• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

קונדילומה בגברים


בניגוד למחשבה שקונדילומה היא מחלה של נשים, ניתן למצוא קונדילומה אצל גברים בהיקפים דומים, ואף גבוהים יותר מאצל נשים.

גברים, ובמיוחד גברים שמקיימים יחסי מין עם בנות או בני זוג רבים חשופים מאוד להידבקות בנגיף הפפילומה ולהתפתחות יבלות, טרום סרטן וסרטן באיבר המין, ולא רק בו. גברים רבים שנחשפים לנגיף הפפילומה מפתחים גידולים על איבר מינם, בעיקר בקפל שבין ראש האיבר לגופו, ובאיזור החיבור של איבר המין לבטן התחתונה.
שאר האיזורים הנפגעים בגברים ממחלת ה-HPV הם:
שק אשכים ושאר האברים כמו בנשים: חלל לוע ופה, לחמיות העינים, מפשעות, חיץ בין נקבים, פי הטבעת, צינור השופכה והתעלה האנלית.

המשך המאמר דן בסרטן פי הטבעת וסרטן חלל הלוע והפה ומתאים הן לגברים הטרוסקסואלים, הן לנשים והן לגברים הומוסקסואלים.

קונדילומה וסרטן פי הטבעת

עד לא מזמן סרטן פי הטבעת (ANUS) הופיע בגיל מתקדם הן בגברים והן בנשים. הגיל הממוצע להופעתו היה 60 שנה. כיום, בשל השכיחות העולה של זיהומי וירוס הפפילומה (HPV), בעיקר בצעירים ובצעירות, גיל הלוקים בסרטן פי הטבעת ירד לממוצע של 45 שנים. הסיבה לכך היא ש- 80-90% ממקרי סרטן פי הטבעת וסביבתו נגרמים ע"י נגיפי הפפילומה האנושי (HPV), בעיקר זנים 16 ו-18 – זן 16 הודגם בכ 70% ממקרי סרטן פי הטבעת וממקרי הטרום סרטן באיזור זה. זן 18 הודגם בכ-6-8% מהמקרים.
אצל נשים סביב גיל 40 שנה נמצא שכ 40% מהן היו נשאות של נגיפי HPV באיזור פי הטבעת וחצי ממקרים אלו היו זנים אונקוגנים. עוד נמצא שאצל מחצית מנשים אלו נמצא גם זיהום ב HPV באברי המין.
הגדלת תפוצת נגיפי הפפילומה גרמה בין השאר להכפלה של מקרי סרטן פי הטבעת בין השנים 1975ו-2007. מדי שנה נצפית עליה של כ-2% בשכיחות סרטן זה הן בקרב גברים והן בקרב נשים.
בקרב אלו המקיימים יחסים אנאליים (גברים ונשים) שכיחות סרטן פי הטבעת גבוהה מבאלו שנמנעים מכך.
בקרב נשאי HIV ובקרב בעלי מערכת חיסון לקויה שכיחות סרטן זה היא כפולה ביחס לאלו שאינם נושאים נגיפים אלו.
בקרב גברים הומוסקסואלים (בארה"ב) שכיחות סרטן פי הטבעת היא 35 גברים מתום 100,000 גברים. לשם השוואה שכיחות סרטן צואר הרחם בארה"ב היא 8-9 מתוך 100,000 נשים. בעבר, לפני שבדיקת משטחי הפאפ הפכה לשגרתית שכיחות סרטן צואר הרחם בארה"ב היה גבוה פי 5-6.
נוכח הצלחת משטחי הפאפ בהורדת שכיחות סרטן צואר הרחם, עולה גם שכיחות נטילת משטחי פאפ מפי הטבעת. יש הממליצים להתחיל את בדיקת הסקר באמצעות משטחי הפאפ מפי הטבעת כבר בגילאי 20 על מנת לגלות מצבים טרום סרטניים בפי הטבעת.
ביצוע משטחי פאפ מפי הטבעת באופן שגרתי מומלץ לאוכלוסיות הבאות:
• גברים ונשים נשאי HIV.
• גברים הומוסקסואלים.
• נשים שכבר אובחנו עם סרטן או טרום סרטן באיברי המין.
• גברים ונשים עם קונדילומה באיברי המין.

אצל גברים הטרוסקסואלים נמצאה שכיחות של 13% של זיהום ב HPV בתוך התעלה האנלית ו-12% של זיהום HPV בפי הטבעת וסביבתו. סך הכל אם כן מדובר על כרבע מהגברים (25%) הנושאים את נגיפי ה HPV באיזור זה, למרות העדר יחסי מין אנליים. ההסבר האפשרי הוא הדבקה עצמית.
בניגוד לנשים שאצלן נמצאו שני שיאים של שכיחויות של HPV (גיל 20-30 וגיל 50-40) אצל הגברים השכיחות היא אחידה וקבועה לאורך 60 שנות חייהם הראשונים.
בנוסף לעליה בשכיחות של סרטן פי הטבעת בנשים ובבגרים נצפית עליה גם בסרטן הפין.


קונדילומה וסרטן בדרכי נשימה עליונות, בחלל הלוע והפה

בדומה למתרחש באיזור פי הטבעת, גם באיזור הפה והלוע נצפתה עליה בשכיחות סרטן ודווקא בקרב צעירים יותר משרווח בעבר.
עד לא מזמן סרטן בפה ובלוע היה נפוץ בקרב מעשנים ושתייני אלכוהול, בעיקר גברים מבוגרים משכבה סוציואקונומית נמוכה ובעלי סיכויי החלמה נמוכים.
כיום, שוב בשל העליה בשכיחות זיהומי HPV ובשל יכולתו של נגיף זה לגרום לסרטן גם בפה ובלוע, אנו מוצאים מקרי סרטן באברים אלו אצל אנשים צעירים יותר ובעיקר נשים (יחס 3:1 לרעת הנשים), משכבות סוציואקונומיות גבוהות, ללא קשר לעישון ושתיה, עם קשר לשכיחות גבוהה של יחסי מין אורליים. הבשורה לעומת זאת היא שסכויי ההחלמה שלהם טובים יותר מאשר בעבר.
גם כאן כמו בסרטן פי הטבעת, וסרטן צואר הרחם הזן השכיח הוא 16.
נמצא שתוך 24 שנים, משנת 1980 ועד 2004 , עלתה שכיחות המצאות HPV בקרב מקרי הסרטן בפה ובלוע פי 4.5 (מ-16% ל-72%).
הסיבות לעליה של מקרי סרטן אלו ולירידה של סרטן צואר הרחם היא כנראה אי שימוש בקונדום ביחסי מין אוראלים, עליה בשכיחות יחסי מין אוראלים ועליה במספר הפרטנרים המיניים.
סיבות אלו, בהתאמה כמובן, גם מסבירות את העליה בשכיחות מקרי סרטן פי הטבעת.
הצפי הוא שבשנת 2020 שכיחות מקרי סרטן הפה והלוע, בגברים ובנשים, תעלה על זו של סרטן צואר הרחם וכאן שוב עולה השאלה לגבי דרכי הגלוי המוקדם. עולה השאלה, האם גם כאן משטחי פאפ מהפה יועילו להקטנת שכיחות סרטנים אלו, כמו שהועילו במקרי סרטן צואר הרחם.
כבר כיום נצפית המגמה של רופאים לקחת משטחי פאפ מהפה והלוע וכבר נמצאת בשימוש בדיקה לגלוי מוקדם של סרטן וטרום סרטן בחלל הפה. מדובר על בדיקה בשם VISILITE שבה הנבדק/ת שוטף את חלל הפה בתמיסת חומצהה אצטית מדוללת ולאחר מכן הרופא בוחן את החלל באמצעות אור פלורסנטי ורצוי באמצעות קולפוסקופ.


פתופיזילוגיה

נגיפי ה-HPV נמצאים בשכבה החיצונית ביותר של העור והריריות – חלל הפה, איברי המין, לחמיות העינים, פי הטבעת, צינור השתן והתעלה האנאלית ואינם חודרים לזרם הדם. את המלחמה בנגיפים עצמם עושה מערכת החיסון של גופנו, בכל אבר בנפרד. מתברר שלא כל איזורי הגוף מגיבים באופן זהה לזיהום ב HPV. יתכן מצב שבו גבר או אישה "ינקו" עצמם מנגיפי HPV מאברי המין אך לא יצליחו לעשות כך באיזור פי הטבעת. חשוב עוד לדעת שאם אדם נדבק בנגיפי HPV באיבר מסויים, סיכוייו גדולים יותר להדבק באיברים אחרים משום שהנגיפים מסוגלים לעבור מאזור לאזור, גם אם לא היה מגע מיני באזור האחר. זה ההסבר להדבקות ב-HPV בפי הטבעת אפילו אם לא היה מגע מיני באיזור זה.

נכתב ע"י ד"ר שרגא וקסלר.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

168 שאלות בנושא קונדילומה בגברים

 1. לפני יומיים קמתי עם פצע די מוזר ומפחיד על איבר המין.. הפצע הוא 4 נקודות שנראות ממש כמו נקודות מדוייקות ונפוחות.. זה נמצא בצידו הימני של האיבר באמצע של האיבר . דחוף עזרה

  שלום,
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. שלום רב,

  רציתי לדעת יצא לי מין יבלת על איבר המין שלי. זה לאחר שבת הזוג ביצעה בדיקות ואצלה נמצא וירוס הפפילומה.

  רציתי לדעת אם יש מה לדאוג מזה? איך מטפלים ואיכן מטפלים?

  אשמח לקבל תשובות זה קצת מלחיץ אותי.
  תודה מראש,

  מני

  שלום,
  מנסיוני של כמה עשרות שנים הטיפול היעיל ביותר הוא הלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 3. בן הזוג שלי נדבק בעבר והופיעו לו קנדילומה באיבר המין הוא טופל בעזרת חומצה אותה מרח על איבר המין . לאחר ההידבקות נלקח ממנו זרע ובבדיקה גילו זרע אפסי. יש קשר בין שני הדברים ? יש טיפול בזרע אפסי? תודה רבה

  שלום,
  אין קשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. קנדילומה הגיב:

  שלום, אני אובחנתי עם קנדילומות וטופלתי להסרתם בלייזר. (יש לי עוד מעקב באופק) הובהר לי ע"י הרופא המטפל כי מדובר בהדבקה. לבן זוגי אין משהו נראה לעין בנושא ואינו סובל מגרד/יבלת כלשהי. ראשית,איפה הוא אמור להיבדק בנושא? שנית- איך ייתכן שהודבקתי (ואני איתו קרוב ל5 שנים ללא קיום יחסים מלבדו בתקופה זו) ולו אין כלום? הייתכן שהוא נשא וזה גם מדבק? ואם יש פתרון לנושא?
  הייתכן שתמיד ידביק אותי ?
  תודה רבה

  שלום,
  איפה הוא אמור להיבדק בנושא? = ניתן גם אצלנו
  איך ייתכן שהודבקתי ולו אין כלום? הייתכן שהוא נשא וזה גם מדבק?= יש מצב
  ואם יש פתרון לנושא?= לאחר בדיקה קולפוסקופית ושיחה ניתן לענות לשאלה
  הייתכן שתמיד ידביק אותי ?= ראי תשובה קודמת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. איך ניתן לעשות, ואיפה?
  האם אפשר להעזר בקופת חולים?

  תודה
  טל

  שלום,
  ניתן לעשות אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 6. אני גבר בגיל 62 ארכי psa ממוצע שלי הוא 7.
  בבדיקה תקופתית הארכים עלו ל-9.5 ולאחר אנטיביוטיקה 12.5 psa
  האם יתכן שחיידק פפילומה הוא הגורם לעלית הערכים בערמונית ?
  אם כן מה הטיפול הנדרש ?
  תודה

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. אני בן 30 ויש לי קונדילומה באיבר המין הייתי אצל רופא עור מקופת החולים וכרגיל כצפוי מרפואה ציבורית עשה לי טיפול חאפר ולא מקצועי עם הקפאת הנגעים בחנקן אבל לא עשה בדיקה כלשהי ופסח על מחצית מהנגעים
  השאלה שלי איפה הכי מומלץ לעבור בדיקה לזיהוי כל הנגעים ואיפה כדאי להגיע לטיפול?
  בנוסף יצא לי פצע פנימי בפה האם זה יכול להיות קשור?
  אשמח לתגובתכם המהירה
  תודה רבה

  שלום,
  איפה הכי מומלץ לעבור בדיקה לזיהוי כל הנגעים ואיפה כדאי להגיע לטיפול?= אצלנו
  בנוסף יצא לי פצע פנימי בפה האם זה יכול להיות קשור?= בקולפוסקופיה ניתן לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 8. קונדילומה הגיב:

  שלום, אני סטרייט,אובחנתי לפני מספר ימים ע"י רופא עור בקונדילומה על הפין עברתי טיפול בחנקן ואני אמור לעשות אותו שוב אחרי 14 יום שאלותי הן :
  1. תוך כמה זמן היבלת נעלמת בטיפול בחנקן בדר"כ?
  2.האם המחלה הזאת נשארת בגוף לצמיתות ואם לא אחרי כמה זמן היא עוברת?
  3.האם אחרי שהיא עברה עדיין ניתן להדביק פרטנרים?
  4.האם מי שגר איתי ולא מקיים איתי מגע מיני יכול להידבק ?

  שלום,
  1. תוך כמה זמן היבלת נעלמת בטיפול בחנקן בדר"כ?= קשה להשיב משום שהפעולה לא נעשית תחת הגדלה גדולה של קולפוסקופ
  2.האם המחלה הזאת נשארת בגוף לצמיתות ואם לא אחרי כמה זמן היא עוברת?= לא לצמיתות ומערכת החיסון מחסלת את הנגיפים וזאת ניתן לדעת באמצעות בדיקת PCR ל HPV
  3.האם אחרי שהיא עברה עדיין ניתן להדביק פרטנרים?= אם תוצאת בדיקת PCR ל HPV תקינה אזי לא מדבקים פרטנרים
  4.האם מי שגר איתי ולא מקיים איתי מגע מיני יכול להידבק ?= אם תוצאת בדיקת PCR ל HPV תקינה אזי לא מדבקים פרטנרים בהנחהשמושב האסלה מורתח וכן מגבות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום אנ גיי אבל לא מקיים יחסים אנאליים בכלל.. נמצא כרגע בברלין וביקרתי בסאונה של גייז. סילחה על השיתוף אבל בתוך הג׳קוזי התעסקתי עם בחור שנגע לי בפי הטבעת וניסה להחדיר לי אצבע.
  יום למחרת מהלחץ מהניסיון שלו יצאו לי טחורים ועברו אחרי שבוע. בימים האחרונים, שלושה שבועות אחרי הסאונה הרגשתי במקלחת מעין בליטה (גודל של חצ׳קון) בקצה הפנימי של פי הטבעת. אין לי שום תחושה לא נוחה, כלום.. פשוט ששטפתי את עצמי הרגשתי זאת.

  אני ממש חושש שזה קונדולימה!!! יש סיכוי להידבק מאצבעות של אדם אחר בתוך ג׳קוזי חם ומלא בכלור (היה ממש ריח של אקונומיקה)

  אני לא יכול ללכת להיבדק כי אין לי ביטוח רפואי כאן וחוזר לארץ רק עוד חודש וחצי. אני בסטרס מטורף! לא מקיים יחסים אנאליים בכלל כדי לא לחטוף משהו והנה רק נגיעה ואני בלחץ כבר שבוע שלם!!!!
  אנא ייעצו לי

  שלום,
  נא להרגע. ככה לא נדבקים בקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. Go urine pcr הגיב:

  שאלתי היא כזאת שכבתי עם מישהי לפני כחודשיים וחצי ונדבקתי ממנה בכלמידיה אז עברתי טיפול אנטיביוטי והחלמתי ולפני כשבועיים בקשתי מהרופא משפחה לעשות בדיקה לכל המחלות והכל חזר תקין כולל go urine pcr ורציתי לדעת אם הבדיקה הזאת בודקת גם קונדילומה כי התחיל לי בזמן האחרון גרד באיבר מין וגם התחלתי להשים לב ליבלות קטנות מסביב לעטרה.
  תודה

  שלום,
  האם הבדיקה הזאת בודקת גם קונדילומה?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. פפלימה הגיב:

  שלום לפני כ5 שנים חליתי בפפילומה באיבר המין וטופלתי בקרמים וזה נשרף נעלם.
  מאז עברו כ4-5 שנים ואין זכר תודה לאל לכולם.
  הכל תקין
  אבל לאחרונה שמתי לב שהבן זוג שלי יש לו בליטות בפי הטבעת ונאמר לו ע"י הרופא משפחה מבלי לבדוק אותו שזה כנירא טחורים, אבל חשבתי לעצמי שאם יש מצב שזה וירוס הפפילומה בגלל שפעם נדבקתי בזה ?

  שלום,
  אולי כדאי שהמקום יבדק לצורך אבחון מדוייק?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. קונדילומה הגיב:

  שלום רב
  שמי ירדן אני מתגורר במקסיקו ולצערי נדבקתי בקונדילומה
  בחודש אוגוסט הקרוב אני מגיע לארצנו והדבר הראשון
  שארצה לדאוג לו זה טיפול לייזר .
  ברצוני לדעת היכן אתם ממוקמים? .
  מה עלות הטיפול ושאר הבדיקות ?
  זמן החלמה ממוצע ?
  ואיך אני קובע תור ?
  רב תודות

  שלום,
  נא לברר בטלפון של המרפאה
  03-69576867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. אני בשבוע 12 ויש לי יבלת אחת מעל השפתיים העליונות..
  האם יש משהו לעשות בשלב הזה?!?
  או שאצטרך לחכות אחרי הלידה?!, האם יש סיכון לעובר?!?

  חשוב לי לציין שלפני כ4 שנים עברתי צריבה בלייזר בהרדמה מלאה מכיוון שהיה לי כמות גדולה יחסית, ומפושטת..

  שלום,
  מומלץ לטפל בזמן ההריון ובהקדם בלייזר מונחה קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. פפילומה הגיב:

  שלום רב דוקטור. יש לי שאלה שלא נותנת לי מנוחשלא כבר 6שנים. לפני כחמש שנים בבדיקת פאפ לאחר לידה של ילדי הראשון הרופאה גילתה פפילומה בשלב טרום סרטני. אני רוצה לדעת האם נדבקתי מבעלי ? חוץ ממנו לא התנשקתי ובטח שלא קיימתי יחסי מין עם אף גבר. אחרי שאני נדבקתי ועברתי צריבה גם לו התגלה באיבר יבלות ת. יכול להיות שבגד בי עם אחרות באותה שנה? זו הייתה שנה ראשונה של יחסי מין שלי איתו! גם גיליתי אצלו קונדומים פעמיים באותה תקופה. מודה לך מאוד על התשובה.

 15. לבן זוגי התגלה כי יש קונדילומה וישנם כמה יבלות ליד איבר המין
  הרופא שלו טען כי הוא נדבק אך לי אין שום דבר כרגע
  שאלתי היא האם חולים בכך רק דרך הדבקות והאם יכול להיות מצב שאני לא אדבק ושאני בריאה ?
  שאלה נוספת האם לפי העין זה מספיק כדי לאבחן או שהרופאה הייתה צריכה לעשות משטח או בדיקה כלשהי כדי לברר איזה דרגה זה ואם זה קונדילומה?
  האם יש צורך בבדיקות נוספות כלשהן למען הסר ספק לסרטן?
  מודה לך מראש על התשובות

  שלום,
  האם חולים בכך רק דרך הדבקות? =ן אבל לא רק ממגע מיני אנושי
  והאם יכול להיות מצב שאני לא אדבק ושאני בריאה ? = כמובן שכן
  האם לפי העין זה מספיק כדי לאבחן או שהרופאה הייתה צריכה לעשות משטח או בדיקה כלשהי כדי לברר איזה דרגה זה ואם זה קונדילומה?= אני משתמש תמיד בקולפוסקופ אבל יש לא מעט מקרים שעין הרופא מספיקה לאבחנה.
  האם יש צורך בבדיקות נוספות כלשהן למען הסר ספק לסרטן?= ביופסיה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. שלום רב,

  לפני כחצי שנה הייתי אצל רופא מומחה והוא נתן לי תרופה בשם PERIMOD לטיפול בקנדילומות, חוץ מגירוי היא לא עזרה בכלום, הייתי רוצה לקבוע תור ללייזר להסרתן, אני חוזר לארץ רק בסוף יוני האם אפשר לקבוע תור לאז, וכמה יעלה הטיפול?

  בתודה אלי

  שלום,
  ניתן להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. לפני מספר ימים נבדקתי לחשד למחלות מין עקב גילוי 2 שומות מזעריות על איבר מיני. התוצאות שמפורטות תחת הפאנל יצאו שלילות אומנם כולן מחלות מין שונות אף אחת מהן לא מייצגת את ה hpv והרופאה היא זאת שקבעה את הבדיקות. האם אני צריך להיבדק שוב.
  להלן התוצאות:האם אני יכול לחזור לפעילות?
  הכול יצא negative
  Gonorrhoeae pcr
  Trichomonas vaginalis pcr
  Mycoplasma genitalium pcr

  Chlamydia trachomatis pcr

  שלום,
  הבדיקות כאן תקינות אולם זה לא כל הבדיקות האפשריות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. האם לאחר ניתיוח / גזירה ניתן או מומלץ לחסן גבר נגד וירוס פפילומה?
  ומה הסיכויים שמחלה תחזור שוב ?

  שלום,
  החיסון הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV/

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. איבר מין הגיב:

  היי לחבר שלי היה את כל הסימנים לקונדילומיה. היה לו כמו יובש כזה האיבר המין שלו..לאחר תקופה זה ירד לו ואין כלום. אם אין כלום זה עדיין קןנדילומיה?

  שלום,
  ללא בדיקה אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. שלום רב קצת מתבייש
  קיימתי יחסי מין אקראיים עם מישהו שאני לא מכיר, הכל טוב ויפה והתבצע עם קונדום למעט פעולה אחת שמלחיצה אותי: הוא ליקק לי ליקק את פי ההטבעת (אני לא ליקקתי לו רק הוא לי) האם קיים לי סיכון להדבק במחלה כלשהי בעקבות כך ?

  שלום,
  האם קיים לי סיכון להדבק במחלה כלשהי בעקבות כך ?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. קונדילומה הגיב:

  יש לי קונדילומה על איבר המין במשך כשנתיים..ולפעמים גירוי ונפיחות בפי הטבעת..רציתי לדעת מה הבהילות ללכת ולהיבדק אצל רופא כי אני חושש מאוד מגידול..מאחר ואני שוהה בחול זה מורכב יותר..אשמח לתשובתך.

  שלום,
  ככל המוקדם כן ייטב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. שלום

  לפני ימים אחדים קיימתי פעם אחת יחסי מין לא מלאים שכללו מגע אוראלי ומגע ידיים באברי המין ובגוף.

  לאחר יום – ולפני מעבר ליחסי מין מלאים עם קונדום – עדכנה בת הזוג כי אובחנה וטופלה לפני כ-3 שנים כחולת פפילומה (ומאז נבדקת תדיר אם כי לא בטוחה לגבי המשך או חזרת הנגיף).

  בהנחה כי סיכוי ההדבקות הינו גם לאחר פעם אחת::
  – האם ניתן לגלות אם נדבקתי גם ימים ספורים לאחר המגע (או שמא נדרשת תקופת דגירה)?
  – האם מדובר רק בבדיקת PCR או נדרשת פרוצדורה נוספת?
  – האם כבר להמנע מיחסי מין גם עם פרטנרים אחרים?

  תודה

  שלום,
  – האם ניתן לגלות אם נדבקתי גם ימים ספורים לאחר המגע ? = כן
  – האם מדובר רק בבדיקת PCR או נדרשת פרוצדורה נוספת?= PCR ל HPV
  – האם כבר להמנע מיחסי מין גם עם פרטנרים אחרים?= שווה להמתין לתוצאות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. שלום רב,
  אני עם חברה שלי כבר כשנתיים. בעקבות תוצאה של High grade בפאפ היא עברה קוניזציה, כנראה עם תוצאה טובה (מחכים לביקורת).

  בכל מקרה, השאלה שלי היא כזו: איזה סיכון אני לוקח על עצמי במין אוראלי איתה (כשאני זה שמבצע)? כיוון שהבנתי ש-HPV הוכח כגורם לסרטן הפה.

  האם יש משהו שאוכל לעשות כדי להפחית את הסיכון (פרט כמובן ללא לעשות מין אוראלי?)? האם להתחסן יכול לעזור לי. אם זה רלוונטי עד כה קיימנו יחסי מין עם קונדום בלבד.

  תודה.

  שלום,
  ניתן לבדוק באמצעות PCR ל HPV את חלל הפה ולקבל תשובה לשאלה.
  אם אצלך הבדיקה מכל אבריה מין הפה ופי הטבעת תהיה תקינה אזי יעילות החיסון תהיה המירבית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. האם יש קשר בין קונדילומה לקושי בשינה?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. בהמשך לשאלתי הקודמת, אם בבדיקה הזו PCR יוצא שהוירוס קיים אצלי אז אצטרך בכל זאת לעשות את הבדיקה הפולשנית בהרדמה מלאה?

  שלום,
  במקרה כזה אני עושה קולפוסקופיה וללא הרדמה כללית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. לאישתי גילו קונדילומה ואני הראשון והיחיד שלה. בבדיקת אורולוג מבחוץ הכל נראה תקין ונתנו לי הפניה לבצע בדיקה פולשנית יותר בהרדמה כללית והודיעו שיש בכך סיכונים. אני מחפש דרכים אחרות לברר אם זה קיים אצלי.
  שאלתי היא האם יש בדיקה פחות פולשנית לאזור? ועד כמה היא מדויקת? יכול להיות שהגוף שלי התגבר על זה מעצמו?

  שלום,
  אצלך מספיק לעשות בדיקה פשוטה של PCR ל HPV/
  יכול להיות שהגוף שלי התגבר על זה מעצמו? = אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. שלום רב. אתמול נודע לי מבת-זוג לשעבר שהיא נמצאה נשאית של נגיף HPV זן מספר 18 שנחשב ״סיכון גבוה״ והיא נבדקת בחשד לסרטן צוואר הרחם (כל זה בארה״ב). קיימנו יחסי מין לא מוגנים לאורך תקופה של חודש, ונפרדנו לפני חודש וחצי. אין לי שום סימפטומים שאני מזהה וטרם נבדקתי.
  יש לי מספר שאלות:
  1. מה ההשלכות מבחינת קיום יחסי מין עם נשים אחרות?
  2. האם אני בסיכון כלשהו מבחינת סרטן?
  3. האם עלי להיבדק?

  תודה רבה

  שלום,
  אם אינך נושא את הנגיף אז אין לך בעיה.
  ניתן לדעת באמצעות בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. חברה שלי עשתה בדיקת פאפ והתגלתה חיובית לHPV
  אנחנו קיימנו יחסי מין לא מוגנים מעל לשנה בבלעדיות, האם זה בטוח שנדבקתי בנגיף? האם ישנה דרך לבדוק את נוכחות הוירוס אצל גברים? ומה אנו יכולים כדי עדיין לקיים יחסי מין ולהיפטר מהנגיף?

  שלום,
  האם זה בטוח שנדבקתי בנגיף?= לא
  האם ישנה דרך לבדוק את נוכחות הוירוס אצל גברים?= כן
  אנו יכולים כדי עדיין לקיים יחסי מין ולהיפטר מהנגיף?= אולי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. שלום!!
  כבר 4 שנים שיש לי את היבלות מסביב לאיבר המין
  הייתי מטופל כל חודשיים בערך בחנקן ללא תוצאות.
  לפני כ 5 חודשים טופלתי בלייזר וגם זה לא עזר,
  הרופא נתן לי למרוח משחה אלדרה ל3 חודשים.
  הפסקתי עם המשחה לאחר חודש כי זה גרם לי לכאבי ראש והרגשה מוזרה ביום שלמחרת.
  עכשיו שוב חזר לי ואני אובד עצות כבר.
  אתה המומחה אשמח לתשובה מה עוד ניתן לעשות ואם להגיע אליך.
  תודה מראש

  שלום,
  אתה המומחה אשמח לתשובה מה עוד ניתן לעשות? = לייזר בהכוונת קולפוסקופיה
  ואם להגיע אליך? = לשיקולך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. פרופ׳ ווקסלר שלום ,
  לפני כחודש גיליתי שיש לי מלא פצעים באזור של הבטן לאיבר המין מעל איבר המין . הפצעים ניראו כמו פצעי בגרות ( פצעים לבנים ) חשוב לציין שהיה מהם בכמות גדולה כ20 , לאחר כשבוע ימים זה נעלם , שבוע לאחר מכן גיליתי מחברה שלי שלאחר שהלכה לגינקולוג היא הופתעה לגלות שהיא חולה בוירוס הפפילומה, כרגע היא עוברת טיפול רפואי ותתחסן בקרוב לאחר הטיפול . השאלה שלי היא האם יכול להיות מצב שיש לי את זה גם ואם אני צריך להיבדק אם קיימתי איתה יחסי מין מוגנים כל הזמן שאנחנו ביחד ( אך היה מין אוראלי) . אך ביררתי לגבי זה ולא הצלחתי למצוא שום טיפול ולא נודע לי על חיסון לגברים אלא רק לנשים .
  תודה רבה על העזרה .

  שלום,
  האם יכול להיות מצב שיש לי את זה? = יש מצב
  אם אני צריך להיבדק אם קיימתי איתה יחסי מין מוגנים כל הזמן שאנחנו ביחד? = מומלץ להבדק.
  לא נודע לי על חיסון לגברים אלא רק לנשים .= אותו חיסון גם לגברים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. שלום,
  לפני שלושה חודשים הופיעו לי יבלות על הנרתיק.
  נבדקתי אצל רופאים בקופות וגם בבתי חולים ונאמר לי שיש לי קונדילומה ואני נשאית של hpv.
  אני בת 22 היות ואני בתולה מעין תקף אותי הוירוס?

  שלום,
  אפשר להדבק במגע מיני אורלי, אנלי וגניטלי וכן ממגע הדוק עם חפצים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. שאלה הגיב:

  היי , קיבלתי הפנייה לבדיקת pcr מהרופא משפחה שלי.
  הבנתי שהבדיקה נועדה לגלות אם אני נושא את הוירוס הזה.
  רציתי לדעת למה עושים בדיקת קולפוסקופיה והאם היא חובה.
  והאם יש סידור מסוים , קודם כל קולפוסקופיה ואז את בדיקת pcr
  האם אני חייב לעשות את ה- קולפוסקופיה לפני בדיקת pcr

  שלום,
  רציתי לדעת למה עושים בדיקת קולפוסקופיה? כדי לראות אם ישנם נגעים. כי יתכן מצב שבו יש נגעים ואין נגיפים וגם מצב הפוך שבו אין נגעים ויש נגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. היי אני בן 17 ולפני שנה בערך ראיתי שנהיה לי כתם לבן ממש חלק מהעור באיבר מין שלי מתחת לכיפה אין לזנ שום גירוי או משן ויש עוד כתם גם בחלק התחתון של האיבר מין מזה יכול להיות אני מפחד?
  ועןד שאלה האיבר מין שלי לא גדל הוא ממש קטן גם כשעומד לי הוא בקטנה גדל
  ני מפחד בבקשה תעזרו לי

  שלום,
  מזה יכול להיות אני מפחד?= ללא בדיקה לא ניתן להשיב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. קונדילומה הגיב:

  שלום רב
  באבחון רופאת עור אובחנה לי קונדילומה באיבר המין
  במשך כמה שבועות מורח קונדילוקס לאחר מקלחת אבל בזמן שחלק מהנגעים הולכים ונעלמים, אחרים צצים
  במקביל – אלה שהפחיתו מגודלם לא נעלמים לגמרי
  מה ההמלצה בהמשך?
  האם טיפול בקולפוסקופ מצריך הרדמה? אני חולה אסטמה וחושש מהרדמה כללית
  מה עלות הטיפול והאם מכוסה באמצעות כללית מושלם/פלטינום?

  תודה

  שלום,
  מה ההמלצה בהמשך?= הטפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופיה
  האם טיפול בקולפוסקופ מצריך הרדמה? =מקומית באמצעות ספריי.
  מה עלות הטיפול והאם מכוסה באמצעות כללית מושלם/פלטינום?= נא לברר במרפאתנו 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. שלום, לי לפני שנה התגלתה קונדילומה והסרתי את היבלות. כמו כן השלמתי במהלך זמן זה חיסון לסרטן צואר הרחם. לאחר ההסרה קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם פרטנר אחד (אני עדיין מקיימת איתו יחסי מין). ביצעתי לפני כמה ימים בדיקת קולפוסקופיה ונלקחה ביופסיה מאחר והרופא אמר כי יש נגעים חשודים.
  השאלה היא אם אמשיך לקיים עם אותו בחור יחסי מין , הוירוס יעבור בלאו הכי לשנינו בתוך שנתיים?
  אשמח לתשובה,
  אפרת.

  שלום,
  השאלה היא אם אמשיך לקיים עם אותו בחור יחסי מין , הוירוס יעבור בלאו הכי לשנינו בתוך שנתיים?=אף אחד לא יכול להבטיח זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. לפני כ5 שנים שכבתי עם זונה עם קונדום וערכתי את כל בדיקות הדם לשלילת מחלות מין. אין לי שום תסימינים אבל אני חושש שאולי נדבקתי ממגע זה בוירוס הפפילומה מבלי שנוצרו תסמינים ואני מפחד שאדביק מישהי בעתיד. האם החשש הוא מוצדק? האם עליי לפעול כלשהו כדי למנוע הדבקה?

  שלום,
  תוכל לבדוק PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. שלום דר. לפני כ4 חודשים עברתי ניתוח לכריתת פוליפים פנימיים מפי הטבעת. לאחר בדיקת מעבדה נתגלו כקונדילומות. המנתח לא הצליח לכרות את כולם בשל גדלים יחסית קטנים למה שכרתו. אני לפני ניתוח חוזר לתיקון פיסטולה שנוצרה כתוצאה מהניתוח ויתכן שהמנתח יכרות לי עוד קונדילומות. שאלתי היא האם הטיפול אצלכם בלייזר יעיל ויותר קל מניתוח ותפרים? האם תצליחו לצרוב אותם ולהושיע אותי מהסבל שנגזר עליי? אשמח לתשובה מהירה כדי שאדע היכן ואיך לטפל בעצמי

  שלום,
  האם הטיפול אצלכם בלייזר יעיל ויותר קל מניתוח ותפרים? = כן
  האם תצליחו לצרוב אותם ולהושיע אותי מהסבל שנגזר עליי?= רק אחרי שתחלים מניתוח לתיקון הפיסטולה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. נידה הגיב:

  האם אשה ששומרת נידה מחוסנת מהדבקות?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. שלום,
  גילו אצל חברה שלי סרטן בצוואר הרחם,
  האם הוירוס האלים אצלה יכול להתפרץ גם אצלי?
  יש לי כאבים בעין כבר שבוע בצורה לא מוסברת, יכול להיות קשור?

  תודה

  שלום,
  בדיקה שלך ל PCR ל HPV תיתן את החלת התשובה לשאלתך.
  העין לא קשורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. שלום רב ד״ר וקסלר.
  קודם כל, תודה רבה על האתר שמהווה מקור ידע חשוב בנושא ועל התשובות הברורות שאתה משיב לשאלות המודאגות כאן. אני מבין שתחום התמתחותך הו גינקולוגיה, לכן איני בטוח שאיזור הלוע הוא ה״מגרש הקבוע״ שלך, אך בכל זאת, אני מקווה שתוכל לענות לי.

  אני נשוי כבר 10 שנים. היו לי שתי בנות זוג לפני שהכרתי את אשתי. לאשתי היו נישואים קודמים ועוד פרטנרים ספורים לפני שפגשה אותי.

  לפני כשלוש שנים ניגשנו לטיפולי פוריות שהצליחו, לפני הטיפולים הגניקולוג ערך לה הרבה בדיקות, כולל פפ סמיר, שיצאו שליליות.
  כיום מהתבוננות בתמונות באתר, אני סבור שהיה לה יבלת פפילומה על הירך קרוב למפשעה, לפני הרבה שנים, אך היא נעלמה.
  אשתי ניגשה אתמול לרופא אף אוזן גרון עקב שיעול מתמשך. הוא בדק לה את הגרון על ידי הסקופ הדק שמחודר דרך האף. הוא ראה אדמומיות ליד מיתרי הקול שלדעתו נובעת ממיצי קיבה (ריפלוקס) והתחיל טיפול לשם כך (אומפרזול 20 מג פעמיים ביום) לשלושה חודשים.
  כמו כן, הוא ראה איזור לבנבן בלוע שהוא זיהה כפפילומה.
  papilloma of the oropharynx

  הוא אמר שיש להסיר את הגידול הזה, שזה ניתוח פשוט שמתבצע במרפאה ולוקח כעשר דקות, שהגידול שפיר אך במקרים נדירים עלול להוביל לסרטן.

  כעת לשאלות שלי:
  מה הטיפול ה-state of the art ביותר להסרת פפילומה מהלוע?
  מה הסיכויים שזה יחזור?
  כיצד עלינו כזוג נשוי שבאופן כללי מקיים יחסי מין בצורה סדירה להמשיך? האם עלי להיבדק? אילו עוד בדיקות עליה לעשות? האם עד לתוצאות עלינו להימנע מקיום יחסים?
  האם עליה לנקוט באמצעי זהירות במגע עם הילדים שלנו?
  אנו לעיתים שותים מאותה כוס או מאותו בקבוק..

  בברכה,
  לאון

  שלום,
  רופא אף אוזן גרון ראה איזור לבנבן בלוע שהוא זיהה כפפילומה, papilloma of the oropharynx
  =מדובר בגידול פשוט ולא ממאיר שאינו קשור לנגיף הפפילומה, אינו קשור לרוב לממאירות, אינו נגרם ממחלת מין ואינו מדבק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. נדבקתי ב cin2 וזאת למרות שיש לי פרטנר אחד לסקס.אני רוצה לדעת אם זה בהכרח אומר שאני צריכה להיות מודאגת אם הפרטנר שלי מקיים עם עוד נשים יחסי מין? האם אני צריכה להיות מוטרדת בקשר לסרטן בפי הטבעת או בעוד אזורים? וזאת למרות שאינני מקיימת יחסי מין אנאליים. אם יש לי פפילומה בפי הטבעת האם גיניקולוג בודק?

  שלום,
  האם אני צריכה להיות מודאגת אם הפרטנר שלי מקיים עם עוד נשים יחסי מין? = אם הן נושאות את נגיף ה HPV או חיידקים או נגיפים אחרים את בסכנה להדבק גם כן.
  האם אני צריכה להיות מוטרדת בקשר לסרטן בפי הטבעת או בעוד אזורים? = את בסיכון גבוה יותר ללקות במצב זה.
  וזאת למרות שאינני מקיימת יחסי מין אנאליים. אם יש לי פפילומה בפי הטבעת האם גיניקולוג בודק?= אם זהו התחום שלו אז – כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. פפילומה 16 הגיב:

  שלום ,יש לי פפילומה זן 16 ,איזה בדיקות אני צריכה לעשות עוד?,האים יש טיפול או כדורים.מה אני צריכה לעשות ואיזה בדיקות
  תודה

  שלום,
  קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. קונדילמה הגיב:

  שלום,
  אישתי עברה טיפול של קונדילמות בבית חולים פורייה זן של קונדילומה היא C1 אצלה עכשיו הכל תקין,
  לאחרונה בבדיקתי נימצא גם אצלי קונדילומה באזור עבר המין ,
  עברתי טיפול אצל רופא עור בקופת חולים על ידי שריפה עם גז מיוחד.
  איך אני יכול לדעת אם אני בריא?
  איזה בדיקה כדי לבצע כדי לגלות האם מחלה עברה או קיימת?
  תודה מראש על העזרה.

  שלום,
  איך אני יכול לדעת אם אני בריא?= בדיקת קולפוסקופיה מקיפה ואם תקינה – בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. שלום ד"ר,
  לפני כ-4 חודשים אובחנה אצלי קונדילומה על איבר המין בחלקו העליון. יש לי מספר לא קטן של יבלות קטנות ושטוחות יחסית ומפוזרות בכל ההיקף העליון של איבר המין.
  הרופא המליץ להשתמש בקונדילוקס 0.5% ואני לוקח את זה כבר 4 חודשים, יום כן יום לא, בצורה מחזורית עם הפסקות קטנות של כמה ימים באמצע. עדיין יש לא מעט יבלות ויובש כתוצאה מהטיפול ואני לא מרגיש שזה כל כך עוזר…
  הבנתי מתגובות באתר שהטיפול הטוב ביותר הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ וביצוע בדיקת קולפוסקופיה לפני.
  תוכל להסביר לי היכן ניתן לעשות את הבדיקה והטיפול?
  אני ממש אובד עצות.. אשמח לתשובה.

  תודה מראש.

  שלום,
  תוכל להסביר לי היכן ניתן לעשות את הבדיקה והטיפול?= למשל אצלנו 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. קנדילומה הגיב:

  שלום רב,
  לפני כמה חודשים יצאה אצלי קנדילומה, ואיני יודעת מאיפה הגיעה ההדבקה. אני בזוגיות עם חבר שלי כבר חמש שנים.
  כרגע אני נמצאת בטיפול עם משחת אלדרה. אצל חבר שלי לא יצאו נגעים. מה ניתן לעשות בשביל למנוע את ההדבקה שלו במידה ועדיין לא נדבק? וכיצד ניתן לבדוק אם נדבק?

  שלום,
  מה ניתן לעשות בשביל למנוע את ההדבקה שלו במידה ועדיין לא נדבק? = איני מכיר שיטה פרט להינזרות מיחסי מין
  וכיצד ניתן לבדוק אם נדבק?= באמצעות בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. קונדילומה הגיב:

  שלום אני בן 16 וכנראה שאני נדבקתי במחלה הנקראת ״קונדילומה״ הייתי רוצה לדעת אם זה מסוכן? וזה יכול להופיע לי עוד כמה שנים ויכול גם להשפיע לי על הילדים עוד כמה שנים , הייתי רוצה לדעת מה עלי לעשות ומה ההשלכות , תודה

  שלום,
  תוכל לקרוא על כך באתרים שונים כולל באתר שלי אבל בכל מקרה לא תוכל להגיע לטפול ללא ההורים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. לחברתי גילו קונדילומה לפני מספר חודשים – נבדקתי ואמרו לי שאין לי כלום. היום כחצי שנה לאחר האבחון שלה אני רואה שיש לי בקצה של צינור השופכה של הפין יבלות קטנות שהחלו לפני כשבועיים ומאז הם גדלו מעט.
  כשקיימנו יחסים היה לי מעט דימום. יש לציין שהיבלות הן פנימיות .. אני כנראה נושא את הנגיף השאלה שלי היא האם התיאור המדובר מתאים לקונדילומה או שמדובר במשהו אחר? במידה וזה קונדילומה… מה הטיפול שיש לעשות?

  שלום,
  נבדקתי ואמרו לי שאין לי כלום.= כנראה שלא עברת קולפוסקופיה וכן HPV PCR
  האם התיאור המדובר מתאים לקונדילומה? =כן
  במידה וזה קונדילומה… מה הטיפול שיש לעשות?= השלמת הבדיקה בקולפוסקופ לכל אברי המין פי הטבעת הפה והעינים וטפול בלייזר מוכוון ע"י קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. שלום רב,
  אבקש לברר באיזה אופן אני יכולה לבדוק האם חברי הוא נשא של אחד מסוגי הפפלומות הקיימות?
  אנא תשובתך בהקדם.
  בברכת תודה,
  נועם

  שלום,
  בדיקת REAL TIME PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. בשבוע האחרון גיליתי שני כתמים כהים קטנים בקפל של השפה החיצונית בפות.אחד מהם נמוש בגודל של שומה קטנה.השני שטוח לגמרי.באזור אני מרגישה צריבה קלה מאוד.
  מה לדעתך זה יכול להיות, ואם רצוי לגשת לגניקולוג…?
  אודה לתשובתך המהירה

  הדרה

  שלום,
  רצוי שיבדוק אותך גניקולוג המיומן בקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. קונדילומה הגיב:

  שלום
  אני בן 23 לפני כחצי שנה יצאו לי יבלות כהות על בסיס הפין
  טופלתי בחנקן קר והרופא שרף לי אותם
  חלקם עברו וחלק חזרו עוד פעם ותופעת גרד הופיעה גם,

  השאלה שלי מה עליי לעשות חוץ מלשרוף אותם שוב ?
  והאם אחרי שהם יירדו אני נקי מהמחלה הזו ויכול לחזור
  לקיים יחסי מין בלי קונדום עם חברה שלי?

  שלום,
  השאלה שלי מה עליי לעשות חוץ מלשרוף אותם שוב ?= הגישה היעילה ביותר להסרתם היא בלייזר תוך כדי הכוונה בקולפוסקופ.
  אחרי הקולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת, פה ועינים ווודאות שכבר אין יותר גדולים מומלץ לעשות בדיקת PCR ל HPV ולאחר שזו תקינה
  אזי לא מדבקים כבר וניתן להתחסן ביעילות המירבית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. קונדילומה הגיב:

  האם אדם שנוגע בקנדילומה וטיפל באיפודקס
  ו נגרמם לו כוויה באזור
  האם הקונדילומה יכולה להתיישב ולחיות ע באזור הכוויה ללא עור ולהתקיים שם
  0543291231

  שלום,
  האם אדם שנוגע בקנדילומה וטיפל באיפודקס ונגרמה לו כוויה באזור, האם הקונדילומה יכולה להתיישב ולחיות באזור הכוויה ללא עור ולהתקיים שם?= התכוונת כנראה לוירוס. התשובה היא – כן, זה אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. משחה הגיב:

  נדבקתי בפי הטבעת מה עלי לעשות בתודה

  שלום,
  קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת והפה והעינים ואם תקינה אז בדיקת PCR מכל אברי המין הפה ופי הטבעת וסביבותם.
  אם יש קונדילומה אזי טיפול בלייזר בהנחיית קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. קונדילומות סביב פי הטבעת (חיצוני)
  אני סובל מהישנות כבר 5 חודשים
  האם זה נורמלי?
  כמה זמן בדרך כלל עד שזה מפסיק?
  אני מנתח את האיזור באופן קבוע

  שלום,
  האם זה נורמלי?=אפשר להיפטר לצמיתות
  כמה זמן בדרך כלל עד שזה מפסיק?=אין כלל

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. לפני כארבע שנים הייתה לי יבלת באזור פי הטבעת. רופא עור ומין אמר שמדובר בקונדילומה ורשם לי משחה לטיפול. השתמשתי במשחה כשבועיים (האזור שרף מאוד והיה קושי וכאב בהליכה). לבסוף – הגוש נעלם ותודה לאל לא חזר מאז. האזור נקי.
  קראתי היום כתבה על סרטן הפה שנגרם כתוצאה מהנגיף…ואני מאוד בלחץ.
  האם גבר שהיה נשא של הנגיף ושהתגלו אצלו היבלות יכול בהכרח לחלות סרטן הפה או פי הטבעת? (זאת לאחר שהיבלת הוסרה ולא חזרה עוד).
  האם הגוף מחסל את הנגיף אחרי שנתיים?
  האם יש איזשהו טיפול ובדיקה שניתן לעשות?
  תודה רבה.

  שלום,
  האם גבר שהיה נשא של הנגיף ושהתגלו אצלו היבלות יכול בהכרח לחלות סרטן הפה או פי הטבעת?= לא בהכרח אבל יש צורך להיות במעקב
  האם הגוף מחסל את הנגיף אחרי שנתיים?= רוב הסכויים אבל ניתן לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 55. שלום רב,
  הופועי לי מחודשיים קונדילומות בנרתיק ובצוור הרחם עשיתי קולפוסקופיה וזה היה מתאים לקונדילומה, עברתי ניתוח לייזר לצריבת הקונדילומות משבוע ועכשיו אני בתקופת החלמה, השאלות שלי היא מה הסיכון שזה יחזור עוד פעם? ומה אני צריכה לעשות עכשיו? ולא הופיעו שום פצעונים לבעלי מה הסיכון שאני הדבקתי אותו וכמה זמן זה עלול להופיע באיברי המין שלו אחרי ההדבקה אם זה קרה באמת ??
  אשמח שתענה לי בהקדם האפשרי

  שלום,
  מה הסיכון שזה יחזור עוד פעם? = תלוי בתוצאת שאר הקולפוסקופיה לשאר אברי המין וכן תוצאת ה PCR ל HPV.
  התשובות לשאר השאלות תלויות בתשובות שלך לשאלות שלי דלעיל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. יבלות הגיב:

  לחבר שלי יש יבלות על הפין ובכל פעם הרופא צורב לו אותן.אני מחוסנת נגד וירוס הפפילומה.האם אני יכולה להידבק ממנו ואם יש בדיקות שעליי לעבור כדי להיות מודעתלהידבקות בפה או בפי הטבעת.
  תודה

  שלום,
  האם אני יכולה להידבק ממנו? כן
  ואם יש בדיקות שעליי לעבור כדי להיות מודעתלהידבקות בפה או בפי הטבעת.= בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. שלום,

  אם קיבלתי ב PCR שיש לי HPV, אך אין לי יבלות או סימנים כלשהם שאני רואה בעין, אז האם יש דרך לטפל? כי אם הבנתי נכון, ותקן אותי אם אני טועה, טיפול בלייזר לא רלוונטי במקרה הזה.

  תודה

  שלום,
  במקרה כזה קודם כל עושים קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי טבעת פה ועינים.
  ההמשך לפי התוצאות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. אם קיימתי יחסי מין ללא הגנה עם אשה אשר נשאית של וירוס הפפילומה ולאחר בדיקות שעשתה התגלו תוצאות חיוביות , האם נידבקתי במאה אחוז? האם מערכת ההגנה שלי תתגבר על הוירוס באופן עצמאי? איך אפשר לדעת כי אכן נדבקתי? לציין כי היחסים היו בערך לפני חודש וחצי

  שלום,
  ההדבקה בכל מגע מיני היא 25%.
  האם מערכת ההגנה שלי תתגבר על הוירוס באופן עצמאי? = כן זה מה שקורה לרוב
  איך אפשר לדעת כי אכן נדבקתי? =בדיקת PCR ל HPV/

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. האם אפשר לבצע טיפול בלייזר לאחר אבחנה כי קיים הוירוס HPV גם אם לא קיימים יבלות או קונדילומות ?
  מאחר והוא עוזר למערכת החיסון להתגבר על הוירוס .ממה שקראתי

  שלום,
  לא .

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. לאחר בדיקת HPV, נמצא לי שיש לי זן 6, כרגע לאחר בדיקה מקיפה באמצעות קולפוסקופיה אין לי קונדילומות או יבלות.
  האם אני יכול גם כן לבצע את הטיפול בלייזר, קראתי שזה עוזר למערכת החיסונית להתגבר על המחלה, פשוט לבחור אזור ולבצע עליו את הטיפול, אך ורק כדי לעזור למערכת החיסונית?
  האם אפשרי טיפול כזה בלייזר ?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. אשתי אובחנה cin2 בטח אני נדבקתי גם מה עושים ואילו סוגי הבחנות מומלץ לעשות ואם פעם הנגיף הזה יעבור ממני ומאשתי

  שלום,
  לשניכם מומלץ לעשות בדיקת PCR ל HPV/
  אפשר להבריא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. פפילומה הגיב:

  שלום ד"ר,
  לחברה שלי יש חשד לוירוס הפפילומה היא עשתה קולופוסקופיה ונלקחה ביופסיה אין תשובות עדיין. ליתר בטחון אני רוצה לדעת אם אני צריך להיבדק איך הבדיקה נעשית ואיפה אפשר לעשות אותה.
  תודה

  שלום,
  כדאי שתבדוק PCR ל HPV ואפשר לעשות זאת גם במרפאתנו.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. כחודשיים לאחר יחסי מין הרגשת צריבה באבר המין , גירוי חיצוני ומעט בזמן התאפקות מהטלת שתן, עשיתי בדיקות להרפס ויצאו חיוביות, ניסיתי כדורי זובירקס ללא הועיל , חיצונית לא רואים כלום , הייתי רוצה לקבוע פגישת יעוץ , בברכה נמרוד 0503200369

  שלום,
  המזכירה תתקשר אליך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. אך נדבקים הגיב:

  שלום אני דנה, והיום עשיתי בדיקה וגילו שיש לי את הוירוס.
  יש לי מספר שאלות, אשמח אם תענה לי.

  אחרי כמה זמן אפשר להדבק בוירוס לאחר קיום יחסי מין?

  כשמתחיל טיפול כמה זמן עד שהוא מחלים מהוירוס,?

  האם אפשר לקיים יחסי מין למרות וירוס? )תוך כדי טיפול בוירוס)?

  האם יש חשש וצורך לפחד מהמחלה?

  גדלו לי היבלות באיזור המפשעה אשמח אם תאמר לי היכן אתם יושבים וטלפון.. דרך קופת חולים זה מתעכב וזה די מלחיץ אני רוצה להפטר מיזה בהקדם
  תודה..

  שלום,
  אחרי כמה זמן אפשר להדבק בוירוס לאחר קיום יחסי מין?= 3 שבועות ויותר
  כשמתחיל טיפול כמה זמן עד שהוא מחלים מהוירוס,?= תלוי במצבך וזה ניתן לדעת אחרי בדיקה וסוג הטפול.
  האם אפשר לקיים יחסי מין למרות וירוס? )תוך כדי טיפול בוירוס)?= אם לא רוצים להדביק – אז לא.
  האם יש חשש וצורך לפחד מהמחלה?= ניתן להתרפא.
  גדלו לי היבלות באיזור המפשעה אשמח אם תאמר לי היכן אתם יושבים וטלפון.. = פרטים בטלפון 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. אני רוצה חיסון נגד פפילומה בישראל.

  אני גבר בן 29.

  במרפאת ביראות כללית, הרופאה אמרה לי כי אין חיסון לגברים בישראל, וזלזלה מאד וסירבה לענות על שאלותיי.
  היא אמרה לי כי הנגיף יכול להיגרם רק בקרב הומוסקסואלים. היא זלזלה בי מאד.
  היא אף אמרה לי שאף רופאלא יסכים בישראל לקחת אחריות ולחסן גבר נגד הווירוס, בניגוד לוראות משרד הבריאות.

  1. האם ישנו חיסון בישראל לגברים נגד פפילומה?
  2. האם יש טעם להתחסן בגילי (29)? כי הרי סביר שאני נשא של רב זני הנגיף בגילי המתקדם.

  שלום,
  החיסון לגברים הוא זהה לזה של נשים ואפשר בכל גיל.
  חיסון מומלץ אחרי תוצאה תקינה של PCR לנגיפי HPV/

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. אני בן 29.
  אני רווק על כל המשתמע מכך.
  אני מודע לסיכון הגבוה לחלות בסרטן הגרון (ופי הטבעת).
  פניתי לרופאה בקופת חולים כללית.
  הרופאה ביטלה בזלזול את בקשתי.
  אמרה כי הווירוס נגרם רק אצל נשים או רק בגברים הומוסקסואלים, ממין אוראלי בין גברים.
  אמרה כי אין חיסון לגברי בישראל, גם לא באופן פרטי, כי אף רופא לא יסכים לקחת על עצמו לחסן גבר, ע"פ הוראות משרד הביראות.
  כמו כן היא סירבה לענות על שאלותיי.

  1. האם יש טעם להתחסן לאחר גיל 29? שהרי בגיל זה כבר סביר שהמטופל כבר נושא את רוב הזנים של הווירוס. עם זאת ישנו חיסון המיועד לנשים בגיל 30+, האם החסיון רלוונטי לגברים?

  2. האם ביראל ישנו חיסון הזמין לגברים?

  אודה לתשובות על שאלות 1, 2.
  תודה

  שלום,
  יש טעם להתחסן.
  יש חיסון גם לגברים, הוא זהה לזה של הנשים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. הידבקות הגיב:

  כמה זמן מרגע הסקס עד שמגיעים תסמינים בדרך כלל?

  שלום,
  תקופת אינקובציה מינימלית היא 3 שב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. קונדילומה הגיב:

  יש לבעלי קונדילומה הוא מטפל בזה באמצעות טיפות שצורבות אותן האם מותר לקיים סקס בלי קונדום והאם אפשר להידבק ממציצה?? תודה

  שלום,
  האם מותר לקיים סקס בלי קונדום? המצב מדבק עד שבדיקת PCR ל HPV , תהיה תקינה.
  והאם אפשר להידבק ממציצה??= כן
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
 69. שלום. בן 40. לפני מס שנים עברתי טיפול בלייזר להסרת קונדילומה וכעת חזרו. מבקש לדעת כמה עולה שילוב של כל הבדיקות הדרושות (קראתי מעט באתר) והאם ניתן לבצע הכל בביקור אחד במרפאה.

  תודה וערב טוב

  שלום,
  לפרטים 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. שהרי לגבר כזה אין יבלות שניתן לגרד מהן
  בתודה מראש
  ערן

  שלום,
  לא מגרדים אלא עוברים עם מטוש מיוחד ואוספים תאים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. קונדילומה הגיב:

  שאלה אולי קצת מוזרה . פעם אחרונה שעברתי הסרת קודנילומה , הביאו לי זריקה מאוד כואבת בקונדילומה ואז הסירו בעזרת לייזר , העם יש אפשרות שאני ישתמש לפני הזריקה עצמאית בספריי מאלחש כאבים ?

  שלום,
  הדרך שבה אני עושה את הלייזר היא אחרי שימוש בספריי אלחוש.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. שלום ד"ר.
  לפני כחודש וחצי הבחנתי ביבלת דמוית חצ'קון ליד איבר המין וקבעתי פגישה עם רופאת עור.
  הרופאה איבחנה את היבלת כקונדילומה ושרפה עם מי חנקן את האיזור ורשמה לי משחת ורומאל במרשם ואמרה לי לשים על המקום, מאז שהתחלתי להשתמש במשחה התחילו להופיע עוד סימנים וחזרתי אליה לאחר שבועיים. שוב היא שרפה במי חנקן את האיזורים ואמרה לי שזה יעבור אבל אני מודאג כי ככל שאני מחפש אני מוצא עוד יבלות כאלו. האם יש טיפול אחד שמחסל את התופעה ומסלק את הנגיף? בבדיקת דם אין לי hpv ואני עדיין ממש מודאג. הרופאה לא מספקת פרטים על המחלה או תופעותיה וזה מלחיץ. אשמח למידע ועצות על טיפולים חותכים. אני ובת זוגתי פעילים אוד מינית וכרגע המצב לא נעים.

  תודה מראש

  שלום,
  האם יש טיפול אחד שמחסל את התופעה ומסלק את הנגיף?= הטפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. המחלה נראית באיבר המין בלבד האם הטפול בלייזר מרפא אותה בכלל או רק מוריד את היבלות תודה

  שלום,
  הלייזר מסיר את היבלות ומעודד את מערכת החיסון לסלק את הנגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. פפילומה הגיב:

  לא אובחנתי אצל איש מקצוע(גניקולג ) אם זאת מופיעות לי כרוביות על איבר המין.
  סביב פי הטבעת.
  סביב השפתיים הגדולות והקטנות.
  בתוך הנקתיק ואני מניחה שבעוג מקומות בגוף.
  נדבקתי לפני כ7 חודשים..
  ועד כה לא טיפלתי בזה בשל חשש,אי-נעימות,ודאגות.

  אם אמשיך ללא טיפול מה יכול להיות הנזק?

  האם ישנה אפשרות שזה יעלם מעצמו ולא יחזור יותר?

  האם למרות חששותי ולמרות פחדיי עלי ללכת לרופא מומחה?
  מה הטיפול בווירוס?

  תודה רבה (:

  שלום,
  אם אמשיך ללא טיפול מה יכול להיות הנזק?= החל מאי נוחיות, פצעים דימומים וכאב ועד סרטן.
  האם ישנה אפשרות שזה יעלם מעצמו ולא יחזור יותר?= 22%
  האם למרות חששותי ולמרות פחדיי עלי ללכת לרופא מומחה?= מה את חושבת????
  מה הטיפול בווירוס?= קודם תעשי קולפוסקופיה אחרי זה ניתן לדון בשאלתך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. אבחון הגיב:

  יש לי מין יבלת קטנה שהיא קצת לבנה על הפין ואני לא יודע כמה זמן יש לי אותה. לא קיימתי יחסי מין אך רק אוננתי
  האם זה קונדילומה?

  שלום,
  ללא קולפוסקופיה אי אפשר להשיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 76. אני גבר. אני בכיתה י' מגבעתיים, היום היינו בבית חולים תל השומר ביום בנושא מיניות בריאה ומחלות מין. לפני מספר חודשים הופיעה לי מין כתם מוזר כזה בירך ליד איבר המין, לא התייחסתי.. לאט לאט הוא התפשט והתחילו לי כמו קילופים כאלה בעור (כמו יובש בערך), מרחתי אגיסטן מספר פעמים והוא עבר. לאחר תקופה הוא חזר והוא גם באזור שמעל איבר המין .. והתחילו לו גם גירודים באזור פי הטבעת .. היום לאחר ההרצאה שהיא דיברה על פפילומה לגברים היא אמרה אתזה כחלק מתופעות הלוואי, אבל אין לי יבלות או משו כזה .. יכול להיות שזה זה ? קיימתי יחסי מין רק עם שתי בנות, אני הייתי הראשון של שתיהם וזה היה עם קונדום … אני די לחוץ ..:\

  שלום,
  נו, אז במה אני יכול לעזור לך?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. בדיקת PCR הגיב:

  שלום. אצל בן זוגי אובחן נגיף קונדילומה והוא עבר צריבה במקום. אצלי אובחן לפני 3 שנים נגיף הפפלומה. ומדי חצי שנה אני עוברת בדיקת PAP . לפני חודש הבדיקה יצאה תקינה. עברתי לפני עמה ימים בדיקה אצל רופא הנשים ואין זיהוי של הידבקות בנגיף הקונדילומה. על מנת להיות שקטה. האם אנו צריכים לעבור בדיקת PCR על מנת לשלול אופציה שהקונדילומה אכן לא קיים אצלי ועל מנת לוודא שבן זוגי נקי מהנגיף ושאנו לא נושאים נגיפים אחרים? כמו כן איך הבדיקה PCR נעשית אצל הגבר? ושאלה אחרונה במידה והבדיקה מראה על קיימות הנגיף איך מטפלים אצל הגבר והאישה? האם קיים חיסון? או בטיפול תרופתי? אודה לך על תשובתך. ברצוני לדעת אם לקבוע לשנינו תור. תודה.

  שלום,
  האם אנו צריכים לעבור בדיקת PCR על מנת לשלול אופציה שהקונדילומה אכן לא קיים אצלי ועל מנת לוודא שבן זוגי נקי מהנגיף ושאנו לא נושאים נגיפים אחרים? = כן
  כמו כן איך הבדיקה PCR נעשית אצל הגבר? = כמו אצל האישה באמצעות מטוש.
  במידה והבדיקה מראה על קיימות הנגיף איך מטפלים אצל הגבר והאישה? = ראשית עושים קולפוסקופיה מקיפה לאברי המין פי הטבעת הפה והעינים ואז דנמים לפי התוצאות.
  האם קיים חיסון? = כמובן אחרי שבדיקת PCR לHPV תקינה.
  אוכל לעזור לכם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. הגיב:

  היי. רציתי לדעת אם יש לך מושג מהן היבלות שיש לי.. הם התחילו להתפשט לי באיזור המצח.. ולאט לאט גם בברך… זה לפעמים מעט מגרד.
  הייתי אצל כמה רופאי עור כשכל אחד אמר משהו אחר (אף אחד מהם לא הבין מזה באמת ) אודה לך אם תוכלי לעזור לי בזה http://www.siz.co.il/my/4dlkyljetyzx.jpg
  (קישור לתמונה )

  שלום,
  איני מטפל באלו והסכוי שמדובר בקונדילומה שואף ל – 0.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. פפילומה הגיב:

  אני בן 49, סטרייט. עברתי ניתוח טחורים + פיסורה. בבדיקת ביופסיה שנעשתה לתאי הבשר שנחתכו בניתוח גילו תאים סרטניים דרגה 3. הלכתי לרופא גסטרו על מנת לעשות בירור לגביי קולונסקופיה. רופא הגסטרו טען שיש סיכוי שיש לי וירוס פפילומה בפי הטבעת. יש לי הפניה לאנקולוג כדי לברר מה באמת יש לי.
  שאלתי היא כזו, אם אני סטרייט- ממה יכולתי להידבק (במידה ובאמת יגלו שזה פפילומה)?
  כמו כן, מהו הפיתרון לבעיה זו?

  שלום,
  ממה יכולתי להידבק (במידה ובאמת יגלו שזה פפילומה)?= אפשר להרגע. אצל 25% מהסטרייטיס שיש לה קונדילומה באבר כלשהו יש להם גם באנוס / בתעלה האנלית. לא ברור איך זה מגיע לשם.
  כמו כן, מהו הפיתרון לבעיה זו?= קולפוסקופיה מקפת, לקיחת דגימה לפי הצורך, לייזר בהכוונת קולפוסקופ ואחרי הסרה בדיקת PCR ל HPV , אחרי שתקינה- אפשר להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. פרופ וקסלר שלום

  לפני כחודש וחצי קיימתי יחסים עם משהי שהתברר לי לחר מכן שלפני כשנה התגלה אצלה סרטן צוואר הרחם במצב יחסית מתקדם(היא מטופלת בכימו והמצב משתפר לטענתנה). כמובן שנלחצתי מאד . לאחר שדברנו על כך אמרה לי שלטענת הרופא שמטפל בה סוג הפפילומה שיש לה/היה לה אינו מדבק.
  מקריאה ברשת זה לא עושה לי שכל שכן להבנתי כל הסוגים מדבקים.מה עלי לעשות כעת? אם נדבקתי חושש להדביק . ראיתי שיש בדיקת פאפ לגברים שניתן לעשות האם זו בדיקה יעילה?
  אמנם לא הופיע שום סמפטום כלשהו בגופי אולם הבנתי שזה עשוי לקחת שנים…

  שלום,
  מה עלי לעשות כעת? = בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. פאפ הגיב:

  לאחרונה קיימתי יחסי מין ללא אמצעי מניעה עם בחורה שבבדיקת פאפ נמצא שהיא לוקה בוירוס , מה עליי לעשות עכשיו

  שלום,
  בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. אצלי נמצאו לפני מספר חודשים יבלות של קונדילומה על איבר המין וטופלו בחנקן נוזלי, ואשתי בבדיקות פאפ כבר 3 שנים, והנגיף לא הוסר, ולאחרונה גיליתי יבלת חדשה באיבר המין, ואני גם חושש שיש לי קנדילומה גם בפי הטבעת.
  נראה שאנחנו מדביקים אחד את השני שוב ושוב.
  מה עלינו לעשות כדי לזהות את כל מוקדי הנגיף וכיצד לטפל בהם וכדי להיפטר מהנגיף לתמיד?

  שלום,
  הגישה היעילה היא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, הסרה בלייזר תחת הכוונה של קולפוסקופ, בדיקת PCR לכל זני ה HPV לאחר שכל הנגעים הוסרו, ואחרי שחוזרת תשובה תקינה ניתן להתחסן נגד HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. קונדילומה הגיב:

  האקסית התקשרה ואמרה שיש לה קונדילומה ולא שכבה עם אף אחד אחרי. מה הסיכוי שזה ממני?כמה זמן אחרי זה זה מופיע? וכמה קונדילומה זה מסוכן?

  שלום,
  מה הסיכוי שזה ממני?= אין לדעת
  כמה זמן אחרי זה זה מופיע? = לפחות 3 שב
  וכמה קונדילומה זה מסוכן?= מגידול שפיר ועד סרטן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. קונדילומה הגיב:

  שלום רב,
  הוסרונגעים מבסיס איבר המין.יש עדיין מזה כמה שנים נגעים בפי הטבעת שלא הוסרו.
  שאלתי נוגעת לכאבי גב תחתון איומים המגיעים בהתקפות כל פרק זמן מסויים ללא כל הסבר פתולוגי אורטופדי למרות שנעשו אין ספור בדיקות.
  שאלתי כיוון שקראתי משהו אצל נשים האם ייתכן שההסבר לכאבי התופת בגב התחתון קשורים לוירוס הפפילומה?

  שלום,
  האם ייתכן שההסבר לכאבי התופת בגב התחתון קשורים לוירוס הפפילומה?=לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. ע"פ הקריאה באתר אני מבין לאור תסמינים שנדבקתי בקונדילומה, האם אפשר להגיע אליכם דרך הפניה של קופת חולים מאוחדת??
  תודה רבה וחג שמח.

  שלום,
  אינינו עובדים עם קופ"ח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. אם היבלות הופיעו לפני כשנה או שנתיים, האם יכול להיות שנדבקתי לפני כעשר שנים?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. קונדילומה הגיב:

  חברתי יש לה קונדילומה והרופאה אמרה לה שהיא נדבקה ממני על איבר המין שלי יש קילופים ומעט אדום האם יש לי את זה ומהן דרכי הטיפול?

  שלום,
  אין לדעת ממה או ממי נדבקים.
  לגבי הקילופים-מומלץ להבדק ולעבור קולפוסקופיה.
  רק אחרי אבחנה ניתן לדבר על טפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. ד״ר שלום, יש לי חשש לקונדילומה בפי הטבעת ובקצה הפין(מתחת לכיפה). יש לציין שיש לי טחורים בנוסף לזה, התחלתי לחשוד לפני חודש כשראיתי מין כדורים כאלה על הטחורים והם מחוספסים ולבנים, לפני שבוע בערך גיליתי 2 כדורים לבנים הרבה יותר קטנים מתחת לכיפה על הפין. השאלה שלי היא איך אני יכול לטפל בזה בלי לערב את הקופת חולים? אני מתבייש מאוד ללכת לרופא משפחה שלי כי הוא דוד שלי וההורים שלי הם גם רופאים.

 89. לבן זוגי היה קנדילומה לפני כמה שנים, אני והוא לא קיימנו יחסים מזה מס חודשים, חשוב לציין שהוא הראשון שלי, האם ייתכן שקנדילומה חוזרת לבד.. ללא מגע מיני, והאם רצוי שאני יבדק גם?

  שלום,
  כדאי לשניכם לעשות בדיקת PCR ל HPV .

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. פפילומה הגיב:

  הכרתי גבר, התנשקנו ונגע בי בכל הגוף אבל לא שכבנו חדירה מלאה, בלילה ראיתי מסמך הבחנה פפילומה,כמובן נבהלתי אני לא יודעת היכן יש לו, השאלה האם נדבקתי מה אני עושה זה עובר בנשיקה ברוק אני מפחדת

  שלום,
  השאלה האם נדבקתי מה אני עושה? אם תעשי בדיקת PCR המזהה את כל זני הנגיף שנתגלו עד כה בעולם תוכלי לדעת אם נדבקת.
  אוכל לעזור לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 91. מזה כמה חודשים אני מרגיש דימום בפי הטבעת לאחר כניסתי לשירותים .. והירגשתי שיש משהו שמפריע לי ומרגיש לא נוח עם עצמי כשאני יושב , לפני כמה ימים הלכתי לרופא המשפחה ובדק אותי ואמר לי שיש לי יבלות ליד פי הטבעת והיבנתי שזה ווירוס שמדביק וכתוצאה מכך נדבקתי בווירוס זה , שאל אותי אם אני מקיים יחסים רק עם בנות , לא היבנתי מה זה קשור אבל עניתי כן … שתי שאלות מסקרנות אותי
  1- איזה סיבות שאני יכול להיות מודבק אם היני מקיים יחסים אך ורק עם בנות?
  2- אם אני מטפל בזה בקרוב , יכול להיות שיצא לי עוד פעם ?

  שלום,

  1- איזה סיבות שאני יכול להיות מודבק אם היני מקיים יחסים אך ורק עם בנות?= בקרב גברים סטיירטים חולי קונדילומה באברי המין – אצל 25% מהם יש קונדילומה בפי הטבעת ובתוך התעלה האנלית, גם מבלי שקיימו אי פעם סקס באיזור הזה.
  2- אם אני מטפל בזה בקרוב , יכול להיות שיצא לי עוד פעם ?=בגישה נכונה אפשר להתרפא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 92. שלום..אני זכר בן 23 ונדבקתי בקונדילומה בפי הטבעת אני סטרייט ..עשיתי ביופסיה בקפלן בהרדמה כללית..אני שייך לקופת חולים כללית.הייתי אצל מומחית בקפלן..אצל פרופסור שהוא גניקולוג במחלקת נשים בקפלן וגם אצל רופא עור..המומחית אמרה לי שאני יכול לעשות בקפלן שוב פעם הסרה כירורגית ואני לא מעוניין בכירורגי..הפרופסור אמר לי שהוא לא יכול לטפל בי בלייזר בקפלן כי זה בניין רק של נשים וכמובן אני לא מעוניין באי נוחות של הטיפול במקום זה עם נשים..והרופא עור של קפלן אמר לי שהוא לא יכול לעזור לי וגם רשם את זה בכתב..לפי דעתו רק המשחה אלדרה יכולה לעזור לי ואני לא מעוניין בכוויות..אני כבר 5 חודש סוחב את הדבר הזה מהביופסיה ואני לא מוצא מקום שאפשר לטפל בי בלייזר..אני לא רוצה להיות הגבר היחיד במחלקת נשים כי זה לא נעים לי..ואני מחפש מקום שאפשר לטפל בו בקונדילומה שעובד עם קופת חולים כללית כדי לא לשלם הרבה כסף..אני חייב לטפל בזה כמה שיותר מהר כי הנגעים חזרו שבועיים לאחר הביופסיה והתפשטו..זה כואב ולא נעים..בנוסף לפני הביופסיה נהייתה לי גולה כזאת 2 סנטימטר מאיזור פי הטבעת והיא ממוקמת מתחת לעור והיא גדלה בחודשים האחרונים..היא כואבת ולא נעימה..מצטער על החפירה אני פשוט כבר מיואש ולא יודע מה לעשות .אני מאיזור רחובות..אודה לך מאוד אם תעזור לי

  שלום,
  אנחנו מרפאה פרטית שעושה את כל מה שדרוש כדי שתתרפא מהמחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. פפילומה הגיב:

  שלום, לפני כחצי שנה החלו לצוץ על איבר המין שלי יבלות.
  רופאת העור שלי קבעה שמדובר בפפילומה ונתנה לי חומר חנקני לצריבת היבלות.
  היבלות אכן נעלמו אך חזרו כעבור חודש, הדבר משפיע מאוד על חיי המין שלי .
  שאלתי היא, האם יש דרך כלשהיא שבעזרתה ניתן להיפטר מהווירוס אחת ולתמיד? הדרגה המתמדת שמא אדביק את בת זוגתי ממש מציקה לי..

  שלום,
  הדרך היעלה להתרפא מהמחלה היא קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת פה ועינים, הסרת הנגעים בלייזר תחת קולפוסקופ, בדיקת PCR אחרי הסרת כל הנגעים וחיסון אחרי שתשובת ה PCR תחזור תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 94. שלום ד"ר
  אתמול הסרתי נגע מאיבר המין והיום נתקלתי בדבר דומה על העפעף הימני התחתון. מהו הטיפול בדבר כזה?

  בנוסף, הנגעים באיבר המין היו די קטנים, האם יש לי איזו אפשרות למנוע מהם להתפשט? אין לי דרך לדעת אם ישנם נגעים נוספים באיזור פי הטבעת..

  תודה

  שלום,
  יש לאבחן את הנגע על העפעף.
  השלב הבא מומלץ – קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 95. שלום
  לפני כ3 שנים הייתה לי בת זוג שאובחנה כחולה בוירוס הפפילומה האמת שהנושא דיי התמיהה אותי מכוון שהיחסי המין הראשונים שלי ושלה היו אחד עם השני ככה שמקור ההדבקה לא מובן. כיום איננו יחד יותר ויש לי בת זוג חדשה לפני כשנה הייתי אצל אורולוג שאמר לי שאין לי שום יבלות ואז אין לי את הוירוס בנוסף לכך עד היום לא היו לי יבלות באזור אברי המין אך מכיוון שיש לי בת זוג חדשה אני עדין חושש שאולי הרופא טעה באבחנה ויאני נושא את הוירוס ואינני רוצה להדביקה אשמח לחוות דעת
  תודה רבנ

  שלום,
  ניתן לעשות בדיקת PCR ל HPV .
  אוכל לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 96. הגיב:

  כמה עולה לעשות את החיסון?
  ואיפה בגוף מתבצע החיסון?

  שלום,
  את החיסון קונים בקופת חולים או בבית מרקחת פרטי ואנא תברר שם עלויות. הזריקות נעשית בשריר הזרוע.
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
 97. פרופ' וקסלר שלום רב

  לאחרונה אובחנה אצלי קנדילומה אנאלית ופרי אנאלית מפושטת עד הקב המשונן (נדמה לי שכך כותבים)

  בוצע חצי טיפול לייזר תחת קולופוסקופ אך הטיפול לא התאים כיוון שהיה לי קשה.

  הופנתי למרפאה הפרוקטולוגית בביה"ח ורציתי לשאול האם הטיפול הוא אותו טיפול רק תחת הרדמה/טשטוש והאם כך ניתן להפטר מזה לנצח?

  שלום,
  מנסיוני ניתן לטפל ולרפא את המחלה באמצעות לייזר תחת קולפוסקופיה ואני עושה זאת בהרדמה מקומית באמצעות ספריי [ללא זריקות].
  לבסוף אחרי הסרת הנגעים מומלץ לעשות בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים סולקו [ע"י מערכת החיסון].
  לאחר תוצאת PCR תקינה אפשר להתחסן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 98. קונדילומה הגיב:

  פרופ' וקסלר שלום רב,
  חבר קרוב שלי אובחן במחלת הקונדילומה הוא כבר חצי שנה שקוע במחלה זו, בעוד שהרופאים רשמו לו כדורים ומשחות שאינן עוזרות, לאחרונה מעבר לאי-נוחות הרגילה שהוא חש, יש לו כאבים עזים.
  האם יש דרך לטפל במחלה בצורה מוחלטת, במידה וכן מהי ומה העלות שלה לפי ידיעתך וכיצד ניתן ליצור קשר עם מרפאה שתוכל לרפא (!) מחלה זו?

  שלום,
  ניתם להתרפא מהמחלה בגישה מתאימה. אני עושה זאת באמצעות לייזר המכוון ע"י קולפוסקופ. בסיום בדיקת PCR לגלוי נגיפי HPV ואם תקינה [וזה המצב ברוב המקרים] אזי – חיסון.
  ניתן להתקשר לקביעת תור ל 03-6956867 ימים א-ה משעה 09:30

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 99. שלום,
  בשנה האחרונה החלו לצוף על איבר מיני יבלות קטנות. רופא העור אמר שמדובר בקונדילומה ובאותו יום כבר עברתי טיפול בחנקן להסרת היבלות (או רובם לפחות)
  השאלה שלי היא בנוגע לבת זוגתי – הבנתי שהוירוס יכול לפתח אצל אישה סרטן צוואר הרחם. בחצי שנה האחרונה היא מתלוננת על דימום באיבר המין לאחר סקס ועל כאבים.
  רופא נשים אמר כי מדובר ביבלות ונתן לה טיפול.
  כמו כן היא עברה בדיקות במשטח צוואר הרחם שלא גילו כלום, אך הבנתי שהבדיקה היא לא מקיפה וייתכן והבדיקה פספסתה.
  אני נורא דואג, מה אתה מציע לנו לעשות? האם הוירוס באמת יכול לגרום לסרטן צוואר הרחם?
  הודה לתשובתך המהירה.

  שלום,
  ראשית לידיעתך שהטיפול היעיל ביותר לטיפול בקונדילךומה הוא לייזר המכוון ע"י קולפוסקופ.
  לגבי בת הזוג הצעדים הבאים המומלצים הם: קולפוסקופיה, תרבית לפי צורך. ביופסיה לפי צורך. ואם הכל תקין אז בדיקת PCR לוודא שאינה נושאת את נגיפי HPV ואז אפשרי חיסון. אגב גם לך מומלץ בדיקת PCR ואם תקין – חיסון.
  אוכל לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 100. פרופ' וקסלר שלום.

  אני מעוניין לברר כיצד והיכן מבצעים בדיקת פאפ לגברים ובמה הדבר כרוך.

  שלום,
  איני יודע היכן עוד עושים בדיקות פאפ לגברים פרט למרפאה שלנו.
  המחיר – 300 ש"ח ומדובר בפאפ דק, שהיא בדיקת פאפ משוכללת ומדוייקת יותר.
  המשטח נלקח ללא כל כאב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר