• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

סיפור הקונדילומה של רועי

רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.

istock_000007256206xsmall

הקונדילומה של רועי

שלום לכולם, שמי רועי ואני רוצה לספר את "סיפור הקונדילומה" שלי. החלטתי שאני רוצה לעשות את הצעד הזה, ולשתף אנשים אחרים במה שאני עברתי, בעיקר בגלל שבזמן שזה קרה, הרגשתי מאוד לבד, כאילו אני האדם היחיד בארץ שעובר את זה. בזמנו נכנסתי לאינסוף סרטים של "למה זה מגיע לי", ו"אף אחד לא ירצה לגעת בי יותר בחיים" ואני מוכן לעשות הרבה כדי שאנשים אחרים לא יגיעו למצב שאני הגעתי אליו – בעיקר מהבחינה הנפשית. זה פשוט לא שווה את זה.
אני בחור בן 25 מתל אביב, הומוסקסואל, שאוהב לבלות ולעשות חיים, הסיפור שלי התחיל לפני כשנתיים, כאשר בזמן שהתקלחתי שמתי לב שצמח לי משהו קטן באיזור פי הטבעת. בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות כלל, וחשבתי שזה סתם איזה כפל עור קטנטן, אלא שהזמן עבר ואחרי כמה שבועות שמתי לב שהמשהו הקטן הזה גדל עוד קצת ועוד קצת, באותה התקופה התחלתי לצאת עם בחור חדש, וממש פחדתי שהוא ישים לב ל"דבר הזה" שיש לי באיזור הזה. אני אדם די ביישן בכל מה שקשור לחדר המיטות, ועכשיו כשהבחנתי בקיומה של התוספת הקטנטנה שצמחה לי דווקא שם, הפכתי לביישן עוד יותר. הימים עברו, עדיין לא ממש הבנתי מה יש לי שם, אבל גם לא חשבתי ללכת לרופא. יום אחד הייתי בבית של הבחור שאיתו יצאתי, והוא פתאום אמר לי משהו כמו "אתה יודע שיש לך משהו מוזר שם מאחורה?".
זהו… באותו הרגע התחילה ההיסטריה. אם הוא גם שם לב לזה, זה בטוח משהו לא בסדר. המצאתי משהו והלכתי מיד הביתה, ונכנסתי לאינטרנט. בהתחלה חיפשתי "בליטה בפי הטבעת" ולא מצאתי שום דבר. אח"כ חיפשתי "גידול בפי הטבעת" ומצאתי דברים מפחידים בטירוף. לאחר חצי שעה שבה הייתי בטוח שגורלי גזר עליי מוות בעינויים מסרטן בפי הטבעת, שמתי לב למונח קטן שנקרא "קונדילומה". הבנתי שזה גידולון קטן כזה שמופיע אצל גברים בעיקר על איבר המין או בפי הטבעת, ושזה בעצם נובע ממחלת מין שנקראת "פפילומה". אני?! מחלת מין?! איך לעזאזל זה קרה? אני הרי תמיד נזהר, תמיד משתמש בקונדום וחי בחרדה מתמדת מאיידס, וחוץ מזה, אם זו מחלת מין, איך זה שבחיים לא שמעתי עליה? החלטתי שאני חייב למצוא תמונות של הקונדילומה הזאת, כדי לראות אם זה מה שיש לי. חיפשתי שוב, הפעם "קונדילומה תמונות" וחשכו עיניי. תמונות מפחידות של אנשים עם הררים של גידולים בעור. טוב, באותו השלב החלטתי שאני חייב לראות מה הולך לי שם מאחור… לקחתי מראה קטנה והתחלתי להתקפל, עד שהצלחתי למצוא זווית שאוכל לראות בה משהו. ראיתי מין תוספת עור קטנה, בגודל שני מילימטר, בטח לא את מה שהיה בכל אותן תמונות מפחידות. אבל מה שכן, מצאתי תמונה שהראתה מקרוב מישהי שהיו לה כמה קונדילומות קטנות באיזור איבר המין, וזה היה נראה בערך כמו מה שהיה לי. יום למחרת כבר הייתי אצל רופאת העור שלי.
כשהגעתי לרופאת העור שלי, שכבר מכירה אותי מכל מיני נקודות חן שהורדתי, ומשחות לחצ'קונים שהיא רשמה לי, הרגשתי ממש לא נעים. איך אני אגיד לה מה יש לי? טוב, החלטתי שאני סופר עד שלוש ואומר. אחת, שתיים, שלוש… ו-"תקשיבי, אה… זה קצת לא נעים, אבל…", ואז היא קטעה אותי ואמרה לי בחיוך: "נו? מה כבר צמח לך עליו?". טוב, חשבתי לעצמי, לפחות הקרח נשבר קצת. "זה לא בדיוק עליו… זה יותר מאחורה…" אמרתי לה. "תראה לי. אין לך מה להרגיש לא נעים". נשכבתי על בטן והורדתי את המכנסיים והתחתונים קצת כדי שהיא תוכל להסתכל. היא ראתה מיד את מה שצמח לי, ואמרה את המשפט המרגיע היחיד ששמעתי מאז שהתחילה ההיסטריה הזאת: "זהו? זה קונדילומה, יש את זה לכולם, אני שורפת לך את זה בשנייה". לכולם? מה לכולם? איך לכולם? אם יש את זה לכולם איך בחיים לא שמעתי על זה? בכל מקרה, היא לקחה אקדח כזה שמכוון לבלון של חנקן נוזלי וכיוונה לי ישר לטוסיק ו…לחצה.
אייייייי… זה היה קר, בשנייה הראשונה לא הרגשתי כלום חוץ מקור. אחרי כמה שניות זה התחיל לכאוב, משהו כמו סיכה שדוחפים לך שמה… ממש לא נעים… גם לא נורא.
זהו, לבשתי את התחתונים והמכנסיים וסוף סוף התכוננתי ללכת משם. לפני שהלכתי היא אמרה לי שאני אשים לב שזה לא חוזר, כי הקרציות הקטנות חוזרות לפעמים. אוף, כמה שהיא צדקה. בכל מקרה, היא אמרה שכדאי שאבדוק גם את הבחור שאיתו אני יוצא, כי בדרך כלל הדברים האלה לא מופיעים רק אצל אחד מבני הזוג.
באותו היום התנהגתי כרגיל, הרגשתי מין כאב מציק כזה בטוסיק אבל לא מעבר. אפילו הלכתי להתאמן בחדר כושר. אחרי כמה ימים הקונדילומה פשוט נעלמה מעצמה. כשחזרתי הביתה ונפגשתי עם הבחור שמתי לב פתאום שיש לו כמו גידולונים קטנטנים, אפילו יותר קטנים ממה שהיה לי, רק שלו היה את זה על איבר המין. וואו, איך לא שמתי לב לזה קודם. יום אחר כך הלכתי איתו אל אותה הרופאה, שהתענגה על ה"איך ידעתי"… היא שרפה גם לו את כל הגידולונים הקטנטנים האלו לקול זעקותיו. גם אצלו זה פשוט נעלם אחרי כמה ימים, אבל אחרי מספר חודשים זה חזר, ואז הוא כבר יצר קשר עם מרפאה בתל אביב שמסירה את הקונדילומה בלייזר, והסיר אותה שם. גם שם לא היה תענוג גדול לפי התאור שלו.
המשכנו לצאת. מאותו הזמן כל יום הייתי בודק את עצמי, כדי לוודא שהקונדילומה לא חזרה. מה זה בודק? הייתי ממשש את האיזור במקלחת לראות אם אני מרגיש משהו חריג. כחודש אחרי שרופאת העור שרפה לי את הקונדילומה, הרגשתי שזה חזר.
הלכתי שוב לרופאת העור ואמרתי לה שכדאי שנבדוק. היא מיד אמרה – "לא נורא, אם זה חזר נשרוף את זה שוב." היא בדקה אותי, ואמרה שהפעם זה לא כמו פעם שעברה, שיש כבר כמה ושהם יותר מידי עמוקים בפנים. פאק… מה עכשיו? מיד עלו לי בראש התמונות המלחיצות מהאינטרנט.
היא נתנה לי הפניה לכירורג-פרוקטולוג, ואמרה לי שהוא יצטרך להוריד לי את זה בדרך אחרת – או בלייזר או במין מחט חשמלית כזאת, אבל זה יצטרך להיות עם הרדמה. בשלב הזה התחלתי לחפש כירורג שעושה את הדבר הזה בלייזר. לייזר תמיד נשמע יותר טוב. מצאתי איזה רופא שמקבל רק בכפר סבא שעושה את זה. לא נורא. נסעתי לכפר סבא, שיקרתי לפקידה שפקידה אחרת אמרה לי שאני יכול לבוא בלי תור, ונכנסתי אליו. הוא בדק אותי, ואמר שאפשר להוריד את כל מה שהולך לי שם בלייזר, ושאני צריך לקבוע תור לניתוח באיכילוב. שמחתי והייתי עצוב באותו הזמן. מצד אחד הגועל נפש זה חזר, ועוד איך חזר. מצד שני, הצלחתי למצוא רופא שעושה את ההסרה עם לייזר ועוד באיכילוב. סטייל… ואז נחשפתי לשירותי הרפואה הנפלאים של מדינת ישראל. התור לניתוח נקבע לי לשמונה חודשים מאוחר יותר.
מה?!?!?!?! מה שמונה חודשים?!?!?! אני לא מוכן להסתובב עם הדברים האלה אפילו שבוע!!! מה פתאום שמונה חודשים?!?!?! ניתקתי את הטלפון עם הפקידה החצופה. שוב חזרתי לנקודת ההתחלה. אין רופא, אין לייזר, אין איכילוב, ובטח שאין סטייל. יש רק קונדילומה. איכס.
פשוט תסכול. תסכול ופחד. פתאום הרגשתי כל כך לבד. לא רציתי לספר להורים שלי, הם עוד פעם יתחילו עם כל מיני קטעים של "למה בחרת באורח החיים הדוחה שלך?" רק זה חסר לי עכשיו. לא רציתי לספר לאף חבר שלי, ממש התביישתי. לא רציתי שאנשים ידעו לא שיש לי מחלות מין, ולא שצומח לי משהו בטוסיק. רק הבחור ידע. וגם איתו ממש לא היה לי כוח לדבר.
בשארית הכוח התקשרתי למוקד זימון התורים של קופת החולים וביקשתי טלפון של פרוקטולוג (רופא תחת) שמקבל בתל אביב. הפעם התקשרתי, לא סתם הופעתי, ודווקא הצלחתי לשכנע את הפקידה שיקבלו אותי מיד. תוך כמה דקות כבר הייתי בחדר ההמתנה של הרופא, שם התייבשתי והתביישתי שעה וחצי. הרופא בדק אותי. כן, הרופא השלישי שמסתכל לי על הטוסיק ביומיים האחרונים, כנראה שביישן אני כבר לא אהיה אחרי הזמן הזה.
הוא אמר לי שהוא יכול לנתח אותי, אבל עםהמחט חשמלית, ולא עם לייזר. הוא אמר שהוא עושה את הניתוחים האלה באיזה בית חולים פרטי בתל אביב, שהוא יצליח למצוא לי תור מהר ושאני לא אדאג, הוא כבר עשה את הניתוח הזה למלא אנשים, כולל למישהו שיושב עכשיו מחוץ לדלת. גם כן סודיות רפואית… אגב, את האדם שישב מחוץ לדלת אני עדיין רואה פה ושם במסיבות, או סתם ברחוב, ותמיד אני חושב על שותפות הגורל שיש בין שנינו ורק אני יודע עליה.
הניתוח נקבע לשבועיים אחר כך. לא מספיק מהר לטעמי, אבל יותר טוב משמונה חודשים. לייזר לא יהיה כבר. גם לא סטייל. אולי הקונדילומות לפחות ילכו.
ביום הניתוח הגעתי בשעה שבע בבוקר לבית החולים הזה, באתי עם הבחור שיצאתי איתו, למרות שכבר תכל'ס ממש הרגשתי שזה כבר לא זה. לא יכולתי לסיים את זה עכשיו. אגואיסטי מצידי, אני יודע. אבל לא רציתי לשתף אף אחד עכשיו בזה שאני עובר ניתוח להסרת קונדילומה מהתחת. גם ככה הייתי לחוץ. לא נורא שיבוא הוא. חיכינו בחוץ שעתיים וחצי ובסוף הכניסו אותי למין חדר אישפוז כזה. לבשתי פיג'מה מגוחכת, מהסוג שנראית כמו שמלה כזו שכשאתה עומד רואים לך את כל הגב והטוסיק. אחרי עוד איזה שעה של המתנה נתנו לי כדור הרגעה, והכניסו אותי לחדר הניתוח. הרופא המרדים נתן לי שתי אפשרויות – הרדמה מלאה או הרדמה חלקית, רק של החלק התחתון של הגוף. אני כמובן חשבתי על הרדמה מלאה. מה אני צריך עכשיו להיות ער בזמן כל הסיוט הזה? אבל אז המרדים הסביר לי שאם אני בוחר בהרדמה מלאה אז אני מתעורר וכואב לי, ובהרדמה חלקית האילחוש פוחת באופן הדרגתי יותר. לקחתי את ההרדמה החלקית. לא נראה לי שיש משהו יותר מפחיד מלהתעורר ולמצוא את עצמך במקום לא ידוע ועם כאבים.

נכנסתי לחדר הניתוח, שבו שררה טמפרטורה ידידותית מאוד של כמינוס ארבעים מעלות, והשכיבו אותי על הבטן על מיטת המנתחים. חצי הגוף התחתון שלי הורדם ולא יכולתי יותר להזיז את הרגליים. הרופא שאותו כבר הכרתי הופיע, ובירך אותי לשלום. הוא לקח את המכשיר שאיתו יבצע את הניתוח והתחיל להתעסק לי שם מאחורה. לא הרגשתי כלום חוץ מתחושה עמומה כזאת, כאילו משהו נוגע לי קלות שם. כעבור מספר שניות התחיל צליל של בזזזזזז חשמלי כזה, וריח של שרוף התפשט בחדר. לקח לי כמה שניות להבין שהדבר ששרוף הוא בעצם הטוסיק שלי.
כעבור מספר דקות לא גדול, הועברתי לחדר ההתאוששות, ובו כל כמה דקות הגיעה לכיווני אחות ובדקה האם ההרדמה של חצי גופי התחתון כבר עברה, היא עשתה זאת ע"י כך שביקשה ממני לנסות להזיז את אצבעות הרגליים שלי, בעשר הדקות הראשונות ללא כל הצלחה, מה שהיה די מפחיד, בכל זאת לא להצליח להזיז את הרגליים גורר תחושה של חוסר אונים של ממש.
לאחר שההרדמה חלפה בחלקה, והצלחתי להזיז קצת את הרגליים הועברתי לחדר אישפוז, ושם חיכה לי מר בחור… הייתי עדיין מעורפל ממה שעבר עליי, בתוך מצב כזה של ספק ישיבה ספק שכיבה במיטה, בהייה בקיר ומחשבות על מר גורלי. לפחות לא הייתי לגמרי לבד כבר. כעבור כמה דקות של טשטוש נרדמנו שנינו. אני על המיטה, והוא – על הכורסה לידי, כשכשעה אח"כ התעוררתי עם כאב מציק במקום בו התקיים הניתוח. כאב שהתחיל להתחזק. אח שעבד שם, שבאופן שהיה לחלוטין ברור לכל השתייך גם הוא לקהילה הגאה נתן לי אופטלגין כדי להקל על הכאב, כמה דקות אח"כ הוא בא אליי שוב ובתנועה מהירה שם לי מעין תחבושת מגולגלת באיזור המנותח. עוד אחד שמתעסק לי שם… ביישן אני כבר באמת לא אהיה יותר.
בשעה שתיים בצהריים שוחררתי מבית החולים והלכתי בקושי לאוטו שהסיע אותי לדירה שלי בתל אביב. הרופא אמר לי לפני השחרור שיהיו לי כאבים, ושכדאי לי לקחת מפעם לפעם אופטלגין כדי להקל עליהם, להשתדל לאכול כמה שפחות ירקות וסיבים כדי שלא תהיה לי הרבה צואה, ולקנות בבית המרקחת שמן פרמין כדי לרכך את היציאות. כשהגעתי הביתה עם הבחור שלי לא עשיתי כלום חוץ מפשוט לשכב במיטה ולבהות בתקרה. הוא כמובן נרדם בערך שתי דקות אחרי שהגענו הביתה, ונשארתי אני לחשוב על מה שהיה, ולסבול מכאבים עמומים ומציקים. לפנות ערב הכאבים פשוט התחילו להיות בלתי נסבלים. כלומר, לא בלתי נסבלים במובן של חזקים מאוד, אלא במובן של עוד שניה אני פשוט משתגע, מה שגרם לי לחשוב על פתרון מקורי – לקחתי בקבוק וויסקי שהיה לי בבית ופשוט התחלתי לשתות ממנו עד שהשתכרתי קצת. אני לא יכול להגיד שאני ממליץ לכל מי שקורא את הסיפור הזה להתמודד עם כאב באמצעות שתיית אלכוהול, אבל אני מודה שזה מה שאני עשיתי, וזה אפילו די עזר.
בעשר בלילה קרה האסון הגדול. הרגע ממנו חששתי. הרגשתי שאני צריך ללכת לשירותים. אני לא יודע אם אתם באמת רוצים לדעת איך מרגיש אדם שעשו לו ניתוח בפי הטבעת כשהוא עושה קקי, אתם יכולים לשאול כל אדם שעבר ניתוח טחורים, אבל תאמינו לי, אחיי ואחיותיי, זה לא נעים. זה הרבה יותר גרוע מלא נעים. זה כואב רצח. ישבתי בשירותים ופשוט בכיתי. הכאב הפיזי הנורא והתחושה המעיקה של איך הגעתי לשפל הזה פשוט שברו אותי. הכאב הנורא נמשך לא פחות מארבעים וחמש דקות, בהם הספקתי לבכות, לקלל, לקחת שני כדורי אופטלגין ולהוריד עוד כמה כוסיות וויסקי.
אחרי הכאבים חזרה אליי הבושה. פתאום נחתה עליי הכרה חדשה שאני מדבק, ועד איזשהו תאריך לא ידוע שבו הגוף שלי יתחסן כנגד הנגיף הזה כל אדם שיגע בי בצורה מינית, חשוף לסבל הנורא שאני עברתי באותו היום ובכל התקופה האחרונה. הבחור שהייתי איתו כבר השלים עם הידיעה הזו, אבל פתאום הרגשתי מאוד כבול. הוא אמנם יודע ומקבל, טוב הרי הוא גם יודע שיש סיכוי שבכלל נדבקתי ממנו, אז אוי ואבוי אם הוא לא יקבל. אבל מה יהיה הלאה? הרי ידעתי שאני רוצה לסיים את הקשר הזה בקרוב, ומה אחר כך? אני לא אוכל לעשות שום דבר עם אף אחד? איך מתמודדים עם דבר כזה? אני אמור להזהיר כל אדם שאני רוצה לצאת איתו, היי, תיזהר, אני מדבק?
משום מה באותו הרגע עלתה לי בראש תמונה של האח מבית החולים בו הייתי, הוא גיי, הוא עובד במחלקה הזאת, בטח הוא ידע מה להגיד לי. יום למחרת התקשרתי למחלקה בבית החולים וביקשתי לדבר איתו. הוא היה עסוק והבטיחו לי שהוא יחזור אליי. הוא אכן עשה זאת, בערך שבע שעות מאוחר יותר, אבל בכל זאת, זאת הייתה טובה, הוא הרי לא אמור לתת תמיכה נפשית לכל מיני נפגעי מחלות מין למיניהם. שיתפתי אותו בהתלבטות שלי – איך מתמודדים עם המצב הזה של להרגיש שאתה מדבק. אחרי שבילבלתי לו את המוח כמה דקות, הוא פשוט אמר לי: "למה אתה מטריד את עצמך כל כך ממשהו שגם ככה יש אותו לכל תל אביב? כולם כבר גם ככה נגועים בזה, לחלק צומחות יבלות ולחלק לא, אבל גם ככה לכולם כבר יש את הנגיף הזה". אמרתי לאח תודה וניתקנו את השיחה. לא הרגשתי יותר טוב.
השבוע הראשון אחרי הניתוח היה סיוט. סבלתי מכאב, אמנם הולך ופוחת כל הזמן, אבל בעיקר בזמן ואחרי שהלכתי לשירותים. הייתי מגיע למצב שבכל פעם שהרגשתי שאני צריך ללכת לשירותים, לקחתי כדור אופטלגין מראש, המתנתי כמה דקות, ורק אז נכנסתי לשירותים. הכאב המשיך להיות חזק בטירוף ובחצי שעה שאחרי שיצאתי משם, פשוט הייתי נשכב על המיטה ובוכה מכאב. הכאבים האלו הפכו לנסבלים בשבוע השני, ונעלמו לחלוטין רק כחודש אחרי הניתוח.
בערך חודשיים אחרי הניתוח אזרתי אומץ ונפרדתי מהבחור. הרגשתי הקלה, אבל זה כבר לא ממש קשור לעניין סיפור הקונדילומה אותו אני מנסה לספר לכם כאן.
שלושה חודשים אחרי הניתוח הקונדילומה חזרה שוב. כן.

בבדיקה אצל הרופא שניתח אותי הוא מצא שתי קונדילומות חדשות. הפעם הוא אמר לי שהן יחסית בחלק החיצוני של פי הטבעת ולכן אני יכול ללכת להסיר אותן בלייזר אצל גניקולוג שעובד בקופת החולים. כמובן שיצאתי מהמרפאה בדיכאון מטורף, תוך כדי שאני מדמיין את הכאבים הנוראים שעברו עליי בפעם הקודמת. בדרך הביתה מצאתי את עצמי מתקשר וקובע תור אצל גניקולוג. כמה נמוך אפשר להגיע? גבר קובע תור אצל גניקולוג. איזו בושה.
בכל מקרה נקבע לי תור להסרה של הקונדילומה החדשה לשבוע שלאחר מכן. הפעם הגעתי לבד. הזריקו לי זריקה קטנה, השכיבו אותי על מעין שולחן ניתוחים, והייתי בחוץ כעבור 5 דקות.
זה לא היה דומה למה שעבר עליי בפעם הקודמת, כנראה בזכות זה שהפעם זה היה בחלק החיצוני יותר. אמנם הרגשתי קצת אי נעימות בשירותים למשך שבוע, אבל כשבועיים אחר כך כבר תפקדתי רגיל לחלוטין.
אחרי כחודשיים שוב גיליתי את הקונדילומה בפי הטבעת.
במר יאושי, פתחתי את האינטרנט והגעתי דחוף לד"ר שרגא וקסלר, שהתגלה כרופא חביב, יעיל ומקצועי.
אחרי שהתיז ספריי להרדמת המקום, הסיר את הגדולים בלייזר, תוך כדי צפיה במיקרוסקופ מיוחד, המזהה גם גדולים זערוריים. כעבור יומיים עשה לי את אותה פעולה בתוך התעלה האנלית, גם כן תחת הרדמה מקומית בספריי.
אחרי חודש ד"ר וקסלר עשה לי בדיקת PCR לנגיפי HPV שנמצאה תקינה.
מאז שקט ושלווה…
חצי שנה אח"כ הלכתי לביקורת אצל הרופא, וזו התבררה כמוצלחת. כיום, חלפו כמעט שנתיים מהפעם הראשונה שבה שמתי לב ל"קפל עור" המוזר שצמח לי, וכבר יותר משנה שהכל בסדר.
במהלך הזמן גם עשיתי את החיסון גרדסיל, של שלוש זריקות לזרוע.
אני חושב שבשלב הזה אני רוצה לחזור לדברים שכתבתי בתחילת הסיפור, על הסיבה שבגללה החלטתי לכתוב את הסיפור הזה ולפרסם אותו ברבים. אני רוצה שאנשים ידעו שברגע שהם מגלים שהם נדבקו בקונדילומה זה ממש לא סוף העולם. מאז שהסיפור הזה התחיל שמעתי על הרבה בנות שגילו אצלן קונדילומה באיבר המין, ובנים שגילו שיש להם קונדילומה על איבר המין או בפי הטבעת ועברו בדיוק את הסרטים שאני עברתי, וכשאני אומר סרטים אני מתכוון לסרטים הנפשיים, שהם הרבה יותר קשים מהסבל הפיזי.
כאשר אני מסתכל לאחור על כל מה שעברתי אני מבין שיצאתי לחלוטין מפרופורציה. הדיכאון שבו הייתי שרוי תקופה ארוכה היה פשוט מיותר. הטיפולים שעברתי היו כואבים ולא נעימים זה נכון, אבל כל תחושת הדחייה מעצמי, והפחד הנורא מלהדביק אנשים היו פשוט לא מוצדקים.
חבר'ה, אתם חייבים להבין. הנגיף הזה מסתובב ומדביק את כולם. בנים ובנות. ישנן שתי דרכים להימנע מהידבקות – אי קיום יחסי מין או להתחסן. לבנות ולבנים שקוראים את הסיפור שלי אני ממליץ בחום להתחסן, אם טרם עשו זאת. אל תשכחו שתשעים ותשעה אחוז מהאנשים שנחשפים לנגיף לא יראו לעולם שום סממן ושום קונדילומה לא תצמח לו, וגם אם אתם חסרי מזל כמוני, ומשתייכים לאותו אחוז בודד, אז גם כן, לא נורא.תלכו לרופא מיומן, תקוו שייגמר במהירות. זה בטח לא נורא כמו שאתם חושבים שזה.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

131 שאלות בנושא סיפור הקונדילומה של רועי

 1. שלום דר.
  במהלך השנה האחרונה הופיעו לי קונדילומות מרובות בפי הטבעת. למרות שמעולם לא קיימתי חדירה אנאלית.
  לאחר ביקורים אצל מספר רופאים ומרפאות כולם אמרו לי שזה מורכב לטיפול בלייזר או חנקן ויש לפנות גורמים אחרים. מצעד של יאוש בפעם האחרונה ( הייתי משוכנע שזה הסתיים). פשוט הפסקתי את הטיפול… לא קבעתי כלום ונשארתי עם היבלות.
  במשך החודשים הבאים לבד הן התחילו להיעלם ונכון להיום אני נקי לגמרי ( לא על סמך רופא רד על פי מבט חזותי שלי).
  בכל מקרה קיים שיפור של מעל 90 אחוז…
  יש לציין, אולי קשור??? שאני מטופל קאנביס רפואי בגלל סיבה אחרת.
  האם הגיוני שהם נעלמו ללא טיפול?.
  מה הסיכוי שיחזרו?.
  האם יש צורך לפנות לרופא ואיזה? פרקטולוג?/עור ומין?.

  תודה רבה מראש…

  שלום,
  קענדילומות נעלמות מעצמן בכ 22 אחוז. ממליץ לך להגיע לקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. היי , מזה כמה שנים יש לי יבלת פפילומה גדולה בכף הרגל, כאשר במרוצת השנים הוירוס התפשט לכל מיני מקומות אחרי בגוף כצורת חלקיק עור מורם.
  השאלה שלי האם ניתן לטפל אצלך במקרים מהסוג הזה ?
  כף הרגל ? מספר נגעים בגוף ?

  שלום,
  איני עוסק בזה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. היי, מה הטיפול הכי מומלץ כדי למנוע מהקונדילמות לחזור? בן זוגי הסיר כבר מספר פעמים והן תמיד חוזרות.

  שלום,
  אם תשובת PCR ל HPV תקינה אזי אם מופיעה שוב קונדילומה הרי שזה מהדבקה חדשה ולכן יש לבחור בני זוג בקפידה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. אני גילו אצלי לאחרונה וירוס הפפילומה מה ניתן לעשות בערכים של 16 הנייד 0506482030

  שלום,
  השאלה אינה ברורה.
  תוכל להתקשר אלינו למרפאה – 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. שלום. נדבקתי גם אני בוירוס הערור ללא יכולת אמיתית להתמודד איתו נקבע לי תור לליזר לעוד שלושה חודשים.
  היכן מקבלים את החיסון המדובר? האם הוא גם עובד על מי שכבר נדבק? והאם לאחר מכן אוכל להיות רגוע שלא אדביק אחרים?

  שלום,
  יעילותו המירבית של החיסון היא כאשר אין נגיפי HPV בגוף.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. היי אחרי הורדת הקונדילומה אני לא מסוגל לקיים יחסי מין בפי הטבעת אני מנסה ומרגיש כאבים עזים כאילו לוחצים לי על פצעים ולחץ כשאני מנסה וכבר הייתי בביקורת אצל הרופא ואמר שהכל תקין וכל הקונדילומות נעלמו , אז מימה זה יכול לנבוע?

  שלום,
  ניתן להשיב לך אחרי בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. קונדילומה הגיב:

  היי גילו אצלי קונדילומה באיבר המין..
  הרופא רשם לי קונדילוקס…
  האם ניתן להשתמש בתרופה גם לטיפול בפי הטבעת ?
  האם התרופה עוזרת והאם היבלות חוזרות?
  תודה רבה

  שלום,
  האם ניתן להשתמש בתרופה גם לטיפול בפי הטבעת ?= נא לברר עם הרופא המטפל ובהתאם לרשום בדף ההנחיות המצורף לתכשיר.
  האם התרופה עוזרת והאם היבלות חוזרות?= אם היתה יעילה הייתי משתמש בה. איני משתמש בה כבר למעלה מ30 שנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 8. קונדילומה הגיב:

  היי, הייתי אצל רופא נשים ומסתבר שיש לי קונדילומה קטנה על איבר המין, הוא נתן לי מרשם לתמיסה שאני כרגע משתמשת בה.
  השאלה היא אם ברגע שהקונדילומה עוברת אפשר להתחסן נגד ואז היא לא תחזור? או שגם אם אתחסן יש סיכוי שהיא תחזור?
  האם בכלל כדאי להתחסן?

  שלום,
  השאלה היא אם ברגע שהקונדילומה עוברת אפשר להתחסן נגד ואז היא לא תחזור? = מירב יעילות החיסון מושגת אם הוא ניתן אחרי תוצאה תקינה של בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. היי גיליתי לא מזמן שיש לי קונדילמה ,
  לאחר ביקור אצל שני גניקולוגיים שאיבחנו אצלי באופן די שטחי קונדלימה האחרון שלח אותי לטיפול לייזר. שהייתי בטיפול הרופא רצה להזריק לי זריקת הרדמה מקומית ואמר שיש סיכוי שאחרי שהוא ישרוף את הנגעים יש מצב שצבע העור ישתנה, כמו כן בעקבות שהפות שלי רגיש באופן כללי פחדתי מזריקת ההרדמה ולא הצלחתי לאפשר לו להרדים את האזור.
  בעקבות כך אני חווה תסכול בנוגע לאופן הטיפול בקונדלימה, קראתי שיש אפשרות לטפל בה במשחות וכן משחה טבעית קונדרמה, אך אני פוחדת שזה לא מספיק מעמיק והן יחזרו.
  אשמח להכוונה בנושא , תודה מראש !!

  שלום,
  מנסיון של 40 שנה ויותר הגישה היעילה ביותר מתחילה בקולפוסקופיה מקיפה. הצעד הבא הוא לייזר בהכוונה של קולפובקופ ובהרדמה מקומית של ספריי. הצעד האחרון הוא בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 10. גילתי שנוצר לי קפל עור בפי הטבעת כבר עברו 3 חודשים וזה ממש מטריד אותי שזה נוצר .
  אני כרגע חייל רציתי לדעת איזה רופא אני אמור לבקש בשביל לטפל בזה והאם אני חייב לציין לרופא יחידה ממה זה נוצר או שזה קיים?
  ואם אני לא מטפל בזה מה יכול לקרות?

  שלום,
  איזה רופא אני אמור לבקש בשביל לטפל בזה ? = פרוקטולוג

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. היי ד"ר שרגא אני משותל כליה כמה שנים לאחר ההשתלת כליה הופיעו לי לאט לאט מתא קונדילומות באיבר המין עשיתי כמה טיפולי עזרו לי לפרק זמן קצר ואז חזרו פי שתיים ועברו גם לפי הטבעת אחר כך עשיתי לפחות עוד 4 טיפולי חנקן ברפואה הציבורית שהיו בגדר בדיחה על כמה נגעים וזהו 2 דקות טיפול מדובר כבר במקבץ קונדילומות בפי הטבעת שמונה לפחות מאה נקודות קטנות.הלכתי לרופא פרטי הוא אמר בגלל שיש לי הרבה עדיף לעשות כמה טיפולי חנקן על הכל ולא חפיף.באיבר מין זה נראה שזה פועל אבל בפי הטבת זה פשוט נשאר עם המון קונדילומות גם אחרי 2 טיפולי חנקן הוא ממש ריסס לי את את פי הטבעת במשך דקה לפחות פעמיים..מה אתה חושב שהכי מומלץ לעשות בכמות גדולה של קונדילומה?

  שלום,
  אוכל להביע דיעה רק אחרי בדיקה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. היי יש לי כמה שאלות מהי בדיקת הקולפוסקופיה?
  האם אחרי הלייזר להורדת הקונדילומה נשארים צלקות באיבר מין אם כן איך מעבירים את הצלקות?
  אם לחבר שלי שנדבק ממני יש קונדילומה ולאחר הלייזר שלי לא יהיה יותר אני יידבק ממנו שוב לאחר קיום יחסים?
  תודה מראש

  שלום,
  מהי בדיקת הקולפוסקופיה?= בדיקה במיקרוסקופ מיוחד אחרי צביעה מיוחדת של הרקמה.
  האם אחרי הלייזר להורדת הקונדילומה נשארים צלקות באיבר מין ? בידיים מיומנות ובמכשור משוכלל ובעבודה בלייזר בהכוונת קולפוסקופ- סיכוי קטן ביותר.
  אם לחבר שלי שנדבק ממני יש קונדילומה ולאחר הלייזר שלי לא יהיה יותר אני יידבק ממנו שוב לאחר קיום יחסים?= יש מצב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 13. קןנדילומה הגיב:

  שלום רב
  מזה חודשיים שסבלתי מגרד דימומים וכאב בפי הטבעת והיום אובחנתי כלוקה בקונדילומה. ובפני מספר שאלות:
  א. האם ייתכן שהנגיף אצלי בגוף מעל לשנה והקנדילומות הופיעו רק כעת?
  ב. האם הסרה של הקנדילומות מלווה בטיפול בנגיף עצמו או שהוא הופך כרוני? הכם לאחר היפטרות מהקנדילומות הנגיף עדיין חי בגוף ומדבק/מסכן ?
  ג. האם הקנדילומות הן סוג מסוים של hpv או שהן תוצר לוואי לאחר זמן מסוים/ רלוונטיות לסוג מסוים של האוכלוסיה?

  תודה רבה

  שלום,
  א. האם ייתכן שהנגיף אצלי בגוף מעל לשנה והקנדילומות הופיעו רק כעת?= אפשרי
  ב. האם הסרה של הקנדילומות מלווה בטיפול בנגיף עצמו?= לא את הנגיפים מסלקת מע החיסון
  ג. הקנדילומות נובעות מ hpv.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. קנדילומה הגיב:

  אני מבוגרת מאוד.

  רופא אאג הסיר את הקנדילומות. אצל איזה סוג של רופא פרטי אפשר

  לעשות את החיסונים?

  שלום,
  את החיסונים נותנת האחות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 15. קנדילומה הגיב:

  אני מבוגרת מאוד.

  לאחר שנים רבות ללא סקס בכלל ושנים רבות עם אותו בן זוג
  גיליתי גידולים בגרון. רופא קבע שאלה קנדילומות. הסירו אותן בניתוח
  כואב. שאלותי : מאחר והוירוס נשאר בגוף.
  1.האם יכולות להופיע שוב קנדילומות בגרון? 2. האם אני מדבקת?
  3. ומה הסיכון אם לא אנתח שוב??

  שלום,
  לפני שאני משיב אני מבקש לראות את התוצאה הפתולוגית של הגידולים שהסירו לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 16. קודולמה הגיב:

  שלום רב!
  כבר כמה חודשים יש לי קובדלמה באיבר מין עשיתי צריבה (חנקן)
  פעם אחת ולא עזר.
  ובבדיקות דם גיליתי שיש לי היפטיטס C
  ואם עדיין ניתן לעשות טיפול בלייזר אמלכם?
  תודה!

  שלום,
  כן, בודאי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 17. לפני שבוע עברתי את הניתוח בלייזר להורדת הקונדילומות מאיזור איבר המין (חיצוני בלבד). לאחר הניתוח זה היה נראה כמו אזור שרוף. היום החלק השרוף כבר ירד, ובמקום זה יש חלק לבן והסביבה שלו מדמם. האם זה תקין? אני צריכה לפנות לרופא?

  שלום,
  מציע לפנות לרופא המטפל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. קונדילומה הגיב:

  שלום רב,
  לפני כחודש וחצי נותחתי בבית חולים איכילוב לצורך הסרת קונדילומות בתעלה האנאלית היו נגעים דיי מרובים, זה היה ניתוח בהרדמה מלאה ,
  סבלתי מכאבים נוראיים במשך חודש שלם ובשבוע הראדון מדימום,
  בכטד כשלושה שבות נקבע לי תור לדר קריב שמתמחה בבדיקת hra – בדיקת פי הטבעת ברזולוציה מוגדלת , רצי י לדעת מה הצעד הבא שאני אומור לעשות ?

  שלום,
  קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין הפה הלוע האף והעינים פי הטבעת ותעלה אנלית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 19. קונדילומה הגיב:

  איזה בדיקות ולאיזה רופא צריך לפנות לכי לבדוק את הקונדילומה

  שלום,
  קולפוסקופיה שלרוב נעשית אצל רופאי נשים המיומנים בתחום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. חיסון הגיב:

  הי, אני משוקלי העלות-מול-תועלת. מחיפוש ראשוני ראיתי שהשכיחות במחלות המין הן פפילומה קונדלימה וזיבה.

  אלו חיסונים ניתן לבצע? מה העלויות והפרוצדורה?
  קיימות מגבלות כלשהן עקב החיסונים?

  תודה על השירות

  נ.ב. לעדכונכם הקישור לתנאי השימוש
  במערכת לא מוביל לטופס המוטמע באתר

  שלום,
  מצטער אך מידע על חיסונים נא לחפש באופן עצמאי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. רופאת המשפחה הפנתה אותי לבצע חיסון גרדסיל לאחר שהופיע אצלי קנדילומה. משום שכבר חוסנתי במנה הראשונה לפני שהוסרה הקנדילומה, אני מעוניין לדעת האם לאחר בדיקת PCR תקינה יהיה אפשר להתחסן שוב כדי להיות מוגן מפני סוג הקנדילומה שבה נדבקתי? אם כן כמה מנות? אציין שהרופה אמרה שקופת החולים לא מחסנת אחרי גיל 26 ולכן עליי לבצע את החיסון מוקדם. האם יש מניעה רפואית להתחסן אחרי? כמה מנות חיסון דרוש כדי להשלים כדי להיות מוגן מהדבקה בעתיד? מוטב לי לחכות עם המנה השנייה והשלישי ולהשלים שלוש מנות לאחר תוצאות בדיקה תקינה?

  שלום,
  האם לאחר בדיקת PCR תקינה יהיה אפשר להתחסן שוב? = כן ו 3 מנות
  האם יש מניעה רפואית להתחסן אחרי?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. איך ניתן לחלות בסרטן הפפילומה אצל גברים ונשים ואיך ניתן להימנע ממנו אצל גברים ונשים ?

  שלום,
  להימנע מהדבקות – לקיים יחסי מין עם אנשים שתוצאת בדיקת HPV PCR תקינה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. קונדילומה הגיב:

  שלום רב
  אני בן 50 , לפני מספר שנים צמחה לי יבלת על הפין , לפני כחודשיים הסרתי אותה אצל רופא כירורגי , מבדיקה פתולוגית אומת שזו יבלת קונדילומה .נראה לי שיש גם עוד שתיים על הפין שעדיין לא התפתחו .
  אשתי עשתה בדיקה אצל רופא כולל בדיקת פאפ , ונמצאה תקינה , לא נדבקה . אנו לא מקימים יחסי מין מאז שנודע לי שאני נגוע בוירוס .
  יש לי מספר שאלות :
  1.איך אני ממשיך את הטיפול ? לאחר שהוסרה היבלת .
  2.יש לי יבלות מילדות בגוף ,האם יכול להיות שנבדקתי מעצמי ,מכפות הידיים לעבר המין ? או שדגר אצלי בגוף לאורך 20 שנה ומעלה החיידק ?
  3. האם יש חיסון לווירוס ?
  האם נגזר עלינו לא לקיים יחסי מין ?
  אודה לתשובתכם המהירה
  בברכה יאן

 24. אם לא הופיעו סימנים, אך ידוע לי שהייתי עם אשה בעלת קנדילומה.
  למי פונים בשביל בדיקה, ואיך הטיפול מתבצע למי שאין סימנים חיצוניים?

  שלום,
  למי פונים בשביל בדיקה? = למשל אלינו לביצוע בדיקת HPV PCR
  איך הטיפול מתבצע למי שאין סימנים חיצוניים?= ההסבר ינתן בהמשך לפי התוצאה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. שלום
  עשיתי לפני חודש וחצי ניתוח להסרת קונדילומה .
  היום נראה לי שהגידולים האלו חזרו , זה מלחיץ אותי מאד .
  מה עליי לעשות ?

  שלום,
  או לחזור אל הרופא המטפל או לעבור לרופא נוסף.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. יש לי בן זוג כבר תשעה חודשים. לפני בערך ארבעה חודשים גיליתי שצמחו לי קונדילומות והחל אצלי תהליך ארוך ומייגע, בו הניתוח הסתבך ואיבדתי המון דם.

  אני הראשון של בן הזוג שלי, הוא לא היה לא עם גבר ולא עם אישה (ברמת הנשיקה). אם הנגיף עבר ממני, קיימת אפשרות שאני אדבק באותו זן בדיוק פעם נוספת?

  שלום,
  אם הנגיף עבר ממני, קיימת אפשרות שאני אדבק באותו זן בדיוק פעם נוספת? = אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. קונדילומה הגיב:

  שלום יש לי את נגיף הקונדילומה ישנם כמה יבלות שנימצאות בתחילת איבר המין שעונות בידיוק לתיאור בנוסף גם החלטה מרופאת עור ומין הבעיה היא שכל פעם היא מסירה לי 3.4.5 וכול שבוע אני חוזר עם עוד כמה.
  יוצא מצב שאני כל שבועיים שם מוציא יבלות.
  הבת זוג שלי הדביקה אותי היא הוציאה את שלה מאיזור הנרתיק בלייזר וקיבלה חיסון נגד נגיף היא בנתיים קיבלה זריקה אחת ועברו להם חודשיים שלוש וזה לא חזר לה האם יש סיכוי שיחזור?
  האם יש סיכוי שלקחת את החיסון יכול לעזור לריפוי המחלה?
  מומלץ לקחת חיסון שאני בן 23 לאחר שנידבקתי?
  מה עושים עם המצב איך אני יכול לחזור ליהיות בריא מהמחלה הנוראית הזאת?

  שלום,
  האם יש סיכוי שיחזור?= הכל תלוי אם נפתרה גם מהנגיפים וזה ניתן לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV
  האם יש סיכוי שלקחת את החיסון יכול לעזור לריפוי המחלה?= לא
  מומלץ לקחת חיסון שאני בן 23 לאחר שנידבקתי? = אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV
  מה עושים עם המצב איך אני יכול לחזור ליהיות בריא מהמחלה הנוראית הזאת?= בשלב ראשון קולפוסקופיה מקיפה לכל אבריה מין פה עינים ופי טבעת. אחכ טיפול בלייזר בהנחיית קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. שלום רב,
  לפני זמן קצר קיבלתי שיחת טלפון מבת זוגתי שנמצאת אצל משפחתה כרגע בפולין לאחר כאבים באיבר המין מצאו אצלה את נגיף הפפילומה .. קבעו לה תור בורשה להסרת\ שרפת הנגיף ממש לעוד כמה ימים.
  הבנתי שככ הנראה גם אני נדבקתי במחלה.. מה אני צריך לעשות עכשיו? מה הטיפול? כמה זה מסוכן? למי להודיע כדי שתלך להבדק?

  שלום,
  הצעד הבא הוא בדיקת PCR ל HPV לראות אם נדבקת בכלל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. שלום רב
  האם יתכן להדבק בחיידק לאחר קבלת החיסון ( שלוש פעמים)
  ביתי בת 26 קיבלה את החיסונים לפני כ -8 שנים.
  בבדיקה שעשתה ( היא חיה בארה״ב) הודיעו לה שהיא נושאת את החיידק בסיכון גבוה. עדיין לא פגשה את הרופא גניקולוג

  תודה על תשובתך
  אורנה

  שלום,
  האם יתכן להדבק בחיידק לאחר קבלת החיסון ( שלוש פעמים)?= אפשרי והתכוונת לנגיף כנראה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 30. הבדיקה הראשונית בתשלום?

  שלום,
  ניתן לקבל פרטים במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. papiloma הגיב:

  יש לי קונדילומה בעבר מין מה אני אמור לעסות?
  למי אני פונה?

  שלום,
  אלינו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. קונדילומה הגיב:

  בחור בן 20
  כשהייתי ילד הייתה לי בעיה עם יבלות היו לי יבלות גדולות וחמורות ביידים
  אבל פטרתי את הבעיה בעזרת עלי דפנה…
  בכל אופן יש לי על איבר המין קונדילומה לפי מה שהרופאה אומרת…
  עכשיו יש לי את זה במשך כמה שנים כבר וזה לא משפיע עלי /לא מגרד/לא כואב
  השאלה היא האם זה מדבק אפילו שהמצב ככה.
  שאלה נוספת היא שאפשר ללחוץ על הנקודות האלה והן מתפוצצות ממש כמו חצקונים האם זה קונדילומה עדיין?

  שלום,
  האבחון לא ברור לי ולפי תאורך זה לא קונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. שלום,
  עשיתי בדיקת פאפ וגילו אצלי שיש לי את הווירוס זן 51
  מה המשמעות של זה?
  האם קרו מקרים שפיתחו סרטן מהזן הזה?
  בנוסף,
  הרופא אמר לי שעכשיו אני צריכה לעשות קולפוסקופיה להיות במעקב 10 שנים שאין לזה טיפול ואי אפשר לדעת האם זה נעלם או לא
  האם אסור לי להיות עם מישהו במשך 10 שנים?
  האם חיסון יכול לעזור במקרה הזה?
  לאיזה מומחה אפשר לפנות לעוד ייעוץ?
  תודה מראש.

  שלום,
  מה המשמעות של זה? = שיש לך את הוירוס 51
  האם קרו מקרים שפיתחו סרטן מהזן הזה?= כן
  האם אסור לי להיות עם מישהו במשך 10 שנים? = לא
  האם חיסון יכול לעזור במקרה הזה?= לא יעיל
  לאיזה מומחה אפשר לפנות לעוד ייעוץ? = למשל אלינו לצורך קודם כל קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 34. קיימתי יחסי מין עם מישהי שיש לה חבר ואני מפחד לספר לה, אני לא יודע מה לעשות.
  עוד דבר יש לי את הקנדילומה יותר משנתיים האם זה בהכרח מדבק?

  שלום,
  ההדבקה היא בשכיחות של 25%

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. זה התחיל לפני חודשיים שלושה…ראיתי את הכרובית הזאת כמו שכולם מתארים על האיבר מי אבל מתחת לטבור ואחרי כמה ימים גדלה עוד אחת מצד שמאל שלה…ולפני שבוע גדל לי על האיבר מי עצמו…אני קצת מפחד מזריקות והרדמה כללית…אני מאוד רוצה להסיר את זה ממני ושבעזרת השם נבריא ולא נזדקק לעבור שוב…
  מחכה לתשובה וייעוץ

  שלום,
  נא תתקשר עכשיו למרפאתנו
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. יש לי כ3 נגעים שאני מעוניין להסיר בלייזר וכן לבצע בדיקה מקיפה לנגעים ובדיקה לוירוס וחיסון אבקש לחזור אלי 0524084444

  שלום,
  יתקשרו אליך עוד מעט

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. שלום רב,
  יש נגע על איבר המין. אני מבקש להסיר אותו ומתעניין באפשרות שתוצע.
  תודה,
  בני

  שלום,
  תוכל להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. שלום,
  כבר כמה חודשים שאני סובלת מפיטרייה בנרתיק ושום טיפול שנתנו לי לא עזר. בסוף הרופא שלח אותי לעשות קולופוסקופיה.
  הרופא עשה וולווסקופיה ומצא שיש מיקרוקונדילומות בשפתיים הקטנות וגם לקח ביופסיה (טרם התקבלו התוצאות של הביופסיה).
  האבחנה שלו הייתה HPV vulvitis.
  אציין פה בנוסף שאני בת 31 ועברתי חיסון נגד פפילומה לפני כ- 4 שנים.
  לצערי לא כ"כ קיבלתי הסברים ולכן ארצה לדעת:
  1. אם זה אכן מה שהוא אבחן מה הן דרכי הטיפול? האם זה מדבק ואיך זה מדבק ואיך אני אמורה להתנהל עם זה בהקשר של קיום יחסי מין ? מה הן ההשלכות? איפה אני יכולה למצוא על זה מידע נוסף?
  2. אם זה לא מה שהוא אומר שזה, מה זה עוד יכול להיות?

  שלום,
  קודם כל יש לדעת את תוצאת הביופסיה.
  המשך התשובות לאחר מכן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. קנדילומות הגיב:

  שלום,
  איזה בדיקות עליי לעשות לאחר הסרת הקנדילומות מאיבר המין ואזור פי הטבעות?

  דרך איזה רופא ניתן לעשות זאת (האם זה רופא אור או רופא משפחה?)

  האם החיסון, בדיקות וטיפולים נעשים דרך קופת חולים?

  שלום,
  איזה בדיקות עליי לעשות לאחר הסרת הקנדילומות מאיבר המין ואזור פי הטבעות?= PCR ל HPV, פאפ מצואר רחם ומפי טבעת וקולפוסקופיה מקיפה
  דרך איזה רופא ניתן לעשות זאת (האם זה רופא אור או רופא משפחה?)= נשים
  האם החיסון, בדיקות וטיפולים נעשים דרך קופת חולים?= יש לברר

  בברכה,
  גמר חתימה טובה
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. קונדולימה הגיב:

  היה לי קונדולימה על איבר המין והם הוסרו על ידי רופא. לפני שהלכתי לרופא עור אישתי ירדה לי לא הרבה זה יכול לדבק.

  שלום,
  אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. האם אדם מדבק גם כאשר לא נראה לעיין שום סממן של פפילומה?
  כיצד לפעול כאשר מתחיל קשר חדש?(מבחינת גילוי נאות)

  שלום,
  אם תשובת PCR ל HPV מראה על נוכחות וירוס HPV אזי יש סכנת הדבקות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 42. היום אני בן 18 ולפני כמה שנים הרבה שנים גדלו לי פטריות קטנות בצידי השוקיים שמכוונות לאיבר המין אותן פטריות היו נורא מגרדות והן גדלו לגודל של חמישה שישה סנטימטרים עבר ועבר הזמן ואני כבר לא הרגשתי גירוד יותר ואני גם לא רואה אותם יותר אבל אחרי זה אני מרגיש את העור שלי כאילו הוא ממש דק ואני מצליח להרגיש את כלי הדם שלי דרכו בקלות יכול להיות שאני לא זוכר את ההרגשה לפני הפטריות אבל ככה אני מרגיש וגם יש לי יובש על האשכים ואני לא יודע מה זה יכול להיות אז בדקתי באינטרנט ומצאתי את האתר הזה ומה שמוזר הוא שעדיין מעולם לא קיימתי יחסי מין

  שלום,
  במה ניתן לעזור לך?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. לפני 3 ימים הרגשתי שכשאני מעבירה את היד (צריך לנגב את הטוסיק לפעמים..) כואב לי. ביום הראשון לא התעסקתי בזה, ביום השני כבר מיששתי את האיזור והרגשתי כמו כדור קלקר קטן כזה.. עגול, קשה וכואב. החלטתי לתת לזה עוד יומיים ולמשש כל יום כדי לראות אם הגודל משתנה.. אני לא מרגישה שינוי בכלום. זה עדיין כואב כשאני לוחצת וזה עדיין באותו גודל. אציין שהתחלתי לקחת דוקסילין במוצ"ש, כדור אחד בבוקר אחד בערב, בגלל כלמידיה.
  עוד דבר חשוב, אני לא מקיימת יחסים אנאליים בשום אופן. יש לי קוליטיס.
  אשמח להכוונה..
  תודה,
  שלומית.

  שלום,
  מציע בדיקה ע"י רופא. בתור התחלה יספיק רופא משפחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 44. היי אני כבר סובל ממחלת עור שנה וחצי שהתחיל להופיע באיזור החזה ועכשיו בכל הגוף וגם יש לי צלקות לא יודע מאיפה זה בא ! , השתמשתי בהרבה תרופות שום דבר לא עזר … אני חייב עזרה בבקשה!

  שלום,
  נא פנה לבדיקה לרופא המתאים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. לבן שלי בן 15 יש יבלת ויראלית באיזור הפין הוא טופל בחנקן והרופא אמר לי שאם לאחר שבועיים נשאר עדיין משהו אז להתחיל במשחה פרימוד מרחתי לו במשך שבועיים והמקום נראה אדום נפוח ומוגלתי … בני לא רוצה להמשיך במשחה מה עושים? להפסיק ? אולי טיפול נוסף בחנקן יעזור?

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. אהלן,
  אם כבר היו לי קונדילומות בפי הטבעת וטיפלתי בהן בלייזר, אפשר פשוט ללכת לקבל את החיסון ולא לחכות לחיסון הטבעי שיגיע מתישהו? או שאת החיסון מקבלים רק לפני הידבקות?
  בנוסף, האם באמת הגוף מחסן את עצמו באופן טבעי אחרי הידבקות? אחרי כמה זמן?
  תודה

  שלום,
  אפשר פשוט ללכת לקבל את החיסון ? = החיסון בשיא יעילותו אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV
  ולא לחכות לחיסון הטבעי שיגיע מתישהו? = אין חיסון טבעי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. אני יוצאת עם מישהו מקיימת איתו יחסי מין. 3 שבועות לאחר המפגש האחרון גילה לי שיש לו קונדילומה על איבר המין. האם יכול להיות שנדבקתי ממנו? מה הסימנים לנשים שמאותתים על קיום הוירוס?
  עשיתי בדיקת קולונוסקופיה שיצאה תקינה ואני מחכה לקבל תשובת PAP שמסרתי לפני שבועיים
  אני ממש ממש מודאגת…

  שלום,
  האם יכול להיות שנדבקתי ממנו? = סכון להדבקה 25% בכל מגע מיני
  מה הסימנים לנשים שמאותתים על קיום הוירוס?= לעתים גרד

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. זהיכטל לפגוע הריון ברחם בעתיד שאני לא יוכל להכנס להריון שלי

  שלום,
  נדיר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. קונדילומה הגיב:

  שלום..
  לפני 9 חודשים גיליתי שיש לי קונדילומה מסביב לאיבר המין והתחלתי לטפל בזה אצל רופא עור(קריותרפיה).טפלתי בזה 3 פעמים.עברו 3 חודשים ואין לי כלום עכשיו..
  1)מה אני צריך לעשות עכשיו שלא יחזרו הקונדילומות?
  2)האם קונדילומה זה סרטן?או מה?

  שלום,
  1)מה אני צריך לעשות עכשיו שלא יחזרו הקונדילומות?= מנסיוני יש לעשות קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים ואם תקינה אז לעשות בדיקת PCR ל HPV.
  2)האם קונדילומה זה סרטן?= לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. פפילומה הגיב:

  האם החיסון כואב?
  אני צריכה לעשות מחר את החיסון אני לא מרגישה כל כך טוב, אני אישה/נערה שנלחצת ממחטים עד מאוד אני גם צריכה לעשות באותו יום בדיקת דם אבל את הבדיקת דם אני עושה לפני זה מסוכן או לא?

  שלום,
  האם החיסון כואב?= כואב כמו כל חיסון אחר הניתן לשריר הזרוע למשל הפטיטיס.
  אני גם צריכה לעשות באותו יום בדיקת דם אבל את הבדיקת דם אני עושה לפני זה מסוכן או לא?= השאלה אינה ברורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. שלום רב,
  הייתי אצל גניקולוגית לפני כחודש לאחר שהבחנתי שיש לי על שפתי הפות בליטות מוזרות ואדמומיות. לאחר שבוע מהופעתן המקום החל לגרד. חשבתי ששוב יש לי איזו פטריה כפי שגניקולוג אחר אבחן לפני 3 חודשים. היא עשתה לי PAP אבל אמרה שהגבשושיות הן סתם ונתנה לי משחה להרגעת הגירוד.
  בשבוע שעבר הלכתי חזרה לגניקולוג שלי והוא אמר לי לא להשתמש בקרם שהיא נתנה ושיש לי קונדילומה. הוא נתן לי משחת פרימוד (יקרה מאוד – 200 ש"ח במכבי) בה השתמשתי פעמיים.. הוא רק הסתכל במכשיר מחובר למסך (אולי זה קולפוסקופית??). טען שבדיקת ה-PAP תקינה. אני חושבת שהוא לא עשה PCR
  האם באמת יש לי קודילומה?
  במשך 30 שנה הייתי עם בן זוג אחד וב-3 שנים האחרונות הייתי עם בן זוג שני. אם יש לי אז ממי נדבקתי?

  שלום,
  האם באמת יש לי קודילומה?=ללא קולפוסקופיה לא אוכל להשיב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. הגיב:

  יש לי מין בועות על איבר המין, בועות קטנות -ואני בן 16

  שלום,
  אז מה השאלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. שלום רב,
  לאחרונה עברתי ביופסיה באיבר המין ובביופסיה ראה הגניקולוג שיש לי וירוס HPV.
  יש לי כמה שאלות:
  1. רציתי לדעת אם זה אומר בהכרח שיופיעו לי יבלות באיבר מין או בפי הטבעת?
  2. רציתי לדעת האם יחסי מין אם בן זוגי בשימוש אם קונדום יבטיחו שלא אדביק אותו. במידה ולא מהן האפשרויות שלנו?
  3. האם העובדה שיש לי את הווירוס תפגע בסיכויי להיכנס להריון ואו תפגע בעובר בצורה כלשהי?.
  4. הבנתי שאין טיפול בוירוס והוא אמור לעבור לבד, האם זה נכון?
  5. מהי בדיקת PCR והאם אפשר לעות אותה דרך קופת החולים?

  שלום,
  1. רציתי לדעת אם זה אומר בהכרח שיופיעו לי יבלות באיבר מין או בפי הטבעת?= לא
  2. רציתי לדעת האם יחסי מין אם בן זוגי בשימוש אם קונדום יבטיחו שלא אדביק אותו? = לא
  במידה ולא מהן האפשרויות שלנו?= אם תוצאות PCR של שניבכם ל HPV תהיינה תקינות אזי אין דאגה של הדבקה.
  3. האם העובדה שיש לי את הווירוס תפגע בסיכויי להיכנס להריון? לרוב – לא
  ואו תפגע בעובר בצורה כלשהי?.= סכוי 1 ל 1000 שידבק במעברו בתעלת הלידה
  4. הבנתי שאין טיפול בוירוס והוא אמור לעבור לבד, האם זה נכון?= נכון
  5. מהי בדיקת PCR = בודקת נוכחות של DNA של ה HPV
  והאם אפשר לעשות אותה דרך קופת החולים?= למה לא?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. שלום, לפני כמה שבועות שמתי לב שיש לי מן עור יבש דמוי צלקת באזור המפשעה, לא התייחסתי לזה ממש ואחרי כמה זמן שמתי לב שהופיעה עוד אחת ועוד אחת ועוד אחת קטנה קצת שונה מהאחרות כמו פצע יבש. כשהבנתי שזה לא סתם עור יבש וזה לא עובר גם אחרי שאני שמה קרם גוף הבנתי שאני חייבת ללכת להיבדק, קבעתי תור לרופאת נשים , הגעתי אלייה הראתי לה והיא בלי להיבהל אמרה לי ״ אוי, זה וירוס זה פטריה את צריכה לקבוע תור לרופא עור״ חייכה לי ואמרה להתראות. האם אני צריכה לחשוש? לחבר שלי הופיעו כמה יבלות מעל האיבר מין וכמה קטנות על האיבר הייתכן שזה קונדילמה? אני יכולה לחלות בסרטן צוואר הרחם? אני ממש חוששת כי אנחנו מקיימים יחסי מין ללא קונדום.

  שלום,
  על האיבר הייתכן שזה קונדילמה?= יתכן
  אני יכולה לחלות בסרטן צוואר הרחם? = לפי מה אני צריך לדעת?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 55. משחה הגיב:

  הכוונה בשאלה הייתה משחת סלאטאק ג'ל.
  האם להשתמש באזור איבר המין ליבלות למרות שבעלון השימוש רשום שלא לשימוש באזור איברי המין.
  תודה

  שלום,
  אם כתוב שלא לשימוש אז מה השאלה? איני מכיר את המשחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. יש ליקונדומליה כבר כמה חודשים, אך עד עכשיו הייתי עם חברה קבוע שנבדקה כל כמה זמן ואצלה לא נראו היבלות.
  האם אפשרי לי לקיים מגע מיני עם בנות עכשיו עם קונדום או שזה לא עוזר? ואם קונדום לא עוזר מה האופציות שלי?

  שלום,
  מציע לך בדיקת נגיפי HPV בשיטת PCR ואם תקינה אזי אינך מדבק ותוכל גם להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. משחה הגיב:

  רופאת עור נתנה לי משחה סלאטא ג'ל למרוח על הנגעים בפין.
  אבל בעלון למשתמש רשום לא לשימוש באיזור אברי המין..
  האם להשתמש? האם לא?

  שלום,
  איני מכיר את הג'ל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. לא בטוח הגיב:

  לפני שבוע וחצי שכבתי עם מישהי ואתמול הרגשתי בליטה כואבת מחוץ לפי הטבעת. היא יחסית גדולה (מרגיש כמו איזה 2-3 סנטימטר). הבנתי שאין מצב שזה התפתח כל כך מהר רשום מינימום 3 שבועות. הגיוני שזה קונדולומה? אני מת מפחד לשכב עם חברה שלי כרגע מה ניראה לך דוקטור? תודה מראש

  שלום,
  איך – מה נראה לי ? אם לא ראיתי? מציע שתיגש לבדיקה ע"י רופא מיומן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. הייתי אצל רופא ששם לי חנקן נוזלי ואחר כך אמר לי לשים קונדילוקס על היבלות ונוצרו לי צלקות לבנות….איך אני מעלים אותם ולמה לא נאמר לי על זה? הייתי מוותר על זה ומנסה לייזר שלא יהיו לי סימנים….אני ממש הולך לתבוע את הרופא על זה…

  שלום,
  איך אני מעלים אותם ולמה לא נאמר לי על זה? = יש מכוני לייזר מיוחד להסרת כתמים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. שלום, בסביבות גיל 29 הופיעו אצלי מספר רב שלי יבלות קונדילומה בערווה ומעט על הפין. טיפולי משחות לא עזרו ולבסוף עברתי הסרה פרטית בלייזר. לאחר כשנה נראה היה שפספסנו כמה יבלות והן הוסרו גם הן.
  לאחרונה (גיל 33) גיליתי יבלת חדשה בודדת בערווה ואני מתכנן להסיר אותה בלייזר. האם ניתן לעשות דבר מה כדי להוריד את הסיכוי לחזרתה של הקונדילומה בעתיד? האם ניתן להתחסן בגילי? האם יתכן שישנן יבלות חבויות היכנשהו שמתחזקות את המצב (פנים וכו')?
  תודה!

  שלום,
  האם ניתן לעשות דבר מה כדי להוריד את הסיכוי לחזרתה של הקונדילומה בעתיד? = טיפול בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ, קולפוסקופיה לכל שאר אברי המין והפה והעינים, בדיקת PCR ל HPV לאחר הסרת כל הגדולים, ולאחר תוצאה תקינה ניתן להתחסן.
  האם ניתן להתחסן בגילי?= כן
  האם יתכן שישנן יבלות חבויות היכנשהו שמתחזקות את המצב (פנים וכו')?=לשם זה קולפוסקופיה מקיפה כפי שרשמתי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. אני סובלת כ4 חוד'ש מהפרשה רצינית, טופלתי אצל 3 רופאים עם משחות נרות כדורים שום דבר לא עזר,
  קבעו לי תור לצילום צוואר הרחם, יש מצב שאני סובלת ממחלת מין???

  שלום,
  למנ לנחש אם אפשר לבדוק?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. שלום,
  בתי בת ה15 החלה לצאת עם בחור בן 18.5. היות ומעולם לא קיימה יחסי מין חשבנו לחסן אותה כנגד וירוס הפפילומה בטרם הנושא יעלה.
  א. האם כנגד וירוס זה כדאי לחסן?
  ב. איפה והאם החיסון הינו פרטי?

  בברכה,
  מיכל
  אם מודאגת

  שלום,
  חשבנו לחסן אותה כנגד וירוס הפפילומה בטרם הנושא יעלה= רעיון נהדר.
  בקופח תוכלו לקבל את המרשם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. חיסון הגיב:

  שלום,
  האם ישנה אפשרות להתחסן באופן פרטי אצלכם מפני וירוס הקנדילומה ?

  שלום,
  אני רק רושם את המרשם אתה קונה בבית מרקחת ואחות מזריקה לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. 1.האם גברים יכולים להתחסן נגד וירוס הפפילומה?
  2.והאם יש הגבלה של גיל לחיסון?
  3.אצל גברים אם אין סימנים חיצוניים האם יש דרך אחרת לגלות את הנגיף ? (בדיקות דם וכדומה)

  שלום,
  1.האם גברים יכולים להתחסן נגד וירוס הפפילומה?= כן וככה עושים באוסטרליה סקנדינביה וארהב
  2.והאם יש הגבלה של גיל לחיסון?= לא
  3.אצל גברים אם אין סימנים חיצוניים האם יש דרך אחרת לגלות את הנגיף ? (בדיקות דם וכדומה)= בדיקת קולפוסקופיה מגלה נגעים קטנים ביותר ובדיקת PCR ל HPV מגלה את הזנים של ה HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. שלום רב,
  בדיקת הפאפ שלי יצאת לא תקינה לפני שנתיים בערך מאז אני עושה קולפוסקופיה כל 3 חודשים ופאפ שיוצאות תקינות
  לפני 5 חודשים יצאו לי קונדילומות באיזור הנרתיק ועברתי צריבה בלייזר כדי להסירן,חצי שנה לאחר מכן יצאו לי קונדילומות חדשות באיזור פי הטבעת הפעם ושוב עברתי צריבה בלייזר והסרתי אותן , הרופא נשים שלי ממש לא מודאג הוא טוען שאני לא צריכה בדיקת pcr , או חיסון והוא יגיד לי אם אני אצתרך , לי כואב מאוד ואני לא רוצה לעבור שוב את הסיוט הזה עם הקונדילומות.או בכלל למה הקופת חולים לא מציעה את הבדיקת pcr לדעתכם? והאם יש תופעות לוואי לחיסון? אשמח לתשובתכם בהקדם

  שלום,
  בדיקת הפאפ שלי יצאה לא תקינה= מה היתה התשובה המדוייקת?
  האם יש תופעות לוואי לחיסון?= כמו לכל חיסון כמו טטנוס ועוד.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. בלוטת חלב הגיב:

  שלום. יש לי בלוטת חלב בפות כבר שנים. כל יום אני מרוקנת אותה וכל יום היא מתמלאת מחדש. אף רופא נשים לא מתייחס לכך ברצינות. עשו לי בדיקת פאפ, רחם…הכל נראה תקין (אבל עם אנדומטריוזיס שהתגלה לאחרונה וחזרתי לגלולות). מה אפשר לעשות עם הבלוטת חלב והאם היא מסוכנת או אומרת משהו?

  שלום,
  מה אפשר לעשות עם הבלוטת חלב והאם היא מסוכנת או אומרת משהו?=אוכל להשיב רק אחרי בדיקה כולל קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. שלום.
  לפני כחודשיים הופיעו לי פצעונים קטנים בבטן התחתונה.
  ותחושות גרד באיזורים שונים בגוף.
  פניתי לרופא עור לפני כחודש והוא אבחן אצלי מולסקום.
  הוא גירד חלק מהפצעים בבטן ורשם לי אנטיביוטיקה למנוע זיהום.
  בבטן המצב יותר טוב אך עדיין קיימים נגעים. מעבר לכך בימים האחרונים נהיה לי גרד ומן תפרחת בצוואר. יש לי מין גוש אדום מתחת לעין. והדבר שמפריע לי מכל יש לי מין גבשושוית ואודם בפתח איבר המין, ופתח הכיפה.
  כל נגע נראה שונה מהשני. האם כל התופעות שאני סובל מהם זה מולסקום או שמא יש לי משהו נוסף?
  אני מנסה לחזק את המערכת החיסונית שלי ככל הניתן ומורח שמן היפרוקום על האיזורים הנגועים.
  אני נמצא בחו"ל. אני חרד מהמצב עד כדי כך שחשבתי לטוס לארץ למספר שבועות ולראות רופא בעניין.
  תודה רבה
  רועי

  שלום,
  לשאלתך אם יש משהו נוסף ניתן לענות רק אחרי בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. לפניי כשנתיים קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם מישהי שאובחנה כנשאית ודאית של וירוס הפפילומה , נפרדנו באותה תקופה .
  היום שנתיים לאחר המקרה יש לי חברה שאני יוצא איתה כבר חצי שנה ובחודשיים האחרונים יש לה כל מיני תסמינים שמלחיצים אותי , אני מפחד שזה לא הגיע ממני , איך אני יכול לדעת שאני לא נשא ????
  והאם עצם הדבר שקיימתי יחסי מין עם נשאית של הווירוס מדביק אותי באופן אוטומטי ????
  זה דחוף
  תודה

  שלום,
  איך אני יכול לדעת שאני לא נשא ????=בדיקת PCR HPV
  והאם עצם הדבר שקיימתי יחסי מין עם נשאית של הווירוס מדביק אותי באופן אוטומטי ????= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. קונדילומה הגיב:

  נמצאו לי 3 יבלות לפני כשבוע, התור שנקבע לי להוריד אותם הוא ב 21.04 האם זה מאוחר מידי??
  האם זה נעשה בהרדמה מלאה או מקומית?
  איפה בעלי יכול להיבדק אם גם הוא נדבק? (הוא מתלונן ששורף לו).
  תודה,
  אורטל

  שלום,
  האם זה מאוחר מידי??= על זה נאמר "יפה שעה אחת קודם"
  האם זה נעשה בהרדמה מלאה או מקומית?= אצלי זה נעשה בהרדמה מקומית ע"י ספריי
  איפה בעלי יכול להיבדק אם גם הוא נדבק? =למשל אצלי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. קונדילומה הגיב:

  יש חיסון נגד קונדילומה לגברים? איפה עושים אותו וכמה הוא עולה?

  שלום,
  יש ועושים אותו או בקופח או באופן פרטי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. שלום שמי דניאל בן 31 בגיל 17 קמתי בוקר אחד וראיתי נקודות חומות על הפין מסביב לעטרה הלכתי לרופא עור והוא אמר לי שזו פטרייה ונתן לי נוזל למריחה ניסיתי מספר פעמים וכעבור כמה חודשים ניגשתי שוב אליו והוא אמר לי שזו לא פטרייה שאילו נקודות חן עזבתי את הנושא עד היום וזה מטריד אותי ורציתי לדעת איך אני יודע עם זה פטרייה או נקודות חן ואיך מסלקים אותם תודה

  שלום,
  רופא עור יוכל לאבחן לך על נקלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. היי בסיפור רשום שהגוף מתחסן אחרי זמן מה והיבלות לא חוזרות, האם זה נכון?

  שלום,
  מצטער. זאת טעות. הגוף לא מתחסן באופן טבעי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. לפני מספר שנים נבדקתי (וטופלתי) אצל שני רופאי עור במרפאת תל נורדאו (ברחוב דב הוז) בתל אביב. הראשון היה מאוד מגעיל אליי (בלשון המועטה) ולכן אחרי שלושה חודשים הלכתי לרופא אחר (באותה מרפאה). כשאמרתי לו מה יש לי הוא אמר תוריד מכנס ולחש "ס'אמק"… הייתי המום ומושפל ברמות שלא הרגשתי בחיים. כל פעם ששהלכתי לטיפול שם הייתי בוכה ומפחד נורא. אני מפחד שזה יחזור ואצטרך ללכת שוב.

  רק רציתי לשתף ואני מקווה שאנשים כאן לא נתקלו באותם רופאים מגעילים 🙁

  רק בריאות!

  שלום,
  רק בריאות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. פפילומה הגיב:

  אם הופיע לי שתי פצעים קטנים כאלה בפות שלדעתי נראים כמו פפילומה ,ואני אתחסן זה יהיה רלוונטי ???

  שלום,
  החיסון יעיל באופן המירבי כאשר בדיקת PCR ל HPV תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. קונדלומה הגיב:

  שלום ד״ר.
  לפני חודשים בערך שמתי לב שצמחה לי קונדלומה באיזור פי הטבעת.
  בהתחלה לא התייחסתי לזה כי חשבתי שתעלם מעצמה. אך זה נשאר והתחיל להסיק.
  לכן ביקרתי אצל רופא עור במרפאה, לפני כמה ימים והוא נתן לי מרשם ל סוג של משחה – נוזל בשם ״קונדילוקס״. כדי למרוח על היבלות.
  אך שמתי לב שיש לי גם יבלות בתוך פי הטבעת ולא רק מסביב.
  והבנתי שבהצרת היבלות לא נגמר הסיפור. וצריך לקבל חיסון וטיפול שלם כדי לא להידבק שוב.
  אז אם אפשר מס׳ טלפון כדי לדבר ולהתייעץ איתך ולקבל טיפול ממומחה.
  תודה.

  שלום,
  03-6956867
  ימים א-ה משעה 09:30

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 76. קונדילומה הגיב:

  לפני קצת יותר מחצי שנה התחיל לי בדיוקקק כמו שהתחיל לרועי
  אני בחורה בחיים לא חוויתי מין אנאלי
  אבל אני יוצאת עם מישהו תקופה ארוכה
  בהתחלה זה היה ממש בקטנה ולאט לאט התחיל לצאת יותר ויותר
  זה קשור לזה שאני משלשלת כבר שנה שלמה קבוע??
  לאט לאט זה התחיל לגדול ועכשיו אני רואה שיש לי עשרותתת וגדולים מאוד
  עכשיו ניזכרתי ללכת לרופא נשים קבעתי לעוד שבועיים והפחד שלי שכבר יש לי גידול סרטני,יכול להיות שחיכיתי חצי שנה יותר מידי??
  עד כמה הנזק שלי גדול?
  ולחבר שלי אין כלוםם על איבר מינו

  שלום,
  אי אפשר להשיב ללא בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. האם לאחר הטיפול בלייזר נשארים סימנים או צלקות במקום הנגעים?
  בדיקת ה- PCR מכוונת לנגע עצמו או שהיא מיושמת על דגימת דם?
  תודה

  שלום,
  מנסיוני ובאופן שבו אני עושה את הלייזר – לא.
  בדיקת פבר נלקחת מהעור ומהריריות של כל האברים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. קונדילומה הגיב:

  ד"ר אני לוחם בצבא ואני אשמח מאוד אם תוכל לקבל אותי לטיפול הכי מקדים שיש כי כרגע יש לי כמה ימים חופש ואני ממש מעדיף לסיים את הטיפולים… חוץ מזה אני ממש לחוץ בחיים לא ראיתי דבר כזה ואפילו לא שמרתי על זה וחוץ מזה יש לי גם חברה כבר 3 וחצי שנים ולכן כל הסיפור הזה נראה לי ממש מוזר… הייתי בבית החולים ואובחן לי שיש לי קונדילומה

  שלום,
  תתקשר לקבוע תור 03-6956867 ימים א-ה משעה 09:30

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. קונדילומה הגיב:

  שלום דר שרגא
  רציתי לשאול האם ישנה האפשרות שלאחר הורדת כלל הנגעים בגוף בעזרת שיטת הלייזר או בכלל, שתמיד ישארו הנגיפים בגוף?? ואם הם נשארו אז מה זה אומר?? פרט לכך, שאלה לגבי החיסון: אם גילו שבבדיקת pcr הכל תקין ואני מתחסן השאלה היא האם החיסון ימנע ממני להידבק שוב במחלה למרות שחברתי נושאת את המחלה??

  שלום,
  אחרי טיפול מןוצלח עושים בדיקת PCR ל HPV . בדיקה תקינה אומרת שלא נושאים את הנגיפים ולכן לא מדבקים. החיסון אזי יעיל ב 100% נגד סרטן וטרום סרטן ו 90% נגד קונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. היי,
  לפני כשנתיים חברתי נדבקה בפפילומה באיבר מינה, לאחר בדיקות לסרטן צוואר הרחם,הובן שזה לא החמיר והיא זקוק רק להסרה, לאחר שהסירה התחסנה בחיסון המורכב והיקר. הבנו שכנראה העניין ממני, לאחר בדיקה ראיתי שיש לי באמת פפילומות מביב לפין בתחתית וקצת על המפשעה.בהתחלה שרפו לי, ואז זה חזר, שוב שרפו לי, ואז זה חזר. ניסיתי משחות וזה חזר, בין לבין נפרדנו ויצאתי חצי שנה עם בחורה אחרת שלא סיפרתי לה, אצלה לא קרה כלום, והרגשתי שאולי אני מייצר כבר נוגדנים. בשלב הזה שוב גדלו לי וקניתי בחול סוג של ערכה עצמית לשריפה שלהם. שרפתי והם באמת נעלמו, אבל נשארו הרבה פפילומות קטנות כנקודות חן או אפילו כאלה שלא ניתן לשרוף אותם אפילו. לאחר הבחורה הזו נורא פחדתי שמה יהיה עלי, ופחדתי לספר לחברתי הנוכחית. אנחנו כבר יחד 9 חודשים והיא לא יודעת, לא קרה לה כלום מאז, ואני ממשיך להצמיח פפילומות קטנות מסביב לפין ועל הפין עצמו בתחתית. האם עליי פשוט להיות אופטימי שגופי פיתח נוגדנים או שעלי להביא לתשומת ליבה את הבעיה שתתחסן מסרטן צוואר הרחם גם, כי איתה אני מתחנן עתיד כבר?
  תודה מראש.

  שלום,
  אין התחסנות טבעית כנגד הנגיפים.
  מה שנדרש זה קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים. הסרת הנגעים בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ. בדיקת PCR ל HPV שנתגלו עד כה בעולם ואחרי תוצאה תקינה ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. החיסון הגיב:

  לפני בערך חצי שנה ביצעתי את החיסון האחרון נגד וירוס הפפילומה. ולפני שלושה חודשים בערך צצו לי 3 יבלות של קנדילומה. רק בשבוע האחרון הייתי אצל רופא עור שצרב לי אותן בחנקן והביא לי משחה נגד יבלות כי זה באיזור חיצוני . מה זה אומר .
  השאלה שלי היא איך יכול להיות שהתחסנתי ועדיין נדבקתי בוירוס? האם כל יחסי מין שאקיים מעכשיו עלולים להדביק את בן זוגי? והאם הוירוס מדבק רק כאשר יש יבלות? כלומר האם נדבקתי ממישהו שהיו לו יבלות באותו הזמן שקיימנו מגע מיני? או שיכול להיות שהוא רק נשא של הוירוס ועדיין נדבקתי?

  שלום,
  אם לפני החיסון היו בגוף נגיפים אזי המחלה יכולה לחזור שוב ושוב למרות החיסון. מומלץ להתחסן כאשר ה PCR תקין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. הרפס הגיב:

  שלום

  אני בת 33 בדרך כלל בסיום מחזור יוצא לי הרפס בין הפוט לפי הטבעת. רופא משפחה נתן לי טיפול מניעה לחצי שנה 2 כדורים פעמיים ביום זה המון זמן. רציתי לשאול אם יש דרך אחרת לטפל. ואם זה נכון שזה ניגרם מחוסר אנזים בגוף או שנידבקים מזה אך ורק ממין. ואם זה נכון שהרפס באיבר המין יכול להעיד על איידס??? אוף אני מתוסכלת.

  שלום,
  אין לדעת ממה נגרמים ההתקפים ולמה הם קשורים. טיפול המניעה הוא בכדורים וכן בהורדת מתחים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. לאחרונה שמעתי על קונדילומה . כבר מס שנים שיש לי בליטה בפי הטבעת .בליטה שאפשר לתפוס ולהרגיש אותה . עד היום לא ייחסתי חשיבות לאותה בליטה כי זה לא הפריע לי ולא התפשט (כך זה נראה לפחות). אני שומר על עצמי ולא עושה סקס מזדמן. הבליטה נראת קצת שונה מהתמונות שיש באתר . יכול להיות שמדובר בתופעה אחרת ? יש בליטה , האם יש תסמינים נוספים שיכולים להעיד שמדובר בקונדילומה ?

  שלום,
  לרוב הבליטה כפי שאתה מתאר היא תופעה נורמלית. אם יש לך ספקות קפוץ לרופא המשפחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. קונדילומה הגיב:

  ד"ר שרגא שלום,יש לי כמה שא' נוספות:
  1.מה ההבדל בין חיסון הצרווריקס לבין חיסון נגד קונדילומה? ומתי צריך לבצע חיסון נגד קונדילומה,לפני צריבה או אחרי צריבה? והאם אני לא צריכה לבצע חיסון צרווריקס בכלל בגלל שכבר נדבקתי?
  2.כמה יעילה ההסרה של הנגעים בלייזר שמקבלים דרך סל קופת החולים ומבצעים בבי"ח ועד כמה חמורות הצלקות?ולמה הסקפטיות לגבי הרדמה כללית?
  3.האם העובדה שיש לי קונדולימות לא אומרת שיש לי HPV?
  והאם אצליח לתפקד יום לאחר הצריבות?ואם יש נגעים בתוך צוואר הרחם,מה עושים איתם?
  4.אחרי שאעבור צריבה בלייזר של הנגעים,מה עליי לעשות כדי להמשיך את הטיפול ולהתחסן נגד הנגיף? אודה לך לך על תשובות בהקדם

  שלום,
  כבר עניתי לפני כן על שני החיסונים. בכל מקרה את החיסון הכי טוב ויעיל לעשות אחרי שהנגעים הוסרו והנגיפים סולקו, אחרת יעילות החיסון נמוכה.
  לגבי הרדמה כללית: מי מתנדב לעבור הרדמה כללית כשאפשר לעבור את הסרת הנגעים בהרדמה מקומית ועוד באמצעות ספריי???
  אם יש או אין נגיפי HPV אפשר לדעת באמצעות בדיקת PCR.
  בכל מקרה לפני הטפול מומלץ לעשות בדיקת קולפוסקופיה מקיפה לכל אבריה מין, הפה, העינים ופי הטבעת ולאחר הטפול אחרי שכל הנגעים הוסרו מומלץ לעשות בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים סולקו.
  במצב זה ניתן להתחסן להשיג את היעילות המירבית של החיסון.
  בשיטה שבה אני נוהג, טיפול כל 2-4 ימים והסרה מהירה של כל הנגעים אפשר לתפקד בחיי היום יום.
  אני גם נותן משחה מיוחדת להחלמה מהירה של סימני הטיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. שאלה הגיב:

  היי איש,הסיפור שלי היה ממש דומה.
  הבעיה שזה חזר אחרי חמש שנים, או שזו הדבקה אחרת.
  מה האפקטיביות של החיסון במקרים כאלה?
  האם בדיקת קולונסקופיה שעשו לי קשורה לבדיקת PCR או שזו בדיקה אחרת?

  שלום,
  או שחזר מה שמראה שנותרו נגיפים בגוף[עשית PCR?] או ששוב נדבקת.
  ממליץ קולפוסקופיה ואחרי סילוק כל הנגעים בדיקת PCR.
  אם ה PCR יצא תקין אז רק אז חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום,

  בן זוגי עבר 2 ניתוחים להסרת קונדילומה. אני חושש שנדבקתי ורוצה לבדוק את זה. היכן יש מרפאה באזור הקריות שאני יכול לבדוק את זה?

  שלום,
  איני מכיר את איזור הקריות: בכל מקרה בררי בדיקת PCR לכל הזנים של HPV שנתגלו עד כה בעולם[להעלה מ 100].

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. שלום,
  לחברה שלי הופיעה יבלת באיבר המין לאחר 3 חודשים שאנחנו בקשר. הרופא אמר לה שהוא יחזיר לה תשובה עם זה משהוא יותר מזה.
  לי אין סימנים על איבר המין או שלפחות איני יודע כי הם קטנים מידי מכדי לראות.
  אני מאוד מודאג כי עם חברה שלי נדבקה אז אולי אני הדבקתי אותה- זאת אומרת שאני נושא את הקונדילומה ואיני יודע.
  שאלתי היא: מהן הבדיקות שאני צריך לעבור כדי לדעת האם אני נושא את הקונדילומה?
  מהן סדר הפעולות הרצויות- לקבוע טור לרופא עור ומין?
  לעשות בדיקת דם?
  לעשות קולפוסקופיה?
  לעשות בדיקת PCR?
  איך אני עושה בדיקות אלו??

  שלום,

  לדעתי הבדיקה הראשונה היא PCR.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. אני בת 35 נשואה +2, לפני שבוע גיליתי שאני בהריון..(5 שבועות) רציתי לדעת אם ניתן להסיר יבלות פפילומה ע"י לייזר באיזור השפתיים של הפות, זה ממש מציק לי..? אני פשוט קבעתי תור לפני שידעתי שאני בהריון..האם זה מותר? יש לציין שהטיפול בחנקן נוזלי לא ממש עוזר..

  שלום,
  הטפול היחידי המותר בהריון הוא לייזר. הטפול היעיל ביותר הוא לייזר בהנחיית קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. גם אני הגיב:

  לפני כמה שנים כתבתי בלוג על הווירוס. נדבקתי ופיתחתי מצב טרום סרטני בצוואר הרחם. הופעתי בסרט "סקס קטלני" של אורנה בן דור בתקווה לעזור לאנשים נוספים. רועי, מחזקת את ידיך. מוזמן לבלוג – http://cafe.themarker.com/user/277072/

 90. פפילומה הגיב:

  לפני 3 או 4 חודשים טופלתי ע"י רופא הנשים שלי בנוגע לוירוס הפפילומה שאגב היה חיצוני בלבד, הוא נתן לי תמיסה לשימוש עצמי בבית וכן עשיתי ולאחר שבועיים חזרתי לביקורת ולטענתו הכל בסדר.
  לאחרונה אני שומעת המון על חזרות של הוירוס אצל אנשים ולמרות שאין אצלי כל רמז לכך אני חוששת..
  האם יש לי סיבה לדאגה?

  שלום,
  ממליץ קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת וסביבותיהם והפה ואם תקין אז בדיקת PCR לגלוי נגיפי HPV. אם נותרו נגיפים יש חשש שהמחלה תחזור.
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
 91. הידבקות הגיב:

  חוסנתי לפני כמה שנים נגיד וירוס הפפילומה ולאחרונה התחילו להופיע קונדילומות על איבר המין של בן זוגי.
  אני יכולה להידבק ממנו?

  שלום,

  השאלה אם הייתי נשאית של HPV בזמן קבלת החיסון. אם כן אזי יעילותו אצלך היא נמוכה ולכן הסכוי להדבק הוא 1 ל6 בניגוד לסיכון הרגיל שהוא 1 ל 4. אם לא היית נשאית הרי שאת מוגנית היטב וסכוי ההדבקות שלך הוא 1:10
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 92. שלום,

  רציתי לשאול האם קונדילומה יכולה להופיע יומים שלושה אחרי מגע עם מישהו שנגוע בקונדילומה (במגע ביד)?

  האם היא יכולה להופיע במקומות אחרים על העור כמו על המצח, על עור היד וכו?

  תודה.

  שלום,

  לא סביר שהקונדילומה תופיע כל כך מהר לאחר החשיפה.תקופת הדגירה המיזערית היא 3 שבועות.
  לגבי התפתחות קונדילומות במקומות שונים בגוף – זה קיים, אך נדיר יותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. קונדילומה הגיב:

  וואי .. אתה פשוט מלך .
  גם לי יש קונדילומה .. ובאמת שחשבתי שסוף העולם
  ושאולי עדיף לחסוף את כל זה ..
  אחרי שקראתי את הסיפור שלך
  הבנתי שאני בסה"כ צריכה ללכת לקינולוג בקופת החולים שברחתי ממנו היום .
  ופשוט לעבור את הזריקה והשריפה ..
  אם אתה עברת כ"כ הרבה , אז יאללה קטן עליי ( :
  תודה ששיתפת הרבה אנשים זקוקים לזה .

 94. הגיב:

  הנגיף יכול לעבור במגע מיני אורלי?כשאשה עושה אורלי לגבר. הוא יכול להדבק?

  שלום,

  התשובה היא "כן" לשתי השאלות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 95. שלום,לפני מספר חודשים ראיתי על הבולבול פצעונים קטנים בצד שמאל, שהלכו והתרבו.
  חשבתי שזו פריחה או פטריה והתחלתי באופן יומי "לשרוף" באלכוהול את המקום בתקוה שילכו. הם לא הלכו.
  בקשתי תור דחוף אצל מומחה עור,עם הערה לתור בימי שישי(יום חופש).
  התור נקבע לכחודש לאחר מכן למרות מחאה מצדי.
  הגעתי לרופא וספרתי לו ישי לי קונדולימה (קראתי המון.) והוא ביקש לראות.
  הוצאתי את הבולבול פתאום אן כלום!! אמרתי אבל היו והרבה.
  הוא אמר שהם נעלמו מעצמם שמערכת החיסון גברה עליהם.
  "אם זה יחזור תעשה בדיקת דם"
  זה לא חזר אבל אני מאד חושש להדביק משהיא וחחש שהנגיף עצמו עדיין קיים.
  לכן אני פונה בעניין חיסון,ידוע לי ישי חיסון לנשים בשם גרדאסיל , ואני רוצא לדעל אם יש משהו דומה לגברים.

  שלום,

  כצעד ראשון אני ממליץ לעשוןת קולפוסקופיה על מנת לוודא שאין נגעי קונדילומה קטנים שלא נראים בעין הרגילה. אם אין נגעים מומלץ לעשות בדיקת PCR לוודא שלא נותרו בגוף נגיפי HPV. אם התוצאה תהיה תקינה אז זהו השלב בו מומלץ להתחסן ואז יעילות החיסון היא המירבית – לנשים ולגברים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 96. יש לי בת זוג מזה ארבעה חודשים. אנחנו מקיימים יחסים מלאים רק עם קונדום. לפני כמה שבועות גילו לה HPV. אין לה שום גידוליים לבינתיים. האם בהכרח נדבקתי ממנה? האם אפשר להדבק גם עם קונדום? האם מין אוראלי גם מעביר את המחלה?

  תודה רבה
  אלי.

  שלום,

  מין אורלי בהחלט יכול להעביר וירוסים.
  יחסים מוגנים מומלצים.

  בברכה,
  ד"ר ברונו סיגל

 97. שלום
  אני בחור בן 22

  לפני בערך שנתיים עברתי ניתוח לייזר להסרת קונדילומות.
  היה לי מצב די חמור של הנגיף, הוא התפשט ממש בתוך פי הטבעת ומסביב אליה ובתקופה של לפני הניתוח היה לי קשה ללכת ולשבת מרוב כאבים ותחושה לא נעימה.

  עברתי ניתוח והחלמה די ארוכה של בערך חודשיים.
  ומאז טפו טפו הנגיף לא חזר.

  העיניין הוא שמאז לא כלכך קיימתי יחסים מין אנאליים מהחשש לפגוע באיזור.
  ניסיתי כמה פעמים ולא כל כך הלך כיוון שדיממתי וכאב לי.

  השאלה שלי היא האם הניתוח בלייזר הורס את ה"גמישות" של האיזור?
  יש איזשהם תכשירים/ או דברים אחרים שכדאי לעשות כדי לרפא את האיזור?

  האם לנסות ולהחדיר דברים לפי הטבעת בהדרגה זה דבר שיכול להחזיר את המצב לקדמותו?

  והאם יש איזשהו טווח של זמן שהאיזור אמור לחזור למצב בריא?

  אין לי באמת עם מי לדבר על זה ועד היום לא שאלתי רופאים או התייעצתי כי די התייבשתי לדבר על הנושא

  אשמח לתשובה =) תודה רבה

  שלום,

  כל פעולה כירורית ,בלייזר או בסכין יכולה לפגוע בגמישות הרקמות במידה זו או אחרת ואין אנו יודעים לטפל בבעיה זו.
  אני לא מציע לנסות להרחיב את פי הטבעת .

  בברכה,
  ד"ר ברונו סיגל

 98. אני גרב בחו"ל והלכתי לרופא נשים לפני 7 חודשים והוא מצא שייש לי HPV CIN1 הוא עשה לי עוד בדיקה אחריי ואמר לי לחזור אחריי 7 חודשים לבדיקת פאפ נוספת , שאלתי אותו אם כדיי לעשות את החיסון אז הוא אמר שאין טעם כי כבר נידבקתי.. הלכתי לרופא אחר אחריי 7 חודשים ועשיתי בדיקת פאפ נוספת.. עדיין לא קיבלתי תוצאות אבל הרופא אמר לי תעשי את החיסון לפניי שתהייה בת 27 .. שאלתי אותו מה תופעות הלוואי של החיסון ואז הוא ענה "זה יכול להרוג אותך" אבל הוא סיפר שכל הבנות שלו עשו את החיסון .. אז שאלתי אותו למה אתה אומר לי את זה? אז הוא אומר לי מחובתי להגיד את זה.. זה החלטות שלך.
  נכנסתי לפרנויה נשארו לי 3 חודשים להגיע לגיל 27 , הוא ממש הבהיל אותי… אם אני לא יעשה את החיסון תהייה לי סכנה?

  תודה

  שלום,
  יש זנים שונים של HPV והחיסון איננו מועיל לוירוס שכבר דבק בך.
  באופן כללי , לכל זריקת חיסון יש תופעות לואי – לכך התכוון הרופא שלך.

  בברכה,
  ד"ר ברונו סיגל

 99. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  לפני כ- 4 שנים גילו לבעלי את היבלות באיבר המין מאז ועד היום הוא במעקבים וצריבות משחות והשלב הבא זה לייזר.אני עושה פאפ כל חצי שנה וקולוסקופיה עשיתי פעם אחת בדיוק לפני שנה לפי הפאפ האחרון שעשיתי לפני 8 חודשים הכל היה תקין וגם בקולוסקופיה לא היה שום פפילומה האם יש אפשרות שמה שיש לבעלי לא מדבק??? יש לנו ילד אחד (בן שנתיים)וכל ההריון היה תקין לחלוטין. לאחרונה עברתי 2 הפלות בשלושה חודשים האחרונים האם יש קשר בין הקונדולימות להפלות?????ואיך אפשר לדעת מה סוג הקונדילומה של בעלי ???

  שלום,

  לאחר גמר הטפול בבעלך מומלץ לו שיעשה בדיקת PCR ואז ניתן לדעת אם הוא נושא את הנגיפים ואם לא – אזי אינו מדבק ויכול להתחסן. אין קשר להפלות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 100. קונדילומה הגיב:

  ליפני כחצי שנה התחילו לי קילופים על איבר המין
  ההיתי אצל רופא עור שאמר לי שכניראה זה פסוריאזיס
  לאחר כמה חודשים התחילו לצאת לי כמו יבלות על איבר המין
  עקב הבושה לא פניתי לרופא
  לאחרונה ההיתי אלך רופאת עור התגובה הראשונית שלה שראתה את זה אמרה לי שזה קונדילומה היא לא היתה ניראת כל כך לחוצה מיזה שיש לי את זה ונתנה לי חומר לשים על היבלות מהרגע שהתחלתי לשים את החומר על היבלות זה התחיל ממש לשרוף לי העור נהיה מאוד לבן בחלק מהמקומות
  קראתי מלא מאמרים לגבי הקונדילומה אם אפשר להתרפות מיזה ועדיין לא מצאתי שאומרים שאפשר להתרפות מיזה
  אני אשמח מאוד לקבל תשובה אם אפשרי להתרפא מיזה ובאיזו מרפאה מומלץ ללכת לטפל בזה

  שלום,

  אפשר לרפא את הקונדילומה והיעיל ביותר זה בטיפול לייזר המכוון ע"י קולפוסקופ. לאחר שכל הנגעים הוסרו אני עושה בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים סולקו ואז ניתן להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר