• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

קונדילומה

שאלה זו נכתבה בעמוד צור קשר

שלום,
הייתי אצל רופא נשים לפני כשבוע עם בקשה לבדוק את הגידולי עור שגדלו לי באזור איבר מין. הרופא אמר שזו קונדילומה, מרוב הבהלה אני לא ידעתי לשאול שאלות ואני מרגישה ממש נבוכה לדבר עם מישהו על זה..
קראתי המון כתבות באינטרנט שמפחידות עוד יותר. דיברתי גם עם אחות של כללית בטלפון והיא הפנתה אותי אליכם על מנת לקבל מענה מלא ומקצועי.
אני אשמח אם תוכלו לענות לי לכמה שאלות הבאות:

1. האם אני צריכה לידע את החבר שלי במחלה ולשלוח אותו להבדק? כי הבנתי שברוב המקרים של הדבקה הגוף יודע להלחם בווירוס בעצמו. ואם הוא כן יצטרך לעבור בדיקה כלשהי אני אשמח שתתנו לי דרך נכונה להסביר לו מה זה הווירוס הזה.
2. האם אנחנו יכולים לקיים יחסי מין מוגנים?
3. מה התהליך ההבראה בישבילי? לפי מה שאני הבנתי מהרופא זה זה שאני צריכה לעשות איזושהי בדיקה ואם הכל בסדר אז רק להוריד את היבלות בלייזר. ושאלה הגיונית מה זה אומר לא בסדר? מה יכול להתגלות בבדיקה הזו?

אני יודעת שידרש זמן לענות על כל השאלות ששאלתי, אבל אני ממש מרגישה מוטרדת מהמצב ומעדיפה כמה שיותר מהר ובמלאו להיות מודעת למה שקורה לגוף שלי ואיך אני עוזרת לעצמי לצאת מהסיטואציה הזו בלי להזיק לאחרים ולעצמי.

תודה רבה לכם מראש על התשובה.

שלום,
1. האם אני צריכה לידע את החבר שלי במחלה ולשלוח אותו להבדק? = לפחות כדי שלא ידביק אותך בחזרה ראוי שיבדוק אם נדבק בנגיפים באמצעות בדיקת PCR ל HPV .
2. האם אנחנו יכולים לקיים יחסי מין מוגנים?= אם אינכם נושאים את הנגיפים אזי אין סכנה שתדביקו זו את זה
3. מה התהליך ההבראה בישבילי? = בסיום התהליך להיות ללא נגעים וללא נגיפים.

בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר
03-6956867

שאלות נוספות בנושא: קונדילומה

 • שלום,
  הייתי אצל רופא נשים לפני כשבוע עם בקשה לבדוק את הגידולי עור שגדלו לי באזור איבר מין. הרופא אמר… להמשך השאלה

Recent comments by

 • קונדילומה
  שלום. אני סובל מקונדילומה ( יבלות באיבר המין), שמטופלת וחוזרת כבר מעל חצי שנה. בקרתי מספר רופאים, חלקם אמרו לי באופן חד משמעי שהקונדילומה לא מסוכנת ,והיא רק נגע אסתטי, וחלקם אמרו לי שהיא יכולה להפוך למסרטנת לנשים שנדבקו ממני. שאלתי היא האם אכן הקונדילומה מסוכנת ( שואל זאת מטעמי זהירות עם בת זוגתי, ומטעמי מצפון..האם עלי להזהיר נשים שעמם שכבתי כשהקונדילומה הופיעה). שאלה נוספת היא אם אכן הקונדילומה לא מסרטנת, האם יש בדיקה שאוכל לבצע (משטח), כדי לדעת אם אני נושא עוד זנים של hpv.
  תודה רבה
 • סיפור הקונדילומה של רועי
  יש לי קונדילומה מבחורה שהבדיקה אותי, ככה שלשנינו כבר יש את זה.
  האם אנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסי מין? האם זה מאריך אז זמן ההחלמה או שאין קשר? והאם היא יכולה להידבק בקונדילומה בגרון אם היא מבצעת בי מין אוראלי?
 • נדבקת בפפילומה / קונדילומה ?
  האם ניתן לבצע טיפול מסויים בעת הריון? והאם החיסון יעיל גם במקרה של הריון וקרוהן ברקע?
  אם מנשקים ילד על הלחי ולא בפה, האם הוא מוגן?
  תודה מראש.
 • נדבקת בפפילומה / קונדילומה ?
  היי ליפני כשבוע נודע לי שיש לי את הווירוס קונדילומה ויש רבות שהם קטנים ואחד שהוא ממש גדול בפי הטבעת .
  אני משתמשת במשחה פרימוד ממש שורף לי כשאני שמה אותה .או כשאני עושה שתן
  רציתי לדעת
  1) האם אחרי שנתיים זה יכול לעבור לבד? בלי לייזר?
  2) האם בסוף אני יחליט לעשות את הלייזר כמה זמן החלמה מרגע הצריבה ?והאם זה יהיה ברדמה מקומית גם עם יש הרבה?
  3) ובמידה ועשיתי לייזר ואז יחזור לי שוב איך אפשר לגמרי להיפטר מנגיף?
  אני ממש מיאושת מי זה ומפחדת
 • נדבקת בפפילומה / קונדילומה ?
  לפני כחודש וחצי הגעתי לרופא השנים שלי כי זכיתי נגעים בשפתיים התחתונות הוא אמר שהוא לא מאבחן איזשהי מחלה ועשה לי בדיקת פאפ שיצאה תקינה. הנגעים האלו הפריעו לי ופניתי לרופא עור שטען שזה אנגיוקרטיומה (נגעים שפירים של כלי דם) כשהגעתי לרופאת נשים על מנת שתסיר לי אותם היא הסתכלה ואמרה שהיא מזהה קונדילומה ומיהרה להסיר את הנגעים עם חנקן,יש לציין שעברו שבועיים מאז והנגעים לא נעלמו. יום למחרת ניגשתי לרופא נשים על מנת לעשות פולופוסקופיה והוא גם היה בספק האם זו קונדילומה עשלח דגימות לביופסיה,לאחר דגימת הביופסיה היה לי דימום מסיבי מהמקום במשך 3-4 שעות הרופא טען שזה לא אמור להיות ככה והוא לא יודע מה הסיבה אבל רק צריבה של המקום גרמה להפסקת הדימום. היום גילחתי את האיזור ובעת הגילוח היה דימום מכל הנגעים. השאלה שלי היא האם כל מה שציינתי לעיל מאפיין את ההתנהגות הקומדי חומה..האם היא אמורה לדמם אחרי גילוח,האם זה הגיוני שאחרי צריבת חנקן ועברו כבר שבועיים היא לא נעלמה..?הפאפ יצא תקין ולמרות זאת יש חשד להידבקות?והאם הדימום המסיבי לאחר דגימת הביופסיה תקינה? יש לציין שהנגעים חיצוניים בלבד.