• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

סיפור הקונדילומה של רועי

רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.

istock_000007256206xsmall

הקונדילומה של רועי

שלום לכולם, שמי רועי ואני רוצה לספר את "סיפור הקונדילומה" שלי. החלטתי שאני רוצה לעשות את הצעד הזה, ולשתף אנשים אחרים במה שאני עברתי, בעיקר בגלל שבזמן שזה קרה, הרגשתי מאוד לבד, כאילו אני האדם היחיד בארץ שעובר את זה. בזמנו נכנסתי לאינסוף סרטים של "למה זה מגיע לי", ו"אף אחד לא ירצה לגעת בי יותר בחיים" ואני מוכן לעשות הרבה כדי שאנשים אחרים לא יגיעו למצב שאני הגעתי אליו – בעיקר מהבחינה הנפשית. זה פשוט לא שווה את זה.
אני בחור בן 25 מתל אביב, הומוסקסואל, שאוהב לבלות ולעשות חיים, הסיפור שלי התחיל לפני כשנתיים, כאשר בזמן שהתקלחתי שמתי לב שצמח לי משהו קטן באיזור פי הטבעת. בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות כלל, וחשבתי שזה סתם איזה כפל עור קטנטן, אלא שהזמן עבר ואחרי כמה שבועות שמתי לב שהמשהו הקטן הזה גדל עוד קצת ועוד קצת, באותה התקופה התחלתי לצאת עם בחור חדש, וממש פחדתי שהוא ישים לב ל"דבר הזה" שיש לי באיזור הזה. אני אדם די ביישן בכל מה שקשור לחדר המיטות, ועכשיו כשהבחנתי בקיומה של התוספת הקטנטנה שצמחה לי דווקא שם, הפכתי לביישן עוד יותר. הימים עברו, עדיין לא ממש הבנתי מה יש לי שם, אבל גם לא חשבתי ללכת לרופא. יום אחד הייתי בבית של הבחור שאיתו יצאתי, והוא פתאום אמר לי משהו כמו "אתה יודע שיש לך משהו מוזר שם מאחורה?".
זהו… באותו הרגע התחילה ההיסטריה. אם הוא גם שם לב לזה, זה בטוח משהו לא בסדר. המצאתי משהו והלכתי מיד הביתה, ונכנסתי לאינטרנט. בהתחלה חיפשתי "בליטה בפי הטבעת" ולא מצאתי שום דבר. אח"כ חיפשתי "גידול בפי הטבעת" ומצאתי דברים מפחידים בטירוף. לאחר חצי שעה שבה הייתי בטוח שגורלי גזר עליי מוות בעינויים מסרטן בפי הטבעת, שמתי לב למונח קטן שנקרא "קונדילומה". הבנתי שזה גידולון קטן כזה שמופיע אצל גברים בעיקר על איבר המין או בפי הטבעת, ושזה בעצם נובע ממחלת מין שנקראת "פפילומה". אני?! מחלת מין?! איך לעזאזל זה קרה? אני הרי תמיד נזהר, תמיד משתמש בקונדום וחי בחרדה מתמדת מאיידס, וחוץ מזה, אם זו מחלת מין, איך זה שבחיים לא שמעתי עליה? החלטתי שאני חייב למצוא תמונות של הקונדילומה הזאת, כדי לראות אם זה מה שיש לי. חיפשתי שוב, הפעם "קונדילומה תמונות" וחשכו עיניי. תמונות מפחידות של אנשים עם הררים של גידולים בעור. טוב, באותו השלב החלטתי שאני חייב לראות מה הולך לי שם מאחור… לקחתי מראה קטנה והתחלתי להתקפל, עד שהצלחתי למצוא זווית שאוכל לראות בה משהו. ראיתי מין תוספת עור קטנה, בגודל שני מילימטר, בטח לא את מה שהיה בכל אותן תמונות מפחידות. אבל מה שכן, מצאתי תמונה שהראתה מקרוב מישהי שהיו לה כמה קונדילומות קטנות באיזור איבר המין, וזה היה נראה בערך כמו מה שהיה לי. יום למחרת כבר הייתי אצל רופאת העור שלי.
כשהגעתי לרופאת העור שלי, שכבר מכירה אותי מכל מיני נקודות חן שהורדתי, ומשחות לחצ'קונים שהיא רשמה לי, הרגשתי ממש לא נעים. איך אני אגיד לה מה יש לי? טוב, החלטתי שאני סופר עד שלוש ואומר. אחת, שתיים, שלוש… ו-"תקשיבי, אה… זה קצת לא נעים, אבל…", ואז היא קטעה אותי ואמרה לי בחיוך: "נו? מה כבר צמח לך עליו?". טוב, חשבתי לעצמי, לפחות הקרח נשבר קצת. "זה לא בדיוק עליו… זה יותר מאחורה…" אמרתי לה. "תראה לי. אין לך מה להרגיש לא נעים". נשכבתי על בטן והורדתי את המכנסיים והתחתונים קצת כדי שהיא תוכל להסתכל. היא ראתה מיד את מה שצמח לי, ואמרה את המשפט המרגיע היחיד ששמעתי מאז שהתחילה ההיסטריה הזאת: "זהו? זה קונדילומה, יש את זה לכולם, אני שורפת לך את זה בשנייה". לכולם? מה לכולם? איך לכולם? אם יש את זה לכולם איך בחיים לא שמעתי על זה? בכל מקרה, היא לקחה אקדח כזה שמכוון לבלון של חנקן נוזלי וכיוונה לי ישר לטוסיק ו…לחצה.
אייייייי… זה היה קר, בשנייה הראשונה לא הרגשתי כלום חוץ מקור. אחרי כמה שניות זה התחיל לכאוב, משהו כמו סיכה שדוחפים לך שמה… ממש לא נעים… גם לא נורא.
זהו, לבשתי את התחתונים והמכנסיים וסוף סוף התכוננתי ללכת משם. לפני שהלכתי היא אמרה לי שאני אשים לב שזה לא חוזר, כי הקרציות הקטנות חוזרות לפעמים. אוף, כמה שהיא צדקה. בכל מקרה, היא אמרה שכדאי שאבדוק גם את הבחור שאיתו אני יוצא, כי בדרך כלל הדברים האלה לא מופיעים רק אצל אחד מבני הזוג.
באותו היום התנהגתי כרגיל, הרגשתי מין כאב מציק כזה בטוסיק אבל לא מעבר. אפילו הלכתי להתאמן בחדר כושר. אחרי כמה ימים הקונדילומה פשוט נעלמה מעצמה. כשחזרתי הביתה ונפגשתי עם הבחור שמתי לב פתאום שיש לו כמו גידולונים קטנטנים, אפילו יותר קטנים ממה שהיה לי, רק שלו היה את זה על איבר המין. וואו, איך לא שמתי לב לזה קודם. יום אחר כך הלכתי איתו אל אותה הרופאה, שהתענגה על ה"איך ידעתי"… היא שרפה גם לו את כל הגידולונים הקטנטנים האלו לקול זעקותיו. גם אצלו זה פשוט נעלם אחרי כמה ימים, אבל אחרי מספר חודשים זה חזר, ואז הוא כבר יצר קשר עם מרפאה בתל אביב שמסירה את הקונדילומה בלייזר, והסיר אותה שם. גם שם לא היה תענוג גדול לפי התאור שלו.
המשכנו לצאת. מאותו הזמן כל יום הייתי בודק את עצמי, כדי לוודא שהקונדילומה לא חזרה. מה זה בודק? הייתי ממשש את האיזור במקלחת לראות אם אני מרגיש משהו חריג. כחודש אחרי שרופאת העור שרפה לי את הקונדילומה, הרגשתי שזה חזר.
הלכתי שוב לרופאת העור ואמרתי לה שכדאי שנבדוק. היא מיד אמרה – "לא נורא, אם זה חזר נשרוף את זה שוב." היא בדקה אותי, ואמרה שהפעם זה לא כמו פעם שעברה, שיש כבר כמה ושהם יותר מידי עמוקים בפנים. פאק… מה עכשיו? מיד עלו לי בראש התמונות המלחיצות מהאינטרנט.
היא נתנה לי הפניה לכירורג-פרוקטולוג, ואמרה לי שהוא יצטרך להוריד לי את זה בדרך אחרת – או בלייזר או במין מחט חשמלית כזאת, אבל זה יצטרך להיות עם הרדמה. בשלב הזה התחלתי לחפש כירורג שעושה את הדבר הזה בלייזר. לייזר תמיד נשמע יותר טוב. מצאתי איזה רופא שמקבל רק בכפר סבא שעושה את זה. לא נורא. נסעתי לכפר סבא, שיקרתי לפקידה שפקידה אחרת אמרה לי שאני יכול לבוא בלי תור, ונכנסתי אליו. הוא בדק אותי, ואמר שאפשר להוריד את כל מה שהולך לי שם בלייזר, ושאני צריך לקבוע תור לניתוח באיכילוב. שמחתי והייתי עצוב באותו הזמן. מצד אחד הגועל נפש זה חזר, ועוד איך חזר. מצד שני, הצלחתי למצוא רופא שעושה את ההסרה עם לייזר ועוד באיכילוב. סטייל… ואז נחשפתי לשירותי הרפואה הנפלאים של מדינת ישראל. התור לניתוח נקבע לי לשמונה חודשים מאוחר יותר.
מה?!?!?!?! מה שמונה חודשים?!?!?! אני לא מוכן להסתובב עם הדברים האלה אפילו שבוע!!! מה פתאום שמונה חודשים?!?!?! ניתקתי את הטלפון עם הפקידה החצופה. שוב חזרתי לנקודת ההתחלה. אין רופא, אין לייזר, אין איכילוב, ובטח שאין סטייל. יש רק קונדילומה. איכס.
פשוט תסכול. תסכול ופחד. פתאום הרגשתי כל כך לבד. לא רציתי לספר להורים שלי, הם עוד פעם יתחילו עם כל מיני קטעים של "למה בחרת באורח החיים הדוחה שלך?" רק זה חסר לי עכשיו. לא רציתי לספר לאף חבר שלי, ממש התביישתי. לא רציתי שאנשים ידעו לא שיש לי מחלות מין, ולא שצומח לי משהו בטוסיק. רק הבחור ידע. וגם איתו ממש לא היה לי כוח לדבר.
בשארית הכוח התקשרתי למוקד זימון התורים של קופת החולים וביקשתי טלפון של פרוקטולוג (רופא תחת) שמקבל בתל אביב. הפעם התקשרתי, לא סתם הופעתי, ודווקא הצלחתי לשכנע את הפקידה שיקבלו אותי מיד. תוך כמה דקות כבר הייתי בחדר ההמתנה של הרופא, שם התייבשתי והתביישתי שעה וחצי. הרופא בדק אותי. כן, הרופא השלישי שמסתכל לי על הטוסיק ביומיים האחרונים, כנראה שביישן אני כבר לא אהיה אחרי הזמן הזה.
הוא אמר לי שהוא יכול לנתח אותי, אבל עםהמחט חשמלית, ולא עם לייזר. הוא אמר שהוא עושה את הניתוחים האלה באיזה בית חולים פרטי בתל אביב, שהוא יצליח למצוא לי תור מהר ושאני לא אדאג, הוא כבר עשה את הניתוח הזה למלא אנשים, כולל למישהו שיושב עכשיו מחוץ לדלת. גם כן סודיות רפואית… אגב, את האדם שישב מחוץ לדלת אני עדיין רואה פה ושם במסיבות, או סתם ברחוב, ותמיד אני חושב על שותפות הגורל שיש בין שנינו ורק אני יודע עליה.
הניתוח נקבע לשבועיים אחר כך. לא מספיק מהר לטעמי, אבל יותר טוב משמונה חודשים. לייזר לא יהיה כבר. גם לא סטייל. אולי הקונדילומות לפחות ילכו.
ביום הניתוח הגעתי בשעה שבע בבוקר לבית החולים הזה, באתי עם הבחור שיצאתי איתו, למרות שכבר תכל'ס ממש הרגשתי שזה כבר לא זה. לא יכולתי לסיים את זה עכשיו. אגואיסטי מצידי, אני יודע. אבל לא רציתי לשתף אף אחד עכשיו בזה שאני עובר ניתוח להסרת קונדילומה מהתחת. גם ככה הייתי לחוץ. לא נורא שיבוא הוא. חיכינו בחוץ שעתיים וחצי ובסוף הכניסו אותי למין חדר אישפוז כזה. לבשתי פיג'מה מגוחכת, מהסוג שנראית כמו שמלה כזו שכשאתה עומד רואים לך את כל הגב והטוסיק. אחרי עוד איזה שעה של המתנה נתנו לי כדור הרגעה, והכניסו אותי לחדר הניתוח. הרופא המרדים נתן לי שתי אפשרויות – הרדמה מלאה או הרדמה חלקית, רק של החלק התחתון של הגוף. אני כמובן חשבתי על הרדמה מלאה. מה אני צריך עכשיו להיות ער בזמן כל הסיוט הזה? אבל אז המרדים הסביר לי שאם אני בוחר בהרדמה מלאה אז אני מתעורר וכואב לי, ובהרדמה חלקית האילחוש פוחת באופן הדרגתי יותר. לקחתי את ההרדמה החלקית. לא נראה לי שיש משהו יותר מפחיד מלהתעורר ולמצוא את עצמך במקום לא ידוע ועם כאבים.

נכנסתי לחדר הניתוח, שבו שררה טמפרטורה ידידותית מאוד של כמינוס ארבעים מעלות, והשכיבו אותי על הבטן על מיטת המנתחים. חצי הגוף התחתון שלי הורדם ולא יכולתי יותר להזיז את הרגליים. הרופא שאותו כבר הכרתי הופיע, ובירך אותי לשלום. הוא לקח את המכשיר שאיתו יבצע את הניתוח והתחיל להתעסק לי שם מאחורה. לא הרגשתי כלום חוץ מתחושה עמומה כזאת, כאילו משהו נוגע לי קלות שם. כעבור מספר שניות התחיל צליל של בזזזזזז חשמלי כזה, וריח של שרוף התפשט בחדר. לקח לי כמה שניות להבין שהדבר ששרוף הוא בעצם הטוסיק שלי.
כעבור מספר דקות לא גדול, הועברתי לחדר ההתאוששות, ובו כל כמה דקות הגיעה לכיווני אחות ובדקה האם ההרדמה של חצי גופי התחתון כבר עברה, היא עשתה זאת ע"י כך שביקשה ממני לנסות להזיז את אצבעות הרגליים שלי, בעשר הדקות הראשונות ללא כל הצלחה, מה שהיה די מפחיד, בכל זאת לא להצליח להזיז את הרגליים גורר תחושה של חוסר אונים של ממש.
לאחר שההרדמה חלפה בחלקה, והצלחתי להזיז קצת את הרגליים הועברתי לחדר אישפוז, ושם חיכה לי מר בחור… הייתי עדיין מעורפל ממה שעבר עליי, בתוך מצב כזה של ספק ישיבה ספק שכיבה במיטה, בהייה בקיר ומחשבות על מר גורלי. לפחות לא הייתי לגמרי לבד כבר. כעבור כמה דקות של טשטוש נרדמנו שנינו. אני על המיטה, והוא – על הכורסה לידי, כשכשעה אח"כ התעוררתי עם כאב מציק במקום בו התקיים הניתוח. כאב שהתחיל להתחזק. אח שעבד שם, שבאופן שהיה לחלוטין ברור לכל השתייך גם הוא לקהילה הגאה נתן לי אופטלגין כדי להקל על הכאב, כמה דקות אח"כ הוא בא אליי שוב ובתנועה מהירה שם לי מעין תחבושת מגולגלת באיזור המנותח. עוד אחד שמתעסק לי שם… ביישן אני כבר באמת לא אהיה יותר.
בשעה שתיים בצהריים שוחררתי מבית החולים והלכתי בקושי לאוטו שהסיע אותי לדירה שלי בתל אביב. הרופא אמר לי לפני השחרור שיהיו לי כאבים, ושכדאי לי לקחת מפעם לפעם אופטלגין כדי להקל עליהם, להשתדל לאכול כמה שפחות ירקות וסיבים כדי שלא תהיה לי הרבה צואה, ולקנות בבית המרקחת שמן פרמין כדי לרכך את היציאות. כשהגעתי הביתה עם הבחור שלי לא עשיתי כלום חוץ מפשוט לשכב במיטה ולבהות בתקרה. הוא כמובן נרדם בערך שתי דקות אחרי שהגענו הביתה, ונשארתי אני לחשוב על מה שהיה, ולסבול מכאבים עמומים ומציקים. לפנות ערב הכאבים פשוט התחילו להיות בלתי נסבלים. כלומר, לא בלתי נסבלים במובן של חזקים מאוד, אלא במובן של עוד שניה אני פשוט משתגע, מה שגרם לי לחשוב על פתרון מקורי – לקחתי בקבוק וויסקי שהיה לי בבית ופשוט התחלתי לשתות ממנו עד שהשתכרתי קצת. אני לא יכול להגיד שאני ממליץ לכל מי שקורא את הסיפור הזה להתמודד עם כאב באמצעות שתיית אלכוהול, אבל אני מודה שזה מה שאני עשיתי, וזה אפילו די עזר.
בעשר בלילה קרה האסון הגדול. הרגע ממנו חששתי. הרגשתי שאני צריך ללכת לשירותים. אני לא יודע אם אתם באמת רוצים לדעת איך מרגיש אדם שעשו לו ניתוח בפי הטבעת כשהוא עושה קקי, אתם יכולים לשאול כל אדם שעבר ניתוח טחורים, אבל תאמינו לי, אחיי ואחיותיי, זה לא נעים. זה הרבה יותר גרוע מלא נעים. זה כואב רצח. ישבתי בשירותים ופשוט בכיתי. הכאב הפיזי הנורא והתחושה המעיקה של איך הגעתי לשפל הזה פשוט שברו אותי. הכאב הנורא נמשך לא פחות מארבעים וחמש דקות, בהם הספקתי לבכות, לקלל, לקחת שני כדורי אופטלגין ולהוריד עוד כמה כוסיות וויסקי.
אחרי הכאבים חזרה אליי הבושה. פתאום נחתה עליי הכרה חדשה שאני מדבק, ועד איזשהו תאריך לא ידוע שבו הגוף שלי יתחסן כנגד הנגיף הזה כל אדם שיגע בי בצורה מינית, חשוף לסבל הנורא שאני עברתי באותו היום ובכל התקופה האחרונה. הבחור שהייתי איתו כבר השלים עם הידיעה הזו, אבל פתאום הרגשתי מאוד כבול. הוא אמנם יודע ומקבל, טוב הרי הוא גם יודע שיש סיכוי שבכלל נדבקתי ממנו, אז אוי ואבוי אם הוא לא יקבל. אבל מה יהיה הלאה? הרי ידעתי שאני רוצה לסיים את הקשר הזה בקרוב, ומה אחר כך? אני לא אוכל לעשות שום דבר עם אף אחד? איך מתמודדים עם דבר כזה? אני אמור להזהיר כל אדם שאני רוצה לצאת איתו, היי, תיזהר, אני מדבק?
משום מה באותו הרגע עלתה לי בראש תמונה של האח מבית החולים בו הייתי, הוא גיי, הוא עובד במחלקה הזאת, בטח הוא ידע מה להגיד לי. יום למחרת התקשרתי למחלקה בבית החולים וביקשתי לדבר איתו. הוא היה עסוק והבטיחו לי שהוא יחזור אליי. הוא אכן עשה זאת, בערך שבע שעות מאוחר יותר, אבל בכל זאת, זאת הייתה טובה, הוא הרי לא אמור לתת תמיכה נפשית לכל מיני נפגעי מחלות מין למיניהם. שיתפתי אותו בהתלבטות שלי – איך מתמודדים עם המצב הזה של להרגיש שאתה מדבק. אחרי שבילבלתי לו את המוח כמה דקות, הוא פשוט אמר לי: "למה אתה מטריד את עצמך כל כך ממשהו שגם ככה יש אותו לכל תל אביב? כולם כבר גם ככה נגועים בזה, לחלק צומחות יבלות ולחלק לא, אבל גם ככה לכולם כבר יש את הנגיף הזה". אמרתי לאח תודה וניתקנו את השיחה. לא הרגשתי יותר טוב.
השבוע הראשון אחרי הניתוח היה סיוט. סבלתי מכאב, אמנם הולך ופוחת כל הזמן, אבל בעיקר בזמן ואחרי שהלכתי לשירותים. הייתי מגיע למצב שבכל פעם שהרגשתי שאני צריך ללכת לשירותים, לקחתי כדור אופטלגין מראש, המתנתי כמה דקות, ורק אז נכנסתי לשירותים. הכאב המשיך להיות חזק בטירוף ובחצי שעה שאחרי שיצאתי משם, פשוט הייתי נשכב על המיטה ובוכה מכאב. הכאבים האלו הפכו לנסבלים בשבוע השני, ונעלמו לחלוטין רק כחודש אחרי הניתוח.
בערך חודשיים אחרי הניתוח אזרתי אומץ ונפרדתי מהבחור. הרגשתי הקלה, אבל זה כבר לא ממש קשור לעניין סיפור הקונדילומה אותו אני מנסה לספר לכם כאן.
שלושה חודשים אחרי הניתוח הקונדילומה חזרה שוב. כן.

בבדיקה אצל הרופא שניתח אותי הוא מצא שתי קונדילומות חדשות. הפעם הוא אמר לי שהן יחסית בחלק החיצוני של פי הטבעת ולכן אני יכול ללכת להסיר אותן בלייזר אצל גניקולוג שעובד בקופת החולים. כמובן שיצאתי מהמרפאה בדיכאון מטורף, תוך כדי שאני מדמיין את הכאבים הנוראים שעברו עליי בפעם הקודמת. בדרך הביתה מצאתי את עצמי מתקשר וקובע תור אצל גניקולוג. כמה נמוך אפשר להגיע? גבר קובע תור אצל גניקולוג. איזו בושה.
בכל מקרה נקבע לי תור להסרה של הקונדילומה החדשה לשבוע שלאחר מכן. הפעם הגעתי לבד. הזריקו לי זריקה קטנה, השכיבו אותי על מעין שולחן ניתוחים, והייתי בחוץ כעבור 5 דקות.
זה לא היה דומה למה שעבר עליי בפעם הקודמת, כנראה בזכות זה שהפעם זה היה בחלק החיצוני יותר. אמנם הרגשתי קצת אי נעימות בשירותים למשך שבוע, אבל כשבועיים אחר כך כבר תפקדתי רגיל לחלוטין.
אחרי כחודשיים שוב גיליתי את הקונדילומה בפי הטבעת.
במר יאושי, פתחתי את האינטרנט והגעתי דחוף לד"ר שרגא וקסלר, שהתגלה כרופא חביב, יעיל ומקצועי.
אחרי שהתיז ספריי להרדמת המקום, הסיר את הגדולים בלייזר, תוך כדי צפיה במיקרוסקופ מיוחד, המזהה גם גדולים זערוריים. כעבור יומיים עשה לי את אותה פעולה בתוך התעלה האנלית, גם כן תחת הרדמה מקומית בספריי.
אחרי חודש ד"ר וקסלר עשה לי בדיקת PCR לנגיפי HPV שנמצאה תקינה.
מאז שקט ושלווה…
חצי שנה אח"כ הלכתי לביקורת אצל הרופא, וזו התבררה כמוצלחת. כיום, חלפו כמעט שנתיים מהפעם הראשונה שבה שמתי לב ל"קפל עור" המוזר שצמח לי, וכבר יותר משנה שהכל בסדר.
במהלך הזמן גם עשיתי את החיסון גרדסיל, של שלוש זריקות לזרוע.
אני חושב שבשלב הזה אני רוצה לחזור לדברים שכתבתי בתחילת הסיפור, על הסיבה שבגללה החלטתי לכתוב את הסיפור הזה ולפרסם אותו ברבים. אני רוצה שאנשים ידעו שברגע שהם מגלים שהם נדבקו בקונדילומה זה ממש לא סוף העולם. מאז שהסיפור הזה התחיל שמעתי על הרבה בנות שגילו אצלן קונדילומה באיבר המין, ובנים שגילו שיש להם קונדילומה על איבר המין או בפי הטבעת ועברו בדיוק את הסרטים שאני עברתי, וכשאני אומר סרטים אני מתכוון לסרטים הנפשיים, שהם הרבה יותר קשים מהסבל הפיזי.
כאשר אני מסתכל לאחור על כל מה שעברתי אני מבין שיצאתי לחלוטין מפרופורציה. הדיכאון שבו הייתי שרוי תקופה ארוכה היה פשוט מיותר. הטיפולים שעברתי היו כואבים ולא נעימים זה נכון, אבל כל תחושת הדחייה מעצמי, והפחד הנורא מלהדביק אנשים היו פשוט לא מוצדקים.
חבר'ה, אתם חייבים להבין. הנגיף הזה מסתובב ומדביק את כולם. בנים ובנות. ישנן שתי דרכים להימנע מהידבקות – אי קיום יחסי מין או להתחסן. לבנות ולבנים שקוראים את הסיפור שלי אני ממליץ בחום להתחסן, אם טרם עשו זאת. אל תשכחו שתשעים ותשעה אחוז מהאנשים שנחשפים לנגיף לא יראו לעולם שום סממן ושום קונדילומה לא תצמח לו, וגם אם אתם חסרי מזל כמוני, ומשתייכים לאותו אחוז בודד, אז גם כן, לא נורא.תלכו לרופא מיומן, תקוו שייגמר במהירות. זה בטח לא נורא כמו שאתם חושבים שזה.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

131 שאלות בנושא סיפור הקונדילומה של רועי

 1. היי אני ב28 עברתי לפני כ3 חודשים ניתוח להסרת קודילומות ברקטום ובפי הטבעת… כעבור 3 חודשים עדיין יש לי תלונות של כאבים ביציאות ותחושה של התרוקנות חלקית (אני נכנס לשירותים 3 פעמים תוך 20 דקות)

  בנוסף אני לא מצליח לקבל מין אנאלי.. פי הטבעת שלי כואב ומרגיש מוצר..
  מה אפשר לעשות? מה הפיתרון לזה? אין לי חיים מיניים יותר וזה משפיע על המצב הנפשי שלי!

  אשמח לעזרה.. תודה רבה!

 2. פפילומה הגיב:

  שלום,
  קיימתי יחסי מין וגינלים ואוראליים עם גבר שהיו לו יבלות קטנות על איבר המון, ללא קונדום. נפרדנו וכעת, שלושה חודשים מאוחר יותר, הוא עדכן אותי שמדובר בקונדילומה. אני מבינה שעלי להיבדק?
  אין לי נגעים נראים לעין. עשיתי בדיקת פאפ ואני מחכה לתשובה, אבל אני מבינה שהבדיקה מזהה סרטן ולא את הנגיף – האם הבנתי נכון?
  האם יש בדיקת אחרת שאני יכולה לעשות כדי לוודא שאני לא אדביק אחרים?
  האם אני יכולה לקיים יחסי מין, או שיש סכנה שאדביק את הפרטנרים שלי? מאז קיימתי יחסי מין אוראליים עם גבר אחד, הוא בא במגע עם הנרתיק שלי בפה שלו ואני נגעתי עם הפה שלי באיבר המין שלו. האם יש סכנה שהדבקתי אותו? האם גם הוא צריך להבדק, ואם כן באיזה אופן?
  קראתי שהנגיף הוא גורם סיכום מרכזי לסרטן הלוע, וכיוון שהלוע שלי היה במגע אינטנסיבי עם הזין של אותו בחור, אני תוהה אם יש מצב שהדביק אותי, ואם כן אז למה לצפות. האם אני יכולה להעניק מין אוראלי ללא חשש לגברים אחרים? האם לבצע משטח גרון?
  קבלתי מרשם לחיסון מהרופא, האם אתם ממליצים לבצעו?
  תודה!
  דניאל

  שלום,
  מומלץ שתעשי בדיקת HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 3. שלום רב, אני נושאת את וירוס הפפילומה, איך ניתן.לבדוק שבן זוגי אינו נושא את הוירוס?
  תודה

  שלום,
  באמצעות בדיקת HPV PCR הנלקחת אצלנו ומועברת למעבדה מעולה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 4. לבן זוגי יצא יבלות בעיבר מין הלך לרופא אמר זה פיפולמה עובר במגע מיני אני עשיתי בדיקת פאפ יצא תקין
  אנחנו בדיוק רוצים להתחיל להכנס להריון אך מפחיד כרגע איך ממשיכים מכאן נתנו לו למרוח קונדילוקס זה ניראה ממש כמו פצוע פתוח כרגע
  האם כדי לא לנסות בעלל להכנס להריון ככה
  כמובן שכרגע עד החלמה של הפצעים לא מקימים יחסי מין

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא בלייזר בהכוונת קולפוסקופ
  הוא גם יותר מהיר מכל טיפול אחר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 5. קונדילומה הגיב:

  לפני שבועיים הופיעו לי קונדילומות סביב ובתוך פי הטבעת. מאחר ואני לומד בחול, ומגיע פעמיים בשנה לארץ, רציתי לשאול 1.איזה מהטיפולים האפשריים הוא היעיל ביותר כדי להסיר את הקונדילומות במינימום כאב, 2.האם לקבלת חיסון אחרי חשיפה יש משמעות? זה עשוי למנוע חזרה של הקונדילומות? 3.האם חיסון וטיפול בקונדילומות יכול להעלים את הנגיף ולמנוע הפצה של הוירוס במהלך קיום יחסי מין? או שהוירוס ימשיך לדגור בגוף עד ההתפרצות הבאה אם תהיה. תודה רבה

  שלום,
  1.איזה מהטיפולים האפשריים הוא היעיל ביותר כדי להסיר את הקונדילומות במינימום כאב, = לייזר בהכוונת קולפוסקופ בידי רופא מיומן.
  2.האם לקבלת חיסון אחרי חשיפה יש משמעות? = לא מומלץ אלא אחרי תשובה תקינה של HPV PCR
  זה עשוי למנוע חזרה של הקונדילומות? = כן
  3.האם חיסון יכול להעלים את הנגיף ולמנוע הפצה של הוירוס במהלך קיום יחסי מין? = לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. קנדילומה הגיב:

  הופיעה לי הקנדילומה לפני שנה עם נגעים קטנים ולא מרובים . מה שנתנו לי הרופאי עור שהייתי אצלהם זה רק משחת טיפות שנקראת candylox בשביל לשרוף כל נגע שיוצא . כל פעם שיצא הייתי שורף 3 ימים וזה נעלם אבל זה חוזר וחוזר על עצמו ואני ממשיך רק לשרוף ולסלק איבר מיני ( קנדילומה על הפין ) . כמו כן עשיתי את החיסון גארדסיל אחרי שנחשפתי למחלה ואני כבר אחרי המנה השלישית . אבל עדיין זה 3 חודשים לא יוצא ואז בחודש אחד יוצא כל שלושה ימים . ואני מרגיש שכל הרופאי עור שהייתי אצלהם לא ממש עזרו אפילו אחת אמרה לי שאין פתרון כל פעם שיוצא צריך לשרוף וזהו זה ישאר לכל החיים . עכשיו אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות בשביל שזה ילך ולא יחזור . אם אעשה בלייזר מה יהיה איך יהיה האם זה יחזור האם אסירא זה ישאר לכל החיים ???

  שלום,
  עכשיו אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות בשביל שזה ילך ולא יחזור ? = מנסיון של יותר מ 40 צשנה, קולפוסקופיה מקפת, לייזר בהכוונת קולפוסקופ בתכיפות גבוהה על סילוק הנגעים ועד תשובה תקינה של HPV PCR ורק אז חיסון. ועד אז הרחת לבנים ומגבות ועוד.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 7. בתאריך 25/8 עברתי את הטיפול והבנתי שבמשך חודש אסור לקיים יחסים יש לציין שכבר תקופה ארוכה אני ללא מגע מיני.
  בן סוגי נמצא בחו"ל ולא יודע דיש לי את וירוס הפפילומה
  אני כמעט בטוחה שהוא נדבק ממני כי הבנתי שזה מדבק
  שאלתי היא
  1. האם אוכל לקיים יחסים עם בן זוגי עם קונדום ולא להדבק שוב
  ( בן זוגי היה נקי לפני שהכרנו אני הדבקתי אותו)
  2. אם בן סוגי נדבק ממני מה הטיפול שהוא צריך לעבור כרגע נראה שהכל בסדר אצלו הוא לא מספר על משהו חריג אצלו באיברי המין

  יש לציין שאני מפחדת ולכן נמנעת מקיום יחסים
  תודה רבה על העזרה

  שלום,
  1. האם אוכל לקיים יחסים עם בן זוגי עם קונדום ולא להדבק שוב? = אם תוצאת בדיקת HPV PCR תהיה תקינה אז את לא תהיי מדבקת
  2. אם בן סוגי נדבק ממני מה הטיפול שהוא צריך לעבור כרגע נראה שהכל בסדר אצלו הוא לא מספר על משהו חריג אצלו באיברי המין?= ראוי שיעשה קודם בדיקת HPV PCR כי אולי בכלל לא נדבק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 8. שלום רציתי לבדוק הצעת מחיר לטיפול בלייזר להסרת קונדילומות עד שיעלמו
  תודה

  שלום,
  תוכלי להתקשר אפילו עכשיו למזכירה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום.
  אני בגיל 15 פעם היה לי את היבלות האלה באיבר ובאיזורו ולא כל כך ידעתי מה זה אז פשוט גירדתי את זה עד שזה ירד.וזה כמובן חזר וזה ממש מציק ואני לא כל כך יודע מה לעשות עם זה. אם זה ממש מעצבן אז אני פשוט מגרד את זה.וזה כואב ומציק.
  האם זה מסוכן?מה צריך לעשות

  שלום,
  נא תתייעץ עם ההורים שלך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. קונדומילה הגיב:

  יש לי את הבליטות עור מסביב לאיבר מין בחלק התחתון שלו וגם במיםשה קרוב אליי אני מעוניין לדעת על זה יותר וטפל בזה מיידית זה כמות גדולה חשבתי יעבור זה רק צמח יותר לצערי

  שלום,
  יש צורך בקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 11. יצא לבעלי קנדילומה בלשון

  שלום,
  מה השאלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. 1) איך ה pcr ל hpv יכול לצאת תקין בזמן שיש גידולי קונדילומה על איבר המין ?

  2) אחרי שנתיים של :טיפולים בלייזר ,הימנעות ממגע מיני ,חיזוק המערכת החיסונית ע״י מאכלים, משקאות, תוספים למיניהם ומצב רוח טוב , והכי חשוב אחרי קולפוסקופיה שלילית (תקינה) ואחרי pcr ל hpv תקין ובנוסף אחרי החיסונים הנדרשים לפני גיל 26 נגד נגיף הפפילומה (גרדסיל כמו שאני קורא) , מה הסיכוי לחזרתן של הקונדילומות ?

  שלום,
  1) איך ה pcr ל hpv יכול לצאת תקין בזמן שיש גידולי קונדילומה על איבר המין ?= עובדה. כמו שאין יתוש ויש פלולה שלו
  2) מה הסיכוי לחזרתן של הקונדילומות ? = אם בסוף התהליך תשובת בדיקת HPV PCR היא תקינה אזי המחלה תופיע שוב מחדש רק אם נדבקים בשנית בנגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. היי, רופאת העור שלי איבחנה אצלי קונדילמה אך צריבה עם חשמל לא פתרה את הבעיה (כבר פעמיים). בטיפול הבא אמרה שננסה טיפול עם גז, אבל אני חושב שאקבע אליך תור עקב המלצות.

  השאלה שלי – עד שתטפל בי, האם גילוח שערות הערווה באזור יכול להחמיר את הבעיה? האם כדאי להימנע?

  תודה מראש, ארתור.

  שלום,
  להמנע.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. קונדילומה הגיב:

  הבחנתי ביבלת לפני כשנה וחצי ולא ייחסתי לה חשיבות בהתחלה אחרי חודש הבנתי שזה לא משהו שיעבור לבד בדקתי את זה וגליתי שיש לי קונדילומה ליד הפין עד הבדיקה הספיקו לצמוח עוד שניים הרופא צרב הם נפלו הביא לי קונדילוקס ואמר שאם למרוח אם לא נפל בקיצור מאז ועד היום אני מתמודד עם כמה סיבובים מורח לפי ההוראות נופלות וחוזרות עוד יומיים אני הולך לבדיקת pcr אבל מה הלאה מוכן לעשות כל בדיקה או טיפול שיעזור בכל מחיר רק לסיים עם זה

  שלום,
  הצעד הבא הוא קולפוסקופיה מקיפה ולפי התוצאות שלה המשך טיפול עד להבראה.
  אשמח לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 15. שלום רב,
  שמי דור פרץ. התקשרתי היום למרפאתו של ד״ר וקסלר במטרה לקבוע תור לייעוץ לאחר אבחנה של פרוקטולוג. מדובר בקונדילומות בתעלה האנאלית.
  ביקשתי מפרח הערכה לגבי זמינות התורים בחודש הקרוב ולאורך כל השיחה היא דיברה בצורה לא נעימה, מזלזלת, נפנפה אותי וקראה לי ״חמוד״ בזלזול. אתם מפרסמים עצמכם כמרפאה פרטית עם יחס חם ומכיל למטופלים אבל המציאות שונה לגמרי. אני מבקש שתאזינו לשיחה במידה והיא מוקלטת, זה פשוט ביזיון שאדם כמו פרח מקבל שיחות ועונה למטופלים.
  יש לציין שאני עדיין מעוניין לקבוע תור לד״ר וקסלר ולהתחיל את הטיפולים כמה שיותר מהר, אשמח שנציג יחזור אליי, ושזו לא תהיה פרח.
  תודה וחג שמח

  שלום,
  כל מה שנדרש זה לתאם תור למטרת הכרות, שיחה ובדיקת קולפוסקופיה.
  לאחר הבדיקה אני מסביר את שנדרש וניתן להתחיל טיפול באותו יום.
  אני מתנצל על אי שביעות הרצון שחווית בשיחה.
  אם נחוצה לך שיחה איתי אנא רשום כאן את מספר הטלפון שלך ואחזור אליך, או שתתקשר למספר שלי שרשום כאן למטה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 16. שלום,
  אני מרגישה ביומיים האחרונים,
  מין תחושת גירוד כזאת באזור של הפלח השמאלי
  קרוב לפי הטבעת
  כאשר בדקתי ראיתי שזה כמה נקודות לבנות סמוכות זו לזו
  שכנראה הן גורמות לגירוד
  אך הוא בא והולך
  בעבר פוצצתי כמה מהן וזה פשוט נעלם ואז חזר
  הבחנתי בהרפס לפני חצי שנה פלוס
  יכול להיות שעכשיו יש לי משהו חדש?
  ומה הנקודות הללו?
  תודה מראש על העזרה

  שלום,
  מציע שתפני לרופא לבדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. פפילומה הגיב:

  היי, מה הסיכוי שנגיף הפפילומה עובר מהגוף בשלב מסוים בחיים?

  שלום,
  קרוב ל 100%

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. קונדילומה הגיב:

  האם המחלה יכולה לעבור ב100% ולא לחזור ??
  כיצד ניתן לזרז את תהליך ההחלמה והתמודדות הגוף עם הנגיף ?
  האם לאחר טיפול לייזר להסרת היבלות ניתן לקיים יחסי מין ללא סכנת הדבקה של השותף/ה ?

  שלום,
  האם המחלה יכולה לעבור ב100% ולא לחזור ??= אפשר להדבק בה שוב ושוב כמו בשפעת.
  כיצד ניתן לזרז את תהליך ההחלמה והתמודדות הגוף עם הנגיף ?= חיזוק מערכת החיסון
  האם לאחר טיפול לייזר להסרת היבלות ניתן לקיים יחסי מין ללא סכנת הדבקה של השותף/ה ?= אם תשובת HPV PCR חוזרת תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. שלום,
  אובחנתי עם פפילומה מסוג 82 ויש לי כמה שאלות:
  1. האם אפשר וניתן לעשות משהו כדי לעזור לנגיף לצאת מהגוף?
  אם יש מה לעשות – מה ניתן לעשות?
  2.האם אפשר לדעת בערך מתי נדבקתי (חצי שנה, שנה או יותר)?
  3. האם אני יכולה להדביק את הילדים שלי דרך נשיקות (הוריות), שתיה מאותו בקבוק או אכילה מאותו מזלג?
  4. האם אפשר להידבק משימוש באותה מגבת?
  5. אם אין לי בן זוג, המשמעות היא שעלי להתנזר מחיי מין (כולל נשיקות) עד שלא יהיה לי יותר את הוירוס בגוף?
  תודה מראש

  שלום,
  1. האם אפשר וניתן לעשות משהו כדי לעזור לנגיף לצאת מהגוף?= חיזוק מערכת החיסון
  2.האם אפשר לדעת בערך מתי נדבקתי (חצי שנה, שנה או יותר)?= לא
  3. האם אני יכולה להדביק את הילדים שלי דרך נשיקות (הוריות), שתיה מאותו בקבוק או אכילה מאותו מזלג?= לא
  4. האם אפשר להידבק משימוש באותה מגבת?= רק ממגבות בחלקי הגוף האינטימיים
  5. אם אין לי בן זוג, המשמעות היא שעלי להתנזר מחיי מין (כולל נשיקות) עד שלא יהיה לי יותר את הוירוס בגוף?= כדאי שתגיעי לפגישת יעוץ כדי לעבור קולפוסקופיה ולקבל יעוץ שירגיע אותך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 20. פפילומה הגיב:

  אני ממש מפוחדת
  אני בת 37 עשיתי אצל בדיקת פאפ בפעם הראשונה שיצאה חיובית מה זה אומר ??
  מעולם לא היו לי קו קונדילמה גם לא עכשיו
  הרופאה אמרה לי לעשות קולונוסקופיה
  אני נשואה 11 שנים ושנינו נאמנים האם הגיוני שהדבקתי לפני או ממנו?

  שלום,
  בדיקת פאפ בפעם הראשונה שיצאה חיובית מה זה אומר ??= מה פרוש חיובית? מה רשום שם?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 21. קונדילומה הגיב:

  שלום.
  יש לי ע15 יבלות מסביב לאיבר מין
  וכנראה שיש לי גם בפי הטבעת (מרגיש את זה)

  הייתי אצל רופא עור במכבי והטיפול שלו עם הספריי הקר לא עזר. גם הקונדילוס לא כל כך עזר.
  רציתי לדעת מה הפרוצדורה שאתה ממליץ עליה מה עלות התהליך ומה משך הזמן שלו

  שלום,
  ממליץ להתקשר למרפאתנו ולקבל הסבר מלא.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. בוקר טוב, לאחר בדיקת פאפ שעשיתי התבשרתי שהבדיקה תקינה אך נמצא אצלי וירוס הפפילומה.. אני ממש מפחדת משום שלא יודעת בדיוק מזה? איך מתמודדים עם זה? מזה אומר על קיום יחסים? אני צריכה לכבס את בגדיי לחוד.? אני יכולה לנשק את ילדיי? אני מדבקת ואם כן באיזה אופן?
  כל כך הרבה שאלות ללא תשובות …
  אני ממש בחרדה נוראית…

  שלום,
  לא יודעת בדיוק מזה? איך מתמודדים עם זה? מזה אומר על קיום יחסים? אני צריכה לכבס את בגדיי לחוד.? אני יכולה לנשק את ילדיי? אני מדבקת ואם כן באיזה אופן?
  אכן הרבה שאלות, שאת זכאית לקבל תשובות מהרופא הטפל.
  בגדול מדבקת ב 50% בכל מגע מיני. צריך להרתיח תחתונים ומגבות.
  הצעד הבא קולפוסקופיה ואז תניימנה תשובות נוספות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 23. קונדילומה הגיב:

  יש לי קונדילומה מבחורה שהבדיקה אותי, ככה שלשנינו כבר יש את זה.
  האם אנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסי מין? האם זה מאריך אז זמן ההחלמה או שאין קשר? והאם היא יכולה להידבק בקונדילומה בגרון אם היא מבצעת בי מין אוראלי?

  שלום,
  האם אנחנו יכולים להמשיך לקיים יחסי מין?= קחו בחשבון שאתם ממשיכים להדביק אחד אתהשני
  האם זה מאריך אז זמן ההחלמה? = כן
  האם היא יכולה להידבק בקונדילומה בגרון אם היא מבצעת בי מין אוראלי?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. פפילומה הגיב:

  היי נאמר לי אצל רופא ביחידה (חיילת) שבדיקת קולפוסקופיה היא רק לנשים האם זה נכון?

  שלום,
  לא נכון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. פפילומה הגיב:

  היי רציתי לדעת אם פפילומה עוברת או שהיא לכל החיים?
  מה אפשר לעשות כדי שהיא תעבור וכמה זמן בערך לוקח לזה לעבור מהגוף?

  שלום,
  היי רציתי לדעת אם פפילומה עוברת או שהיא לכל החיים?= נגיפי הפפילומה עוברים
  מה אפשר לעשות כדי שהיא תעבור וכמה זמן בערך לוקח לזה לעבור מהגוף?= כמה זמן – אין ודאות וזה תלוי במערכת החיסונית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. שלום רב
  איך אפשר לדעת עם בן הזוג שלי מדביק אותי כל פעם מחדש בנגיף ואיך אפשר לטפל בו

  שלום,
  איך אפשר לדעת עם בן הזוג שלי מדביק אותי כל פעם מחדש בנגיף ? = שיעשה בדיקת HPV PCR
  ואיך אפשר לטפל בו? =לטפל נגד מה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. פפילומה הגיב:

  כמה סיכוי שהקונדילומה לא תחזור יותר אם עשיתי צריבה שלהם בלייזר וחוסנתי נגד פפילומה ?

  שלום,
  אין צורך לנחש כי ניתן לדעת לפי בדיקת HPV PCR.
  אם התשובה מראה שנותרו נגיפים אזי יש סכוי שהמחלה תופיעה שוב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. עברתי צריבת קונדילומות בלייזר בבית חולים אתמול.
  הנגעים היו שחורים לאחר הצריבה ועכשיו חלק מהם לבנים כאילו זה נהיה מוגלתי . מה עליי לעשות?? תודה

  שלום,
  לשים דרגמרן הידרופיליק B

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. אני לאחר ניתוח כריתת קונדילומה מאיזור פי הטבעת וגם היו חלק בתעלה שנצרבו. ניתוח כואב מאוד. מאןד כןאב לי להתפנות וזה על גדר הבלתי נסבל. השאלה שלי היא מה הצעד הבא שעלי לעשות? בדיקת דם? חיסון?
  והשאלה השניה היא מה הזמן החלמה המשוער? אני לאחר שבוע ואין שום שיפור ושינוי

  שלום,
  השאלה שלי היא מה הצעד הבא שעלי לעשות? = קולפוסקופיה כולל בתעלה לוודא שכל הגדולים הוסרו
  והשאלה השניה היא מה הזמן החלמה המשוער? = ניתן להעריך רק אחרי בדיקה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 30. מוטרדת הגיב:

  אם יצאו לבן זוגי מין פללות כאלה באזור המפשעה מה זה אומר ?

  שלום,
  ניתן לדעת אחרי בדיקת קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 31. איך נדבקתי בוירוס אם אני מקיימת יחסים רק עם בעלי במשך 30 שנה מאיפה זה הגיע?

  שלום,
  יש מקורות רבים כולל גם מלפני 30 שנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר