• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

טיפול ביבלות הקונדילומה

הטיפולים שניתנים, ניתנים בדרך כלל כנגד יבלות הקונדילומה. חשוב לטפל ביבלות אלו משום שהן נוטות להתפשט ולהדביק את סביבתן, ובכך למעשה עלולות ליצור רובד שלם של יבלות, כפי שניתן לראות בתמונות באתר. קיום היבלות על גבי העור מגדיל עוד יותר את סיכויי ההדבקה של אדם אחר בנגיף, מהוות גם בעיה אסתטית ויש סכון, קטן אמנם, של התפתחות סרטן.
רוב אמצעי הטפול, להסרת הנגעים, מלבד הלייזר אינם קשורים לסילוק הנגיפים מהגוף. הלייזר הוא הטפול היחידי שמעודד את מערכת החיסון לסלק את הנגיפים מהר יותר מהרגיל.

עם זאת חשוב להבין שגם במקרה של הופעת קונדילומה המערכת החיסונית מצליחה להתגבר על הנגיף בתוך כמה חודשים – בכשישים אחוזים הנגיף יעלם תוך פחות משנה, ובכתשעים אחוזים תוך פחות משנתיים. נגעי הקונדילומה עם זאת לא יעלמו מעצמם, ויישארו עד שיוסרו.

לאחר איבחון הקונדילומה ע"י רופא המיומן בתחום מומלץ בדרך כלל לבצע הליך מסויים להסרת הגידולים. מהות ההליך תותאם לחומרת המצב, למיקום הגידול, לניסיונו של הרופא והכלים העומדים לרשותו.
סוגי הטיפולים בקונדילומה:

 1. טיפול אידוי קונדילומה בלייזר – השיטה היעילה ביותר לטיפול זה היא שילוב והכוונה בקולפוסקופ, אחרי צביעה מיוחדת, על מנת לזהות את כל הנגעים. האדוי בלייזר יכול להיעשות הן להסרת גדולים חיצוניים, מעטים או רבים והן להסרת גדולים פנימיים כמו בתוך צינור השופכה והתעלה האנלית. יש שיטות שונות להרדמת המקום. יש רופאים העושים זאת בהרדמה כללית ויש בהרדמה מקומית ע"י זריקות. אני מעדיף לעשות את הלייזר בהרדמה מקומית ע"י ספריי. השימוש במכשיר לייזר דיגיטלי משוכלל, בהכוונת קולפוסקופ מאפשר לי לעשות את האידוי בחדירה המינימלית האפשרית וכך גם לגרום לפחות נזק, ולפחות כאב.  גם במקומות עמוקים יותר – בתוך הנרתיק ובתוך התעלה האנלית אני משתמש באותה שיטה, המאפשרת למתרפא לחזור לשגרת חייו מיד, ללא סיבוכים וללא דימומים.  לפני כשנה הסרתי גדול בלייזר בגודל כדור טניס מפי הטבעת.
 2. טיפול צריבת קונדילומה בחנקן נוזלי – טיפול זה מקובל אף הוא בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית. טיפול זה הוא פשוט מאוד, ומבוצע במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול מכוון הרופא מכשיר שמתיז חנקן נוזלי על גבי האזור הנגוע. טמפרטורת החנקן הנוזלי הרפואי נמוכה ממאתיים מעלות צלזיוס מתחת לאפס, וגורמת להרס התאים איתם היא באה במגע. הטיפול מלווה בכאב קל באזור המטופל. אחרי הטיפול הקונדילומה תחליף את צבעה, ולאחר מספר ימים תנשור מעצמה. לאחר טיפול זה נוצרות צלקות.
 3. טיפול צריבת קונדילומה במחט חשמלית – טיפול זה יעיל בקונדילומה בכל האזורים – על העור, על שפתי הפות, בנרתיק, בפי הטבעת ובתעלה האנלית. מהלך הטיפול תלוי מאוד באזור בו הוא נמצאת הקונדילומה ובהיקפה. בקונדילומה קטנה על פני העור הטיפול מבוצע ללא הרדמה בדרך כלל במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול הרופא צורב את הנגע מהשורש עד לנשירתו, וחובש את האזור. במקרים של קונדילומה באזור פנימי יותר הטיפול מתקיים בחדר ניתוח, תוך הרדמה חלקית או מלאה. במהלך הניתוח הרופא מנתח צורב את הנגעים, בין אם מדובר בפי הטבעת ובין אם מדובר בנרתיק מוחדרת תחבושת סטרילית לספיגת שאריות דם והפרשות. החולה משוחרר בדרך כלל כמה שעות לאחר הניתוח, וחוזר לביקורת אצל הרופא המנתח כשבוע מאוחר יותר. משמעות טיפול מסוג זה אינה פשוטה כמו הטיפולים האחרים לאו דווקא בגלל מורכבות התהליך, כי אם בגלל האזור הרגיש בגוף בו הוא מבוצע.
 4. כריתה כירורגית – במקרים אלו יבוצע ניתוח הסרה בבית חולים בהרדמה חלקית או מלאה, המנתח יסיר את הנגע ויתפור את החתך שנוצר. המטופל עשוי להשתחרר מבית החולים מספר שעות לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו, תלוי בהיקף הניתוח.
 5. טיפול בקונדילומה במשחה (IMOQUIMOD) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא IMOQUIMOD, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו אלדרה (Aldara). משחה זו נמכרת בהתאם למרשם רופא. עפ"י מחקרים המשחה יעילה בכחצי מהמקרים, בהם הנגע המטופל נעלם לחלוטין ואינו חוזר. רעיון הפעולה של המשחה הוא חיזוק תגובת המערכת החיסונית באיזור הנגוע, וע"י כך להתגבר בזמן קצר יותר על הוירוס. הטיפול באמצעותה הוא יומיומי, במשך 10 – 16 שבועות, בהתאם למעקב הרופא המטפל. כמו שאר הטיפולים המשחה אינה מונעת הופעה של נגעים נוספים בעור, אלא מטפלת בנגע הספציפי עליו היא נמרחת. תופעת לוואי של משחה זו שמופיעה ב-11% אחוזים מהמקרים היא הופעה של פטריות באיזור המטופל.
 6. טיפול בקונדילומה במשחה (Podophyllotoxin) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא Podophyllotoxin, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו קונדילוקס, בריכוזים שונים (בין 0.15% ל-0.5%). משחה זו נמכרת אף היא בהתאם למרשם רופא, ופעילותה מבוססת על עיכוב התפתחות הוירוס באמצעות עיכוב חלוקת התא בו הוא מתאכסן. השימוש בתרופה הוא בד"כ במחזורים – שלושה ימי שימוש בהם מורחים את המשחה פעמיים ביום ולאחר מכן הפסקה של ארבעה ימים. נהוג לבצע עד ארבעה מחזורים כאלו.
 7. טיפול הומאופטי בקונדילומה, טיפול בקונדילומה בטיפות טבעיות – ניתן למצוא באינטרנט ובמרפאות הומאופטיות טיפולים טבעיים שונים לטיפול בקונדילומה. טיפולים אלו יכולים להיות מוצלחים יותר או פחות, אך אינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא עור ומין.

ההחלמה מהטיפול בקונדילומה
ההחלמה מהטיפול בקונדילומה מושפע מהיקף ההתפשטות של הנגעים, וממיקומם בגוף.
במקרים הקלים ביותר, של קונדילומה קטנה על העור, בהם הנגע נצרב בלייזר, בחנקן נוזלי או במחט חשמלית, ההחלמה היא מהירה מאוד, החזרה לשגרה היא מיידית והמטופל כמעט ואינו מושפע מהתהליך שעבר.

במקרים מורכבים מעט יותר, של צריבת נגעי קונדילומה פשוטים וקטנים אך באיזורים רגישים יותר – שפתי הפות, הפין, חלקו החיצוני או הכמעט חיצוני של פי הטבעת, יחוש המטופל אי נוחות למשך כשבוע באזור שטופל. שפתי הפות יהיו רגישות מהרגיל בחיכוך עם התחתון, הפין יהיה רגיש אף הוא בחיכוך עם התחתון, בפי הטבעת תתקיים תחושת אי נוחות ולעיתים כאב קל בעת עשיית צרכים. לעיתים ממליץ הרופא על שימוש במשחות אלחוש כגון אמלה או עזרקאין להקלת תחושת אי הנוחות. בתוך כשבוע תחלוף תחושה זו, ובתוך כשבועיים ניתן יהיה לחזור לפעילות מינית. לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

במקרים המורכבים יותר של הסרת נגעים מרובים בעיקר בעומק הנרתיק או פי הטבעת ההחלמה קשה יותר ואורכת זמן רב יותר. לאחר הסרת נגעים מעומק פי הטבעת באופני הצריבה השונים מתקיימת תחושת כאב עמום שנמשך כשלושה – ארבעה ימים, כאב זה מתגבר בעת ישיבה ובעת הליכה. בעת עשיית צרכים הכאב מתגבר אף יותר, ולעיתים מתקיים גם דימום, כאב זה מורגש ברמות הולכות ופוחתות במשך כחודש לאחר הטיפול. בימים הראשונים מומלץ השימוש במשככי כאבים כגון אקמול ואופטלגין, ובמשחות אלחוש. לאחר הסרת נגעים בעומק הנרתיק מתקיימת תחושת אי נוחות במשך מספר ימים ברמה שתלויה בהיקף הטיפול, מספר הנגעים שהוסרו גודלם ועומקם. לאחר טיפולים מסוג זה ממליץ המנתח בדרך כלל על כשבוע-שבועיים מנוחה בבית. החזרה לפעילות מינית במקרה זה היא איטית יחסית ורק לאחר למעלה מחודש ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות מינית מלאה. גם במקרים אלו לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

294 שאלות בנושא טיפול ביבלות הקונדילומה

 1. שלום. ביצעתי מין אוראלי לפני כשנה בגבר שלא נראה שהיו סימנים או יבלות על איבר מינו.
  מהחרדה ביצעתי את כל בדיקות למחלות מין מלבד קונדילומה והכל תקין.
  שאלתי היא האם יש חשש להדבקות בגרון או בחלל הפה ולחלות בסרטן?
  במידה וכן איך ניתן לבדוק (אין לי תסמינים או יבלות או כאב גרון).
  חשוב לציין שקיימתי לפני זה במשך שנים יחסי מין עם אישה שהיה לה את הוירוס עד כדי cin אך הוא נעלם.
  אני מפחד מאוד שנדבקתי מהגבר ויהיה לי סרטן בגרון. איך אני יכול להירגע?
  האם העובדה שהאישה הייתה עם הוירוס ולא היה לי כלום אז זה אומר שאני כבר מחוסן ולא יכול להידבק מהגבר?
  האם ניתן להידבק בוירוס בגרון ובלוע ובחלל הפה גם ממין אוראלי באישה?
  סליחה על השאלות הרבות אך חשוב לי לקבל תשובה מסודרת.
  תודה מראש.

  שלום,
  האם יש חשש להדבקות בגרון או בחלל הפה? = אפשרי
  ולחלות בסרטן?= אפשרי אך נדיר
  במידה וכן איך ניתן לבדוק? = בקולפוסקופיה ואם תקינה אז HPV PCR
  אני מפחד מאוד שנדבקתי מהגבר ויהיה לי סרטן בגרון. איך אני יכול להירגע?= ראה לעיל
  האם העובדה שהאישה הייתה עם הוירוס ולא היה לי כלום אז זה אומר שאני כבר מחוסן ולא יכול להידבק מהגבר?= לא
  האם ניתן להידבק בוירוס בגרון ובלוע ובחלל הפה גם ממין אוראלי באישה?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 2. היי
  האם קונדילומה יכולה להדביק אחרים בבריכה?

  שלום,
  לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. הופיע לי קונדילומה קטנה. כ 1ממ כ חצי סמ בתוך הפין. כלומר על השפה הפנימית של פתח הפין. הרופא אמר שלא כדאי לצרוב כי זה איזור רגיש ויפגע בסגירה ובמתן שתן. המליץ לי למרוך במשך שבוע שלוש פעמים ביום משחת עיניים אנטיביוטית בשם סינטומצין 5% אל תוך פתח הפין
  שאלותי
  מה דעתך על הטיפול.
  מה לעשות בעתיד. כלומר האם אתה ממליץ על משהו? כן שמעתי על ה פסר. אבל לא מבין מה זה יתן לדעת אם הוירוס עוד קיים או לא.

  שלום,
  הופיע לי קונדילומה קטנה. כ 1ממ כ חצי סמ בתוך הפין. כלומר על השפה הפנימית של פתח הפין. הרופא אמר שלא כדאי לצרוב כי זה איזור רגיש ויפגע בסגירה ובמתן שתן. המליץ לי למרוך במשך שבוע שלוש פעמים ביום משחת עיניים אנטיביוטית בשם סינטומצין 5% אל תוך פתח הפין
  שאלותי
  מה דעתך על הטיפול? נגד קונדילומה?????????
  מנסיוני ומספרות הרפואית – הטיפול היעיל הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 4. שלום
  בעלי נגוע בקונדילומה כבר תקופה די ארוכה (כשנה או שנתיים), הוא במצב בריאותי ירוד ולכן כנראה לגוף קשה להתגבר על כך והיבלות חוזרות אחת לכמה זמן (נצרבות אצל רופא עור)
  ביצעתי pap לפני כשנה ואני מחוסנת מספר שנים כנגד hpv אך בגלל שאנינו מקיימים יחסי מין באופן תדיר (לעיתים גם כאשר היבלות קיימות) אשמח לשמוע על הpcr וגם חוות דעת רפואית כיצד לנהוג ומה לעשות במצב שבו היבלות מופיעות אצלו ולא חולפות
  תודה
  נטלי

  שלום,
  ראוי שנעלך יעבור טיפול לסילוק הנגעים ואחכ יעשה בדיקת HPV PCR לוודא שגם הנגיפים חוסלו. מומלץ גם לך לעבור בדיקה זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 5. איבחנו לי קונדילומות באזור החיצוני של הפות.
  הלכתי וולווסקופיה והרופאה נתנה לי הפנייה לטיפול בלייזר אך אמרה שזה מתבצע בזריקת הרדמה.. יש אופציה כזאת לטיפול בלייזר ללא זריקת הרדמה? אלא עם חומר מאלחש אחר?

  היא גם נתנה לי אופציה נוספת להשתמש במשחה יום כן יום לא נקודתית על היבלות למשך שלושה חודשים (זאת במידה ולא ארצה את הטיפול בלייזר) האם זה באמת יפתור את הבעיה? או שלייזר זאת האופציה הכי טובה.

  בנוסף, תוך כמה זמן מסיום התהליך ניתן לקיים שוב יחסי מין?

  תודה רבה 🙂

  שלום,
  אני מטפל בלייזר בהכוונת קולפוסקופ [הדרך היעילה ביותר] תחת התזת ספריי להרדמה ללא זריקות.
  אחרי תוצאת HPV PCR תקינה ניתן לחדש יחסי מין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 6. שלום רב,
  אובחנתי לפני כשבועיים בקונדילומה.
  קיבלתי מחשה מהרופא, לא זוכרת את משה. מגיעה בשקיות קטנות למריחה פעמיים ביום למשך 10 ימים. יש לי כוויות כרגע מהמשחה אז הפסקתי את הטיפול ושורף לי מאוד.
  מה ניתן למרוח להקלת התחושה? והאם כדאי לי להמשיך בטיפול זה?

  שלום,
  מה ניתן למרוח להקלת התחושה? = פסטה בשם דרמגרן הידרופיליק בי
  והאם כדאי לי להמשיך בטיפול זה?= לדעתי הלייזר יעיל פי כמה, בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 7. קונדילמות הגיב:

  לבן זוגי יש קונדילמות על איבר המין כבר חצי שנה שהוא הולך כל חודש ושורפים את הנגע באמצעות חנקן השאלה שלי האם יש פיתרון חוץ מחנקן? טיפול מונע תרופתי?
  נבדקתי ע"י רופא נשים משטח פאפ תקין וגם קולנפקספיה וגינאלי אך ,הרופא רק הסתכל מבחוץ (בבדיקת קולנסוקפיה )היה ניראה חפיף קצת
  נשארתי קצת דואגת ..מה אפשר לעשות כדי לבדוק אצל הבן זוג ואצלי שוב

  שלום,
  השאלה שלי האם יש פיתרון חוץ מחנקן? = כן- טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ
  טיפול מונע תרופתי? = אין
  מה אפשר לעשות כדי לבדוק אצל הבן זוג ואצלי שוב?= קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת וסביבותם פה לוע ועינים לשניכם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 8. היי,
  גיליתי מספר בלוטות קטנטנות על הפין והלכתי לרופא עור.
  אחרי מבט על הבלוטות, הוחלט שיש חשש לקונדילומה וטופלתי בו במקום ע"י התזת חנקן נוזלי.
  עכשיו, לאחר כחמישה ימים אני רואה שחלק מהאיזורים שנצרבו מתחילים להתקלף ואף יש שם מעט אודם/דימום.
  איך אפשר לטפל באודם/דימום על מנת שלא יווצר דימום וגם על מנת למזער את החיכוך והכאב באיזור?
  תודה מראש.

  שלום,
  איך אפשר לטפל באודם/דימום על מנת שלא יווצר דימום וגם על מנת למזער את החיכוך והכאב באיזור?= ראוי שהרופא שטיפל בך ישיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. שלום דוקטור,
  אישתי בחודש 8 ובבדיקה שיגרתית התגלתה לה הקונדילומה
  ,אחרי שהרופא המליץ לעשות לייזר הגענו לבלינסון ולאישתי נעשתה הסרה באמצעות לייזר, שאלתי היא למה הסירו לה את הנגעים הפנימיים ולא את החיצוניים? היו לה בפי הטבעת ובשפתי הפות אך באחרון לא הסירו והאם היא צריכה לעשות הסרה בלייזר שוב לפני הלידה.

  שלום,
  למה הסירו לה את הנגעים הפנימיים ולא את החיצוניים? = גם אני שואל אותה שאלה
  האם היא צריכה לעשות הסרה בלייזר שוב לפני הלידה? = כן ובהקדם

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 10. היי, למשך חודש הייתה לי חתיכת בשר (לא יודעים בוודאות מה זה עדיין) ליד על פי הטבעת ואתמול כרתו לי את זה עם סכין. כרגע אני די מרותק למיטה כי הכאבים איומים ואני עם תפרים, אמרו לי לא לשים משחות, לשטוף מדי פעם את האיזור עם מים וסבון ורק לנוח. אני לוקח נורופן להורדת הכאבים אבל זה לא ממש עוזר.. והדבר שאני ממש מפחד זה ללכת לשירותים לבצע את צרכיי ומהכאב אני נמנע. יש לך המלצות כלשהן? תודה.

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 11. שלום,

  אובחנה אצלי קונדילומה בנרתיק ורציתי לדעת מה הסיכוי לפתח קונדילומות גם בחלל הפה בעקבות מין אוראלי. במקרה שהסיכוי הוא גבוה, כיצד אני בודקת את זה? מספיקה בדיקה חיצונית ע"י רופא או שאני צריכה לדאוג שבכל זמן נתון יכולה להופיע לי קונדילומה בלוע? והאם היא יכולה להופיע גם בחלק האחורי שאינו נגיש? תודה.

  שלום,
  סכוי ההדבקה בכל מגע מיני בודד הוא כ 50%.
  ניתן לדעת אם נדבקים באמצעות בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. שלום,
  בעבר היה לי קונדילומות שהוסרו הובחן אצלי cin1
  לפני חצי שנה עשיתי קולוסקופיה הכל היה נקי וכעת יצא לי נגע בפי הטבעת ואני לא יודעת כיצד לפעול..
  עשיתי פאפ קודם כל והוא יצא תקין,השאלה היא האם זה אומר שצוואר הרחם שלי נקי? כלומר אין שום cin?
  וכעת שאסיר את הנגע ואשלח את הביופסיה למעבדה האם הם יכולים לגלות מזה cin שלא נמצא בדיקת הפאפ?
  מבולבלת..
  אנא עזור לי כיצד לפעול ולהבין
  תודה

  שלום,
  האם זה אומר שצוואר הרחם שלי נקי? כלומר אין שום cin?= מבחינת CIN התשובה היא באמצעות ביופסיה. בכל אופן נדרשת גם בדיקת PCR ל HPV על מנת לדעת אם יש לך נגיפי HPV ואיזה
  וכעת שאסיר את הנגע ואשלח את הביופסיה למעבדה האם הם יכולים לגלות מזה cin שלא נמצא בדיקת הפאפ?= כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 13. שלום רב,
  האם ניתן להידבק בHPV אצל רופא נשים ? בהנחה שטיפל במישהי שיש לה את הנגיף בדיוק לפני שטיפל בי..
  תודה

  שלום,
  אני מניח שהוא משתמש או בכלים חד פעמיים או בכלים מחוטאים גם נגד נגיפים ואני מניח שהוא מחטא גם את הכסא ועובד עם כפפות חד פעמיות.
  אז אם זה המצב אז את יכולה להיות רגועה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. שיטת הסרה הגיב:

  האם ישנה שיטה עדיפה להסרה- למניעת חזרת נקנדילומה?
  האם זה נכון שעדיף להסיר בלייזר (במקרה של נגעים בודדים)

  שלום,
  הסרה בלייזר בהכוונה של קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 15. שלום דוקטור – יש לי גרד עז באיזור האשכים במיוחד בקטע החיבור שבין האשכים לירכיים כבר כמה חודשים.
  עברתי טיפול צריבת-לייזר באיזור לפני כשבועיים במכון של מכבי, אבל עדיין יש לי גרד עז שמישחת ה-bepanthen שקיבלתי מהרופא שצרב לי, לא מצליחה להרגיע אותו ליותר מכמה שעות.
  יש שם גם מן נקודות לבנות כשאני מביט שם עם מראה….איזו מישחה יכולה להציל אותי ולהרגיע את הגרד העז דוקטור?
  לא עוזר לי לא בפנטן ולא פוליקוטן ולא פולידין ולא ווזלין ולא טלק ולא דרמקומבין שאולי קצת עוזר להרגיע אולי ליממה…אבל כלום לא מרפא את הגרד האכזרי הזה ואני מיואש….
  כמות נדיבה של דרמקומבין מצליחה להרגיע את המקום ללא יותר מ-יממה, אבל הגרד חוזר וכמובן שאין ל-אבא שלי מיפעל של דרמקומבין….גם כמות נדיבה של בפנטן מרגיעה את הגרד לבקושי יממה…..איך מרפאים את הגרד דוקטור?

  שלום,
  איך מרפאים את הגרד דוקטור?= לפני שמצתיעים טיפול יש לאבחן את הבעיה.
  אני ממליץ שזה יעשה באמצעות קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 16. קונדילומה הגיב:

  היי אני בת 23 וגיליתי שיש לי קונדילומות חלק גדולות חלק קטנות בשפתי איבר המין ומסביב לפי הטבעת. הבנתי שלייזר זה הטיפול הטוב ביותר במקרה הזה. רציתי לדעת האם אפשר להרדים אותי הרדמה כללית ? אני לא מסוגלת להרגיש כאבים אני מאוד רגישה. והאם תישאר לי צלקת באיזור? כי זה יראה לא טוב. ואיך זה יכול להגיע אלי אם קיימתי יחסי מין רק עם קונדום? והאם זה יכול להיות מהחיסון לוירוס הפפילומה?

  שלום,
  רציתי לדעת האם אפשר להרדים אותי הרדמה כללית ? = אין צורך כי אמני מרדים בספריי ובודק היטב שהמקום מורדם לפני שאני מתחיל בטיפול הלייזר ויש לי הרבה סבלנות.
  האם תישאר לי צלקת באיזור? = לא
  איך זה יכול להגיע אלי אם קיימתי יחסי מין רק עם קונדום?= קונדום אינו מגן
  והאם זה יכול להיות מהחיסון לוירוס הפפילומה?= לא כי החיסון לא נכיל – לא נגיף מוחלש ולא נגיף מומת ובכלל אינו מכילים משהו מנגיף שעלול לעורר מחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 17. שלום
  אני כרגע גרה בחו״ל ובלי ביטוח בריאות
  גיליתי לפני כמה שבועות את היבלות בתוך הנרתיק
  אני ממש בלחץ
  איך זה עובר? האם זה יהיה יקר פה? והאם זה ישפיע על חיי הסקס שלי?
  ואיך אני יודעת ממי זה היה?
  היו לי 2 שחפפו אחד את השני
  והאם זה יכל להיות מלפני שנה או שזה מלפני כמה שבועות/ חודשים?

  שלום,
  לצערי אין לי תשובות לשאלותיך

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. שלום, לאחי התגלה לפני שנה וחצי קונדילומה על איבר המין , שקיבל מהאקסית שלו , לא סיפר לנו מאז וניסה לטפל ללא הצלחה .
  האם אני יכולה להידבק בקונדילומה בעקבות שימוש בשירותים ובמקלחת שאחי משתמש בהם?

  שלום,
  האם אני יכולה להידבק בקונדילומה בעקבות שימוש בשירותים ובמקלחת שאחי משתמש בהם? = לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. היי, אני בשבוע 12 ונוצרו אצלי 2 יבלות גדולות יחסית, אחרי שכבר הסרתי לפני ההריון כמה. אפשר להסיר עכשיו או לחכות אחרי הלידה? חומר הרדמה שמזריקים לפני הטיפול מסוכן לעובר? תודה רבה עינב.

  שלום,
  אפשר להסיר עכשיו או לחכות אחרי הלידה? = וכעת ומה שיותר בהקדם
  חומר הרדמה שמזריקים לפני הטיפול מסוכן לעובר? = אני עושה ספריי להרדמה שאינו מזיק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. שלום ד.ר שרגא והקסלר אני בת 25 והובחן אצלי קונדילמה בשפתיי המין יש לי כאבים הרבה בתוך האם זה קשור לוירוס. אני צרכה לעבור צריבה בבית החולים האם זה יכול להשפיע אחרי הטיפול מבחינה שאני אמא מניקה והכאב שיהיה לי אחרי הטיפול תודה מראש ממושקה.

  שלום,
  יש לי כאבים הרבה בתוך האם זה קשור לוירוס?= אפשרי
  האם זה יכול להשפיע אחרי הטיפול מבחינה שאני אמא מניקה והכאב שיהיה לי אחרי הטיפול? = עלול להיות כאב

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. קונדילומה הגיב:

  האם יש דרך לדעת אם הקונדילומה עברה לגמרי?
  איך אני יכול לדעת אם "נפטרתי" מזה?

  אני סובל מהתופעה הזו כבר כ-5 שנים וזה נהיה כבר מייאש…

  שלום,
  באמצעות בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 22. משך החלמה הגיב:

  הי
  אני נער בן 22
  יש לי יבלת על איבר מין ( אפילו 3 )
  מופיעות כבר 7/8 חודשים
  אחת מהמם התנפחה יותר השבוע ?
  האם יש מקום לדאגה או לתת לזמן להחלים את זה …
  אני פשוט ממש פוחד מזה..
  זה לא אמור להעלם אחרי מספר חודשים ? , הגיוני שזה נמשך

  שלום,
  ה"זמן" מחלים את רק ב 22% מהמקרים.
  בשאר המקרים יש צורך בטיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. היי עברתי צריבה בחנקן והרופאה רשמה לי תרופה בשם FLOUROURACIL SALICYLIC מה דעתך בנושא להתחיל טיפול עם משחה זו?

  שלום,
  לשיקולה של הרופאה המטפלת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. שלום , אובחן לי קנדילומה. איפה אפשר הלוריד את זה בירושלים? ואיך אני אמורה לשאול את זה כי בכל מקום שהתקשרתי לא הבינו מה אני רוצה מהם.
  יש עוד דרך להסרה ? ומה הכי יעיל ?

  שלום,
  הדרך היעילה ביותר היא לייזר בהכוונה של קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 25. מה עושים נגד הגירוד סביב הנרתיק שמטפלת בטיפות . לא יכולה לתפקד מה עושה ??????

  שלום,
  ללא הכרות ובדיקה איני יכול להציע טיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. קונדילומה הגיב:

  בתחילת הקשר עם חברה שלי
  הסירו לה גידול עור מהפוט ע"י לייזר
  לאחר מספר חודשים הופיע לי במפשעה גידול עור
  הלכתי לרופא עור והוא הסיר לי אותו ע"י חנקן נוזלי וזהו ללא שום אבחנה או הסבר מה זה בכלל.
  לאחר מכן התחילו להופיע מספר גידולים באזור המפשעה וכרגע יש לי כמה כאלה בגדלים שונים ואפילו אחד על הפין.

  מה לעשות? האם גם לאחר ביקור אצל רופא עור והסרת גידולי העור ע"י חנקן יש חשש שזה שוב יחזור?

  האם צריך לקיים יחסי מין מוגנים?

  שלום,
  מה לעשות? = הכי יעיל קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת פה ועינים, הסרה בלייזר בהכוונת קולפוסקופ ןלבסוף אחרי הסרת כל הנגעים בדיקת PCR ל HPV לוודא שגם הנגיפים סולקו
  האם צריך לקיים יחסי מין מוגנים?= לא יועיל

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. שלום שמי רונן אני איש קבע בן 23 , מזה שנתיים אני סובל מנגיף הקונדילוה, השתמשתי כמה וכמה פעמים בקונילוקס וזה לא עזר להעלים את הנגעים, כרגע אני המתנתי לרופא עור במרכז רפואי העמק בעפולה , עד אז הנגיף הספיק להתפשט והיבלת גדלה , הרופא שאיבחן אותי ראה מה שיש לי ואמר שהטיפול היחידי שאני תריך לקבל זה רק לייזר למרות שרתה להשתמש בחנקן, בבית החולים אמרו לי להמתין עד שיתקשרו אליי לקביעת תור ללייזר וכרגע אפחד לא התקשר אליי.. ואני עוד מחכה וזה רק מחמיר , חיפשתי מרפאות פרטיות אבל הטיפול יקר מידי ואני לא עומד בתקציב , האם יש תרופה שהיא יותר נגישה להעלמת הנגיף או מה עליי לעשות אני נורא סובל , תודה .

  שלום,
  האם יש תרופה שהיא יותר נגישה להעלמת הנגיף? לצערי אין טפול להעלמת הנגיפים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 28. היי, לפני בערך שנה וחצי נדבקתי בקונדילומה. מאז כבר הסרתי כמה וכמה פעמים קונדילומות קטנות מאיזור איבר המין. אני ממש מתחילה להתייאש ולהיות מתוסכלת… האם יש סיכוי שזה לא יעבור ואני אצטרך לנצח להסיר קונדילומות אחת לשלושה חודשים?

  שלום,
  אפשר לנצח.
  תוכלי להתקשר אלינו ולברר
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 29. האם הזנים 16,51,56 שנמצאו חיוביים מצריכים טיפול נוסף או בדיקות נוספות למעט הסרת הנגעים הנראים?

  האם הסרת קונדילומות בפין בלייזר הנו חד פעמי או שיש צורך לחזור על הטיפול כפי שצריך עם חנקן נוזלי?

  וכן ,האם אתה עובד עם הפניקס-קו הכסף?
  תודה

  שלום,
  האם הזנים 16,51,56 שנמצאו חיוביים מצריכים טיפול נוסף או בדיקות נוספות למעט הסרת הנגעים הנראים?= מומלץ קולפוסקופיה מקיפה כולל כל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים והסרת הנגעים בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.
  האם הסרת קונדילומות בפין בלייזר הנו חד פעמי או שיש צורך לחזור על הטיפול כפי שצריך עם חנקן נוזלי?= זה תלוי בממצאים
  וכן ,האם אתה עובד עם הפניקס-קו הכסף?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. שלום. יש לי קונדילומה די גדולה בצד אחד של השפתיים הקטנות באיבר המין. האם ניתן להוציאן בצריבה או אם זה מצריך הסרה בהרדמה?

  שלום,
  בהנחה שזה קונדילומה אזי מה שנדרש זה קולפוסקופיה מקפת לכל אברי המין פי הטבעת והפה ולייזר להסרה בהכוונת קולפוסקופ.
  ההרדמה שאני עושה היא מקומית באמצעות ספריי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 31. לייזר הגיב:

  שלום , האם אפשר לעשות טיפול לייזר נגד קונדילומה אם חולים בהרפס – לא בזמן התקף? או שמה זה מעודד התפרצות של התקף הרפס?

  שלום,
  אפשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 32. שלום אובחנה אצלי קונדילומה ע״י גניקולוג,כרגע מרגישה פצעים בפה וחושדת שגם שם יש לי משהו השאלה היא כיצד מטפלים בזה ולמי פונים?

  שלום,
  ניתן להגיע לרופא פה ולסת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. שלום אני מטופל כבר כחודש אצל רופא עור על ידי חנקן נוזלי , מיום ליום גדלות לי עוד ועוד קונדולימות כל פעם באיזורים חדשים או באיזורים שליד איפה שצרבו לי , מה עליי לעשות אני לגמרי מיואש אני רוצה לחזור לפעילות מינית תקינה ומוכן לעשות הכל בשביל זה. האם זה שצומח לי עוד ועוד קונדולימות מעיד על כשל של המערכת החיסונית? אשמח לתשובה כנה ובמידה וצריך אגיע אליך לטיפול הכי מהר שאפשר.

  שלום,
  תוכל לתאם לטיפול לייזר בהכוונת קולפוסקופ
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. לפני שנים הסרתי קונודילומות יש לי קפל עור קטן שנים אני חושש לסרטן בירור פרוקטלוג רקטסופיה לא נמצא כלום קולונסקופיה כלום

  שלום,
  מה השאלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. הדבקה הגיב:

  האם יש קשר בין פסוריאזיס וטיפול בכדורים , להופעת קונדילומות ? אם בכלל יש קשר בין פסוריאזיס וקונדילומות?

  שלום,
  אם יש גורם נפשי לפסוריאזיס אז יכול להיות קשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. האם קיימת אפשרות להתפתחות של נגע בתוך צינור השופכה של גבר ?
  מה דרך הטיפול במקרה שכזה .?

  שלום,
  האם קיימת אפשרות להתפתחות של נגע בתוך צינור השופכה של גבר ?= אפשרי
  מה דרך הטיפול במקרה שכזה .?= לייזר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 37. קונדילומה הגיב:

  עשיתי טיפול בחנקן ב-2 נגעים באיזור כף היד
  ולאחר יום יתפתחו 2 שלפוחיות גדולות.
  האם עלי לפוצץ אותם ולתת לנוזלים לצאת או להמתין בסבלות
  עד שיקרה מה?….

  שלום,
  איזור כף היד "שייך" לרופא עור כי זה לא קונדילומה הפוגעת באברי המין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. קנדילומה הגיב:

  שלום,
  האם אפשר להידבק מטיפול בלייזר שיער באיזור הפות?
  ואם קיים קנדילומה בלשון זה גם עובר לאיזור הפות?

  שלום,
  האם אפשר להידבק מטיפול בלייזר שיער באיזור הפות?= אפשרי
  ואם קיים קנדילומה בלשון זה גם עובר לאיזור הפות?= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 39. כשהסתכלתי בתחתית הלשון שלי ושל בת זוגתי התחלתי לחשוד בכל דבר שנראה חריג, האם אני חרדתי בעניין? או שקיימת סבירות לדבר כזה?

  איך מטפלים בנגעים רבים בחלל הפה?

  שלום,
  מציע שתיגש לרופא פה ןלסת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. שלום.
  עברתי ניתוח להסרת קונדילומות אנאליות לפני כאחד-עשר ימים.
  הניתוח אותו עברתי היה מהיר על פי מיטב הבנתי, אך היו לי שני נגעים גדולים יחסית כאשר אחד מהם, בגודל ארבעה ס״מ, מתקיים ב״חציו״ (3ס״מ) מחוץ לגוף בסמוך לפי הטבעת ו״חציו״ (1ס״מ) השני מתקיים בתוך פי הטבעת.

  כעת אני שוכב בבית, מפחד לאכול, מפחד לגשת לשירותים (מס2׳), אני ממשיך לדמם (אך לא בצורה בה דיממתי יום לאחר הניתוח) ולא קיבלתי שום הצעה של טיפול לייזר ו/או טיפול אלחוש בזמן ההחלמה מחוץ לבית החולים.
  ירדתי במשקל ואני חלש מאוד.
  בנוסף לכול אין לי אפשרות לייבש את איזור הרקטום בעזרת מגבת, מהסיבה שהיא לא נראית לי סטרילית מספיק; גם בנייר טואלט בחרתי שלא להשתמש כדי שחלילה לא תדבק לי חתיכת נייר לפצע שאגב עוד לא נסגר באופן מוחלט (ואם הבנתי נכון הוא ימשיך להיפתח בכול פעם כשאני ניגש לשירותים).
  בכול מקרה עור הישבן שלי כרגע סובל מיובש שהיה בלתי נמנע.

  השאלות שלי הן כאלה:
  1. במקרי קונדילומה מסויימים כמו זה, האם זה בסדר שהפצע עוד פתוח גם לאחר אחד-עשר ימים?
  2. האם היה סיכוי לבצע הליך כירורגי (או לא כירורגי) אחר שהיה עוזר להסיר את הקונדילומות מבלי להשבית אותי מחיי באופן כה קיצוני?
  3. במידה ואצטרך לעבור ניתוח זה שוב (במידה ויתגלו עוד נגעים), האם אוכל שלא לעבור את ההליך הספציפי הזה גם אם הטיפול ה״ראשוני״ היה הניתוח?
  4. האם יש לי אפשרות לקבל חומר מאלחש במחיר מסובסד (כללית) ולהשתמש בו באיזור המנותח והאם הוא יקל עלי ביציאות (מס2)?

  *כמובן שנאמר לי ליטול ״שמן פארפין״, והשתמשתי בו עד שהבנתי שמלבד יציאה משומנת הוא לא באמת עוזר לי כמו שהתכוונו שיעזור לי.
  כואב, מדמם, רעב, מסוחרר ומושבת מכול תזוזה שיכולה להכניס לי כסף לחשבון.
  תודה מראש, המדממת (שם בדוי).

  שלום,

  1. במקרי קונדילומה מסויימים כמו זה, האם זה בסדר שהפצע עוד פתוח גם לאחר אחד-עשר ימים?= זה שאלה לרופא המנתח. אצלי זה לא קורה.
  2. האם היה סיכוי לבצע הליך כירורגי (או לא כירורגי) אחר שהיה עוזר להסיר את הקונדילומות מבלי להשבית אותי מחיי באופן כה קיצוני?= כן
  3. במידה ואצטרך לעבור ניתוח זה שוב (במידה ויתגלו עוד נגעים), האם אוכל שלא לעבור את ההליך הספציפי הזה גם אם הטיפול ה״ראשוני״ היה הניתוח?= לא מבין
  4. האם יש לי אפשרות לקבל חומר מאלחש במחיר מסובסד (כללית) ולהשתמש בו באיזור המנותח והאם הוא יקל עלי ביציאות (מס2)?= זה שאלה לרופא המנתח

  מצטער על מצבך
  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. בזמן האחרון שמתי לב לפצע קשיח על שפת הפות שלי , ניגשתי לרופאת הנשים והיא אובחנה את זה כקונדילומה וקיבלתי ״קונדילוקס״ לפעם ביום למשך שבוע .
  כשהגעתי הביתה שמתי לב שיש עוד שני נגעים קטנים ושמתי גם עליהם.

  ביומיים האחרונים אני מרגישה שהמצב החמיר, הגבשושית שהייתה קטנה נהייתה נפוחה ושפה בצד ימין נראית גדולה יותר מבצד שמאל, והנגע עצמו שינה צורה וירד למטה יותר לכיוון פנים השפה החיצונית ויצאה לו נקודה לבנה בקצה .
  זה מאוד כואב ומרגיש נפוח .
  האם דבר זה נורמאלי בשימוש בקונדילוקס או שעלי להגיע לבדיקה ?
  תודה מראש!

  שלום,
  לא אוכל לחוות דיעה ללא בדיקה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. שלום דוקטור

  האם וירוס הפפילומה יכול לתקוף את אורטרה ושלפוחית אצל גברים .
  האם הקונדילומות יכולות להופיעה בתוך אורטרה ?
  האם קונדילומות יכולות להופיעה בתוך שילפוחית ?
  האם קונדילומות יכולות להופיעה בתוך דרכי השתן ?
  האם הוירוס הפפילומה יכול לגרום לדלכת בדרכי השתן או שלפוחית ?

  תודה מראש

  שלום,
  האם וירוס הפפילומה יכול לתקוף את אורטרה ושלפוחית אצל גברים .= כן
  האם הקונדילומות יכולות להופיעה בתוך אורטרה ?= כן
  האם קונדילומות יכולות להופיעה בתוך שילפוחית ?= לא
  האם הוירוס הפפילומה יכול לגרום לדלכת בדרכי השתן או שלפוחית ?= לא לגרום אלא לעודד

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. שלום רב אני בן 30 וסובל כבר מעל חצי שנה ביבלות בפי הטבעת ויש גם ממש עמוק בפנים .. אני ממש מפחד ויש לי כל הזמן מחשבות קשות השאלה איך מטפלים ביבלות שהן ממש ממש בעומק פי הטבעת ? וכמה זמן החלמה יש?

  שלום,
  איך מטפלים ביבלות שהן ממש ממש בעומק פי הטבעת ? = באמצעות לייזר ואני מנוסה בכך למעלה מ 30 שנה
  וכמה זמן החלמה יש?= מהירה וניתן לחזור לעבודה באותו יום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. שלום רב ד״ר.
  ביצעתי טיפול בלייזר בקופת החולים..עם הזריקה להרדמה מקומית והחריבה בלייזר
  הרופאה נתנה לי משחה למרוח על המקומות שבהן הן הוסרו
  העניין שאני שמתי לב שיש לי ממש חורים
  ושאני מורחת את המשחה ,זכה נראה כאילו אני סותמת חורים עם שפכטל
  אני נורא חוששת שיישארו לי חורים באיזור.
  השאלה שלי .. האם העור מרפא את עצמו ומחדש את עצמו ומייצר עור חדש? שיהיה בשכבה של העור מסביב ללא חור?
  לפני הטיפול שאלתי את הרופאה אם יישאר לי סימן ,היא טענה שהיא לי צבע שונה יותר בהיר.
  אבל זכה נראה ממש כמו חור. שהמשחה נכנסת פנימה..אשמח לתגובה
  סופש נעים
  מיכל 🙂

  שלום,
  האם העור מרפא את עצמו ומחדש את עצמו ומייצר עור חדש? = לרוב כן
  משחה מועילה היא דרמגרן הידרופיליק בי וקולפוסקופיה לבקרת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. יש לי תור להסרה בלייזר אבל הוא רק עובד שבועיים . השאלה אם יש משהו לעשות עד הטיפול ? למרוח איזה משחה או משהו כהכנה ?שלא יתרבה ?

  שלום,
  איני מכיר שיטה כזאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. שלום רב
  רציתי לשאול האם טיפול בפרימוד בהריון מותר? זה הטיפול שקיבלתי לפני שגיליתי שאני בהריון לטיפול בנגע קטן ושטחי מאוד בין השפתיים. טיפלתי עם המשחה כש3 ימים והיה נראה שהנגע בעור נעלם וגיליתי שאני בהריון ולכן לא המשכתי כי קראתי שהשימוש במשחה בהריון אסור. האם מותר להשתמש בפרימוד בכל זאת? מה ההשלכות?? האם ישנו טיפול אחר בו ניתן להשתמש בהריון מלבד לייזר? או שהלייזר הוא הטיפול המומלץ גם אם הקונדילומה היא נגע אחד בודד ושטחי מאוד? אני לא רוצה שזה ימשיך להתפתח עוד במהלך ההריון.. מודאגת.. אשמח לתשובה בהקדם.. תודה ויום טוב.

  שלום,
  רציתי לשאול האם טיפול בפרימוד בהריון מותר? = לא
  הלייזר הוא הטיפול המומלץ גם אם הקונדילומה היא נגע אחד בודד ושטחי מאוד? = נכון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 47. היי אני 6 ימים לאחר צריבה חשמלית של מספר רב של נגעים בפות חיצוני ופנימי וישלי מוגלות על השפתיים החיצוניות האם זה נורמאלי ? וכן יורד לי מהם דם האם זה בסדר?

  שלום,
  כדאי שרופא יראה זאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. קונדילומה הגיב:

  היי , יש לי כמה חתיכות קטנות אולי איזה 10 לפחות מעל פני העור מחוץ לפין גילחתי והבנתי שנדבקתי במשהו וככול הנראה זה קונדילומה , אשמח לדעת את הטיפול הכי אידיאלי בשבילי וכמה שפחות כאב ,תודה רבה !

  שלום,
  תוכל לקבל פרטים במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. היי לפני יומיים עשיתי ניתוח להסרת קונדילומות מרובות בפות גם חיצוני וגם פנימי , מאז אני לא יכולה לאכול אני סובלת מכאבים עזים ודימומים כבדים וכן מבחילות והקאות פעמיים ביום למרות שאני לא אוכלת אני רק בוכה מכאבים (אני בת 17) האם זה נורמאלי או שצריך לפנות למיון ?

  שלום,
  מציע לפנות לרופא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 50. אובחנו אצלי מספר נגעים קטנים בחלק החיצוני נרתיק ואני מטופלת בקונדילוקס.
  הטיפול מאד מאד צורב. ובנוסף לא ברור לי איך אני מבחינה בין נגעים של הקונדילומה לקפלים שאולי הם חלק מהנרתיק עצמו.
  בן הזוג נבדק חיצונית אצל רופא עור שלא ראה כלום. האם יש צורך בבדיקה נוספת שלו?
  לגבי החיסון, האם מדובר באותו חיסון פפילומה שנותנים לבני נוער סרויקס או גרדסיל? מה ההגיון לקבל את החיסון לאחר שכבר יש יבלות כלומר יש גם פפילומה בדוף?

  שלום,
  אם מחליטים על קונדילוקס אזי הטפול בקונדילוקס צריך להיעשות ע"י רופא ולא באופן עצמי
  האם יש צורך בבדיקה נוספת שלו?= כן קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי טבעת פה ולוע ועינים ואם תקין אזי HPV PCR
  לגבי החיסון, האם מדובר באותו חיסון פפילומה שנותנים לבני נוער סרויקס או גרדסיל? = כן אחרי שאין פפילומה בגוף לפי בדיקת HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 51. מחר 4.1.2016 אני צריכה לעבור טיפול לצריבת קונדילומה בנרתיק ובדיוק קיבלתי מחזור האם זה אפשרי לבצע את הצריבה בזמן מחזור ?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 52. שלום רב,
  ביתי בת 10 צריכה חעבור טיפול באמצעות חנקן לשם הסרת יבלת ויראלית בכף הרגל.
  מאחר והיא חוששת מאוד מהכאב, רציתי לברר האם ניתן להשתמש במשחת אלחוש אמלה כשעה לפני הטיפול?
  אודה לתשובה : ))

  שלום,
  אפשרי אך זה אינו התחום שלי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. בהמשך לשאלתי הקודמת, במידה ואכן מדובר בווירוס, האם ישנו טיפול שמונע פעם אחת ולתמיד או שכל חיי אצטרך לחשוש מחזרת הווירוס? האם הווירוס הזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך?

  שלום,
  טיפול מונע הוא חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. מזה מספר חודשים יש לי בליטה בפי הטבעת, לא כואבת לא שורפת כלל!
  אפילו לא מפריעה…. בימים האחרונים חשבתי על ממה זה יכול להיווצר, לבן זוגי(היחיד איתו אני מקיימת יחסי מין) יצאה שומה באיזור המפשעה, אך הסיר אותה ע״י חנקן והרופא עור שלו הפנה אותי לבדיקה גניקולוגית. הבליטה אצלי מורגשת חיצונית רק כשנוגעים בה, לא מגרדת ולא כרובתית או גבעולית לפי התיאורים… האם זה מסוכן? כמובן שאני ממתינה לתור אצל רופאת עור על מנת לבחון זאת, אך עדיין לא שקטה..

  שלום,
  האם זה מסוכן? = ללא בדיקה אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 55. האם עצם העובדה שיצא לי קונדילימה על הפין אומרת שהמערכת החיסונית שלי חלשה ? האם גם לאדם עם מערכת חיסונית תקינה יוכלים להופיע פצעים ?

  שלום,
  האם עצם העובדה שיצא לי קונדילימה על הפין אומרת שהמערכת החיסונית שלי חלשה ? = לפחות המקומית

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. קנדילומה הגיב:

  כבר עשיתי שתי צריבות בלייזר כואבות ממש וחזר לי בפעם השלישית הזריקות כואבות ברמות אחרות , אני ממש רוצה טיפול אחר מה לעשות ? והאם זה יעבור בכלל?

  שלום,
  אני מטפל בלייזר בהרדמה של ספריי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 57. שלום,
  אני חיילת ולא מזמן נאמר לי לעשות צריבה בלייזר, הקנדילומה הופיע לי על השפתיים של איבר המין וזה מגרד נורא. ניסיתי לקבוע תור לבית חולים וזה די הרבה זמן. רציתי לדעת מה ניתן לעשות למנוע את הגרד או לחילופין אם אפשר לעשות את זה במקום אחר ולא בבית חולים אבל עדין שהצבא יממן לי את הטיפול.
  תודה מראש

  שלום,
  אין לי תשובות לשאלותייך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. שלום, נדבקתי בקנדילומה ועברתי טיפול בלייזר לפני כ-3 חודשים. הכל היה נקי. ועכשיו שוב נדבקתי. אלך שוב לטיפול אבל הייתי רוצה לדעת האם יש דרך למנוע הדבקה חוזרת?
  תודה

  שלום,
  1. לעשות בדיקת PCR ל HPV על מנת לוודא שאינך נושאת את הנגיפים.
  2. לקיים יחסים עם פרטנרים/יות שלא נושאים את הוירוס
  3. להתחסן
  4. להרתיח תחתונים ומגבות עד שתהיי ללא הנגיפים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. אני בחודש 8 להריון עברתי את הצריבה להסרת הקונדולימות ב17/11 אני שמה משיחות ונתנו לי אניטביוטיקה אבל עד עכשיו ממש כואב לי ושורף לי המקום גם בשפתיים וגם בפי הטבעת. אני חייבת לדעת מה עוד יכול להרגיע לי את המצב אני לא מתפקדת
  אשמח לתשובה

  שלום,
  קשה להשיב לך ללא בדיקה אבל נסי פסטה דרמגרן הידרופיליק בי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 60. שלום רב
  לבן זוגי היה יבלות והלך להוריד אותם אצל רופא עור.. ואחרי שקיימנו יחסי המין למחרת לא כאב לי , ואז התחיל אחרי יומים כאבים למטה של צריבה וכאבים.. השאלה שלי האם יתכן שנדבקתי בוירוס של היבלת שלו
  בברכה נוי

  שלום,
  אפשר לדעת לפי בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 61. קונדילומה הגיב:

  ישלי קונדילומה למשך כבר יותר 5 חודשים .
  עשיתי טיפול בחנקן וזה לא עזר והרופאה נתנה לי את המשחה קונדילוס.
  אני נורא מפחדת מכיוון שקראתי שהנגיף עלול לגרום לסרטן בצוואר הרחם. ישלי נגעים שמכסים כבר את כל הפות וישלי גם נגעים בחלק הפנימי יותר. אני קראתי שהקונדילוס הוא מומלץ רק לכמות קטנה של נגעים פחות מ5 נגעים.
  1-מה עלי לעשות?
  2-איזה טיפול הכי מומלץ יעיל ומהיר שיכול לעזור לי ?
  ונ.ב אני חיילת והאדישות של הטיפולים בצבא משגעת אותי אני אשמח לבצע את זה במרפאה פרטית השאלה שלי אם הסכום לטיפול הוא בטווח מחירים גבוה או נמוך?

  שלום,
  איזה טיפול הכי מומלץ יעיל ומהיר שיכול לעזור לי ?= לייזר בהכוונה של קולפוסקופ
  אני אשמח לבצע את זה במרפאה פרטית השאלה שלי אם הסכום לטיפול הוא בטווח מחירים גבוה או נמוך?= תוכלי לברר טלפונית 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. יש לי קונדילומות אני אחרי ניתוח קיסרי ולא טיפלו בזה בגלל ההריון ואחרי הלידה עכשיו יש לי ממש המון רציתי לדעת מה עלות הטיפול

  שלום,
  תוכלי לברר בטלפון 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 63. שלום ד"ר, אני סובל מקונדילומה ורוצה להסיר את הנגיף,
  בכללית לא יודעים איך להתמודד ולאן להפנות אותי ואני הגעתי אלייך דרך האינטרנט.
  אני סובל לא מצליח לתפקד וזה ממש כואב לי.
  רציתי לקבל פרטים אם אני קובע אצלך תור אתה עובד עם ביטוח הראל? עם הכללית באיזה אופן כלשהו?
  אשמח לחזרה שלך
  אלעד אורן

  שלום,
  תוכל לברר פרטים במרפאה שלנו
  03-6956867
  ניתן עכשיו להתקשר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 64. קונדילומה הגיב:

  הייתי בבדיקה אצל רופא עור ומין והוא אבחן את המקרה שלי כקונדילומות בפי הטבעת.
  קיבלתי טיפול במשחת "קונדילוקס" 3 ימים טיפול, שבוע הפסקה, וחוזר חלילה כ4 פעמים.
  יש לי תחושה של אי נוחות תמידית מאז התחלתי שימוש במשחה, זה טבעי ? זה נורמלי שאני מרגישה כאב מקומי ? תודה רבה

  שלום,
  זנחתי טיפול במשחה זאת לפני למעלה מ 20 שנה. אני מטפל בלייזר מונחה בקולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. קונדילומה הגיב:

  שלום יש לי קונדילומה בפי הטבעת והתחלתי דימוש בקונדילוקס. אני בן 26.האם זה רלוונטי לעשות חיסון פפילומה עכשיו?

  שלום,
  החיסון הוא הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. היי אני ממש בתחילת ההריון(שבוע 8)
  לפניי כחודשיים טופלתי בקונדילוקס והטיפול עזר אבל עכשיו גילתי יבלות חדשות כשאחת מהן חזרה לאותו מקום נגוע קודם רציתי לדעת אם בשלב זה של ההריון ניתן לטפל או שצריך לחכות לחודשים מתקדמים יותר ומהו הטיפול המומלץ על מנת לא לחוות זאת שוב בזמן ההריון
  תודה רבה

  שלום,
  רציתי לדעת אם בשלב זה של ההריון ניתן לטפל? כן ורק בלייזר תחת קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. שלום. לאחרונה הבחנתי ב 2 יבלות בשפתי הפות לפי מה שקראתי טיפול בלייזר .חנקן או צריבה ברוב המקרים גורמים ליבלות לחזור שוב . האם יש דרך להתמודד עם הוירוס דרך חיזוק מערכת החיסון או שבכל מקרה כדאי לבצע טיפול ביבלות שכבר יצאו כדי למנוע התפשטות ?בנוסף האם נדרש להמנע מחלוטין מיחסי מין ואם כן עד מתי ?(יש לי בן זוג והיחסים בנינו תמיד עם קונדום)

  שלום,
  לפי מה שקראתי טיפול בלייזר חנקן או צריבה ברוב המקרים גורמים ליבלות לחזור שוב= קראת דברי הבל.
  הטיפול היעיל ביותר הוא בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.
  חיזוק מערכת החיסון זה חשוב תמיד ולהמנע מהדבקה כמו ע"י יחסי מין.

  בברכה,
  גמר חתימה טובה
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. שלום, לאחר כשבועיים של אי נוחות ניגשתי לרופא הנשים ואובחנתי עם קונדילומה. מיד באותו יום הרופא עשה לי צריבה ראשונה עם חנקן. היו כארבעים בליטות על פי המיקרוסקופ. רציתי לדעת אם מותר לי ביומיים שאחרי ללכת לים/לבריכה/גקוזי? או שזה יגרום להחמרה של המצב בגלל שהמקומות הללו לא נקיים? תודה

  שלום,
  מותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. שלום אני בשליש ראשון להריון וביצעתיהסרת שומה במחטחשמלית בבטן העליונה בצריבה תהליך לא הכי נעים השאלה האם מותר בזמן הריון שימוש בטיפול זה כי לצערי לא ידעתי את הרופאה ובדיעבד אני מצטערת על כך האם עלול להיות נזק לעובר בגלל שימוש בחשמל

  שלום,
  טיפול במחט חשמלית מותר בהריון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. ד"ר שלום,

  אני הומוסקסואל בן 31 (בקרוב 32) שמקיים יחסי מין כפסיבי. בעבר נדבקתי בקונדילומה בודדת, בדמות נקודה לבנה, שהוסרה מספר ימים אחרי שהופיעה סביב פי הטבעת.

  שאלתי היא האם אוכן לבצע את החיסון כעת בגילי ולאחר שכבר נדבקתי או שאין טעם. יצרתי קשר עם מזכירתך, אך היא ביקשה ממני לפנות אליך דרך האתר ולשאול.

  בברכה,

  המודאג

  שלום,
  החיסון הוא היעיל ביותר לאחר תוצאה תקינה של PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 71. היי
  אני מטופל בקונדילוקס

  עברתי 3 ימים של טיפול ו4 ימים הפסקה
  ואז שוב 3 ימים

  היום זה היום השלישי של השבוע השני ונוצרה לי שלפוחית כמו כוויה שאזור הטיפול על איבר המין

  מה לעשות? האם לנפץ את השלפוחית או להשאיר אותה ככה ולהמתין שתיספג בגוף?

  שלום,
  אני מטפל בלייזר ולא בקונדילוקס.
  מציע שתתייעץ עם הרופא המטפל בך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. עברתי טיפול בלייזר להסערה קנדילומות לפני שלושה ימים והרופא אמר לי שאסור להכנס לים ובריכה אם זה כל כך מסוכן? אני חייבת להפעיל ילדים ולהכנס איתם לבריכה מה אליי לעשות? נגיד אחרי חמישה ימים לאחר הטיפול אפשר להכנס לבריכה ?

  שלום,
  האם זה כל כך מסוכן?= אחרי טיפול שאני עושה [בלייזר] אין מניעה מלהכנס לים ולבריכה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  לבן זוגי יש כ5 יבלות בודדות הלך לרופא ונתן לו טיפול. לי אין יבלות ונבדקתי אצל גניקולוג שממש תוך דקה אמר לי שהכל בסדר. אני עשיתי את החיסון לצוואר הרחם לפני כ4 שנים ובדיקת פאפ לפני כשנה. הגניקולוג אמר שאין לי מה לעשות בדיקת פאפ עושים את זה פעם בשלוש שנים. יש לציין שעברתי מכללית למכבי בכללית אמרו לי לעשות כל שנה ובמכבי פעם ב 3 שנה נראה לי עיניין כלכלי. האם יש לי מה לדאוג. קבעתי תור גם לרופא עור ומין. בנוסף אני עם בן זוגי 5 שנים לא עשינו שום בדיקה לפני קיום יחסי מין. האם ייתכן שהוא נשא את הנגיף לפני כן כי לי אין ורק עכשיו התפרץ? יש לציין שאנחנו נאמנים מאוד אחד לשני.

  שלום,
  האם ייתכן שהוא נשא את הנגיף לפני כן? = אפשרי
  בדיקת PCR ל HPV תגיד אם נדבקת בנגיף.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. שלום, גיליתי קונדילמות בשפתי איבר מיני הלכתי לרופא שאיבחנה ולקחה בדיקות אך לא נתנו לי טיפול ליבלות עצמן, הן נורא מציקות לי ולפעמים יש גרד מה הטיפול הכי יעיל לי , כשאני בהריון מתקדם?
  ועוד שאלה לגבי בן זוגי לאיסה רופא הוא צריך ללכת כדי לבדוק גם את כל איזורהאיבר מינו?

  שלום,
  מה הטיפול הכי יעיל לי , כשאני בהריון מתקדם? = לייזר בהכוונת קולפוסקופ ובהקדם
  ועוד שאלה לגבי בן זוגי לאיזה רופא הוא צריך ללכת כדי לבדוק גם את כל איזור האיבר מינו?= לרופא המיומן בתחום. אפשר גם להגיע אלינו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 75. קנדילומה הגיב:

  שלום אני עובר כבר מעל שנה וחצי טיפול בחנקן ועדיין יש לי כמה נגעים אחרונים שנשארו ואני כבר חסר סבלנות ומעוניין לעשות לייזר או כל דבר אחר אפשרי שיעלים את זה. רציתי לדעת איפה אפשר לעשות את הלייזר

  שלום,
  אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 76. שלום. לאחר בדיקת קולפוסוקופיה נתנו לי משחת פרימוד ( 3×4 שבועות( לטיפול ביבלות קונדילומה באזור הפות החיצוני )פאפס תקין(
  היבלות לא עברו )סיימתי היום את המשחה(
  האם עליי להמתין או לחפש טיפול אחר לייזר וכו
  אודה לתשובתכם הדחופה שכן מעוניינת להיכנס להריון וחיכיתי לתום הטיפול הזה תודה רבה

  שלום,
  אני מנוסה בהסרת גדולי קונדילומה בלייזר בהכוונת קולפוסקופ. זאת השיטה היעילה ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. שלום,
  יש לי נקודה שנראית כמו נקודת חן , בקו של החלק העליון של הביקיני (בקו של התחתונים בעצם),
  חשבתי שזו נקודת חן והלכתי להסירה אצל רופא עור, שהסב את תשומת לבי שייתכן שבכלל מדובר בקונדילומה? האם קונדילומות צומחות גם בחלק החיצוני של הפות ונראות כמו נקודות חן ממש?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. שלום רב,
  לפני כשנתיים וחצי גיליתי שיש לי נגעי קונדילומה באיבר המין, מסתבר שגם לבן זוגי שהיה, היו מס' נגעים..תחילה עברתי ביופסיה וטיפול מול רופא הנשים ועשיתי ניתוח להסרת הנגעים מאחר והיו הרבה וגדולים. לאחר תקופה מסויימת חזרו שוב ורופא הנשים הסיר אותם בהרדמה מקומית ומחט..עכשיו שוב חזרו כ4 נגעים קטנים והרופא טוען שלא ניתן להסירם כי הם קטנים מאד אך אין לי סיבה לדאגה…כמובן שאני דואגת מאוד!! איך ניתן להיפטר מהם? לא מבינה מדוע זה חוזר כל פעם אני לא מקיימת יחסים וכל פצע שמופיע אצלי גורם לי לדאגה רבה. אשמח לייעוץ!!!! איך להסירם? האם אפשר להתחסן? מה לעשות על מנת שלא יחזור לי וכל פעם אדאג שאני עולה להדביק מישהו אפילו ע"י זריקת הלבשה התחתונה לאותה כביסה…תודה.

  שלום,
  איך ניתן להיפטר מהם? = בשיטתי אני מסיר אותם בלייזר תחת הכוונה בקולפוסקופ אחרי צביעה מיוחדת ומוודא לבסוף בבדיקת PCR שגם הנגיפים סולקו מהגוף.
  האם אפשר להתחסן? = כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. שלום ד״ר וקסלר
  יש לי יבלת קונדילומה על שפת הנרתיק ורופא נשים הפנה אותי להסרתה באמצעות לייזר.
  לאחרונה הופיעו מספר יבלות קטנות בפי הטבעת, אני כרגע נמצאת בהריון בחודש השביעי.
  אשמח לדעת האם קיים נזק לעובר? והאם עליי להסיר את היבלות לפני הלידה? בתודה רבה.

  שלום,
  אשמח לדעת האם קיים נזק לעובר?= אין לדעת אבל גם אם בן הסבירות היא קלושה ביותר.
  והאם עליי להסיר את היבלות לפני הלידה? = גם אני חושב מנסיוני שכדאי לפני הלידה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 80. שלום דוקטור אתמול הורידו לי קנדילומה בצריבה חשמלית היה לי 3 נגעים בגב הפין ועכשיו יש מסביבם עיגול שחור כתוצאה מהניתוח השאלה שלי מתי זה עובר הצבע השחור הזה ואם לקלף ?

  תודה מראש

  שלום,
  מתי זה עובר הצבע השחור הזה ואם לקלף ?= יש לברר עם הרופא המטפל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. שלום> רציתי לקבל יעוץ לגבי טיפול ביבלות האם אפשר לטפל בזה כירורגית?

  שלום,
  תוכלי להתקשר למרפאתנו
  03-6956867
  אנחנו מסירים באמצעות לייזר בהרדמה מקומית של ספריי ובהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. שלום ,
  לאחר שהסרתי את היבלת של הקונדילומה שצמחה לי על איבר המין על ידי חנקן נוזלי מה עלי לעשות? עלי לבצע בדיקות כדי לוודא שאין לי יותר כלום? הרופא נתן לי את התרופה בטאקורטן g , דבר נוסף האזור של היבלת עכשיו קצת נפוח זה נורמלי ?

  שלום,
  לאחר שהסרתי את היבלת של הקונדילומה שצמחה לי על איבר המין על ידי חנקן נוזלי מה עלי לעשות? קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים ואם תקינים אזי PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. היי שאלה דיי דחופה,
  עשיתי צריבה של היבלות עם מין נוזל שאחר כך מאוד שרף לי והרופאה אמרה לי לא להתקלח ולמחרת לנסות לקלף אותם עם פד גזה על ידי חיכוך העור וניסיון לקלף אותם.
  היבלות מדממות וממש קשות להסרה… יש פיתרון כלשהו אחר, האם הן ינשרו לבד עם הזמן? פשוט ממש כואב לי .
  ושאלה נוספת, מה הסיכונים העתידים להיריון? האם העובר יידבק? מה ההשלכות לעתיד מהוירוס הזה?

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר מנסיוני הוא בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ.
  מה הסיכונים העתידים להיריון? האם העובר יידבק? מה ההשלכות לעתיד מהוירוס הזה?= אם הוא אינינו אז אין השלכות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. אני כבר 5 שנים סובל מקונדילומה , ניסיתי מספר שיטות , אחת היא משחת קונדילוקס , והשניה היא בחנקן ,במהלך כל ה 5 שנים כמעת כל כמה חודשים אני אצל רופא עור מטופל בחנקן , השתמשתי בחנקן לפחות 15 פעמים ובמשחה לפחות 5 פעמים , הפצעים חוזרים וגם מתרבים , מה אפשר לעשות?

  שלום,
  מה אפשר לעשות?= הגישה יעילה ביותר מנסיוני היא לייזר בהכוונת קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. האם CEMIDIN 400MG (כדור ביום למשך חודשיים) יוכל לסייע?

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום,
  עשיתי צריבת לייזר אתמול בבוקר בפות והרופא לא הסביר לי כלום על ההליך. אני סובלת מנפיחות באזור וחוששת שמא משהו לא תקין? האם עלי לגשת לרופא באופן מיידי לבדיקה או שזה טבעי?

  שלום,
  האם עלי לגשת לרופא? כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. שלום, לפני חודשיים טופלתי על ידי צריבה בקונדילומה אנאלית. אחרי הטיפול לא הרגשתי שהנגע נעלם ויותר מזה, יש עכשיו עוד נגע. אני מעוניין להגיע לפגישת ייעוץ או להבין מה קרה, זה מרגיש כמו החמרה

  שלום,
  תוכל להתקשר למרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. קונדולימה הגיב:

  שלום,
  אני נער ליווי
  ונדבקתי לפני שנתים בקונדולימה.
  בהתחלה לא יחסתי לזה חשיבות עד שהגעתי לרופא,
  מאז כבר בקרתי אצל 3 רופאי עור/מין וטיפלו בי בלייזר ובחנקן.
  הרופא האחרו שאליו הלכתי הפנה אותי לדר שרגא וקסלר.
  האמת שלפני שאני מגיע אני רוצה לדעת איך פותרים את הבעיה אחת ולתמיד. הבנתי שיש גם חיסון שעושים אחרי.
  וכל זה בדגש שאני נער ליווי, העבודה שלי לא יכולה להתאפק יותר ממקסימום שבוע, ואחכ אני חייב להמשיך לעבוד.
  איזה ברירות יש לי דוקטור?

  תודה רבה.

  שלום,
  האמת שלפני שאני מגיע אני רוצה לדעת איך פותרים את הבעיה אחת ולתמיד. הבנתי שיש גם חיסון שעושים אחרי.
  אנא התקשר לקבל פרטים בטלפון 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. אובחנו אצלי כמה נגעים של קונדילומה על הפין כמה מ"מ כל נגע ,
  הרופא אמר לי שיורידו לי אותם ע"י ניתוח בהרדמה מקומית , שאלתי אותו על הסרה באמצעות לייזר והוא אמר לי בגלל שזה על הפין העור שם ממש דק אז עדיף באמצעות ניתוח האם הוא צדק בשיפוט שלו או שיותר מקצועי וכדאי לעשות עם לייזר ?
  תודה

  שלום,
  מנסיוני מעל ל 30 שנה – לייזר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. שלום,
  רציתי לדעת איך עובד תהליך הטיפול ביבלת בלייזר?
  וכמה זמן הכאבים לאחר הטיפול מתמשכים?
  תודה !

  שלום,
  אנא להתקשר למרפאה לקבל הסבר 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 91. שלום, לא מזמן התחלתי לשים לב לפצע קטן שיש לי על איבר המין. לאחר סדיקה באינטרנט ניתן להסיק שזה יבלת הקונדילומה. אני מאוד לחוץ מזה ורציתי לדעת אם זה מסכן חיים או משהו כרוני לכל החיים? יש לי אחת קטנה על העורלה ועוד כמה נקודות מזעריות יותר למטה.

  שלום,
  לא מסכן חיים ובר טיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 92. שלום,

  עברתי 4 ניתוחים להסרה של קונדילומה במיתרי הקול.
  האם שמעת על מקרים נוספים כאלה והאם הם הצליחו להיפטר מהמחלה הזאת?

  תודה,
  שגיא

  שלום,
  קונדילומה? אולי פפילומה שזה לא אותו דבר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. עברתי טיפול ביבלות פפילומה על איבר מיני והרופא נתן לי גם מרשם לקונדילוקס 0.5% . האם ניתן להשתמש מהיום שעברתי את הטיפול בחנקן או לחכות כמה ימים?

  שלום,
  כבר שנים שאיני משתמש באלו.
  כדאי לחכות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 94. TCA 70 הגיב:

  גרתי בחו"ל מספר שנים ושם השתמשתי באופן עצמי בהצלחה ב-TCA 70%, איפה ניתן להשיג בארץ? צמחה לי יבלת חדשה אחרי מספר שנים..

  שלום,
  איני יודע ואיני משתמש בחומר זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 95. וירוס הגיב:

  שלום
  לביתי כבת 8 יש וירוס של הפיצעונים הללו באזור הפנים על הלחי זה התחיל מ 2 ואז הרופא התיז לה חנקן ואז זה גדל ומאוד גירד עד שהגיע לדימום ולאחר מכן יצאו לה עוד קטנים נוספים ליד וזה מאוד מגרד לה מה ניתן לעשות?

  שלום,
  אנא פני לפורום מתאים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 96. אך מטפלים.אים יש טיפול תרופתי? תודה

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר לקונדילומה הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 97. עברתי טיפול בקונדילומה והשאלה שלי ממה עלי להיזהר שלא אדבק את בני המשפחה, כגון נשיקות, חיטוי שרותים.
  אני מבינה שהוירוס עדיין קיים בגופי וכן בגופו של בעלי איך ומתי זה ייעלם? מה עלי לעשות בכדי להיות מאחורי זה כי זה מתריד. אודה לתשובתך

  שלום,
  נשיקות "צרפתיות" עלולות לגרום להדבקה.
  אני מבינה שהוירוס עדיין קיים בגופי וכן בגופו של בעלי איך ומתי זה ייעלם? = תדעי לפי בדיקת PCR ל HPV
  מה עלי לעשות בכדי להיות מאחורי זה .= הגברת יעילות מערכת החיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 98. לבן זוגי יש פצעונים קטנים בכיפה של איבר מין. דומה לתמונה שכתוב מצח של אדם. ממש קטנים בצבע עור. אני ממש מןדאגת שנדבקתי או חלילה אדבק באיזושהי מחלת מין. כמובן שהוא טוען שזה סתם ולא משהו כזה. אשמח אם תשיבו בהקדם. אני חוששת לבריאות שלי. תודה רבה

  שלום,
  כמובן שהוא טוען שזה סתם ולא משהו כזה. = אולי הוא צודק?
  ללא קולפוסקופיה אי אפשר להשיב לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 99. האם ניתן לטפל בלייזר ביבלת בכף ברגל?

  שלום,
  אצל רופא עור ולא אצלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 100. מה עושים פתאום הופיע בהתחלה חשבתי שזה אפטה אולם זה קשה ולבן ונראה כמו בתמונות שיש באתר

  שלום,
  לפני שעושים יש לאבחן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר