• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

טיפול ביבלות הקונדילומה

הטיפולים שניתנים, ניתנים בדרך כלל כנגד יבלות הקונדילומה. חשוב לטפל ביבלות אלו משום שהן נוטות להתפשט ולהדביק את סביבתן, ובכך למעשה עלולות ליצור רובד שלם של יבלות, כפי שניתן לראות בתמונות באתר. קיום היבלות על גבי העור מגדיל עוד יותר את סיכויי ההדבקה של אדם אחר בנגיף, מהוות גם בעיה אסתטית ויש סכון, קטן אמנם, של התפתחות סרטן.
רוב אמצעי הטפול, להסרת הנגעים, מלבד הלייזר אינם קשורים לסילוק הנגיפים מהגוף. הלייזר הוא הטפול היחידי שמעודד את מערכת החיסון לסלק את הנגיפים מהר יותר מהרגיל.

עם זאת חשוב להבין שגם במקרה של הופעת קונדילומה המערכת החיסונית מצליחה להתגבר על הנגיף בתוך כמה חודשים – בכשישים אחוזים הנגיף יעלם תוך פחות משנה, ובכתשעים אחוזים תוך פחות משנתיים. נגעי הקונדילומה עם זאת לא יעלמו מעצמם, ויישארו עד שיוסרו.

לאחר איבחון הקונדילומה ע"י רופא המיומן בתחום מומלץ בדרך כלל לבצע הליך מסויים להסרת הגידולים. מהות ההליך תותאם לחומרת המצב, למיקום הגידול, לניסיונו של הרופא והכלים העומדים לרשותו.
סוגי הטיפולים בקונדילומה:

 1. טיפול אידוי קונדילומה בלייזר – השיטה היעילה ביותר לטיפול זה היא שילוב והכוונה בקולפוסקופ, אחרי צביעה מיוחדת, על מנת לזהות את כל הנגעים. האדוי בלייזר יכול להיעשות הן להסרת גדולים חיצוניים, מעטים או רבים והן להסרת גדולים פנימיים כמו בתוך צינור השופכה והתעלה האנלית. יש שיטות שונות להרדמת המקום. יש רופאים העושים זאת בהרדמה כללית ויש בהרדמה מקומית ע"י זריקות. אני מעדיף לעשות את הלייזר בהרדמה מקומית ע"י ספריי. השימוש במכשיר לייזר דיגיטלי משוכלל, בהכוונת קולפוסקופ מאפשר לי לעשות את האידוי בחדירה המינימלית האפשרית וכך גם לגרום לפחות נזק, ולפחות כאב.  גם במקומות עמוקים יותר – בתוך הנרתיק ובתוך התעלה האנלית אני משתמש באותה שיטה, המאפשרת למתרפא לחזור לשגרת חייו מיד, ללא סיבוכים וללא דימומים.  לפני כשנה הסרתי גדול בלייזר בגודל כדור טניס מפי הטבעת.
 2. טיפול צריבת קונדילומה בחנקן נוזלי – טיפול זה מקובל אף הוא בקונדילומה שמופיעה באזורים חיצוניים יחסית. טיפול זה הוא פשוט מאוד, ומבוצע במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול מכוון הרופא מכשיר שמתיז חנקן נוזלי על גבי האזור הנגוע. טמפרטורת החנקן הנוזלי הרפואי נמוכה ממאתיים מעלות צלזיוס מתחת לאפס, וגורמת להרס התאים איתם היא באה במגע. הטיפול מלווה בכאב קל באזור המטופל. אחרי הטיפול הקונדילומה תחליף את צבעה, ולאחר מספר ימים תנשור מעצמה. לאחר טיפול זה נוצרות צלקות.
 3. טיפול צריבת קונדילומה במחט חשמלית – טיפול זה יעיל בקונדילומה בכל האזורים – על העור, על שפתי הפות, בנרתיק, בפי הטבעת ובתעלה האנלית. מהלך הטיפול תלוי מאוד באזור בו הוא נמצאת הקונדילומה ובהיקפה. בקונדילומה קטנה על פני העור הטיפול מבוצע ללא הרדמה בדרך כלל במרפאתו של רופא העור. במהלך הטיפול הרופא צורב את הנגע מהשורש עד לנשירתו, וחובש את האזור. במקרים של קונדילומה באזור פנימי יותר הטיפול מתקיים בחדר ניתוח, תוך הרדמה חלקית או מלאה. במהלך הניתוח הרופא מנתח צורב את הנגעים, בין אם מדובר בפי הטבעת ובין אם מדובר בנרתיק מוחדרת תחבושת סטרילית לספיגת שאריות דם והפרשות. החולה משוחרר בדרך כלל כמה שעות לאחר הניתוח, וחוזר לביקורת אצל הרופא המנתח כשבוע מאוחר יותר. משמעות טיפול מסוג זה אינה פשוטה כמו הטיפולים האחרים לאו דווקא בגלל מורכבות התהליך, כי אם בגלל האזור הרגיש בגוף בו הוא מבוצע.
 4. כריתה כירורגית – במקרים אלו יבוצע ניתוח הסרה בבית חולים בהרדמה חלקית או מלאה, המנתח יסיר את הנגע ויתפור את החתך שנוצר. המטופל עשוי להשתחרר מבית החולים מספר שעות לאחר הניתוח, או מספר ימים לאחריו, תלוי בהיקף הניתוח.
 5. טיפול בקונדילומה במשחה (IMOQUIMOD) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא IMOQUIMOD, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו אלדרה (Aldara). משחה זו נמכרת בהתאם למרשם רופא. עפ"י מחקרים המשחה יעילה בכחצי מהמקרים, בהם הנגע המטופל נעלם לחלוטין ואינו חוזר. רעיון הפעולה של המשחה הוא חיזוק תגובת המערכת החיסונית באיזור הנגוע, וע"י כך להתגבר בזמן קצר יותר על הוירוס. הטיפול באמצעותה הוא יומיומי, במשך 10 – 16 שבועות, בהתאם למעקב הרופא המטפל. כמו שאר הטיפולים המשחה אינה מונעת הופעה של נגעים נוספים בעור, אלא מטפלת בנגע הספציפי עליו היא נמרחת. תופעת לוואי של משחה זו שמופיעה ב-11% אחוזים מהמקרים היא הופעה של פטריות באיזור המטופל.
 6. טיפול בקונדילומה במשחה (Podophyllotoxin) – קיימות בשוק מספר משחות המבוססות על חומר פעיל שנקרא Podophyllotoxin, ומופיע תחת שמות מסחריים כמו קונדילוקס, בריכוזים שונים (בין 0.15% ל-0.5%). משחה זו נמכרת אף היא בהתאם למרשם רופא, ופעילותה מבוססת על עיכוב התפתחות הוירוס באמצעות עיכוב חלוקת התא בו הוא מתאכסן. השימוש בתרופה הוא בד"כ במחזורים – שלושה ימי שימוש בהם מורחים את המשחה פעמיים ביום ולאחר מכן הפסקה של ארבעה ימים. נהוג לבצע עד ארבעה מחזורים כאלו.
 7. טיפול הומאופטי בקונדילומה, טיפול בקונדילומה בטיפות טבעיות – ניתן למצוא באינטרנט ובמרפאות הומאופטיות טיפולים טבעיים שונים לטיפול בקונדילומה. טיפולים אלו יכולים להיות מוצלחים יותר או פחות, אך אינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא עור ומין.

ההחלמה מהטיפול בקונדילומה
ההחלמה מהטיפול בקונדילומה מושפע מהיקף ההתפשטות של הנגעים, וממיקומם בגוף.
במקרים הקלים ביותר, של קונדילומה קטנה על העור, בהם הנגע נצרב בלייזר, בחנקן נוזלי או במחט חשמלית, ההחלמה היא מהירה מאוד, החזרה לשגרה היא מיידית והמטופל כמעט ואינו מושפע מהתהליך שעבר.

במקרים מורכבים מעט יותר, של צריבת נגעי קונדילומה פשוטים וקטנים אך באיזורים רגישים יותר – שפתי הפות, הפין, חלקו החיצוני או הכמעט חיצוני של פי הטבעת, יחוש המטופל אי נוחות למשך כשבוע באזור שטופל. שפתי הפות יהיו רגישות מהרגיל בחיכוך עם התחתון, הפין יהיה רגיש אף הוא בחיכוך עם התחתון, בפי הטבעת תתקיים תחושת אי נוחות ולעיתים כאב קל בעת עשיית צרכים. לעיתים ממליץ הרופא על שימוש במשחות אלחוש כגון אמלה או עזרקאין להקלת תחושת אי הנוחות. בתוך כשבוע תחלוף תחושה זו, ובתוך כשבועיים ניתן יהיה לחזור לפעילות מינית. לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

במקרים המורכבים יותר של הסרת נגעים מרובים בעיקר בעומק הנרתיק או פי הטבעת ההחלמה קשה יותר ואורכת זמן רב יותר. לאחר הסרת נגעים מעומק פי הטבעת באופני הצריבה השונים מתקיימת תחושת כאב עמום שנמשך כשלושה – ארבעה ימים, כאב זה מתגבר בעת ישיבה ובעת הליכה. בעת עשיית צרכים הכאב מתגבר אף יותר, ולעיתים מתקיים גם דימום, כאב זה מורגש ברמות הולכות ופוחתות במשך כחודש לאחר הטיפול. בימים הראשונים מומלץ השימוש במשככי כאבים כגון אקמול ואופטלגין, ובמשחות אלחוש. לאחר הסרת נגעים בעומק הנרתיק מתקיימת תחושת אי נוחות במשך מספר ימים ברמה שתלויה בהיקף הטיפול, מספר הנגעים שהוסרו גודלם ועומקם. לאחר טיפולים מסוג זה ממליץ המנתח בדרך כלל על כשבוע-שבועיים מנוחה בבית. החזרה לפעילות מינית במקרה זה היא איטית יחסית ורק לאחר למעלה מחודש ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות מינית מלאה. גם במקרים אלו לאחר ההחלמה מומלץ לקיים יחסי מין מוגנים בלבד ולהימנע ממגע של הידיים במקום הנגוע ומיד לאחר מכן מגע באזור אחר או בבן הזוג. מומלץ להמשיך בקיום יחסי המין המוגנים עד אשר רואים שהנגעים אינם חוזרים לאורך זמן – דבר שעשוי להעיד על התגברות המערכת החיסונית על הנגיף.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

294 שאלות בנושא טיפול ביבלות הקונדילומה

 1. קונדילומה חיצונית לאשה בהריון נכנסה לחודש תשיעי האם אפשר לשרוף עם חנקן

 2. היי דוקטור , אני סובל מנגעי קונדילומה על איבר המין ובמפשעה, כבר 3 שנים שאני מחפש בית חולים שיטפל פי אך ללא ניסיון , אתה תוכל לכוון אותי לאן לפנות כי אני כבר הרמתי ידיים. בת זוגתי נדבקה ממני והיא כבר שלב 2 אבל אין לנו מה לעשות בנידון כיום שצריך רק בית חולים

  שלום,
  אוכל לעזור לכם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 3. קנדילומה הגיב:

  היי, בן 23. לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח להסרת נגעי קנדילומה בפי הטבעת (חיצוני ופנימי) בעזרת דיאטרמיה (מחט חשמלית) וכעת לאחר שהפצעים מחלימים נראה לי בבירור כי קיימים נגעים חדשים שיצאו באותו איזור
  האם אצטרך ניתוח נוסף? עשיתי גם חיסון גרסיל לפני כשבועיים.
  מה ניתן לעשות חוץ מלייזר? הרי זה חוזר לא משנה מה אעשה והכאב נוראי
  מתוסכל כבר

  שלום,
  הגישה היעילה ביותר [והלא מכאיבה בידיים מיומנות] היא הסרה באדוי בלייזר בהכוונת קולפוסקופ. זה מנסיון שלי של למעלה מ 44 שנים.
  ביום בדיקת HPV PCR ואחרי שחוזרת תשובה תקינה – חיסון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 4. אלדרה הגיב:

  תודה על התשובות פה למדתי המון ..ולשאלה:
  טיפלתי בקונדילוקס סבב אחד ולאחר מספר שבועות הייתה חזרה ולכן הומלץ סבב נוסף …לאחר סבב זה אין נגעים נראים לעיין ולמרות זאת הרופא המליצה למרוח חודש שלם אלדרה. האם הדבר מומלץ למרות שלא נראה לעיין נגעים?
  האם למרות שאני בן 29 עם בת זוג קבועה מומלץ לעשות חיסון גרדסיל?

  שלום,
  חיסון יעיל לגמרי כאשר תשובת HPV PCR היא תקינה.
  אני זנחתי את האלדרה ואת הקונדילוקס בשל הצלחה נמוכה יחסית ושיעור תופעות לואי גבוה מדי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. שלום רב,
  לפני מספר שנים התחלתי טיפול בקונדילוקס לאחר הופעת יבלת על הפין. רק לאחר שנתגלה, התחסנתי נגד הנגיף. אך התופעה חוזרת על עצמה מפעם לפעם ובכל פעם באזור שונה על הפין. אחת מתופעות הלוואי של הטיפול בקונדילוקס (שמעלים את היבלות לאחר השלמת הטיפול) היא הכתם השחור שנותר לאחר העלמת היבלת. שאלותיי-
  1. איך אפשר לטפל בכתמים?
  2. האם ישנה תרופה אחרת ללא תופעת הלוואי המאוד לא אסטטית הזאת?
  3. האם מתישהו היבלות ייפסקו מלגדול?

  הרבה תודה דוק

  שלום,

  הגישה היעילה ביותר לחיסול גדולי הקונדילומה היא קולפוסקופיה מקפת ואחכ טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,

  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 6. כמה ״כרוביות״ בבסיס איבר המין. קיבלתי מרשם לתמיסה ומשחה אך ללא הסבר מהרופאה והסבר חלקי מצד הרוקחת. כיצד נכון להשתמש בהם? שאלה קצת דחופה …

  שלום,
  איני משתמש בתמיסה ובמשחה כבר 40 שנה בשל יעילות נמוכה ותופעות לואי לא פשוטות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 7. שלום, לפני כשבוע עברתי טיפול הסרת יבלות בצריבה. עכשיו הפצע מגליד, אך אני מזהה נקודה אדומה ואני חושד שהיבלת חוזרת, כשבוע בלבד לאחר הטיפול.
  אשמח לשלוח תמונה לטובת אבחון, אם אפשר. תודה.

  שלום,
  תוכל לשלוח תמונה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 8. קנדילומה הגיב:

  שלום
  שמי תומר אני בן 34 ובחצי שנה האחרונה הייתי פעיל מינית
  וכמו כן נדבקתי בקנדילומה יצא לי בליטה לבנה קטנה באיזור פי הטבעת פנימית מעט, אני חושש ואף מפחד מניתוח וזאת באופציה היחידה שהציע לי הפרוקטולוג, אשמח לדעת האם משחה טבעית בשם ״יבלית״ פריחת השלווה יכולה לרפא את האיזור?
  אשמח לעזרה תודה

  שלום,
  אני מטפל ומרפא קונדילומות למעלה מ 40 שנה באמצעות לייזר, שהיא השיטה היעילה ביותר.
  הטיפול בהרדמה של ספריי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 9. שלום וברכה,
  עברתי ניתוח במחט חשמלית להסרת נגעי קונדילומה מתוך פי הטבעת וגם מבחוץ גם סביב איבר המין, וכמו כן הוסרו גם רוב האנגיוקרטומה שהיו לי על שק האשכים. ניתוח והחלמה קשים מאד. כעת לאחר כ 8 חודשים מהניתוח שוב חזרו לי כמה נגעי קונדילומה בתוך פי הטבעת…

  שאלתי: האם אפשרי להסיר אצלכם את הקונדילומה החדשה מתוך פי הטבעת, וגם את נגעי האנגיוקרטומה החדשים שנוצרו לי על שק האשכים, וגם מעט פניני פין שבעטרת הפין?
  האם זה אפשרי וכלול במחיר?
  והאם נגעים עתידיים שחוזרים ונשנים אחרי הטיפול אצלכם האם זה גם כלול במחיר?
  תודה מראש

  שלום,
  האם אפשרי להסיר אצלכם את הקונדילומה החדשה מתוך פי הטבעת?= כן
  וגם את נגעי האנגיוקרטומה החדשים= לא
  וגם מעט פניני פין שבעטרת הפין?= לא
  והאם נגעים עתידיים שחוזרים ונשנים אחרי הטיפול אצלכם האם זה גם כלול במחיר?= אטנחנו נותנים ביטוח של 3 חודשים שכלולים במחיר הטיפול להסרת נגעי קונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 10. שלום רב,
  אשמח בבקשה לדעת, הרופאה איבחנה אציל קונדילומה לפני כשבועיים ונתנה לי לשבועיים קונדילוקס, ביקשה שאחרי שבועיים אניח ליבלת ולא אמרח עוד, כרגע היבלת אכן הוסרה אך מתחתיה מוגלה בנקודות קטנות, האם זו פטריה או רק חלק מתהליך ההחלמה?

  שלום,
  לא יודע. אולי תשלחי צילום?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 11. אובחני אצל רופא עור עם קונדילומה. נאמר לי שיש לי המון מסביב לאזור פי הטבעת ועוד מעט בפנים בכניסה לפי הטבעת. הרופא טיפל בי עם חנקן ואמר שאצטרך עוד 2-3 טיפולים. את הטיפול ביצעתי ביום חמישי ועד עכשיו אני סובל מאוד בעת מתן צואה ומאוד כואב לי לשבת, אלא אם אני שם משחת עזראקין.
  כמו כן גם אצל פרוקטולוג הייתי ונאמר לי לקחת את קונידלוקס למשך חודש במקביל לחנקן. ואם לא יעזור אז נאמר שאצטרך ניתוח של חיתוך.
  האם זה ריאלי הכאבים שאני חווה? ותוך כמה זמן יעברו ?
  והאם יש דרך אחרת לטפל בזה?

  שלום,
  שני הטיפולים שעברת עושים נזק רב עם מעט תועלת
  מנסיון של 42 שנים – הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונת קולפוסקוןפ ובהרדמה מקומית בספריי כולל לתוך התעלה האנלית באמצעות סיב אופטו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 12. אני בן 26 ואובחני אצל רופא עור עם קונדילומה. נאמר לי שיש לי המון מסביב לאזור פי הטבעת ועוד מעט בפנים בכניסה לפי הטבעת. הרופא טיפל בי עם חנקן ואמר שאצטרך עוד 2-3 טיפולים. את הטיפול ביצעתי ביום חמישי ועד עכשיו אני סובל מאוד בעת מתן צואה ומאוד כואב לי לשבת, אלא אם אני שם משחת עזראקין.
  כמו כן גם אצל פרוקטולוג הייתי ונאמר לי לקחת את קונידלוקס למשך חודש במקביל לחנקן. ואם לא יעזור אז נאמר שאצטרך ניתוח של חיתוך.
  האם זה ריאלי הכאבים שאני חווה? ותוך כמה זמן יעברו ?
  והאם יש דרך אחרת לטפל בזה?

  שלום,
  כבר עניתי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 13. קיימים כמה נגעים שמאובחנים כקונדילומה ואשמח להגיע לטיפול אך השאלה שלי היא אם היבלות יוסרו זה ימנע מהן לחזור?
  ואם זה לא ימנע מהן לחזור אז מה המשך הטיפול לאחר הסרתן?

  שלום,
  קיימים כמה נגעים שמאובחנים כקונדילומה ואשמח להגיע לטיפול אך השאלה שלי היא אם היבלות יוסרו זה ימנע מהן לחזור?= הטיפולים בלייזר הנעשים על ידי הם עד שלב שאין נגעים ושאין נגיפי HPV
  ואז לוקחים חיסון גרדסיל.
  ואצלי יש גם מעקב לאורך 3 חודשים נוספים כלול בתשלום

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 14. נדבקתי בקונדילומה ולאחר טיפול בלק ורומל היבלות נעלמו אך חזור לאחר כמה חודשים…
  ישנה דרך לשים סוף ולמנוע מהיבלות לחזור אחת ולתמיד לאחר שנדבקתי בקונדילומה?

  שלום,
  מנסיון שלי של למעלה מ 40 שנה, הגישה היעילה ביותר לרפוי המצב הוא טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.
  אשמח לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 15. שלום בהמשך לשאלתי הקודמת
  אני צריכה ללדת עוד 4 שבועות
  אני מפחדת לעשות באיזור הזה לייזר , א אני משאירה את היבלות זה מסכן את העובר יותר בבקשה? או אפשר לטפל בהם אחרי הלידה?
  אני אבודה כל רופא אומר משהו אחר
  אשמח להתייעץ איתך אם אפשר אפילו תור טלפוני
  תודה

  שלום,
  היעיל ביותר הוא טיפול בלייזר לפני הלידה .
  זה מה שאני מלמד את הרופאים ועושה עשרות שנים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 16. שלום
  אני צריכה ללדת עוד חודש בעזרת ה
  יש לי מספר קנדילומות קטנות מאוד באזור הפרינאום
  הרופא נשים שלי המליץ שהוא יחתוך לי אותם ויעשה תפרים
  השאלה אם כדי חודש לפני לידה? אני מפתחת שזה לא יספיק להחלים וחלילה יזדהם
  מה הסיכון ללדת עם היבלות הללו אם ישנה סכנה גדולה יותר לעבור?
  כי הבנתי שהוירוס גם אחרי ההסרה קיים אצלי
  אודה לעזרה בבקשה תודה מכל הלב

  שלום,
  הכי יעיל זה טיפול בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ כפי שאני עושה למעלה מ 40 שנה.
  ניתן לסיים עד הלידה אם מתחילים בטיפול מיידית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 17. קונדילומה הגיב:

  היי,
  לבן זוגי יש יבלות קונדילומה על איבר המין ואנחנו מבררים על טיפול לייזר לחיסולן. הוא חבר קופ"ח מכבי האם ישנו סבסוד עבור הטיפול ?

  שלום,
  אפשר לברר פרטים אצל המזכירה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. שלום ד״ר, אני גבר בן 26 התגלה לי קונדילומה סביב פי הטבעת,קצת מעל ועוד קצת בין פי הטבעת לאזור שק האשכים, הייתי אצל רופא עור הוא צרב את זה בחנקן ובנוסף אמר לקבוע תור לפרקטולוג.
  השאלה שלי היא;
  הבנתי שזה ייעלם עד חודש, הכוונה נעלם רק למראה עין אבל הנגיף עדיין אצלי בעור או שזה נעלם אז אני בריא לגמרי?
  קראתי גם שזה נעלם אבל חוזר?מה עושים כדי שזה לא יחזור?למה אני צריך לחשוש ולבדוק את עצמי טוב לפני מגע מיני כל החיים?
  אם זה ירד לי זה אומר שאני יכול לחזור למגע מיני?אם לא מתי כן?
  אם אני נוגע בפי הטבעת(שם יש קונדילומה) ולטחר מכן בפין(שם אין כרגע כלום) זה יכול להדביק?
  מתי אני יודע שאני בריא לגמרי גם שזה לא עליי וגם אין עליי את הנגיך יותר?
  עברתי את גיל 26 וגם אני כבר נשא יש למה להתחסן?

  שלום,
  מה שעליך לעשות זה קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת, פה אף ולוע ועינים וכן HIGH RESOLUTION ANUSCOPY
  שאני עושה במרפאה שלי בתוך התעלה האנלית ואם צריך אני גם מטפל שם.
  בגמר הטיפול אני עושה בדיקת HPV PCR על מנת לוודא שגם הנגיפים חוסלו. עד אז אתה מדבק
  אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR אני רושם מרשם לחיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 19. שלום
  לפני 5 ימים עברתי ניתוח להסרת מספר נגעים קונדילומה
  3 בלייזר 1 כריתה
  הריפוי נראה בעייתי כי הפצעים במיוחד במפשעה ועל אבר המין לא נסגרים ויש מוגלה שלא יורדת יתכן אפילו מתרחבת.
  עד עכשיו מרחתי מצמח אלוורה .האם וצריך משחה אנטיביוטית?

  שלום,
  אני משתמש שנים רבות בפסטה [סוג של משחה] בשם דרמגרן הידרופיליק בי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. קונדילומה הגיב:

  שלום, עברתי ניתוח קונדילומה בחודש 9 שנת 2020, עד היום אני מתקשה בשירותים. וביחסי מין אנאליים כמעט ובלתי אפשרי לקיים . מה הסיבה לכך ואיך מטפלים ?

  שלום,
  מה הסיבה לכך ואיך מטפלים ?= מציע לברר ענין זה עם הרופא המטפל.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 21. קונדילומה הגיב:

  עשיתי פעמיים הסרה של קונדילומות בלייזר בהרדמה מקומית ועדיין היו נגעים והרופאת נשים הפנתה אותי להסיר אותן בהרדמה כללית
  היא גם לקחה ביופסיה מצוואר הרחם ונאמר לי שזה משהו דלקתי וחולף
  בנוסף מכיוון שגם ניסיתי לקיים יחסי מין אנאליים (ממש שנייה של ניסיון, לא ממש חדירה אפילו) הפרוקטולוגית אמרה לי שיש נגעים ממש קטנים בפתח של פי הטבעת ונתנה לי קונדילוקס ואמרה שיש להן סיכוי טוב לחלוף, אני כרגע בשבוע השני לטיפול
  אני אחרי המנה ראשונה של החיסון ולאחריו המצב ממש השתפר, חלק מהקונדילומות עברו וחלק נשרו, בקושי נשארו נגעים
  1. האם לדעתך קונדילוקס באמת יכול להיות יעיל לנגעים בפי הטבעת?
  2. לפי מה שאמרו לי מספר רופאים לאחר שכל הנגעים יעברו הוירוס ככל הנראה עדיין יהיה בגוף שלי אך במצב לא פעיל ולכן ניתן לקיים יחסי מין. בהינתן שכבר השלמתי את כל מנות החיסון, האם ניתן לקיים יחסי מין? האם יש סכנת הדבקה של הצד השני וגם שלי לאחר שכל שהנגעים עברו והושלמו כל מנות החיסון:
  א. ביחסי מין עם קונדום?
  ב. ביחסי מין ללא קונדום?
  ג. מין אוראלי?

  תודה רבה!

  שלום,
  אני אחרי המנה ראשונה של החיסון = יעילות החיסון המירבית היא במועד אחרי שאין כבר נגעים ושבדיקת HPV PCR תקינה
  1. האם לדעתך קונדילוקס באמת יכול להיות יעיל לנגעים בפי הטבעת?= יעילות נמוכה ביותר . הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ
  2. בהינתן שכבר השלמתי את כל מנות החיסון, האם ניתן לקיים יחסי מין? = אחרי שבדיקת HPV PCR תצא תקינה.
  האם יש סכנת הדבקה של הצד השני וגם שלי לאחר שכל שהנגעים עברו והושלמו כל מנות החיסון?:= כן
  א. ביחסי מין עם קונדום?= אינו מגן כ"כ
  ב. ביחסי מין ללא קונדום?= הדבקה של 50-60% בגל מגע מיני
  ג. מין אוראלי?= הדבקה של 50-60% בכל מגע מיני

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 22. שלום
  אחרי שראיתי בתמונה מתברר שגם לי יש את הבעיה הזו אצלי מס' שנים ( קונדילומה בפי הטבעת)
  יש מצבים שזה נוראה מגרד
  ואני חושב שזה גם גרם לי להקשות עלי בהוצא של צואה
  אשמח לפתרון בעיה?
  תודה מראש.

  שלום,
  ניתן להתקשר למרפאתנו ולקבל הסבר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 23. היי דר
  לפני שלושה ימים עברתי צריבה בלייזר בהרדמה מקומית.
  אני חש כאבים עזים ומטופל במשחת סלברול .
  שמתי לב שבצד השמאלי יש הפרשות צהובות.
  האם להחליף משחה ?
  האם זה תקין?

  שלום,
  האם להחליף משחה ?= אנחנו משתמשים בפסטה דרמגרן הידרופיליק בי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 24. פניתי לרופאת נשים בעקבות אבחון של בן הזוג במחלה הנל
  הרופאה צרבה לי את הקונדילומות עם 80% TCA
  רציתי לשאול מה דעתך על הטיפול?
  והאם אתה ממליץ לי להתחסן נגד הוירוס?
  ובנוסף מתי אוכל לחזור לפעילות מינית?
  תודה

  שלום,
  רציתי לשאול מה דעתך על הטיפול?= הטיפול היעיל ביותר הוא באמצעות לייזר ובהכוונה ע"י קולפוסקופ
  והאם אתה ממליץ לי להתחסן נגד הוירוס?= אחרי תשובה תקינה של HPV PCR
  ובנוסף מתי אוכל לחזור לפעילות מינית?= ראי תשובה קודמת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 25. ביצעתי ניתוח הסרת קונדילומה בלייזר ניסיתי המון משחות ועדיין הפצעים לא הגלידו למרות שעברו שבועיים מהניתוח ניסיתי משחות דמרגן סילברולי קרם אופטימיצין האם קיימת משחה אחרת לזירוז החלמה תודה

  שלום,
  אנחנו משתמשים בדרמגרן הידרופיליק בי. אני מקווה שהלייזר לא חדר עמוק מדי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 26. שלום, בעבר הסרתי בעזרת חנקן קונדילומות באיבר המין בהצלחה, לאחרונה גיליתי קונדילומה (קוטר של כ-2.5 מ״מ) בחניכיים העליונות, בין ניב לשן חותכת.
  האם ניתן להסיר אותה בלייזר? ואם כן האם ניתן בהרדמה מקומית?
  (אני בספק אם רופאת השיניים שלי מתמצאת בזה כמוך)
  תודה מראש

  שלום,
  נא ללכת לרופא פה [יש דבר כזה] לאבחון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. שלום ד"ר,
  בקיץ אובחנתי עם HPV לא מוגדר בPAP, בת 25. לא מחוסנת.
  הרופא בזמנו הרגיע אותי, ואמר שלחזור בעוד שנה ואמר לי לבצע חיסון. הבנתי שזה לא יעיל ולא התחסנתי (כי בחיובי בתוצאות מציינים מלא זנים אחרים שהם לא 16 ו18 הראשיים להם שלילית).

  השבוע גיליתי שיש לי קונדילומה, בדיעבד ידעתי עליה, הייתי בטוחה שהיא נגע עור קטן כמו שיש בשאר הגוף לפעמים. היא באזור לא נוח, בכפלים משמאל לפתח של הנרתיק ואני מבינה שהיא גרמה לכאבי "שריפה" בפתח לאחר יחסי מין ממושכים.
  כרגע גודלה פחות מחצי ס"מ. הביאו לי קונדילוס, הבנתי שזה לא ככ יעיל? מפתח עמידות?
  זה הורס תאים בריאים. המראה של הנגע והגודל השתנו כעבור 4 ימי טיפול, אבל יש לי תחושה שזה לא יסיר אותה, וזה מכאיב לי מאוד.

  אני רוצה לתאם תור להסרה בלייזר. אבל בעצם זה לא מונע הדבקה חוזרת או הופעת נגע. לא כך? ואף אחד לא מוכן לבצע PAP חוזר עד אוגוסט… זו לא שערורייה? ואם זה ממאיר?
  האם באמת אין יעילות לחיסון? אני חוששת, אני רוצה לבצע ביופסיה לנגע. זה משהו שעושים בתהליך הסרה או בנפרד? לא רוצה ביופסיה מהנרתיק עקב אי הנעימות ותקופת ההחלמה.

  בתודה,
  פציינטית מבוהלת.

  שלום,
  אני רוצה לתאם תור להסרה בלייזר. אבל בעצם זה לא מונע הדבקה חוזרת או הופעת נגע. לא כך? = שיטת הטיפול שלנו היא עד העלמות הגדולים והעלמות הנגיפים ואז כדאי להתחסן.
  אני רוצה לבצע ביופסיה לנגע. זה משהו שעושים בתהליך הסרה או בנפרד? = זה חלק מהטיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 28. קונדילומה הגיב:

  שלום. יש לי קונדילומה כבר כמה שנים וכל פעם אני מטפל בזה בחמקן אבל זה חוזר היום אני עם שני נגעים ממש קטנים במפשעה. היה תקופה שזה לא חזר לי ולאחר כמה זמן זה שוב חזר. הייתי אצל רופאים ואמרו לי ממה זה קורה.. נתנו לי משחה למרוח פעמיים בשבוע על הנגעים במשך 3 שבועות ולצערי הדבר לא עזר.
  אז אשמח לשאול מספר שאלות בשביל לשמוע מה הטיפול, הדעה והייעוץ שלך בנושא.

  1) אם אפשר לקיים יחסי מין עם מישהי מחוסנת בפפילומה.. ואם היא יכולה להדבק למרות שהיא מחוסנת?
  2) אם אני עשיתי 2 חיסונים של פפילומה מתוך ה3 מה הסיכויים שלי להדביק למרות שיש לי 2 נגעים קטנים.
  3) מה הטיפול שלך וכמה זמן זה יכול לקחת?
  4) מה הפעולות שנדבקים מהם חוץ מיחסי מין?
  5) הייתי אצל כמה רופאים מומחים ואמרו לי בגלל שאני מגלח אז רוב הסיכויים שאני מדביק אזורים אחרים מסביב לאיבר. אם אני מגלח עם מכונה אז זה אותו השפעה?
  6) אם אחרי שעשיתי את כל הטיפולים וזה עבר לי אני יכל להידבק שוב למרות שאני מחוסן?
  7) אם יש עוד חיסון חוץ מפפילומה?
  8) האם יש משהו לשים על מנת לקיים יחסים ולא להידבק (שהוא לא קונדום)

  שלום,
  1) אם אפשר לקיים יחסי מין עם מישהי מחוסנת בפפילומה.. ואם היא יכולה להדבק למרות שהיא מחוסנת?= כן
  2) אם אני עשיתי 2 חיסונים של פפילומה מתוך ה3 מה הסיכויים שלי להדביק למרות שיש לי 2 נגעים קטנים.?= 50-60% בכל מגע מיני
  3) מה הטיפול שלך וכמה זמן זה יכול לקחת?= אני מסיר את הגדולים בלייזר תחת הכוונה מתמדת בקולפוסקופ ולאחר קולפוסקופיה מקיפה כולל לפי טבעת ופיית שופכה.
  4) מה הפעולות שנדבקים מהם חוץ מיחסי מין?= מגע עם ביגוד ומכשור
  5) הייתי אצל כמה רופאים מומחים ואמרו לי בגלל שאני מגלח אז רוב הסיכויים שאני מדביק אזורים אחרים מסביב לאיבר. אם אני מגלח עם מכונה אז זה אותו השפעה?= כן
  6) אם אחרי שעשיתי את כל הטיפולים וזה עבר לי אני יכל להידבק שוב למרות שאני מחוסן?= כן
  7) אם יש עוד חיסון חוץ מפפילומה?= לא מבין
  8) האם יש משהו לשים על מנת לקיים יחסים ולא להידבק (שהוא לא קונדום)?=לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 29. מקלחת הגיב:

  הי שלום אתמול עשיתי ניתוח של נגעים באיבר מין של הסרה בלייזר מתי אפשר להתקלח ? מכיוון שכואב

  שלום,
  מתי שאת/ה רוצה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. שלום רב
  אני שבוע אחרי ניתוח כירוגי בהרדמה מלאה .
  היו לי נגעים רבים מסביב פי הטבעת .
  שבוע אחרי עדיין יש לי הפרשות כמו מוגלה וקצת דימום … מתי זה אמור להרפא? את אנטיביוטיקות שקיבלתי סיימתי נשארו לי רק משככי כאבים.
  האם יש משחה מאלחשת להקלה על הכאב … לריפוי הפצע ?
  תודה

  שלום,
  אנחנו משתמשים בפסטה דרמגרן.
  ואני מזכיר/ ממליץ לעשות קולפוסקופיה עוד שבועיים לוודא שאין יותר גדולים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 31. בוצעה הסרה בלייזר בחול )אוקראינה) של מעל 12 גידולים בגדלים שונים של קנדילומה הרופא נתן לי לקחת 4 סוגי כדורים שונים לקחת האם זה הגיוני? אנטיביוטיקה תרופות אנטי פטריות אנטי ויראליות תרופות להגן על הבטן משכות זה לא מוגזם? אשמח לעשות שיחת ייעוץ בתשלום

  שלום,
  תוכלי לדבר עם המזכירה בענין היעוץ הטלפוני.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 32. היי היום עברתי צריבת עם מחט חשמלי וזריקות הרדמה כדי שלא ארגיש תמקום שהוא שרף
  אני רואה חלקים קטנים שיש שחור שהוא שרף ועדין רואה פצעים למה?

  שלום,
  כך זה נראה אחרי טיפול במחט חשמלית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. פפילומה הגיב:

  יש לי נגעים של פפילומה הרופא לא נתן שום טיפול בטענה שזה יעבור לבד, מה לעשות?

  שלום,
  פפילומה או קונדילומה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. קונדילומה הגיב:

  לפני כשבוע הייתי אצל רופא עור והובחנתי כבעל קונדילומות, רופא העור מיד צרב את היבלות ונתן לי מרשם לתקופה הנקראת קונדילוקס. הרופא אמר לי לחכות כשבוע ולאחר מכן להתחיל את הטיפול עם המשחה אך לא ציין מה קורה והקונדילומות נושרות מהצריבה. אני עדיין צריך למרוח את התרופה? גם אם היבלות נשרו ?

  שלום,
  איני מטפל בקונדילוקס כבר למעלה מ 35 שנים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 35. שלום ד"ר,
  התגלו אצלי כ5 יבלות קטנות יחסית על איבר המין (פין) הלכתי לרופא עור שלא אמר לי שזה קונדילומות או משהו אלא פשוט הסיר לי אותם בעזרת חנקן. אני שבוע לאחר הטיפול, יש לי עדיין כמו כווית על האיבר וממה שאני רואה זה לא נראה שכל הנגעים עברו.
  השאלה שלי היא אחרי כמה זמן אפשר ללכת ולהסיר את הנגעים בעזרת לייזר? האם כבר אפשר לקבוע תור לעכשיו או צריך "להחלים" מהצריבה בחנקן?

  תודה רבה!

  שלום,
  השאלה שלי היא אחרי כמה זמן אפשר ללכת ולהסיר את הנגעים בעזרת לייזר? = מיידית
  האם כבר אפשר לקבוע תור לעכשיו או צריך "להחלים" מהצריבה בחנקן?= כבר עכשיו

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 36. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  עברתי טיפול בחנקן נוזלי ליבלות בבסיס איבר המין לאחר יום הופיעו לי מין סמנים כחולים כאלה האם זה כתוצאה של כווית קור מהטיפול ? לאחר יומיים מהטיפול החלה רגישות חזקה באזור המטופל ועור מתקלף גרד וכאבים האם זה תקין? יש משהו שאני יכול לעשות? האם זה עובר מעצמו?
  תודה רבה.

  שלום,
  אכן אלו סימנים של הטיפול.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 37. שמתי את המחשה בחלק הראשון של השבוע של הטיפול.
  ישנה תחושת אי נוחות ובנוסף האזור המכסה נהיה מעט לבן.

  האם זה סדיר או בעייתי?
  תודה.

  שלום,
  אין לי מושג על מה מדובר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. אבחון הגיב:

  רופא הנשים לא בטוח שזיהה קונדולימות וביקש שאחזור אחרי חודשיים למעקב.
  האם יש קושי באבחון.?? האם אתם גם מאבחנים??
  שאל אם מגרד האמת שלא.

  שלום,
  עם מיומנות וציוד מתאים אין קושי לאבחן.
  אנחנו מאבחנים כבר למעלה מ 40 שנה ומטפלים בלייזר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 39. עברתי טיפול ביבלות באיבר המין היו כמות של 5 מכל צד צמוד לוגינה
  לאחר הטיפול אמא לי הרופא לשים קונדוליקס אבל לא מיד אחרי הטיפול ואני לא יודעת באיזה שלב להכניס את התמיסב לטיפול. כרגע אנע שמונה ימים אחרי הטיפול.
  אציין גם שאני לא כל כך מבינה מאיפה איך תהליך הריפוי אמור ללהראות ויזואלית כי אני למשל רואה מין שיככוה לבנה על העור ואז גרדתי אותו קצת וממש נחשף לי הבשר הורדתי את כל העור לכן אני לא יודעת אם לשים את התמיסה עכשיו ככה על הבשר החשוף?

  שלום,
  חדלתי להשתמש בקונדילוקס לפני 35 שנה ויותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. הייתי עם מישהי שנבדקה וציינה בפניי שהתגלה לה hpv מה עליי לעשות? ועושה רושם שיש לי שתי קונדילמות קטנות בצד שמאל

  שלום,
  קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 41. שלום
  יש לי קונדילומה בפי הטבעת ולאחרונה הופיע לי פצע לבן בתוך חלל הפה, האם יש סיכוי שזוהי קונדילומה גם כן בפה? אם כן מה עושים?

  שלום,
  קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. שלום, אני סובלת מקנדילומה כבר קרוב ל3 שנים
  עשיתי כבר 6 פעמים לייזר
  והיום הרופא אמר שזה חזר לי ואני צריכה לעבור לייזר בהרדמה מלאה כי זה מופשט מידי
  אני רוצה לדעת מה קורה במידה והגוף לא מתגבר על המחלה?
  האם זה סימן שיהיה לי גידלים ממאירים?
  איך אני יכולה להתיפטר מזה אחת ולתמיד ?

  שלום,
  עשיתי כבר 6 פעמים לייזר= יש מכשירי לייזר באיכויות שונות
  והיום הרופא אמר שזה חזר לי ואני צריכה לעבור לייזר בהרדמה מלאה כי זה מופשט מידי?=לא ממליץ בהרדמה מלאה
  אני רוצה לדעת מה קורה במידה והגוף לא מתגבר על המחלה?= ניתן להבריא
  האם זה סימן שיהיה לי גידלים ממאירים?= זה נבדק
  איך אני יכולה להתיפטר מזה אחת ולתמיד ?= אפשרי בגישה נכונה ואשמח לעזור

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 43. קנדילומה הגיב:

  איפה אני יכולה לבצע טיפול מונע למשל ליזר לשריפת היבלות באזור הצפון

  שלום,
  אנחנו נמצאים בתל אביב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 44. שלום,
  נדבקתי בקונדילומה. חברה שלי מחוסנת נגד נגיף הפפילומה, ולכן הבנתי שלא נדבקתי ממנה.
  אני מטופל ביומירה (פסוריאזיס), יכול להיות שבגלל שהמערכת החיסונית שלי חלשה נדבקתי בלי קשר למגע מיני? תודה

  שלום,
  נדבקתי בקונדילומה. חברה שלי מחוסנת נגד נגיף הפפילומה, ולכן הבנתי שלא נדבקתי ממנה.= הבנת לא לגמרי נכון
  אני מטופל ביומירה (פסוריאזיס), יכול להיות שבגלל שהמערכת החיסונית שלי חלשה נדבקתי בלי קשר למגע מיני? = אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. קונדילמה הגיב:

  אני היום עשיתי טיפול בלייזר לייבלות , קודילומה, יש לי שאלה בעלי לאחר בדיקה הוא לא דבוק , רק אני ואני לא הייתי עם גבר אחר בחיים , ההופעה של היבלות התרחשו רק לאחר חודש חודשיים לאחר שעשיתי טיפול בלייזר לשיער באיזור איברי המין , האם יש סיכוי שזה עבר אליי דרך המכונות של הלייזר שיתכן שלא ניקו את המכונה כמו שצריך לפני שעוברים למטופלת הבאה ,?

  שלום,
  האם יש סיכוי שזה עבר אליי דרך המכונות של הלייזר שיתכן שלא ניקו את המכונה כמו שצריך לפני שעוברים למטופלת הבאה?= אם לא חיטאו כנגד נגיפים יש סכנת הדבקה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. מלוסקום הגיב:

  היי האם אתה מטפל גם במלוסקום במפשעות?
  מה ההליך הרפואי ? זמן החלמה? מחיר?

  מחכה לתשובתך:)

  שלום,
  איני מטפל במולוסקום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. היי דר. אני בן 18 החודש, הומו פסיבי. היה לי קונדילומה מלפני חודשיים אבל אולי אפילו יותר. עד עכשיו לא הבנתי שזה זה כי רק עכשיו זה יצא.
  הלכתי לרופא עור ששם לי חנקן נוזלי על היבלות שבחוץ והפנה אותי לפרוקטולוג שצריך לבדוק אם יש בתוך פי הטבעת ואם כן לקחת אותי ללייזר. הלכתי לפרוקטולוג שנתן לי הפניה לניתוח.

  מהבדיקה הגופנית טונוס מוחלש, טחורים פנימיים לא גדושים, ויבלות מרובות סביב פי הטבעת ובתעלת פי הטבעת.

  ולשאלות –
  1. זה יכול לעבור מעצמו?
  2. קיבלתי הפניה לחיסון פפילומה מרופא העור, האם לעשות אותו כעת?
  3. מה היית ממליץ לעשות במצבי?
  4. הייתי רוצה לטפל בזה בלי שההורים שלי ידעו, האם זה אפשרי?
  5. אתה עובד בשיתוף עם קופח?
  6. מה העלות?

  שלום,
  1. זה יכול לעבור מעצמו?= רוב הסכויים – לא
  2. קיבלתי הפניה לחיסון פפילומה מרופא העור, האם לעשות אותו כעת?= לא מומלץ
  3. מה היית ממליץ לעשות במצבי?= קולפוסקופיה מלאה לכל אברי המיםן הפה עינים אף לוע ופי טבעת וטיפול אצל רופא מיומן.
  4. הייתי רוצה לטפל בזה בלי שההורים שלי ידעו, האם זה אפשרי?= אם אתה אחרי גיל 18 – זה אפשרי
  5. אתה עובד בשיתוף עם קופח?= לא
  6. מה העלות?= תוכל לברר במרפאתנ 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 48. היום ביצעו לי לייזר והורידו לי בערך 6 יבלות מסביב לפין לא באיזור הכיפה , הרופא אמר שחשוב להתקלח פעמיים ביום שלא יהיה זיהום האם אפשר להיכנס לים כרגיל ? או שצריך להמתין זמן מה ?

  שלום,
  האם אפשר להיכנס לים כרגיל ? = כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. איך אני יכולה להבדיל בין הרפס לקונדילומה?
  יש לי גרד נקודתי תקופה מדי חודשים, בפי הטבעת וקרוב לשפתים, איך אני יכולה לדעת אם זה מהרפס או מקנדילומה? רופאת העור לא ראתה כלום
  במידת הצורך לאיזה סוג מומחה כדאי לפנות?

  שלום,
  איך אני יכולה להבדיל בין הרפס לקונדילומה?= לך קשה להבחין אלא אם כן יש שלפוחיות ואז זה הרפס
  במידת הצורך לאיזה סוג מומחה כדאי לפנות?= לרופא נשים המיומן בתחום ומצוייד בקולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 50. היי,
  יש לי 2 יבלות של קונדילומה.
  הלכתי למספר רופאים , עשו לי פאפ ואמרו שאין צורך בקולפוסקופיה וכיוון שזה מינורי ואין שום עדות לעוד יבלות הצוואר הרחם אלא רק חיצוני בשפתיים
  הפאפ לדברי הרופא כולל את ה pcr
  אמרו לי שאין צורך ב2 נגעים בלייזר והמליצו לי להמשיך קונדילוקס או אלדרה כל רופא אמר משהו אחר וראיתי 4.
  מה לעשות מכאן? מה אתה ממליץ?
  האם אלדרה או קונדילוקס?
  האם לעשות את החיסון כרגע אן לחכות לפאפ ?
  אם יש לי יבלות הפאפ יהיה לא תקין?
  להתעקש על קולפוסקופיה? כי הם אמרו שהם עושים רק אם הפאפ לט תקין ושאם הוא תקין אין סיבה
  אשמח לתשובה בהקדם אני ממש ממש ממש בלחץ מבולבלת אני לא רוצה שזה יחזור או יתפשט

  שלום,
  מה לעשות מכאן? מה אתה ממליץ?= קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת וסביבוץתם, פה אף ועינים.
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ.
  בסיום אחרי שאין גדולים עושים בדיקת PCR ל HPV
  החיסון הוא הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR
  ובינתיים הרתחת תחתונים ומגבות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 51. קונדילומה הגיב:

  שלום רב ד״ר
  ישוב גם לציין שהסירו לי את הקנדילומה בניתוח בהרדמה מלאה צרבו לי את כל המקום לפני כחודש,(והיה לי גם בפי הטבעת) כרגע אני רואה שנשארו לי ממש קטנים ובודדים ועוד לא הייתי בביקורת. מה לעשות?
  ויש לי גירודים נוראים בפוט ובשפתיים זה קשור להחלמה?
  במצב כזה שהכל אדום וממש לא נעים בכלל
  ומתי אפשר כבר לקיים יחסי מין?

  שלום,
  לפני הכל יש צורך בקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 52. קנדילומה הגיב:

  אני חודש אחרי כריתת קנדילומה בהרדמה מלאה,היה לי די הרבה בשפתיים ובפוט עצמו.. עכשיו זה ממש מגרד ברמה לא נורמלית..ממה זה?

  שלום,
  יש צורך בקולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 53. קונדילומה הגיב:

  שלום רב דוקטור .
  עשיתי היום טיפול בלייזר בקונדילומה (חיצוני בלבד) פעם ראשונה אך הוא לא עשה לי
  בפנים בתוך פי הטבעת הוא שלח אותי לפרוקטולוג .
  האם פרוקטולוג גם משתמש בלייזר ?
  האם זה בהרדמה מקומית או מלאה?
  אני ממש מיאושת ולא מצליחה לחזור לתפקד בחיים בגלל זה .
  האם יהיה סיכוי שהווירס יעלם לגמרי?

  שלום,
  האם פרוקטולוג גם משתמש בלייזר ? = למיטב ידיעתי איני משתמש בלייזר ולא בקולפוסקופ
  האם זה בהרדמה מקומית או מלאה?= נא לברר איתו
  האם יהיה סיכוי שהווירס יעלם לגמרי?= בגישתי אנחנו מגיעים למצב שאין גדולים ואין נגיפים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. היי דוקטור
  אני בת 38, מתכננת הריון. היו לי כמה פרטנרים שקיימתי יחסים לא מוגנים וחלקם כן מוגנים. ויש לי יבלות בנרתיק ובפנים. הרופא שלח אותי לעשות חיסון, אבל אני מפחדת כי שמעתי שיש לו תופעות לוואי מסוכנות. יש לי כמה שאלות.
  – מה הטיפול הכי טוב להעלים את היבלות? והאם זה יחזור שוב?
  -האם ממליץ לי על החיסון?
  האם זה מסוכן?
  המון תודה.

  שלום,
  מה הטיפול הכי טוב להעלים את היבלות? = לייזר בהכוונת קולפוסקופ עד רפוי מלא
  האם ממליץ לי על החיסון?= יעילותו הגבוהה ביותר של החיסון היא לא תוך כדי מחלה אלא לאחר שאין גדולים ושתשובת PCR ל HPV יוצאת תקינה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 55. שלום, לביתי יש קונדילומות באיבר המין ונתנו לנו הפנייה לטיפול בלייזר בהרדמה מלאה ואני לא יודעת לאן לפנות. אשמח לקבל טלפון של בית חולים שנותן את השירות הזה לחברי קופת חולים מכבי. מעבירים אותי מטלפון לטלפון ואין לי מענה.. תודה רבה

  שלום,
  אני מטפל בקונדילומה בלייזר למעלה מ 40 שנה וכבר 30 שנה איני משתמש בהרדמה כללית אלא בספריי להרדמה מקומית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 56. צלקות הגיב:

  יש לי בעור של הפין באמצע צלקות לא אסתטיות כתוצאה מצריבה בלייזר בעבר לפני 10 שנים, גם נהיו לי נגעים בעור ממש קטנים שנראים כמו קונדילומה (מתחת לכיפה ובאמצע של הפין) יש מצב שזה מהעבר ועכשיו רק שמתי לב,
  כמו כן אני בדיכאון והמצב ממש מוריד לי את הביטחון העצמי כבר שנים, הפין נראה מקומט, מצולק צלקות לא אסתטיות מה הפתרונות שיש לכם?
  אני אשמח מאוד לתשובה עניינית

  שלום,
  מה הפתרונות שיש לכם?= טיפול יעיל להסרת קונדילומה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 57. לפני שנתיים בערך הופיעו לי 4 יבלות קטנות באיזור איבר המין , הלכתי לרופא עור שאמר שזה שטויות וטיפל במקום עי מחט חשמלית , לאחר כמה חודשים היבלות צצו שוב הלכתי לרופא עור שגם הוא טיפל במקום עי חנקן , לאחר שלושה חודשים צצו שוב 2/3 יבלות , אני מאוד מתוסכל, אם לאחר שבוע לאחר החנקן שעשיתי שכבתי עם בחורה יש מצב שהיא נדבקה ? ואם כן איך היא עושה בדיקה ?

  שלום,
  ההדבקה היא מהנגיפים וניתן לבדוק אצלה אם נדבקה, בבדיקת PCR לנגיפי HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 58. גז חנקן הגיב:

  שלום רב
  יצאו לי נקודות שחורות על איבר המין
  ביקרתי אצל רופאי עור ומין בקופת חולים
  ואך שראה את זה לקח גז חנקן ורב לי את המקום וזה השאיר צלקת שחורה וגדולה על הפין
  אך אפשר להסיר את זה תודה

  שלום,
  נסה לפנות לפלסטיקאי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. שלום,
  לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת pap תקופתית וכעבור כחודש התקשר אליי רופא נשים ואמר שהpap תקין אך יש עדות לפפילומה. אך ומכוון שאין תאים תרום סרטנים או סרטנים אין צורך בבדיקות נןספות או טיפול כלשהו. נדרש רק לחזור על הבדיקה בעוד חצי שנה. ומאז אני לא רגועה. האם יש דרך לטפל בזה? כעקרון אין לי שום גידולים או יבלות בגוף. אבל מדאיג אותי לשמוע שקיים וירוס אך אין צורך בטיפול..אשמח לתשובה.

  שלום,
  הצעד הבא הוא קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 60. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  לפני 3 חודשים הרגשתי נקודות באזור הפות שהלכו וגדלו.
  אחרי תקופה זה גדל והלכתי לרופאה שאמרה לי שמדובר בקונדילומה, מחלת מין שכיחה
  היום, אין לי אף לא נקודה אחת וזה נעלם מעצמו
  האם המחלה נעלמה והאם זה יכול לחזור?

  שלום,
  נעלמת ב 22%.
  ממליץ כעת לעשות HPV PCR לראות שגם הנגיפים חוסלו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 61. שלום
  האם יש בדיקה לגיחוי היבלות והיכן עושים

  שלום,
  למשל במרפאתנו
  036956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 62. הגיב:

  הי שבת שלום.
  קראתי את הסיפור האישי של רועי וממש הזדהתי עם מצבו.
  כנראה שנדקבתי גם בנגיף הקונדילומה. הסתכלתי בפי הטבעת ויש לי בדיןק מה שהוא תיאר.
  אני ממש מעוניין לטפל בזה דרכך. אני פשוט מאשקלון ואני לא רוצה ששום רופא משפחה או מישהן שקשור למשפחה שלי ידע על זה.
  השאלה שלי היא בעניין המחיר. אשמח אם תצרו איתי קשר ואולי לשמוע על טיפול יעיל ולא יקר כי אני סטודנט:)
  תודה רבה.

  שלום,
  תוכל להתקשר אלינו

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 63. קונדילומה הגיב:

  לפני כ 8 חודשים כאשר שמתי לב שיש לי כמה יבלות קטנות מתחת לראש של הפין בחלק התחתון הייתי אצל רופא עור ומין אחד שטען שיש PPP . שטען שזה לא מדבק .
  אחרי כמה חודשים פניתי לרופא אחר הוא איבחן את זה כקונדילומה .
  המליץ לבצע צריבה בקור .
  ביצע פעם אחת , אחרי חודש חזרתי אליו שוב כי לא עבר ביצע בפעם השניה .
  היום חודשיים אחרי עדיין לא עבר .
  בלי שום קשר לכאב שיש לי באזור שם .
  אחרי סיור באתרים הבנתי שהטיפול בלייזר הכי יעיל .
  אין לי הרבה יבלות לא מבין איך יש רופאים שלוקים באיבחון .בטיפול ולא מציינים בכלל שיש אפשרות לעשות טיפול בלייזר . מבחינתי שיהיה גם פרטי ,
  אני מעוניין להגיע למרפאה שלכם ולבצע את הטיפול הנדרש בדחיפות .
  הנושא הזה פשוט מתסכל אותי .
  אודה על המענה .
  תודה רבה
  אלון

 64. אני סובל כבר שנתיים מיבלת ויראלית בבוהן כף הרגל, ניסיתי משחות מרופאת עור , עשיתי טיפולים בחנקן נוזלי
  עשיתי ניתוח לייזר
  לא הצלחתי להפטר ממנה ואני סובל מאד
  אשמח לעזרתך
  תודה רבה
  ירדן 053-2269527

  שלום,
  נא פנה לפורום המתאים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. שלום,
  רציתי לשאול כמה טיפולים בדרך כלל מספיק על מנת לצרוב את היבלות בלייזר ובערך על פני כמה זמן זה מתפרס ?
  שואלת מהסיבה שרוצה להפטר מזה כמה שיותר מהר …
  תודה רבה.

  שלום,
  אין לדעת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. קונדילומה הגיב:

  לאחר טיפול בקונדילוקוס (משהו כזה חח..) הקונדילומה נעלמה, עדיין יש גירודים קצת וטיפה אודם אבל הנגע עצמו נעלם ..
  השאלה שלי היא איך אפשר לגרום לזה שזה לא יחזור יותר? אפשק להתחסן עכשיו נגד הפפילומה? זה יעזור?
  או שיש טיפול אחר שמונע מזה לחזור?
  יש טיפול שמעיף את הוירוס הזה מהגוף שלי לתמיד?
  אשמח לתשובות ..

  שלום,
  השאלה שלי היא איך אפשר לגרום לזה שזה לא יחזור יותר? = חיסון והמנעות מהדבקות
  אפשק להתחסן עכשיו נגד הפפילומה? = אחרי שתשובת PCR ל HPV תצא תקינה יעילות החיסון היא המירבית
  יש טיפול שמעיף את הוירוס הזה מהגוף שלי לתמיד?= טיפול בלייזר להסרת קונדילומה מסייע להסרת הנגיף מהגוף

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 67. קונדילומה הוסרה עם המקל עם הקצה הקפוא לדעתי שנקרא חנקן נוזלי, בנוסף לזה מרחתי על הטיפול הזה ווראמול משום שטיפלתי בקונדילמות בעבר בווארמול.
  האם יש בעיה שמרחתי ווראמול על הקונדילומה המוסרת עם החנקן הנוזלי?
  מרחתי על הגלד עצמו כיוון שראיתי את ראש הקונדילומה.
  תודה מראש.

  שלום,
  איני משתמש במשחה הזאת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. דוקטור שלום,
  היום הגעתי לרופאת נשים וסיפרתי לה על גרד בנרתיק.
  בבדיקה, היא גילתה מספר קונדילומות באזור המפשעות בקרבת הנרתיק.
  היא גם אמרה שהיא רואה סממני דלקת בנרתיק ונתנה אנטיביוטיקה לטיפול מקומי.
  בנוסף, לקחה בדיקת פאפ לאבחון הפיפולמה.
  יש לציין שאני רואה יבלות נוספות מתחת לחזה וראיתי עודפי עור קטנים, שמתחילים בפנים.
  שאלתי היא האם בכדי לטפל בקונדילומות, גם אם במסגרת המרפאה שלכם, עליי לחכות חודש וחצי לתוצאות בדיקת הפאפ?
  יש בדיקות נוספות לאבחון?
  האם הוירוס מועבר רק דרך יחסי מין? אני נשואה ונמצאת בזוגיות קבועה מזה 14 שנה.
  אני מאוד מוטרדת, כי אמי עברה סרטן רחם שהתפתח למקומות שונים ורוצה לטפל בהקדם.
  הרופאה אגב לא ציינה אם היא רואה בתוך הנרתיק יבלות דומות.

  שלום,
  שאלתי היא האם בכדי לטפל בקונדילומות, גם אם במסגרת המרפאה שלכם, עליי לחכות חודש וחצי לתוצאות בדיקת הפאפ?= לא ולא
  יש בדיקות נוספות לאבחון? = כמובן שכן
  האם הוירוס מועבר רק דרך יחסי מין? = לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 69. לאחר טיפול ממושך במשחה ורומאל על יבלות הקונדילומה
  היבלות נעלמו אבל כבר כמה חודשים שהעור שלי אדום ויש צלקות
  רציתי לדעת אם הצלקות האלה נעלמות לאט לאט או שהם לתמיד? תודה

  שלום,
  תלוי בעומק הכוויה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. Wartrol הגיב:

  איפה לקנות Wartrol בישראל?

 71. אובחנו אצלי קונדילומות בפין
  צרבו לי אותם עם חנקן ובנוסף ניתן לי טיפול של קונדילומוס שזה מים כאלה ששמים בעזרת מקלות אוזניין על הנגעים .
  סיימתי את הטיפול היום וזה מאוד מאוד שורף
  יש אפשרות להשתמש במשחה להרגעה או באלוורה ?

  שלום,
  משחה להרגעה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. שלום.
  אני סובל מקונדילומה בערך חצי שנה אולי קצת יותר.
  תחילה הופיעה לי יבלת אחת ולכן לא יחסתי לכך חשיבות (חשבתי שמודבר בנק' חן). לאחר שהחלו גירודים פניתי לרופא עור והוא החל בטיפולים בעזרת חנקן נוזלי. הייתי כבר בשלושה טיפולים ובמקביל אני מורח קונדילקס. הנגעים מופיעים לאורך הפין בחלקו התחתון בצורת קילופים, ובצדדי הפין בצורת היבלת. אני מעוניין לסלק זאת מידית עקב אי הנוחות ואשמח לדעת מה הפרוצידורה בנושא הסרה בעזרת לייזר והאם קופת החולים שלי מסבסדת את הניתוח (אני מבטוח כמגן זהב במרפאת מכבי).
  אשמח לתגובה ועזרה בנושא.
  תודה מראש!

  שלום,
  אשמח לדעת מה הפרוצידורה בנושא הסרה בעזרת לייזר ? = תוכל להתקשר למרפאתנו ולקבל הסברים.
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. קונדולימה הגיב:

  לא הבנתי את הקשר בין בדיקת פאפס ליבלות האיבר המין.
  הרי הטיפול נעשה חיצונית .

  שלום,
  מי אמר שיש קשר?
  מה השאלה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. שלום רב

  עשיתי צריבה בלייזר של הנגעים אך הם עדין קיימים. מאז הלייזר עבר כחודש, מתי צפויים להעלם הנגעים עצמם?

  שלום,
  יש לעבור שוב לייזר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. האם אתה עובד עם "מכבי"?,
  יש לי הפניה ואינני יודע היכן ואיך לקבוע תור לטיפול בלייזר.

  תודה

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 76. קונדילומה הגיב:

  שלום, אובחן אצלי קונדילומות קטנות בשפתי הנרתיק וטיפול הלייזר הראשון שלי יהיה בתחילת החודש הבא.. רציתי לדעת בערך כמה זמן זה יכול לקחת עד החלמה מהקונדילומות וכמה טיפולי ליזר אצטרך לעבור לערך וגם לגבי חזרה לתפקוד מלא בחיי המין כמה זמן יקח? האם זה נכון שאסור לקיים יחסי מין עד שזה נרפא לגמרי?

  שלום,
  אין לדעת מתי המחלה תעבור. כל עוד ישנן נגיפים את מדבקת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 77. היי.. ראיתי באיבר מין שלי יבלות מוזרות קטנות ושבדקתי על זה באינטרנט הבנתי שזה קונדילומה.. הבנתי שזה כתוצאה מיחסי מין ויש בעיה כי אני לא יכולה לספר להורים שלי על זה.. אני הייתי שמחה לדעת מה הטיפול שאני יכולה לקבל בקופת חולים.. אם זה יכול להיות יעבור עם הזמן? והאם אם אני אקיים יחסי מין זה בוודאות יעבור לגבר, כלומר ידביק אותו?
  או האם אפשר להדבק מזה שלא כתוצאה ממין?
  ומה הסיכויים שזה יתפתח לסרטן כי זה מאוד מלחיץ אותי להתמודד עם כל זה לבד

  שלום,
  אני הייתי שמחה לדעת מה הטיפול שאני יכולה לקבל בקופת חולים= תוכלי לברר שם
  אם זה יכול להיות יעבור עם הזמן?= סכוי קטן
  והאם אם אני אקיים יחסי מין זה בוודאות יעבור לגבר, כלומר ידביק אותו?= סכוי ההדבקה הוא 50% בכל מגע מיני
  או האם אפשר להדבק מזה שלא כתוצאה ממין?= אפשרי
  ומה הסיכויים שזה יתפתח לסרטן כי זה מאוד מלחיץ אותי להתמודד עם כל זה לבד?= סכוי נמוך ביותר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 78. שלום,
  גיליתי סימנים ראשונים לקונדילומה לפני שנה בערך כשהייתי חיילת,
  לפי המידע שאני קוראת כאן אני סובלת מהטיפולים (עד היום) הרבה יותר ממה שאמור להיות-
  בתור חיילת היה מאוד קשה להשיג טיפול בגלל תורים וחוסר התייחסות.
  מהרגע שגיליתי אצל הרופא הראשון שפגשתי שיש לי קונדילומה באזור איבר המין ועד לרגע שקיבלתי הפנייה וקבעתי תור לטיפול (לצריבת נגעים בסורוקה) עברו ארבעה חודשים בהם המצב החמיר להרבה נגעים מסביב לאיבר המין ובעיקר חיצוניים. את הטיפול עשיתי בהרדמה מלאה ואחריו נאמר לי שלא היה אפשרי לצרוב את כל הנגעים ושאצטרך לבצע אותו שוב. ההחלמה מהטיפול הראשון לקחה כמעט חודש עד שהפצעים נסגרו ולא היו מוגלתיים וכשעשיתי פיפי זה שרף נורא. לאחר כמה חודשים ביצעתי את אותו תהליך בסורוקה שוב והפעם כל הנגעים נצרבו. ההחלמה הייתה יותר קצרה בערך שבועיים וחצי.
  נשארו לי הרבה צלקות, מאז השתחררתי ואני מגיעה לביקורת כל שלושה חודשים אצל גניקולוג.
  בביקור האחרון התגלה נגע חדש וקיבלתי הנחיה מהרופא למרוח קונדילוקס יום כן יום לא במשך שבוע וזה יעבור.
  אני לא מעשנת, מקיימת יחסי מין מוגנים, נמנעתי מיחסי מין לגמרי כל תקופת הטיפול הראשונית (חצי שנה) ולחזור לזה היה מאוד כואב ועד עכשיו הרבה יותר קשה לי להנות מזה.
  אני לא יודעת למה התהליך שלי כזה נוראי ביחס למה שמתואר פה.
  אשמח לקבל פרטים של המרפאה שלך כדי שאוכל לקבוע תור וגם אשמח לשמוע את דעתך על הסיפור שלי.
  תודה רבה מראש!

  שלום,
  ברצון
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. שלום. אני בשבוע 37 להריון ורק עכשיו נאמר לי במיקרה על ידי רופא נשים שיש לי פצעי פפילומה. הוא לא נתן טיפול ואמר שזה לא מפריע בלידה עצמה ושאין סיכון לעובר. קראתי שכתבת שיש סיכון… 1.אשמח לדעת מה הטיפול המידי שאוכל לבצע כדי להעלים את היבלות. 2.האם אני צריכה לחשוש ממחלה סרטנית או משהו שלא ניראה לעין? 3.האם בעלי הוא גם נשא למרות שאין לו יבלות? תודה (כעת אני מיועדת לקיסרי כי העובר במצג עכוז)

  שלום,
  1.אשמח לדעת מה הטיפול המידי שאוכל לבצע כדי להעלים את היבלות.? = לייזר בהכוונה של קולפוסקופ
  2.האם אני צריכה לחשוש ממחלה סרטנית או משהו שלא ניראה לעין?= זה יבדק ובכל מקרה זה בשכיחות נמוכה ביותר
  3.האם בעלי הוא גם נשא למרות שאין לו יבלות?= ניתן לבדוק בבדיקת HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 80. שלום,
  רופא עור אבחן לי קונדילומות באיבר המין. לא עשיתי בדיקה אם ישנם נגעים פנימיים בפי הטבעת אבל עברתי טיפול במחט חשמלית באיבר המין בנגעים חיצוניים. השאלה שלי היא אם הנגעים החיצוניים הוסרו ,ואבל יכול להיות שיש נגעים בפי הטבעת כי לא בדקתי, זה אומר שהקונדילומות יחזרו לעור?

  שלום,
  אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. שלום רב,
  בטיפול אצל שיננית המליצה לי לגשת לרופא א,א,ג כיוון שראתה גידול על הלחי הפנימי.
  בבדיקת הרופא ציין שזו פפילומה והפנה אותי למרפאות חוץ בבית החולים בכדי להסיר וללוח לביופסיה.
  שאלתי האם זה מסוכן ויכול להיות מסרטן והאם ניתן לבצע טיפול אחר(פחות כואב) בכדי להסיר את היבלת?
  תודה

  שלום,
  את טבעו של הגידול ידעו בוודאות וללא צורך לנחש, אחרי קבלת התוצאה של הבדיקה ההיסטולוגית של הגדול.
  הסרת הגדול אינה מכאיבה אחרי הרדמה מקומית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. הסרתי אתמול 27.8 קונדילומות בלייזר באזור המפשעה ואזור הצניעות, האם ניתן בעוד שלושה ימים ללכת לבריכה?
  תודה

  שלום,
  אין מניעה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 83. היי.. לפי כל התסמינים שקראתי מה שצמח לי על השוק שברגל נראה כמו קונדילומה.. דמוי כרובית ומשנה צבעו ללבן במגע עם חומצה האם זה הגיוני שקונדילומה תופיע באיזור הזה של הגוף? בשוק שברגל??

  שלום,
  לא שכיח.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 84. רציתי לברר לגבי חבר שלי היו לו יבלות ביד והיה לו משהוא על איבר מינו דומה לחצ'קון וחשבנו שאולי זה קשור ליבלה ביד הוא היה אצל רופא משפחה צרבו לו על היד ועל איבר מינו עם חנקן נוזלי .. הרופא טען שזה בגלל שמקיים יחסי מין ללא קונדום . אנחנו קיימנו יחסי מין רק עם קונדום אז זה משהוא שכבר מוטעה . לאחר מכן לאחר כשעה התחיל לכאוב לו האיבר מין וניהיה סגול האם זה תקין ומה לעשןת ?

  שלום,
  לשם מתן תשובה יש צורך בבדיקה קולפוסקופית מקיפה של כל אברי המין, פי הטבעת, הפה, הלוע, האף והעינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 85. האם רצוי לטפל לפני הלידה? או אפשרי לאחר הלידה? במידה ולא מטפלים לפני האם צריך לעשות ניתוח קיסרי? האם התינוק יכול להידבק?
  בברכה ותודה

  שלום,
  רצוי לפני הלידה למניעת הדבקת הילוד. לגבי ניתוח קיסרי יש לנהל שיחה והאינטרנט אינו מתאים לכך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום,הייתי אצל הרופא לפני כחצי שנה ובבדיקה שגרתית הוא ראה שיש לי נגעים של קונדילומה על הלוע באזור השקדים (למרות שלפני מספר שנים הסרתי את השקדים).
  היום הסתכלתי בגרון וראיתי שהנגעים התפשטו על הלוע.
  רציתי לברר מה הטיפול בנגעים הללו ולמי הכי טוב לפנות.
  תודה רבה.
  שי

  שלום,
  רופא אף אוזן גרון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. עלות הגיב:

  היי, רציתי לדעת כמה עולה טיפולי לייזר להעלמת קונדילומה
  תודה רבה

  שלום,
  ניתן לברר במרפאה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. אם לא שכבתי אם אף אישה וחברה שלי גם אם אף גבר ואנחנו היחידים אחד של השני זה הגיוני שהיא תדבק בקודילומה?

  שלום,
  כן, זה אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. אובחן אצלי קונדילומה מעוניין לטפל בזה באמצעות לייזר, רציתי לדעת מה הפרוצדורה אם זה כמה מפגשים ומה טווח מחירים לטיפול כזה.

  שלום,
  ניתן לברר פרטים במרפאה שלנו – 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. היי ערב טוב. אני בת 25, ואובחנה אצלי קונדילומה, בעקבות ביופסיה שעברתי וצריבות. עברתי ניתוח בהרדמה מלאה להסרת הנגעים מאיבר המין. לאחר חודש וחצי הופיעו אצלי שוב נגעים. באיזור איבר המין והיריכיים שגם אותם צרבתי בניתוח כירורגי. לא עברתי בדיקת פאפ, בטענה בקופת חולים כי זה מעל גיל 35. כרגע עברו שבועיים מהניתוח השני, ואני שמה לב לנגעים ממש קטנים באיזור איבר המין לא איפה שנעשו הצריבות. האם סביר שהנגעים יחזרו לאחר שבועיים? ומהו הטיפול המומלץ ביותר לסילוק הוירוס לתמיד? אודה לתשובה. תודה

  שלום,
  מנסיוני של יותר מ 30 שנה השיטה היעילה ביותר היא טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת פה עינים לוע ואף.
  בסיום אחרי הסרת הנגעים בדיקת PCR לוודא שכבר אין נגיפי HPV.

  ד"ר שרגא וקסלר

 91. שלום ,

  אובחנתי אני ובן זוגי לפני בערך חודש בקונדילומה (אצלי זה באיבר המין ואצל בן הזוג בפי הטבעת) . אני ניסיתי טיפול במשחת אלדרה במשך 3 שבועות שבו לא היה שום שיפור והופניתי לטיפול בלייזר במרפאת צווואר הרחם בבית חולים ובן הזוג טופל ע"י חנקן אך לא כל הנגעים טופלו וגם הוא הופנה לבית חולים למרפאה כיוגית לטיפול בלייזר.

  גם במקרה שלי וגם במקרה של בן הזוג התור הקרוב ביותר שניתן היה בעוד 3 חודשים וכמובן זהו המוןןןןן זמן המתנה עבורנו ולכן פונים לטיפול בפרטי.

  לשנינו יש ביטוח בריאות פרטי בחברת הראל והיינו מעוניינים לברר לגבי טיפול במראה שלכם מה זה אומר מבחינת עלויות והאם אתם עובדים עם חברת הראל . כמו כן איך זה עובד מבחינת קביעת תור וטיפול בנקדם האפשרי…..

  מחכה , תודה,
  ענבר

  שלום,
  ניתן לברר ולקבל את כל התשובות אצל המזכירה
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 92. כיצד מטפלים בהן? האם אפשר לטפל בהן באמצעות מחט חשמלית? הן יושבות ממש בגרון ועל יד הלוע…האם הן עוברות לבד? תודה

  שלום,
  תשובה יכולה להינתן רק אחרי בדיקה קולפוסקופית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 93. שלום רב,
  לאחר אבחון הדבקות בקןנדילומה הרופא המליץ לי להשתמש בתכשיר הקונדילוקס לטיפול ביבלות.
  לאחר 3 שבועות התכשיר השאיר בעיקר אדמומיות ונפיחות ולא עושה רושם שהאזור בריא. וכן הופיעו מספר יבלות חדשות.
  הבנתי שהטיפול היעיל ביותר היינו לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ.
  האם אפשרי לבצע טיפול זה לאחר שימוש בקונדילוקס? האם ישנה תקופת המתנה?
  בנוסף, רציתי לדעת האם אוכל לקבל המלצה על מרפאה שבה אוכל לערוך את בדיקת הקולפוסקופיה וטיפול הלייזר.
  תודה רבה

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר היינו לייזר בהכוונה באמצעות קולפוסקופ.= נכון
  האם אפשרי לבצע טיפול זה לאחר שימוש בקונדילוקס? = כן
  האם ישנה תקופת המתנה?= לא
  בנוסף, רציתי לדעת האם אוכל לקבל המלצה על מרפאה שבה אוכל לערוך את בדיקת הקולפוסקופיה וטיפול הלייזר.= 036956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 94. בהמשך לשאלה מטה חשוב לי לציין כי אני בן33 אם זה רלוונטי לסיכויי ההדבקה.
  כמו כן אני חיי היום בזוגיות קבועה בארה"ב עם בת זוג בת 27 שלא ידוע לי שיש לה את הוירוס.
  האם אני צריך לעדכן את בת הזוג הנוכחית שקיימתי בעבר יחסי מין עם בת זוג שנושאת את הוירוס?

  שלום,
  האם אני צריך לעדכן את בת הזוג הנוכחית שקיימתי בעבר יחסי מין עם בת זוג שנושאת את הוירוס?= לשיקולך

  ד"ר שרגא וקסלר