק אם נדבקת בשיטת HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 35. תיקון על נושא השאלה *הקונדלימה חזרה*
  ושכחתי לרשום שעברתי אצלך לייזר. באותו זמן ששרפת לי אותם .
  אני חייב להבין איך זה חזר
  תודה ד״ר

  שלום,
  כבר עניתי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. שלום ד״ר
  היה לי לפני שנה וחצי קונדלימה על איבר מין היו לי איזה 5 או 6 ובאתי אלייך ושרפת לי אותם ושאלתי אותך אם יחזור לי אמרת שלא
  ועכשון אני נמצא בטיול בחול ארוך.. וגדל אחד והלכתי למרפאה ושרפתי אותו אני רוצה לדעת אם יגדל עוד ואם אני יכול לקיים יחסי מין כשרפתי אותו.
  כי בת זוגתי באותו זמן (לפני שנה וחצי ) לא נדבקה ממני והיא עשתה חיסונים ואצלה הכל תקין
  הייתי רוצה לדעת שאם אנחנו יכולים לקיים יחסי מין ולא יקרה שום דבר
  ואם זה יחזור שוב אחרי שרפתי אותו?
  תודה ד״ר

  שלום,
  אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR אם מופיעים שוב גדולי קונדילומה אזי מדובר בהדבקה.
  ממליץ לך לעשות בדיקת PCR ל HPV על מנת לדעת את מצבך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. עשיתי משטח פאפ ונמצא כי יש לי קונדילומה. לבן הזוג שלי הופיעו סימנים על איבר המין אבל לא נראים רגילים כמו אצל נשים. הסימנים שלו הם שחורים ומתחת לעור האם יכול להיות שהוא נדבק ממני ? ואם כן מה דרך הטיפול אצל גברים ?

  שלום,
  האם יכול להיות שהוא נדבק ממני ?= אפשרי
  ואם כן מה דרך הטיפול אצל גברים ?= כמו אצל נשים בלייזר בהכוונה ע"י קולפוסקופ].

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 38. זה קצת מלחיץ אותי , אחרי יחסי המין שהיו לי לאחרונה אם הבן זוג .
  שמתי לב שגדלו לי פצעים כאילה מסביב לאבר המין וגם בתוך פי הטבעת .. זה מאוד מלחיץ אותי..
  השאלה אם יש טיפול או תרופה שמרפא את זה מהר ?!
  זה לא נעים ומוריד תחשק להכל..
  יש לי כל הזמן כאבים ברחם ולחצים .. זה אומר שנדבקתי במחלה כל שהי?

  שלום,
  כדאי שרופא יבדוק ויאבחן את סיבת הפצעים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. שלום,
  אובחנה אצלי flat condyloma, אחרי שגררו אותי בין רופאים, כבר היבלות התפשטו ויש לי לא מעט כאלה, וכל הזמן צצות עוד. לפני שבוע צרבו לי במחט חשמלית במחצית מהם, ואמרו לי לחזור לעוד טיפול בעוד חודש, שלדעתי זה הרבה מאוד זמן. בנתיים אני רואה שהמצב מחמיר, מצאתי גם יבלת בשפתיים הפנימיות.
  עם זאת קראתי שלמחט חשמלית יש אחוזי הצלחה טובים יותר מלייזר.
  האם לייזר מתאים יותר להתפשטות נרחבת (בהנחה שכאב זאת לא פונקציה), האם זה יצמצם את משך הטיפול עד שיפסיקו לצוץ יבלות חדשות? או שאין שוני מהותי בין לייזר למחט.
  בנוסף, למי מהם יש פחות סיכוי להשאיר צלקות?
  תודה

  שלום,
  עם זאת קראתי שלמחט חשמלית יש אחוזי הצלחה טובים יותר מלייזר.= לא נכון
  בנוסף, למי מהם יש פחות סיכוי להשאיר צלקות?= יעיל יותר ומזיק פחות אם בכלל

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 40. קונדילומה הגיב:

  שלום רב,
  האם יכול להיות מצב שבו אהיה נשא של הווירוס ויבלות יופיעו רק לאחר עשר שנים?

  בתודה מראש

  שלום,
  אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. שלום רב,
  מכרה שאני מכיר נדבקה בקונדילומה. יש לה את היבלות בפות בלבד.
  הפעם האחרונה בה היינו בקשר הייתה לפני ההדבקות שלה, בוודאות, ולכן לא הדביקה אותי (לי אין תסמינים).
  אנו רוצים לחזור לקשר.
  בעוד שבוע היא עוברת טיפול, צריבה של היבלות.
  יש לי שתי שאלות:
  1. איזה מגע מיני בטוח אנו יכולים לקיים כעת? האם זה בטוח להתנשק? לקבל מין אוראלי (שהיא תרד לי)? רימינג? (שלה אלי)
  האם מין אנאלי עם קונדום יחשב לבטיחותי כעת?

  2. מין וגינאלי כמובן שאינו בטיחותי כרגע, בטח ובטח שלא בלי קונדום. השאלה היא מתי יהיה בטיחותי?
  באיזה שלב אפשר לדעת בוודאות שאני לא בסכנת הדבקה על ידי שום מגע מיני איתה?
  מה צריך לקרות כדי שכל מגע מיני איתה יהיה מוגן?

  תודה רבה על הסיוע 🙂

  שלום,
  אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV אין סכנת הדבקות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. קונדילומה הגיב:

  היי,
  אני כרגע נמצאת בחול ושמתי לב שמה שמתואר בכתבה נמצא
  על קו החיכוך שבין הלחיים של ישבני… שמתי לב שבעבר זה היה קרוב יותר לפי הטבעת ונעלם. עכשיו חזרו לי שני פצעים כאלה מאוד מאוד רכים כמו חצקון שזז כזה רק שהפעם זה גם כואב… האםזה ייעלם גם?
  האם זה קונדילומה? חשוב לציין שאני עושה בדיקת פאפ פעם בשנה והתוצאות מראות שהכל בסדר… אם אני כרגע בחול מה אני אמורה לעשות?

  שלום,
  קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. marom913@gmail.com הגיב:

  שלום
  אני יוצאת עם הבן זוג שלי כבר 5 שנים ולפני כחצי שנה נדבקתי בקונדילומה.
  אם חמש שנים לא היה לי את זה (וגם באף שלב בחיים) האם זה אומר שיכול להיות שהבן זוג שלי היה עם מישהי אחרת (בגד בי) וככה נדבק ממישהי אחרת והדביק אותי ? (כי אני יודעת בוודאות שזה לא בא ממני כי לא הייתי עם אף גבר אחר).
  אשמח לתשובה
  תודה רבה

  שלום,
  אין לדעת איך נדבקים במחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. גם לי וגם לפרטנר שלי יש קונדילמות, מהו ההשלכות של מין לא מוגן עבורנו ? האם יצוצו לנו עוד יבלות ? האם יתפשטו לאיזורים שונים ? מהן ההשלכות של מין אוראלי ? האם עלולות לצוץ יבלות בפה עקב מין אוראלי או שהנגיף התפרץ ולא ימשיך להתרבות ככה או ככה? במקרה של קונדילמות בפה, האם גם נשיקה מדבקת ?
  האם הקונדילומה יכולה להתפשט על עוד איזורים בגוף מהמגבת האישית שלי ? האם יש אמצעים שעלי לנקוט למניעת התפשטות היבלות ? האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשפר את המצב או כדי לזרז את ההחלמה ? מהו זמן ההחלמה הממוצע ללא התערבות חיצונית ?
  אשמח מאד לתשובות, תודה רבה ויום נפלא.

  שלום,
  גם לי וגם לפרטנר שלי יש קונדילמות, מהו ההשלכות של מין לא מוגן עבורנו ? = הדבקה הדדית בלתי פוסקת.
  האם יצוצו לנו עוד יבלות ? = או שכן או שלא
  האם יתפשטו לאיזורים שונים ? = או שכן או שלא
  מהן ההשלכות של מין אוראלי ? = כמו כל מין אחר.
  האם עלולות לצוץ יבלות בפה עקב מין אוראלי? = אפשרי
  או שהנגיף התפרץ ולא ימשיך להתרבות ככה או ככה? = אין לדעת
  במקרה של קונדילמות בפה, האם גם נשיקה מדבקת ?= נשיקה צרפתית מדבקת כמו סקס
  האם הקונדילומה יכולה להתפשט על עוד איזורים בגוף מהמגבת האישית שלי ? = אפשרי
  האם יש אמצעים שעלי לנקוט למניעת התפשטות היבלות ? = כן להימנע מכל הנל
  האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשפר את המצב או כדי לזרז את ההחלמה ? = לשפר ולחזק את מערכת החיסון
  מהו זמן ההחלמה הממוצע ללא התערבות חיצונית ?= אין לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. שלום הבחנתי שיש לי קנדילומה/פילו מה בדרגה 3 ב10 אני עושה ניתוח בצוואר הרכם להסיר את זה, לא מזמן קיימתי יחסי מים עם חבר חדש ללא הגנה האים הוא עכשיו גם נגוע במחלה?

  שלום,
  שלום הבחנתי שיש לי קנדילומה/פילו מה בדרגה 3 = הנתונים האלו לא ברורים לי.
  ב10 אני עושה ניתוח בצוואר הרכם להסיר את זה= גם כן לא ברור
  לא מזמן קיימתי יחסי מים עם חבר חדש ללא הגנה האים הוא עכשיו גם נגוע במחלה?= שיעור ההדבקה הוא 50% בכל מגע מיני בודד

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר