• סיפור הקונדילומה של רועי

  רועי הוא בחור תל אביבי צעיר שהתמודד בהצלחה עם מקרה של קונדילומה ברמת חומרה בינונית.
  בהחלטה לא קלה הוא החליט לפתוח את סיפורו כדי לעזור לבנים ולבנות שמתמודדים עם מקרים דומים, ולהראות להם שהם לא לבד.
  להמשך הסיפור של רועי לחצו כאן

 • צור קשר

  מאות אנשים בישראל - נשים וגברים סובלים מיבלות באיבר המין מידי שנה. צרו קשר עם מרפאתו של ד"ר וקסלר בטופס מימין, והתחילו לטפל עוד היום.

  להמשך...

 • פפילומה

  פפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי בימינו. נגיף הפפילומה פוגע פעם אחת לפחות בכ-80% מהאוכלוסיה, נשים וגברים כאחד, עד גיל 60.

  להמשך...

קונדילומה

מהי קונדילומה?

קונדילומה, או יבלות באיבר המין, היא גידול בעור המופיע לאחר חשיפה לוירוס הפפילומה, ה-HPV. היבלות מופיעות רק ב-10% ממקרי החשיפה לוירוס, ולכן אדם שאין לו יבלות אלו, אינו בהכרח נקי מהוירוס.
הקונדילומה מופיעה בדרך כלל כגידול קטן בעור בגודל שבין מילימטר אחד לכמה מילימטרים והוא בדרך כלל בעל מבנה ומרקם של כרובית. לעיתים מופיע יותר מגידול אחד. הגידולים מופיעים בדרך כלל בחלק החיצוני או הפנימי של איברי המין ובחלקו החיצוני או הפנימי של פי הטבעת.
הקונדילומה מאובחנת בדרך כלל כתוצאה מפניה של החולה לרופא בתלונה ש"משהו צמח לי על איבר המין" או "משהו צמח לי בפי הטבעת". התופעה נפוצה מאוד בישראל ובעולם, והרופאים מכירים אותה היטב ואת דרכי ההתמודדות איתה.

כיצד מאבחנים קונדילומה?

במקרים שבהם התפתחה יבלת קונדילומית, יכול פעמים רבות רופא עור ומין לאבחן הידבקות בוירוס מניסיונו על סמך מבט בגידולים שהתפתחו על העור. גידולים אלו הם בדרך כלל בעלי מבנה מוכר, ונראים כגידול דמוי כרובית, או כגידול דמוי גבעול.

תופעה מעניינת המסייעת באיבחון היא שגידולי קונדילומה נוטים להפוך ללבנים כאשר באים במגע עם חומצה אצטית, ולכן ניתן לעשות שימוש בחומר זה כדי לסייע באיבחון. באיזור הפות שיטה זו היא פחות מומלצת משום שזיהומים שונים באיזור זה מגיבים בצורה דומה והופכים גם הם ללבנים, ולכן יעילות השיטה היא נמוכה יותר.

בנשים נהוג לבצע בדיקות משטח צוואר הרחם, המכונות בדיקות (PAP (Papanicolaou, בדיקות אלו מבוצעות בישראל בנשים בלבד, בקופות החולים ברחבי הארץ ונעשות ע"י לקיחת משטח מצוואר הרחם.

קיימים שני סוגי PAP – רגיל ודק, כאשר בדיקת ה-PAP הדק הוכחה כאמינה יותר, ולכן היא זו שמבוצעת במרבית קופות החולים. לפי המלצות האגודה האמריקאית לסרטן, מומלץ לנשים שנחשפו לוירוס לבצע בדיקת PAP רגיל פעם בשנה למשך שלוש שנים, או בדיקת PAP דק פעם בשנתיים.

חשוב לשים לב שבדיקת ה-PAP אינה בדיקה יעודית להדבקה בנגיף הפפילומה. מטרתה היא לאתר מצבים סרטניים או טרום סרטניים בצואר הרחם.

הבדיקה מבוצעת בקופות החולים ע"י רופא נשים, וכלולה בסל הבריאות עפ"י פרמטרים שונים. במידה והפרמטרים אינם מתקיימים ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במרפאות שונות בעלות של כ-200 – 300 שקלים.

בדיקה אחרת, אמינה יותר היא בדיקת ה-PCR. בדיקה זו מאפשרת זיהוי ישיר של ה-DNA של וירוס הפפילומה, ומומלצת מאוד לנשים שנמצאו כנגועות בוירוס, או שעברו טיפולים שונים. בדיקה זו אינה בסל הבריאות והיא ניתנת לביצוע במרפאות שונות בעלות משתנה של כ-800 שקלים.

לקבלת מידע נוסף ללא תשלום לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה, ניתן להשאיר פרטים באתר.

skin_hpv1

קונדילומה

איך נדבקים בקונדילומה?

וירוס הפפילומה הוא וירוס שמתאכסן בתאי עור, וככזה הוא מועבר על ידי מגע של תאי עור נגועים בתאי עור שאינם נגועים. במילים אחרות, כל חיכוך של עור נגוע, גם אם אינו מתאפיין בגידולי הקונדנילומה, עם עור שאינו נגוע עשוי להסתיים בהדבקה.
אופן הדבקה מהיר זה מביא לכך שההתגוננות מפני הידבקות בוירוס באמצעות הקפדה על מין מוגן, בדרך כלל אינה מספיקה, שכן יחסי מין, גם אם מוגנים, כוללים בדרך כלל חיכוך ישיר של איברי המין, בעיקר בשלבים המקדימים לחדירה. בנוסף, מגע של גבר נגוע באיבר מינו, ולאחר מכן מגע באיבר המין של בת זוגו, או בפי הטבעת שלה, ללא חיטוי היד, עשוי אף הוא להסתיים בהדבקה.
חשוב לציין שההדבקה היא מהירה מאוד, ובאחוזים גבוהים מאוד – מחקרים הראו שכ-50% מכל מצב של חיכוך עור נגוע בעור לא נגוע יסתיים בהדבקה. עובדה זו הביאה לכך שוירוס הפפילומה, ומחלת הקונדילומה הפכו למחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי, בה נדבקים מליוני בני אדם בכל שנה.

חשוב לציין שהידבקות בסוג אחד של הוירוס, מתוך כמאתיים סוגים שקיימים בעולם, אינו מונע הידבקות בסוג אחר. עם זאת, ברוב המקרים המערכת החיסונית של אדם שנדבק מצליחה להתגבר על הוירוס בתוך כשנה – שנתיים. אחרי המחלה האדם לא מפתח חיסון טבעי מפני הידבקות מחודשת ולכן המציאו את החיסון כנגדה.

skin_hpv2

קונדילומה של העור

כמה נפוצה הפפילומה?

הפפילומה היא מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי. תפוצתה כה גדולה עד כדי כך שמחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבכל רגע נתון 26.8% מבני האדם בגילאים 14-59 הם נשאים של הוירוס. על פי המחקר, עד גיל 50 יידבקו 80% מהאמריקאים בלפחות סוג אחד של הוירוס. על מנת למנוע בהלה, נזכיר בשלב זה ש-99% ממקרי ההידבקות אינם מתאפיינים בשום סממן, ושכמעט כל מקרי ההידבקות מטופלים ע"י מערכת החיסון של הגוף תוך מספר חודשים.
לא נערכו מחקרים מדויקים לגבי תפוצת המחלה בישראל, אולם המספרים העצומים שבאים לידי ביטוי במחקר האמריקאי, יחד עם הידע לגבי ההדבקה המהירה בוירוס, נותן רושם טוב לגבי ההיקפים גם בארץ.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא

(אפשר שם בדוי)

(לא יוצג באתר)

(חובה)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

593 שאלות בנושא קונדילומה

 1. קונדילומה הגיב:

  היי,
  אני כרגע נמצאת בחול ושמתי לב שמה שמתואר בכתבה נמצא
  על קו החיכוך שבין הלחיים של ישבני… שמתי לב שבעבר זה היה קרוב יותר לפי הטבעת ונעלם. עכשיו חזרו לי שני פצעים כאלה מאוד מאוד רכים כמו חצקון שזז כזה רק שהפעם זה גם כואב… האםזה ייעלם גם?
  האם זה קונדילומה? חשוב לציין שאני עושה בדיקת פאפ פעם בשנה והתוצאות מראות שהכל בסדר… אם אני כרגע בחול מה אני אמורה לעשות?

  שלום,
  קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 2. marom913@gmail.com הגיב:

  שלום
  אני יוצאת עם הבן זוג שלי כבר 5 שנים ולפני כחצי שנה נדבקתי בקונדילומה.
  אם חמש שנים לא היה לי את זה (וגם באף שלב בחיים) האם זה אומר שיכול להיות שהבן זוג שלי היה עם מישהי אחרת (בגד בי) וככה נדבק ממישהי אחרת והדביק אותי ? (כי אני יודעת בוודאות שזה לא בא ממני כי לא הייתי עם אף גבר אחר).
  אשמח לתשובה
  תודה רבה

  שלום,
  אין לדעת איך נדבקים במחלה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 3. גם לי וגם לפרטנר שלי יש קונדילמות, מהו ההשלכות של מין לא מוגן עבורנו ? האם יצוצו לנו עוד יבלות ? האם יתפשטו לאיזורים שונים ? מהן ההשלכות של מין אוראלי ? האם עלולות לצוץ יבלות בפה עקב מין אוראלי או שהנגיף התפרץ ולא ימשיך להתרבות ככה או ככה? במקרה של קונדילמות בפה, האם גם נשיקה מדבקת ?
  האם הקונדילומה יכולה להתפשט על עוד איזורים בגוף מהמגבת האישית שלי ? האם יש אמצעים שעלי לנקוט למניעת התפשטות היבלות ? האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשפר את המצב או כדי לזרז את ההחלמה ? מהו זמן ההחלמה הממוצע ללא התערבות חיצונית ?
  אשמח מאד לתשובות, תודה רבה ויום נפלא.

  שלום,
  גם לי וגם לפרטנר שלי יש קונדילמות, מהו ההשלכות של מין לא מוגן עבורנו ? = הדבקה הדדית בלתי פוסקת.
  האם יצוצו לנו עוד יבלות ? = או שכן או שלא
  האם יתפשטו לאיזורים שונים ? = או שכן או שלא
  מהן ההשלכות של מין אוראלי ? = כמו כל מין אחר.
  האם עלולות לצוץ יבלות בפה עקב מין אוראלי? = אפשרי
  או שהנגיף התפרץ ולא ימשיך להתרבות ככה או ככה? = אין לדעת
  במקרה של קונדילמות בפה, האם גם נשיקה מדבקת ?= נשיקה צרפתית מדבקת כמו סקס
  האם הקונדילומה יכולה להתפשט על עוד איזורים בגוף מהמגבת האישית שלי ? = אפשרי
  האם יש אמצעים שעלי לנקוט למניעת התפשטות היבלות ? = כן להימנע מכל הנל
  האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשפר את המצב או כדי לזרז את ההחלמה ? = לשפר ולחזק את מערכת החיסון
  מהו זמן ההחלמה הממוצע ללא התערבות חיצונית ?= אין לדעת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 4. שלום הבחנתי שיש לי קנדילומה/פילו מה בדרגה 3 ב10 אני עושה ניתוח בצוואר הרכם להסיר את זה, לא מזמן קיימתי יחסי מים עם חבר חדש ללא הגנה האים הוא עכשיו גם נגוע במחלה?

  שלום,
  שלום הבחנתי שיש לי קנדילומה/פילו מה בדרגה 3 = הנתונים האלו לא ברורים לי.
  ב10 אני עושה ניתוח בצוואר הרכם להסיר את זה= גם כן לא ברור
  לא מזמן קיימתי יחסי מים עם חבר חדש ללא הגנה האים הוא עכשיו גם נגוע במחלה?= שיעור ההדבקה הוא 50% בכל מגע מיני בודד

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 5. שאלה הגיב:

  בעלי נדבק בקונדילומה קיבל טיפול בחומצה כעת זה נראה שחור האם זה חלק משלבי ההחלמה? בנוסף אני ביצעתי לפני חודש בדיקת pap והתוצאה יצאה תקינה יש לציין שכבר היה את זה לבעלי אך לא שם לב מה הסיכוי שנדבקתי מאחר ויש לי תור לרופא נשים רק בינואר? בנוסף האם בעלי יכל להידבק משירותים או כל דבר כזה או אחר מאחר ולי אין כלום?? אשמח למענה

  שלום,
  האם זה חלק משלבי ההחלמה?= מומלץ קודם כל לעבור קולפוסקופיה מקיפה בכל אברי המין, פי הטבעת פה לוע אף ועינים ורק אחכ ניתן להשיב.
  מה הסיכוי שנדבקתי? = אין צורך לנחש אפשר לדעת אם נדבקת באמצעות בדיקת PCR ל HPV.
  בנוסף האם בעלי יכל להידבק משירותים או כל דבר כזה או אחר מאחר ולי אין כלום?? = אפשרי
  אשמח לעזור.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 6. היי איך מורידים קונדילמות ?
  איפה עושים זאת ובאיזה עלות איך אדע שאני כבר לא מדבקת ? ואיך אפשר לא להדביק ..
  (אני לסבית)

  שלום,
  בלייזר אחרי קולפוסקופיה מקיפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 7. שלום רב, לפני כחודש התחיל לי גירוד קיצוני באיזור איבר המין ולאחר שבדקתי אצל גניקולוג התברר שיש לי מספר רב של קונדילימות באיזור איבר המין .
  עשיתי טיפול בלייזר אך הגניקןלוג לא שלח אותי לבדיקת צוואר הרחם. הפחד שלי שמא יהיה לי גם בצוואר הרחם.
  1. במידה ויש, מה הטיפול שצריך לעשות?
  2. איך אוכל לדעת שהנגיף לא יתפתח אצלי שוב ?
  3. איך אוכל לדעת שאני לא מדבקת יותר?
  תודה מראש

  שלום,
  1. במידה ויש, מה הטיפול שצריך לעשות?= הטפול בהתאם לממצאים
  2. איך אוכל לדעת שהנגיף לא יתפתח אצלי שוב ?= בדיקת PCR ל HPV בודקת אם את נןושאת את הנגיף
  3. איך אוכל לדעת שאני לא מדבקת יותר?= אחרי שבדיקת PCR ל HPV היא תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 8. שאלה נוסופת בקשר ליבלת הקנדילומה,

  האם המחלה הזאת היא לנצח? היא באה והולכת כמו וירוס? או שהיא נעלמת בטיפול נכון לצמיתות??
  יכול להיות שהוא נדבק לפני שנים וזה חזר לו אני מנסה לחקור מאיפה ההידבקות??

  תודה מראש.

  שלום,
  האם המחלה הזאת היא לנצח? = לא
  היא באה והולכת כמו וירוס? = כמו וירוס למשל שפעת
  יכול להיות שהוא נדבק לפני שנים וזה חזר לו אני מנסה לחקור מאיפה ההידבקות??= אפשרי

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 9. הידבקות הגיב:

  היי,
  לבעלי התגלה יבלת קנדילומה…הלכתי להיבדק ואני לא נדבקתי ואני נקייה…. ממה אפשר להיבדק ? רק במגע מיני או שגם מדברים אחרים ואם כן כמו מה ? האם קונדום מונע הדבקות ? אני רוצה לדעת איך להתנהג אם זה בעתיד כרגע עשו לו חנקן למה שהיה.
  אין לי ילדים והבנתי שזה מסוכן ללידות במידה ואדבק.

  אשמח לתשובה ותודה רבה.

  שלום,
  ממה אפשר להיבדק ? רק במגע מיני או שגם מדברים אחרים ואם כן כמו מה ? = מכשור וביגוד מזוהמים
  האם קונדום מונע הדבקות ? = לא
  אני רוצה לדעת איך להתנהג אם זה בעתיד כרגע עשו לו חנקן למה שהיה.= ראוי שקודם תעשי בדיקת PCR ל HPV לראות אם נדבקת

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 10. כמה שאלות הגיב:

  שלום רב, יש לי קונדילומה יבלות בשפתיים החיצוניות., עשיתי בדיקת פאפ וקבעתי קולפוסקופיה לבדיקת המצאות יבלות בצוואר הרחם אצל רופא נשים. מה קורה אח"כ- מי מסיר את הקונדילומות- רופא נשים או רופא עור ומין?
  בנוסף, מתי אוכל לחזור לקיים יחסי מין?

  שלום,
  רופא נשים המיומן בתחום.
  יחסי מין מומלצים אחרי תשובה תקינה של HPV PCR

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 11. לביתי בת ה6 יש טלולה(פצעון לבן) ליד פי הטבעת, מאוד דומה לתמונות למעלה, כבר במשך כמה חודשים וזה נורא מציק לה, האם זה יכול להיות פפילומה? ומה הטיפול בילדים במקרה כזה?
  תודה.

  שלום,
  ממליץ קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 12. שלום דוקטור אני אמא ל 4 ילדים נשואה 6 שנים לבעלי התגלה לפני 45 שנים קנדילומה עם גידולים בפי הטבעת מרובים עבר לייזר בבית חולים איכילוב ..כרגע עם נגעים מרובים שוב..אני עשיתי לפני שנים חיסון אחד יודעת שצריך 3..האם אחרי בדיקה גיניקולוגית יכולה להמשיך את סידרת החיסונים ?? האם תמיד אהימה בסיכון הדבקה?? הבנתי שהוירוס לא עובר..הוא פשוט נישאר בגוף..האם הילדים יכולים להידבק ואיך ?? האם אני צריכה לא לשכב עם בעלי בשביל לא להידבק ?? אשמח לתשובה

  שלום,
  יעילות החיסון היא מירבית אחרי בדיקה תקינה של PCR ל HPV מה שמראה שהוירוס כבר איננו ואז גם אינך מדבקת.
  לגבי בעלך הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ ובסיום PCR ל HPV/

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 13. פפילומה הגיב:

  אפשר להידבק בפפילומה אם כבר יש לך הרפס
  לקבל את 2 הווירוסים הללו?

  שלום,
  אין קשר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 14. קונדילומה הגיב:

  בן זוגי עבר טיפול לייזר לפני 4 חודשים להסרת היבלות מסתבר שהוא נדבק מהאקסית שלו., אני נבדקתי אצל גינקולוג והוא אמר שאני לא נדבקתי, ובגלל שהתחסנתי הסיכוי שנדבקתי והסיכוי שאני נושאת את הנגיף הוא אפסי. היום בן זוגי עשה ביקורת ואמרו לו שיש עוד יבלת מיקרוסקופית רדומה שצריך להסיר. מה זה אומר? והאם אני צריכה לבצע בדיקה נוספת? ולגבי הבגדים שלנו והמגבות האם צריך לעשות איתם משהו? מודה שאני ממש מודאגת.

  שלום,
  מה שלך מומלץ לעשות זה בדיקת PCR ל HPV לראותץ אם את נושאת את הנגיפים.
  בן זוגך מומלץ שיעבור קולפוסקופיה מקיפה לפני טיפול הלייזר להסרת הנגע.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 15. קונדילומה הגיב:

  אשמח לדעת איזה בדיקות ואיזה רופא מטפל בזה ?

  שלום,
  השאלה אינה ברורה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 16. אנא חזרו אחי טלפונית

  שלום,
  03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 17. האם קונדילומה (וירוס פפילומה) יכול להיות במצב רדום אצל אדם במשך 10 חודשים ומעלה ורק לאחר מכן להתפרץ?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 18. לפני 5 שנים פניתי לרופאת מין ובבדיקה היא אמרה לי שיש לי קונדילומה נתנה טיפול בחנקן וזהו לא חזר יותר עברתי מידי שנה בדיקות PAP הכל תקין , שאלתי האם אני יכולה לקיים יחסי מין ?

  שלום,
  בדיקת HPV PCR "תגיד" לך אם את לא נושאת כבר את הנגיפים ואז גם את לא מדבקת יותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 19. האם קונדילומות שהתפשטו בצורה דרסטית באיבן המין הנשי מלמעחה עד פי הטבעת בכמות גדולה ניתן להסיר בלייזר או שזה כבר יותר מסובך? ומה רמת סיכויי ההחלמה אחרי לייזר ומה רמת הכאב של הטיפול? תודה מראש 🙂

  שלום,
  לייזר הוא הטיפול המועדף וזה ללא כאב אלא בהרדמה מקומית בספריי וההחלמה מהירה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 20. גושים הגיב:

  גדל לי בין לישבן לאיבר המין גוש שמאוד כואב לי קשה לי לשבת וגם ללכת מה אפשר לעשות בנידון אוללי יש לזה ניתוח

  שלום,
  לא יכול לאבחן בלי לבדוק אותך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 21. טיפול הגיב:

  שלום , תקופה ארוכה היו לי כיבים וגרד באזור הנרתיק לאחר ביופסיה אובחנתי עם קונדלומה .. מה הטיפול הכי טוב ? האם זה לנצח ? איך נפתרים מזה?

  שלום,
  לייזר בהכוונת קולפוסקופ עד רפוי מלא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 22. שלום אני שאלתי לפני מספר דקות שאלה באתר אני אצטט אותה בהמשך,לאחר שקראתי קצת באתר נראה לי שהתבלבלתי ורשמתי הפוך שיכול להיות שזה קונדילומה אבל לדעתו זה לא פפילומה אני לא ממש בטוחה מה הוא אמר אבל אם זה עוזר מה שהוא רשם בהפנייה זה vulvitis nos
  condyloma nos
  susp
  וזאת הפנייה שלי-
  "אקדים ואומר שאני בתולה לפני כמה ימים היה לי גרד וכאבים בפות טופלתי בכלוקנול ודקטקורט הייתה הטבה חלקית אבל עכשיו יש מעט נפיחות ואודם ונוצרו מעיין שני גושים הרופא נשים בדק אותי היום והוא אמר שזה יכול להיות פפילומה אבל לא נראה לו שזה קנדילומה.
  הוא הפנה אותי לקולפוסקופיה ובמידת הצורך ביופסיה.
  הרופא אמר שהוא לא יודע אם זה מדבק אבל יכול להיות… השאלה שלי היא אם אני מתכוונת לקיים יחסי מין עם קונדום האם יש סכנה להדבקת בן הזוג גם עם קונדום?"

  שלום,
  לפני מתן תשובות לשאלותיך יש להמתין לאבחנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 23. קנדילומה הגיב:

  האם ניתן להדבק בקונדילומה גם משירותים ציבוריים?

  שלום,
  אצל גברים זה אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 24. קונדילומה הגיב:

  לחבר שלי יש קונדילומה והוא מורח את החומצה
  זה היום השלישי והאחרון של הפעם הראשונה וזה כואב לא בטירוף!
  הוא לא מצליחה לישון ולא ללכת לעבודה
  האם זה נורמטיבי? אם לא מה עושים?
  אם כן, האם יש דרך להקל על הכאב??

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר תחת קולפוסקופ ולא כרוך בתופעות שתיארת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 25. שלום.
  בן זוגי אובחן בנגעים של קנדילומה שהוסרו.
  אני חוסנתי בגיך צעיר לוירוס הפפילומה.
  אני יודעת שעדיין קיים סיכון הדבקה..
  אך רציתי לדעת מה הטיפול אצל נשים והאם קיימת אופציה למנוע הידבקות מחודשת מעבר לשימוש בקונדום.

  שלום,
  הדרך למניעת הדבקות היא להיות עם תוצאה תקינה של PCR ל HPV ושגם בן הזוג יהיה עם תוצאה תקינה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 26. קונדילומה הגיב:

  אם אני אתלוש את זה מה יקרה לי?

  שלום,
  כלום.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 27. האים אפשר לבצע ניתוח בקונדולימה עמוקה בפי הטבעת ללא ליזר ניתוח כריתה בלבד ליזר לא עזר לי לכן אני שואל תודה

  שלום,
  למעלה מ 30 שנים אני מסיר בהצלחה קונדילומה בלייזר מכל מקום כולל מפי הטבעת ומהתעלה האנלית בפנים ובעומק.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 28. קונדילומה הגיב:

  שלום רב,
  יצאו לי מספר קונדילומות של העור באיזור המפשעה.
  רציתי לדעת מהי צורת הטיפול הכי יעילה והאם רופא עור יכול לטפל או רופא נשים?
  האם קונדילומות יכולות להיות ממאירות?
  תודה רבה.

  שלום,
  רציתי לדעת מהי צורת הטיפול הכי יעילה?= לייזר בהכוונת קולפוסקופ אחרי קולפוסקופיה מקיפה
  והאם רופא עור יכול לטפל או רופא נשים?= לרופאי נשים המיומנים בתחום כמוני יש את הציוד והידע המתאימים.
  האם קונדילומות יכולות להיות ממאירות?= כן, עלולות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 29. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  אני בת 22 ועושה טיפולי לייזר להסרת שיער במפשעות
  ועכשיו גילו לי קונדילומה.
  בעוד כשבוע אני צריכה לעבור טיפול נוסף להסרת השיער, האם זה מסוכן כל עוד הקונדילומה נמצאת שם ועדיין לא מטופלת??

  תודה רבה!

  שלום,
  אכן עדיף לטפל קודם כל בקונדילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 30. קונדילומה הגיב:

  יש לי קונדילומה בתוך התעלה האנאלית, הרופא המליץ לי על ניתוח, יש אופציה לטיפול אחר?

  שלום,
  בודאי.
  תוכל לדבר עם המרפאה שלנו.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 31. בדיקת PCR הגיב:

  שלום
  ברצוני לקבל מידע לגבי בדיקת PCR לאיתור וירוס הפפילומה
  תודה
  חופית

  שלום,
  הבדיקה מיועדת לגלוי נגיפי HPV ונלקחת באמצעות מטוש מכל אברי המין הפה ופי הטבעת וסביבותם.
  תוכלי לקבל מידע במרפאה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 32. האם לא בטיחותי לעשות הסרת שיער במפשעה בגלל המיכשור שאולי נגוע?

  שלום,
  אם הוא מחוטא נגד נגיפים אז אין בעיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 33. עברתי ניתוח בהרדמה חלקית להוצאת הקנדילומה מדופן צוואר הרחם.
  ניתוח שעבר בהצלחה..לפני כ12 יום.
  מעוניינת לדעת האם מותר לי להכנס לבריכת מים או ים…?
  האם זה עלול להשפיע על שיקום האיזור?

  שלום,
  מותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 34. יש לי פצע במגע עגלגל בפות , מגרד מאוד מאוד הכל מסביב עד שיורד לי דם וכואב מאוד מאוד באיזור שאינני אפילו יכולה לעמוד מרוב כאבים. שורף ריח השתן לאחרונה כמו ריח של מגולה. מסריח ולא נעים. אודה לתשובתך. ומה עלי לעשות. תודה רבה רבה
  רחלי

  שלום,
  קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת, פה לוע אף ועינים ואחכ טיפול להסרה באמצעות לייזר בהכוונה של קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 35. רציתי לדעת האם אפשר להידבק בקונדילומה של העור דרך מים של גקוזי !? או שרק במגע עם העור אפשר להידבק

  שלום,
  לא.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 36. ל HPV לגבר?
  היה לי נגע באזור הפין שהרופא עור צרב אותו עם חנקן נוזלי לפני מספר ימים.הוא טען שזה אולי קונדילומה אך
  לאחר שעיינתי במאות תמונות של קונדולימה ברשת, הנגע לא היה דומה לשום דבר שראיתי.
  הוא היה עגול סימטרי באזור 2 מ"מ , מרקם חלק לגמרי (לא כרובית) פיגמנט קהה (חום) , מעט מורם מהעור (מעיין שלפוחית קטנה) ונמצא בבסיס הפין. נגע אחד בלבד קיים מספר חודשים.
  עכשיו אני לא יודע עם יש לי את הוירוס ואני מדבק או לא.
  מה דעתך?
  תודה רבה!

  שלום,
  אם כבר אין נגע תוכל לעשות בדיקת HPV PCR לוודא שגם נגיפים אין לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 37. קונדילומה הגיב:

  שלום רב
  איפה ניתן לעשות את בדיקת pcr

  שלום,
  בין השאר אצלנו
  לתיאום 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 38. שלום רב,
  האם קיימת בדיקה אשר יכולה לזהות נשאות של וירוס הקונדילומה אצל גברים עוד בטרם מתפרצות היבלות?

  בברכה,

  אורי בנימין

  שלום,
  בוודאי שכן.
  מדובר על בדיקת PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 39. שלום לבן הזוג שלי יש כנראה קונדילומה באיבר המין.
  רציתי לדעת האם זה יכול לדבק דרך היד במידה ואני נוגעת לו באיבר?
  האם עד שלא מגיעות תוצאות בדיקות אי אפשר לקיים כל מגע מיני?
  אם נדבקתי ולא התפרצו אצלי יבלות הגוף יכול להתגבר על זה לבד?
  תודה מראש

  שלום,
  לפני הכל אני מציע לברר אם באמת יש לו קונדילומה.
  לאחר מכן אוכל להשיב בדיוק מה מומלץ לעשות.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 40. שלום רציתי לדעת אם אחרי הטיפול של הצריבה בלייזר אפשר יום אחרי לתפקד רגיל , או שתהיה איזה מוגבלות ???

  שלום,
  רגיל

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 41. שלום דוקטור, לפני כמה ימים הייתי אצלך, בבדיקה בקולוסקופיה נטען כי היבלות על שק האשכים הן לא קונדילומה אלא משהו אחר שדומה לזה שנוצר כתוצאה מכלי דם, שכחתי מה השם של היבלות הללו שתיארת לי אותן? שכחתי איך קראת להן.
  ודרך אגב לא לקחנו דגימה היסטולוגית..לא היה צורך בכך?

  שלום,
  קרטוהמנגיומה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 42. יחסי מין הגיב:

  קיימתי יחסי מין עם אישה והתחיל לגדול לי נקודות אדומות כאלה על איזור הבולבול מה זה אומר ?? חייב תשובה בדחיפות

  שלום,
  אם תשלח צילום יהיה לי קל יותר לנסות לאבחן ולעזור לך.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 43. מהי אמינות הבדיקה של הקולוסקופיה?

  שלום,
  גבוהה ונלקחת דגימה לבדיקה היסטולוגית בכל מקרה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 44. קונדילומה הגיב:

  שלום דוקטור, שאלה. אם לא נמצאו אצלי יבלות של הקונדילומה,ולא נמצא אצלי בבדיקות ה pcr hpv זה אומא שאני יכול להפסיק לחשוש שיש לי קונדילומה?

  שלום,
  אם אין קונדילומה ואין נגיפי HPV אז מה השאלה???????

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 45. פפילומה הגיב:

  איך מטפלים בנגיף הפפילומה אשר נמצא בגברים ונשים? האם הטיפול הוא שונה בין גברים לנשים?

  שלום,
  הטיפול בקונדילומה הוא באמצעות הלייזר בהכוונה של קולפוסקופ. בסיום לאחר הסרת הנגעים מבצעים בדיקת PCR ל HPV על מנת לוודא שגם הנגיפים סולקו מהגוף.
  הטפול זהה לכל המינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 46. מהי דרך הטיפול של פפילומה בגרון? חרד מאוד…

  שלום,
  נגיפי הפפילומה עלולים לגרום בפה ובלוע לשני סוגי גדולים שפירים: פפילומה של תאים שטוחים – SQUAMOUS PAPILLOMA ו קונדילומה CONDYLOMA ACCUMINATUM וכן לגידולים סרטניים.
  לאחר בדיקה מקיפה ניתן להשיב.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 47. שלום, הופיעו לי מספר יבלות על הפין. לאחר מפגש עם רופא עור נאמר לי שאלו גידולים של קונדילומה.
  יש לי מספר שאלות:
  1. האם אני יכול להדביק את עצמי? כלומר, האם מגע בגידולים ואז באיבר המין שלי עם היד יכול לגרום להתפשטות הגידולים?
  2. האם זה עלול לעבור לעוד מקומות על ידי מגבת? כלומר לאחר ניגוב הפין, האם מגע של המגבת בפנים, ובכל שאר הגוף יכולה להעביר לשם את הנגיף?
  3. כמה זמן הנגיף נשאר על התחתונים/מגבת והאם צריך טיפול מיוחד באלה כדי למנוע הדבקה? (אם מדובר בשימוש עצמי ואם מדובר בשימוש של מישהו נוסף במגבת?)
  4. רופא העור צרב לי את היבלות בחנקן נוזלי, וכמו כן אני מטפל בקודילוקס. הרופא אמר לי להשתמש פעם ביום למשך חודש, אך קראתי בעלון התרופה שיש להשתמש 3 ימים ו4 ימים לא. על פי מה עליי לפעול?

  שלום,
  1. האם אני יכול להדביק את עצמי? = סביר להניח שכן
  2. האם זה עלול לעבור לעוד מקומות על ידי מגבת? = כן לשאר אברי המין ולפי הטבעת
  3. כמה זמן הנגיף נשאר על התחתונים?= לא ידוע
  האם צריך טיפול מיוחד באלה כדי למנוע הדבקה?= הרתחה
  4. על פי מה עליי לפעול?= מנסיוני הטיפול העדיף הוא בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 48. הריון הגיב:

  האם קונדילומה משפיעה בדרך כלשהי על ההריון?
  האם לאחר צריבה יש סיכוי של התפשטות כפולה ?

  שלום,
  האם קונדילומה משפיעה בדרך כלשהי על ההריון?= לא
  האם לאחר צריבה יש סיכוי של התפשטות כפולה ?= לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 49. קונדילומה הגיב:

  שלום לפני כשלוש חודשים יצאו לי מלאה נגיפים של קומדילומה ניסיתי טיפול בלייז מה שלא עבד ועשו לי לייזר אני עדיין בחלמה מהלייז אבל רציתי לדעת האם אחרי זה זה עובר ולא יהיה לי את זה יותר? אם נישארו לי עוד כמה קונדילומות מה לעשות? סוג הקונדילומות הן 6-11 זה סוג שיכל לעבור? האם יהיה לי את זה לכל החיים? מה אני יכולה לעשות כדי לא לבהדביק את החבר שלי ? האם זה עובר בנשיקה ? תודה רבה

  שלום,
  האם אחרי זה זה עובר ולא יהיה לי את זה יותר? = תלוי בתוצאות הקולפוסקופיה לכל אברי המין פי הטבעת הפה הלוע והיענים וכן תלוי בתוצאות HPV PCR.
  אם נישארו לי עוד כמה קונדילומות מה לעשות? = טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.
  סוג הקונדילומות הן 6-11 זה סוג שיכל לעבור? = כן
  ה אני יכולה לעשות כדי לא לבהדביק את החבר שלי ? = לא לקיים יחסי מין
  האם זה עובר בנשיקה ? = צרפתית – כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 50. היי,

  ביצעתי מין אוראלי בבת זוג במשך תקופה ממשוכת ומסתבר שהיה לה את וירוס הפפילומה ולאחר מכן אף ביצעה ביופסיה מצוואר הרחם ומדובר בנגע טרום סרטני . וכרגע מטופלת.

  שאלתי היא האם ייתכן שאני יכול להדבק ממנה ולחלות בעתיד בסרטן הצוואר? אין לי תסמינים כבר מספר רב של חודשים.

  איך ניתן לבדוק זאת?

  תודה.

  שלום,
  ניתן לדעת אם נדבקת באמצעות בדיקת קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין הפה הלוי ופי הטבעת והעינים ואם תקינה אז בדיקת PCR HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 51. אני סובלת מקונדילומה מסוג כלמנטה כבר 11 שנים לפניי 3 חודשים הורידו לי יבלת שהייתה מעל שנתיים מאחר ושנים היו שורפים בלייזר או בכריתה של היבלות .. אני סובלת גם מדלקות בנרתיק שהכאבים כבר הגיעו לאגן כבר המון זמן.. נותנים לי אנטיביוטיקה לסרוגין וזה תמיד חוזר.. חשוב לציין שהיבלות תמיד חוזרות לאזור של פי הטבעת . רציתי לדעת האים הסוג שיש לי מסרטן וכמה זמן הווירוס הארור הזה יכול לחיות עוד בגוף

  שלום,
  אם יש לך תוצאות מעבדה כמו ביופםסיה וכמו PCR HPV תוכלי להעביר אותם אלי ואז אוכל להשיב לשאלתך.
  נדמה שיש צורך להסתכל בתוך התעלה האנלית – אולי שם מתחבאים גדולים
  איך שלא יהיה הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 52. שלום נדבקתי בקנדילומה ויש לי יבלות בפי הטבעת הרופאה שלי שלחה אותי לביה"ח והתור רק עוד כמה חודשים. 1 האם זה לא מסוכן לחכות הרבה זמן ש לי איזה 4 יבלות באזור שמורגשות ביציאות לפעמים.2האם יש לך רעיון לתחליף אחר לליזר איזה משחה או משו בסגנון? תודה רבה

  שלום,
  הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ, אחרי קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פה, פי טבעת ועינים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 53. שמתי לב בזמן האחרון שיצאו לי כמה יבלות באיבר.
  אני חוששת שזה קנדילומה אני פשוט מפחדת לדעת שזה זה.
  איך מטפלים בזה והאם אני יכולה לבדוק את זה אצל גניקולוג?

  שלום,
  כן.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 54. שלום רב
  בן זוגי מזה 4 שנים קיים יחסים עם בחורה צעירה

  ואובחן שם קנדילומה
  הוא קיים יחסים אנאלים
  ומה שהוא הבין זה שהוא נשא את המחלה ובחדירה אנאלית לוגינה העביר לה אותו ואז היא נדבקה

  כיום הוא עושה את זריקות נגד נגיף הפפילומה ונשארה לו אחת מתוך השלוש.
  ושאלותיי הם:
  1. האם המחלה הייתה אצלו או אצלה, והאם הגיוני הדבר שהוא היה רק "המעביר" מחלה ממקום למקום אצל הבחורה?
  2. האם אני בסכנת הידבקות?
  3. האם אני צריכה גם לעשות חיסון פפילומה בגילי
  אני בת 48.5 ומעולם לא חוסנתי לכך.

  שלום,
  1. האם המחלה הייתה אצלו או אצלה? = אין לדעת.
  , והאם הגיוני הדבר שהוא היה רק "המעביר" מחלה ממקום למקום אצל הבחורה?= אפשרי
  2. האם אני בסכנת הידבקות?= כן
  3. האם אני צריכה גם לעשות חיסון פפילומה בגילי= קודם כל תעשי בדיקת PCR ל HPV לראות אם נדבקת.
  החיסון הוא הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 55. הגיב:

  עשיתי בדיקת קולפוסקופיה אבל עדיין לא עשיתי לא עשיתי בדיקת pcr לוירוס הפפילומה . אבל רופא אומר לפי תוצאות ביופסיה של קולפוסקופיה זה בודאות וירוס הפפילומה .
  השאלה איך מבלי לעשות pcrלוירוס פפילומה אפשר לדעת אם נידבקתי בפפילומה וירוס?

  שלום,
  מדובר בהערכה קלינית של הרופא ולרוב אפשר לסמוך על זה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 56. יש לי חתיכת בשר נופלת כזאת בתוך הפות במשך שנתיים וחצי בערך אני לא יודעת אם זה קנדילומה או שזה דגדגן מה זה??
  כי עברתי חיסון נגד הפפילומה אני בת 15

  שלום,
  למה שלא תפני לרופא לבדיקה?

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 57. כבר שנה וחצי שאני עשיתי כול דבר אפשרי שריפה על ידי רופא עור עם חמצן קר טיפות שורפות אנטיביוטיקה וגם כדורים וטיפות הומפאתיות אלפי שקלים הלכו לי על תרופות וביקורים אצל רופאים שונים וזה רק גדל ונהיה בכמות גדולה שאי אפשר לספור כבר בכול מינית צורות באיבר
  איך נפטרים מזההההה פעם אחת ולתמיד?

  שלום,
  אני לא עוזב אותך עד שהמחלה לא עוברת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 58. לפני כמה ימים הבחנתי בפצעים כאלה שגדל לי בפות , זה דומה נורא למה שאני רואה בתמונות אבל אצלי זה הרבה יותר ..
  לאן הולכים ? מה עושים ? זה מסוכן ?
  מה יעשו לי עם זה בטיפול ? זה כואב ? זה תהליך הלוך ?
  יש סיכוי לסרטן צוואר הרחם או לאיידס ?
  אני רק בת 19 ונורא מפחדת ולחוצה מזה בבקשה תתנו לי תשובות
  תודה

  שלום,
  בין השאר תוכלי לפנות אלינו לאבחון באמצעות קולפוסקופ ולטיפול בהתאם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 59. נקודות הגיב:

  נקודות על איבר המין אפרשות בצבע צהוב מאיבר המין מה עודים?

  שלום,
  פונים לרופא המיומן בתחום לאבחון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 60. קונדילומה הגיב:

  שלום רב,
  לפני שבוע ירדתי למישהי ובאותו הזמן הכנסתי אצבעות לאיבר המין שלה, אחרי כמה זמן היא החלה לדמם מאיבר המין ולקח זמן עד ששמנו לב לזה.
  היא נבדקה אצל גניקולוג והיום הודיעה לי שיש לה את וירוס הקונדילומה.
  מה הסיכוי שיש לי אותו גם?
  איך ואצל מי אני יכול להבדק?
  מה אני יכול לעשות כדי לעצור את ההתפשטות?

  צחי. בן 33.
  תודה רבה

 61. הגיב:

  שלום,
  אני סובל מקונדילומה כבר קרוב ל8 שנים עברתי 3 טיפולי לייזר, כמה ביופסיות אני כל חצי שנה במעקב היו תקופות שקטות אבל תמיד חוזר בקטנה, כשדיברתי עם הרופא הוא אמר לי שאין תרופה והגוף מטפל נגיף בעצמו אך מעולם לא הציע לי חיסון… האם כדאי לבקש חיסון? האם יש משהו שאפשרי לעשות כדי לעזור לגוף להתגבר על הנגיף?
  תודה

 62. היי
  אני קיימתי יחסים מין לא מוגנים מאחורה מספר פעמים ולאחר כמה זמן שמתי לב שהופיע לי "גידול" בפי הטבעת . לא טיפלתי בזה מהבושה לספר להורים ולהיבדק אצל הרופא
  קראתי מאמרים שונים והבנתי שלמחלה קוראים קונדילומה ולפי מה שכתוב זה לא מסוכן. כיום הקונדילומה בפי הטבעת דיי גדלה ועכשיו גדולה אפשר להגיד ומעלייה גדלה עוד אחת אבל קטנה יותר.
  1) אני מאוד דואגת ומפחדת שזה יתפתח ויהיו לי מלא כאלה באזור השאלה עם משחה כלשהיא תוכל לעזור ,?
  2) העם זה מסוכן כשהגידול דיי גדול ?

  שלום,
  מציע להגיע בהקדם לבדיקה ולטיפול

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 63. שלום,
  אני בחודש שמיני להריוני (שגרתי עד כה).
  לי ולבעלי יבלות , כשאלו שלי נמצאות בפתח הנרתיק, מס' יבלות קטנות סמוכות זו לזו.
  ניתן לי מרשם לתמיסת קונדילוקס ע"י רופא הנשים – אולם ראיתי בעלון כי אין להשתמש בה בהריון.

  האם ישנה סכנה באמת בשימוש בקונדילוקס בהריון?
  תודה

  שלום,
  הטיפול היחידי המותר בהריון הוא לייזר.
  ויפה שעה אחת קודם.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 64. קונדילומה הגיב:

  האם אפשר לקיים יחסי מין עם קונדום כשיש קונדילומה המצב כבר פחות חמור ממה שהיה אין כאבים או גירודים .

  שלום,
  הקונדום לא מספק הגנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 65. שלום
  היום היתי אצל רופא נשים בבדיקה רגילה והוא אמר לי שיש לי קונדילומה. יש לי כמה נקודות על בספתיים שיצאו לפני כמה ימים. עדיין לא עשיתי ביופסיה
  אני עם בן זוגי כבר 9 חודשים, אבל לא ראיתי אצלו סימנים כלשהם.עדיין לא דיברתי איתו על זה.
  רוצה להבין ממי זה בא.
  כמה זמן אחרי הדבקה זה קורה.?
  האם זה היה בגוף שלי כל כך הרבה זמן בלי סימנים או שיכלתי להדביק ממנו ואם כן למה אצלו אין סימנים?
  אני לא יודעת איך להתחיל סיחה הזאת איתו
  ואם זה מחלה שנדבקים רק ביחסי מין או שיש דרכים אחרות?

  שלום,
  כמה זמן אחרי הדבקה זה קורה.?= מינימום 3 שב
  האם זה היה בגוף שלי כל כך הרבה זמן בלי סימנים? = אפשרי
  או שיכלתי להדביק ממנו?= אפפשרי
  ואם כן למה אצלו אין סימנים?= ב 99% אין סימנים
  ואם זה מחלה שנדבקים רק ביחסי מין או שיש דרכים אחרות?= יש עוד דרכים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 66. שלום יש לי באיזור איבר המין הרפס שאובחן מסוג הרפס של איבר המין, נראה שאני גם סובל מקונדילומה, האם ניתן לטפל בלייזר בעור שיש בו את נגיף ההרפס(לאו דווקא תוך כדי התקף)?

  שלום,
  אפשרי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 67. קונדילומה הגיב:

  כמה זמן לאחר ההידבקות ממגע מיני מופיעים גידולי העור הללו בשורש הפין?

  האם ניתן להידבק מגילוח איזור הפין בסכין גילוח משומש שאולי נגוע בחיידק?

  שלום,
  לפחות 3 שב
  כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 68. קונדילומה הגיב:

  כתוב המערכת החיסונית שלנו הורגת את הוירוס לאחר שנה אצל אנשים עם חילוף חומרים מהיר ועד שנתיים אצל אנשים עם חילוף חומרים פחות מהיר. זה אומר שלאחר שנתיים אני נחשב כלא חולה במחלץ המין הזאת? או שהיא ץשאר בגוף לכל החיים?

  שלום,
  זה לא כלל שעובד בכל המקרים.
  ניתן לבדוק בדיוק באמצעות בדיקת PCR ל HPV.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 69. שלום,
  אם נדבקתי בקונדילומה על אף החיסון שניתן לפני כ10 שנים, מה הסיכוי שאחלים מזה?
  מדוע החיסון לא עבד?
  והאם יעזור במשהו להתחסן שוב לאחר בדיקות תקינות?

  שלום,
  אם נדבקתי בקונדילומה על אף החיסון שניתן לפני כ10 שנים, מה הסיכוי שאחלים מזה?= מנסיוני לגמרי בלייזר בהכוונת קולפוסקופ
  מדוע החיסון לא עבד?= יעילותו היא 80% נגד קונדילומה
  והאם יעזור במשהו להתחסן שוב לאחר בדיקות תקינות?= זה שווה שיחה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 70. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  הבת שלי בת 18, היא עברה טיפול לייזר להסרת מספר רב של קונדילומה. שבועיים לאחר הניתוח הופיעו שוב גידולים והיא התחיחה בטפול עם אלדרה. כעבור שבועיים שוב מופיעים לה גידולים בכול פעם הרופאה טוענת שהסיכוי שהם יופיעו שוב נמוכים מאוד ועדיין הם מופיעים שוב שבועיים אחרי כול טיפול. האלדרה מפילה את הילדה לקרשים בכול פעם מחדש.
  האם יש דרך טיפול יעילה יותר? מה הצפי לריפוי מלא? איך אפשר לסייע לילדה ולחזק אותה בזמן הטיפול?
  בברכה
  דליה

  שלום,
  האם יש דרך טיפול יעילה יותר? = לייזר בהכוונת קולפוסקופ.
  מה הצפי לריפוי מלא? = צפי מצויין
  איך אפשר לסייע לילדה ולחזק אותה בזמן הטיפול?= לא לעשן ולהפחית מתחים ולהרתיח לבנים ומגבות ולהימנע מיחסי מין.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 71. שלום דוקטור יש לי נפיחות מתחת לכיפה מסבב טבעת העור מה לעשות מבלי להיבדק אצל רופא כי זה מבין

  שלום,
  מבלי להבדק?????

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 72. קונדילומה הגיב:

  היום הייתי אצל רופא נשים לאחר הפסקה של עשר שנים שלא הייתי
  יש לי במחזור החודשי דימומים חזקים עים חתיכות בשר לאחר בדיקת רופא נשים הוא ראה קונדילומה גדולה ברחם מה זה אומר וגם עשה לי בדיקת פאפ רציתי לומר שיצא לי יבלת במפשעה למטה באיזור אבר המין
  תודה

  שלום,
  הצעד הבא הוא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת הפה והעינים.
  הטיפול היעל ביותר הוא לייזר באמצעות קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 73. קונדילומה הגיב:

  3 רופאי נשים ראו אצלי את הקנדילומה ורוםאת עור ורופאה משפחתית. אף אחד לא זיהה את המחלה. אף אחד מהם לא התייחס לזה כאל דבר שנתון לטיפול. יותר מזה הם התייחסו לזה כפי שאני התייחסתי – משהו שצמח לו שם בלי קשר למגע מיני. הייתכן ? רופאים לא מכירים את הקונדולימה ? אני רוצה לעבור טיפול בלייזר. אני צריכה הפנייה ממכבי כדי להגיע אליך ?

  שלום,
  תיתכן הדבקות שלא במגע מיני.
  תוכלי להתקשר לתאם תור ל 03-6956867

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 74. פפילומה הגיב:

  אפשר להידבק בבפפילומה בלי לקיים יחסי מין? ואיך זה קורה?

  שלום,
  כן אחרי מגע עם אביזרים מזוהמים בנגיפי ה HPV כמו תחתונים.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 75. היי ד״ר לפני כחמישה חודשים לערך עברתי ניתןח כירוגי לכריתת קונדילמות מפי הטבעת ובתוך התעלה.
  לפני כחודש הבחנתי בסוף הלשון ממש בקצה יחסית המון בליוות אדומות ובגרון עצמו.-
  שאלתי האם יש סיכוי שטלה קונדילומות או משהו מזוכן אחר. אם קונדילצות האם יש פיתרון להסרה של נגעים באיזור זה?
  ללא קשר יש לי כאבים עזים בבטן ובקיבה יש סיכוי שכם לשם הקונדימות הגיעו?
  יש למיין שאני בחור דיי חרדתי וממש לחוץ מהנושא

  שלום,
  האם יש סיכוי שאלה קונדילומות? ניתן לאבחן באמצעות בדיקת קולפוסקופיה אחרי צביעה מיוחדת.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 76. פפילומה הגיב:

  שלום,האם פפילומה וקונדילומה זה אותו דבר? אם לא אז מה ההבדל ביניהם?
  אפשר להידבק בפפילומה בלי קיום יחסי מין ואחרי חיסון נגד פפילומה?

  שלום,
  האם פפילומה וקונדילומה זה אותו דבר? = פפילומה הוא שם הנגיף [HPV] וקונדילומה זה שמו של הגדול.
  אפשר להידבק בפפילומה בלי קיום יחסי מין ואחרי חיסון נגד פפילומה?= כן לכל השאלות

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 77. אני לא יודע אם זה קונדילומה או סתם פצעונים שיעברו
  איך אפשר לדעת?
  יש לי שלושה קטנים באזור של הפין
  זה מסוכן? ואיך מטפלים בזה ?
  תודה

 78. שלום, עברתי ניתוח להסרה בלייזר (בהרדמה מלאה), מה הטיפול המומלץ אחרי ומתי כדאי לעשות את הבדיקות ואת החיסון…? תודה רבה

  שלום,
  שלב הבא קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי במין ואם תקינה אז HPV PCR
  ואם תקין אז חיסון.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 79. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  אני לא נמצאת בארץ ואובחנתי בקונדילומה לא מקיימת יחסים עם בן זוגי כבר תקופה על מנת לא להדביק אותו הרופא המליץ לי לקנות משחה נורא יקרה שמשך הטיפול הוא ארבעה חודשים האם ללכת לייעוץ חוזר? האם לפנות לליזר מתי נכון להתחסן?מה עדיף לעשות?
  היבלות מתפשטות לי מהר מאוד באיבר המין ואני חוששת שבסופו של דבר זה לא יהיה רק חיצוני מה עליי לעשות??

  שלום,
  האם ללכת לייעוץ חוזר? = מציע קודם כל קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת הפה והעינים.
  האם לפנות לליזר?= מנסיוני ומנסיון אחרים הטיפול בלייזר הוא היעיל ביותר – לייזר בהכוונה של קולפוסקופ.
  אחרי שכל הגדולים הוסרו והקולפוסקופיה תקינה מומלץ לעשות בדיקת PCR ל HPV
  ואחרי שזו תקינה – החיסון הוא היעיל ביותר.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 80. הדבקה הגיב:

  שלום, אני מחוסן בגרדסיל ורציתי לדעת האם לאחר מגע בקונדילומה לא שלי ביד חשופה ולאחר מכן חיטוי שלה במגבון אלכוהול – עדיין קיימת סכנה הדבקה? כמו כן האם קיימת הדבקה מנשיקה?

  שלום,
  עדיין קיימת סכנה הדבקה? = סכון קרוב ל 0
  כמו כן האם קיימת הדבקה מנשיקה?= צרפתית? – כן

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 81. Pap הגיב:

  היי אני אלינה ואני חיילת בצבא.התחילו לי פצעים כאלה עוד שהיה לי חבר וליטל לעט זה החמיר..מה שמוזר זה שאצלו לא היה שום דבר כזה.אחרי שניפרדנו התחלתי לעשות בדיקות.עשיתי בדיקות פאפ דרך הצבא והתוצאות היו תקינות.הביאו לי קונדילוקס והכל כמעט עבר חוץ מהקונדילומות הסגולות יותר שלוקח יותר זמן עד שהם עוברים.הפנו אותי לעשות טיפול בלייזר אבל הבעיה היא זה שהם חוזרים ..יותר קטנים אבל עדיין חוזרים..לייזר יעזור לכך שזה לא יחזור ?ואיך זה הגיוני שהפאפ יצא תקין ועדיין חוזר על עצמו..הקונדילומות שהיו לי הן היו ממש חמורות והמישכה העבירה את הכל פשוט הן שוב חוזרת.מה כדי לעשות?שוב את בבדיקה?תודה רבה מראש

  שלום,
  מנסיוני טיפול בלייזר בהכוונה של קולפוסקופ יכול להביא לריפוי.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 82. שלום.
  עשיתי לפני שנתיים ניתוח בלייזר בפות חיצוני ופנימי
  מאז לא הופיע כלום אך טרם ביצעתי בדיקת pcr .
  אני קצת מבולבלת מהמידע על המחלה הזו.

  במידה ולאחר שאבצע בדיקת pcr שתצא תקינה זה כביכול הופך אותי ללא מדבקת , אך מה יקרה כשאתנשק עם מישהו איך אדע שאין לו את זה בפה (שסביר להניח שהוא בעצמו לא ידע) ?

  וכשאשכב עם מישהו אצטרך לספר לו כמובן שהייתה לי את המחלה של הקונדילומה שזה כמובן לא מושך במיוחד ואיך אדע שלו עצמו אין אם יכול להיות לו אך הוא לא ידע זאת?

  אם אשכב עם בן זוגי העתידי כאשר שנינו לאחר בדיקת pcr יש אפשרות שלאחד מאיתנו תתפרץ קונדילומה ?

  האם כשקובעים אצלך את הבדיקה ל pcr אתה זה שמבצע אותה ?
  ואשמח גם לדעת אחרי כמה זמן מגיעות התוצאות
  תודה מראש.

  שלום,
  במידה ולאחר שאבצע בדיקת pcr שתצא תקינה זה כביכול הופך אותי ללא מדבקת= נכון
  אך מה יקרה כשאתנשק עם מישהו איך אדע שאין לו את זה בפה (שסביר להניח שהוא בעצמו לא ידע) ?= לפי בדיקת HPV PCR
  וכשאשכב עם מישהו אצטרך לספר לו כמובן שהייתה לי את המחלה של הקונדילומה שזה כמובן לא מושך במיוחד ואיך אדע שלו עצמו אין אם יכול להיות לו אך הוא לא ידע זאת?= ראי תשובתי הקודמת
  אם אשכב עם בן זוגי העתידי כאשר שנינו לאחר בדיקת pcr יש אפשרות שלאחד מאיתנו תתפרץ קונדילומה ?= אלא אם כן נדבקתם אחרי שיצאה תוצאה תקינה של PCR ל HPV
  האם כשקובעים אצלך את הבדיקה ל pcr אתה זה שמבצע אותה ?= כן ושולח את החומר למעבדה
  ואשמח גם לדעת אחרי כמה זמן מגיעות התוצאות= 4-21 יום

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 83. שלום

  לפני שנה אובחנה אצלי קונדילומה בפין, וטופלה בהצלחה ע"י קונדילוקס.

  חצי שנה לאחר מכן הופיעה היבלת שוב. מאז ניסיתי בהנחיית הרופא גם קונדילוקס וגם ורומל – במשך חודשים. בביקור האחרון ניתן טיפול של חנקן נוזלי, ומאז אני ממשיך (בהנחיית הרופאה) בורומל – היבלת משנה צורה ו"מתחבאת", אבל לא נעלמת לגמרי.

  מה אפשר לעשות?

  תודה מראש

  שלום,
  מה אפשר לעשות? = לעבור טיפול בשיטה הכי יעילה בלייזר בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 84. קונדילומה הגיב:

  שלום וברכה
  יש לי קונדילומה וטופלתי אצל רופא בעזרת חנקן
  חלק מהיבלות יתקלפו אולי חוץ מאחת ואתמול הבחנתי בעוד יבלות חדשות באיזורים שונים. אתה חושב שאני צריך לחזור אליו כמה שיותר מהר? (כדי שלא יתפשט עוד )
  המחלה עוברת בנשיקה / ברוק?
  ואני יכול לרדת לחברה שלי? (לה אין קונדילומה)
  תודה דוקטור!

  שלום,
  אתה חושב שאני צריך לחזור אליו כמה שיותר מהר? = כן ונא תשקול לבקש טיפול בלייזר בהכוונת קולפוסקופ, טיפול שהוא הכי יעיל.
  המחלה עוברת בנשיקה / ברוק?= בנשיקה
  ואני יכול לרדת לחברה שלי? = אתה עלול להדביק אותה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 85. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  פניתי לרופא לאחר שהבחנתי ביבלות שהיו לי על איבר המין
  והוא אמר שיש לי קונדילומה רציתי לשאול 2 שאלות.
  1. לפני שהתגלה אצלי קונדילומה קיימתי יחסי מין קבועים עם חברה שלי, היא חוסנה נגד פפילומה ואף פעם לא קיימה יחסי מין עם מישהו אחר, מה הסיכויים שנדבקתי ממנה? יכול להיות שפיתחתי את זה בעצמי אחרי שישבתי בשירותים ציבוריים?
  2. אני רציתי לדעת אם אני יכול לאונן ואם יש בזה סיכונים אם אני אשטוף את הגוף (בעיקר באיזור במשפעה) לפני ואחרי שאני אתחיל.
  תודה על המענה!!

  שלום,
  1. מה הסיכויים שנדבקתי ממנה? = אין לדעת
  יכול להיות שפיתחתי את זה בעצמי אחרי שישבתי בשירותים ציבוריים?= אפשרי
  2. אני רציתי לדעת אם אני יכול לאונן?= אין מניעה

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 86. שלום
  צמחה לי חתיכת בשר על השפתיים החיצוניות של הפות
  רציתי לדעת עם זה מסוכן?
  תודה מחכה לתשובה

  שלום,
  ניתן להשיב לך אחרי בדיקה קולפוסקופית.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 87. שלום רב
  ברצוני לדעת איך עוד ניתן להדבק חוץ מאשר במגע מיני .

  שלום,
  מכשירים וביגוד תחתון

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 88. קונדילומה הגיב:

  שלום,
  מזה כמה חודשים שאני מרגישה תחושות גירוי ועקצוץ לא נעימות בכניסה לנרתיק.
  עשיתי ביופסיה מהאיזור ואובחנה קונדילומה.
  אני מטופלת כעת באלדרה.
  יש לי בת זוג קבועה כבר 8 שנים ולפניה היתה מישהי נוספת.
  מה הסיכוי שבת הזוג הנוכחית נושאת את הנגיף?
  האם הנגיף עובר רק ביחסי מין?
  האם הנגיף יכול לעבור במגע של האצבעות בלבד?
  בתודה מראש

  שלום,
  מה הסיכוי שבת הזוג הנוכחית נושאת את הנגיף?= אפשר לבדוק בבדיקת PCR ל HPV ואין צורך לנחש
  האם הנגיף עובר רק ביחסי מין? = לא
  האם הנגיף יכול לעבור במגע של האצבעות בלבד?= מנדיר ועד לא

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 89. קונדילומה הגיב:

  היי
  אני בן 15 וחצי וכבר תקופה ארוכה מאוד יש לי מלא נקודות קטנות מסביב לכיפה שאכן אני חושב שזה קונדילומה.
  זה קרה לפני שהתחלתי לקיים יחסי מין כל שהם.
  האם זה אומר שבטוח יש לי קונדילומה?
  אני ממש מפחד מכל העניין הזה.
  אפשר טיפה הסבר או איך להוריד את זה מבלי להשתמש בלייזר או דבר כזה??

  שלום,
  האם זה אומר שבטוח יש לי קונדילומה?= לשם אבחון עליך לעבור בדיקת קולפוסקופיה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 90. ד"ר שלום נחשפתי לאחרונה לסיכון במין אוראלי וצצו לי מספר שאלות שלא מצאתי עליהן תשובה
  1.בהנחה שהבחורה נושאת את הנגיף, האם החדרת אצבעות לנרתיק(ומגע באיבר המין של האישה עם האצבעות) יכול לגרום להידבק בHPV באצבעות/ביד?
  2.האם מצב זה של הידבקות בHPV באזור היד מסוכן כמו הידבקות בHPV באיבר המין למשל(בכל הקשור לסיכון בהתפתחות סרטנית) ?
  3. האם אפשר להידבק ממין וגינאלי שמבוצע עם האצבעות באותם זני קונדילומה בעלי הסיכון המוגבר להתפתחות סרטנית ?

  אודה לך מאוד על התשובה

 91. שלום,
  בת זוגי ב-10 השנים האחרונות נדבקה מבן זוגה הקודם בפפילומה. לאורך 5 השנים הראשונות לא צצו לי נגעי קונדילומה, אך ב-5 השנים האחרונות, תקופה לחוצה מאוד בחיי, הופיעו לי הנגעים יחד עם עוד תופעות של היחלשות המערכת החיסונית (הרפס באזור השפתיים לעתים קרובות). במהלך השנתיים האחרונות, התופעות הללו די חלפו. יחד עם זאת, בביקור רופא בו ביקשתי לשאול לפשר נק' החן שצצו לי באזור איבר המין, אמר הרופא כי מדובר בקונדיולמה וקיבלתי מרשם ל-Condylox. ביצעתי את הטיפול לפני כשנה, אך אלו צצו לי שום ובהפניה לרופא נוסף, קיבלתי את מרשם זה בשנית. ארצה לשמוע על המלצה על רופא מומחה ספציפית בנגעים אלו המצבע טיפול הסרה לא במשחה,. תודה.

  שלום,
  אני מטפל בלייזר דיגיטלי בהכוונת קולפוסקופ עד רפוי בקונדילומה עם נסיון של למעלה מ 30 שנה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 92. הגיב:

  מה הטיפול לקונדילומה בפה ברצפת הלשון?
  עדיין לא אובחנתי ואני ממש בפחדים עד לתור אצל רופא העור האם גם רופא משפחה יכול לומר לי האם מדובג בקונדילומה?
  תודנ רבה !

  שלום,

  גש לרופא לרפואת הפה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 93. אנחנו מקיימים יחסי מין כבר למעלה משנה ולא ייחסנו לזה חשיבות כי חשבנו שמדובר בשומה.
  מה ההשלכות איתי? מה ההשלכות איתו?

  שלום,
  לגבייך – מתחילים בבדיקת PCR ל HPV
  ולגביו הטיפול הכי יעיל הוא לייזר דיגיטלי בהכוונת קולפוסקופ.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 94. לבן זוגי יש קונדילומה. 1. מה דרך הטיפול המומלצת בשבילו? 2. אם קיימנו יחסי מין ללא קונדום האם בהכרח יופיעו אצלי גם היבלות? או שרק אהיה נשאית של הוירוס. 3. אם אני נשאית של הוירוס איך אמנע מלהדביק אחרים בהמשך?

  שלום,
  לבן זוגי יש קונדילומה. 1. מה דרך הטיפול המומלצת בשבילו? = ךייזר בהכוונה של קולפוסקופ
  2. אם קיימנו יחסי מין ללא קונדום האם בהכרח יופיעו אצלי גם היבלות? = לא בהכרח
  או שרק אהיה נשאית של הוירוס.? = גם זה לא בהכרח
  3. אם אני נשאית של הוירוס איך אמנע מלהדביק אחרים בהמשך?= אי קיום יחסים

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 95. לפני חמשה חודשים הופיעו לי כשישה פצעונים קטנים על המפשעה, עשיתי קולופוסקופיה והרופא אמר שכרגע זה ניראה לו בסדר ולחזור לבקורת בעוד שלושה חודשים..לא הייתי רגועה והלכתי גם לרופאת עור שטענה שזה קונדילומה ושרפה לי בחנקן, מיד לאחר השרפה התפרצה לי הקונדילומה בצורה פראית וניכנסה גם לנרתיק..יכול להיות שהשריפה בחנקן גורמת להתפרצות של המחלה??

  שלום,
  יכול להיות שהשריפה בחנקן גורמת להתפרצות של המחלה??= לא סביר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 96. מה הטיפול בקונדילומה בלוע?

  שלום,
  לייזר

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 97. שלום וברכה,

  ברצוני לברר
  א. האם בטיפול בלייזר נילקחת ביופסיה כדי לברר את סוג היבלת?
  ב. האם אפשר לטפל בלייזר בתוך הנרתיק?
  ג. במידה והתברר שהיבלת היא טרום סרטנית והיא מושמדת ע"י לייזר, האם הסיכון חלף?
  ד. אם יש לי יבלת בתוך הנרתיק ואני רואה אותה יוצאת מהנרתיק…כלומר שהיא גדולה האם זה מעיד על טיבה?
  ה. כמה זמן לאחר הטיפול בלייזר העור חוזר לקדמותו?

  בברכה ותודה, חגית.

  שלום,
  א. האם בטיפול בלייזר נילקחת ביופסיה כדי לברר את סוג היבלת?= כן
  ב. האם אפשר לטפל בלייזר בתוך הנרתיק?= כן
  ג. במידה והתברר שהיבלת היא טרום סרטנית והיא מושמדת ע"י לייזר, האם הסיכון חלף?= כן
  ד. אם יש לי יבלת בתוך הנרתיק ואני רואה אותה יוצאת מהנרתיק…כלומר שהיא גדולה האם זה מעיד על טיבה? = לא
  ה. כמה זמן לאחר הטיפול בלייזר העור חוזר לקדמותו?= כשבוע

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר
  03-6956867

 98. פפילומות הגיב:

  האם יכול להיות פפילומות רק בלוע ולא באיברי מין?
  האם פפילומות שהם לא מוירוס הפפילומה מסוכנות, מה ההבדל ביניהם?
  כמה זמן אחרי הדבקה הם יכולות להופיע? האם הם מופיעות מיד?

  שלום,
  איני עוסק בפפילומות אלא בקונדילומות הנגרמות ע"י נגיף הפפילומה.

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 99. שלום,
  עד איזה גיל ניתן לבצע את החיסונים? בכל מקום מופיע מידע שונה.
  רשום באתר שקונדילומה עוברת במגע עור, אך בכמה מהתגובות רשמת שעובר רק דרך יחסי מין, אז לא ניתן להידבק במגע?

  שלום,
  עד איזה גיל ניתן לבצע את החיסונים? = לפי תקנות משרד הבריאות
  רשמת שעובר רק דרך יחסי מין, = וכן במגע עם אביזרים מזוהמים כמו תחתונים, מגבות ומשירים למיניהם

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר

 100. אצל בן זוגי אובחנו נגעים.
  מה עושים מרגע הגילוי? למי פונים? מה שלבי הטיפול והבדיקות הנדרשות?
  ותוך כמה זמן נוכל לקיים יחסי מין שוב.

  יש לציין שאנחנו מקיימים יחסים עם קונדומים בלבד באופן כללי. ושאני נבדקתי אצל רופאת נשים והפאפ שלי יצא תקין וגם בדיקות שגרתיות אצלה.

  תודה
  מירב

  שלום,
  מה עושים מרגע הגילוי?= קולפוסקופיה מקיפה לשניכם לכל אברי המין, פה עינים ופי הטבעת.
  למי פונים? מה שלבי הטיפול והבדיקות הנדרשות?= בין השאר ניתן לברר במרפאתנו
  ותוך כמה זמן נוכל לקיים יחסי מין שוב.?= אחרי תוצאה תקינה של PCR ל HPV

  בברכה,
  ד"ר שרגא וקסלר